Об утверждении Правил проведения камерального контроля за деятельностью администраторов в реабилитационной процедуре и процедуре банкротства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2014 года № 760. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 573
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года «О реабилитации и банкротстве» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения камерального контроля за деятельностью администраторов в реабилитационной процедуре и процедуре банкротства.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июля 2014 года № 760
Правила
проведения камерального контроля за деятельностью
администраторов в реабилитационной процедуре
и процедуре банкротства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения камерального контроля за деятельностью администраторов в реабилитационной процедуре и процедуре банкротства (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года «О реабилитации и банкротстве» и устанавливают единый порядок и сроки проведения уполномоченным органом в области реабилитации и банкротства (далее – уполномоченный орган) камерального контроля за деятельностью администратора, при проведении реабилитационной процедуры и процедуры  банкротства.
В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) администратор – временный администратор, реабилитационный, временный и банкротный управляющие, назначаемые в установленном порядке в период рассмотрения дел в суде и проведения реабилитационной процедуры и процедуры банкротства;
2) уведомление – уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора;
3) текущая и запрашиваемая информация – информация о ходе осуществления реабилитационной процедуры или процедуры банкротства, представляемая администратором в уполномоченный орган.
2. Порядок и сроки проведения камерального контроля
за деятельностью администраторов в реабилитационной
процедуре и процедуре банкротства
3. Камеральный контроль относится к иным формам государственного контроля за деятельностью администраторов при проведении реабилитационной процедуры и процедуры банкротства и проводится в целях представления администратору возможности самостоятельного устранения нарушений, выявленных уполномоченным органом по результатам камерального контроля.

Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшілердің қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 2 шілдедегі № 760 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 23 шілдедегі № 573 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 23.07.2015 № 573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Оңалту және банкроттық туралы» 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 18-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшілердің қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 2 шілдедегі
№ 760 қаулысымен
бекітілген
Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшілердің қызметіне
камералдық бақылау жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшілердің қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) «Оңалту және банкроттық туралы» 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімін жүргізу кезінде оңалту және банкроттық саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) әкімшінің қызметіне камералдық бақылау жүргізудің бірыңғай тәртібі мен мерзімін белгілейді.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әкімші – сотта істерді қарау және оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімін жүргізу кезеңінде белгіленген тәртіппен тағайындалатын уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылар;
2) хабарлама – әкімшінің қызметіне камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама;
3) ағымдағы және сұрау салынатын ақпарат – әкімшінің уәкілетті органға беретін оңалту рәсімінің немесе банкроттық рәсімінің жүзеге асырылу барысы туралы ақпараты.
2. Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшілердің
қызметіне камералдық бақылау жүргізу тәртібі мен оның мерзімі
3. Камералдық бақылау оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімін жүргізу кезеңінде әкімшінің қызметіне мемлекеттік бақылаудың өзге де нысандарына жатады және әкімшіге камералдық бақылау нәтижелері бойынша уәкілетті орган анықтаған бұзушылықтарды өз бетінше жоюға мүмкіндік беру мақсатында жүргізіледі.

4. Камеральный контроль проводится путем взаимного сопоставления данных, имеющихся в уполномоченном органе:
1) текущей и запрашиваемой информации;
2) сведений иных уполномоченных государственных органов;
3) сведений, полученных из различных источников информации, по деятельности администратора и должника.
5.Камеральный контроль осуществляется уполномоченным органом ежемесячно не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
6.В случае выявления нарушений по результатам камерального контроля в действиях (бездействии) администратора уполномоченным органом оформляется и направляется уведомление в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан, с приложением описания выявленных нарушений.
7.После представления администратором отчета об исполнении уведомления по форме, установленной Правительством Республики Казахстан, уполномоченным органом проводится анализ указанного отчета и составляется заключение о подтверждении выявленных нарушений по результатам камерального контроля по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам и (или) о не подтверждении выявленных нарушений по результатам камерального контроля по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Заключения, указанные в настоящем пункте, составляются в течение пяти рабочих дней со дня, следующего за днем представления администратором отчета об исполнении уведомления.
Приложение 1
к Правилам проведения
камерального контроля за
деятельностью администраторов
в реабилитационной процедуре и
процедуре банкротства
Форма
Заключение
о подтверждении выявленных нарушений
по результатам камерального контроля
_____________________________                    ______________
(наименование                                 (дата)
уполномоченного органа)
Мною, _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
должность работника уполномоченного органа)
_____________________________________________________________________
в соответствии с Правилами проведения камерального контроля за
деятельностью администраторов в реабилитационной процедуре и
процедуре банкротства составлено настоящее заключение по:
Фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование должника: ________
_____________________________________________________________________
ИИН (БИН) должника: _________________________________________________
Вид процедуры:_______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) администратора:_________________
_____________________________________________________________________
ИИН администратора: _________________________________________________
по уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам
камерального контроля деятельности администратора от «____»
_________ 20___ года № ______________ за период ________ 20__ года.
По результатам камерального контроля по нарушениям, указанным в
вышеназванном уведомлении
Принято решение: ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Работник уполномоченного органа   ___________________    ____________
(Ф.И.О.)             (подпись)
Руководитель управления
уполномоченного органа            ___________________    ____________
(Ф.И.О.)             (подпись)
Руководитель
(заместитель Руководителя)
уполномоченного органа            ___________________    ____________
(Ф.И.О.)             (подпись)
Приложение 2
к Правилам проведения
камерального контроля за
деятельностью администраторов
в реабилитационной процедуре и
процедуре банкротства
Форма
Заключение
о не подтверждении выявленных нарушений
по результатам камерального контроля
______________________________                       ______________
(наименование уполномоченного органа)                  (дата)
Мною, _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии),
должность работника уполномоченного органа)
_____________________________________________________________________
в соответствии с Правилами проведения камерального контроля за
деятельностью администраторов в реабилитационной процедуре и
процедуре банкротства составлено настоящее заключение по:
Фамилия, имя, отчество (при наличии), наименование должника: ________
_____________________________________________________________________
ИИН (БИН) должника: _________________________________________________
Вид процедуры:_______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) администратора:_________________
_____________________________________________________________________
ИИН администратора: _________________________________________________
по уведомлению об устранении нарушений, выявленных по результатам
камерального контроля деятельности администратора от «____»
_________ 20___ года № ______________ за период ________ 20__ года.
По результатам камерального контроля по нарушениям, указанным в
вышеназванном уведомлении
Принято решение:
Наименование нарушения
Пояснение
Решение уполномоченного органа
Работник уполномоченного органа   ___________________    ____________
(Ф.И.О.)             (подпись)
Руководитель управления
уполномоченного органа            ___________________    ____________
(Ф.И.О.)             (подпись)
Руководитель (заместитель Руководителя)
уполномоченного органа            ___________________    ____________
(Ф.И.О.)             (подпись)

4. Камералдық бақылау уәкілетті органда бар мынадай деректерді:
1) ағымдағы және сұрау салынатын ақпаратты;
2) өзге де уәкілетті мемлекеттік органдардың мәліметтерін;
3) әкімшінің және борышкердің қызметі жөнінде түрлі ақпарат көздерінен алынған мәліметтерді өзара салыстыру жолымен жүргізіледі.
5. Камералдық бақылауды уәкілетті орган ай сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25 күнінен кешіктірмей жүзеге асырады.
6. Әкімшінің әрекетінде (әрекетсіздігінде) камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталған жағдайда, уәкілетті орган хабарламаны Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен ресімдейді және анықталған бұзушылықтардың сипаттамасымен қоса жібереді.
7. Әкімші Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген нысан бойынша хабарламаның орындалуы туралы есепті бергеннен кейін, уәкілетті орган көрсетілген есепке талдау жүргізеді және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды растау туралы және (немесе) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтардың расталмағаны туралы қорытынды жасайды.
Осы тармақта көрсетілген қорытындылар әкімшінің хабарламаны орындағаны туралы есебін берген күнінен кейінгі күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жасалады.
Оңалту рәсімі мен банкроттық
рәсімінде әкімшілердің қызметіне
камералдық бақылау жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды
растау туралы қорытынды
______________________________                    ___________________
(уәкілетті органының атауы)                             (күні)
Мен, _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), уәкілетті орган
қызметкерінің лауазымы)
____________________________________________________________________
осы қорытынды Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшілердің
қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидаларына сәйкес
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), борышкердің атауы: _____________
_____________________________________________________________________
Борышкердің ЖСН (БСН): ______________________________________________
Рәсімнің түрі: ______________________________________________________
Әкімшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _______________________
_____________________________________________________________________
Әкімшінің ЖСН: _____________________________________________________,
20__ жылғы кезең үшін 20__ жылғы «___» ______ № ___ әкімші қызметінің
камералдық бақылау нәтижесі бойынша анықталған бұзушылықтарды жою
туралы хабарлама бойынша жасалды.
Жоғарыда аталған хабарламада көрсетілген бұзушылықтар туралы
камералдық бақылау нәтижелері бойынша
Шешім қабылданды: __________________________________________________
____________________________________________________________________
Уәкілетті органның қызметкері _____________________ __________
(Т.А.Ә.)          (қолы)
Уәкілетті орган
басқармасының басшысы ___________________ ________
(Т.А.Ә.)      (қолы)
Уәкілетті органның басшысы
(басшының орынбасары) _____________________ __________
(Т.А.Ә.)          (қолы)
Оңалту рәсімі мен банкроттық
рәсімінде әкімшілердің қызметіне
камералдық бақылау жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған
бұзушылықтардың расталмағаны туралы қорытынды
______________________________                    ___________________
(уәкілетті органының атауы)                             (күні)
Мен, _______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), уәкілетті орган
қызметкерінің лауазымы)
____________________________________________________________________
осы қорытынды Оңалту рәсімі мен банкроттық рәсімінде әкімшілердің
қызметіне камералдық бақылау жүргізу қағидаларына сәйкес
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), борышкердің атауы: ____________
____________________________________________________________________
Борышкердің ЖСН (БСН): _____________________________________________
Рәсімнің түрі: _____________________________________________________
Әкімшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ______________________
____________________________________________________________________
Әкімшінің ЖСН: ___________________________________________________,
20__ жылғы кезең үшін 20___ жылғы «___» ________ № ___ әкімші
қызметінің, камералдық бақылау нәтижесі бойынша анықталған
бұзушылықтарды жою туралы хабарлама бойынша жасалды.
Жоғарыда аталған хабарламада көрсетілген камералдық бақылау
нәтижелері бойынша шешім қабылданды:
Бұзушылық атауы
Түсініктеме
Уәкілетті органының шешімі
Уәкілетті органның қызметкері _____________________ __________
(Т.А.Ә.)          (қолы)
Уәкілетті орган
басқармасының басшысы ___________________ ________
(Т.А.Ә.)      (қолы)
Уәкілетті органның басшысы
(басшының орынбасары) _____________________ __________
(Т.А.Ә.)          (қолы)