О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2016 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2015 года № 722
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2016 – 2018 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                   К. Масимов
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О республиканском бюджете на 2016 – 2018 годы
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2016 – 2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 489 846 345 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 349 418 296 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 147 383 800 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 383 224 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2 976 661 025 тысяч тенге;
2) затраты – 7 049 923 602 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 87 503 048 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 190 449 942 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 102 946 894 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 75 864 510 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 78 514 510 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2 650 000 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -723 444 815 тысяч тенге, или 1,6 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 723 444 815 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом «Байконур» в сумме 28 750 000 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 5 189 250 тысяч тенге.
Статья 3. Утвердить объемы поступлений в бюджет на 2016 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду «Налог на добычу полезных ископаемых» классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду «Социальный налог» классификации поступлений бюджета Единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об обязательном социальном страховании»;

"2016 - 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 тамыздағы № 722 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ 2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
1-бап. 2016 – 2018 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 6 489 846 345 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 3 349 418 296 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 147 383 800 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 16 383 224 мың теңге;
трансферттердің түсiмдерi бойынша – 2 976 661 025 мың теңге;
2) шығындар – 7 049 923 602 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 87 503 048 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 190 449 942 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 102 946 894 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 75 864 510 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 78 514 510 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 2 650 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -723 444 815 мың теңге немесе елдiң жалпы iшкi өнiмінің 1,6 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 723 444 815 мың теңге.
2-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының «Байқоңыр» кешенiн пайдаланғаны үшін 28 750 000 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 5 189 250 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсiмдері көзделсiн.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жiберiлетiн 2016 жылға арналған бюджетке түсетiн түсiмдердiң көлемi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
4-бап. Тиiстi бюджеттiң кiрiсiне мыналар есептелетiн болып белгiленсiн:
1) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдерінің сыныптамасында «Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық» коды бойынша – жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) Бiрыңғай бюджеттiк сыныптаудың бюджет түсімдерінің сыныптамасында «Әлеуметтiк салық» коды бойынша – бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталыққа, Мiндеттi медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ бұрын автомобиль жолдарын пайдаланушылардың Жол қорына түсiп келген аударымдары.
Бұл ретте салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады;

3) по коду «Бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенные на территории Республики Казахстан» – задолженность по сбору с бензина и дизельного топлива, ранее поступавшая в Дорожный фонд.
Статья 5. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет в сумме 213 852 809 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 73 202 568 тысяч тенге;
Мангистауской – 25 712 825 тысяч тенге;
города Алматы – 97 684 008 тысяч тенге;
города Астаны – 17 253 408 тысяч тенге.
Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Карагандинской, Костанайской и Мангистауской областей в сумме
424 637 тысяч тенге в связи с передачей расходов на содержание учебных центров департаментов внутренних дел областей на республиканский бюджет.
Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Алматинской, Актюбинской, Восточно-Казахстанской, Южно-Казахстанской областей в сумме 883 579 тысяч тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования для 10-11 классов в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования.
Статья 9. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 300 000 000 тысяч тенге.
Статья 10. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 461 500 000 тысяч тенге на цели, определенные Указом Президента Республики Казахстан.
Распределение и (или) порядок использования целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 11. Установить с 1 января 2016 года:

3) «Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны» коды бойынша – бұрын Жол қорына түсiп келген бензиннен және дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек.
5-бап. Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының көрсетілген қорға аударымдардың есептелген сомасынан артық болуы нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
6-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемi 213 852 809 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Атырау облысынан – 73 202 568 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 25 712 825 мың теңге;
Алматы қаласынан – 97 684 008 мың теңге;
Астана қаласынан – 17 253 408 мың теңге.
7-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Қарағанды, Қостанай және Маңғыстау облыстарының облыстық бюджеттерінен облыстардың ішкі істер департаменттерінің оқу орталықтарын ұстауға арналған шығыстарды республикалық бюджетке беруге байланысты 424 637 мың теңге сомасында трансферттер түсiмдері көзделсін.
8-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарының облыстық бюджеттерінен жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында 10-11 сыныптар үшін білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты 883 579 мың теңге сомасында трансферттер түсiмдері көзделсін.
9-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепiлдендірiлген трансферт мөлшерi 2 300 000 000 мың теңге сомасында көзделсiн.
10-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығында айқындалған мақсаттарға нысаналы трансферт 461 500 000 мың теңге сомасында көзделсін.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт бөлу және (немесе) оны пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
11-бап. 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап:

1) минимальный размер заработной платы – 22 859 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты –
11 965 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 25 824 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 2 121 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 22 859 тенге.
Статья 12. Установить с 1 января 2016 года оплату труда гражданским служащим, работникам организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работникам казенных предприятий по новой модели системы оплаты труда и с учетом ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в размере 10 процентов.
Статья 13. Установить с 1 января 2016 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы.
Статья 14. Предусмотреть в республиканском бюджете на
2016 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, в сумме 836 882 948 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 52 707 119 тысяч тенге;
Актюбинской – 8 621 042 тысячи тенге;
Алматинской – 91 087 781 тысяча тенге;
Восточно-Казахстанской – 80 124 382 тысячи тенге;
Жамбылской – 94 008 044 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской – 37 001 397 тысяч тенге;
Карагандинской – 16 132 736 тысяч тенге;
Кызылординской – 80 719 104 тысячи тенге;
Костанайской – 55 912 375 тысяч тенге;
Павлодарской – 7 278 411 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 57 470 936 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской – 255 819 621 тысяча тенге.
Статья 15. Распределение и (или) порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2016 год определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан на:
1) проведение учений по действиям при угрозе и возникновении кризисной ситуации;
2) содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
3) субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции животноводства для производства продуктов ее глубокой переработки;
4) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
5) субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса;

1) жалақының ең төменгi мөлшерi – 22 859 теңге;
2) мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiнiң мөлшерi – 11 965 теңге;
3) зейнетақының ең төменгi мөлшерi – 25 824 теңге;
4) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 2 121 теңге;
5) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерiн есептеу үшiн ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 22 859 теңге болып белгiленсiн.
12-бап. 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша және лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы есебімен еңбекақы төлеу белгіленсін.
13-бап. 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының, мемлекеттік фельдъегерлік қызметтің қызметкерлеріне тұрғынжайды күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшерi 3 739 теңге сомасында белгiленсiн.
14-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берiлетiн субвенциялар көлемi 836 882 948 мың теңге сомасында көзделсiн, оның iшiнде:
Ақмола облысына – 52 707 119 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 8 621 042 мың теңге;
Алматы облысына – 91 087 781 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 80 124 382 мың теңге;
Жамбыл облысына – 94 008 044 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 37 001 397 мың теңге;
Қарағанды облысына – 16 132 736 мың теңге;
Қызылорда облысына – 80 719 104 мың теңге;
Қостанай облысына – 55 912 375 мың теңге;
Павлодар облысына – 7 278 411 мың теңге;
Солтүстiк Қазақстан облысына – 57 470 936 мың теңге;
Оңтүстiк Қазақстан облысына – 255 819 621 мың теңге.
15-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне:
1) дағдарыстық жағдай қаупі төнген және туындаған кезде іс-қимылдар бойынша оқу-жаттығулар жүргізуге;
2) жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға;
3) өңдеуші кәсіпорындардың мал шаруашылығының ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға;
4) инвестициялар салынған кезде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
5) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын сақтандыру мен кепілдендіру шеңберінде субсидиялауға;

6) субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость;
7) субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции растениеводства для производства продуктов ее глубокой переработки;
8) повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
9) содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
10) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования за счет средств республиканского бюджета;
11) апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
12) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
13) увеличение размера стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
14) увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
15) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу;
16) оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи;
17) оказание медицинской помощи онкологическим больным;
18) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
19) закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
20) для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств местного бюджета и работников казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов и с учетом выплаты ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам;
21) введение стандартов специальных социальных услуг;
22) размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе;
23) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
24) услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
25) поддержку использования возобновляемых источников энергии;
26) организацию и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов;

6) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялауға;
7) өңдеуші кәсіпорындардың өсімдік шаруашылығының ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға;
8) мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға;
9) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
10) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын республикалық бюджет қаражаты есебінен іске асыруға;
11) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға;
12) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
13) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
14) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі медициналық білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
15) Өрлеу жобасы бойынша шартты қаржылай көмекті енгізуге;
16) аудандық маңызы бар және ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуіне және амбулаториялық-емханалық көмек көрсетуге;
17) онкологиялық науқастарға медициналық көмек көрсетуге;
18) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
19) дәрілік заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға;
20) азаматтық қызметшілерге, жергілікті бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуді ескере отырып көшуге;
21) арнайы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер стандарттарын енгізуге;
22) үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
23) Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
24) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және ретке келтіру бойынша көрсетілетін қызметтерге;
25) жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға;
26) елді мекендерді шаруашылық-ауызсумен жабдықтау үшін жерасты суларын іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыруға және жүргізуге;

27) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
28) проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний);
29) содержание штатной численности уполномоченного органа по контролю за использованием и охраной земель;
30) содержание штатной численности местных исполнительных органов по делам архитектуры, градостроительства, строительства и государственного архитектурно-строительного контроля;
31) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
32) поддержку частного предпринимательства в регионах;
33) обеспечение иммунопрофилактики населения.
Статья 16. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год возврат бюджетных кредитов, выделенных в 2015 году в сумме 30 000 000 тысяч тенге на завершение ранее начатых проектов кредитного жилья для АО «Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана» через механизм бюджетного кредитования местных исполнительных органов сроком до 31 марта 2016 года с последующим предоставлением 30 000 000 тысяч тенге через механизм бюджетного кредитования АО «НУХ «Байтерек» сроком на 30 лет для строительства арендного жилья.
Порядок использования средств бюджетного кредитования АО «НУХ «Байтерек» определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 17. Распределение и (или) порядок использования средств в рамках Программы развития регионов до 2020 года, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование и (или) строительство жилья;
2) проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда.
Статья 18. Распределение сумм кредитов областным бюджетам на содействие развитию предпринимательства в моногородах на 2016 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 19. Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию Дорожной карты занятости 2020 определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 20. Распределение средств по базовому финансированию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.

27) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
28) профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда);
29) жердің пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау жөніндегі уәкілетті органның штат санын ұстауға;
30) сәулет, қала құрылысы, құрылыс және мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы істері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға;
31) ауызсумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды оқшау жүйелерінен ауызсу беру жөніндегі көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
32) өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға;
33) халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге 2016 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу және (немесе) оларды пайдаланудың тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
16-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте жалға берілетін тұрғын үй құрылысы үшін 30 жыл мерзімге «Бәйтерек» ҰБХ» АҚ бюджеттік кредиттеу тетігі арқылы кейіннен 30 000 000 мың теңге бере отырып, 2016 жылғы 31 наурызға дейінгі мерзімге жергілік атқарушы органдарды бюджеттік кредиттеу тетігі арқылы бұрын басталған кредиттік тұрғын үй жобаларын аяқтауға «Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» АҚ үшін 30 000 000 мың теңге сомасында 2015 жылы бөлінген бюджеттік кредиттерді қайтару көзделсін.
«Бәйтерек» ҰБХ» АҚ бюджеттік кредиттеу қаражатын пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
17-бап. Мынадай:
1) облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беру;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау бағыттары бойынша іске асырылатын Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
18-бап. Облыстық бюджеттерге моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге 2016 жылға арналған кредиттер сомасын бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
19-бап. Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi негiзiнде айқындалады.
20-бап. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру бойынша қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

Статья 21. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2016 год в сумме 219 870 477 тысяч тенге, в том числе на специальный резерв Правительства Республики Казахстан 127 647 086 тысяч тенге.
Распределение и (или) порядок использования средств специального резерва Правительства Республики Казахстан определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 22. Учесть, что в составе затрат Министерства национальной экономики Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 8 975 732 тысячи тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 9 054 814 тысяч тенге.
Статья 23. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2016 год 464 199 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Статья 24. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2016 году в размере 631 300 000 тысяч тенге.
Статья 25. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2016 года в размере 7 648 936 937 тысяч тенге.
Статья 26. Установить лимит предоставления поручительств государства в 2016 году в размере 107 616 000 тысяч тенге.
Статья 27. Установить лимит государственных концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан в 2016 году в размере 1 164 043 826 тысяч тенге.
Статья 28. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2016 год, согласно приложению 5.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на

21-бап. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2016 жылға арналған резервi 219 870 477 мың теңге сомасында, оның ішінде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резерві 127 647 086 мың теңге сомасында бекiтiлсiн.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервінің қаражатын бөлу және (немесе) пайдалану тәртiбi Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
22-бап. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлiгi шығындарының құрамында мемлекеттiк материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 9 054 814 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 8 975 732 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
23-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепiлдiк берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшiн 464 199 мың теңге көзделсiн.
24-бап. 2016 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерiн беру лимитi 631 000 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
25-бап. 2016 жылғы 31 желтоқсанға үкiметтiк борыш лимитi 7 648 936 937 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
26-бап. 2016 жылы мемлекеттiң кепiлгерлiк беру лимитi 107 616 000 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
27-бап. 2016 жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің мемлекеттік концессиялық міндеттемелерінің лимиті 1 164 043 826 мың теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
28-бап. 2016 жылға арналған республикалық бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттiк бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

2 957 452
003
Делимитация и демаркация государственной границы Республики Казахстан
258 723
005
Заграничные командировки
2 243 672
008
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты дипломатических представительств за рубежом
86 221
010
Представление интересов Республики Казахстан за рубежом
33 084 944
013
Представление интересов Республики Казахстан в международных организациях, уставных и других органах Содружества Независимых Государств
347 662
017
Участие Республики Казахстан в международных организациях, иных международных и прочих органах
11 486 047
019
Обеспечение реализации информационно-имиджевой политики
2 572 613
217
Министерство финансов Республики Казахстан
65 770 153
4
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
001
Услуги по обеспечению бюджетного планирования, исполнения и контроля за исполнением государственного бюджета и противодействию экономическим и финансовым преступлениям и правонарушениям
60 356 844
002
Осуществление аудита инвестиционных проектов, финансируемых международными финансовыми организациями
36 000
019
Выплата курсовой разницы по льготным жилищным кредитам
17 000
067
Финансирование политических партий
4 552 573
094
Управление государственными активами
807 736
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
18 331 857
130
Базовое финансирование субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
4 953 445
217
Развитие науки
13 378 412
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
9 358 707
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения и социального развития
9 358 707
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
1 891 196
001
Формирование государственной политики в сфере культуры, спорта и религий
1 564 539
037
Развитие международного сотрудничества в сфере религиозной деятельности, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг в сфере религиозной деятельности
326 657
241
Министерство энергетики Республики Казахстан
4 539 465
001
Услуги по координации деятельности в сфере энергетики, атомной энергии, нефтегазовой и нефтехимической промышленности и охраны окружающей среды
4 539 465
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
11 391 589
001
Формирование и реализация политики государства в сфере стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, туристской индустрии, формирования индустриальной политики, развития инфраструктуры и конкурентного рынка, транспорта и коммуникаций, связи, информатизации и информации, координации и контроля космической деятельности

2 957 452
003
Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасын делимитациялау және демаркациялау
258 723
005
Шетелдік іссапарлар
2 243 672
008
Шетелдегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және нақты қорғалуын қамтамасыз ету
86 221
010
Шетелде Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
33 084 944
013
Халықаралық ұйымдарда, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының жарғылық және басқа органдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру
347 662
017
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға, өзге де халықаралық және басқа органдарға қатысуы
11 486 047
019
Ақпараттық-имидждік саясаттың іске асырылуын қамтамасыз ету
2 572 613
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
65 770 153
001
Бюджеттік жоспарлау, мемлекеттік бюджеттің атқарылуын және орындалуын қамтамасыз ету және экономикалық және қаржылық қылмыстар мен құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл жөніндегі қызметтер
60 356 844
002
Халықаралық қаржы ұйымдары қаржыландыратын инвестициялық жобалардың аудитiн жүзеге асыру
36 000
019
Жеңілдікті тұрғын үй кредиттері бойынша бағамдық айырманы төлеу
17 000
067
Саяси партияларды қаржыландыру
4 552 573
094
Мемлекеттік активтерді басқару
807 736
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
18 331 857
130
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру
4 953 445
217
Ғылымды дамыту
13 378 412
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
9 358 707
001
Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
9 358 707
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
1 891 196
001
Мәдениет, спорт және дін саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
1 564 539
037
Діни қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, діни қызмет саласындағы әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерін жүргізу
326 657
241
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі
4 539 465
001
Энергетика, атом энергиясы, мұнай-газ және мұнай-химия өнеркәсібі және қоршаған ортаны қорғау саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер
4 539 465
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
11 391 589
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, туристік индустрия, индустриялық саясатты қалыптастыру, инфрақұрылымды және бәсекелестік нарықты, көлік және коммуникацияны, байланысты, ақпараттандыруды және ақпаратты дамыту, ғарыш қызметін үйлестіру және бақылау саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру

10 599 666
002
Создание информационной системы экстренного вызова при авариях и катастрофах
791 923
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
97 150 897
001
Услуги по формированию и развитию экономической, торговой политики, политики в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения, формированию и реализации государственного материального резерва, регулированию деятельности субъектов естественных монополий и в области статистической деятельности, обеспечению защиты конкуренции, координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и управления земельными ресурсами
26 815 284
004
Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения
14 369 871
006
Обеспечение реализации исследований проектов, осуществляемых совместно с международными организациями
2 732 805
007
Повышение конкурентоспособности регионов и совершенствование государственного управления
82 500
015
Укрепление национальной статистической системы Республики Казахстан
869 720
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
315 036
070
Реализация Страновой программы по укреплению сотрудничества между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития
328 669
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках Рамочных соглашений о партнерстве
49 854 628
081
Обеспечение представления статистической информации
1 782 384
406
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
1 467 146
001
Услуги по обеспечению контроля за исполнением республиканского бюджета
1 314 314
007
Совершенствование системы государственного финансового контроля
152 832
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
11 024 185
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы и противодействия коррупционным преступлениям и правонарушениям
10 036 822
008
Институциональная поддержка регионального хаба в сфере государственной службы и поддержка реформы государственной службы в области служебной этики, защиты меритократии и предупреждения коррупции
755 725
012
Услуги по тестированию кадров государственной службы республики
231 638
637
Конституционный Совет Республики Казахстан

10 599 666
002
Авариялар мен апаттар кезінде шұғыл шақыру ақпараттық жүйесін құру
791 923
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
97 150 897
001
Экономика, сауда саясатын, тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы саясатты қалыптастыру және дамыту, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру, табиғи монополиялар субъектілерінің және статистика қызметі саласындағы қызметті peттеу, бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, өңірлік даму, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жер ресурстарын басқару саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
26 815 284
004
Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу
14 369 871
006
Халықаралық ұйымдармен бірлесіп жүзеге асырылатын жобаларды зерттеулердің іске асырылуын қамтамасыз ету
2 732 805
007
Өңірлердің бәсекеге қабілеттілігін арттыру және мемлекеттік басқаруды жетілдіру
82 500
015
Қазақстан Республикасының ұлттық статистика жүйесін нығайту
869 720
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
315 036
070
Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасында ынтымақтастықты нығайту жөніндегі Елдік бағдарламаны іске асыру
328 669
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
49 854 628
081
Статистикалық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз ету
1 782 384
406
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
1 467 146
001
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 314 314
007
Мемлекеттік қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру
152 832
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
11 024 185
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру мен іске асыру және сыбайлас жемқорлық қылмыстарға және құқық бұзушылықтарға қарсы іс-қимыл
10 036 822
008
Мемлекеттік қызмет саласындағы өңірлік хабты институционалдық қолдау және қызметтік этика, меритократияны қорғау және сыбайлас жемқорлықтың алдын алу саласында мемлекеттік қызмет реформасын қолдау
755 725
012
Республиканың мемлекеттiк қызмет кадрларын тестілеу жөніндегі қызметтер
231 638
637
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесi

10 132
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
380 394 561
001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
3 555 331
060
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»
29 133 419
092
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Университет»
34 794 533
098
Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения
94 844 807
099
Обеспечение доступности качественного школьного образования
62 030 620
203
Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием
16 117 657
204
Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием
135 046 410
221
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций дошкольного образования
194 271
222
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций среднего образования
4 320 261
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
223
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования
31 415
224
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций высшего и послевузовского образования
325 837
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
33 572 469
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
603 060
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов
558 664
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
981 479
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
29 083 662
007
Строительство и реконструкция объектов образования
2 345 604
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
13 192 881
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
1 206 131
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
1 506 774
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
8 592
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
3 115 833
039
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся в области спорта

10 132
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
380 394 561
001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 555 331
060
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-на нысаналы салым
29 133 419
092
«Назарбаев Университеті» ДБҰ-на нысаналы салым
34 794 533
098
Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету
94 844 807
099
Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету
62 030 620
203
Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
16 117 657
204
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
135 046 410
221
Мектепке дейінгі мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
194 271
222
Мемлекеттік орта білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
4 320 261
223
Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
31 415
224
Мемлекеттік жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
325 837
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
33 572 469
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
603 060
004
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі медициналық білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
558 664
005
Денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
981 479
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
29 083 662
007
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 345 604
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
13 192 881
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
1 206 131
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 506 774
007
Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
8 592
038
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
3 115 833
039
Спорт саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету

32 505 455
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
11 484 515
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
11 484 515
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 868 104 748
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
1 868 104 748
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
1 834 514 418
034
Прикладные научные исследования в области охраны труда
64 451
044
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
26 992 116
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии c приоритетами социальной модернизации
131 175
10
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности, модернизация политики занятости
296 221
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
6 106 367
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
97 809 899
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
97 809 899
063
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
481 209
085
Реализация мероприятий в сфере жилищного хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
40 804 210
086
Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства в рамках Программы развития регионов до 2020 года
56 524 480
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
88 910 373
101
Администрация Президента Республики Казахстан
167 220
004
Услуги по хранению историко-культурных ценностей
167 220
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
3 462 913
040
Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан
933 993
219
Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации
2 528 920
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
41 416 053
017
Обеспечение внутриполитической стабильности, укрепление казахстанского патриотизма, взаимоотношение институтов гражданского общества и государства
411 648
021
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
415 866
022
Прикладные научные исследования

32 505 455
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
11 484 515
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
11 484 515
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 868 104 748
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
1 868 104 748
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
1 834 514 418
034
Еңбекті қорғау саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
64 451
044
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
26 992 116
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
131 175
056
Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық - талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
296 221
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
6 106 367
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
97 809 899
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
97 809 899
063
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
481 209
085
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
40 804 210
086
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру
56 524 480
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
88 910 373
101
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
167 220
004
Тарихи-мәдени құндылықтарды сақтау жөніндегі қызметтер
167 220
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
3 462 913
040
Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар өткізу
933 993
219
Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету
2 528 920
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
41 416 053
017
Ішкі саяси тұрақтылықты, қазақстандық патриотизмді, азаматтық қоғам және мемлекеттік институттар арасындағы қарым -қатынасты нығайтуды қамтамасыз ету
411 648
021
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
415 866
022
Қолданбалы ғылыми зерттеулер

5 000 000
096
Развитие научно-технологической и опытно-экспериментальной базы
1 209 072
097
Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры
3 220 135
099
Развитие электронного правительства, инфокоммуникационной инфраструктуры и информационной безопасности
55 949 783
13
Прочие
785 054 556
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
1 033 311
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
006
Представительские затраты
1 033 311
217
Министерство финансов Республики Казахстан
259 664 228
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
219 870 477
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
10 345 568
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
20 281 126
095
Выполнение обязательств государства
9 167 057
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
284 971 070
055
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств местного бюджета и работников казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов и с учетом выплаты ежемесячной надбавки за особые условия труда к их должностным окладам
284 971 070
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
10 697 171
061
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
2 263 587
204
Создание условий для привлечения инвестиций
2 625 818
205
Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан
5 807 766
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
225 083 554
062
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
445 000
065
Целевое перечисление в АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО-2017»
173 538 571
082
Реализация мероприятий в моногородах и регионах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
6 719 383
087
Реализация мероприятий в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса «Дорожная карта бизнеса 2020»
35 343 707
089
Реализация мероприятий мобилизационной подготовки, мобилизации и формирования государственного материального резерва
9 036 893
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан

5 000 000
096
Ғылыми-технологиялық және тәжірибелік-эксперименттік базаны дамыту
1 209 072
097
Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануды кеңейту
3 220 135
099
Электрондық үкіметті, инфокоммуникациялық инфрақұрылымды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту
55 949 783
13
Басқалар
785 054 556
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
1 033 311
006
Өкілдік шығындар
1 033 311
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
259 664 228
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
219 870 477
038
«Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау
10 345 568
089
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
20 281 126
095
Мемлекеттік міндеттемелерді орындау
9 167 057
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
284 971 070
055
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне азаматтық қызметшілерге, жергілікті бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуді ескере отырып берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
284 971 070
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
10 697 171
061
Техникалық реттеу және метрология саласындағы көрсетілетін қызметтер
2 263 587
204
Инвестициялар тарту үшін жағдай жасау
2 625 818
205
Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету
5 807 766
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
225 083 554
062
Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
445 000
065
«Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» АҚ-ға нысаналы аударым
173 538 571
082
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде моноқалаларда және өңірлерде іс-шараларды іске асыру
6 719 383
087
«Бизнестің жол картасы-2020» бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
35 343 707
089
Жұмылдыру дайындығы, жұмылдыру және мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру іс-шараларын іске асыру
9 036 893
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы

331 318
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
31 496 561
003
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
559 751
004
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение размера стипендий обучающимся в медицинских организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов
559 588
005
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
1 049 402
006
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
29 327 820
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
13 276 790
005
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей
1 196 262
006
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся в области культуры и искусства
1 526 721
007
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области культуры и искусства
8 592
038
Обучение и воспитание одаренных в спорте детей
3 109 782
039
Подготовка специалистов в организациях технического, профессионального, послесреднего образования и оказания социальной поддержки обучающимся в области спорта
683 748
040
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области спорта
7 828
041
Подготовка кадров в области культуры и искусства
6 743 857
242
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
45 207
048
Переподготовка и повышение квалификации кадров в области технического регулирования и метрологии
11 803
086
Переподготовка и повышение квалификации кадров в космической отрасли
33 404
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
339 476
017
Повышение квалификации и переподготовка кадров в области защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия, в сфере предпринимательства, жилищного хозяйства
339 476
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
1 056 101
018
Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов
1 056 101
622
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
1 841 792
013
Услуги по подготовке, переподготовке и повышению квалификации государственных служащих
1 841 792

331 318
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
31 496 561
003
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
559 751
004
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі медициналық білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
559 588
005
Денсаулық сақтау мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 049 402
006
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
29 327 820
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
13 276 790
005
Мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
1 196 262
006
Мәдениет пен өнер саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 526 721
007
Мәдениет пен өнер саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
8 592
038
Спорттағы дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
3 109 782
039
Спорт саласындағы техникалық, кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
683 748
040
Спорт саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
7 828
041
Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау
6 743 857
242
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
45 207
048
Техникалық реттеу және метрология саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
11 803
086
Ғарыш саласында кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
33 404
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
339 476
017
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы, кәсіпкерлік, тұрғын үй шаруашылығы саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
339 476
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
1 056 101
018
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің кәсіби деңгейін жоғарылату және жоғары білімнен кейінгі білім беру
1 056 101
622
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
1 841 792
013
Мемлекеттік қызметшілерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша көрсетілетін қызметтер
1 841 792

694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
170 509
011
Повышение квалификации и переподготовка кадров медицинских организаций
170 509
5
Здравоохранение
731 681 033
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
201
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
4 773 872
014
Услуги по лечению военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей и оказанию медицинской помощи пострадавшим от чрезвычайных ситуаций
4 773 872
208
Министерство обороны Республики Казахстан
4 870 256
008
Медицинское обеспечение Вооруженных Сил
4 870 256
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
546 820
019
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
546 820
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
677 204 172
024
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Университет»
1 239 655
052
Обеспечение населения медицинской помощью в рамках Единой национальной системы здравоохранения
604 781 968
053
Обеспечение населения медицинской помощью, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения, и развитие инфраструктуры
71 182 549
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
32 649 212
066
Прикладные научные исследования в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
143 757
088
Реализация мероприятий в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
32 505 455
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
11 636 701
028
Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан
11 636 701
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 081 185 266
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
2 081 185 266
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
2 047 289 276
044
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
26 512 625
048
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии c приоритетами социальной модернизации
149 833
056
Оказание услуг по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности, модернизация политики занятости
336 657
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
6 896 875
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
71 890 153
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
71 890 153
Функциональная группа
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
Администратор
Программа
1
2
3
063
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)

694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
170 509
011
Медицина ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
170 509
5
Денсаулық сақтау
731 681 033
201
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
4 773 872
014
Әскери қызметшілерді, құқық қорғау органдарының қызметкерлерін және олардың отбасы мүшелерін емдеу және төтенше жағдай кезінде зардап шеккендерге медициналық көмек көрсету жөніндегі қызметтер
4 773 872
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
4 870 256
008
Қарулы Күштерді медициналық қамтамасыз ету
4 870 256
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
546 820
019
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
546 820
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
677 204 172
024
«Назарбаев Университеті» ДБҰ-ға нысаналы салым
1 239 655
052
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету
604 781 968
053
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету және инфрақұрылымды дамыту
71 182 549
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
32 649 212
066
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
143 757
088
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы іс-шараларды іске асыру
32 505 455
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
11 636 701
028
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
11 636 701
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 081 185 266
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
2 081 185 266
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
2 047 289 276
044
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
26 512 625
048
Әлеуметтік жаңғыртудың басымдықтарына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
149 833
056
Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық - талдамалық қамтамасыз ету жөнінде көрсетілетін қызметтер, жұмыспен қамту саясатын жаңғырту
336 657
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
6 896 875
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
71 890 153
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
71 890 153
063
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

100
Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования
101
Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах
110
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
05
Здравоохранение
239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
052
Обеспечение населения медицинской помощью в рамках Единой национальной системы здравоохранения
100
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание медицинской помощи онкологическим больным
102
Оказание специализированной медицинской помощи
103
Оказание высокоспециализированной медицинской помощи
053
Обеспечение населения медицинской помощью, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения, и развитие инфраструктуры
100
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов
102
Оказание специализированной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения
103
Оказание высокоспециализированной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения
104
Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации
105
Оказание услуг по производству крови, ее компонентов и препаратов
106
Пропаганда здорового образа жизни
107
Оказание медицинской помощи с применением инновационных медицинских технологий
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
088
Реализация мероприятий в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения
100
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения
101
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение иммунопрофилактики населения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение

100
Дарынды балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту
101
Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
110
Облыстық бюджеттерге бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
05
Денсаулық сақтау
239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгi
052
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету
100
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне аудандық маңызы бар және ауылдық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілерінің халыққа медициналық көмек көрсетуі үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне онкологиялық аурулармен ауыратын науқастарға медициналық көмек көрсету үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Мамандандырылған медициналық көмек көрсету
103
Жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету
053
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, халықты медициналық көмекпен қамтамасыз ету және инфрақұрылымды дамыту
100
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету және кеңейту үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне дәрiлiк заттарды, вакциналарды және басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алу үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
102
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, мамандандырылған медициналық көмек көрсету
103
Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесі шеңберінде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсету
104
Санитариялық авиация түрінде жедел медициналық көмек көрсету
105
Қанды, оның құрамдарын және препараттарды өндіру бойынша қызмет көрсету
106
Салауатты өмір салтын насихаттау
107
Инновациялық медициналық технологияларды қолдану арқылы медициналық көмек көрсету
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлiгi
088
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы іс-шараларды іске асыру
100
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
101
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықтың иммундық профилактикасын қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру

239
Министерство здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
027
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам
100
Выплаты солидарных пенсий
101
Государственные базовые пенсионные выплаты
102
Надбавки к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
103
Выплата обязательств по государственной гарантии сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде
104
Государственное базовое пособие по инвалидности
105
Государственное базовое пособие по случаю потери кормильца
106
Государственное базовое пособие по возрасту
107
Пособие на погребение
108
Государственные специальные пособия
109
Субсидирование обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат в случае потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года
111
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
114
Специальные государственные пособия инвалидам ВОВ
115
Специальные государственные пособия участникам ВОВ
116
Специальные государственные пособия лицам, приравненным к инвалидам ВОВ
117
Специальные государственные пособия лицам, приравненным к участникам ВОВ
118
Специальные государственные пособия вдовам воинов, погибших в ВОВ
119
Специальные государственные пособия женам (мужьям) умерших инвалидов ВОВ
120
Специальные государственные пособия Героям Советского Союза, Героям Социалистического труда, кавалерам орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней
121
Специальные государственные пособия семьям погибших (умерших, пропавших без вести) военнослужащих, сотрудников органов внутренних дел и лиц, погибших при ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС
122
Специальные государственные пособия труженикам тыла в годы Великой Отечественной войны
123
Специальные государственные пособия участникам ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС, эвакуированных из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
124
Специальные государственные пособия инвалидам I и II групп
125
Специальные государственные пособия инвалидам III группы
126
Специальные государственные пособия детям-инвалидам до 16 лет
127
Специальные государственные пособия многодетным матерям, награжденные подвесками «Алтын алка», «Кумис алка» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава»

239
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгi
027
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және олардың төлемдерін жүргізу
100
Ортақ зейнетақыларды төлеу
101
Мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемдері
102
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар
103
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсiптiк зейнетақы жарналарының сақталуының мемлекеттiк кепiлдiгі бойынша міндеттеме төлеу
104
Мүгедектігі бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
105
Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
106
Жасына байланысты берілетін мемлекеттік базалық жәрдемақы
107
Жерлеуге берiлетiн жәрдемақы
108
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар
109
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу жағдайына төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау
111
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
114
ҰОС мүгедектеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
115
ҰОС қатысушыларына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
116
ҰОС мүгедектеріне теңестірілген адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
117
ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
118
ҰОС қаза болған жауынгерлердің жесірлеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
119
Қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдеріне (күйеулеріне) арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
120
Кеңес Одағының батырлары, Социалистік Еңбек ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
121
ЧАЭС оқиғасында апат салдарын жою кезінде қаза болған (қайтыс болған, хабар ошарсыз кеткен), әскери қызметкерлерінің, ішкі істер органдары қызметкерлерінің және қаза болған адамдардың отбасыларына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
122
Ұлы Отан соғысы жылдарындағы тыл еңбекшілеріне арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
123
ЧАЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
124
I және II топтағы мүгедектерге арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
125
III топтағы мүгедектерге арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
126
16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
127
«Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын алған және «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар

128
Специальные государственные пособия многодетным семьям, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
129
Специальные государственные пособия жертвам политических репрессий, имеющие инвалидность или являющиеся пенсионерами
130
Специальные государственные пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
131
Единовременные государственные денежные компенсации, гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне

128
Төрт немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы отбасыларға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
129
Мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
130
Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
131
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар

132
Единовременная денежная компенсация реабилитированным гражданам - жертвам массовых политических репрессий
133
Единовременные государственные пособия в связи с рождением ребенка
134
Государственные пособия по уходу за ребенком до одного года
135
Государственные пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей- инвалидов
Приложение 6
к Закону Республики Казахстан
«О республиканском бюджете
на 2016 - 2018 годы»
от « » 2015 года №
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2016 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства

132
Ақталған азаматтарға - жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарына бiржолғы ақшалай өтемақы
133
Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік жәрдемақылар
134
Бiр жасқа дейiнгі баланы күту үшін төленетін мемлекеттік жәрдемақылар
135
Мүгедек балаларды тәрбиелеуші ата-аналарға, қамқоршыларға мемлекеттік жәрдемақылар
«2016 - 2018 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының
2015 жылғы « »
№ Заңына
6-қосымша
2016 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнаулы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін күтіп-ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медциналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету