О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015-2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2014 года № 1202
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015-2016 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О выделении целевых трансфертов из Национального фонда
Республики Казахстан на 2015-2016 годы
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Выделить целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2015-2016 годы в размере 720 (семьсот двадцать) миллиардов тенге, в том числе:
1) в 2015 году на:
строительство и реконструкцию дорог республиканского значения - 178 (сто семьдесят восемь) миллиардов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Национальная компания «Қазақстан темір жолы» для строительства вторых железнодорожных путей на участке Шу - Алматы-1 - 8 (восемь) миллиардов 300 (триста) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Национальная компания «Қазақстан темір жолы» для завершения строительства железнодорожной линии Боржакты - Ерсай - 6 (шесть) миллиардов 700 (семьсот) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Национальная компания «Қазакстан темір жолы» для строительства паромного комплекса в порту Курык и эксплуатации универсальных грузопассажирских паромов - 4 (четыре) миллиарда 800 (восемьсот) миллионов тенге;
модернизацию систем тепло-, водоснабжения и водоотведения через механизм бюджетного кредитования акционерного общества «Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства» - 60 (шестьдесят) миллиардов тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение инженерных сетей в районах застройки (приобретения) арендного жилья акционерным обществом «Ипотечная организация «Казахстанская ипотечная компания» - 17 (семнадцать) миллиардов 500 (пятьсот) миллионов тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию, сейсмоусиление объектов образования - 30 (тридцать) миллиардов тенге;
строительство и реконструкцию объектов образования и науки, формирование материально-технической базы высших учебных заведений - 3 (три) миллиарда тенге;

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015-2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 15 қарашадағы № 1202 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015-2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015-2016 жылдарға
арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015-2016 жылдарға арналған республикалық бюджетке 720 (жеті жүз жиырма) миллиард теңге мөлшерінде нысаналы трансферттер, оның ішінде:
1) 2015 жылы:
республикалық маңызы бар жолдарды салуға және реконструкциялауға – 178 (бір жүз жетпіс сегіз) миллиард теңге;
Шу – Алматы-1 учаскесінде қатарлас теміржол салу үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 8 (сегіз) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге;
Боржақты – Ерсай теміржол желісі құрылысын аяқтау үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 6 (алты) миллиард 700 (жеті жүз) миллион теңге;
Құрық портында паром кешенін салу және әмбебап жүк-жолаушылар паромдарын пайдалану үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 4 (төрт) миллиард 800 (сегіз жүз) миллион теңге;
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы» акционерлік қоғамының бюджеттік кредиттеу тетігі арқылы жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жаңғыртуға – 60 (алпыс) миллиард теңге;
«Қазақстан ипотекалық компаниясы» ипотекалық ұйымы» акционерлік қоғамының жалға берілетін тұрғын үй құрылысы (сатып алу) аудандарында инженерлік желілерді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 17 (он жеті) миллиард 500 (бес жүз) миллион теңге;
білім объектілерін салуға және реконструкциялауға, сейсмикалық күшейтуге облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 30 (отыз) миллиард теңге;
білім және ғылым объектілерін салуға және реконструкциялауға, жоғары оқу орындарының материалдық-техникалық базасын қалыптастыруға – 3 (үш) миллиард теңге;

софинансирование из республиканского бюджета проектов с международными финансовыми организациями - 39 (тридцать девять) миллиардов 200 (двести) миллионов тенге;
2) в 2016 году на:
строительство и реконструкцию дорог республиканского значения 143 (сто сорок три) миллиарда 300 (триста) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Национальная компания «Қазақстан темір жолы» для строительства вторых железнодорожных путей на участке Шу - Алматы-1 - 19 (девятнадцать) миллиардов 400 (четыреста) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Национальная компания «Қазақстан темір жолы» для строительства паромного комплекса в порту Курык и эксплуатации универсальных грузопассажирских паромов - 7 (семь) миллиардов тенге;
модернизацию систем тепло-, водоснабжения и водоотведения через механизмы бюджетного кредитования акционерного общества «Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства» и бюджетного субсидирования с определением в качестве оператора акционерное общество «Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства» - 100 (сто) миллиардов тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение инженерных сетей в районах застройки (приобретения) арендного жилья акционерным обществом «Ипотечная организация «Казахстанская ипотечная компания» - 17 (семнадцать) миллиардов 500 (миллионов) тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию, сейсмоусиление объектов образования - 30 (тридцать) миллиардов тенге;
строительство и реконструкцию объектов образования и науки, формирование материально-технической базы высших учебных заведений - 3 (три) миллиарда тенге;
софинансирование из республиканского бюджета проектов с международными финансовыми организациями - 52 (пятьдесят два) миллиарда 300 (триста) миллионов тенге.
2. Правительству Республики Казахстан до 31 декабря 2014 года принять необходимые меры по формированию законодательной основы для выделения из республиканского бюджета субсидий на модернизацию систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев

жобаларды халықаралық қаржы ұйымдарымен республикалық бюджеттен қоса қаржыландыруға – 39 (отыз тоғыз) миллиард 200 (екі жүз) миллион теңге;
2) 2016 жылы:
республикалық маңызы бар жолдарды салуға және реконструкциялауға – 143 (бір жүз қырық үш) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге;
Шу – Алматы-1 учаскесінде қатарлас теміржол салу үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 19 (он тоғыз) миллиард 400 (төрт жүз) миллион теңге;
Құрық портында паром кешенін салу және әмбебап жүк-жолаушылар паромдарын пайдалану үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 7 (жеті) миллиард теңге;
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы» акционерлік қоғамының бюджеттік кредиттеу және «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы» акционерлік қоғамын оператор ретінде айқындай отырып бюджеттік субсидиялау тетіктері арқылы жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жаңғыртуға – 100 (бір жүз) миллиард теңге;
«Қазақстан ипотекалық компаниясы» ипотекалық ұйымы» акционерлік қоғамының жалға берілетін тұрғын үй құрылысы (сатып алу) аудандарында инженерлік желілерді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 17 (он жеті) миллиард 500 (бес жүз) миллион теңге;
білім объектілерін салуға және реконструкциялауға, сейсмикалық күшейтуге облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 30 (отыз) миллиард теңге;
білім және ғылым объектілерін салуға және реконструкциялауға, жоғары оқу орындарының материалдық-техникалық базасын қалыптастыруға – 3 (үш) миллиард теңге;
жобаларды халықаралық қаржы ұйымдарымен республикалық бюджеттен қоса қаржыландыруға – 52 (елу екі) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі 2014 жылғы 31 желтоқсанға дейін жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жаңғыртуға республикалық бюджеттен субсидия бөлу үшін заңнамалық негіз қалыптастыру бойынша қажетті шаралар қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев