Об утверждении Правил ведения мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 409. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2015 года № 542
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.07.2015 № 542 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 20) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2014 года № 409
Правила
ведения мониторинга строящихся
(намечаемых к строительству) объектов и комплексов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 20) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан» и определяют порядок ведения мониторинга строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов.
2. Мониторинг строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов проводят:
1) акиматы областей в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, осуществляемой на территории подведомственной области;
2) акиматы города республиканского значения, столицы в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, осуществляемой в пределах установленных границ подведомственной территории;
3) акиматы городов областного значения с численностью населения свыше ста тысяч жителей в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, осуществляемой в пределах установленных границ подведомственной территории;
4) акиматы городов областного значения с численностью населения до ста тысяч жителей в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, осуществляемой в пределах установленных границ подведомственной территории;
5) акиматы районов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, осуществляемой на подведомственной территории;

Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 409 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 16 шілдедегі № 542 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 16.07.2015 № 542 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 19-бабының 20) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 28 сәуірдегі
№ 409 қаулысымен
бекітілген
Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің
мониторингін жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылыс және құрылыс қызметі туралы» 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі - Заң) 19-бабының 20) тармақшасына сәйкес әзірленді және салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингін:
1) облыстың ведомстволық бағынысты аумағында жүзеге асырылатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында облыстардың әкімдіктері;
2) ведомстволық бағынысты аумақта белгіленген шекара шегінде жүзеге асырылатын сәулет, қала құрылыс және құрылыс қызметі саласында республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімдіктері;
3) ведомстволық бағынысты аумақта белгіленген шекара шегінде жүзеге асырылатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында халқының саны жүз мыңнан асатын облыстық маңызы бар қалалардың әкімдіктері;
4) ведомстволық бағынысты аумақта белгіленген шекара шегінде жүзеге асырылатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында халқының саны жүз мыңға дейінгі облыстық маңызы бар қалалардың әкімдіктері;
5) ведомстволық бағынысты аумағында жүзеге асырылатын сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында аудандардың әкімдіктері;

6) государственная архитектурно-строительная инспекция.
2. Порядок ведения мониторинга строящихся
(намечаемых к строительству) объектов и комплексов
3. Акиматы областей (города республиканского значения, столицы, городов областного значения, районов) в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности осуществляют мониторинг:
1) о намечаемых к строительству объектов и комплексов на основании выданных решений о предоставлении соответствующего права на землю;
2) строящихся объектов и комплексов на основании данных, представленных заказчиками объекта строящихся за счет бюджетных средств.
4. Государственная архитектурно-строительная инспекция осуществляет мониторинг:
1) о намечаемых к строительству объектов и комплексов на основании принятых уведомлений о начале производства строительно-монтажных работ;
2) строящихся объектов и комплексов на основании данных, полученных по итогам осуществления контроля и надзора.
5. Мониторинг строящихся (намечаемых к строительству) объектов и комплексов проводится на постоянной основе.
6. Мониторинг о намечаемых к строительству объектов и комплексов формируется (ведется) на основании следующих данных:
1) наименование и адрес объекта и комплекса;
2) полное наименование (для юридического лица) или фамилия, имя, отчество (для физического лица) заказчика (собственника) объекта и комплекса;
3) решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на земельный участок под строительство объекта и комплекса;
4) целевого назначения земельного участка, предоставленного под строительство объекта и комплекса.
7. Мониторинг о строящихся объектах формируется (ведется) на основании следующих данных:
1) наименование и адрес объекта и комплекса;
2) полное наименование (для юридического лица) или фамилия, имя, отчество (для физического лица) заказчика (собственника) объекта и комплекса;
3) полное наименование генерального подрядчика (подрядчика);
4) фамилия, имя, отчество лица, осуществляющего технический надзор;
5) начало строительства объекта и комплекса;
6) нормативный срок строительства объекта и комплекса;
7) информация о состоянии объекта и комплекса, который включает в себя виды выполняемых строительных работ.
3. Порядок представления информации по мониторингу
строящихся (намечаемых к строительству)
объектов и комплексов
8. Акиматы областей (города республиканского значения, столицы, городов областного значения, районов) в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности направляют в территориальные подразделения уполномоченного государственного органа по делам архитектуры, градостроительства и строительства:

6) мемлекеттік сәулет-құрылыс инспекциясы жүргізеді.
2. Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен
кешендердің мониторингін жүргізу тәртібі
3. Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың) әкімдіктері сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында:
1) жерге тиісті құқық беру туралы берілген шешімдер негізінде салынуы белгіленген объектілер мен кешендер туралы;
2) бюджет қаражаты есебінен салынып жатқан объектінің тапсырыс берушісі ұсынған деректер негізінде салынып жатқан объектілер мен кешендердің мониторингін жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік сәулет-құрылыс инспекциясы:
1) құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргізе бастағаны туралы қабылданған хабарламалар негізінде салынуы белгіленген объектілер мен кешендер туралы;
2) бақылау және қадағалау жүргізу қорытындылары бойынша алынған деректер негізінде салынып жатқан объектілер мен кешендер мониторингін жүзеге асырады.
5. Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен кешендердің мониторингі тұрақты негізде жүргізіледі.
6. Салынуы белгіленген объектілер мен кешендер туралы мониторинг мынадай деректер негізінде қалыптастырылады (жүргізіледі):
1) объектінің және кешеннің атауы мен мекенжайы;
2) объекті мен кешенің тапсырыс берушісінің (меншік иесінің) толық атауы (заңды тұлға үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлға үшін);
3) объекті мен кешен құрылысына арналған жер учаскесіне тиісті құқық беру туралы жергілікті атқарушы органның шешімі;
4) объекті мен кешен құрылысына арналған жер учаскесінің нысаналы мақсаты.
7. Салынып жатқан объектілер мен кешендер туралы мониторинг мынадай деректер негізінде қалыптастырылады (жүргізіледі):
1) объектінің және кешеннің атауы мен мекенжайы;
2) объекті мен кешеннің тапсырыс берушісінің (меншік иесінің) толық атауы (заңды тұлға үшін) немесе тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлға үшін);
3) бас мердігердің (мердігердің) толық атауы;
4) техникалық қадағалауды жүзеге асыратын адамның тегі, аты, әкесінің аты;
5) объекті мен кешен құрылысының басталуы;
6) объекті мен кешен құрылысының нормативтік мерзімі;
7) объекті мен кешеннің жай-күйі туралы ақпарат, ол орындалатын құрылыс жұмыстарының түрлерін қамтиды.
3. Салынып жатқан (салынуы белгіленген) объектілер мен
кешендердің мониторингі бойынша ақпарат беру тәртібі
8. Облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың, облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың) әкімдіктері сәулет, қала құрылыс және құрылыс қызметі саласында сәулет, қала құрылыс және құрылыс істері жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның аумақтық бөлімшесіне: