О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2015 года № 687
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 «О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 – 2016 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                    К. Масимов
О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики
Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 «О выделении целевых
трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на
2015-2016 годы»
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 «О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015-2016 годы» следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«1. Выделить целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2015-2016 годы в размере 870 (восемьсот семьдесят) миллиардов тенге, в том числе:»;
в подпункте 1):
абзац шестой исключить;
абзацы одиннадцатый и двенадцатый изложить в следующей редакции:
«укрепление лабораторной базы для контроля технических стандартов и регламентов - 1 (один) миллиард 300 (триста) миллионов тенге;
увеличение объемов геолого-разведочных работ на перспективных участках недр - 5 (пять) миллиардов тенге;»;
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
«выделение целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на дополнительное финансирование по Программе «Дорожная карта бизнеса 2020» для субсидирования процентной ставки по займам на пополнение оборотных средств действующим предприятиям - 7 (семь) миллиардов 200 (двести) миллионов тенге;»;
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
«софинансирование из республиканского бюджета проектов с международными финансовыми организациями - 8 (восемь) миллиардов тенге;»;
дополнить абзацем следующего содержания:

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 - 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 тамыздағы № 687 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 – 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
«Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015-2016 жылдарға
арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» Қазақстан
Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957
Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015-2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015-2016 жылдарға арналған республикалық бюджетке 870 (сегіз жүз жетпіс) миллиард теңге мөлшерінде нысаналы трансферттер, оның ішінде:»;
1) тармақшада:
алтыншы абзац алып тасталсын;
он бірінші және он екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«техникалық стандарттар мен регламенттерді бақылау үшін зертханалық базаны нығайтуға - 1 (бір) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге;
жер қойнауының перспективалы учаскелерінде геологиялық барлау жұмыстарының көлемін ұлғайтуға - 5 (бес) миллиард теңге;»;
мынадай мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
«жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарға айналым қаражатын толықтыруға арналған қарыздары бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау үшін «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы бойынша қосымша қаржыландыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер бөлуге - 7 (жеті) миллиард 200 (екі жүз) миллион теңге;»;
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлескен жобаларды республикалық бюджеттен қоса қаржыландыруға - 8 (сегіз) миллиард теңге;»;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:

«увеличение резерва Правительства Республики Казахстан - 18 (восемнадцать) миллиардов 700 (семьсот) миллионов тенге;»;
подпункт 2) дополнить абзацем следующего содержания:
«увеличение специального резерва Правительства Республики Казахстан - 120 (сто двадцать) миллиардов тенге.».
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                      Н.Назарбаев

«Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін ұлғайтуға - 18 (он сегіз) миллиард 700 (жеті жүз) миллион теңге;»;
2) тармақшаның оныншы абзацындағы «41 (қырық бір) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге бөлінсін.» деген сөздер «41 (қырық бір) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге;» деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резервін ұлғайтуға - 120 (бір жүз жиырма) миллиард теңге бөлінсін.».
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев