О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 956 "О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 год" и от 17 ноября 2014 года № 957 "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2015 года № 917
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 956 «О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 год» и от 17 ноября 2014 года № 957 «О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 – 2016 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                   К. Масимов
О внесении изменений в указы Президента Республики Казахстан
от 17 ноября 2014 года № 956 «О выделении целевого трансферта
из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 год» и от
17 ноября 2014 года № 957 «О выделении целевых трансфертов из
Национального фонда Республики Казахстан на 2015 – 2016 годы»
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указе Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 956 «О выделении целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 год»:
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«1) 80 (восемьдесят) миллиардов 848 (восемьсот сорок восемь) миллионов 188 (сто восемьдесят восемь) тысяч тенге на увеличение уставного капитала акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для строительства объектов инфраструктуры на территориях:
специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» на сумму 68 (шестьдесят восемь) миллиардов 500 (пятьсот) миллионов тенге;
специальной экономической зоны «Хоргос - Восточные ворота» на сумму 12 (двенадцать) миллиардов 348 (триста сорок восемь) миллионов 188 (сто восемьдесят восемь) тысяч тенге;»;
2) в Указе Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 «О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 – 2016 годы»:
в пункте 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«1. Выделить целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2015 – 2016 годы в размере 962 (девятьсот шестьдесят два) миллиарда 438 (четыреста тридцать восемь) миллионов 475 (четыреста семьдесят пять) тысяч тенге, в том числе:»;
в подпункте 1):
абзац восьмой изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы" 2014 жылғы 17 қарашадағы № 956 және "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 - 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы" 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 17 қарашадағы № 917 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы» 2014 жылғы 17 қарашадағы № 956 және «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 – 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу
туралы» 2014 жылғы 17 қарашадағы № 956 және «Қазақстан
Республикасының Ұлттық қорынан 2015 – 2016 жылдарға арналған
нысаналы трансферттер бөлу туралы» 2014 жылғы 17 қарашадағы
№ 957 жарлықтарына өзгерістер енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер енгізілсін:
1) «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 жылға арналған нысаналы трансферт бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 956 Жарлығында:
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) мына:
68 (алпыс сегіз) миллиард 500 (бес жүз) миллион теңге сомасына «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының;
12 (он екі) миллиард 348 (үш жүз қырық сегіз) миллион 188 (жүз сексен сегіз) мың теңге сомасына «Қорғас-Шығыс қақпасы» арнайы экономикалық аймағының аумақтарында инфрақұрылым объектілерін салу үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға 80 (сексен) миллиард 848 (сегіз жүз қырық сегіз) миллион 188 (жүз сексен сегіз) мың теңге;»;
2) «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 – 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 Жарлығында:
1-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетке 962 (тоғыз жүз алпыс екі) миллиард 438 (төрт жүз отыз сегіз) миллион 475 (төрт жүз жетпіс бес) мың теңге мөлшерінде нысаналы трансферттер, оның ішінде:»;
1) тармақшада:
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

«субсидирование ставки вознаграждения для увеличения объема финансового оздоровления субъектов агропромышленного комплекса – 5 (пять) миллиардов 792 (семьсот девяносто два) миллиона 601 (шестьсот одна) тысяча тенге;»;
абзацы десятый, одиннадцатый и двенадцатый изложить в следующей редакции:
«укрепление лабораторной базы для контроля технических стандартов и регламентов – 1 (один) миллиард 107 (сто семь) миллионов 826 (восемьсот двадцать шесть) тысяч тенге;
увеличение объемов геологоразведочных работ на перспективных участках недр – 4 (четыре) миллиарда 609 (шестьсот девять) миллионов 118 (сто восемнадцать) тысяч тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на подведение необходимой инфраструктуры при реализации проектов по Программе «Дорожная карта бизнеса 2020» – 9 (девять) миллиардов 781 (семьсот восемьдесят один) миллион 530 (пятьсот тридцать) тысяч тенге;»;
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
«выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования, в первую очередь, на ликвидацию трехсменного обучения и аварийности школ – 19 (девятнадцать) миллиардов 447 (четыреста сорок семь) миллионов 400 (четыреста) тысяч тенге;»;
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции:
«оплату услуг по обеспечению полета космонавта Республики Казахстан на Международную космическую станцию – 5 (пять) миллиардов 500 (пятьсот) миллионов тенге;»;
абзац одиннадцатый подпункта 2) изложить в следующей редакции:
«увеличение специального резерва Правительства Республики Казахстан – 225 (двести двадцать пять) миллиардов 500 (пятьсот) миллионов тенге.».
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                   Н.Назарбаев

«агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылай сауықтыру көлемін ұлғайту үшін сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға – 5 (бес) миллиард 792 (жеті жүз тоқсан екі) миллион 601 (алты жүз бір) мың теңге;»;
оныншы, он бірінші және он екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«техникалық стандарттар мен регламенттерді бақылау үшін зертханалық базаны нығайтуға – 1 (бір) миллиард 107 (бір жүз жеті) миллион 826 (сегіз жүз жиырма алты) мың теңге;
жер қойнауының перспективалы учаскелерінде геологиялық барлау жұмыстарының көлемін ұлғайтуға – 4 (төрт) миллиард 609 (алты жүз тоғыз) миллион 118 (бір жүз он сегіз) мың теңге;
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы бойынша жобаларды іске асыру кезінде қажетті инфрақұрылымды тартуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 9 (тоғыз) миллиард 781 (жеті жүз сексен бір) миллион 530 (бес жүз отыз) мың теңге;»;
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«бірінші кезекте үш ауысымдық оқытуды және мектептердің авариялығын жою үшін білім беру обьектілерін салуға және реконструкциялауға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 19 (он тоғыз) миллиард 447 (төрт жүз қырық жеті) миллион 400 (төрт жүз) мың теңге;»;
он тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықаралық ғарыш станциясына Қазақстан Республикасы ғарышкерінің ұшуын қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу – 5 (бес) миллиард 500 (бес жүз) миллион теңге;»;
2) тармақшаның он бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резервін ұлғайтуға – 225 (екі жүз жиырма бес) миллиард 500 (бес жүз) миллион теңге бөлінсін.».
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                 Н.Назарбаев