О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2016 года № 94.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 – 2016 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от
17 ноября 2014 года № 957 "О выделении целевых трансфертов из
Национального фонда Республики Казахстан на 2015 – 2016 годы"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 957 "О выделении целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан на 2015 – 2016 годы" следующие изменения:
в пункте 1:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1. Выделить целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет на 2015 – 2016 годы в размере 1 (один) триллион 202 (двести два) миллиарда 938 (девятьсот тридцать восемь) миллионов 475 (четыреста семьдесят пять) тысяч тенге (395 (триста девяносто пять) миллиардов 438 (четыреста тридцать восемь) миллионов 475 (четыреста семьдесят пять) тысяч тенге в 2015 году, 807 (восемьсот семь) миллиардов 500 (пятьсот) миллионов тенге в 2016 году), в том числе:";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) в 2016 году на:
строительство и реконструкцию дорог республиканского значения – 151 (сто пятьдесят один) миллиард 300 (триста) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" для строительства вторых железнодорожных путей на участке Шу - Алматы-1 – 19 (девятнадцать) миллиардов 400 (четыреста) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан тeмip жолы" для строительства паромного комплекса в порту Курык и эксплуатации универсальных грузопассажирских паромов – 17 (семнадцать) миллиардов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим увеличением уставного капитала акционерного общества "Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов" для реализации механизма гарантирования долевых вкладов – 10 (десять) миллиардов тенге;
модернизацию (реконструкция и строительство) систем тепло-, водоснабжения и водоотведения через механизмы кредитования областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы с определением в качестве поверенного (агента) акционерное общество "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства" и бюджетного субсидирования с определением в качестве оператора акционерное общество "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства" – 90 (девяносто) миллиардов тенге;

"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 - 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 ақпандағы № 94 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 – 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
«Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 – 2016 жылдарға
арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» Қазақстан
Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957
Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. «Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 – 2016 жылдарға арналған нысаналы трансферттер бөлу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 957 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2015 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджетке 1 (бір) триллион 202 (екі жүз екі) миллиард 938 (тоғыз жүз отыз сегіз) миллион 475 (төрт жүз жетпіс бес) мың теңге (2015 жылы 395 (үш жүз тоқсан бес) миллиард 438 (төрт жүз отыз сегіз) миллион 475 (төрт жүз жетпіс бес) мың теңге, 2016 жылы 807 (сегіз жүз жеті) миллиард 500 (бес жүз) миллион теңге) мөлшерінде нысаналы трансферттер, оның ішінде:»;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«2) 2016 жылы:
республикалық маңызы бар жолдарды салуға және реконструкциялауға – 151 (бір жүз елу бір) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге;
Шу – Алматы-1 учаскесінде қатарлас теміржол салу үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 19 (он тоғыз) миллиард 400 (төрт жүз) миллион теңге;
Құрық портында паром кешенін салу және әмбебап жүк-жолаушылар паромдарын пайдалану үшін «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 17 (он жеті) миллиард теңге;
үлестік салымдарды кепілдендіру тетігін іске асыру үшін «Қазақстанның ипотекалық несиелерге кепілдік беру қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын кейіннен ұлғайта отырып, «Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 10 (он) миллиард теңге;
«Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы» акционерлік қоғамын сенім білдірілген өкіл (агент) ретінде айқындай отырып, облыстық бюджеттерді, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерін кредиттеу және «Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы» акционерлік қоғамын оператор ретінде айқындай отырып, бюджеттік субсидиялау тетіктері арқылы жылумен, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жаңғыртуға (реконструкциялау және салу) – 90 (тоқсан) миллиард теңге;

выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение инженерных сетей в районах застройки (приобретения) жилья акционерным обществом "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" и его дочерними организациями – 17 (семнадцать) миллиардов 500 (пятьсот) миллионов тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования – 57 (пятьдесят семь) миллиардов 900 (девятьсот) миллионов тенге;
формирование материально-технической базы высших учебных заведений – 3 (три) миллиарда тенге;
софинансирование из республиканского бюджета проектов с международными финансовыми организациями – 41 (сорок один) миллиард 300 (триста) миллионов тенге;
увеличение специального резерва Правительства Республики Казахстан – 101 (сто один) миллиард 600 (шестьсот) миллионов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" для строительства объектов инфраструктуры на территории специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк" – 10 (десять) миллиардов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" для реализации государственной политики по стимулированию развития агропромышленного комплекса, увеличения емкости заимствования и привлечения дополнительных средств для фондирования проектов агропромышленного комплекса – 25 (двадцать пять) миллиардов тенге;
увеличение уставного капитала акционерного общества "Международный аэропорт Астана" для строительства нового терминала и реконструкции взлетно-посадочной полосы аэропорта города Астаны – 10 (десять) миллиардов тенге;
выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства в районах массовой застройки – 61 (шестьдесят один) миллиард тенге;
выделение целевого трансферта на развитие бюджету города Алматы на завершение строительства ледовых арен на 12000 (двенадцать) тысяч и 3000 (три) тысячи мест в рамках подготовки к проведению Всемирной зимней Универсиады 2017 – 10 (десять) миллиардов 900 (девятьсот) миллионов тенге;
выделение целевого текущего трансферта бюджету города Алматы на организацию и проведение мероприятий Всемирной зимней Универсиады 2017 – 17 (семнадцать) миллиардов 900 (девятьсот) миллионов тенге;
выделение целевого трансферта на развитие бюджету города Алматы для строительства и реконструкции объектов жилищно-коммунального хозяйства для объектов Всемирной зимней Универсиады 2017 – 4 (четыре) миллиарда 800 (восемьсот) миллионов тенге;

«Бәйтерек» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының және оның еншілес ұйымдарының тұрғын үй құрылысы (сатып алу) аудандарында инженерлік желілерді жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 17 (он жеті) миллиард 500 (бес жүз) миллион теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 57 (елу жеті) миллиард 900 (тоғыз жүз) миллион теңге;
жоғары оқу орындарының материалдық-техникалық базасын қалыптастыруға – 3 (үш) миллиард теңге;
халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлескен жобаларды республикалық бюджеттен қоса қаржыландыруға – 41 (қырық бір) миллиард 300 (үш жүз) миллион теңге;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің арнайы резервін ұлғайтуға – 101 (бір жүз бір) миллиард 600 (алты жүз) миллион теңге;
«Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының аумағында инфрақұрылым объектілерін салу үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 10 (он) миллиард теңге;
агроөнеркәсіптік кешенді дамытуды ынталандыру бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру, қарыз алу көлемін ұлғайту және агроөнеркәсіптік кешен жобаларын қорландыру үшін қосымша қаражат тарту үшін «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 25 (жиырма бес) миллиард теңге;
Астана қаласы әуежайының жаңа терминалын салу және ұшып-қону жолағын реконструкциялау үшін «Астана халықаралық әуежайы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын ұлғайтуға – 10 (он) миллиард теңге;
жаппай құрылыс салынатын аудандардағы тұрғын үй құрылысы үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 61 (алпыс бір) миллиард теңге;
2017 Бүкіләлемдік қысқы Универсиаданы өткізуге дайындық шеңберінде 12000 (он екі) мың және 3000 (үш) мың орындық Мұз айдындарының құрылысын аяқтауға Алматы қаласының бюджетіне нысаналы даму трансфертін бөлуге – 10 (он) миллиард 900 (тоғыз жүз) миллион теңге;
2017 Бүкіләлемдік қысқы Универсиада іс-шараларын ұйымдастыруға және өткізуге Алматы қаласының бюджетіне ағымдағы нысаналы трансферт бөлуге – 17 (он жеті) миллиард 900 (тоғыз жүз) миллион теңге;
2017 Бүкіләлемдік қысқы Универсиада объектілері үшін тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылығы объектілерін салу және реконструкциялау үшін Алматы қаласының бюджетіне нысаналы даму трансфертін бөлуге – 4 (төрт) миллиард 800 (сегіз жүз) миллион теңге;

выделение целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджету города Алматы на подведение индустриальной инфраструктуры при реализации проектов по Единой программе "Дорожная карта бизнеса 2020" – 15 (пятнадцать) миллиардов тенге;
выделение целевых трансфертов и бюджетных кредитов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию мероприятий по Программе "Дорожная карта занятости 2020" – 63 (шестьдесят три) миллиарда тенге;
выплату компенсации вкладчикам акционерного общества "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" – 20 (двадцать) миллиардов 900 (девятьсот) миллионов тенге;
целевое перечисление в акционерное общество "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017" для формирования контента выставки, создания IT-инфраструктуры и культурно-развлекательных мероприятий – 60 (шестьдесят) миллиардов тенге.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев

«Бизнестің жол картасы-2020» бірыңғай бағдарламасы бойынша жобаларды іске асыру кезінде индустриялық инфрақұрылым жүргізуге облыстық бюджеттерге, Алматы қаласының бюджетіне нысаналы даму трансферттерін бөлуге – 15 (он бес) миллиард теңге;
«Жұмыспен қамту 2020 жол картасы» бағдарламасы бойынша
іс-шараларды іске асыруға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне нысаналы даму трансфертін бөлуге – 63 (алпыс үш) миллиард теңге;
«Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» акционерлік қоғамының салымшыларына өтемақы төлеуге – 20 (жиырма) миллиард 900 (тоғыз жүз) миллион теңге;
көрме контентін қалыптастыру, IT-инфрақұрылымын құру және мәдени-ойын-сауық іс-шаралары үшін «Астана ЭКСПО-2017» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамына нысаналы аударымға – 60 (алпыс) миллиард теңге бөлінсін.».
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                            Н.Назарбаев