Об установлении квот на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам "Строительство нитки "С" газопровода "Казахстан - Китай", "Строительство линейной части газопровода "Бейнеу - Бозой - Шымкент", "Строительство второй и третьей очереди Жанажольского газоперерабатывающего завода" и утверждении условий выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам "Строительство нитки "С" газопровода "Казахстан - Китай", "Строительство линейной части газопровода "Бейнеу - Бозой - Шымкент", "Строительство второй и третьей очереди Жанажольского газоперерабатывающего завода"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2015 года № 183
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правительства РК от 29.02.2016 № 124 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года «О миграции населения» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоты на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным проектам «Строительство нитки «С» газопровода «Казахстан - Китай», «Строительство линейной части газопровода «Бейнеу - Бозой - Шымкент», «Строительство второй и третьей очереди «Жанажольского газоперерабатывающего завода» согласно приложению к настоящему постановлению.
1-1. Утвердить прилагаемые:
1) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта «Строительство нитки «С» газопровода «Казахстан - Китай» (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью «Азиатский Газопровод») согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта «Строительство линейной части газопровода «Бейнеу - Бозой - Шымкент» (заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью «Газопровод «Бейнеу - Шымкент») согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) условия выдачи разрешений на привлечение иностранной рабочей силы для реализации проекта «Строительство второй и третьей очереди Жанажольского газоперерабатывающего завода» (заявитель – акционерное общество «СНПС – Актобемунайгаз») согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 1-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.02.2016 № 124 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2015 года № 183
Квоты на привлечение иностранной рабочей силы по приоритетным
проектам «Строительство нитки «С» газопровода «Казахстан –
Китай», «Строительство линейной части газопровода «Бейнеу -
Бозой – Шымкент», «Строительство второй и третьей очереди
Жанажольского газоперерабатывающего завода»
Сноска. Квоты на привлечение иностранной рабочей силы в редакции постановления Правительства РК от 29.02.2016 № 124 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование проекта
Заявитель
Место реализации
Срок реализации
Год
Квота (чел.)
1
2
3
4
5
6
7
1
«Строительство нитки «С» газопровода «Казахстан – Китай»
товарищество с ограниченной ответственностью «Азиатский Газопровод»
г. Алматы, Алматинская, Южно-Казахстанская и Жамбылская области

"Қазақстан – Қытай" газ құбырының "С" желісін салу", "Бейнеу – Бозой – Шымкент" газ құбырының желілік бөлігін салу", "Жаңажол газ өңдеу зауытының екінші және үшінші кезегін салу" басым жобалары бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға квоталар белгілеу және "Қазақстан-Қытай" газ құбырының "С" желісін салу", "Бейнеу – Бозой – Шымкент" газ құбырының желілік бөлігін салу", "Жаңажол газ өңдеу зауытының екінші және үшінші кезегін салу" басым жобалары бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 2 сәуірдегі № 183 қаулысы
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.02.2016 № 124 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
«Халықтың көші-коны туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес «Қазақстан - Қытай» газ құбырының «С» желісін салу, «Бейнеу - Бозой - Шымкент» газ құбырының желілік бөлігін салу, «Жаңажол газ өңдеу зауытының» екінші және үшінші кезегін салу» басым жобалары бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квоталар белгіленсін.
1-1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес «Қазақстан – Қытай» газ құбырының «С» желісін салу» жобасын іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру шарттары (өтініш беруші – «Азия газ құбыры» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі);
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес «Бейнеу – Бозой – Шымкент» газ құбырының желілік бөлігін салу» жобасын іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру шарттары (өтініш беруші – «Бейнеу – Шымкент» газ құбыры» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі);
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес «Жаңажол газ өңдеу зауытының екінші және үшінші кезегін салу» жобасын іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру шарттары (өтініш беруші – «СНПС – Ақтөбемұнайгаз» акционерлік қоғамы) бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 26.02.2016 № 124 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 2 сәуірдегі
№ 183 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан – Қытай» газ құбырының «С» желісін салу», «Бейнеу – Бозой – Шымкент» газ құбырының желілік бөлігін салу», «Жаңажол газ өңдеу зауытының екінші және үшінші кезегін салу» басым жобалары бойынша шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квоталар
Ескерту. Квота жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.02.2016 № 124 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Жобаның атауы
Өтініш беруші
Іске асыру орны
Іске асыру мерзімі
Жыл
Квота (адам)
1
2
3
4
5
6
7
1
«Қазақстан – Қытай» газ құбырының «С» желісін салу
«Азия газ құбыры» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Алматы қ., Алматы, Оңтүстік Қазақстан және Жамбыл облыстары

2015
824
2016
574
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2015 года № 183
Условия выдачи разрешений на привлечение
иностранной рабочей силы для реализации проекта
«Строительство нитки «С» газопровода «Казахстан – Китай»
(заявитель – товарищество с ограниченной ответственностью
«Азиатский Газопровод»)
Сноска. Постановление дополнено Условиями выдачи разрешений в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.02.2016 № 124 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Документы, прилагаемые к заявлению на привлечение иностранной рабочей силы, представляемые работодателем либо уполномоченным им лицом в уполномоченный орган административно-территориальной единицы, на территории которой реализуется приоритетный проект, должны содержать:
1) сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемыми в Республике Казахстан квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 «Классификатор занятий», утверждаемыми центральным исполнительным органом по труду;
2) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языках) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
3) информацию о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан;
4) нотариально заверенную выписку из договора, свидетельствующего об участии в реализации приоритетного проекта, либо копию с предъявлением оригинала для сверки (для подрядных и субподрядных организаций).

2015
824
2016
574
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 2 сәуірдегі
№ 183 қаулысымен
бекітілген
«Қазақстан – Қытай» газ құбырының «С» желісін салу» жобасын іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру шарттары (өтініш беруші – «Азия газ құбыры» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Ескерту. Қаулы шартпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 26.02.2016 № 124 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Аумағында басым жоба іске асырылатын әкімшілік-аумақтық бірліктің уәкілетті органына жұмыс беруші немесе ол уәкілеттік берген тұлға ұсынатын шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған өтінішке қоса берілетін құжаттар мыналарды қамтуға тиіс:
1) тегі, аты, әкесінің аты (оның ішінде латын әріптерімен), туған күні, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және оны берген орган, тұрақты тұратын елі, шыққан елі, білімі, еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін Қазақстан Республикасында қолданылатын басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары мен басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына, жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына, жұмысшылар кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларына және 01-99 «Кәсіптер сыныптауышы» Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыныптауышына сәйкес мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атаулары көрсетіле отырып, тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;
2) Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариат растаған аудармалары (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылған болса, көшірмелері);
3) бұрын өзі жұмыс істеген жұмыс берушінің ресми бланкісіндегі жұмыскердің еңбек қызметі туралы жазбаша растауы немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар қоса берілгені жұмыскердің еңбек қызметі туралы ақпарат (тиісті кәсіп бойынша жұмыс өтілі жөнінде біліктілік талаптары болған кезде);
4) басым жобаны іске асыруға қатысқанын куәландыратын шарттан нотариат растаған үзінді не салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылған көшірмесі (мердігер және қосалқы мердігер ұйымдар үшін).

2. Выдача уполномоченным органом разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы осуществляется при соблюдении следующих соотношений:
1) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 50 % списочной численности работников, относящихся к первой категории в товариществе с ограниченной ответственностью «Азиатский Газопровод» (далее – ТОО «Азиатский Газопровод»), и не менее 50 % списочной численности работников, относящихся к первой категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства нитки «С» газопровода;
2) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 50 % списочной численности работников, относящихся ко второй категории в ТОО «Азиатский Газопровод», и не менее 50 % списочной численности работников, относящихся ко второй категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства нитки «С» газопровода;
3) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 80 % списочной численности работников, относящихся к третьей категории в ТОО «Азиатский Газопровод», и не менее 80 % списочной численности работников, относящихся к третьей категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства нитки «С» газопровода;
4) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 100 % списочной численности работников, относящихся к четвертой категории в ТОО «Азиатский Газопровод», и не менее 90 % списочной численности работников, относящихся к четвертой категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства нитки «С» газопровода.
3. Въезд иностранных работников осуществляется при соблюдении условий, предусмотренных статьей 35 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года «О миграции населения».
4. Иные условия привлечения иностранной рабочей силы, не урегулированные настоящими условиями, регламентируются Правилами и условиями выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2015 года № 183
Условия выдачи разрешений на привлечение
иностранной рабочей силы для реализации проекта
«Строительство линейной части газопровода «Бейнеу – Бозой –
Шымкент» (заявитель – товарищество с ограниченной
ответственностью «Газопровод «Бейнеу – Шымкент»)
Сноска. Постановление дополнено Условиями выдачи разрешений в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.02.2016 № 124 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

2. Уәкілетті органның жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беруі мынадай арақатынастар сақталған кезде жүзеге асырылады:
1) газ құбырының «С» желісін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны «Азия газ құбыры» жауапкершілігі шектеулі серіктестігіндегі (бұдан әрі – «Азия газ құбыры» ЖШС) бірінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 50 %-ынан кем болмауға және мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы бірінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 50 %-ынан кем болмауға тиіс;
2) газ құбырының «С» желісін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны «Азия газ құбыры» ЖШС-дегі екінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 50 %-ынан кем болмауға және мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы екінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 50 %-ынан кем болмауға тиіс;
3) газ құбырының «С» желісін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны «Азия газ құбыры» ЖШС-дегі үшінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 80 %-ынан кем болмауға және мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы үшінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 80 %-ынан кем болмауға тиіс;
4) газ құбырының «С» желісін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны «Азия газ құбыры» ЖШС-дегі төртінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 100 %-ынан кем болмауға және мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы төртінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 90 %-ынан кем болмауға тиіс.
3. Шетелдік жұмыскерлердің елге кіруі «Халықтың көші-қоны туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабында көзделген талаптар сақталған кезде жүзеге асырылады.
4. Шетелдік жұмыс күшін тартудың осы шарттарда реттелмеген өзге де талаптары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы 45 қаулысымен бекітілген Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру қағидаларында және шарттарында регламенттеледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 2 сәуірдегі
№ 183 қаулысымен
бекітілген
«Бейнеу – Бозой – Шымкент» газ құбырының желілік бөлігін салу» жобасын іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру шарттары (өтініш беруші – «Бейнеу – Шымкент» газ құбыры» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі)
Ескерту. Қаулы шартпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 26.02.2016 № 124 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 60 % списочной численности работников, относящихся ко второй категории в ТОО «Газопровод Бейнеу – Шымкент», и не менее 70 % списочной численности работников, относящихся ко второй категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства линейной части газопровода;
3) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 80 % списочной численности работников, относящихся к третьей категории в ТОО «Газопровод Бейнеу – Шымкент», и не менее 80 % списочной численности работников, относящихся к третьей категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства линейной части газопровода;
4) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 100 % списочной численности работников, относящихся к четвертой категории в ТОО «Газопровод Бейнеу - Шымкент», и не менее 90 % списочной численности работников, относящихся к четвертой категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства линейной части газопровода.
3. Въезд иностранных работников осуществляется при соблюдении условий, предусмотренных статьей 35 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года «О миграции населения».
4. Иные условия привлечения иностранной рабочей силы, не урегулированные настоящими условиями, регламентируются Правилами и условиями выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2015 года № 183
Условия выдачи разрешений на привлечение
иностранной рабочей силы для реализации проекта «Строительство
второй и третьей очереди Жанажольского газоперерабатывающего
завода» (заявитель – акционерное общество
«СНПС – Актобемунайгаз»)
Сноска. Постановление дополнено Условиями выдачи разрешений в соответствии с постановлением Правительства РК от 29.02.2016 № 124 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Документы, прилагаемые к заявлению на привлечение иностранной рабочей силы, представляемые работодателем либо уполномоченным им лицом в уполномоченный орган административно-территориальной единицы, на территории которой реализуется приоритетный проект, должны содержать:
1) сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемыми в Республике Казахстан квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 «Классификатор занятий», утверждаемыми центральным исполнительным органом по труду;

2) газ құбырының желілік бөлігін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны «Бейнеу – Шымкент» газ құбыры» ЖШС-дегі екінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 60 %-ынан кем болмауға және мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы екінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 70 %-ынан кем болмауға тиіс;
3) газ құбырының желілік бөлігін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны «Бейнеу – Шымкент» газ құбыры» ЖШС-дегі үшінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 80 %-ынан кем болмауға және мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы үшінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 80 %-ынан кем болмауға тиіс;
4) газ құбырының желілік бөлігін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны «Бейнеу – Шымкент» газ құбыры» ЖШС-дегі төртінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 100 %-ынан кем болмауға және мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы төртінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 90 %-ынан кем болмауға тиіс.
3. Шетелдік жұмыскерлердің елге кіруі «Халықтың көші-қоны туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабында көзделген талаптар сақталған кезде жүзеге асырылады.
4. Шетелдік жұмыс күшін тартудың осы шарттарда реттелмеген өзге де талаптары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы 45 қаулысымен бекітілген Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру қағидаларында және шарттарында регламенттеледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 2 сәуірдегі
№ 183 қаулысымен
бекітілген
«Жаңажол газ өңдеу зауытының екінші және үшінші кезегін салу» жобасын іске асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беру шарттары (өтініш беруші – «СНПС «Ақтөбемұнайгаз» акционерлік қоғамы)
Ескерту. Қаулы шартпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 26.02.2016 № 124 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Аумағында басым жоба іске асырылатын әкімшілік-аумақтық бірліктің уәкілетті органына жұмыс беруші немесе ол уәкілеттік берген тұлға ұсынатын шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған өтінішке қоса берілетін құжаттар мыналарды қамтуға тиіс:
1) тегі, аты, әкесінің аты (оның ішінде латын әріптерімен), туған күні, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және оны берген орган, тұрақты тұратын елі, шыққан елі, білімі, еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган бекітетін Қазақстан Республикасында қолданылатын басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары мен басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына, жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына, жұмысшылар кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларына және 01-99 «Кәсіптер сыныптауышы» Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыныптауышына сәйкес мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атаулары көрсетіле отырып, тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтер;

2) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языках) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
3) информацию о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан;
4) нотариально заверенную выписку из договора, свидетельствующего об участии в реализации приоритетного проекта, либо копию с предъявлением оригинала для сверки (для подрядных и субподрядных организаций).
2. Выдача уполномоченным органом разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы осуществляется при соблюдении следующих соотношений:
1) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 70 % списочной численности работников, относящихся к первой категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства второй и третьей очереди завода;
2) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 65 % списочной численности работников, относящихся ко второй категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства второй и третьей очереди завода;
3) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 80 % списочной численности работников, относящихся к третьей категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства второй и третьей очереди завода;
4) количество граждан Республики Казахстан должно быть не менее 82 % списочной численности работников, относящихся к четвертой категории в подрядных и субподрядных организациях для строительства второй и третьей очереди завода.
3. Въезд иностранных работников осуществляется при соблюдении условий, предусмотренных статьей 35 Закона Республики Казахстан от 22 июля 2011 года «О миграции населения».
4. Иные условия привлечения иностранной рабочей силы, не урегулированные настоящими условиями, регламентируются Правилами и условиями выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45.

2) Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариат растаған аудармалары (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілінде толтырылған болса, көшірмелері);
3) бұрын өзі жұмыс істеген жұмыс берушінің ресми бланкісіндегі жұмыскердің еңбек қызметі туралы жазбаша растауы немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар қоса берілгені жұмыскердің еңбек қызметі туралы ақпарат (тиісті кәсіп бойынша жұмыс өтілі жөнінде біліктілік талаптары болған кезде);
4) басым жобаны іске асыруға қатысқанын куәландыратын шарттан нотариат растаған үзінді не салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылған көшірмесі (мердігер және қосалқы мердігер ұйымдар үшін).
2. Уәкілетті органның жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар беруі мынадай арақатынастар сақталған кезде жүзеге асырылады:
1) зауыттың екінші және үшінші кезегін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы бірінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 70 %-ынан кем болмауға тиіс;
2) зауыттың екінші және үшінші кезегін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы екінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 65 %-ынан кем болмауға тиіс;
3) зауыттың екінші және үшінші кезегін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы үшінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 80 %-ынан кем болмауға тиіс;
4) зауыттың екінші және үшінші кезегін салу үшін Қазақстан Республикасы азаматтарының саны мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдардағы төртінші санатқа жататын жұмыскерлердің тізімдік санының 82 %-ынан кем болмауға тиіс.
3. Шетелдік жұмыскерлердің елге кіруі «Халықтың көші-қоны туралы» 2011 жылғы 22 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабында көзделген талаптар сақталған кезде жүзеге асырылады.
4. Шетелдік жұмыс күшін тартудың осы шарттарда реттелмеген өзге де талаптары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы 45 қаулысымен бекітілген Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру қағидаларында және шарттарында регламенттеледі.