О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 241 "О распределении и Правилах использования средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на реализацию проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках рамочных соглашений о партнерстве"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 576
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 241 «О распределении и Правилах использования средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на реализацию проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках рамочных соглашений о партнерстве» следующие изменения и дополнение:
1) в распределении средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на реализацию проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках рамочных соглашений о партнерстве на 2015 год, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «3. На реализацию бюджетных инвестиционных проектов, реализуемых путем привлечения внешнего правительственного займа от МФО»:
строку, порядковый номер 4, исключить;
раздел «5. На реализацию мероприятий технической помощи, осуществляемых путем привлечения связанных грантов от МФО» дополнить строкой, порядковый номер 3, следующего содержания:
«
3.
Проект «Уничтожение отходов, содержащих стойкие органические загрязнители, в Республике Казахстан»
20 684
МЭ
ВБ
»;
раздел «6. Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора (коммунальных государственных предприятий)» изложить в следующей редакции:
«
6. Целевые трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора
Кызылординская область
349 655
МНЭ
ЕБРР
1.
Строительство и реконструкция системы водоснабжения и водоотведения в городе Кызылорде
233 362
МНЭ
ЕБРР
2.
Строительство и реконструкция системы теплоснабжения города Кызылорды
116 293
МНЭ
ЕБРР
Итого
7 006 593
»;
2) в Правилах использования средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на реализацию проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках рамочных соглашений о партнерстве, утвержденных указанным постановлением:
в разделе «1. Общие положения»:

"Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт қаражатын бөлу және пайдалану қағидалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 241 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 шілдедегі № 576 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт қаражатын бөлу және пайдалану қағидалары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 241 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 жылға бөлінетін нысаналы трансферт қаражатын бөлуде:
«3. ХҚҰ-дан сыртқы үкіметтік қарыз тарту арқылы іске асырылатын бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға» деген бөлімде:
реттік нөмірі 4-жол алып тасталсын;
«5. ХҚҰ-дан байланысты гранттар тарту жолымен жүзеге асырылатын техникалық көмек іс-шараларын іске асыруға» деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3-жолмен толықтырылсын:
«
3.
«Қазақстан Республикасында құрамында тұтқыр органикалық ластағыштар бар қалдықтарды жою» жобасы
20 684
ЭМ
ДБ
»;
«6. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің (коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар) жарғылық капиталын ұлғайтуға облыстық бюджеттеріне, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«
6. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайтуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
Қызылорда облысы
349 655
ҰЭМ
ЕҚДБ
1.
Қызылорда қаласын сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің құрылысы және реконструкциялау
233 362
ҰЭМ
ЕҚДБ
2.
Қызылорда қаласын жылумен жабдықтау жүйесінің құрылысы және реконструкциялау
116 293
ҰЭМ
ЕҚДБ
Барлығы
7 006 593
»;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобаларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт қаражатын пайдалану қағидаларында:
«1. Жалпы ережелер» деген бөлімде:

подпункт 9) пункта 2 изложить в следующей редакции:
«9) трехсторонние соглашения – соглашения, заключаемые администраторами республиканских бюджетных программ с местными исполнительными органами и международными финансовыми организациями о реализации проектов, финансируемых за счет займов субъектам квазигосударственного сектора, софинансируемых за счет целевых трансфертов на развитие и средств местного бюджета в рамках рамочных соглашений;»;
подпункт 4) пункта 6 изложить в следующей редакции:
«4) в виде целевых трансфертов на развитие на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора для реализации проектов по заимствованию субъектов квазигосударственного сектора в рамках трехсторонних соглашений;»;
заголовок раздела 6 изложить в следующей редакции:
«6. Порядок использования и распределения средств в виде целевых трансфертов на развитие на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора для реализации проектов по заимствованию субъектов квазигосударственного сектора в рамках трехсторонних соглашений»;
пункт 35 изложить в следующей редакции:
«35. Софинансирование проектов по заимствованию субъектов квазигосударственного сектора, направленных на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках трехсторонних соглашений (далее – проекты по заимствованию субъектов квазигосударственного сектора), осуществляется после подписания трехстороннего соглашения.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов

2-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«9) үшжақты келісімдер – республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшілері негіздемелік келісімдер шеңберінде нысаналы даму трансферттері мен жергілікті бюджет қаражаты есебінен қоса қаржыландырылатын квазимемлекеттік сектор субъектілеріне берілетін қарыздар есебінен қаржыландырылатын жобаларды іске асыру туралы жергілікті атқарушы органдармен және халықаралық қаржы ұйымдарымен жасасатын келісімдер;»;
6-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) үшжақты келісімдердің шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қарыз алуы жөніндегі жобаларды іске асыру үшін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын дамытуға және ұлғайтуға арналған нысаналы даму трансферттері түрінде;»;
6-бөлімнің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Үшжақты келісімдердің шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қарыз алуы жөніндегі жобаларды іске асыру үшін квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайтуға нысаналы даму трансферттері түрінде бөлінетін қаражатты пайдалану және бөлу тәртібі»;
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«35. Үшжақты келісімдер шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайтуға бағытталған квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қарыз алуы жөніндегі жобаларды (бұдан әрі – квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қарыз алуы жөніндегі жобалар) қаржыландыру үшжақты келісімге қол қойылғаннан кейін жүзеге асырылады.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов