О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 10 июня 2010 года № 556 "О некоторых мерах по реализации Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" и от 31 марта 2015 года № 168 "Об утверждении Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июня 2010 года № 556 "О некоторых мерах по реализации Программы "Дорожная карта бизнеса 2020" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 368. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2018 года № 522
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 25.08.2018 № 522.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 19.04.2016 № 234 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 168 "Об утверждении Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июня 2010 года № 556 "О некоторых мерах по реализации Программы "Дорожная карта бизнеса 2020" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан":
в Единой программе поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденной указанным постановлением:
в разделе 5 "Основные направления Программы":
в подразделе "Субсидирование части ставки вознаграждения по кредитам/договорам финансового лизинга банков/банка развития/лизинговых компаний":
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Срок субсидирования по кредитам/договорам финансового лизинга составляет 3 (три) года с возможностью последующей пролонгации до 6 (шесть) лет по решению РКС. В случае, если по одному проекту заключается несколько договоров субсидирования, то общий срок субсидирования устанавливается с момента подписания финансовым агентством первого договора субсидирования.";
в подразделе "Микрокредитование субъектов малого предпринимательства":

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" 2010 жылғы 10 маусымдағы № 556 және "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын бекіту, "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 маусымдағы № 556 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" 2015 жылғы 31 наурыздағы № 168 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 368 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 25 тамыздағы № 522 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 25.08.2018 № 522 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.04.2016 № 234 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын бекіту, "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 маусымдағы № 556 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 168 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасында:
"Бағдарламаның басты бағыттары" деген 5-бөлімде:
"Банктердің/даму банкінің/лизингтік компаниялардың кредиттері/қаржылық лизинг шарттары бойынша сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялау" деген кіші бөлімде:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Кредиттер/қаржылық лизинг шарттары бойынша субсидиялау мерзімі ӨҮК шешімі бойынша 6 (алты) жылға дейін ұзарту мүмкіндігімен 3 (үш) жылды құрайды. Егер бір жоба бойынша бірнеше субсидиялау шарты жасалған жағдайда, онда субсидиялаудың жалпы мерзімі Қаржы агенттігі бірінші субсидиялау шартына қол қойған кезден бастап белгіленеді.";
"Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне микрокредит беру" деген кіші бөлімде:

пункты 49 и 50 изложить в следующей редакции:
"49. Максимальная годовая номинальная ставка вознаграждения по кредиту для микрофинансовых организаций устанавливается УОМ, но не может быть более 4 %.
50. УОМ предоставляет кредитные ресурсы в соответствии с критериями, определяемыми Правилами микрокредитования субъектов малого предпринимательства, утверждаемыми постановлением Правительства Республики Казахстан.";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. Предоставление микрокредитов осуществляется следующим образом:
1) субъект малого предпринимательства обращается в УОМ, микрофинансовые организации для получения консультаций по вопросу микрокредитования в рамках Программы;
2) субъект малого предпринимательства разрабатывает бизнес-план проекта и обращается с заявкой на получение микрокредита в УОМ, микрофинансовую организацию, получившую право на микрокредитование участников Программы (с 1 января 2016 года прием заявок будет осуществляться микрофинансовой организацией, получившей право на микрокредитование участников Программы);
3) УОМ, микрофинансовая организация проводят оценку проекта, дают заключение и принимают решение о возможности (или невозможности) микрокредитования (с 1 января 2016 года оценка проекта, выдача заключения и принятие решения о возможности (или невозможности) микрокредитования будет осуществляться микрофинансовой организацией);
4) микрофинансовая организация ежемесячно в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным, представляет информацию в УОМ по выданным микрокредитам в рамках Программы.
С 1 января 2016 года не допускается выдача микрокредитов УОМ субъектам малого предпринимательства.";
в подразделе "Субсидирование ставки вознаграждения по кредитам/договорам финансового лизинга банков/банка развития/лизинговых компаний":
пункт 105 изложить в следующей редакции:
"105. Срок субсидирования по кредитам/договорам финансового лизинга составляет 3 (три) года с возможностью последующей пролонгации до 6 (шесть) лет по решению РКС. В случае, если по одному проекту заключается несколько договоров субсидирования, то общий срок субсидирования устанавливается с момента подписания финансовым агентством первого договора субсидирования.";
в подразделе "Третье направление: снижение валютных рисков предпринимателей":
пункт 169 изложить в следующей редакции:
"169. Срок субсидирования по кредитам/договорам финансового лизинга составляет 3 (три) года с возможностью последующей пролонгации до 6 (шесть) лет по решению РКС. В случае, если по одному проекту заключается несколько договоров субсидирования, то общий срок субсидирования устанавливается с момента подписания финансовым агентством первого договора субсидирования.".

49 және 50-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"49. Микроқаржы ұйымдарына арналған кредит бойынша жылдық ең үлкен номиналды сыйақы мөлшерлемесін МУҰ белгілейді, бірақ ол 4 %-дан аспайды.
50. МУҰ Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілетін Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне микрокредит беру қағидаларында айқындалатын критерийлерге сәйкес кредиттік ресурстар береді.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Микрокредиттер беру мынадай түрде жүзеге асырылады:
1) шағын кәсіпкерлік субъектісі Бағдарлама шеңберінде микрокредит беру мәселесі бойынша консультациялар aлу үшін МУҰ-ға, микроқаржы ұйымдарына өтініш білдіреді;
2) шағын кәсіпкерлік субъектісі жобаның бизнес-жоспарын әзірлейді және МУҰ-ға, Бағдарламаға қатысушыларға микрокредит беру құқығын алған микроқаржы ұйымына микрокредит алуға өтініммен жүгінеді (2016 жылғы 1 қаңтардан бастап өтінімдерді қабылдауды Бағдарламаға қатысушыларға микрокредит беру құқығын алған микроқаржы ұйымы жүзеге асырады);
3) МУҰ, микроқаржы ұйымы жобаға бағалау жүргізеді, қорытынды береді және микрокредит берудің мүмкін (немесе мүмкін емес) екені туралы шешім қабылдайды (2016 жылғы 1 қаңтардан бастап жобаны бағалауды, қорытынды беруді және микрокредит берудің мүмкін (немесе мүмкін емес) екені туралы шешім қабылдауды микроқаржы ұйымы жүзеге асырады);
4) микроқаржы ұйымы ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 30-күніне дейінгі мерзімде МУҰ-ға Бағдарлама шеңберінде берілген микрокредиттер бойынша ақпарат береді.
2016 жылғы 1 қаңтардан бастап МУҰ-ның шағын кәсіпкерлік субъектілеріне микрокредиттер беруіне жол берілмейді.";
"Банктердің/даму банкінің/Лизингтік компаниялардың кредиттер/қаржылық лизинг шарттары бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау" деген кіші бөлімде:
105-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"105. Кредиттер/қаржылық лизинг шарттары бойынша субсидиялау мерзімі ӨҮК шешімі бойынша 6 (алты) жылға дейін ұзарту мүмкіндігімен 3 (үш) жылды құрайды. Егер бір жоба бойынша бірнеше субсидиялау шарты жасалған жағдайда, онда субсидиялаудың жалпы мерзімі Қаржы агенттігі бірінші субсидиялау шартына қол қойған кезден бастап белгіленеді.";
"Үшінші бағыт: кәсіпкерлердің валюталық тәуекелдерін төмендету" деген кіші бөлімде:
169-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"169. Кредиттер/қаржылық лизинг шарттары бойынша субсидиялау мерзімі ӨҮК шешімі бойынша 6 (алты) жылға дейін ұзарту мүмкіндігімен 3 (үш) жылды құрайды. Егер бір жоба бойынша бірнеше субсидиялау шарты жасалған жағдайда, онда субсидиялаудың жалпы мерзімі Қаржы агенттігі бірінші субсидиялау шартына қол қойған кезден бастап белгіленеді.".

Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.04.2016 № 234 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов

Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.04.2016 № 234 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов