О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2014 года № 688 "О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для стабилизации цен на хлеб"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 1242
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июня 2014 года № 688 «О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан для стабилизации цен на хлеб» следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Выделить Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2014 год на неотложные затраты, средства в сумме 5614007873 (пять миллиардов шестьсот четырнадцать миллионов семь тысяч восемьсот семьдесят три) тенге, в том числе:
1) для перечисления местным исполнительным органам областей, городов Aстаны и Aлматы в виде целевых текущих трансфертов средства в сумме 4527351716 (четыре миллиарда пятьсот двадцать семь миллионов триста пятьдесят одна тысяча семьсот шестнадцать) тенге, согласно приложению 1 к настоящему постановлению, для возмещения с 14 февраля 2014 года затрат зерноперерабатывающих организаций на закуп зерна в объеме 330953 (триста тридцать тысяч девятьсот пятьдесят три) тонны для стабилизации цен на хлеб из расчета размера выплаты на 1 тонну зерна как разницы между рыночной ценой на момент заключения договора поставки зерна и фиксированной ценой в размере 28300 тенге, но не более 13700 тенге за тонну;

"Нан бағасын тұрақтандыру үшін Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен қаражат бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 20 маусымдағы № 688 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 1242 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Нан бағасын тұрақтандыру үшін Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң резервiнен қаражат бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 20 маусымдағы № 688 қаулысына мынадай өзгерiстер енгiзілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігіне 2014 жылға арналған республикалық бюджетте шұғыл шығындарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен 5614007873 (бес миллиард алты жүз он төрт миллион жеті мың сегіз жүз жетпіс үш) теңге сомасында қаражат бөлінсін, оның ішінде:
1) шарт жасалған сәттегі нарықтық баға мен 28300 теңге мөлшеріндегі белгіленген баға арасындағы айырма ретінде, бірақ тоннасына 13700 теңгеден артық емес астықтың 1 тоннасына төлеу мөлшері есебімен, нан бағасын тұрақтандыру үшін осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2014 жылғы 14 ақпаннан бастап 330953 (үш жүз отыз мың тоғыз жүз елу үш) тонна көлемінде бидай сатып алуға жұмсалған астықты қайта өңдеу ұйымдарының шығындарын өтеу үшін облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарына нысаналы ағымдағы трансферттер түрінде аударуға 4527351716 (төрт миллиард бес жүз жиырма жеті миллион үш жүз елу бір мың жеті жүз он алты) теңге сомасында қаражат;

2) за услуги по хранению государственных реализационных ресурсов зерна акционерного общества «Национальная компания «Продовольственная контрактная корпорация» в объеме 179887 (сто семьдесят девять восемьсот восемьдесят семь) тонн с 1 января по 1 июля 2014 года с учетом отгрузки зерноперерабатывающим организациям для стабилизации цен на хлеб средства в сумме 89626516 (восемьдесят девять миллионов шестьсот двадцать шесть тысяч пятьсот шестнадцать) тенге;

2) нан бағасын тұрақтандыру үшін астықты қайта өңдеу ұйымдарына жөнелтуді ескере отырып, 2014 жылғы 1 қаңтар мен 1 шілде аралығындағы «Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының 179887 (бір жүз жетпіс тоғыз мың сегіз жүз сексен жеті) тонна көлемінде астықтың мемлекеттік өткізу ресурстарын сақтау бойынша көрсеткен қызметіне 89626516 (сексен тоғыз миллион алты жүз жиырма алты мың бес жүз он алты) теңге сомасында қаражат;

3) для перечисления местным исполнительным органам Aлматинской, Жамбылской, Кызылординской, Южно-Казахстанской областей и города Aлматы в виде целевых текущих трансфертов средства в сумме 997029641 (девятьсот девяносто семь миллионов двадцать девять тысяч шестьсот сорок один) тенге, согласно приложению 2 к настоящему постановлению, для возмещения с 14 февраля 2014 года затрат зерноперерабатывающих (хлебопекарных) организаций по транспортировке зерна (муки), реализованных для стабилизации цен на хлеб.»;

3) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес 2014 жылғы 14 ақпаннан бастап астықты қайта өңдейтін (нан пісіретін) ұйымдардың нан бағасын тұрақтандыру үшін өткізілген астықты (ұнды) тасымалдау жөніндегі шығындарын өтеу үшін Алматы, Жамбыл, Қызылорда, Оңтүстік Қазақстан облыстары мен Алматы қаласының жергілікті атқарушы органдарына нысаналы ағымдағы трансферттер түрінде аударуға 997029641 (тоғыз жүз тоқсан жеті миллион жиырма тоғыз мың алты жүз қырық бір) теңге сомасында қаражат бөлінсін.»;

подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«2) в срок до 1 декабря 2014 года представить в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан отчет по целевому использованию выделенных средств и достигнутым результатам по стабилизации цен на хлеб.»;
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 ноября 2014 года № 1242
Объемы средств
для возмещения затрат зерноперерабатывающих (хлебопекарных)
организаций по закупу зерна (муки)
Наименование регионов
Обьем закупа зерна, подлежащий субсидированию, тонн
Объемы выделяемых средств, тенге
1
2
3
Акмолинская

2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) 2014 жылғы 1 желтоқсанға дейінгі мерзімде бөлінген қаражатты мақсатты пайдалану және нан бағасын тұрақтандыру бойынша қол жеткізілген нәтижелері туралы есепті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне берсін.»;
көрсетілген қаулыға қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 27 қарашадағы
№ 1242 қаулысына
1-қосымша
Астықты қайта өңдейтін (нан пісіретін) ұйымдардың астық (ұн)
сатып алу жөніндегі шығындарын өтеуге арналған қаражат көлемі
Өңірлердің атауы
Субсидиялауға жататын астықты сатып алу көлемі, тонна
Бөлінетін қаражат көлемі, теңге
1
2
3
Ақмола