О некоторых вопросах Министерства юстиции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 141
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственные учреждения «Управление юстиции Наурызбайского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан» и «Управление юстиции Каратауского района города Шымкент Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан» (далее — учреждения) в пределах утвержденного лимита штатной численности.
2. Установить, что финансирование учреждений осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству юстиции Республики Казахстан на 2015 - 2017 годы.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить положения учреждений и обеспечить их государственную регистрацию;
2) совместно с акиматами города Алматы и Южно-Казахстанской области принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 «Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532) следующие дополнения:
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
перечень территориальных органов, находящихся в ведении Министерства:
дополнить строками, порядковые номера 214-4, 225, следующего содержания:
«214-4. Управление юстиции Каратауского района города Шымкент Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.»;
«225. Управление юстиции Наурызбайского района Департамента юстиции города Алматы Министерства юстиции Республики Казахстан.».
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        К. Масимов

Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 141 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Бекітілген штат саны лимитінің шегінде «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Алматы қаласының Әділет департаменті Наурызбай ауданының әділет басқармасы» және «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шымкент қаласы Қаратау ауданының әділет басқармасы» мемлекеттік мекемелері (бұдан әрі - мекемелер) құрылсын.
2. Мекемелерді қаржыландыру 2015 - 2017 жылдарға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) мекемелердің ережелерін бекітсін және олардың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) Алматы қаласының және Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдіктерімен бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралар қабылдасын.
4. «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 214-4 және 225-жолдармен толықтырылсын:
«214-4. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шымкент қаласы Қаратау ауданының әділет басқармасы.»;
«225. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Алматы қаласының Әділет департаменті Наурызбай ауданының әділет басқармасы.».
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов