О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 956 "О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 год" и от 17 ноября 2014 года № 957 "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2015 года № 66
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 956 «О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 год» и от 17 ноября 2014 года № 957 «О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 - 2016 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 956 «О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 год» и от 17 ноября 2014 года № 957 «О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 - 2016 годы»
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 956 «О выделении целевого трансферта из Национального фонда
Республики Казахстан на 2015 год»:
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«2) 250 (двести пятьдесят) миллиардов тенге на увеличение резерва Правительства Республики Казахстан;»;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 «О выделении целевых трансфертов из Национального фонда
Республики Казахстан на 2015 - 2016 годы»:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
«1. Выделить целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2015 - 2016 годы в размере 765 (семьсот шестьдесят пять) миллиардов тенге, в том числе:
1) в 2015 году на:
строительство и реконструкцию дорог республиканского значения - 178 (сто семьдесят восемь) миллиардов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Национальная компания «Қазақстан тeмip жолы» для строительства вторых железнодорожных путей на участке Шу - Алматы-1 - 8 (восемь) миллиардов 300 (триста) миллионов тенге;

"Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы" 2014 жылғы 17 қарашадағы № 956 және "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 - 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы" 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 17 ақпандағы № 66 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы» 2014 жылғы 17 қарашадағы № 956 және «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 - 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу
туралы" 2014 жылғы 17 қарашадағы № 956 және "Қазақстан
Республикасының Ұлттық қорынан 2015 - 2016 жылдарға арналған
нысаналы трансферттер бөлу туралы" 2014 жылғы 17 қарашадағы №
957 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 956 Жарлығына:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін ұлғайтуға 250 (екі жүз елу) миллиард теңге;»;
2) «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 - 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 Жарлығына:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетке 765 (жеті жүз алпыс бес) миллиард теңге мөлшерінде нысаналы трансферттер, оның ішінде:
1) 2015 жылы:
республикалық маңызы бар жолдарды салуға және реконструкциялауға - 178 (бір жүз жетпіс сегіз) миллиард теңге;
Шу - Алматы-1 учаскесінде қатарлас теміржол салу үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға - 8 (сегіз) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге;

увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Национальная компания «Қазақстан темір жолы» для завершения строительства железнодорожной линии Боржакты - Ерсай - 6 (шесть) миллиардов 700 (семьсот) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Национальная компания «Қазақстан темір жолы» для строительства паромного комплекса в порту Курык и эксплуатации универсальных грузопассажирских паромов - 4 (четыре) миллиарда 800 (восемьсот) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «Байтерек» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов» для реализации механизма гарантирования долевых вкладов - 5 (пять) миллиардов тенге;
модернизацию (реконструкция и строительство) систем тепло-, водоснабжения и водоотведения через механизм кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы с определением в качестве поверенного (агента) акционерное общество «Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства» - 60 (шестьдесят) миллиардов тенге;
завершение ранее начатых проектов кредитного жилья для акционерного общества «Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана» через механизм бюджетного кредитования местных исполнительных органов - 30 (тридцать) миллиардов тенге;
субсидирование ставки вознаграждения для увеличения объема финансового оздоровления субъектов агропромышленного комплекса - 7 (семь) миллиардов тенге;
субсидирование ставки вознаграждения по кредитам и лизингу на приобретение сельхозтехники и технологического оборудования и животноводства и птицеводства - 13 (тринадцать) миллиардов тенге;
укрепление лабораторной базы для контроля технических стандартов и регламентов - 5 (пять) миллиардов тенге;
увеличение объемов геологоразведочных работ на перспективных участках недр — 6 (шесть) миллиардов тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на подведение необходимой инфраструктуры при реализации проектов по Программе «Дорожная карта бизнеса 2020» - 10 (десять) миллиардов тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение инженерных сетей в районах застройки (приобретения) жилья акционерным обществом «Национальный управляющий холдинг «Байтерек» и его дочерними организациями - 17 (семнадцать) миллиардов 500 (пятьсот) миллионов тенге;

Боржақты - Ерсай теміржол желісі құрылысын аяқтау үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға - 6 (алты) миллиард 700 (жеті жүз) миллион теңге;
Құрық портында паром кешенін салу және әмбебап жүк-жолаушылар паромдарын пайдалану үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға - 4 (төрт) миллиард 800 (сегіз жүз) миллион теңге;
үлестік салымдарды кепілдендіру тетігін іске асыру үшін «Қазақстанның ипотекалық несиелерге кепілдік беру қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға - 5 (бес) миллиард теңге;
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы» акционерлік қоғамын сенім білдірілген өкіл (агент) ретінде айқындай отырып, облыстық бюджеттерді, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерін кредиттеу тетігі арқылы жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жаңғыртуға (реконструкциялау және салу) - 60 (алпыс) миллиард теңге;
жергілікті атқарушы органдарды бюджеттік кредиттеу тетігі арқылы «Қазақстанның Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» акционерлік қоғамы үшін бұрын басталған кредиттік тұрғын үй жобаларын аяқтауға - 30 (отыз) миллиард теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылай сауықтыру көлемін ұлғайту үшін сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға - 7 (жеті) миллиард теңге;
ауыл шаруашылығы техникасын және технологиялық жабдықтарды сатып алуға кредиттер мен лизинг бойынша сыйақы мөлшерлемесін, мал шаруашылығы мен құс шаруашылығын субсидиялауға - 13 (он үш) миллиард теңге;
техникалық стандарттар мен регламенттерді бақылау үшін зертханалық базаны нығайтуға - 5 (бес) миллиард теңге;
жер қойнауының перспективалы учаскелерінде геологиялық барлау жұмыстарының көлемін ұлғайтуға - 6 (алты) миллиард теңге;
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы бойынша жобаларды іске асыру кезінде қажетті инфрақұрылымды тартуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге - 10 (он) миллиард теңге;
«Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының және оның еншілес ұйымдарының тұрғын үй құрылысы (сатып алу) аудандарында инженерлік желілерді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге - 17 (он жеті) миллиард 500 (бес жүз) миллион теңге;

выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования, в первую очередь на ликвидацию трехсменного обучения и аварийности школ - 17 (семнадцать) миллиардов 300 (триста) миллионов тенге;
выделение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования -12 (двенадцать) миллиардов 700 (семьсот) миллионов тенге;
формирование материально-технической базы высших учебных заведений - 3 (три) миллиарда тенге;
софинансирование из республиканского бюджета проектов с международными финансовыми организациями - 39 (тридцать девять) миллиардов 200 (двести) миллионов тенге;
2) в 2016 году на:
строительство и реконструкцию дорог республиканского значения - 123 (сто двадцать три) миллиарда 300 (триста) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Национальная компания «Қазақстан тeмip жолы» для строительства вторых железнодорожных путей на участке Шу - Алматы-1 - 19 (девятнадцать) миллиардов 400 (четыреста) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Қазына» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Национальная компания «Қазакстан темір жолы» для строительства паромного комплекса в порту Курык и эксплуатации универсальных грузопассажирских паромов - 7 (семь) миллиардов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «Байтерек» с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества «Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов» для реализации механизма гарантирования долевых вкладов - 10 (десять) миллиардов тенге;
модернизацию (реконструкция и строительство) систем тепло-, водоснабжения и водоотведения через механизмы кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы с определением в качестве поверенного (агента) акционерное общество «Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства» и бюджетного субсидирования с определением в качестве оператора акционерное общество «Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства» - 90 (девяносто) миллиардов тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение инженерных сетей в районах застройки (приобретения) жилья акционерным обществом «Национальный управляющий холдинг «Байтерек» и его дочерними организациями - 17 (семнадцать) миллиардов 500 (пятьсот) миллионов тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования - 30 (тридцать) миллиардов тенге;
формирование материально-технической базы высших учебных заведений - 3 (три) миллиарда тенге;

бірінші кезекте үш ауысымдық оқытуды және мектептердің авариялығын жою үшін білім беру обьектілерін салуға және реконструкциялауға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге - 17 (он жеті) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге;
мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер бөлуге - 12 (он екі) миллиард 700 (жеті жүз) миллион теңге;
жоғары оқу орындарының материалдық-техникалық базасын қалыптастыруға - 3 (үш) миллиард теңге;
халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлескен жобаларды республикалық бюджеттен қоса қаржыландыруға - 39 (отыз тоғыз) миллиард 200 (екі жүз) миллион теңге;
2) 2016 жылы:
республикалық маңызы бар жолдарды салуға және реконструкциялауға - 123 (бір жүз жиырма үш) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге;
Шу - Алматы-1 учаскесінде қатарлас теміржол салу үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға - 19 (он тоғыз) миллиард 400 (төрт жүз) миллион теңге;
Құрық портында паром кешенін салу және әмбебап жүк-жолаушылар паромдарын пайдалану үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға - 7 (жеті) миллиард теңге;
үлестік салымдарды кепілдендіру тетігін іске асыру үшін «Қазақстанның ипотекалық несиелерге кепілдік беру қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға - 10 (он) миллиард теңге;
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы» акционерлік қоғамын сенім білдірілген өкіл (агент) ретінде айқындай отырып, облыстық бюджеттерді, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерін кредиттеу және «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы» акционерлік қоғамын оператор ретінде айқындай отырып, бюджеттік субсидиялау тетіктері арқылы жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жаңғыртуға (реконструкциялау және салу) - 90 (тоқсан) миллиард теңге;
«Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының және оның еншілес ұйымдарының тұрғын үй құрылысы (сатып алу) аудандарында инженерлік желілерді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге - 17 (он жеті) миллиард 500 (бес жүз) миллион теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге - 30 (отыз) миллиард теңге;
жоғары оқу орындарының материалдық-техникалық базасын қалыптастыруға - 3 (үш) миллиард теңге;

софинансирование из республиканского бюджета проектов с международными финансовыми организациями - 41 (сорок один) миллиард 300 (триста) миллионов тенге.
2. Правительству Республики Казахстан принять необходимые меры по формированию законодательной основы для бюджетного кредитования и выделения из республиканского бюджета субсидий на модернизацию (реконструкция и строительство) систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.».
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания, за исключением абзацев десятого и двадцать седьмого подпункта 2) пункта 1, которые вводятся в действие со дня введения в действие Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам водоснабжения и водоотведения».
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев

халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлескен жобаларды республикалық бюджеттен қоса қаржыландыруға - 41 (қырық бір) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге бөлінсін.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жаңғыртуға (реконструкциялау және салу) бюджеттік кредиттеу және республикалық бюджеттен субсидия бөлу үшін заңнамалық негіз қалыптастыру бойынша қажетті шаралар қабылдасын.».
2. Осы Жарлық, «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сумен жабдықтау және су бұру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың 2) тармақшасының оныншы және жиырма жетінші абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н. Назарбаев