Об утверждении Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" от 4 июля 2005 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 447
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" от 4 июля 2005 года, совершенный в городе Астане 14 декабря 2014 года.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2015 года № 447
Протокол
о внесении изменений и дополнений в Соглашение между
Правительством Республики Казахстан и Правительством
Китайской Народной Республики о регулировании деятельности
Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос"
от 4 июля 2005 года
(Вступил в силу 7 сентября 2015 года -
Бюллетень международных договоров РК 2016 г., № 6, ст. 97)
Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики, далее именуемые Сторонами, в соответствии со статьей 45 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о регулировании деятельности Международного центра приграничного сотрудничества "Хоргос" (далее - Центр) от 4 июля 2005 года (далее — Соглашение) согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение следующие изменения и дополнения:
1) часть вторую статьи 3 изложить в следующей редакции:
"Уполномоченным органом по управлению казахстанской частью Центра является Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан.";
2) часть первую статьи 5 изложить в следующей редакции:
"Общая площадь Центра составляет 5,60 кв. км, из них площадь казахстанской части - 2,17 кв. км, площадь китайской части - 3,43 кв. км.";
3) статью 14 изложить в следующей редакции:
"Статья 14
При перемещении товаров (грузов) в/из Центра должны соблюдаться национальные законодательства и соответствующие положения международных договоров. Проведение таможенных процедур в отношении товаров (грузов), перемещаемых в/из Центра, осуществляется по принципу семь дней в неделю. Для лиц, малолитражных и легковых автомобилей (вместимость до 8 человек) время проведения таможенных процедур при необходимости продлевается.
В пределах территории Центра лица, товары (грузы) и транспортные средства перемещаются свободно.
Режим работы Центра:
с 1 мая по 30 сентября с 8.30 до 18.00 (астанинское время);

2005 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Үкiметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қызметiн реттеу туралы келiсімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттаманы бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 447 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2014 жылғы 14 желтоқсанда Астана қаласында жасалған 2005 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Үкiметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының қызметiн реттеу туралы келiсімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы хаттама бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 17 маусымдағы
№ 447 қаулысымен
бекітілген
2005 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Үкiметі мен
Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы "Қорғас"
шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының
қызметiн реттеу туралы келiсімге өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы хаттама
(2015 жылғы 7 қыркүйекте күшіне енді - Қазақстан Республикасының халықаралық шарттары бюллетені, 2016 ж., № 6, 97-құжат)
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі 2005 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Үкiметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығының (бұдан әрі – Орталық) қызметiн реттеу туралы келiсімнің (бұдан әрі – Келісім) 45-бабына сәйкес төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Келісімге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 3-баптың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Орталықтың қазақстандық бөлігін басқару жөніндегі уәкілетті орган болып табылады.";
2) 5-баптың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Орталықтың жалпы ауданы 5,60 ш. км құрайды, оның ішінде қазақстандық бөліктің ауданы 2,17 ш. км, қытай бөлігінің ауданы – 3,43 ш. км.";
3) 14-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"14-бап
Тауарларды (жүктердi) Орталыққа/Орталықтан өткізу кезiнде ұлттық заңнамалар және халықаралық шарттардың тиiстi ережелерi сақталуға тиiс. Орталыққа/Орталықтан өткiзiлетiн тауарларға (жүктерге) қатысты кедендiк рәсiмдердi жүргізу аптасына жеті күн қағидаты бойынша жүзеге асырылады. Адамдар, шағын литражды және жеңiл автомобильдер (сыйымдылығы 8 адамға дейiн) үшiн кедендiк рәсiмдердi жүргiзу уақыты қажет болған жағдайда ұзартылады.
Орталық аумағының шегiнде адамдар, тауарлар (жүктер) және көлiк құралдары еркiн өтедi.
Орталықтың жұмыс режимі:
1 мамырдан бастап 30 қыркүйекті қоса алғанда
8.30-дан 18.00-ге дейін (Астана уақыты);

с 10.30 до 20.00 (пекинское время);
с 1 октября по 30 апреля с 9.00 до 17.00 (астанинское время);
с 11.00 до 19.00 (пекинское время).";
4) пункт 1 статьи 15 дополнить абзацами вторым и третьим следующего содержания:
"удостоверение личности гражданина Республики Казахстан;
свидетельство о рождении Республики Казахстан (в сопровождении одного из родителей).";
5) статью 21 изложить в следующей редакции:
"Статья 21
При перемещении в/из Центра транспортное средство должно иметь опознавательный знак и государственно-регистрационный номер государства одной из Сторон. Грузовые перевозки осуществляются грузовыми автомобилями с количеством осей, не превышающих 6 (включительно). При осуществлении перевозки пассажиров и грузов на территории Центра должно соблюдаться законодательство государства Стороны, на территории которого осуществляется перевозка.";
6) приложение 1 к Соглашению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Протоколу.
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Статья 3
Настоящий Протокол будет действовать на срок действия Соглашения.
Совершено в городе Астане 14 декабря 2014 года в двух экземплярах на казахском, китайском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Китайской Народной Республики
Приложение
к Протоколу о внесении изменений и дополнений
в Соглашение между Правительством Республики
Казахстан и Правительством Китайской Народной
Республики о регулировании деятельности
Международного центра приграничного сотрудничества
"Хоргос" от 4 июля 2005 года
Приложение
к Соглашению между Правительством Республики
Казахстан и Правительством Китайской Народной
Республики о регулировании деятельности
Международного центра приграничного сотрудничества
"Хоргос" от 4 июля 2005 года
Схема размещения и границы
территории МЦПС РК (217 га) и КНР (343 га)

10.30-дан 20.00-ге дейін (Пекин уақыты);
1 қазаннан бастап 30 сәуірді қоса алғанда
9.00-ден 17.00-ге дейін (Астана уақыты);
11.00-ден 19.00-ге дейін (Пекин уақыты).";
4) 15-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы екінші және үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі;
Қазақстан Республикасының туу туралы куәлігі (ата-анасының біреуінің бірге жүруімен).";
5) 21-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"21-бап
Орталыққа/Орталықтан өткен кезде көлік құралында Тараптардың бірінің мемлекетінің таным белгісі мен мемлекеттік тіркеу нөмірі болуға тиіс. Жүк тасымалдарын осьтерінің саны 6-дан (қоса алғанда) аспайтын жүк автомобильдері жүзеге асырады. Орталық аумағында жолаушылар мен жүктерді тасымалдауды жүзеге асыру кезінде аумағында тасымалдау жүзеге асырылатын Тарап мемлекетінің заңнамасы сақталуға тиіс.";
6) Келісімге 1-қосымша осы Хаттамаға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2-бап
Осы Хаттама оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күннен бастап күшіне енеді.
3-бап
Осы Хаттама Келісім қолданылатын мерзімге қолданылады.
2014 жылғы 14 желтоқсанда Астана қаласында қазақ, қытай және орыс тiлдерiнде екi данада жасалды, әрi барлық мәтiндердiң күшi бiрдей.
Қазақстан Республикасының
Қытай Халық Республикасының
Үкіметі үшін
Үкіметі үшін
2005 жылғы 4 шілдедегі
Қазақстан Республикасының Үкiметі мен
Қытай Халық Республикасының Үкіметі
арасындағы "Қорғас" шекара маңы
ынтымақтастығы халықаралық орталығының
қызметiн реттеу туралы келiсімге
өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы хаттамаға
қосымша
2005 жылғы 4 шілдедегі
Қазақстан Республикасының кiметi мен Қытай
Халық Республикасының Yкiметi арасындағы
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық
орталығының қызметiн реттеу туралы келiсімге
қосымша
ҚР (217 га) және ҚХР (343 га) ШЫХО аумағының орналастыру схемасы мен шекарасы