Некоторые вопросы организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 1446
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2015 года
В целях дальнейшей оптимизации системы ведомственного образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать государственные учреждения, находящиеся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Определить, что финансирование государственных учреждений, переименовываемых согласно пункту 1, производится в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, и утвержденного лимита штатной численности.
3. Ликвидировать государственные учреждения, находящиеся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 «Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311):
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его ведомств:
в разделе «1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан»:
строки, порядковые номера 18222425, изложить в следующей редакции:
«18. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Астана)»;
«22. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Темиртау)»;
«24. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Костанай).
25. Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Актау).»;
строки, порядковые номера 1920212326, исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 «Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений»:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 1:
строку:
«
Административная полиция органов внутренних дел, содержащаяся за счет областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы, из них:

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі білім беру ұйымдарының кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 1446 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ведомстволық білім беру жүйесін одан әрі оңтайландыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер қайта аталсын.
2. 1-тармаққа сәйкес қайта аталатын мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат және бекітілген штат санының лимиті шегінде жүргізіледі деп белгіленсін.
3. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер таратылсын.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер мен оның ведомстволарының тізбесінде:
«1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі» деген бөлімде:
реттік нөмірлері 18, 22, 24, 25-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«18. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы (Астана қаласы)»;
«22. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы (Теміртау қаласы)»;
«24. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы (Қостанай қаласы).
25. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы (Ақтау қаласы).»;
реттік нөмірлері 19, 20, 21, 23, 26-жолдар алып тасталсын;
2) «Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде
1-бөлімде:
мына:
«
Облыстардың бюджеттері мен республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттері есебінен ұсталатын ішкі істер органдарының әкімшілік полициясы, оның ішінде:

46 924
»
изложить в следующей редакции:
«
Административная полиция органов внутренних дел, содержащаяся за счет областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы, из них:
46 753
»;
подпункты 2), 10), 12), 13), 17) изложить в следующей редакции:
«
2)
Департамент внутренних дел Акмолинской области
2 629
10)
Департамент внутренних дел Карагандинской области
4 970
12)
Департамент внутренних дел Костанайской области
2 755
13)
Департамент внутренних дел Мангистауской области
1 874
17)
Государственные учреждения, подведомственные Министерству внутренних дел Республики Казахстан, в том числе:
84 694,5
»;
дополнить строками, порядковые номера 29-1), 29-2), 29-3), 29-4), следующего содержания:
«
29-1)
Учебный центр МВД (город Астана)
58
29-2)
Учебный центр МВД (город Темиртау)
40
29-3)
Учебный центр МВД (город Костанай)
44
29-4)
Учебный центр МВД (город Актау)
29
».
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную перерегистрацию переименовываемых государственных учреждений в органах юстиции Республики Казахстан;
2) принятие иных мер по реализации настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 1446
Перечень
переименовываемых государственных учреждений, находящихся в
ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан
1. Государственное учреждение «Учебный центр Департамента внутренних дел Акмолинской области» в республиканское государственное учреждение «Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Астана)».
2. Государственное учреждение «Учебный центр Департамента внутренних дел Карагандинской области» в республиканское государственное учреждение «Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Темиртау)».
3. Государственное учреждение «Учебный центр Департамента внутренних дел Костанайской области» в республиканское государственное учреждение «Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Костанай)».
4. Государственное учреждение «Учебный центр Департамента внутренних дел Мангистауской области» в республиканское государственное учреждение «Учебный центр Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Актау)».
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 1446
Перечень
ликвидируемых государственных учреждений, находящихся в ведении
Министерства внутренних дел Республики Казахстан

46 924
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Облыстардың бюджеттері мен республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджеттері есебінен ұсталатын ішкі істер органдарының әкімшілік полициясы, оның ішінде:
46 753
»;
2), 10), 12), 13) және 17) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«
2)
Ақмола облысының Ішкі істер департаменті
2629
10)
Қарағанды облысының Ішкі істер департаменті
4970
12)
Қостанай облысының Ішкі істер департаменті
2755
13)
Маңғыстау облысының Ішкі істер департаменті
1874
17)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:
84 694, 5
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 29-1), 29-2), 29-3), 29-4) жолдармен толықтырылсын:
«
29-1)
ІІМ Оқу орталығы (Астана қаласы)
58
29-2)
ІІМ Оқу орталығы (Теміртау қаласы)
40
29-3)
ІІМ Оқу орталығы (Қостанай қаласы)
44
29-4)
ІІМ Оқу орталығы (Ақтау қаласы)
29
».
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) қайта аталған мемлекеттік мекемелерді Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік қайта тіркеуді;
2) осы қаулыны іске асыру бойынша өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1446 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы қайта аталатын мемлекеттік мекемелердің тізбесі
1. «Ақмола облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы (Астана қаласы)» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
2. «Қарағанды облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы (Теміртау қаласы)» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
3. «Қостанай облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы (Қостанай қаласы)» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
4. «Маңғыстау облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы» мемлекеттік мекемесі «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орталығы (Ақтау қаласы)» республикалық мемлекеттік мекемесіне.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1446 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қарамағындағы
таратылатын мемлекеттік мекемелердің тізбесі

1. Учебный центр Департамента внутренних дел Актюбинской области.
2. Учебный центр Департамента внутренних дел Атырауской области.
3. Учебный центр Департамента внутренних дел Жамбылской области.
4. Учебный центр Департамента внутренних дел Кызылординской области.
5. Учебный центр Департамента внутренних дел Северо-Казахстанской области.

1. Ақтөбе облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.
2. Атырау облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.
3. Жамбыл облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.
4. Қызылорда облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.
5. Солтүстік Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің оқу орталығы.