О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О перечне объектов, не подлежащих отчуждению"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2014 года № 460
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О перечне объектов, не подлежащих отчуждению».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О перечне объектов, не подлежащих отчуждению
В соответствии с пунктом 3 статьи 94 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе» ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень объектов, не подлежащих отчуждению.
2. Правительству Республики Казахстан привести свои решения в соответствие с настоящим Указом.
3. Признать утратившими силу:
1) Указ Президента Республики Казахстан от 28 июля 2000 года № 422 «О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации» (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 29, ст. 354);
2) Указ Президента Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года № 1021 «О внесении изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 28 июля 2000 года № 422» (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 7, ст. 68).
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан                     Н.Назарбаев
УТВЕРЖДЕН
Указом Президента
Республики Казахстан
от « » 2014 года №
Перечень
объектов, не подлежащих отчуждению
1. Земля (кроме той, которая может находиться в частной собственности на основаниях, условиях и в пределах, установленных законодательством Республики Казахстан), ее недра, воды, растительный и животный мир, другие природные ресурсы.
2. Государственная наблюдательная сеть и ее имущество.
3. Объекты государственного природно-заповедного фонда.
4. Техногенные минеральные образования, заскладированные до 30 мая 1992 года или включенные в государственный фонд минеральных ресурсов.
5. Автомобильные дороги общего пользования, внутренние водные пути и расположенные на них судоходные гидротехнические сооружения, используемые для судоходства, маяки, устройства и навигационные знаки, регулирующие и гарантирующие безопасность судоходства, шлюзы, аэронавигационные устройства органов управления воздушным движением, инженерные сети, связанные с обеспечением безопасности полетов воздушных судов, а также метрополитен.

"Иеліктен шығаруға жатпайтын объектілердің тізбесі туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 6 мамырдағы № 460 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Иеліктен шығаруға жатпайтын объектілердің тізбесі туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Иелiктен шығаруға жатпайтын объектiлердің тiзбесi туралы
«Мемлекеттiк мүлiк туралы» 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 94-бабының 3-тармағына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1.рҚоса берiлiп отырған иелiктен шығаруға жатпайтын объектiлердің тiзбесi бекiтiлсiн.
2.рҚазақстан Республикасының Үкiметi өз шешiмдерiн осы Жарлыққа сәйкес келтiрсiн.
3.рМыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1)р«Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектiлерiнiң тiзбесi туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 28 шiлдедегi № 422 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 29, 354-құжат);
2)р«Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2000 жылғы 28 шiлдедегi № 422 Жарлығына өзгерiс енгiзу туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 10 ақпандағы № 1021 Жарлығы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 7, 68-құжат).
4.рОсы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                  Н.Назарбаев
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2014 жылғы "  "
№  Жарлығымен
БЕКIТIЛГЕН
Иелiктен шығаруға жатпайтын объектiлердің тiзбесi
1. Жер (Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген негiздерде, шарттарда және шектерде жеке меншiкте болуы мүмкiн жерден басқа), оның қойнауы, су көздері, өсiмдiктер мен жануарлар дүниесi, басқа да табиғи ресурстар.
2. Мемлекеттiк қадағалау желісі және оның мүлкі.
3. Мемлекеттiк табиғи-қорық қорының объектiлерi.
4. 1992 жылғы 30 мамырға дейiн қоймаға қойылған немесе минералдық ресурстардың мемлекеттiк қорына қосылған техногендiк минералдық түзiлiмдер.
5. Жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдары, ішкі су жолдары және оларда орналасқан кеме қатынасы үшiн пайдаланылатын кеме қатынасының гидротехникалық құрылыстары, шамшырақтар, кеме қатынасының қауiпсiздiгiн реттейтiн және оған кепiлдiк беретiн құрылғылар мен навигациялық белгiлер, шлюздер, әуе қозғалысын басқару органдарының аэронавигациялық құрылғылары, әуе кемелерiнiң ұшу қауiпсiздiгiн қамтамасыз етуге байланысты инженерлiк желiлер, сондай-ақ метрополитен.

6. Водохозяйственные сооружения, имеющие особое стратегическое значение, определяемые Президентом Республики Казахстан.
7. Организации здравоохранения, оказывающие первичную медико-санитарную помощь на селе, специализированную помощь (центры крови, по охране матери и ребенка, радиционной медицины, объекты по лечению онкологических, туберкулезных, инфицированных ВИЧ и больных СПИДом, инфекционных, кожно-венерологических, психических больных), являющиеся единственными государственными организациями здравоохранения на обслуживаемой территории области, города, района, а также госпитали для ветеранов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
8. Объекты социальной защиты населения, организации образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, дома ребенка, санатории для детей, престарелых, инвалидов, участников Великой Отечественной войны и приравненных к ним лиц, интернаты и госпитали, а также государственные медико-социальные учреждения (организации) для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов.
9. Объекты и имущество Гражданской обороны и Государственной противопожарной службы.
10. Объекты и имущество, являющиеся государственной собственностью, закрепленные за организациями отраслей экономики на праве оперативного управления, хозяйственного ведения и предназначенные для обеспечения нужд обороны и выполнения мобилизационных заданий, за исключением неиспользуемого военного имущества.
11. Военное имущество, закрепленное на праве оперативного управления за государственными учреждениями Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, за исключением неиспользуемого военного имущества.
12. Организации, созданные или создаваемые для обеспечения деятельности специальных государственных органов.
13. Недвижимое имущество, не используемое специальными государственными органами в мирное время.
14. Документы Национального архивного фонда, находящиеся в государственной собственности, а также здания, помещения и оборудование государственных архивов и их филиалов.
15. Геологическая информация, находящаяся в государственной собственности.
16. Документы Национального картографо-геодезического фонда Республики Казахстан, находящиеся в государственной собственности.
17. Государственные организации начального, основного среднего, среднего образования (общего среднего, технического и профессионального образования), обеспечивающие на территории Республики Казахстан конституционные права граждан на образование, а также государственные организации дошкольного воспитания и обучения.

6. Қазақстан Республикасының Президентi айқындайтын ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы құрылыстары.
7. Ауылда медициналық-санитарлық алғашқы көмек, мамандандырылған көмек көрсететiн (қан, ана мен баланы қорғау жөнiндегi, радиациялық медицина орталықтары, онкологиялық, туберкулез, АИТВ жұқтырған және ЖИТС-пен ауыратын ауруларды және жұқпалы, терi-венерологиялық, психикалық аурулармен ауыратындарды емдеу объектiлері), сондай-ақ облыстың, қаланың, ауданның қызмет көрсетiлетiн аумағындағы жалғыз мемлекеттiк медициналық ұйым болып табылатын медициналық ұйымдар, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға арналған госпитальдар.
8. Халықты әлеуметтiк қорғау объектiлерi, жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған бiлiм беру ұйымдары, сәбилер үйлерi, балаларға, қарттарға, мүгедектерге, Ұлы Отан соғысына қатысушыларға және оларға теңестiрiлген тұлғаларға арналған санаторийлер, интернаттар мен госпитальдар, сондай-ақ қарттарға, мүгедектерге, оның iшiнде мүгедек балаларға арналған мемлекеттiк медициналық-әлеуметтiк мекемелер (ұйымдар).
9. Азаматтық қорғаныс және Мемлекеттiк өртке қарсы қызмет объектiлерi мен мүлкi.
10. Пайдаланылмайтын әскери мүлiктi қоспағанда, мемлекеттiк меншiк болып табылатын, экономика салаларының ұйымдарына жедел басқару, шаруашылық жүргiзу құқығында бекiтiлген және қорғаныс мұқтаждарын қамтамасыз етуге және жұмылдыру тапсырмаларын орындауға арналған объектiлер мен мүлiк.
11. Пайдаланылмайтын әскери мүлiктi қоспағанда, Қарулы Күштердiң, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың мемлекеттiк мекемелерiне жедел басқару құқығында бекiтiлген әскери мүлік.
12. Арнаулы мемлекеттік органдардың қызметін қамтамасыз ету үшін құрылған немесе құрылатын ұйымдар.
13. Арнаулы мемлекеттік органдар бейбіт уақытта пайдаланбайтын жылжымайтын мүлік.
14. Мемлекет меншігіндегі Ұлттық мұрағат қорының құжаттары, сондай-ақ мемлекеттiк мұрағаттар мен олардың филиалдарының ғимараттары, үй-жайлары мен жабдықтары.
15. Мемлекет меншігіндегі геологиялық ақпарат.
16. Мемлекет меншігіндегі Қазақстан Республикасы Ұлттық картографиялық-геодезиялық қорының құжаттары.
17. Бастауыш, негiзгi орта, орта бiлiм беретiн (жалпы орта, техникалық және кәсiптiк бiлiм беретiн), Қазақстан Республикасының аумағында азаматтардың бiлiм алуға конституциялық құқықтарын қамтамасыз ететiн мемлекеттiк ұйымдар, сондай-ақ мемлекеттiк мектепке дейiнгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдары.

18. Государственные организации, осуществляющие проведение опытно-экспериментальных работ в протезно-ортопедической отрасли.
19. Государственные организации культуры, объекты национального культурного достояния, находящиеся в государственной собственности, памятники истории и культуры, находящиеся на территории Республики Казахстан и не принадлежащие другим субъектам.

18. Протездiк-ортопедиялық салада тәжiрибелiк-эксперименталдық жұмыстар жүргiзудi жүзеге асыратын мемлекеттiк ұйымдар.
19. Мемлекеттiк мәдениет ұйымдары, мемлекет меншiгiндегi ұлттық мәдени игiлiк объектiлерi, Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан және басқа субъектiлерге тиесiлi емес тарих және мәдениет ескерткiштерi.