О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2015 года № 45. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2020 года № 165 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 03.04.2020 № 165 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 55, ст. 769) следующее изменение:
реестр государственных услуг, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. МАСИМОВ
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 февраля 2015 года № 45
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 сентября 2013 года № 983
Реестр государственных услуг
№ п/п
Код государст-
венной услуги
Наименование государственной услуги
Сведения об услугополучателе (физическое и (или) юридическое лицо)
Наименование центрального государст-венного органа, разрабатывающего стандарт государст-венной услуги
Наименование услугодателя
Наименования организаций, осуществляющих прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, и (или) указание на веб-портал "электронного правительства"
Платность/бесплатность
Форма оказания государст-
венной услуги (электронная/бумажная)
2
3
4
5
6
7
8
9
001. Документирование
00101. Получение документов/справок, удостоверяющих личность и статус
1.
00101001
Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
ЦОН, территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
2.
00101002
Выдача временного удостоверения личности гражданам Республики Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
ЦОН
Платно
Бумажная
3.
00101003
Выдача призывникам удостоверений о приписке к призывным участкам
Физические лица
МО
МО
ЦОН, местные органы военного управления МО
Бесплатно
Бумажная
4.
00101004
Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) офицерам запаса
Физические лица
МО
МО
ЦОН, местные органы военного управления МО
Бесплатно
Бумажная
5.

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 9 ақпандағы № 45 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 3 сәуірдегі № 165 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 03.04.2020 № 165 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 55, 769-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 9 ақпандағы
№ 45 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 18 қыркүйектегі
№ 983 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі
Р/с №
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Көрсетілетін қызметті алушы (жеке және (немесе) заңды тұлға) туралы мәліметтер
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдардың атаулары және (немесе) "электрондық үкіметтің" веб-порталын көрсету
Ақылы/тегін
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны (электронды/ қағаз түрінде)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
001. Құжаттандыру
00101. Жеке басты куәландыратын құжаттарды/анықтамаларды және мәртебе алу
1.
00101001
Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/ қағаз түрінде
2.
00101002
Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлік беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ХҚО
Ақылы
Қағаз түрінде
3.
00101003
Әскерге шақырылғандарға шақыру учаскелеріне тіркеу туралы куәліктер беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
ХҚО, Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Тегін
Қағаз түрінде
4.
00101004
Запастағы офицерлерге әскери билеттердің (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
ХҚО, Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Тегін
Қағаз түрінде
5.

00101005
Выдача военных билетов (временных удостоверений взамен военных билетов) солдатам, сержантам запаса
Физические лица
МО
МО
ЦОН, местные органы военного управления МО
Бесплатно
Бумажная
6.
00101006
Выдача удостоверений участникам Великой Отечественной войны, воинам-интернационалистам, участникам ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции
Физические лица
МО
МО
ЦОН, местные органы военного управления МО
Бесплатно
Бумажная
7.
00101007
Выдача справки о наличии либо отсутствии сведений по учетам Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о совершении лицом уголовного правонарушения
Физические лица
ГП
КПССУ ГП, территориальные управления КПССУ ГП
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
8.
00101008
Прием документов и препровождение их на изготовление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорта необходимых записей
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан, МВД
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная
9.
00101009
Выдача справок лицам, имеющим льготы (участникам Великой Отечественной войны, ликвидаторам Чернобыльской аварии, воинам-интернационалистам)
Физические лица
МО
МО
ЦОН, местные органы военного управления МО, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
10.
00101010
Выдача справок о подтверждении прохождения воинской службы
Физические лица
МО
МО
ЦОН, местные органы военного управления МО, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
11.
00101011
Выдача справок об отношении гражданина к воинской службе
Физические лица
МО
МО
ЦОН, местные органы военного управления МО
Бесплатно
Бумажная
12.
00101012
Выдача адресных справок с места жительства
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
13.
00101013
Подготовка граждан по военно-техническим и другим военным специальностям
Физические лица
МО
МО
Местные органы военного управления МО
Платно
Бумажная
00102. Получение документов, обеспечивающих права, не связанные с предпринимательской деятельностью
14.
00102001
Выдача водительских удостоверений
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
ЦОН, территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
15.
00102002
Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
Физические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
16.

00101005
Запастағы сарбаздарға, сержанттарға әскери билеттер (әскери билеттердің орнына уақытша куәліктер) беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
ХҚО, Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Тегін
Қағаз түрінде
6.
00101006
Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, жауынгер-интернационалистерге, Чернобыль атом электр станциясындағы аварияның салдарын жоюға қатысушыларға куәліктер беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
ХҚО, Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Тегін
Қағаз түрінде
7.
00101007
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің есептері бойынша тұлғаның қылмыстық құқық бұзушылық жасауы туралы мәліметтердің болуы не болмауы туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
БП
БП ҚСАЕК, БП ҚСАЕК аумақтық басқармалары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
8.
00101008
Құжаттарды қабылдау және оларды Қазақстан Республикасының шет елдерде жүрген азаматтарына паспорттар жасауға жіберу және олардың паспорттарына қажетті жазбалар енгізу
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, ІІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
9.
00101009
Жеңілдігі бар тұлғаларға (Ұлы Отан соғысына қатысушыларға, Чернобыль авариясын жоюшыларға, жауынгер-интернационалистерге) анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
ХҚО, Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
10.
00101010
Әскери қызмет өткеруді растау туралы анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
ХҚО, Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
11.
00101011
Азаматтың әскери қызметке қатынасы туралы анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
ХҚО, Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Тегін
Қағаз түрінде
12.
00101012
Тұрғылықты жерінен мекенжай анықтамаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
13.
00101013
Азаматтарды әскери-техникалық және басқа да әскери мамандықтар бойынша даярлау
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
Қорғанысминінің жергілікті әскери басқару органдары
Ақылы
Қағаз түрінде
00102. Кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес құқықтарды қамтамасыз ететін құжаттарды алу
14.
00102001
Жүргізуші куәліктерін беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/ қағаз түрінде
15.
00102002
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру
Жеке тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Қағаз түрінде
16.

00102003
Выдача удостоверений на право управления самоходными маломерными судами
Физические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
17.
00102004
Дипломирование лиц командного состава судов
Физические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
002. Регистрация Физических лиц и граждан
00201. Регистрация/смена статуса, места жительства, Ф. И. О. и других данных физических лиц
18.
00201001
Регистрация по месту жительства граждан Республики Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
ЦОН, территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
19.
00201002
Снятие с регистрации по месту жительства граждан Республики Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
ЦОН, территориальные подразделения МВД
Бесплатно
Бумажная
20.
00201003
Регистрация приема и выхода из гражданства Республики Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
Территориальные подразделения МВД
Платно
Бумажная
21.
00201004
Регистрация перемены имени, отчества и фамилии, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
22.
00201005
Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Астаны и Алматы, районов городов областного значения
ЦОН, Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
Платно/бесплатно
Бумажная
23.
00201006
Восстановление записей актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
Платно/бесплатно
Бумажная
24.
00201007
Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Астаны и Алматы, районов городов областного значения
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная/бумажная
25.

00102003
Өздігінен жүретін шағын көлемдi кемелердi жүргізу құқығына куәлiктер беру
Жеке тұлғалар
ИДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалалардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
17.
00102004
Кемелердiң командалық құрамының адамдарына диплом беру
Жеке тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
002. Жеке тұлғалар мен азаматтарды тіркеу
00201. Жеке тұлғаларды тіркеу/мәртебесін, тұрғылықты жерін, Т.А.Ә. және басқа деректерін ауыстыру
18.
00201001
Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
19.
00201002
Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеуден шығару
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ІІМ аумақтық бөлімшелері
Тегін
Қағаз түрінде
20.
00201003
Қазақстан Республикасының азаматтығын алуды және одан шығуды тіркеу
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері
Ақылы
Қағаз түрінде
21.
00201004
Атын, әкесінің атын, тегін ауыстыруды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/ қағаз түрінде
22.
00201005
Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
23.
00201006
Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, қаладағы кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
24.
00201007
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/ тегін
Электронды/ қағаз түрінде
25.

00201008
Регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности
Физические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, городов районного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, городов районного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
26.
00201009
Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность
Физические лица
МКС
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
27.
00201010
Регистрационный учет индивидуального предпринимателя
Физические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
ЦОН, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
28.
00201011
Регистрационный учет частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора
Физические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
ЦОН, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
29.
00201012
Оформление документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
ЦОН, территориальные подразделения МВД
Платно
Бумажная
30.
00201013
Присвоение статуса оралмана
Физические лица
МЗСР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
00202. Пребывание за рубежом
31.
00202001
Оформление загранучреждениями Республики Казахстан документов по выходу из гражданства Республики Казахстан
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная
32.
00202002
Учет граждан Республики Казахстан за границей
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан
Бесплатно
Бумажная
33.

00201008
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша жүргізетін адамдарды тiркеу
Жеке тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
26.
00201009
Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын тұлғаларды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу
Жеке тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
27.
00201010
Дара кәсіпкерді тіркеу есебі
Жеке тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/ қағаз түрінде
28.
00201011
Жекеше нотариусты, жеке сот орындаушысын, адвокатты, кәсіби медиаторды тіркеу есебі
Жеке тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынш,а арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
29.
00201012
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығуға арналған құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ІІМ аумақтық бөлімшелері
Ақылы
Қағаз түрінде
30.
00201013
Оралман мәртебесін беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
00202. Шетелде болу
31.
00202001
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің Қазақстан Республикасының азаматтығынан шығу жөніндегі құжаттарды ресімдеуі
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
32.
00202002
Шетелде Қазақстан Республикасының азаматтарын есепке алу
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Тегін
Қағаз түрінде
33.

00202003
Регистрация актов гражданского состояния граждан Республики Казахстан за рубежом
Физические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная
00203. Прибытие в Республику Казахстан
34.
00203001
Присвоение и продление статуса беженца в Республике Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
Территориальные подразделения МВД
Бесплатно
Бумажная
35.
00203002
Регистрация иностранцев и лиц без гражданства, временно пребывающих в Республике Казахстан
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
Территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
36.
00203003
Регистрация и выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
Территориальные подразделения МВД
Платно
Бумажная
37.
00203004
Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
ЦОН, территориальные подразделения МВД
Платно
Бумажная
38.
00203005
Выдача, продление виз на въезд в Республику Казахстан и транзитный проезд через территорию Республики Казахстан
Физические лица
МИД
МИД, Загранучреждения Республики Казахстан
МИД, Загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная
003. Регистрация Физических и юридических лиц
00301. Прочие государственные услуги в сфере регистрации Физических и юридических лиц
39.
00301001
Регистрация налогоплательщиков
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
40.
00301002
Постановка на учет, переучет периодического печатного издания и информационного агентства, выдача дубликата документа удостоверяющего постановку на учет
Физические и юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации Мир
Комитет связи, информатизации и информации МИР
Платно
Бумажная
41.
00301003
Учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории области, города республиканского значения, столицы
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
42.

00202003
Қазақстан Республикасының шетелдегі азаматтарының азаматтық хал актілерін тіркеу
Жеке тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
00203. Қазақстан Республикасына келу
34.
00203001
Қазақстан Республикасында босқын мәртебесін беру және ұзарту
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері
Тегін
Қағаз түрінде
35.
00203002
Қазақстан Республикасына уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
36.
00203003
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тіркеу және оларға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері
Ақылы
Қағаз түрінде
37.
00203004
Азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің тұруына ыхтиярхат беру
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ІІМ аумақтық бөлімшелері
Ақылы
Қағаз түрінде
38.
00203005
Қазақстан Республикасына кіруге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттік өтуге визалар беру, олардың мерзімін ұзарту
Жеке тұлғалар
СІМ
СІМ, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
СІМ, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
003. Жеке және заңды тұлғаларды тіркеу
00301. Жеке және заңды тұлғаларды тіркеу саласындағы өзге де да мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
39.
00301001
Салық төлеушілерді тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
40.
00301002
Мерзімді баспасөз басылымын және ақпарат агенттігін есепке қою, қайта есепке қою, есепке қойылғанын куәландыратын құжаттың телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
Ақылы
Қағаз түрінде
41.
00301003
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында таратылатын шетелдiк мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
42.

00301004
Согласование деятельности иностранных религиозных объединений на территории Республики Казахстан
Юридические лица
МКС
Комитет по делам религий МКС
Комитет по делам религий МКС
Бесплатно
Бумажная
43.
00301005
Согласование назначения иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан
Юридические лица
МКС
Комитет по делам религий МКС
Комитет по делам религий МКС
Бесплатно
Бумажная
44.
00301006
Регистрационный учет налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
45.
00301007
Регистрационный учет плательщиков налога на добавленную стоимость
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Бесплатно
Бумажная
46.
00301008
Регистрационный учет в качестве электронного налогоплательщика
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
47.
00301009
Присвоение персонального идентификационного номера (ПИН-код) производителям (импортерам) отдельных видов нефтепродуктов, а также на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции, авиационного топлива и мазута
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
ЦОН, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
Бесплатно
Электронная/бумажная
48.
00301010
Регистрация лиц, имеющих право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
Физические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

00301004
Қазақстан Республикасы аумағындағы шетелдік діни бірлестіктердің қызметін келісу
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Дін істері комитеті
МСМ Дін істері комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
43.
00301005
Шетелдiк дiни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы дiни бiрлестiктерінің басшыларын тағайындауын келiсу
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Дін істері комитеті
МСМ Дін істері комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
44.
00301006
Жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеушіні тіркеу есебі
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
45.
00301007
Қосылған құн салығын төлеушілерді тіркеу есебі
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
46.
00301008
Электрондық салық төлеуші ретінде тіркеу есебі
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
47.
00301009
Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндірушілерге (импорттаушыларға), сондай-ақ акцизделетін өнімдердің кейбір түрлерін, авиациялық отын мен мазут өндірушілер мен импорттаушылардың тауарларына дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН-код) беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
48.
00301010
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығы бар адамдарды тіркеу
Жеке тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

004. Семья и дети
00401. Создание семьи
49.
00401001
Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
50.
00401002
Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
00402. Рождение, опекунство и воспитание ребенка
51.
00402001
Регистрация рождения, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная/бумажная
52.
00402002
Регистрация установления отцовства, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Астаны и Алматы, районов городов областного значения
МИО Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
Платно/бесплатно
Бумажная
53.
00402003
Регистрация усыновления (удочерения), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Физические лица
МЮ
МИО городов Астаны и Алматы, районов городов областного значения
МИО Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, районов в городе, городов районного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
Платно/бесплатно
Бумажная
54.

004. Отбасы және балалар
00401. Отбасын құру
49.
00401001
Неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/ қағаз түрінде
50.
00401002
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/ қағаз түрінде
00402. Бала туу, қамқоршылық және бала тәрбиелеу
51.
00402001
Бала тууды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды/қағаз түрінде
52.
00402002
Әкелікті анықтауды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
53.
00402003
Бала асырап алуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
54.

00402004
Выдача справок по опеке и попечительству
Физические лица
МОН
МИО городов Астаны и Алматы, районов городов областного значения
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
55.
00402005
Установление опеки или попечительства над ребенком- сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей
Физические лица
МОН
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
56.
00402006
Выдача справок в единый накопительный пенсионный фонд и (или) добровольный накопительный пенсионный фонд, банки, органы внутренних дел для распоряжения имуществом несовершеннолетних детей и оформления наследства несовершеннолетним детям
Физические лица
МОН
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
57.
00402007
Выдача справок органов, осуществляющих функции по опеке или попечительству, для оформления сделок с имуществом, принадлежащим на праве собственности несовершеннолетним детям
Физические лица
МОН
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
58.
00402008
Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление иностранцам
Физические лица
МИД
МИД
МИД
Платно
Бумажная
59.
00402009
Обследование и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи детям с ограниченными возможностями
Физические лица
МОН
Психолого-медико-педагогическая консультация
Психолого-медико-педагогическая консультация
Бесплатно
Бумажная
60.
00402010
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
Физические лица
МОН
Реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции
Реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции
Бесплатно
Бумажная
61.
00402011
Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком
Физические лица
МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР
ЦОН, ГЦВП, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
62.
00402012
Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка- инвалида
Физические лица
МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР
ЦОН, ГЦВП
Бесплатно
Бумажная

00402004
Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
55.
00402005
Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
56.
00402006
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына және (немесе) ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, банктерге, ішкі істер органдарына кәмелетке толмаған балалардың мүлкіне иелік ету және кәмелетке толмаған балаларға мұра ресімдеу үшін анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
57.
00402007
Кәмелетке толмаған балаларға меншік құқығында тиесілі мүлікпен жасалатын мәмілелерді ресімдеу үшін қорғаншылық немесе қамқоршылық бойынша функцияларды жүзеге асыратын органдардың анықтамаларын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
58.
00402008
Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды есепке алу
Жеке тұлғалар
СІМ
СІМ
СІМ
Ақылы
Қағаз түрінде
59.
00402009
Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру және оларға консультациялық көмек көрсету
Жеке тұлғалар
БҒМ
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация
Психологиялық-медициналық-педагогикалық консультация
Тегін
Қағаз түрінде
60.
00402010
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
Жеке тұлғалар
БҒМ
Оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттерi
Оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттерi
Тегін
Қағаз түрінде
61.
00402011
Бала туғанда берілетін және бала күтімі бойынша жәрдемақыларды тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ЗТМО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
62.
00402012
Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ЗТМО
Тегін
Қағаз түрінде

00403. Образование и досуг для ребенка
63.
00403001
Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов (городов областного значения), акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов (городов областного значения), акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
64.
00403002
Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации образования
Физические лица
МОН
Дошкольные организации всех типов и видов
Дошкольные организации всех типов и видов
Бесплатно
Бумажная
65.
00403003
Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
66.
00403004
Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Организации начального, основного среднего и общего среднего образования
Бесплатно
Бумажная
67.
00403005
Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам
Физические лица
МОН
Специальные организации образования
Специальные организации образования
Бесплатно
Бумажная
68.
00403006
Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования
Физические лица
МОН
Организации дополнительного образования для детей, организации общего среднего образования
Организации дополнительного образования для детей, организации общего среднего образования
Платно/бесплатно
Бумажная
69.
00403007
Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах
Физические лица
МОН
Аким поселка, села, сельского округа
Аппарат акима поселка, села, сельского округа
Бесплатно
Бумажная
70.

00403. Балаға білім беру және бос уақыт
63.
00403001
Мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жіберу үшін мектепке дейінгі (7 жасқа дейін) жастағы балаларды кезекке қою
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) ЖАО, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
ХҚО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) ЖАО, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде
64.
00403002
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Барлық үлгідегі және типтегі мектепке дейінгі ұйымдар
Барлық үлгідегі және типтегі мектепке дейінгі ұйымдар
Тегін
Қағаз түрінде
65.
00403003
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
66.
00403004
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Тегін
Қағаз түрінде
67.
00403005
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Арнайы білім беру ұйымдары
Арнайы білім беру ұйымдары
Тегін
Қағаз түрінде
68.
00403006
Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары, жалпы орта білім беру ұйымдары
Балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдары, жалпы орта білім беру ұйымдары
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
69.
00403007
Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және кейін үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну
Жеке тұлғалар
БҒМ
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі
Тегін
Қағаз түрінде
70.

00403008
Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
71.
00403009
Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха детям из малообеспеченных семей в загородных и пришкольных лагерях
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов, организа ции образования
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов, организации образования
Платно/бесплатно
Бумажная
72.
00403010
Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
Физические лица
МОН
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН
Бесплатно
Бумажная
73.
00403011
Оказание консультативной помощи семьям, воспитывающим детей с ограниченными возможностями
Физические лица
МОН
Реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции
Реабилитационные центры, кабинеты психолого-педагогической коррекции
Бесплатно
Бумажная
00404. Содержание и обеспечение ребенка
74.
00404001
Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, аким поселка, села, сельского округа
Бесплатно
Бумажная
75.
00404002
Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
76.
00404003
Назначение выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
Физические лица
МОН
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
77.
00404004
Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание
Физические лица
МОН
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
78.

00403008
Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
71.
00403009
Аз қамтылған отбасылардағы балалардың қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және қалалардың ЖАО, білім беру ұйымдары
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және қалалардың ЖАО, білім беру ұйымдары
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
72.
00403010
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқытуға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО
Тегін
Қағаз түрінде
73.
00403011
Мүмкіндіктері шектеулі балаларды тәрбиелеп отырған отбасыларға консультациялық көмек көрсету
Жеке тұлғалар
БҒМ
Оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері
Оңалту орталықтары, психологиялық-педагогикалық түзеу кабинеттері
Тегін
Қағаз түрінде
00404. Баланы бағу және қамтамасыз ету
74.
00404001
Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі
Тегін
Қағаз түрінде
75.
00404002
Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
76.
00404003
Қамқоршыларға немесе қорғаншыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағуға жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
77.
00404004
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
78.

00404005
Назначение выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
Физические лица
МОН
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
79.
00404006
Постановка на учет лиц, желающих усыновить детей
Физические лица
МОН
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
80.
00404007
Аккредитация агентства по усыновлению
Физические и юридические лица
МОН
Комитет по охране прав детей МОН
Комитет по охране прав детей МОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
81.
00404008
Продление срока аккредитации агентства по усыновлению
Физические и юридические лица
МОН
Комитет по охране прав детей МОН
Комитет по охране прав детей МОН
Бесплатно
Бумажная
82.
00404009
Назначение единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
Физические лица
МОН
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
005. Права на имущество и интеллектуальную собственность
00501. Движимое имущество
83.
00501001
Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Центр по недвижимости" областей и городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
84.
00501002
Выдача выписки из реестра регистрации залога движимого имущества
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Центр по недвижимости" областей и городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
85.
00501003
Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
86.
00501004
Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
87.
00501005
Государственная регистрация маломерных судов и прав на них
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
88.

00404005
Патронат тәрбиешiлерге берiлген баланы (балаларды) асырап-бағуға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
79.
00404006
Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке қою
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
80.
00404007
Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Балалардың құқықтарын қорғау комитетi
БҒМ Балалардың құқықтарын қорғау комитетi, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
81.
00404008
Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Балалардың құқықтарын қорғау комитетi
БҒМ Балалардың құқықтарын қорғау комитетi
Тегін
Қағаз түрінде
82.
00404009
Жетім баланы және (немесе) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
005. Мүлік және зияткерлік меншік құқығы
00501. Жылжымалы мүлік
83.
00501001
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының "Жылжымайтын мүлік орталығы" ШЖҚ РМК
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
84.
00501002
Жылжымалы мүлік кепілінің тізілімінен үзінді беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының "Жылжымайтын мүлік орталығы" ШЖҚ РМК
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
85.
00501003
Мемлекеттік кеме тізілімінде ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
86.
00501004
Жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде жалға алынған ішкі суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
87.
00501005
Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
88.

00501006
Государственная регистрация залога подвижного состава
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, банки второго уровня, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
89.
00501007
Государственная регистрация подвижного состава
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная/бумажная
90.
00501008
Государственная регистрация и учет отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
ЦОН, территориальные подразделения МВД
Платно
Бумажная
91.
00501009
Выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин, а также специальных машин повышенной проходимости
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
92.
00501010
Государственная регистрация залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных, сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
93.
00501011
Государственная регистрация ипотеки судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки судна
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
94.
00501012
Государственная регистрация ипотеки маломерного судна и выдача дубликата документа, подтверждающего государственную регистрацию ипотеки маломерного судна
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
95.
00501013
Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
96.

00501006
Жылжымалы құрам кепiлiн мемлекеттік тiркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, екінші деңгейдегі банктер, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
89.
00501007
Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды/қағаз түрінде
90.
00501008
Жекелеген түрлерін сәйкестендіру нөмірі бойынша мемлекеттік тіркеу және көлік құралын есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ІІМ аумақтық бөлімшелері
Ақылы
Қағаз түрінде
91.
00501009
Тракторлар және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдер, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдер, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
92.
00501010
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
93.
00501011
Кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу және кеме ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
94.
00501012
Шағын көлемді кеменiң ипотекасын мемлекеттік тіркеу және шағын көлемді кеменiң ипотекасының мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттардың телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
95.
00501013
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерiн мемлекеттiк тiркеу туралы куәліктер беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
96.

00501014
Выдача информации о государственной регистрации ипотеки судна, маломерного судна или строящегося судна
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
Бесплатно
Бумажная
97.
00501015
Государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов
Физические и юридические лица
МИР
Морская администрация порта
Морская администрация порта
Платно
Бумажная
98.
00501016
Государственная регистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов
Физические и юридические лица
МИР
Морская администрация порта
Морская администрация порта, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
99.
00501017
Государственная регистрация ипотеки судна (строящегося судна)
Физические и юридические лица
МИР
Морская администрация порта
Морская администрация порта
Платно
Бумажная
100.
00501018
Государственная регистрация судов в международном судовом реестре
Физические и юридические лица
МИР
Морская администрация порта
Морская администрация порта
Платно
Бумажная
101.
00501019
Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта
Физические и юридические лица
МИР
МИО городов Алматы, Павлодара, Усть-Каменогорска и Темиртау
МИО городов Алматы, Павлодара, Усть-Каменогорска и Темиртау, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
00502. Недвижимое имущество
102.
00502001
Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
103.
00502002
Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
104.
00502003
Выдача технического паспорта объектов недвижимости
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Центр по недвижимости" областей и городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
105.
00502004
Выдача дубликата технического паспорта объектов недвижимости
Физические и юридические лица
МЮ
РГП на ПХВ "Центр по недвижимости" областей и городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
106.
00502005
Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
ЦОН
Бесплатно
Бумажная

00501014
Кеменің, шағын көлемді кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу туралы ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
97.
00501015
Жасалып жатқан кемелер тiзiлiмiнде жасалып жатқан кемеге меншiк құқығын мемлекеттік тiркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Порттың теңіз әкімшілігі
Порттың теңіз әкімшілігі
Ақылы
Қағаз түрінде
98.
00501016
Кемелерді Теңiз кемелерінің мемлекеттік кеме тiзiлімiнде мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Порттың теңіз әкімшілігі
Порттың теңіз әкімшілігі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
99.
00501017
Кеме (жасалып жатқан кеме) ипотекасын мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Порттың теңіз әкімшілігі
Порттың теңіз әкімшілігі
Ақылы
Қағаз түрінде
100.
00501018
Халықаралық мемлекеттік кеме тізілімінде кемелерді мемлекеттiк тiркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Порттың теңіз әкімшілігі
Порттың теңіз әкімшілігі
Ақылы
Қағаз түрінде
101.
00501019
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Алматы, Павлодар, Өскемен және Теміртау қалаларының ЖАО
Алматы, Павлодар, Өскемен және Теміртау қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
00502. Жылжымайтын мүлік
102.
00502001
Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
103.
00502002
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
104.
00502003
Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының "Жылжымайтын мүлік орталығы" ШЖҚ РМК
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/ қағаз түрінде
105.
00502004
Жылжымайтын мүлік объектілерінің техникалық паспортының телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының "Жылжымайтын мүлік орталығы" ШЖҚ РМК
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
106.
00502005
Жылжымайтын мүлік объектілері жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу органы куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
ХҚО
Тегін
Қағаз түрінде

107.
00502006
Выдача справки о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
108.
00502007
Выдача справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
109.
00502008
Выдача справок о зарегистрированных и прекращенных правах на недвижимое имущество
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
110.
00502009
Выдача приложения к техническому паспорту, содержащему сведения о собственнике (правообладателе) недвижимого имущества
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
00503. Интеллектуальная собственность
111.
00503001
Государственная регистрация прав на произведения, охраняемые авторским правом
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
МЮ
Платно
Бумажная
112.
00503002
Регистрация лицензионных, сублицензионных договоров
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Платно
Бумажная
113.
00503003
Регистрация договора об уступке права на свидетельства на товарный знак в отношении одного или группы объектов промышленной собственности
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ
Платно
Бумажная
114.
00503004
Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе
Юридические лица
МЮ
МЮ
МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
115.
00503005
Выдача справок о сдаче на хранение рукописей неопубликованных произведений
Физические лица
МЮ
МЮ
МЮ
Бесплатно
Бумажная
116.
00503006
Аттестация кандидатов в патентные поверенные
Физические лица
МЮ
МЮ
МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
117.
00503007
Выдача свидетельства на товарный знак
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
118.
00503008
Выдача свидетельства на право пользования наименованием места происхождения товара
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
119.
00503009
Выдача патента на промышленный образец
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

107.
00502006
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
108.
00502007
Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
109.
00502008
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және тоқтатылған құқықтар туралы анықтамалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
110.
00502009
Жылжымайтын мүлік иесі (құқық иеленушісі) туралы мәліметті қамтитын техникалық паспортқа қосымшаны беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
00503. Зияткерлік меншік
111.
00503001
Авторлық құқықпен қорғалатын туындыларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині
Ақылы
Қағаз түрінде
112.
00503002
Лицензиялық, сублицензиялық шарттарды тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
Ақылы
Қағаз түрінде
113.
00503003
Бір немесе бір топ өнеркәсіптік меншік объектілеріне қатысты тауар таңбасына арналған куәлікті алу құқығын басқаға беру туралы шартты тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК
Ақылы
Қағаз түрінде
114.
00503004
Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
115.
00503005
Жарияланбаған туындылардың қолжазбаларын сақтауға тапсыру туралы анықтамалар беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині
Тегін
Қағаз түрінде
116.
00503006
Патенттік сенім білдірілген өкілдерді аттестаттау
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
117.
00503007
Тауар таңбасына куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
118.
00503008
Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығына куәлiк беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
119.
00503009
Өнеркәсіптік үлгіге патент беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

120.
00503010
Выдача патента на полезную модель
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
121.
00503011
Выдача патента на изобретение
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
122.
00503012
Выдача инновационного патента
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности" МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/
бумажная
00504. Прочие государственные услуги в сфере прав на имущество и интеллектуальную собственность
123.
00504001
Принятие Республикой Казахстан прав на имущество негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору дарения в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственного имущества и приватизации МФ, территориальные департаменты Комитета государственного имущества и приватизации МФ, МИО областей, городов Астаны и Алматы
Комитет государственного имущества и приватизации МФ, территориальные департаменты Комитета государственного имущества и приватизации МФ, МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
006. Здоровье, медицина и здравоохранение
0060. Медицинская помощь
124.
00601001
Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
Физические лица
МЗСР
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, веб-портал "элек- тронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
125.
00601002
Запись на прием к врачу
Физические лица
МЗСР
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
126.
00601003
Вызов врача на дом
Физические лица
МЗСР
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
127.
00601004
Добровольное анонимное и обязательное конфиденциальное медицинское обследование на наличие ВИЧ-инфекции
Физические лица
МЗСР
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, центры по профилактике и борьбе со СПИДом областей, городов Астаны и Алматы
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь, центры по профилактике и борьбе со СПИДом областей, городов Астаны и Алматы
Платно/бесплатно
Бумажная

120.
00503010
Пайдалы модельге патент беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
121.
00503011
Өнертабысқа патент беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
122.
00503012
Инновациялық патент беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетминінің "Ұлттық зияткерлік меншік институты" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
00504. Мүлік және зияткерлік меншік құқығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін басқа қызметтер
123.
00504001
Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті, Қаржыминінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің аумақтық департаменттері, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Қаржыминінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті, Қаржыминінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің аумақтық департаменттері, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
006. Денсаулық, медицина және денсаулық сақтау
00601. Медициналық көмек
124.
00601001
Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін медициналық ұйымдарға тіркелу
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
125.
00601002
Дәрігердің қабылдауына жазылу
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
126.
00601003
Дәрігерді үйге шақыру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
127.
00601004
АИТВ-инфекциясының болуына ерікті анонимді және міндетті құпия медициналық тексерілу
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖИТС-тың профилактикасы және оған қарсы күрес орталықтары
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖИТС-тың профилактикасы және оған қарсы күрес орталықтары
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде

128.
00601005
Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
Физические лица
МЗСР
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Бесплатно
Бумажная
129.
00601006
Выдача листа о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
Физические лица
МЗСР
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Бесплатно
Бумажная
130.
00601007
Выдача справки о временной нетрудоспособности с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
Физические лица
МЗСР
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Медицинские организации, оказывающие первичную медико-санитарную помощь
Бесплатно
Бумажная
131.
00601008
Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного
Физические лица
МЗСР
Медицинские организации, оказывающие стационарную помощь
Медицинские организации, оказывающие стационарную помощь
Бесплатно
Бумажная
132.
00601009
Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям
Физические и юридические лица
МЗСР
Территориальные департаменты Комитета оплаты медицинских услуг МЗСР, управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, территориальные департаменты Комитета оплаты медицинских услуг МЗСР, управления здравоохранения областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
00602. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере здравоохранения
133.
00602001
Выдача разрешения на проведение клинических исследований медицинских технологий
Физические и юридические лица
МЗСР
МЗСР
МЗСР
Бесплатно
Бумажная
134.
00602002
Выдача сертификата специалиста без присвоения квалификационной категории для допуска к клинической практике
Физические лица
МЗСР
Территориальные департаменты ККМФД МЗСР
Территориальные департаменты ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
135.
00602003
Выдача сертификата специалиста с присвоением соответствующей квалификационной категории
Физические лица
МЗСР
Территориальные департаменты ККМФД МЗСР
Территориальные департаменты ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
136.
00602004
Выдача сертификата специалиста в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения с присвоением соответствующей квалификационной категории
Физические лица
МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

128.
00601005
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Тегін
Қағаз түрінде
129.
00601006
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық парағын беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Тегін
Қағаз түрінде
130.
00601007
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Тегін
Қағаз түрінде
131.
00601008
Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Стационарлық көмек көрсететін медициналық ұйымдар
Тегін
Қағаз түрінде
132.
00601009
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес еместігін) анықтау
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық бөлімшелері, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары
ХҚО, ДСӘДМ Медициналық қызметке ақы төлеу комитетінің аумақтық бөлімшелері, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының денсаулық сақтау басқармалары
Тегін
Қағаз түрінде
00602. Денсаулық сақтау саласындағы рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
133.
00602001
Медициналық технологияларға клиникалық зерттеу жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ
ДСӘДМ
Тегін
Қағаз түрінде
134.
00602002
Клиникалық практикаға жіберу үшін біліктілік санатын бермей маман сертификатын беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК аумақтық департаменттері
ДСӘДМ МФҚБК аумақтық департаменттері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
135.
00602003
Біліктілік санатын бере отырып маман сертификатын беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК аумақтық департаменттері
ДСӘДМ МФҚБК аумақтық департаменттері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
136.
00602004
Тиісті біліктілік санатын бере отырып, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы маман сертификатын беру
Жеке тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

137.
00602005
Аккредитация субъектов здравоохранения
Юридические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР, территориальные подразделения ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР, территориальные подразделения ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
138.
00602006
Аккредитация физических лиц на право проведения независимой экспертной оценки деятельности субъектов здравоохранения
Физические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР, территориальные подразделения ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР, территориальные подразделения ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
139.
00602007
Аттестация судебно-психиатрических и судебно-наркологических экспертов
Физические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР, территориальные подразделения ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР, территориальные подразделения ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
140.
00602008
Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз
Физические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР, территориальные подразделения ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР, территориальные подразделения ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
141.
00602009
Выдача документов о прохождении подготовки, повышении квалификации и переподготовке кадров отрасли здравоохранения
Физические лица
МЗСР
Организации образования в области здравоохранения
Организации образования в области здравоохранения
Бесплатно
Бумажная
142.
00602010
Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники
Физические и юридические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР, территориальные подразделения ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР, территориальные подразделения ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
143.
00602011
Аттестация специалистов с медицинским образованием для осуществления реализации лекарственных средств и изделий медицинского назначения в отдаленных от районного центра населенных пунктах через аптечные пункты в организациях здравоохранения, оказывающих первичную медико-санитарную, консультативно-диагностическую помощь, и передвижные аптечные пункты, в случае отсутствия специалиста с фармацевтическим образованием
Физические лица
МЗСР
МИО областей
МИО областей, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
144.
00602012
Выдача лицензии на медицинскую деятельность
Физические и юридические лица
МЗСР
МИО
ЦОН, МИО, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

137.
00602005
Денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК, ДСӘДМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері
ДСӘДМ МФҚБК, ДСӘДМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
138.
00602006
Жеке тұлғаларды денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптамалық бағалау жүргізу құқығына аккредиттеу
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК, ДСӘДМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері
ДСӘДМ МФҚБК, ДСӘДМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
139.
00602007
Сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК, ДСӘДМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері
ДСӘДМ МФҚБК, ДСӘДМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
140.
00602008
Сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына біліктілік беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК, ДСӘДМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері
ДСӘДМ МФҚБК, ДСӘДМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
141.
00602009
Денсаулық сақтау саласының кадрларын даярлықтан өткізу, олардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау туралы құжаттарды беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдары
Денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдары
Тегін
Қағаз түрінде
142.
00602010
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және медициналық техниканы әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК, ДСӘДМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері
ДСӘДМ МФҚБК, ДСӘДМ МФҚБК аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
143.
00602011
Аудандық орталықтан алыс елді мекендердегі бастапқы медициналық-санитариялық консультациялық диагностикалық көмек көрсететiн денсаулық сақтау ұйымдарының дәріхана пункттері арқылы және фармацевтикалық бiлiмi бар маман болмаған жағдайда жылжымалы дәрiхана пункттері арқылы дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды өткізуді жүзеге асыру үшін медициналық бiлiмi бар мамандарды аттестаттау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Облыстардың ЖАО
Облыстардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
144.
00602012
Медициналық қызметке лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ЖАО
ХҚО, ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

145.
00602013
Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность
Физические и юридические лица
МЗСР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
146.
00602014
Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
Юридические лица
МЗСР
МИО
ЦОН, МИО, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
147.
00602015
Выдача разрешения на проведение доклинических (неклинических) исследований биологически активных веществ
Физические и юридические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
148.
00602016
Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники
Физические и юридические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
149.
00602017
Государственная регистрация, перерегистрация и внесение изменений в регистрационное досье лекарственного средства, изделия медицинского назначения и медицинской техники
Физические и юридические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
150.
00602018
Государственная регистрация или перерегистрация продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
151.
00602019
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов
Юридические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительство"
Платно
Электронная/бумажная
152.
00602020
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований
Юридические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

145.
00602013
Фармацевтикалық қызметке лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
146.
00602014
Денсаулық сақтау саласында есiрткi құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметтерге лицензия беру
Заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ЖАО
ХҚО, ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
147.
00602015
Биологиялық белсенді заттарға клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулердi жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК
ДСӘДМ МФҚБК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
148.
00602016
Фармакологиялық және дәрiлік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы клиникалық зерттеуді және (немесе) сынауды жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК
ДСӘДМ МФҚБК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
149.
00602017
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу және дәрілік заттардың тіркеу құжатына өзгерістер енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК
ДСӘДМ МФҚБК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
150.
00602018
Балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекция, дезинсекция және дератизация құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
151.
00602019
Адам ағзаларын (ағзаларының бөлiктерiн) және (немесе) адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру
Заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК
ДСӘДМ МФҚБҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
152.
00602020
Туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжаттарын) беру
Заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК
ДСӘДМ МФҚБК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

153.
00602021
Выдача решения об утверждении (неутверждении) названий оригинальных лекарственных средств
Физические и юридические лица
МЗСР
ККМФД МЗСР
ККМФД МЗСР
Бесплатно
Бумажная
00603. Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения
154.
00603001
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии (несоответствии) объекта высокой эпидемиологической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
155.
00603002
Присвоение учетного номера объекту производства (изготовления) пищевой продукции
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ
Территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
156.
00603003
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты строительства, реконструкции и расширения объектов высокой эпидемической значимости, подлежащих государственному санитарно-эпидемиологическому контролю и надзору, проекты генеральных планов застройки городских и сельских населенных пунктов, курортных зон и планов детальной планировки
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ
ЦОН, Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
157.
00603004
Выдача разрешения на работу с микроорганизмами I-IV группы патогенности и гельминтами
Юридические лица
МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
158.
00603005
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о согласовании сроков годности и условий хранения пищевой продукции
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ
Комитет по защите прав потребителей МНЭ, территориальные подразделения Комитета по защите прав потребителей МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

153.
00602021
Бірегей дәрілік заттардың атауларын бекіту (бекітпеу) туралы шешімді беру
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ МФҚБК
ДСӘДМ МФҚБК
Тегін
Қағаз түрінде
00603. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы
154.
00603001
Эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
155.
00603002
Тамақ өнімін өндіру (дайындау) объектісіне есептік нөмір беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
156.
00603003
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық бақылауға және қадағалауға жататын, эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектілерді салу, реконструкциялау және кеңейту жобаларына, қалалық және ауылдық елді мекендердің, курорттық аймақтардың құрылыс салу бас жоспарларының жобаларына және егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
157.
00603004
І-ІV патогенді топтардың микроорганизмдерімен және гельминттермен жұмыс істеуге рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
158.
00603005
Тамақ өнімінің жарамдылық мерзімдерін және оны сақтау шарттарын келісу туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері
ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті, ҰЭМ Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

159.
00603006
Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии (несоответствии) объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МО
Подразделения Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющие деятельность в сфере санитарно- эпидемиологического благополучия населения
РГУ "Войсковая часть 64615",
РГУ "Войсковая часть 01826"
Бесплатно
Бумажная
160.
00603007
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения на проекты, работы и услуги на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МО
Подразделения Вооруженных Сил Республики Казахстан, осуществляющие деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
РГУ "Войсковая часть 64615",
РГУ "Войсковая часть 01826"
Бесплатно
Бумажная
00604. Прочие государственные услуги в сфере здоровья, медицины и здравоохранения
161.
00604001
Выдача справки из психоневро- логического диспансера
Физические лица
МЗСР
Организации здравоохранения
ЦОН, организации здравоохранения
Платно
Бумажная
162.
00604002
Выдача справки из наркологического диспансера
Физические лица
МЗСР
Организации здравоохранения
ЦОН, организации здравоохранения
Платно
Бумажная
163.
00604003
Выдача справки из туберкулезного диспансера
Физические лица
МЗСР
Организации здравоохранения
Организации здравоохранения
Платно
Бумажная
007. Труд и социальная защита населения
00701. Занятость населения
164.
00701001
Регистрация и постановка на учет безработных граждан
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
165.
00701002
Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
00702. Выдача разрешительных документов в сфере занятости населения
166.
00702001
Выдача и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы
Физические и юридические лица
МЗСР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

159.
00603006
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі (сәйкес еместігі) туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын бөлімшелері
"64615 әскери бөлімі" РММ, "01826 әскери бөлімі" РММ
Тегін
Қағаз түрінде
160.
00603007
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілерде жобаларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің халықтың санитариялық-эпидемиоло-гиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын бөлімшелері
"64615 әскери бөлімі" РММ, "01826 әскери бөлімі" РММ
Тегін
Қағаз түрінде
00604. Денсаулық, медицина және денсаулық сақтау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
161.
00604001
Психоневрологиялық диспансерден анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Денсаулық сақтау ұйымдары
ХҚО, Денсаулық сақтау ұйымдары
Ақылы
Қағаз түрінде
162.
00604002
Наркологиялық диспансерден анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Денсаулық сақтау ұйымдары
ХҚО, Денсаулық сақтау ұйымдары
Ақылы
Қағаз түрінде
163.
00604003
Туберкулез диспансерінен анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Денсаулық сақтау ұйымдары
Денсаулық сақтау ұйымдары
Ақылы
Қағаз түрінде
007. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
00701. Халықты жұмыспен қамту
164.
00701001
Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
165.
00701002
Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
00702. Халықты жұмыспен қамту саласында рұқсат құжаттарын беру
166.
00702001
Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

00703. Социальное обеспечение, в том числе пенсионное обеспечение и социальное страхование
167.
00703001
Назначение пенсионных выплат из уполномоченной организации
Физические лица
МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР
ГЦВП, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
168.
00703002
Назначение государственной базовой пенсионной выплаты
Физические лица
МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР
ЦОН, ГЦВП, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
169.
00703003
Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
Физические лица
МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР
ЦОН, ГЦВП
Бесплатно
Бумажная
170.
00703004
Назначение государственных специальных пособий
Физические лица
МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР
ЦОН, ГЦВП, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
171.
00703005
Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту
Физические лица
МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР
ЦОН, ГЦВП, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
00704. Социальная поддержка отдельных категорий граждан
172.
00704001
Назначение единовременной выплаты на погребение
Физические и юридические лица
МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР
ГЦВП
Бесплатно
Бумажная
173.
00704002
Назначение государственной адресной социальной помощи
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, аким поселка, села, сельского округа
Бесплатно
Бумажная
174.
00704003
Назначение специального государственного пособия
Физические лица
МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР
ЦОН, ГЦВП, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
175.
00704004
Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, аким поселка, села, сельского округа, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

00703. Әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру
167.
00703001
Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
ЗТМО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
168.
00703002
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ЗТМО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
169.
00703003
Мынадай әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау: еңбекке қабілеттілігін жоғалту, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүкті болу мен босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ЗТМО
Тегін
Қағаз түрінде
170.
00703004
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ЗТМО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
171.
00703005
Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ЗТМО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
00704. Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
172.
00704001
Жерлеуге арналған біржолғы төлем тағайындау
Жеке және заңды тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
ЗТМО
Тегін
Қағаз түрінде
173.
00704002
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі
Тегін
Қағаз түрінде
174.
00704003
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ЗТМО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
175.
00704004
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

176.
00704005
Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива
Физические лица
МЗСР
МИО районов и городов областного значения
ЦОН, МИО районов и городов областного значения, аким поселка, села, сельского округа
Бесплатно
Бумажная
177.
00704006
Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, ГЦВП, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
178.
00704007
Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Физические лица
МНЭ
Уполномоченные органы в области развития сельских территорий МИО районов и городов областного значения
Уполномоченные органы в области развития сельских территорий МИО районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
00705. Социальные услуги
179.
00705001
Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты
Физические лица
МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР
Территориальные подразделения Комитета труда, социальной защиты и миграции МЗСР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
180.
00705002
Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
181.
00705003
Обеспечение инвалидов сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
182.
00705004
Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная

176.
00704005
Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі
Тегін
Қағаз түрінде
177.
00704006
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, ЗТМО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
178.
00704007
Ауылдық елдi мекендерге жұмыс iстеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтiк қолдау шараларын көрсету
Жеке тұлғалар
ҰЭМ
Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы уәкiлеттi органдары
Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы уәкiлеттi органдары
Тегін
Қағаз түрінде
00705. Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер
179.
00705001
Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетiнiң аумақтық бөлімшелері
ДСӘДМ Еңбек, әлеуметтiк қорғау және көші-қон комитетi, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
180.
00705002
Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
181.
00705003
Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
182.
00705004
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде

183.
00705005
Предоставление инвалидам кресла-колясок
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
184.
00705006
Обеспечение инвалидов санаторно-курортным лечением
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
185.
00705007
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
186.
00705008
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
00706. Прочие государственные услуги в сфере труда и социальной защиты населения
187.
00706001
Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда
Физические лица
МЗСР
ГЦВП
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
188.
00706002
Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, аким поселка, села, сельского округа
ЦОН, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, аким поселка, села, сельского округа
Бесплатно
Бумажная
189.
00706003
Выдача справок безработным гражданам
Физические лица
МЗСР
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
190.
00706004
Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан
Физические лица
МО
Районные эксплуатационные части МО
Районные эксплуатационные части МО
Бесплатно
Бумажная
008. Образование и наука
00801. Высшее и послевузовское образование
191.
00801001
Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
ЦОН, АО "Центр международных программ", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

183.
00705005
Мүгедектерге кресло-арбалар беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
184.
00705006
Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
185.
00705007
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
186.
00705008
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
00706. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
187.
00706001
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
ЗТМО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
188.
00706002
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі
Тегін
Қағаз түрінде
189.
00706003
Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру
Жеке тұлғалар
ДСӘДМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
190.
00706004
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң қызметтік тұрғын үйге мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою
Жеке тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысминінің аудандық пайдалану бөлімдері
Қорғанысминінің аудандық пайдалану бөлімдері
Тегін
Қағаз түрінде
008. Білім және ғылым
00801. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім
191.
00801001
"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
ХҚО, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

192.
00801002
Выдача разрешений на обучение в форме экстерната в организациях образования, дающих высшее образование
Физические лица
МОН
МОН
Высшие учебные заведения
Бесплатно
Бумажная
193.
00801003
Прием документов и зачисление в высшие учебные заведения для обучения по образовательным программам высшего образования
Физические лица
МОН
Высшие учебные заведения
Высшие учебные заведения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
194.
00801004
Прием документов и зачисление в высшие учебные заведения для обучения по образовательным программам послевузовского образования
Физические лица
МОН
Высшие учебные заведения
Высшие учебные заведения
Бесплатно
Бумажная
195.
00801005
Прием документов и присуждение звания "Лучший преподаватель вуза"
Физические лица
МОН
МОН
МОН, высшие учебные заведения
Бесплатно
Бумажная
196.
00801006
Присуждение образовательных грантов, а также оказание социальной поддержки обучающимся в организациях высшего образования
Физические лица
МОН
МОН
Высшие учебные заведения
Бесплатно
Бумажная
197.
00801007
Выдача справки о статусе стипендиата международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
ЦОН, АО "Центр международных программ"
Бесплатно
Бумажная
198.
00801008
Предоставление гарантийного письма для выезжающих на обучение в качестве стипендиата международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
ЦОН, АО "Центр международных программ"
Бесплатно
Бумажная
199.
00801009
Возмещение расходов стипендиатам международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
АО "Центр международных программ"
Бесплатно
Бумажная
200.
00801010
Авансирование стипендиатов международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
АО "Центр международных программ"
Бесплатно
Бумажная
201.
00801011
Выдача договора залога недвижимого имущества, предоставленного в качестве обеспечения исполнения обязательств стипендиатов международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
АО "Центр международных программ"
Бесплатно
Бумажная
202.
00801012
Выдача уведомления о прекращении залога с недвижимого имущества при исполнении обязательств стипендиатом международной стипендии "Болашак"
Физические лица
МОН
АО "Центр международных программ"
АО "Центр международных программ"
Бесплатно
Бумажная
203.
00801013
Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности
Физические лица
МОН
МОН, высшие учебные заведения
МОН, высшие учебные заведения
Бесплатно
Бумажная

192.
00801002
Жоғары білім беретін білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ
Жоғары оқу орындары
Тегін
Қағаз түрінде
193.
00801003
Жоғары білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары оқу орындарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары оқу орындары
Жоғары оқу орындары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
194.
00801004
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары оқу орындарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары оқу орындары
Жоғары оқу орындары
Тегін
Қағаз түрінде
195.
00801005
"Жоғары оқу орнының үздік оқытушысы" атағына құжаттарды қабылдау және тағайындау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ
БҒМ, жоғары оқу орындары
Тегін
Қағаз түрінде
196.
00801006
Білім беруге гранттарды тағайындау, сондай-ақ жоғары білім беру ұйымдарында білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ
Жоғары оқу орындары
Тегін
Қағаз түрінде
197.
00801007
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының мәртебесі туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
ХҚО, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
198.
00801008
"Болашақ" халықаралық стипендиясының стипендиаты ретінде оқуға баратындар үшін кепілдік хатын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
ХҚО, "Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
199.
00801009
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына шығыстарды өтеу
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
200.
00801010
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарына аванс беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
201.
00801011
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиаттарының міндеттемелерін орындауын қамтамасыз ету ретінде ұсынылған жылжымайтын мүлікке кепіл шартын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
202.
00801012
"Болашақ" халықаралық стипендиясы стипендиатының міндеттемелерін орындау кезінде жылжымайтын мүлік кепілін тоқтату туралы хабарлама беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
"Халықаралық бағдарламалар орталығы" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
203.
00801013
Шетелде, оның ішінде академиялық ұтқырлық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ, жоғары оқу орындары
БҒМ, жоғары оқу орындары
Тегін
Қағаз түрінде

00802. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере образования и науки
204.
00802001
Выдача лицензии на образовательную деятельность
Юридические лица
МОН
Комитет по контролю в сфере образования и науки МОН, территориальные департаменты Комитета по контролю в сфере образования и науки МОН
Веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная
205.
00802002
Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
Физические и юридические лица
МОН
Комитет по контролю в сфере образования и науки МОН
Комитет по контролю в сфере образования и науки МОН
Бесплатно
Бумажная
206.
00802003
Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального и высшего образования
Физические и юридические лица
МОН
МОН
МОН
Бесплатно
Бумажная
00803. Прочие государственные услуги в сфере образования и науки
207.
00803001
Предоставление общежития обучающимся в высших учебных заведениях
Физические лица
МОН
Высшие учебные заведения
Высшие учебные заведения
Бесплатно
Бумажная
208.
00803002
Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального образования
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального образования
Организации технического и профессионального образования
Бесплатно
Бумажная
209.
00803003
Оценка уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ)
Физические и юридические лица
МОН
РГКП "Национальный центр тестирования"
РГКП "Национальный центр тестирования", веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
210.
00803004
Проведение государственной научно-технической экспертизы
Физические и юридические лица
МОН
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
Комитет науки МОН
Бесплатно
Бумажная
211.
00803005
Признание и нострификация документов об образовании
Физические лица
МОН
Комитет по контролю в сфере образования и науки МОН, РГП на ПХВ "Центр Болонского процесса и академической мобильности" МОН
ЦОН, РГП на ПХВ "Центр Болонского процесса и академической мобильности" МОН
Платно
Бумажная
212.
00803006
Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании
Физические лица
МОН
Организации основного среднего и общего среднего образования
ЦОН, организации основного среднего и общего среднего образования
Бесплатно
Бумажная
213.
00803007
Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном образовании
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального образования
ЦОН, организации технического и профессионального образования
Бесплатно
Бумажная

00802. Білім және ғылым саласында рұқсат ету құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
204.
00802001
Білім беру қызметіне лицензия беру
Заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті, БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің аумақтық департаменттері
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды
205.
00802002
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті
БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
206.
00802003
Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсiптік және жоғары білім берудің оқулық басылымдары бойынша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
БҒМ
БҒМ
Тегін
Қағаз түрінде
00803. Білім және ғылым саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
207.
00803001
Жоғары оқу орындарындағы білім алушыларға жатақхана беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары оқу орындары
Жоғары оқу орындары
Тегін
Қағаз түрінде
208.
00803002
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарындағы білім алушыларға жатақхана беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Техникалық және кәсiптік білім беру ұйымдары
Техникалық және кәсiптік білім беру ұйымдары
Тегін
Қағаз түрінде
209.
00803003
Қазақ тілін білу деңгейін бағалау (ҚАЗТЕСТ)
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
210.
00803004
Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
"Мемлекеттік ұлттық ғылыми техникалық сараптама орталығы" АҚ
БҒМ Ғылым комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
211.
00803005
Білім туралы құжаттарды тану және нострификациялау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті, БҒМ "Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы" ШЖҚ РМК
ХҚО, БҒМ "Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы" ШЖҚ РМК
Ақылы
Қағаз түрінде
212.
00803006
Негізгі орта, жалпы орта білім беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
ХҚО, негізгі орта және жалпы орта білім беру ұйымдары
Тегін
Қағаз түрінде
213.
00803007
Техникалық және кәсiптік бiлiм туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары
ХҚО, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары
Тегін
Қағаз түрінде

214.
00803008
Выдача дубликатов документов о высшем и послевузовском образовании
Физические лица
МОН
Высшие учебные заведения
ЦОН, высшие учебные заведения
Бесплатно
Бумажная
215.
00803009
Прием документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования
Физические лица
МОН
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Организации технического и профессионального, послесреднего образования
Бесплатно
Бумажная
216.
00803010
Прием документов для участия в конкурсе на присуждение гранта "Лучшая организация среднего образования"
Юридические лица
МОН
МИО
МИО
Бесплатно
Бумажная
217.
00803011
Прием документов для участия в конкурсе на присуждение звания "Лучший педагог"
Физические лица
МОН
МОН
МОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
218.
00803012
Прием документов для участия в конкурсе на замещение должностей профессорско- преподавательского состава и научных работников высших учебных заведений
Физические лица
МОН
Высшие учебные заведения
Высшие учебные заведения
Бесплатно
Бумажная
219.
00803013
Прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования
Физические лица
МОН
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
220.
00803014
Прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования республиканского значения
Физические лица
МОН
МОН
МОН
Бесплатно
Бумажная
221.
00803015
Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий
Физические лица
МОН
Комитет науки МОН
Комитет науки МОН
Бесплатно
Бумажная
222.
00803016
Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению
Физические и юридические лица
МОН
АО "Национальный центр научно-технической информации"
АО "Национальный центр научно-технической информации"
Бесплатно
Бумажная
009. Бизнес и предпринимательство
00901. Начало бизнеса или частного предпринимательства
223.
00901001
Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции
ЦОН, МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
224.
00901002
Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции
ЦОН, МЮ
Платно
Бумажная

214.
00803008
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі бiлiм беру туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары оқу орындары
ХҚО, жоғары оқу орындары
Тегін
Қағаз түрінде
215.
00803009
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары
Тегін
Қағаз түрінде
216.
00803010
"Орта білім беретін үздік ұйым" грантын тағайындау конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау
Заңды тұлғалар
БҒМ
ЖАО
ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
217.
00803011
"Үздік педагог" атағын беру конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ
БҒМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
218.
00803012
Жоғары оқу орындарының профессор-оқытушылар құрамы мен ғылыми қызметкерлері лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Жоғары оқу орындары
Жоғары оқу орындары
Тегін
Қағаз түрінде
219.
00803013
Мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
220.
00803014
Республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ
БҒМ
Тегін
Қағаз түрінде
221.
00803015
Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ Ғылым комитеті
БҒМ Ғылым комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
222.
00803016
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
БҒМ
"Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы" АҚ
"Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығы" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
009. Бизнес және кәсіпкерлік
00901. Бизнестің немесе жеке кәсіпкерлікті бастау
223.
00901001
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары
ХҚО, Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/ қағаз түрінде
224.
00901002
Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары
ХҚО, Әділетмині
Ақылы
Қағаз түрінде

225.
00901003
Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции
ЦОН, МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
226.
00901004
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции
ЦОН, МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
227.
00901005
Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции
ЦОН, МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
228.
00901006
Государственная регистрация (перерегистрация) юридических лиц - участников регионального финансового центра города Алматы
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
229.
00901007
Выдача патента индивидуальным предпринимателям
Физические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
ЦОН, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
00902. Прекращение деятельности частного предпринимателя или юридического лица
230.
00902001
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства
Юридические лица
МЮ
МЮ, территориальные органы юстиции
ЦОН, МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
00903. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на занятие определенными видами деятельности
231.
00903001
Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью
Физические лица
МЮ
МЮ
МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
232.
00903002
Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная/бумажная

225.
00901003
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары
ХҚО, Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
226.
00901004
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктері) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары
ХҚО, Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
227.
00901005
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары
ХҚО, Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
228.
00901006
Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының қатысушы заңды тұлғаларын мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
229.
00901007
Дара кәсіпкерлерге патент беру
Жеке тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, аудандар, қалалардағы аудандар және қалалар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
00902. Жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін тоқтату
230.
00902001
Заңды тұлға қызметінің тоқтатылуын мемлекеттік тiркеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару
Заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, аумақтық әділет органдары
ХҚО, Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
00903. Белгілі бір қызмет түрлерімен айналысуға рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
231.
00903001
Сот-сараптама қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды түрінде
232.
00903002
Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды/қағаз түрінде

233.
00903003
Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная/бумажная
234.
00903004
Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью
Физические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
Территориальные органы юстиции, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
235.
00903005
Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью
Физические лица
МЮ
МЮ
МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
236.
00903006
Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
Физические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
Территориальные органы юстиции, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
237.
00903007
Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью
Физические лица
МЮ
МЮ
МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
238.
00903008
Проведение квалификационного экзамена для получения лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя
Физические лица
МЮ
МЮ
МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная
239.
00903009
Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
Физические лица
МЮ
МЮ
МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная
240.
00903010
Выдача лицензии на деятельность по осуществлению археологических и (или) научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры
Физические и юридические лица
МКС
МКС
ЦОН, МКС, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
241.
00903011
Выдача лицензии на осуществление вида деятельности по организации и проведению лотерей
Юридические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
242.
00903012
Выдача лицензии на занятие деятельностью казино
Юридические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
243.
00903013
Выдача лицензии на занятие деятельностью зала игровых автоматов
Юридические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
244.
00903014
Выдача лицензии на занятие деятельностью букмекерской конторы
Юридические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

233.
00903003
Зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру және біліктілік емтиханын өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды/қағаз түрінде
234.
00903004
Адвокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
Аумақтық әділет органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
235.
00903005
Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
236.
00903006
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Аумақтық әділет органдары
Аумақтық әділет органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
237.
00903007
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
238.
00903008
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына лицензия алу үшін біліктілік емтиханын өткізу
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды
239.
00903009
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды
240.
00903010
Тарих және мәдениет ескерткiштерiндегі археологиялық және (немесе) ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру жөнiндегi қызметке лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
МСМ
ХҚО, МСМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
241.
00903011
Лотереяларды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
242.
00903012
Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
243.
00903013
Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
244.
00903014
Букмекер кеңсесі қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

245.
00903015
Выдача лицензии на занятие деятельностью тотализатора
Юридические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
246.
00903016
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров
Физические и юридические лица
МНЭ
МНЭ
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
247.
00903017
Выдача лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж
Юридические лица
МНЭ
МНЭ
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
248.
00903018
Выдача лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж
Юридические лица
МНЭ
МНЭ
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
249.
00903019
Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж
Юридические лица
МНЭ
МНЭ
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
250.
00903020
Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МНЭ
МНЭ
МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
251.
00903021
Аттестация судебных экспертов
Физические лица
МЮ
МЮ
МЮ, Центр судебной экспертизы МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
252.
00903022
Присвоение квалификации судебного эксперта
Физические лица
МЮ
МЮ
МЮ, Центр судебной экспертизы МЮ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
00904. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на производство отдельных видов продукции
253.
00904001
Выдача лицензии на производство табачных изделий
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
ЦОН, Комитет государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
254.
00904002
Выдача лицензии на производство этилового спирта
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
ЦОН, Комитет государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
255.
00904003
Выдача лицензии на производство алкогольной продукции
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
ЦОН, Комитет государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
00905. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на приобретение, реализацию и хранение отдельных видов продукции
256.
00905001
Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
ЦОН, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

245.
00903015
Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
246.
00903016
Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
247.
00903017
Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
248.
00903018
Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
249.
00903019
Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
250.
00903020
Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерiн экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ
ҰЭМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
251.
00903021
Сот сарапшыларын аттестаттау
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, Әділетминінің Сот сараптамасы орталығы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
252.
00903022
Сот сарапшысы біліктілігін беру
Жеке тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, Әділетминінің Сот сараптамасы орталығы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
00904. Өнімдердің жекелеген түрлерін өндіруге рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
253.
00904001
Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
ХҚО, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
254.
00904002
Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
ХҚО, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
255.
00904003
Алкоголь өнімінің өндірісіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
ХҚО, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
00905. Өнімдердің жекелеген түрлерін сатып алуға, өткізуге және сақтауға (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда) рұқсат құжаттарын беру
256.
00905001
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада сатуға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Алматы және Астана қалалары бойынша аумақтық органдары
ХҚО, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Алматы және Астана қалалары бойынша аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

257.
00905002
Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
ЦОН, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
00906. Поддержка предпринимательской деятельности
258.
00906001
Предоставление субсидирования ставки вознаграждения по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, АО "ФРП "Даму"
МИО областей, городов Астаны и Алматы, АО "ФРП "Даму", банки второго уровня, Банк развития, лизинговая компания
Бесплатно
Бумажная
259.
00906002
Предоставление гарантий по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, АО "ФРП "Даму"
АО "ФРП "Даму"
Платно
Бумажная
260.
00906003
Предоставление государственных грантов в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
261.
00906004
Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
262.
00906005
Обучение субъектов частного предпринимательства в рамках  программы"Дорожная карта бизнеса-2020"
Физические и юридические лица
МНЭ
АО "ФРП "Даму"
АО "ФРП "Даму"
Бесплатно
Бумажная
010. Туризм
01001. Прочие государственные услуги в сфере туризма
263.
01001001
Выписка из государственного реестра лиц, осуществляющих туристскую деятельность, и государственного реестра туристских маршрутов и троп
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей
МИО областей
Бесплатно
Бумажная
264.
01001002
Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
265.
01001003
Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей
МИО областей
Бесплатно
Бумажная

257.
00905002
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және бөлшек саудада сатуға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Алматы және Астана қалалары бойынша аумақтық органдары
ХҚО, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Алматы және Астана қалалары бойынша аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
00906. Кәсіпкерлік қызметті қолдау
258.
00906001
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесіне субсидия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "Даму" КДҚ" АҚ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "Даму" КДҚ" АҚ, екінші деңгейдегі банктер, Даму банкі, лизингті компания
Тегін
Қағаз түрінде
259.
00906002
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша кепілдіктер беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "Даму" КДҚ" АҚ
"Даму" КДҚ" АҚ
Ақылы
Қағаз түрінде
260.
00906003
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
261.
00906004
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
262.
00906005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлік субъектілерін оқыту
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Даму" КДҚ" АҚ
"Даму" КДҚ" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
010. Туризм
01001. Туризм саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
263.
01001001
Туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалардың мемлекеттік тізілімінен және туристік бағдарлар мен жолдардың мемлекеттік тізілімінен үзінді
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың ЖАО
Облыстардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
264.
01001002
Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
265.
01001003
Туристік, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың ЖАО
Облыстардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде

011. Транспорт и коммуникации
01101. Автомобильный транспорт
266.
01101001
Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
267.
01101002
Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная/бумажная
268.
01101003
Выдача международного сертификата технического осмотра
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
269.
01101004
Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
270.
01101005
Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных транспортных средств (включая иностранные) по территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР, таможенные органы в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза
ЦОН, территориальные органы Комитета транспорта МИР, таможенные органы в пунктах пропуска автотранспортных средств через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
271.
01101006
Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

011. Көлік және коммуникация
01101. Автомобиль көлігі
266.
01101001
Халықаралық жүк көлік құралдарын өлшеу сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
267.
01101002
Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды/қағаз түрінде
268.
01101003
Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
269.
01101004
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметiмен айналысу үшін лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
270.
01101005
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ауыр салмақты және (немесе) ірі көлемді көлік құралдарының (шетелдік көліктерді қоса алғанда) жүріп өтуі үшін арнайы рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары, Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттеріндегі кеден органдары
ХҚО, ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары, Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автокөлік құралдарын өткізу пункттеріндегі кеден органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
271.
01101006
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

272.
01101007
Предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
01102. Воздушный транспорт
273.
01102001
Выдача свидетельств авиационному персоналу
Физические и юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
274.
01102002
Выдача сертификата эксплуатанта
Юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
275.
01102003
Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов
Физические и юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
276.
01102004
Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации
Физические и юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
277.
01102005
Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности
Физические и юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
278.
01102006
Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна
Физические и юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
279.
01102007
Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством
Юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
280.
01102008
Выдача сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации
Юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
281.
01102009
Выдача сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта
Юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

272.
01101007
Тракторларға және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiне, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдеріне, сондай-ақ жүрiп өту мүмкiндiгi жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
01102. Әуе көлігі
273.
01102001
Авиация персоналына куәлiктер беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
274.
01102002
Пайдаланушы сертификатын беру
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
275.
01102003
Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
276.
01102004
Аса жеңiл авиация әуе кемесiнiң ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
277.
01102005
Азаматтық әуе кемесі данасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
278.
01102006
Азаматтық әуе кемесiнiң ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
279.
01102007
Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
280.
01102008
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификатын беру
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
281.
01102009
Әуежайдың авиациялық қауiпсiздiк қызметiнiң қарап тексеруді ұйымдастыруы жөнiнде сертификат беру
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

293.
01102021
Выдача сертификата органа обслуживания воздушного движения аэронавигационной организации
Юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Платно
Бумажная
294.
01102022
Выдача сертификата службы эксплуатации радиотехнического оборудования и связи аэронавигационной организации
Юридические лица
МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Комитет гражданской авиации МИР
Платно
Бумажная
01103. Железнодорожный и водный транспорт
295.
01103001
Государственная регистрация морских судов бербоут-чартерном реестре
Физические и юридические лица
МИР
Морская администрация порта
Морская администрация порта, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
296.
01103002
Выдача свидетельства о минимальном составе экипажей судов
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
297.
01103003
Выдача разрешения на осуществление каботажа судами, плавающими под флагом иностранного государства
Физические и юридические лица
МИР
МИР
МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
298.
01103004
Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий
Физические и юридические лица
МИР
РГКП "Регистр судоходства Казахстана" МИР
РГКП "Регистр судоходства Казахстана" МИР
Платно
Бумажная
299.
01103005
Аттестация лиц командного состава судов
Физические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
300.
01103006
Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
Веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
01104. Прочие государственные услуги в сфере транспорта и коммуникаций
301.
01104001
Включение в реестр операторов технического осмотра
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
302.
01104002
Выдача документа на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения
Физические и юридические лица
МИР
Областные филиалы "АО "НК "ҚазАвтоЖол"
ЦОН, областные филиалы АО "НК "ҚазАвтоЖол"
Бесплатно
Бумажная
303.
01104003
Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

293.
01102021
Аэронавигациялық ұйымның әуе қозғалысына қызмет көрсету органына сертификат беру
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
Ақылы
Қағаз түрінде
294.
01102022
Аэронавигациялық ұйымның радиотехникалық жабдықты пайдалану және байланыс қызметіне сертификат беру
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
ИДМ Азаматтық авиация комитеті
Ақылы
Қағаз түрінде
01103. Теміржол және су көлігі
295.
01103001
Бербоут-чартер тізілімінде теңіз кемелерін мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Порттың теңіз әкімшілігі
Порттың теңіз әкімшілігі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
296.
01103002
Кемелер экипаждарының ең аз құрамы туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
297.
01103003
Шет мемлекеттiң туын көтерiп жүзетiн кемелердiң каботажды жүзеге асыруына рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ
ИДМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
298.
01103004
Ұйымдарды және сынақ зертханаларын техникалық куәландыруды жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ "Қазақстан кеме қатынасының тіркемесі" РМҚК
ИДМ "Қазақстан кеме қатынасының тіркемесі" РМҚК
Ақылы
Қағаз түрінде
299.
01103005
Кемелердiң командалық құрамының адамдарын аттестаттау
Жеке тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
300.
01103006
Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
01104. Көлік және коммуникация саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
301.
01104001
Техникалық байқау операторларының тiзiлiмiне енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
302.
01104002
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына бөлінген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға құжат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
"ҚазАвтоЖол" ҰК" АҚ-ның облыстық филиалдары
ХҚО, "ҚазАвтоЖол ҰК" АҚ-ның облыстық филиалдары
Тегін
Қағаз түрінде
303.
01104003
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына бөлінген белдеуде, жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерлерінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың және Астана, Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, облыстардың және Астана, Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

304.
01104004
Выдача разрешения на пересечение автомобильных дорог международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами и другими инженерными сетями и коммуникациями
Физические и юридические лица
МИР
Областные филиалы "АО "НК "ҚазАвтоЖол"
ЦОН, областные филиалы "АО "НК "ҚазАвтоЖол"
Бесплатно
Бумажная
305.
01104005
Согласование строительства подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования
Физические и юридические лица
МИР
Областные филиалы "АО "НК "ҚазАвтоЖол"
ЦОН, областные филиалы АО "НК "ҚазАвтоЖол"
Бесплатно
Бумажная
306.
01104006
Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
Комитет транспорта МИР, территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
307.
01104007
Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
ЦОН, территориальные органы Комитета транспорта МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
308.
01104008
Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР
Территориальные органы Комитета транспорта МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
012. Охрана окружающей среды и животного мира, природные ресурсы
01201. Охрана окружающей среды
309.
01201001
Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
ЦОН, Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
310.
01201002
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
ЦОН, Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

304.
01104004
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру жүйелерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және теміржолдармен және басқа инженерлік желілермен және коммуникациялармен қиылысуына рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
"ҚазАвтоЖол ҰК" АҚ-ның облыстық филиалдары
ХҚО, "ҚазАвтоЖол ҰК" АҚ-ның облыстық филиалдары
Тегін
Қағаз түрінде
305.
01104005
Кiрме жолдарды және жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдарға жалғасатын жолдарды салуға келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
"ҚазАвтоЖол" ҰК" АҚ-ның облыстық филиалдары
ХҚО, "ҚазАвтоЖол ҰК" АҚ-ның облыстық филиалдары
Тегін
Қағаз түрінде
306.
01104006
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитеті, ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
307.
01104007
1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
308.
01104008
Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары
ИДМ Көлік комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
012. Қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін, табиғи ресурстарды қорғау
01201. Қоршаған ортаны қорғау
309.
01201001
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ХҚО, ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
310.
01201002
Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ХҚО, ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

311.
01201003
Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
ЦОН, Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
312.

311.
01201003
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ХҚО, ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
312.

01201004
Выдача экологических разрешений для объектов I категории
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, территориальные подразделения Комитета экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, территориальные подразделения Комитета экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
313.
01201005
Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов I категории
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, территориальные подразделения Комитета экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, территориальные подразделения Комитета экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
314.
01201006
Регистрация паспортов опасных отходов
Физические и юридические лица
МЭ
Департаменты экологии Комитета экологического регулирования, контроля государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Департаменты экологии Комитета экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
315.
01201007
Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий
Физические и юридические лица
МЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
316.
01201008
Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий
Физические и юридические лица
МЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
317.
01201009
Выдача разрешения на долгосрочное использование под объекты строительства участков природоохранных учреждений
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, природоохранные учреждения
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, природоохранные учреждения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

01201004
I санаттағы объектілер үшін экологиялық рұқсаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық бөлімшелері
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
313.
01201005
I санаттағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық бөлімшелері
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
314.
01201006
Қауіпті қалдықтар паспорттарын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитетінің Экология департаменттері
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитетінің Экология департаменттері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
315.
01201007
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
316.
01201008
II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
Облыстардың және Астана, Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, облыстардың және Астана, Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
317.
01201009
Табиғат қорғау мекемелерінің учаскелерін құрылыс объектілеріне ұзақ мерзімді пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, табиғатты қорғау мекемелері
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, табиғатты қорғау мекемелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

318.
01201010
Выдача разрешения на краткосрочное использование участков природоохранных учреждений
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, природоохранные учреждения
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, природоохранные учреждения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
319.
01201011
Аккредитация независимых организаций, осуществляющих профессиональную верификационную и валидационную (детерминационную) деятельность в области сокращения выбросов и поглощений парниковых газов, а также подтверждения отчета об инвентаризации парниковых газов
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
320.
01201012
Выдача и переоформление сертификатов на выбросы парниковых газов
Юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Бесплатно
Бумажная
321.
01201013
Предоставление экологической информации
Физические и юридические лица
МЭ
РГП "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды"
РГП "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды"
Бесплатно
Бумажная
01202. Пользование водными ресурсами
322.
01202001
Выдача разрешения на использование подземных вод питьевого качества для целей, не связанных с питьевым и хозяйственно-бытовым водоснабжением на территориях, где отсутствуют поверхностные водные объекты, но имеются достаточные запасы подземных вод питьевого качества
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
323.
01202002
Согласование размещения и ввода в эксплуатацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние вод, а также условий производства строительных и других работ на водных объектах, водоохранных зонах и полосах
Физические и юридические лица
МСХ
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МСХ
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
324.
01202003
Забор и (или) использование поверхностных вод с применением сооружений или технических устройств, указанных в пункте 1 статьи 66 Водного кодекса Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МСХ
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МСХ
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

318.
01201010
Табиғатты қорғау мекемелерінің учаскелерін қысқа мерзімді пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті, табиғатты қорғау мекемелері
АШМ Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті, табиғатты қорғау мекемелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
319.
01201011
Парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін қысқарту, сондай-ақ парниктік газдарды түгендеу туралы есепті растау саласындағы кәсіби верификациялық және валидациялық (детерминациялық) қызметті жүзеге асыратын тәуелсіз ұйымдарды аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
ЭМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
320.
01201012
Парниктік газдар шығарындыларына сертификат беру және қайта ресімдеу
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
321.
01201013
Экологиялық ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
"Қоршаған ортаны қорғау ақпараттық-талдамалық орталығы" РМК
"Қоршаған ортаны қорғау ақпараттық-талдамалық орталығы" РМК
Тегін
Қағаз түрінде
01202. Су ресурстарын пайдалану
322.
01202001
Жерүсті су объектілері жоқ, бірақ ауызсу сапасындағы жерасты суларының жеткілікті қоры бар аумақтарда ауызсумен және шаруашылық-тұрмыстық сумен жабдықтауға байланысты емес мақсаттар үшін ауызсу сапасындағы жерасты суларын пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
323.
01202002
Судың жай-күйiне әсер ететін кәсіпорындар мен басқа да құрылыстарды орналастыруды және пайдалануға беруді, сондай-ақ су объектiлерiнде, су қорғау аймақтары мен белдеулерiнде құрылыс және басқа да жұмыстар жүргiзу шарттарын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Су ресурстары комитетiнің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары
АШМ Су ресурстары комитетiнің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
324.
01202003
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 66-бабының 1-тармағында көрсетілген құрылыстарды немесе техникалық құрылғыларды қолдана отырып, жерүсті суларын жинау және (немесе) пайдалану
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Су ресурстары комитетiнің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары
АШМ Су ресурстары комитетiнің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

325.
01202004
Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет по водным ресурсам МСХ
Комитет по водным ресурсам МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
326.
01202005
Согласование проектной документации на размещение и строительство предприятий и сооружений, влияющих на состояние вод
Физические и юридические лица
МСХ
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МСХ
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
327.
01202006
Использование из части недр хозяйственно-питьевых и производственно-технических подземных вод с лимитами изъятия от пятидесяти до двух тысяч кубических метров в сутки
Физические и юридические лица
МСХ
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МСХ
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
328.
01202007
Сброс промышленных, коммунально-бытовых, дренажных и других сточных вод в поверхностные водные объекты, водохозяйственные сооружения или рельеф местности
Физические и юридические лица
МСХ
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МСХ
Бассейновые инспекции по регулированию использования и охраны водных ресурсов Комитета по водным ресурсам МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
329.
01202008
Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника
Физические и юридические лица
МСХ
Маркакольский государственный природный заповедник
Маркакольский государственный природный заповедник
Платно
Бумажная
330.
01202009
Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
331.
01202010
Предоставление водных объектов в обособленное или совместное пользование на конкурсной основе
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная

325.
01202004
Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Су ресурстары комитетi
АШМ Су ресурстары комитетi, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
326.
01202005
Судың жай-күйiне әсер ететін кәсіпорындар мен құрылыстарды орналастыруға және салуға жобалық құжаттаманы келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Су ресурстары комитетiнің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары
АШМ Су ресурстары комитетiнің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
327.
01202006
Жер қойнауы бөлігінен тәулігіне елуден екі мың шаршы метрге дейін алу лимиттерімен шаруашылық-ауызсу және өндірістік-техникалық жерасты суларын пайдалану
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Су ресурстары комитетiнің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары
АШМ Су ресурстары комитетiнің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
328.
01202007
Өнеркәсіптік, коммуналдық-тұрмыстық, сорғытылған және басқа да сарқынды суларды жерүстi су объектiлеріне, су шаруашылығы құрылыстарына немесе жер бедеріне ағызу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Су ресурстары комитетiнің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары
АШМ Су ресурстары комитетiнің Су ресурстарын пайдалануды және қорғауды реттеу жөніндегі бассейндік инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
329.
01202008
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы
Ақылы
Қағаз түрінде
330.
01202009
Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
331.
01202010
Су объектілерін оқшауланған немесе бірлесіп пайдалануға конкурстық негізде беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде

332.
01202011
Согласование разрешения на водоохранные мероприятия, направленные на предотвращение истощения подземных водных объектов
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные подразделения Комитета геологии и недропользования МИР
Территориальные подразделения Комитета геологии и недропользования МИР
Бесплатно
Бумажная
333.
01202012
Согласование проектной документации на проведение буровых и других горных работ, проекты строительства коммуникаций через подземные водные объекты
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные подразделения Комитета геологии и недропользования МИР
Территориальные подразделения Комитета геологии и недропользования МИР
Бесплатно
Бумажная
334.
01202013
Выдача заключения на строительство, реконструкцию, эксплуатацию, консервацию, ликвидацию предприятий и других сооружений, влияющих на состояние подземных водных объектов, а также на забор подземных вод непосредственно из подземных водных объектов при нецентрализованном питьевом водоснабжении
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные подразделения Комитета геологии и недропользования МИР
Территориальные подразделения Комитета геологии и недропользования МИР
Бесплатно
Бумажная
335.
01202014
Аттестация организаций на право проведения работ в области безопасности плотин
Юридические лица
МСХ
Комитет по водным ресурсам МСХ
Комитет по водным ресурсам МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
01203. Пользование лесными ресурсами
336.
01203001
Выдача лесорубочного и лесного билета
Физические и юридические лица
МСХ
Государственные лесовладельцы
Государственные лесовладельцы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
337.
01203002
Выдача разрешения на использование участков под объекты строительства на землях государственного лесного фонда, где лесные ресурсы предоставлены в долгосрочное лесопользование для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей; нужд охотничьего хозяйства; побочного лесного пользования
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
338.
01203003
Государственная регистрация договора долгосрочного лесопользования на участках государственного лесного фонда
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
339.
01203004
Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство лесов
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

332.
01202011
Жерасты су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларына арналған рұқсатты келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері
Тегін
Қағаз түрінде
333.
01202012
Бұрғылау және басқа тау-кен жұмыстарын жүргізуге жобалық құжаттаманы, жерасты су объектілері арқылы коммуникация құрылысының жобаларын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері
Тегін
Қағаз түрінде
334.
01202013
Жерасты су объектілерінің жай-күйіне, сондай-ақ орталықтандырылмаған ауызсумен жабдықтау кезінде жерасты су объектілерінен тікелей жерасты су объектілерін жинауға әсер ететін кәсіпорындар мен басқа ғимараттарды салуға, реконструкциялауға, пайдалануға, консервациялауға, жоюға қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері
Тегін
Қағаз түрінде
335.
01202014
Бөгеттердің қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау
Заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Су ресурстары комитетi
АШМ Су ресурстары комитетi, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
01203. Орман ресурстарын пайдалану
336.
01203001
Ағаш кесу және орман билетін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Мемлекеттік орман иелері
Мемлекеттік орман иелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
337.
01203002
Орман ресурстары, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар; аңшылық шаруашылығының мұқтаждықтары; жанама орман пайдалану үшін ұзақ мерзімді орман пайдалануға берілген мемлекеттік орман қоры жерлерінде учаскелерді құрылыс объектілерін салуға пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
338.
01203003
Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ұзақ мерзімді орман пайдалану шартын мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
339.
01203004
Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, "электрондық үкіметтің" веб- порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

340.
01203005
Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
341.
01203006
Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ
Бесплатно
Бумажная
01204. Пользование животным миром
342.
01204001
Выдача административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
343.
01204002
Выдача разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей или дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
344.
01204003
Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
345.
01204004
Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов
Физические и юридические лица
МСХ
Республиканские ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, республиканские ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
Республиканские ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, республиканские ассоциации общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
Бесплатно
Бумажная

340.
01203005
Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, электрондық үкіметтің" веб- порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
341.
01203006
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
01204. Жануарлар дүниесін пайдалану
342.
01204001
Әкімшілік органның Жабайы флора мен фаунаның құрып кету қаупi төнген түрлерiнің халықаралық саудасы туралы конвенция қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағында әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге рұқсат беруі
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
343.
01204002
Өсімдіктер әлемінің объектілерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын, оның ішінде сирек және құрып кету қаупі төнген өсімдіктер санатына жататын өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
344.
01204003
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
345.
01204004
Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері
Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері
Тегін
Қағаз түрінде

346.
01204005
Утверждение марки для торговли икрой осетровых видов рыб на внешнем рынке Республики Казахстан и выдача марки для торговли ею на внутреннем рынке Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
347.
01204006
Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
348.
01204007
Принятие местными исполнительными органами области решения по закреплению охотничьих угодий и рыбохозяйственных водоемов и (или) участков за пользователями животным миром и установлению сервитутов для нужд охотничьего и рыбного хозяйства
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей и районов, городов областного значения
МИО областей и районов, городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
349.
01204008
Регистрация в административном органе физических и юридических лиц, осуществляющих искусственное разведение животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ
Комитет лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
350.
01204009
Выдача разрешения на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица, на основании биологического обоснования при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы
Физические и юридические лица
МСХ
Природоохранные учреждения
Природоохранные учреждения
Бесплатно
Бумажная
351.
01204010
Выдача справки о происхождении вылова
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
352.
01204011
Согласование добычи объектов животного мира с применением ядохимикатов при истреблении полевых грызунов, а также в случаях эпизоотии бешенства и других болезней животных
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

346.
01204005
Қазақстан Республикасының сыртқы нарығында бекіре тұқымдас балықтар уылдырығының саудасы үшін таңбаны бекіту және Қазақстан Республикасының ішкі нарығында саудалауға арналған таңбаны беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
347.
01204006
Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
348.
01204007
Облыстың жергілікті атқарушы органдарының жануарлар дүниесін пайдаланушыларға аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру мен аңшылық және балық шаруашылықтарының қажеттіліктері үшін сервитуттарды белгілеу жөнінде шешімдер қабылдауы
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың және аудандардың облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың және аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
349.
01204008
Жабайы фауна мен флораның құрып кету қаупі төнген түрлерінің халықаралық саудасы туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына енгізілген жануарлар түрлерін қолдан өсіруді жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды әкімшілік органда тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
350.
01204009
Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиоративтік аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Табиғат қорғау мекемелері
Табиғат қорғау мекемелері
Тегін
Қағаз түрінде
351.
01204010
Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
352.
01204011
Дала кеміргіштерін жою кезінде, сондай-ақ жануарлардың құтыру індеті мен басқа да аурулары жағдайларында улы химикаттарды қолдана отырып, жануарлар дүниесі объектілерін аулауды келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/ қағаз түрінде

353.
01204012
Выдача разрешения на пользование животным миром
Физические и юридические лица
МСХ
МИО, Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ
МИО, Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная/бумажная
354.
01204013
Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ
Территориальные подразделения Комитета лесного хозяйства и животного мира МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
01205. Недропользование
355.
01205001
Заключение, регистрация и хранение контрактов на недропользование, на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые
Физические и юридические лица
МИР
МИР
МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
356.
01205002
Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые
Физические и юридические лица
МИР
МИР
МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
357.
01205003
Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
358.
01205004
Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей
ЦОН, МИО областей, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
359.
01205005
Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда
Физические и юридические лица
МИР
МИР
МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
360.
01205006
Регистрация сервитутов на участки недр, представленных для проведения разведки, добычи подземных вод, лечебных грязей и твердых полезных ископаемых
Физические и юридические лица
МИР
МИР
МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
361.
01205007
Выдача справки о постановке на специальный учет юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, осуществляющих операции с драгоценными металлами, за исключением изделий из них, и сырьевыми товарами, содержащими драгоценные металлы
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

353.
01204012
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
ЖАО, АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
ЖАО, АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды/ қағаз түрінде
354.
01204013
Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері
АШМ Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
01205. Жер қойнауын пайдалану
355.
01205001
Жер асты суларын, емдік балшықты және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарды жасау, тіркеу және сақтау
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ
ИДМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
356.
01205002
Жер асты суларын, емдік балшықты және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, бірлесіп барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ
ИДМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
357.
01205003
Тау-кен және химия өндiрiстерiн пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
358.
01205004
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың ЖАО
ХҚО, облыстардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
359.
01205005
Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ
ИДМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
360.
01205006
Жерасты суларын, емдік балшықты және қатты пайдалы қазбаларды барлауды, өндiрудi жүргiзу үшiн берiлген жер қойнауы учаскесінде сервитуттарды тiркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ
ИДМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
361.
01205007
Құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлары мен олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда, бағалы металдармен операцияларды жүзеге асыратын заңды тұлғалар мен дара кәсіпкерлерді арнайы есепке қою туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

362.
01205008
Выдача лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
Юридические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
363.
01205009
Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
364.
01205010
Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
365.
01205011
Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензии (без лицензии)
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
366.
01205012
Выдача акта государственного контроля и оценки стоимости при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Таможенный союз, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии)
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
367.
01205013
Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах по заключению контракта на строительство (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Физические и юридические лица
МИР
Комитет геологии и недропользования МИР
Комитет геологии и недропользования МИР
Бесплатно
Бумажная

362.
01205008
Заңды тұлғалардың түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыруына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
363.
01205009
Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
364.
01205010
Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
365.
01205011
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда) бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
366.
01205012
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Кеден одағына кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау және құнын бағалау актісін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
367.
01205013
Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
Тегін
Қағаз түрінде

368.
01205014
Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
369.
01205015
Выдача разрешения на застройку площадей залегания полезных ископаемых, а также размещение в местах их залегания подземных сооружений
Физические и юридические лица
МИР
Комитет геологии и недропользования МИР, МИО областей, городов Астаны и Алматы
Комитет геологии и недропользования МИР, МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
370.
01205016
Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
371.
01205017
Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
372.
01205018
Регистрация сервитутов на участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или) подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Платно
Бумажная
373.
01205019
Заключение, регистрация и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей
Физические и юридические лица
МИР
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
374.
01205020
Выдача разрешения на вывоз геологической информации за пределы территории Республики Казахстан в пределах территории Таможенного союза
Физические и юридические лица
МИР
Комитет геологии и недропользования МИР
Комитет геологии и недропользования МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
375.
01205021
Согласование проектов ликвидации или консервации объектов недропользования, разработанных проектной организацией
Физические и юридические лица
МИР
Комитет геологии и недропользования МИР
Комитет геологии и недропользования МИР
Бесплатно
Бумажная

368.
01205014
Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
369.
01205015
Пайдалы қазбалар жатқан алаңдарда құрылыс салуға, сондай-ақ жинақталған жерлерде жерасты құрылыстарын орналастыруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
370.
01205016
Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
371.
01205017
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
372.
01205018
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Ақылы
Қағаз түрінде
373.
01205019
Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
374.
01205020
Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
375.
01205021
Жобалау ұйымы әзірлеген жер қойнауын пайдалану объектілерін жою немесе консервациялау жобаларын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
Тегін
Қағаз түрінде

376.
01205022
Заключение соглашения о конфиденциальности
Физические и юридические лица
МИР
Комитет геологии и недропользования МИР и его территориальные подразделения
Комитет геологии и недропользования МИР
Бесплатно
Бумажная
013. Сельское хозяйство
01301. Прочие государственные услуги в сфере сельского хозяйства
377.
01301001
Субсидирование развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции
Физические и юридические лица
МСХ
МСХ
МСХ
Бесплатно
Бумажная
378.
01301002
Субсидирование ставок вознаграждения по кредитам, а также лизингу технологического оборудования и сельскохозяйственной техники
Физические и юридические лица
МСХ
МСХ
АО "Казагромаркетинг"
Бесплатно
Бумажная
379.
01301003
Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность
Физические и юридические лица
МСХ
МСХ
Государственная комиссия по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур
Бесплатно
Бумажная
380.
01301004
Выдача удостоверения качества хлопка-сырца
Физические и юридические лица
МСХ
Аккредитованные испытательные лаборатории (центры)
Аккредитованные испытательные лаборатории (центры)
Бесплатно
Бумажная
381.
01301005
Государственная регистрация пестицидов (ядохимикатов)
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
382.
01301006
Выдача регистрационных удостоверений на ветеринарные препараты, кормовые добавки с их государственной регистрацией
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
383.
01301007
Выдача экспортеру зерна подтверждения о соблюдении экспортером зерна обязательств по поставке зерна в государственные ресурсы зерна
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
384.
01301008
Признание племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного на импортированную племенную продукцию (материал), компетентными органами стран- экспортеров, за исключением племенного свидетельства или эквивалентного ему документа, выданного компетентными органами стран-экспортеров на импортированную племенную продукцию (материал) крупного рогатого скота
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

376.
01205022
Құпиялылық туралы келісім жасасу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті және оның аумақтық бөлімшелері
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
013. Ауыл шаруашылығы
01301. Ауыл шаруашылығы саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
377.
01301001
Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ
АШМ
Тегін
Қағаз түрінде
378.
01301002
Кредиттер бойынша, сондай-ақ технологиялық жабдық және ауыл шаруашылығы техникасының лизингі бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ
"Қазагромаркетинг" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
379.
01301003
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа жарамдылығын мемлекеттік сынау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ
Ауыл шаруашылығы дақылдарының сұрыптарын сынау жөніндегі мемлекеттік комиссия
Тегін
Қағаз түрінде
380.
01301004
Шитті мақта сапасының куәлігін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Аккредиттелген сынақ зертханалары (орталықтар)
Аккредиттелген сынақ зертханалары (орталықтар)
Тегін
Қағаз түрінде
381.
01301005
Пестицидтерді (улы химикаттарды) мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
382.
01301006
Мемлекеттік тіркей отырып, ветеринариялық препараттарға, жемшөптік қоспаларға тіркеу куәліктерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитеті
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
383.
01301007
Астықты экспорттаушыға мемлекеттік астық ресурстарына астық жеткізу жөніндегі міндеттемелерді астық экспорттаушының сақтағаны туралы растама беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
384.
01301008
Экспорттаушы елдердің құзыретті органдары ірі қара малдың импортталған асыл тұқымдық өніміне (материалына) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты қоспағанда, экспорттаушы елдердің құзыретті органдары импортталған асыл тұқымдық өнімге (материалға) берген асыл тұқымдық куәлікті немесе оған балама құжатты тану
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

385.
01301009
Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
386.

385.
01301009
Жануарларды өсіруді, жануарларды союға дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және сатуды жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жем және жемазық қоспаларын өндіру, сақтау және сату бойынша өндіріс объектілеріне тіркеу нөмірлерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
386.

01301010
Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты
Физические и юридические лица
МСХ
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор городов Астаны и Алматы, района, города областного значения и его заместители; государственные и ветеринарно-санитарные инспектора на основании утвержденного списка Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором городов Астаны и Алматы, района, города областного значения и его заместителем
Территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
387.
01301011
Выдача карантинного сертификата на перемещение подкарантинной продукции на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
388.
01301012
Выдача фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
389.
01301013
Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
Физические и юридические лица
МСХ
Государственные ветеринарные врачи на основании утвержденного списка МИО городов Астаны и Алматы, районов, городов областного значения
Государственные ветеринарные врачи на основании утвержденного списка МИО городов Астаны и Алматы, районов, городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
390.
01301014
Выдача патента на селекционное достижение
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
МЮ, РГП "Национальный институт интеллектуальной собственности", веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
391.
01301015
Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями
Физические и юридические лица
МСХ
Областные и районные филиалы РГП "Республиканская ветеринарная лаборатория", РГП "Национальный референтный центр по ветеринарии" и его филиал
Областные и районные филиалы РГП "Республиканская ветеринарная лаборатория", РГП "Национальный референтный центр по ветеринарии" и его филиал, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

01301010
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде және экспортқа қолданылатын ветеринариялық сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Астана және Алматы қалаларының, облыстық маңызы бар қаланың, ауданның бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары; Астана және Алматы қалаларының, облыстық маңызы бар қаланың, ауданның бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары бекіткен тізім негізінде бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
387.
01301011
Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасының аумағында тасуға карантиндiк сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
388.
01301012
Карантинге жатқызылған өнiмді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге фитосанитариялық сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
389.
01301013
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО бекіткен тізімнің негізінде мемлекеттік ветеринарлық дәрігерлер
Астана және Алматы, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО бекіткен тізімнің негізінде мемлекеттік ветеринарлық дәрігерлер, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
390.
01301014
Селекциялық жетістікке патент беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
Әділетмині, "Зияткерлік меншік ұлттық институты" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
391.
01301015
Ветеринариялық зертханалар (сынау хаттамалары) беретін сараптама актiлерiн беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
"Республикалық ветеринариялық зертхана" РМК облыстық және аудандық филиалдары, "Ветеринария бойынша ұлттық референттік орталық" РМК және оның филиалы
"Республикалық ветеринариялық зертхана" РМК облыстық және аудандық филиалдары, "Ветеринария бойынша ұлттық референттік орталық" РМК және оның филиалы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

392.
01301016
Выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства
Физические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, акимы поселков, сел, сельских округов
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, акимы поселков, сел, сельских округов, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
393.
01301017
Выдача ветеринарной справки
Физические и юридические лица
МСХ
Государственные ветеринарные организации, созданные МИО
Государственные ветеринарные организации, созданные МИО, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
394.
01301018
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов, и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
395.
01301019
Субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
396.
01301020
Субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
397.
01301021
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
398.
01301022
Субсидирование развития семеноводства
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
399.
01301023
Субсидирование стоимости затрат на экспертизу качества хлопка-сырца и хлопка-волокна
Физические и юридические лица
МСХ
МИО Южно-Казахстанской области
МИО Южно-Казахстанской области
Бесплатно
Бумажная

392.
01301016
Жеке қосалқы шаруашылықтың бар екендігі туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері
ХҚО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
393.
01301017
Ветеринариялық анықтамалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
ЖАО құрған мемлекеттік ветеринарлық ұйымдар
ЖАО құрған мемлекеттік ветеринарлық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
394.
01301018
Басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
395.
01301019
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
396.
01301020
Жемiс-жидек дақылдарының және жүзiмнiң көпжылдық көшеттерiн отырғызу және өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру) шығындарының құнын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
397.
01301021
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
398.
01301022
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
399.
01301023
Шитті мақта мен мақта талшығы сапасының сараптамасына арналған шығындардың құнын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Оңтүстік Қазақстан облысының ЖАО
Оңтүстік Қазақстан облысының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде

400.
01301024
Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
401.
01301025
Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
402.
01301026
Проведение идентификации сельскохозяйственных животных, с выдачей ветеринарного паспорта
Физические и юридические лица
МСХ
Государственные ветеринарные организации, созданные МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Государственные ветеринарные организации, созданные МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Платно/бесплатно
Электронная/бумажная
403.
01301027
Субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
404.
01301028
Государственная регистрация агрохимикатов
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Бесплатно
Бумажная
405.
01301029
Выдача заключения уполномоченного органа государств - членов Таможенного союза о целесообразности ввоза незарегистрированных средств защиты растений для проведения регистрационных и производственных испытаний, а также ограниченного количества незарегистрированных средств защиты растений для ликвидации очагов вновь выявленного карантинного вредного организма без лицензирования
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Комитет государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
406.
01301030
Согласование ввоза карантинных объектов (карантинных вредных организмов) в научно-исследовательских целях
Физические и юридические лица
МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ
Территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

400.
01301024
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
401.
01301025
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
402.
01301026
Ауыл шаруашылығы жануарларын ветеринариялық паспорт бере отырып бірдейлендіруді жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО құрған мемлекеттік ветеринарлық ұйымдар
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО құрған мемлекеттік ветеринарлық ұйымдар, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы/тегін
Электронды/қағаз түрінде
403.
01301027
Өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
404.
01301028
Агрохимикаттарды мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
405.
01301029
Тіркеу және өндірістік сынақтар өткізуге арналған өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарын, сондай-ақ лицензиялаусыз қайта анықталған карантиндік зиянды ағзаның ошақтарын жоюға арналған өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының шектелген санын әкелудің орындылығы туралы Кеден одағына мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысын беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
406.
01301030
Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) әкелуді келісу
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары
АШМ Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің аумақтық инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

01302. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере сельского хозяйства
407.
01302001
Выдача лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии
Физические и юридические лица
МСХ
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ, МИО областей, городов Астаны и Алматы
Комитет ветеринарного контроля и надзора МСХ, МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства
Платно
Электронная/бумажная
408.
01302002
Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян
Юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
409.
01302003
Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
410.
01302004
Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
411.
01302005
Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок
Юридические лица
МСХ
МИО областей
МИО областей, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
412.
01302006
Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок
Юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
413.
01302007
Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
Физические и юридические лица
МСХ
Главный государственный ветеринарно-санитарный инспектор Республики Казахстан или его заместители
ЦОН, территориальные инспекции Комитета ветеринарного контроля и надзора МСХ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
414.
01302008
Аттестация физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии
Физические и юридические лица
МСХ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

01302. Ауыл шаруашылығы саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
407.
01302001
Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитеті, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитеті, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
408.
01302002
Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау
Заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
409.
01302003
Бiрегей және элиталық тұқымдар, бiрiншi, екiншi және үшiншi көбейтiлген тұқым өндiрушiлердi, тұқым өткізушілерді аттестаттау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
410.
01302004
Пестицидтердi (улы химикаттарды) өндiру (формуляциялау), пестицидтердi (улы химикаттарды) өткiзу, пестицидтердi (улы химикаттарды) аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
411.
01302005
Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру
Заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың ЖАО
Облыстардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
412.
01302006
Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру
Заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
413.
01302007
Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң экспортына, импортына және транзитiне рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары
ХҚО, АШМ Ветеринарлық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекциялары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
414.
01302008
Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларды аттестаттау
Жеке және заңды тұлғалар
АШМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

014. Промышленность, индустрия и технологии
01401. Топливо и энергетика
415.
01401001
Согласование проектирования и строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций
Юридические лица
МЭ
МЭ
МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
416.
01401002
Согласование купли-продажи, передачи в аренду или доверительное управление объектов электроэнергетики и (или) его отдельных частей, независимо от форм собственности
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
417.
01401003
Аккредитация организаций на проведение энергетической экспертизы
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
418.
01401004
Аккредитация электролабораторий
Физические и юридические лица
МЭ
Территориальные подразделения Комитета атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Территориальные подразделения Комитета атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
419.
01401005
Выдача паспорта готовности энергопроизводящим и энергопередающим организациям с установленной электрической мощностью 5 МВт и менее, свыше 5 МВт или с установленной тепловой мощностью 100 Гкал/час и выше, а также имеющим на своем балансе электрические сети напряжением 35 кВ и ниже, 110 кВ и выше к работе в осенне-зимних условиях
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, территориальные подразделения Комитета атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, территориальные подразделения Комитета атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
420.
01401006
Аттестация руководителей и специалистов энергетических организаций
Физические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
421.
01401007
Аккредитация в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
Юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

014. Өнеркәсіп, индустрия және технология
01401. Отын және энергетика
415.
01401001
Қосалқы (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды жобалауды және салуды келісу
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
ЭМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
416.
01401002
Электр энергиясы объектiлерiн және (немесе) оның жекелеген бөлiктерiн меншiк нысандарына қарамастан сатып алу-сату, жалға немесе сенiмгерлік басқаруға беруді келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
ЭМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
417.
01401003
Энергетикалық сараптама жүргізуге ұйымдарды аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетi
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
418.
01401004
Электр зертханасын аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
419.
01401005
Күзгі-қысқы жағдайлардағы жұмысқа белгіленген электр қуаты 5 МВт және одан төмен, 5 МВт астам немесе белгіленген жылу қуаты сағатына 100 Гкал/сағ және одан жоғары, сондай-ақ өз теңгерімінде 35 кВ және одан төмен, 110 кВ және одан жоғары кернеудегі электр желілері бар энергия өндіруші және энергия беруші ұйымдарға әзірлік паспортын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетi, ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетiнің аумақтық бөлімшелері, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетi, ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетiнің аумақтық бөлімшелері, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
420.
01401006
Энергетикалық ұйымдардың басшыларын және мамандарын аттестаттау
Жеке тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетi
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетi, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
421.
01401007
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

422.
01401008
Выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше
Физические и юридические лица
МЭ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
423.

422.
01401008
110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектілер үшін қайталама (шунтталатын) электр беру желілері мен шағын станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
423.

01401009
Приемка в эксплуатацию энергообъектов электростанций, электрических и тепловых сетей после технического вооружения
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
424.
01401010
Подключение потребителей к специальной автоматике отключения нагрузки
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
425.
01401011
Квалификационная проверка знаний правил технической эксплуатации и правил безопасности руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу и распределение электрической тепловой энергии и их покупку в целях энергоснабжения, для осуществления контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электро- и энергоустановок
Физические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
01402. Технологии
426.
01402001
Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений
Физические и юридические лица
МИР
Комитет технического регулирования и метрологии МИР
Комитет технического регулирования и метрологии МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
427.
01402002
Выдача сертификата о метрологической аттестации
Физические и юридические лица
МИР
РГП "КазИнМетр"
РГП "КазИнМетр", веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
01403. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере промышленности, индустрии и технологий
428.
01403001
Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
429.
01403002
Аттестация эксперта- аудитора по подтверждению соответствия, аккредитации, определению страны происхождения товара, статуса товара Таможенного союза или иностранного товара
Физические лица
МИР
Комитет технического регулирования и метрологии МИР
Комитет технического регулирования и метрологии МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
430.
01403003
Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
Комитет технического регулирования и метрологии МИР
Комитет технического регулирования и метрологии МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

01401009
Электр станцияларының, электр және жылу желілерінің энергия объектілерін техникалық жарақтандырудан кейін пайдалануға қабылдау
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетi
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
424.
01401010
Тұтынушыларды жүктелімді ажыратудың арнайы автоматикасына қосу
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетi
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
425.
01401011
Электр және энергия қондырғыларының техникалық жай-күйі мен оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылауды жүзеге асыру үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беру мен бөлуді және оларды энергиямен жабдықтау мақсатында сатып алуды жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидаларын және қауіпсіздік қағидаларын білуін біліктілік тексеру
Жеке тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетi
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
01402. Технологиялар
426.
01402001
Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
ИДМ Техникалық реттеу және метрология комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
427.
01402002
Метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
"ҚазИнМетр" РМК
"ҚазИнМетр" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
01403. Өнеркәсіп, индустрия және технологиялар саласындағы рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
428.
01403001
Экспорттық бақылауға жататын өнiмнің транзитіне рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
429.
01403002
Сәйкестікті растау, аккредиттеу, тауардың шығарылған елін, Кеден одағы тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау
Жеке тұлғалар
ИДМ
ИДМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
ИДМ Техникалық реттеу және метрология комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
430.
01403003
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
ИДМ Техникалық реттеу және метрология комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

431.
01403004
Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
432.
01403005
Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению ядерными материалами
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
433.
01403006
Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества
Юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
434.
01403007
Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
435.
01403008
Выдача лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
436.
01403009
Выдача лицензии на деятельность по обращению с радиоактивными отходами
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
437.
01403010
Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
438.
01403011
Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

431.
01403004
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
432.
01403005
Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
433.
01403006
Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
434.
01403007
Иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
435.
01403008
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
436.
01403009
Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
437.
01403010
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
438.
01403011
Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарында және жүргізілген ядролық сынақтардың салдарынан ластанған басқа аумақтарда қызметтерді жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

439.
01403012
Выдача лицензии на физическую защиту ядерных установок и ядерных материалов
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
440.
01403013
Выдача лицензии на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
441.
01403014
Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
442.
01403015
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
Физические и юридические лица
МО
МО
МО, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
443.
01403016
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
444.
01403017
Выдача лицензии на осуществление деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств
Физические и юридические лица
МО
МО
МО, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
445.
01403018
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, приобретению боевого ручного стрелкового оружия и патронов к нему
Физические и юридические лица
МО
МО
МО, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

439.
01403012
Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғауға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, "электрондық үкіметтің"
веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
440.
01403013
Ядролық және радиоактивтi қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті
ЭМ Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
441.
01403014
Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
442.
01403015
Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
Қорғанысмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
443.
01403016
Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
444.
01403017
Босатылатын оқ-дәрiлерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (жою, тазарту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу қызметін жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
Қорғанысмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
445.
01403018
Жауынгерлік қол атыс қаруы мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
Қорғанысмині, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

446.
01403019
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
447.
01403020
Выдача лицензии на экспорт и импорт продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
448.
01403021
Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
ЦОН, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
449.
01403022
Выдача разрешения на реэкспорт продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
01404. Прочие государственные услуги в сфере промышленности, индустрии и технологий
450.
01404001
Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
ЦОН, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
451.
01404002
Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
ЦОН, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
452.
01404003
Учет международных, региональных стандартов и стандартов иностранных государств, стандартов организаций, классификаторов технико-экономической информации, правил, норм и рекомендаций иностранных государств по стандартизации, подтверждению соответствия и аккредитации, применяемых на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
Комитет технического регулирования и метрологии МИР
Комитет технического регулирования и метрологии МИР
Бесплатно
Бумажная

446.
01403019
Жекелеген тауарлар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
447.
01403020
Экспорттық бақылауға жататын өнімді экспорттауға және импорттауға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
448.
01403021
Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде қайта өңдеуге рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ХҚО, ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
449.
01403022
Экспорттық бақылауға жататын өнімді кері экспорттауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
01404. Өнеркәсіп, индустрия және технологиялар саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
450.
01404001
Кепілдік міндеттемені (түпкілікті пайдаланушының сертификатын) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ХҚО, ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
451.
01404002
Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ХҚО, ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
452.
01404003
Қазақстан Республикасы аумағында қолданылатын халықаралық, өңiрлiк стандарттарды және шет мемлекеттердің стандарттарын, шет мемлекеттердің ұйымдарының стандарттарын, техникалық-экономикалық ақпарат жiктеуiштерін стандарттау, сәйкестiктi растау және аккредиттеу жөніндегі қағидаларын, нормалары мен ұсынымдарын есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
ИДМ Техникалық реттеу және метрология комитеті
Тегін
Қағаз түрінде

453.
01404004
Регистрация и учет химической продукции
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
454.
01404005
Оплата части затрат на разработку или экспертизу комплексного плана инвестиционного проекта в рамках программы "Производительность-2020"
Юридические лица
МИР
АО "Казахстанский институт развития индустрии"
АО "Казахстанский институт развития индустрии"
Бесплатно
Бумажная
455.
01404006
Предоставление инновационных грантов на коммерциализацию технологий
Физические и юридические лица
МИР
АО "Национальное агентство по технологическому развитию"
АО "Национальное агентство по технологическому развитию"
Бесплатно
Бумажная
456.
01404007
Возмещение части затрат на проведение процедур, связанных с регистрацией товарных знаков и сертификацией продукции в целях экспорта за рубеж
Юридические лица
МИР
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
Бесплатно
Бумажная
457.
01404008
Возмещение части затрат на оплату услуг по обучению сотрудников, занятых в сфере управления экспортом, в том числе в сфере производства экспортоориентированной продукции, за рубежом, а также с приглашением иностранных экспертов-консультантов на предприятия-субъекты индустриально-инновационной деятельности
Юридические лица
МИР
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
Бесплатно
Бумажная
458.
01404009
Возмещение части затрат на привлечение франшизы
Физические и юридические лица
МИР
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
Бесплатно
Бумажная
459.
01404010
Возмещение части затрат по оплате услуг на создание и запуск интернет-ресурса субъекта индустриально-инновационной деятельности
Юридические лица
МИР
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
Бесплатно
Бумажная
460.
01404011
Возмещение части затрат на оплату услуг по маркетинговым исследованиям
Юридические лица
МИР
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
Бесплатно
Бумажная
461.
01404012
Сервисная поддержка экспортеров
Юридические лица
МИР
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
АО "Национальное агентство по экспорту и инвестициям "KAZNEX INVEST"
Бесплатно
Бумажная

453.
01404004
Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
454.
01404005
"Өнімділік 2020" бағдарламасы шеңберінде инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу немесе сараптама жасау үшін шығындардың бір бөлігін төлеу
Заңды тұлғалар
ИДМ
"Қазақстандық индустрияны дамыту институты" АҚ
"Қазақстандық индустрияны дамыту институты" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
455.
01404006
Технологияларды коммерцияландыруға арналған инновациялық гранттарды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
"Технологиялық даму жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
"Технологиялық даму жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
456.
01404007
Шет елге экспорттау мақсатында өнімді сертификаттауға және тауарлық белгіні тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізуге шығындардың бір бөлігін өтеу
Заңды тұлғалар
ИДМ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
457.
01404008
Шетелде, сондай-ақ шетелдік кеңесші-сарапшыларды индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері-кәсіпорындарына шақыру арқылы экспортты басқару, оның ішінде экспортқа бағдарланған өнімді өндіру саласындағы экспортты басқару саласында жұмыс істейтін қызметкерлерді оқыту бойынша көрсетілген қызметтерді төлеуге жұмсалған шығындардың бір бөлігін өтеу
Заңды тұлғалар
ИДМ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
458.
01404009
Франшизаны тартуға шығындардың бір бөлігін өтеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
459.
01404010
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің интернет-ресурстарын құру және іске қосу қызметтерін төлеу бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу
Заңды тұлғалар
ИДМ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
460.
01404011
Маркетингтік зерттеулер бойынша көрсетілетін қызметтерді төлеуге шығындардың бір бөлігін өтеу
Заңды тұлғалар
ИДМ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде
461.
01404012
Экспорттаушыларды сервистік қолдау
Заңды тұлғалар
ИДМ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
"KAZNEX INVEST" экспорт және инвестиция жөніндегі ұлттық агенттік" АҚ
Тегін
Қағаз түрінде

462.
01404013
Выдача заключения по экономической экспертизе проектно-сметной документации на проведение работ в области государственного геологического изучения и мониторинга недр, за исключением финансируемых из республиканского бюджета
Физические и юридические лица
МИР
Комитет геологии и недропользования МИР
Комитет геологии и недропользования МИР
Бесплатно
Бумажная
463.
01404014
Заключение инвестиционного контракта на реализацию инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление инвестиций и предоставление инвестиционных преференций
Юридические лица
МИР
Комитет по инвестициям МИР
Комитет по инвестициям МИР
Бесплатно
Бумажная
464.
01404015
Согласование нормативных документов по осуществлению деятельности метрологических служб органов государственного управления, физических и юридических лиц
Физические и юридические лица
МИР
Комитет технического регулирования и метрологии МИР
Комитет технического регулирования и метрологии МИР
Бесплатно
Бумажная
465.
01404016
Заключение контракта (договора) на государственное геологическое изучение недр, за исключением финансируемых из республиканского бюджета
Физические и юридические лица
МИР
Комитет геологии и недропользования МИР
Комитет геологии и недропользования МИР
Бесплатно
Бумажная
466.
01404017
Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
467.
01404018
Выдача заключения о подтверждении отнесения импортируемых на территорию Республики Казахстан с территории государств - членов Таможенного союза товаров к товарам, предназначенным для промышленной переработки в легкой, горно-металлургической химической фармацевтической деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
468.
01404019
Выдача заключения о техническом состоянии оборудования энергопроизводящих организаций при представлении ими годового отчета об исполнении инвестиционных обязательств
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет атомного и энергетического надзора и контроля МЭ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная

462.
01404013
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеу және мониторингтеу саласындағы жұмысты жүргізуге жобалау-сметалық құжаттаманың экономикалық сараптамасы бойынша қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
463.
01404014
Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық преференциялар беруді көздейтін инвестициялық жобаны іске асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Инвестициялар комитетi
ИДМ Инвестициялар комитетi
Тегін
Қағаз түрінде
464.
01404015
Мемлекеттік басқару органдарының метрологиялық қызметтерінің, жеке және заңды тұлғалардың қызметті жүзеге асыру жөніндегі нормативтік құжаттарды келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Техникалық реттеу және метрология комитетi
ИДМ Техникалық реттеу және метрология комитетi
Тегін
Қағаз түрінде
465.
01404016
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар (шарттар) жасасу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитетi
ИДМ Геология және жер қойнауын пайдалану комитетi
Тегін
Қағаз түрінде
466.
01404017
Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Кеден аумағында/аумағынан тыс өңдеу және ішкі тұтыну үшін өңдеу шарттары туралы құжат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
467.
01404018
Кеден одағына мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға жатқызылатын тауарларды жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларындағы өнеркәсіптік өңдеуге арналған, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясы тауарларын растау туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
468.
01404019
Энергия өндіруші ұйымдар инвестициялық міндеттемелерді орындау туралы жылдық есепті тапсырған жағдайда олардың жабдығының техникалық күйі туралы қорытынды беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Атомдық және знергетикалық қадағалау мен бақылау комитетi
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды

015. Нефтегазовая сфера
01501. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в нефтегазовой сфере
469.
01501001
Выдача разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
470.
01501002
Выдача разрешений на строительство или размещение морского сооружения
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
471.
01501003
Выдача разрешений на бурение поисковой, разведочной, эксплуатационной скважины или иной скважины на море
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
472.
01501004
Выдача разрешений на нагнетание попутного и природного газа для поддержания внутрипластового давления
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
473.
01501005
Выдача разрешений на работы по строительству, монтажу или прокладке нефтегазопроводов на море
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
474.
01501006
Выдача лицензии на проектирование (технологическое) и (или) эксплуатацию горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических производств, эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов в сфере нефти и газа
Физические и юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
ЦОН, Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

015. Мұнай-газ саласы
01501. Мұнай-газ саласындағы рұқсат ету құжаттарын беру
(лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
469.
01501001
Ұңғымалар объектісін сынау, кен орнын сынамалық пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-ретке келтіру, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
470.
01501002
Теңіз құрылыстарын салуға немесе орналастыруға рұқсаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
471.
01501003
Теңiзде iздестiру, барлау, пайдалану ұңғымасын немесе өзге де ұңғыманы бұрғылауға рұқсаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
472.
01501004
Қойнау-қатiшiлiк қысымды ұстап тұру үшiн ілеспе және табиғи газды айдауға рұқсаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
473.
01501005
Теңізде мұнай-газ құбырларын салу, монтаждау немесе төсеу жөніндегі жұмыстарға рұқсаттар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
474.
01501006
Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндіру), мұнай-химия өндірістерін жобалауға (технологиялық) және (немесе) пайдалануға, мұнай және газ саласындағы магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалануға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ХҚО, ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

475.
01501007
Аккредитация газосетевых организаций
Юридические лица
МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ
Комитет экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
01502. Прочие государственные услуги в нефтегазовой сфере
476.
01502001
Регистрация договора залога права недропользования в части углеводородного сырья, угля и урана
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
477.
01502002
Регистрация контрактов на недропользование в части углеводородного сырья, угля и урана
Физические и юридические лица
МЭ
МЭ
МЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
016. Налоговое администрирование, бухгалтерский учет и финансовая отчетность, аудиторская деятельность
01601. Налоговое администрирование
478.
01601001
Представление сведений об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, выписок из лицевого счета о состоянии расчетов с бюджетом по исполнению налогового обязательства, а также обязательств по исчислению, удержанию и перечислению обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов, исчислению и уплате социальных отчислений
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
ЦОН, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
479.
01601002
Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Бесплатно
Бумажная
480.
01601003
Подтверждение резидентства Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

475.
01501007
Газ желісі ұйымдарын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті
ЭМ Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
01502. Мұнай-газ саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
476.
01502001
Көмірсутегі шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
ЭМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
477.
01502002
Көмірсутегі шикізаты, көмір және уран бөлігінде жер қойнауын пайдалануға келісімшарттарды тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ЭМ
ЭМ
ЭМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
016. Салықтық әкімшілендіру, бухгалтерлік есеп және қаржылық есеп, аудиторлық қызмет
01601. Салықтық әкімшілендіру
478.
01601001
Салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер, салық міндеттемесін, сондай-ақ міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу және аудару, әлеуметтік аударымдарды есептеу және төлеу бойынша міндеттемелерді орындау бойынша бюджетпен есеп айырысулардың жай-күйі туралы дербес шоттан көшірме беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
479.
01601002
Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған табыстардың және ұсталған (төленген) салықтардың сомасы туралы анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
480.
01601003
Қазақстан Республикасының резинденттігін растау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

481.
01601004
Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением виноматериала и пива)
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
Бесплатно
Электронная/бумажная
482.
01601005
Выдача акцизных марок на табачные изделия
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
Бесплатно
Электронная/бумажная
483.
01601006
Приостановление (продление, возобновление) представления налоговой отчетности
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
ЦОН, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
484.
01601007
Внесение новых моделей контрольно-кассовых машин в Государственный реестр контрольно-кассовых машин
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ
Бесплатно
Бумажная
485.
01601008
Разъяснение налогового законодательства Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
486.
01601009
Прием налоговой отчетности
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
ЦОН, Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
487.
01601010
Отзыв налоговой отчетности
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
ЦОН, Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

481.
01601004
Алкоголь өніміне (шарап материалы мен сыраны қоспағанда) есепке алу-бақылау таңбаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
482.
01601005
Темекі бұйымдарына акциздік таңбалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
483.
01601006
Салық есептілігін табыс етуді тоқтата тұру (ұзарту, қайта бастау)
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
484.
01601007
Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне бақылау-касса машиналарының жаңа модельдерін енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
485.
01601008
Қазақстан Республикасының салық заңнамасын түсіндіру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
486.
01601009
Салық есептілігін қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
487.
01601010
Салық есептілігін керi қайтарып алу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

01601012
Возврат налога на добавленную стоимость из бюджета
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
490.
01601013
Возврат подоходного налога, удержанного у источника выплаты
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
Бесплатно
Бумажная
491.
01601014
Изменение сроков исполнения налогового обязательства по уплате налогов и (или) пеней
Физические и юридические лица
МФ
МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
492.
01601015
Регистрационный учет по месту нахождения объектов налогообложения и (или) объектов, связанных с налогообложением
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
ЦОН, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Бесплатно
Бумажная
493.
01601016
Прием налоговых форм при экспорте (импорте) товаров в рамках Таможенного союза
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
494.
01601017
Постановка и снятие с учета контрольно-кассовых машин (ККМ)
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по районам, городам и районам в городах, на территории специальных экономических зон
Бесплатно
Бумажная

01601012
Бюджеттен қосылған құн салығын қайтару
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
490.
01601013
Төлем көзінен ұсталған табыс салығын қайтару
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
491.
01601014
Салық және (немесе) өсiмпұлдар төлеу жөніндегі салық міндеттемесін орындау мерзімдерін өзгерту
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржымині, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржымині, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
492.
01601015
Салық салу объектілерінің және (немесе) салық салумен байланысты объектілердің орналасқан жері бойынша тіркеу есебі
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
493.
01601016
Кеден одағы шеңберінде тауарлардың экспорты (импорты) кезінде салықтық нысандарды қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
494.
01601017
Бақылау-касса машиналарын (БКМ) есепке қою және есептен шығару
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Аудандар, қалалар және қалалардағы аудандар бойынша, арнайы экономикалық аймақтардың аумақтарында Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде

495.
01601018
Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
Физические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
01602. Бухгалтерский учет и финансовая отчетность
496.
01602001
Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров
Юридические лица
МФ
Комитет финансового контроля МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
497.
01602002
Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров
Юридические лица
МФ
Комитет финансового контроля МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
01603. Аудиторская деятельность
498.
01603001
Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации
Юридические лица
МФ
Комитет финансового контроля МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
499.
01603002
Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности
Юридические лица
МФ
Комитет финансового контроля МФ
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
017. Государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций
01701. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере деятельности банков
500.
01701001
Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
501.
01701002
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка или банковского холдинга
Физические и юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
502.
01701003
Выдача разрешения на открытие банка
Физические и юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
503.
01701004
Выдача лицензии банкам на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
504.
01701005
Выдача лицензии, организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на банковские операции
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
505.
01701006
Выдача лицензии, на проведение банковских операций, осуществляемых исламскими банками
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

495.
01601018
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу
Жеке тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
01602. Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік
496.
01602001
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Қаржылық бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
497.
01602002
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Қаржылық бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
01603. Аудиторлық қызмет
498.
01603001
Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Қаржылық бақылау комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
499.
01603002
Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Қаржылық бақылау комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
017. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау
01701. Банктер қызметі саласында рұқсат беру құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
500.
01701001
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноталарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
501.
01701002
Банктің немесе банк холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
502.
01701003
Банк ашуға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
503.
01701004
Банктерге банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
504.
01701005
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банк операцияларына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/ қағаз түрінде
505.
01701006
Ислам банктері жүзеге асыратын банк операцияларына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

506.
01701007
Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации банком и (или) банковским холдингом
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
507.
01701008
Выдача разрешения на значительное участие банка и (или) банковского холдинга в уставном капитале организаций
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
508.
01701009
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
509.
01701010
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
01702. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере деятельности пенсионных фондов
510.
01702001
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем
Физические и юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
511.
01702002
Выдача разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
512.
01702003
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию добровольного накопительного пенсионного фонда
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
01703. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере рынка страховых услуг
513.
01/03001
Выдача согласия на приобретение статуса страхового холдинга или крупного участника страховой (перестраховочной) организации
Физические и юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
514.
01703002
Выдача разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации
Физические и юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
515.
01703003
Выдача лицензии на осуществление деятельности по отрасли "страхование жизни"
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
516.
01703004
Выдача лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование"
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
517.
01703005
Выдача лицензии на виды обязательного страхования, установленные законами Республики Казахстан и являющиеся отдельными классами страхования
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

506.
01701007
Банктің және (немесе) банк холдингінің еншілес ұйым құруына немесе сатып алуына рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
507.
01701008
Банктің және (немесе) банк холдингінің ұйымдардың жарғылық капиталына елеулі қатысуына рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
508.
01701009
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
509.
01701010
Банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
01702. Зейнетақы қорларының қызметі саласында рұқсат құжаттарын беру
(лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
510.
01702001
Инвестициялық портфельді басқарушының iрi қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
511.
01702002
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
512.
01702003
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті түрде таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
01703. Сақтандыру қызметтері нарығы саласында рұқсат құжаттарын беру
(лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
513.
01703001
Сақтандыру холдингінің немесе сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
514.
01703002
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
515.
01703003
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асрыуға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
516.
01703004
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
517.
01703005
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген және сақтандырудың жекелеген сыныптары болып табылатын міндетті сақтандырудың түрлеріне лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

518.
01703006
Выдача лицензии на деятельность по перестрахованию
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
519.
01703007
Выдача лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
520.
01703008
Выдача разрешения на создание или приобретение дочерней организации страховой (перестраховочной) организацией и (или) страховым холдингом
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
521.
01703009
Выдача разрешения на значительное участие страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга в капиталах организаций
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
522.
01703010
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации и (или) страхового холдинга
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
523.
01703011
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
524.
01703012
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
525.
01703013
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
01704. Прочие государственные услуги в сфере государственного регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций
526.
01704001
Возмещение затрат на аудит финансовой отчетности эмитентов ценных бумаг, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы
Юридические лица
НБ
НБ
НБ
Бесплатно
Бумажная
527.
01704002
Регистрация валютной операции
Физические и юридические лица
НБ
НБ
Территориальные филиалы НБ
Бесплатно
Бумажная
528.
01704003
Выдача лицензии на осуществление деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой уполномоченным организациям
Юридические лица
НБ
НБ
Территориальные филиалы НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
529.
01704004
Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих работников финансовых организаций, банковских, страховых холдингов
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

518.
01703006
Қайта сақтандыру жөніндегі қызметке лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
519.
01703007
Сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
520.
01703008
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің еншілес ұйым құруына немесе иеленуіне рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
521.
01703009
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) сақтандыру холдингінің ұйымдардың капиталына елеулі қатысуына рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
522.
01703010
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын және (немесе) сақтандыру холдингін ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
523.
01703011
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
524.
01703012
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамын ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
525.
01703013
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамын ерікті таратуға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
01704. Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
526.
01704001
Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына рұқсат алған бағалы қағаздар эмитенттерінің қаржылық есептілігінің аудитіне шығындарды өтеу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ
Тегін
Қағаз түрінде
527.
01704002
Валюталық операцияны тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ аумақтық филиалдары
Тегін
Қағаз түрінде
528.
01704003
Уәкілетті ұйымдарға қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ аумақтық филиалдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
529.
01704004
Қаржы ұйымдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

530.
01704005
Аккредитация физического или юридического лица, имеющего лицензию на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)
Физические и юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
531.
01704006
Государственная регистрация выпуска объявленных акций
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
532.
01704007
Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
533.
01704008
Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
534.
01704009
Утверждение отчета об итогах размещения акций
Юридические лица
НБ
НБ
НБ
Бесплатно
Бумажная
535.
01704010
Утверждение отчета об итогах размещения облигаций
Юридические лица
НБ
НБ
НБ
Бесплатно
Бумажная
536.
01704011
Прием квалификационного экзамена актуариев
Физические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
537.
01704012
Выдача акта ввода системы управления базы данных кредитных историй в эксплуатацию кредитного бюро
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
538.
01704013
Утверждение отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда
Юридические лица
НБ
НБ
НБ
Бесплатно
Бумажная
539.
01704014
Перевод документации участников регионального финансового центра города Алматы с английского языка на казахский и русский языки для представления в государственные органы
Юридические лица
НБ
НБ
НБ
Бесплатно
Бумажная
540.
01704015
Выдача лицензии на осуществление деятельности кредитного бюро
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
541.
01704016
Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности
Физические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
542.
01704017
Признание общества публичной компанией или отзыв у него статуса публичной компании в установленном им порядке на основании заявления общества
Юридические лица
НБ
НБ
НБ
Бесплатно
Бумажная
543.
01704018
Ходатайство о выдаче виз иностранцам и лицам без гражданства, прибывающим на территорию Республики Казахстан для осуществления деятельности в региональном финансовом центре города Алматы
Физические и юридические лица
НБ
НБ
НБ
Бесплатно
Бумажная
544.
01704019
Согласование свода правил регистратора
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

530.
01704005
Мүлікті (зияткерлік меншік объектілерін, материалдық емес активтердің құнын қоспағанда) бағалау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғаны аккредиттеу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
531.
01704006
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
532.
01704007
Мемлекеттiк емес облигациялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
533.
01704008
Инвестициялық пай қорлары пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
534.
01704009
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ
Тегін
Қағаз түрінде
535.
01704010
Облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ
Тегін
Қағаз түрінде
536.
01704011
Актуарийлерден біліктілік емтиханын қабылдау
Жеке тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
537.
01704012
Кредиттік бюроның пайдалануына кредиттік тарихтардың деректер базасын басқару жүйесін енгізу актісін беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
538.
01704013
Инвестициялық пай қорларының пайларын орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ
Тегін
Қағаз түрінде
539.
01704014
Мемлекеттік органдарға беру үшін Алматы қаласы өңірлік қаржы орталығы қатысушыларының құжаттамасын ағылшын тілінен қазақ және орыс тілдеріне аудару
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ
Тегін
Қағаз түрінде
540.
01704015
Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
541.
01704016
Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
542.
01704017
Қоғамды жария компания деп тану немесе қоғамның мәлімдемесі негізінде ол белгілеген тәртіппен оның жария компания мәртебесін кері қайтарып алу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ
Тегін
Қағаз түрінде
543.
01704018
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығында қызметті жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының аумағына келген шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға виза беру туралы қолдаухат
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ
Тегін
Қағаз түрінде
544.
01704019
Тіркеушінің қағидалар жиынтығын келісу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

545.
01704020
Выдача разрешения на размещение эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
546.
01704021
Выдача разрешения на выпуск эмиссионных ценных бумаг организации-резидента Республики Казахстан на территории иностранного государства
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
547.
01704022
Подтверждение уведомления о валютной операции или об открытии банковского счета в иностранном банке
Физические и юридические лица
НБ
НБ
НБ, территориальные филиалы НБ
Бесплатно
Бумажная
548.
01704023
Выдача лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг, предусмотренной законодательством Республики Казахстан
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
549.
01704024
Учетная регистрация микрофинансовых организаций
Юридические лица
НБ
НБ
Территориальные филиалы НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
550.
01704025
Выдача согласия на избрание (назначение) руководящих работников акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
Юридические лица
НБ
НБ
НБ
Бесплатно
Бумажная
551.
01704026
Согласование правил осуществления клиринговой деятельности по сделкам с финансовыми инструментами
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
552.
01704027
Выдача информации о состоянии пенсионных накоплений (с учетом инвестиционного дохода) вкладчика (получателя) единого накопительного пенсионного фонда
Физические лица
НБ
ЕНПФ
ЕНПФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
553.
01704028
Выдача согласия финансовой организации для предложения финансовых продуктов потребителям финансовых услуг, а также выдача согласия микрофинансовой организации для предложения микрокредитов
Юридические лица
НБ
НБ
НБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
018. Таможенное дело
01801. Прочие государственные услуги в сфере таможенного дела
554.
01801001
Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ
Бесплатно
Бумажная
555.
01801002
Присвоение статуса уполномоченного экономического оператора
Юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

545.
01704020
Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шет мемлекеттің аумағында орналастыруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
546.
01704021
Шет мемлекеттің аумағындағы Қазақстан Республикасының резидент-ұйымының эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
547.
01704022
Валюталық операция туралы немесе шетелдік банкте банк шотын ашу туралы хабарламаны растау
Жеке және заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, ҰБ аумақтық филиалдары
Тегін
Қағаз түрінде
548.
01704023
Бағалы қағаздар нарығында Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
549.
01704024
Микроқаржылық ұйымдарды есептік тіркеу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ аумақтық филиалдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
550.
01704025
"Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін сайлауға (тағайындауға) келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ
Тегін
Қағаз түрінде
551.
01704026
Қаржылық құралдармен мәміле бойынша клирингтік қызметті жүзеге асыру қағидаларын келісу
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
552.
01704027
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры салымшысының (алушысының) зейнетақы жинақтарының (инвестициялық кірістерін ескере отырып) жай-күйі туралы ақпарат беру
Жеке тұлғалар
ҰБ
БЖЗҚ
БЖЗҚ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
553.
01704028
Қаржы ұйымының қаржы қызметтерін тұтынушыларға қаржы өнімдерін ұсынуы үшін келісім беру, сондай-ақ микроқаржы ұйымының микрокредиттер ұсынуы үшін келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰБ
ҰБ
ҰБ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
018. Кеден ісі
01801. Кеден ісі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
554.
01801001
Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерiн, тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілері мен тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
555.
01801002
Уәкiлетті экономикалық оператор мәртебесін беру
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

556.
01801003
Включение в реестр таможенных представителей
Юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
557.
01801004
Включение в реестр таможенных перевозчиков
Юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
558.
01801005
Таможенная очистка и выпуск товаров с использованием декларации на товары в виде электронного документа
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
559.
01801006
Принятие предварительных решений относительно определения страны происхождения товара при применении преференциального и непреференциального режимов
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Платно
Бумажная
560.
01801007
Принятие предварительных решений по классификации товаров
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Платно
Бумажная
561.
01801008
Подтверждение о наличии излишне (ошибочно) уплаченных сумм таможенных пошлин, налогов и таможенных сборов
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Бесплатно
Бумажная
562.
01801009
Выдача акта сверки расчетов по таможенным пошлинам, налогам, таможенным сборам и пеням
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Бесплатно
Бумажная
563.
01801010
Выдача решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными партиями в течение определенного периода времени
Юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ
Бесплатно
Бумажная
564.
01801011
Таможенная очистка товаров
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Платно
Бумажная

556.
01801003
Кеден өкiлдерiнiң тiзiлiмiне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
557.
01801004
Кедендік тасымалдаушылар тiзiлiмiне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
558.
01801005
Электрондық құжат түрінде тауарларға арналған декларацияларды пайдалана отырып тауарларды кедендік тазарту және шығару
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
559.
01801006
Преференциялық және преференциялық емес режимдерді қолдану кезінде тауарлар шығарылған елді айқындауға қатысты алдын ала шешімдер қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Ақылы
Қағаз түрінде
560.
01801007
Тауарларды жіктеу жөнінде алдын ала шешімдер қабылдау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Ақылы
Қағаз түрінде
561.
01801008
Кедендік баждардың, салықтардың және кедендік алымдардың артық (қате) төленген сомаларының болуын растау
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
562.
01801009
Кедендік баждар, салықтар, кедендік алымдар мен өсімпұлдар бойынша есептеулерді салыстыру актісін беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
563.
01801010
Тауарды құрастырылмаған немесе жиналмаған түрде, оның ішінде белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі партиялармен әкелу көзделген жинақталмаған немесе аяқталмаған түрде жіктеу туралы шешімді беру
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
564.
01801011
Тауарларды кедендік тазарту
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Ақылы
Қағаз түрінде

565.
01801012
Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Бесплатно
Бумажная
566.
01801013
Включение в реестр владельцев складов временного хранения
Юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
567.
01801014
Включение в реестр владельцев таможенных складов
Юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
568.
01801015
Включение в реестр владельцев свободных складов
Юридические лица
МФ
Комитет государственных доходов МФ
Комитет государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
569.
01801016
Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли
Юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
570.
01801017
Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров
Юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Бесплатно
Бумажная
571.
01801018
Регистрация обеспечения уплаты таможенных пошлин, налогов
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Бесплатно
Бумажная
572.
01801019
Изменение сроков уплаты таможенных пошлин
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ
Бесплатно
Бумажная
019. Безопасность, оборона и правосудие
01901. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере безопасности, правосудия и обороны
573.
01901001
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию и приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Физические и юридические лица
МВД
МВД, территориальные подразделения МВД
МВД, территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

565.
01801012
Халықаралық тасымалдаудың құралын тауарларды кедендік пломбалармен және мөрлермен тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
566.
01801013
Уақытша сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
567.
01801014
Кеден қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
568.
01801015
Еркін қоймалар иелерінің тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
569.
01801016
Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
570.
01801017
Жекеменшік тауарларды сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу
Заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
571.
01801018
Кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз етуді тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
572.
01801019
Кедендік баждарды төлеу мерзімін өзгерту
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
019. Қауіпсіздік, қорғаныс және сот әділдігі
01901. Қауіпсіздік, сот әділдігі және қорғаныс саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
573
01901001
Азаматтық және қызметтік қаруларды және оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекция жинау, экспонаттау және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

574.
01901002
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию и приобретению гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Юридические лица
МВД
МВД, территориальные подразделения МВД
МВД, территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
575.
01901003
Выдача лицензии для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
КНБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
576.
01901004
Выдача лицензии на разработку и реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
КНБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
577.
01901005
Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
КНБ, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
578.
01901006
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
КНБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
579.
01901007
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз на таможенную территорию Таможенного союза и вывоз с таможенной территории Таможенного союза шифровальных (криптографических) средств
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
КНБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
580.
01901008
Выдача лицензии на право занятия охранной деятельностью
Юридические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
Территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
581.
01901009
Определение уполномоченным органом специализированного учебного центра по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации
Юридические лица
МВД
МВД
МВД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
582.
01901010
Согласование уполномоченного органа на учреждение охранной организации национальной компанией
Юридические лица
МВД
МВД
МВД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
583.

574.
01901002
Азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолдана отырып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану және сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
575.
01901003
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және сату бойынша қызметпен айналысу үшін лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
ҰҚК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
576.
01901004
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге және өткізуге (оның ішінде өзге де жолдармен беруге) лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
ҰҚК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
577.
01901005
Ақпарат таралып кететін арналарды және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
ҰҚК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
578.
01901006
Ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретiн құжат) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
ҰҚК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
579.
01901007
Шифрлау (криптографиялық) құралдарын Кеден одағының кедендік аумағына әкелуге және Кеден одағының кедендік аумағынан әкетуге қорытынды (рұқсат беретiн құжат) беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
ҰҚК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
580.
01901008
Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды
581.
01901009
Уәкілетті органның жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі арнайы оқу орталығын айқындауы
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
ІІМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
582.
01901010
Ұлттық компанияның күзет ұйымын құруын уәкілетті органмен келісу
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
ІІМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
583.

01901011
Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Юридические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
Территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
584.
01901012
Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Физические и юридические лица
МВД
МВД, территориальные подразделения МВД
МВД, территориальные подразделения МВД
Платно
Бумажная
585.
01901013
Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Физические и юридические лица
МВД
МВД, территориальные подразделения МВД
МВД, территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
586.
01901014
Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Физические и юридические лица
МВД
МВД, территориальные подразделения МВД
МВД, территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
587.
01901015
Выдача разрешений на хранение взрывчатых материалов
Юридические лица
МВД
Территориальные
подразделения
МВД
Территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
588.
01901016
Выдача разрешения на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Юридические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
Территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
589.
01901017
Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
Территориальные подразделения МВД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
590.
01901018
Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Юридические лица
МВД
МВД
МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
591.
01901019
Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры
Юридические лица
МВД
МВД
МВД, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
592.
01901020
Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Юридические лица
МВД
МВД
МВД
Бесплатно
Бумажная

01901011
Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың криминалистік талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
584.
01901012
Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері
Ақылы
Қағаз түрінде
585.
01901013
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
586.
01901014
Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
587.
01901015
Жарылғыш материалдарды сақтауға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
588.
01901016
Азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолдана отырып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
589.
01901017
Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
590.
01901018
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
ІІМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
591.
01901019
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
ІІМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
592.
01901020
Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ
ІІМ
Тегін
Қағаз түрінде

01902. Прочие государственные услуги в сфере безопасности, правосудия и обороны
593.
01902001
Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных управлений
Физические и юридические лица
ГП
КПССУ ГП, территориальные управления КПССУ ГП
ЦОН, КПССУ ГП, территориальные управления КПССУ ГП
Бесплатно
Бумажная
594.
01902002
Проведение технического исследования на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
КНБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
595.
01902003
Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства
Физические и юридические лица
КНБ
КНБ
КНБ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
596.
01902004
Оформление приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам
Физические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
ЦОН, территориальные подразделения МВД
Платно
Бумажная
597.
01902005
Продление и выдача выездных виз
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные подразделения МВД
Территориальные подразделения МВД
Платно
Бумажная
598.
01902006
Выдача пропуска на въезд в пограничную зону иностранцам и лицам без гражданства
Физические и юридические липа
МВД
Территориальные подразделения МВД
Территориальные подразделения МВД
Бесплатно
Бумажная
599.
01902007
Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов
Физические и юридические лица
МЮ
Департаменты юстиции областей, городов Астаны и Алматы
Департаменты юстиции областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
600.
01902008
Возбуждение исполнительного производства на основании исполнительного документа по заявлению взыскателя
Физические и юридические лица
МЮ
Территориальные органы юстиции
Территориальные органы юстиции
Бесплатно
Бумажная
601.
01902009
Прием, регистрация заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях
Физические и юридические лица
ГП
Органы уголовного преследования
Органы уголовного преследования
Бесплатно
Бумажная
602.
01902010
Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе
Физические и юридические лица
КНБ
Воинские части Пограничной службы КНБ
Воинские части Пограничной службы КНБ
Бесплатно
Бумажная

01902. Қауіпсіздік, сот әділдігі және қорғаныс саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
593.
01902001
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық басқармалары шегінде мұрағат анықтамаларын және/немесе мұрағат құжаттарының көшірмелерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
БП
БП ҚСАЕК, БП ҚСАЕК аумақтық басқармалары
ХҚО, БП ҚСАЕК, БП ҚСАЕК аумақтық басқармалары
Тегін
Қағаз түрінде
594.
01902002
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
ҰҚК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
595.
01902003
Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамасы туралы нотификацияларды тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК
ҰҚК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
596.
01902004
Жеке істері бойынша Қазақстан Республикасына кіруіне шақыруларды ресімдеу
Жеке тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ХҚО, ІІМ аумақтық бөлімшелері
Ақылы
Қағаз түрінде
597.
01902005
Шығу визаларын ұзарту және беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері
Ақылы
Қағаз түрінде
598.
01902006
Шетел азаматтарына және азаматтығы жоқ адамдарға шекаралық аймаққа келуге рұқсаттаманы беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ аумақтық бөлімшелері
ІІМ аумақтық бөлімшелері
Тегін
Қағаз түрінде
599.
01902007
Нотариустардың өтініштерін қабылдау, мөрлерін тіркеу және беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әділет департаменттері
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әділет департаменттері
Тегін
Қағаз түрінде
600.
01902008
Өндіріп алушының өтініші бойынша атқарушылық құжаттың негізінде атқарушылық іс жүргізуді қозғау
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетминінің аумақтық органдары
Әділетминінің аумақтық органдары
Тегін
Қағаз түрінде
601.
01902009
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы өтініштерді, хабарламаларды және өзге ақпаратты қабылдау, тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
БП
Қылмыстық қудалау органдары
Қылмыстық қудалау органдары
Тегін
Қағаз түрінде
602.
01902010
Аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері
ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері
Тегін
Қағаз түрінде

603.
01902011
Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе
Физические и юридические лица
КНБ
Воинские части Пограничной службы КНБ
Воинские части Пограничной службы КНБ
Бесплатно
Бумажная
604.
01902012
Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
Физические и юридические лица
КНБ
Воинские части Пограничной службы КНБ
Воинские части Пограничной службы КНБ
Бесплатно
Бумажная
020. Защита конкуренции
02001. Прочие государственные услуги в сфере защиты конкуренции
605.
02001001
Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
021. Религия
02101. Прочие государственные услуги в сфере религии
606.
02101001
Проведение религиоведческой экспертизы
Физические и юридические лица
МКС
Комитет по делам религий МКС
Комитет по делам религий МКС
Бесплатно
Бумажная
607.
02101002
Выдача решения об утверждении расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
Физические и юридические лица
МКС
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
608.
02101003
Выдача решения о согласовании расположения помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
Юридические лица
МКС
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
022. Земельные отношения, геодезия и картография
02201. Земельные отношения
609.
02201001
Представление информации об изготовлении идентификационного документа на земельный участок
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
610.
02201002
Представление информации о правоустанавливающем документе первичного предоставления права на земельный участок
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
611.
02201003
Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
ЦОН, РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
Платно
Бумажная

603.
01902011
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері
ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері
Тегін
Қағаз түрінде
604.
01902012
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰҚК
ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері
ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері
Тегін
Қағаз түрінде
020. Бәсекелестікті қорғау
02001. Бәсекелестікті қорғау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
605.
02001001
Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
021. Дін
02101. Дін саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
606.
02101001
Дінтану сараптамасын жүргізу
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Дін істері комитеті
МСМ Дін істері комитеті
Тегін
Қағаз түрінде
607.
02101002
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналасатын жерін бекіту туралы шешім беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
608.
02101003
Діни іс-шараларды өткізуге арналған үй-жайларды ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде орналастыруға келісу туралы шешім беру
Заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
022. Жер қатынастары, геодезия және картография
02201. Жер қатынастары
609.
02201001
Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау туралы ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
610.
02201002
Жер учаскесіне бастапқы құқық беруге құқық белгілейтін құжат туралы ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
611.
02201003
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
ХҚО, "Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
Ақылы
Қағаз түрінде

612.
02201004
Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
613.
02201005
Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
614.
02201006
Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, аким города районного значения, поселка, села, сельского округа
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, аким города районного значения, поселка, села, сельского округа, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
615.
02201007
Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
616.
02201008
Изготовление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
ЦОН, РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра", веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
617.
02201009
Изготовление и выдача актов на право постоянного землепользования
Юридические лица
МНЭ
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
ЦОН, РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра", веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
618.
02201010
Изготовление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
ЦОН, РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра", веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
619.
02201011
Изготовление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
ЦОН, РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра", веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная

612.
02201004
Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
613.
02201005
Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекiту
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
614.
02201006
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі
ХҚО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
615.
02201007
Iздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
616.
02201008
Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
ХҚО, "Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
617.
02201009
Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
ХҚО, "Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
618.
02201010
Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
ХҚО, "Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
619.
02201011
Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
ХҚО, "Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде

620.
02201012
Представление информации о принадлежности земельного участка
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
621.
02201013
Представление кадастровой информации на земельный участок
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
622.
02201014
Предоставление сведений о качественном состоянии и оценочной стоимости земельного участка
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
РГП "Научно-производственный центр земельного кадастра"
Платно
Бумажная
623.
02201015
Выдача решений на перевод орошаемой пашни в неорошаемые виды угодий
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей
МИО областей, районов, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
624.
02201016
Выдача разрешений на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО районов и городов областного значения
МИО районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
625.
02201017
Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
02202. Геодезия и картография
626.
02202001
Регистрация, учет и выдача разрешения на проведение аэросъемочных работ
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами МНЭ
Комитет по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
627.
02202002
Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами МНЭ
Комитет по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
628.
02202003
Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ
Физические и юридические лица
МНЭ
Комитет по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами МНЭ
Комитет по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами МНЭ
Платно
Бумажная

620.
02201012
Жер учаскесінің тиесілілігі туралы ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
621.
02201013
Жер учаскесіне кадастрлық ақпарат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
622.
02201014
Жерлердің сапалық жағдайы және жер учаскесінің бағалау құны туралы мәліметтерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
"Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" РМК
Ақылы
Қағаз түрінде
623.
02201015
Суарылатын егiстiктi алқаптардың суарылмайтын түрiне ауыстыруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың ЖАО
Облыстардың, аудандардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
624.
02201016
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
625.
02201017
Елді мекендер шегінде объектілер салу үшін жер учаскелерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
02202. Геодезия және картография
626.
02202001
Аэротүсiрiлiм жұмыстарын жүргiзудi тiркеу, есепке алу және оларға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті
ҰЭМ Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
627.
02202002
Геодезиялық пункттердi бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті
ҰЭМ Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
628.
02202003
Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектiлерiне жоспарланып отырған жұмыс учаскелерiнде жергiлiктi жерлердiң геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендiгi туралы тиiстi мәлiметтер беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті
ҰЭМ Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті
Ақылы
Қағаз түрінде

023. Культура, информация и связь
02301. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере организации и предоставления связи
629.
02301001
Выдача разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации Мир
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
630.
02301002
Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи
Физические и юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации Мир
Комитет связи, информатизации и информации МИР, веб-портал "электронного правительства
Платно
Электронная/бумажная
631.
02301003
Выдача разрешения на эксплуатацию радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств
Физические и юридические лица
МИР
Территориальные органы Комитета связи, информатизации и информации МИР
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
632.
02301004
Распределение ресурса нумерации и выделение номеров, а также их изъятие
Физические и юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации Мир
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
02302. Информация
633.
02302001
Аккредитация удостоверяющих центров
Юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации Мир
Комитет связи, информатизации и информации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
634.
02302002
Выдача заключений о соответствии компьютерной системы техническим требованиям для включения в государственный реестр контрольно-кассовых машин
Физические и юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации Мир
Комитет связи, информатизации и информации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
635.
02302003
Выдача архивных справок
Физические и юридические лица
МКС
ГУ "Национальный архив Республики Казахстан", центральные государственные архивы, государственные архивы областей, городов, районов и их филиалы
ЦОН, ГУ "Национальный архив Республики Казахстан", центральные государственные архивы, государственные архивы областей, городов, районов и их филиалы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
636.
02302004
Регистрация электронных информационных ресурсов и информационных систем в государственном регистре электронных информационных ресурсов и информационных систем
Физические и юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации МИР
Комитет связи, информатизации и информации МИР
Бесплатно
Бумажная

023. Мәдениет, ақпарат және байланыс
02301. Байланысты ұйымдастыру және ұсыну саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
629.
02301001
Қазақстан Республикасының радиожиілілік спектрін пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
630.
02301002
Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
631.
02301003
Радиоэлектронды құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды пайдалануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
632.
02301004
Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
02302. Ақпарат
633.
02302001
Куәландыру орталықтарын аккредиттеу
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
634.
02302002
Компьютер жүйесінің бақылау-кассалық машиналарының мемлекеттік тізіліміне енгізу үшін техникалық талаптарға сәйкестігі туралы қорытындылар беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
635.
02302003
Мұрағат анықтамаларын беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
"Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағаты" ММ, орталық мемлекеттік мұрағаттар, облыстардың, қалалардың, аудандардың мемлекеттік мұрағаттары және олардың филиалдары
ХҚО, "Қазақстан Республикасының Ұлттық мұрағаты" ММ, орталық мемлекеттік мұрағаттар, облыстардың, қалалардың, аудандардың мемлекеттік мұрағаттары және олардың филиалдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
636.
02302004
Электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелердің мемлекеттік тіркелімінде тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
Тегін
Қағаз түрінде

637.
02302005
Аттестация государственных информационных систем и негосударственных информационных систем, интегрируемых с государственными информационными системами, на соответствие их требованиям информационной безопасности и принятым на территории Республики Казахстан стандартам
Физические и юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации МИР, РГП "Государственная техническая служба"
Комитет связи, информатизации и информации МИР
Платно
Бумажная
638.

637.
02302005
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерді және мемлекеттік ақпараттық жүйелермен ықпалдасатын мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерді ақпараттық қауіпсіздік талаптарына және Қазақстан Республикасының аумағында қабылданған стандарттарға сәйкестігі тұрғысынан аттестаттау
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті, "Мемлекеттік техникалық қызмет" РМК
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
Ақылы
Қағаз түрінде
638.

02302006
Депонирование информационных систем, программных продуктов, программных кодов и нормативно-технической документации
Физические и юридические лица
МИР
РГП "Государственная техническая служба"
РГП "Государственная техническая служба"
Бесплатно
Бумажная
639.
02302007
Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
РГП "Государственная техническая служба"
ЦОН, РГП "Государственная техническая служба", веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
02303. Культура
640.
02303001
Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов
Физические и юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации Мир
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная
641.
02303002
Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства отечественного теле-, радиоканала
Физические и юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации Мир
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
642.
02303003
Постановка на учет, переучет, выдача дубликата свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИР
Комитет связи, информатизации и информации Мир
Комитет связи, информатизации и информации МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
643.
02303004
Выдача прокатного удостоверения на фильм
Физические и юридические лица
МКС
МКС
МКС, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
644.
02303005
Рассмотрение ходатайства физических и (или) юридических лиц о включении объектов в Государственный реестр объектов национального культурного достояния
Физические и юридические лица
МКС
МКС
МКС
Бесплатно
Бумажная
645.
02303006
Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей
Физические и юридические лица
МКС
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
646.
02303007
Согласование проведения научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры местного значения
Физические и юридические лица
МКС
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
024. Чрезвычайные ситуации
02401. Прочие государственные услуги в сфере чрезвычайных ситуаций
647.
02401001
Выдача разрешений на применение технологий, технических устройств, материалов, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
ЦОН, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

02302006
Ақпараттық жүйелерді, бағдарламалық өнімдерді, бағдарламалық кодтарды және нормативтік-техникалық құжаттаманы сақтауға беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
"Мемлекеттік техникалық қызмет" РМК
"Мемлекеттік техникалық қызмет" РМК
Тегін
Қағаз түрінде
639.
02302007
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландыру орталығының тіркеу куәлігін беру және қайтарып алу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
"Мемлекеттік техникалық қызмет" РМК
ХҚО, "Мемлекеттік техникалық қызмет" РМК, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
02303. Мәдениет
640.
02303001
Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды түрінде
641.
02303002
Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
642.
02303003
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою, куәліктің телнұсқасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті
ИДМ Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
643.
02303004
Фильмге прокаттау куәлiгiн беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
МСМ
МСМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
644.
02303005
Жеке және (немесе) заңды тұлғалардың объектілерді Ұлттық мәдени игілік объектілерінің мемлекеттік тізіліміне енгізу туралы қолдаухаттарын қарау
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
МСМ
МСМ
Тегін
Қағаз түрінде
645.
02303006
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлiк беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
646.
02303007
Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінде ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізуге келісім беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
024. Төтенше жағдайлар
02401. Төтенше жағдайлар саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
647.
02401001
Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, техникалық құрылғыларды, материалдарды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ХҚО, ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

648.
02401002
Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
ЦОН, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
649.
02401003
Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности
Юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
ЦОН, Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
650.
02401004
Выдача разрешений на производство взрывных работ
Юридические лица
МИР
Территориальные департаменты Комитета индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Территориальные департаменты Комитета индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
651.
02401005
Аттестация субъектов, осуществляющих деятельность по проведению спасательных работ при ликвидации чрезвычайных ситуаций
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные подразделения Комитета по чрезвычайным ситуациям МВД
Территориальные подразделения Комитета по чрезвычайным ситуациям МВД
Бесплатно
Бумажная
652.
02401006
Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
Юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
653.
02401007
Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов
Физические и юридические лица
МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, территориальные департаменты Комитета индустриального развития и промышленной безопасности МИР
Комитет индустриального развития и промышленной безопасности МИР, территориальные департаменты Комитета индустриального развития и промышленной безопасности МИР, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
654.
02401008
Аттестация негосударственных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ в организациях, населенных пунктах и на объектах
Юридические лица
МВД
Комитет по чрезвычайным ситуациям МВД
Комитет по чрезвычайным ситуациям МВД, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

648.
02401002
Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ХҚО, ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
649.
02401003
Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ХҚО, ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
650.
02401004
Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
651.
02401005
Төтенше жағдайларды жою кезінде құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілерді аттестаттау
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ Төтенше жағдайлар комитетінің аумақтық бөлімшелері
ІІМ Төтенше жағдайлар комитетінің аумақтық бөлімшелері
Тегін
Қағаз түрінде
652.
02401006
Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды ұдайы қолдануға рұқсат беру
Заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
653.
02401007
Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері
ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті, ИДМ Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің аумақтық департаменттері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
654.
02401008
Мемлекеттік емес өртке қарсы қызметтерді ұйымдардағы, елді мекендердегі және объектілердегі өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
Заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ Төтенше жағдайлар комитеті
ІІМ Төтенше жағдайлар комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

655.
02401009
Регистрация (учетная) аварийно-спасательных служб и формирований
Физические и юридические лица
МВД
Территориальные подразделения Комитета по чрезвычайным ситуациям МВД
Территориальные подразделения Комитета по чрезвычайным ситуациям МВД
Бесплатно
Бумажная
025. Физическая культура и спорт
02501. Прочие государственные услуги в сфере физической культуры и спорта
656.
02501001
Выдача свидетельства об аккредитации республиканским и региональным спортивным федерациям
Юридические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
657.
02501002
Выдача свидетельства об аккредитации местным спортивным федерациям
Юридические лица
МКС
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
658.
02501003
Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам
Физические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
659.
02501004
Присвоение спортивных званий: "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта международного класса Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан", "Заслуженный тренер Республики Казахстан" и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации высшей категории, тренер среднего уровня квалификации высшей категории, методист высшего уровня квалификации высшей категории, методист среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, национальный спортивный судья высшей категории, национальный спортивный судья
Физические лица
МКС
Комитет по делам спорта и физической культуры МКС
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
660.
02501005
Присвоение спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор- спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории
Физические лица
МКС
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН
Бесплатно
Бумажная
661.
02501006
Присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья
Физические лица
МКС
МИО районов и городов областного значения, акимы районов в городах Астане и Алматы
ЦОН
Бесплатно
Бумажная

655.
02401009
Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын тіркеу (есептік тіркеу)
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ Төтенше жағдайлар комитетінің аумақтық бөлімшелері
ІІМ Төтенше жағдайлар комитетінің аумақтық бөлімшелері
Тегін
Қағаз түрінде
025. Дене шынықтыру және спорт
02501. Дене шынықтыру және спорт саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
656.
02501001
Республикалық және өңірлік спорт федерацияларына аккредиттеу туралы куәлік беру
Заңды тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
657.
02501002
Жергілікті спорт федерацияларына аккредиттеу туралы куәлік беру
Заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
658.
02501003
Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу
Жеке тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
659.
02501004
"Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегi спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының спорт шеберi", "Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген жаттықтырушысы" спорттық атақтарын және бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты әдіскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi жоғары санатты әдiскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, жоғары санатты ұлттық спорт төрешiсi, ұлттық спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру
Жеке тұлғалар
МСМ
МСМ Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
660.
02501005
Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы спорттық разрядтарын және бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi бірінші санатты әдіскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бiрiншi санатты спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру
Жеке тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО
Тегін
Қағаз түрінде
661.
02501006
2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-ші жасөспірімдер разрядындағы спортшы, 2-ші жасөспірімдер разрядындағы спортшы, 3-ші жасөспірімдер разрядындағы спортшы спорттық разрядтарын және бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешiсi біліктілік санаттарын беру
Жеке тұлғалар
МСМ
Аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, Астана және Алматы қалаларындағы аудандардың әкімдері
ХҚО
Тегін
Қағаз түрінде

026. Архитектурно-градостроительная деятельность
02601. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере архитектуры и строительства
662.
02601001
Выдача лицензии на проектную деятельность
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
663.
02601002
Выдача лицензии на изыскательскую деятельность
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
664.
02601003
Выдача лицензии на строительно-монтажные работы
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
665.
02601004
Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
666.
02601005
Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения
Физические и юридические лица
МКС
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
667.
02601006
Выдача решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)
Физические и юридические лица
МКС
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы
Бесплатно
Бумажная
02602. Прочие государственные услуги в сфере архитектурно-градостроительной деятельности
668.
02602001
Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО городов Астаны и Алматы, районов городов областного значения
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
669.
02602002
Выдача архитектурно-планировочного задания
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
670.
02602003
Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Физические лица
МНЭ
МИО областей, городов Астаны и Алматы
МИО областей, городов Астаны и Алматы, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

026. Сәулет-қала құрылысы қызметі
02601. Сәулет-қала құрылысы саласында рұқсат құжаттарын беру
(лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
662.
02601001
Жобалау қызметіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
663.
02601002
Іздестіру қызметіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
664.
02601003
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
665.
02601004
Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
ХҚО, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
666.
02601005
Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау туралы шешім беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
667.
02601006
Үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
02602. Сәулет-қала құрылысы қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін өзге де қызметтер
668.
02602001
Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын айқындау бойынша анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
669.
02602002
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
670.
02602003
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау
Жеке тұлғалар
ҰЭМ
Астана және Алматы қалаларының, облыстық ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, облыстық ЖАО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

671.
02602004
Выдача решения на реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий, не связанных с изменением несущих и ограждающих конструкций, инженерных систем и оборудования
Физические и юридические лица
МНЭ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
027. Жилищно-коммунальное хозяйство
02701. Прочие государственные услуги в сфере жилищно-коммунального хозяйства
672.
02701001
Назначение жилищной помощи
Физические лица
МНЭ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
673.
02701002
Постановка на учет и очередность, а также принятие местными исполнительными органами решения о предоставлении жилища гражданам, нуждающимся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде
Физические лица
МНЭ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
674.
02701003
Выдача справки о наличии (отсутствии) в постоянном пользовании жилища из коммунального жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, гражданам, нуждающимся в жилище из жилищного фонда государственного предприятия либо государственного учреждения
Физические лица
МНЭ
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
МИО городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения
Бесплатно
Бумажная
028. Внешняя политика и иностранные дела
02801. Прочие государственные услуги в сфере внешней политики и иностранных дел
675.
02801001
Выдача служебных паспортов Республики Казахстан
Юридические лица
МИД
МИД
МИД
Бесплатно
Бумажная
676.
02801002
Консульская легализация
Физические и юридические лица
МИД
МИД, загранучреждения Республики Казахстан
МИД, загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная
677.
02801003
Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей
Физические и юридические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
678.
02801004
Составление или заверение любой декларации или другого документа, предусмотренных законодательством Республики Казахстан или международными договорами, участником которых является Республика Казахстан, в отношении судов Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная

671.
02602004
Тіреу және қоршау конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды өзгертпей, қолданыстағы ғимараттардағы үй-жайларды (жекелеген бөліктерін) реконструкциялауға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) шешім беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
027. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
02701. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
672.
02701001
Тұрғын үй көмегін тағайындау
Жеке тұлғалар
ҰЭМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
673.
02701002
Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке алу және кезекке қою, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй беру туралы шешім қабылдауы
Жеке тұлғалар
ҰЭМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
674.
02701003
Мемлекеттік кәсіпорынның не мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қорынан тұрғын үйге мұқтаж азаматтарға тұрақты пайдалануында коммуналдық тұрғын үй қорынан берілген тұрғын үйдің немесе жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалдаған тұрғын үйдің болуы (болмауы) туралы анықтама беру
Жеке тұлғалар
ҰЭМ
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың ЖАО
Тегін
Қағаз түрінде
028. Сыртқы саясат және сыртқы істер
02801. Сыртқы саясат және сыртқы істер саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
675.
02801001
Қазақстан Республикасының қызметтік паспорттарын беру
Заңды тұлғалар
СІМ
СІМ
СІМ
Тегін
Қағаз түрінде
676.
02801002
Консулдық заңдастыру
Жеке және заңды тұлғалар
СІМ
СІМ, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
СІМ, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
677.
02801003
Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлiк беру
Жеке және заңды тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
678.
02801004
Қазақстан Республикасының кемелерiне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық шарттарда көзделген кез келген декларацияны немесе басқа құжатты жасау немесе куәландыру
Жеке және заңды тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде

679.
02801005
Составление акта о морском протесте в случае кораблекрушения судов Республики Казахстан, находящихся за границей
Физические и юридические лица
МИД
Загранучреждения Республики Казахстан
Загранучреждения Республики Казахстан
Платно
Бумажная
680.
02801006
Оформление приглашений иностранцам на въезд в Республику Казахстан
Юридические лица
МИД
МИД
МИД
Платно
Бумажная
029. Регулирование естественных монополий
02901. Прочие государственные услуги в сфере регулирования естественных монополий
681.
02901001
Выдача лицензии на деятельность по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов
Физические и юридические лица
МНЭ
Территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
682.
02901002
Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения
Физические и юридические лица
МНЭ
Территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
683.
02901003
Выдача согласия на совершение сделок с имуществом субъекта естественной монополии, если балансовая стоимость имущества, в отношении которого совершается сделка, учтенная в бухгалтерском балансе на начало текущего года превышает 0,05 процента от балансовой стоимости его активов в соответствии с бухгалтерским балансом на начало текущего года
Юридические лица
МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
684.
02901004
Выдача согласия на совершение найма субъектом естественной монополии имущества, используемого для предоставления регулируемых услуг (товаров, работ), балансовая стоимость которого, учтенная в бухгалтерском балансе, превышает 0,05 процента от балансовой стоимости его активов в соответствии с бухгалтерским балансом на начало текущего года
Юридические лица
МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

679.
02801005
Қазақстан Республикасының шетелде орналасқан кемелері апатқа ұшыраған жағдайда теңiз наразылығы туралы акт жасау
Жеке және заңды тұлғалар
СІМ
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері
Ақылы
Қағаз түрінде
680.
02801006
Шетелдіктерге Қазақстан Республикасына кіруге шақыруды ресімдеу
Заңды тұлғалар
СІМ
СІМ
СІМ
Ақылы
Қағаз түрінде
029. Табиғи монополияларды реттеу
02901. Табиғи монополияларды реттеу саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
681.
02901001
Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерiнiң құбырларын пайдалану қызметіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
682.
02901002
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
683.
02901003
Егер мәміле жасалатын мүліктің ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлiк баланста ескерілген баланстық құны ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлiк балансқа сәйкес оның активтерiнiң баланстық құнының 0,05 пайызынан асатын болса, табиғи монополия субъектiсiнiң мүлкiне қатысты өзге мәмiлелер жасасуға келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
684.
02901004
Ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлiк баланста ескерiлген баланстық құны ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлiк балансқа сәйкес оның активтерiнiң баланстық құнының 0,05 пайызынан астам болатын табиғи монополия субъектiсiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтердi (тауарларды, жұмыстарды) ұсыну үшiн пайдаланылатын мүлiктi жалға алуына келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

02901006
Выдача согласия на осуществление субъектом естественной монополии иной деятельности
Юридические лица
МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
687.
02901007
Выдача согласия на реорганизацию и ликвидацию субъектов естественных монополий
Юридические лица
МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
688.
02901008
Выдача согласия на приобретение субъектом естественной монополии акций (долей участия), а также иных форм его участия в коммерческих организациях, осуществляющих деятельность, разрешенную для него
Юридические лица
МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
689.
02901009
Согласование методики ведения раздельного учета доходов, затрат и задействованных активов по видам регулируемых услуг субъектов естественных монополий
Юридические лица
МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ
Комитет по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, территориальные органы Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции МНЭ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
030. Государственная служба
03001. Прочие государственные услуги в сфере государственной службы
690.
03001001
Зачисление в кадровый резерв административной государственной службы
Физические лица
АДГСПК
АДГСПК, территориальные подразделения АДГСПК
АДГСПК, территориальные подразделения АДГСПК, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная

02901006
Табиғи монополия субъектiсiне өзге де қызметтi жүзеге асыруға келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
687.
02901007
Табиғи монополиялар субъектiлерiн қайта ұйымдастыруға және таратуға келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
688.
02901008
Табиғи монополия субъектiсiнiң акциялар (қатысу үлестерін) сатып алуына, сондай-ақ оған рұқсат етiлген қызметтi жүзеге асыратын коммерциялық ұйымдарға өзге де нысандармен қатысуына келісім беру
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
689.
02901009
Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттеліп көрсетілетін қызметтерiнiң түрлерi бойынша кiрiстердi, шығындар мен тартылған активтердi бөлек есепке алуды жүргiзу әдiстемесiн келiсу
Заңды тұлғалар
ҰЭМ
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары
ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті, ҰЭМ Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитетінің аумақтық органдары, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
030. Мемлекеттік қызмет
03001. Мемлекеттік қызмет саласындағы басқа мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
690.
03001001
Мемлекеттік әкімшілік қызметтің кадрлық резервіне қабылдау
Жеке тұлғалар
МҚІСҚА
МҚІСҚА, МҚІСҚА аумақтық бөлімшелері
МҚІСҚА, МҚІСҚА аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде

691.
03001002
Обучение по профессиональным программам послевузовского образования в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
Физические лица
АДГСПК
АГУ
АГУ
Платно/бесплатно
Бумажная
692.
03001003
Тестирование государственных служащих и претендентов на занятие вакантной административной государственной должности
Физические лица
АДГСПК
АДГСПК, территориальные подразделения АДГСПК
ЦОН, АДГСПК, территориальные подразделения АДГСПК, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
693.
03001004
Прием на обучение в Академию государственного управления при Президенте Республики Казахстан
Физические лица
АДГСПК
АГУ
АГУ, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная/бумажная
694.
03001005
Обучение по программам переподготовки и повышения квалификации в Академии государственного управления при Президенте Республики Казахстан
Физические лица
АДГСПК
АГУ
АГУ
Платно/бесплатно
Бумажная
031. Другие
03101. Использование космического пространства
695.
03101001
Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства
Физические и юридические лица
МИР
Аэрокосмический комитет МИР
Аэрокосмический комитет МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
696.
03101002
Государственная регистрация космических объектов и прав на них
Физические и юридические лица
МИР
Аэрокосмический комитет МИР
Аэрокосмический комитет МИР, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
03102. Апостилирование
697.
03102001
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан и направляемых за рубеж
Физические и юридические лица
МКС
МКС
ЦОН, МКС, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
698.
03102002
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ, департаменты юстиции областей, городов Астаны и Алматы
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
699.
03102003
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов образования, науки и учебных заведений Республики Казахстан
Физические лица
МОН
Комитет по контролю в сфере образования и науки МОН
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Платно
Электронная/бумажная
700.
03102004
Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений
Физические и юридические лица
МФ
Территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
ЦОН, территориальные органы Комитета государственных доходов МФ по областям, городам Астане и Алматы
Платно
Бумажная

691.
03001002
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында білім берудің жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік бағдарламалары бойынша оқыту
Жеке тұлғалар
МҚІСҚА
МБА
МБА
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
692.
03001003
Мемлекеттiк қызметшiлерді және бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді тестілеу
Жеке тұлғалар
МҚІСҚА
МҚІСҚА, МҚІСҚА аумақтық бөлімшелері
ХҚО, МҚІСҚА, МҚІСҚА аумақтық бөлімшелері, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
693.
03001004
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясына оқуға қабылдау
Жеке тұлғалар
МҚІСҚА
МБА
МБА, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды/қағаз түрінде
694.
03001005
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясында қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарында оқыту
Жеке тұлғалар
МҚІСҚА
МБА
МБА
Ақылы/тегін
Қағаз түрінде
031. Басқа
03101. Ғарыш кеңістігін пайдалану
695.
03101001
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Аэроғарыш комитеті
ИДМ Аэроғарыш комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
696.
03101002
Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Жеке және заңды тұлғалар
ИДМ
ИДМ Аэроғарыш комитеті
ИДМ Аэроғарыш комитеті, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
03102. Апостиль қою
697.
03102001
Қазақстан Республикасының мемлекеттік мұрағаттарынан шығатын және шетелге жіберілетін мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
МСМ
МСМ
ХҚО, МСМ, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
698.
03102002
Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының Әділет департаменттері
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
699.
03102003
Қазақстан Республикасының білім, ғылым органдарынан және оқу орындарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке тұлғалар
БҒМ
БҒМ Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Ақылы
Электронды/қағаз түрінде
700.
03102004
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
ХҚО, облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша Қаржыминінің Мемлекеттік кірістер комитетінің аумақтық органдары
Ақылы
Қағаз түрінде

701.
03102005
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан
Физические и юридические лица
МО
МО
Центральный архив МО
Платно
Бумажная
702.
03102006
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания
Физические лица
ГП
ГП
ЦОН, ГП
Платно
Бумажная
703.
03102007
Апостилирование официальных документов, исходящих из судебных органов
Физические и юридические лица
ДОДСВС
ДОДСВС
ЦОН, ДОДСВС
Платно
Бумажная
704.
03102008
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений
Физические и юридические лица
МВД
МВД, территориальные подразделения, учебные заведения МВД
МВД, территориальные подразделения, учебные заведения МВД
Платно
Бумажная
03103. Представление статистической информации
705.
03103001
Представление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации
Физические и юридические лица
МНЭ
РГП на ПХВ "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике МНЭ РК" и его филиалы в областях и городах Астане и Алматы
РГП на ПХВ "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике МНЭ РК" и его филиалы в областях и городах Астане и Алматы
Платно
Бумажная
03104. Государственные предприятия и государственное имущество
706.
03104001
Представление информации из реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности)
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственного имущества и приватизации МФ
Веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
707.
03104002
Выдача из реестра государственного имущества справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пене и поступившим платежам в государственный бюджет
Физические и юридические лица
МФ
Комитет государственного имущества и приватизации МФ
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
03105. Выдача справок
708.
03105001
Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений
Физические и юридические лица
МВД
МВД, территориальные подразделения, учебные заведения МВД
МВД, территориальные подразделения, учебные заведения МВД
Бесплатно
Бумажная

701.
03102005
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
Қорғанысмині
Қорғанысмині
Қорғанысминінің орталық мұрағаты
Ақылы
Қағаз түрінде
702.
03102006
Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке тұлғалар
БП
БП
ХҚО, БП
Ақылы
Қағаз түрінде
703.
03102007
Сот органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
ЖССҚҚД
ЖССҚҚД
ХҚО, ЖССҚҚД
Ақылы
Қағаз түрінде
704.
03102008
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік мұрағаты мен оның аумақтық бөлімшелерінен шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері, оқу орындары
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері, оқу орындары
Ақылы
Қағаз түрінде
031003. Статистикалық ақпаратты ұсыну
705.
03103001
Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну
Жеке және заңды тұлғалар
ҰЭМ
"ҚР ҰЭМ Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" ШЖҚ РМК және оның облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы филиалдары
"ҚР ҰЭМ Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" ШЖҚ РМК және оның облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы филиалдары
Ақылы
Қағаз түрінде
03104. Мемлекеттiк кәсiпорындар және мемлекеттік меншік
706.
03104001
Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
707.
03104002
Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасалған жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша оларға мемлекеттік мүлік тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Қаржымині
Қаржыминінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды түрінде
03105. Анықтамалар беру
708.
03105001
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнайы мемлекеттік мұрағаты мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мұрағаттық анықтамаларды және/немесе мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін беру
Жеке және заңды тұлғалар
ІІМ
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері, оқу орындары
ІІМ, ІІМ аумақтық бөлімшелері, оқу орындары
Тегін
Қағаз түрінде

709.
03105002
Выдача справки из государственной базы данных "Юридические лица"
Физические и юридические лица
МЮ
МЮ
ЦОН, веб-портал "электронного правительства"
Бесплатно
Электронная
Примечания:
Код государственной услуги состоит из трех секций: 000 00 000
Три цифры на первой позиции обозначают сферу оказания государственных услуг.
Две цифры на второй позиции обозначают подсферу (жизненную ситуацию) оказания государственных услуг.
Три цифры на третьей позиции обозначают порядковый номер государственной услуги внутри подсферы.
Расшифровка аббревиатур:
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗСР - Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
АДГСПК - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
КПССУ ГП - Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
ККМФД МЗСР - Комитет контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ДОДСВС - Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном суде Республики Казахстан (аппарат Верховного суда Республики Казахстан)
ЕНПФ - Единый накопительный пенсионный фонд
ГЦВП - Республиканское государственное казенное предприятие "Государственный центр по выплате пенсий"
МИО - местные исполнительные органы
ЦОН - Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
АГУ - Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан
АО - акционерное общество
РГУ - республиканское государственное учреждение
РГП - республиканское государственное предприятие
РГП на ПХВ - республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
РГКП - республиканское государственное казенное предприятие

709.
03105002
"Заңды тұлғалар" мемлекеттік дерекқорынан анықтама беру
Жеке және заңды тұлғалар
Әділетмині
Әділетмині
ХҚО, "электрондық үкіметтің" веб-порталы
Тегін
Электронды
Ескертпе:
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет коды үш секциядан тұрады: 000 00 000.
Бірінші позициядағы үш сан мемлекеттік қызмет көрсету саласын білдіреді.
Екінші позициядағы екі сан мемлекеттік қызмет көрсетудің кіші саласын (өмірлік жағдайды) білдіреді.
Үшінші позициядағы үш сан мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші саласы ішіндегі реттік нөмірін білдіреді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ДСӘДМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
ИДМ – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
МҚІСҚА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
БП ҚСАЕК – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
ДСӘДМ МФҚБК – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті
ҰҚК – Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ЖССҚҚД – Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты
БЖЗҚ – Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
ЗТМО – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
ХҚО – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
МБА – Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы
АҚ – акционерлік қоғам
РММ – республикалық мемлекеттік мекеме
РМК – республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ШЖҚ РМК – шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
РМҚК - республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын