О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1005 "О некоторых вопросах Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2016 года № 339. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.02.2017 № 71.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего постановления см. п.2
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1005 "О некоторых вопросах Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 551) следующие изменения:
в Положении о Министерстве здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Функции центрального аппарата:
1) формирование государственной политики в области здравоохранения, труда, занятости, социальной защиты населения;
2) разработка и реализация программ в области здравоохранения, труда, занятости, миграции, социальной защиты населения;
3) разработка и утверждение в пределах своей компетенции нормативных правовых, правовых актов, в том числе форм учетной и отчетной документации, методических рекомендаций в области здравоохранения, труда, занятости, миграции, социальной защиты населения;
4) формирование и определение приоритетов научных разработок, организация проведения научных исследований и координация научного сопровождения в области здравоохранения, труда, занятости, миграции и социальной защиты населения, разработка концепции медицинской науки;
5) осуществление международного сотрудничества в курируемых сферах деятельности;
6) заключение меморандумов (соглашений) с руководителями местных исполнительных органов, направленных на достижение конечных результатов деятельности в области здравоохранения и социально-трудовой сфере;
7) осуществление мониторинга реализации политики в области здравоохранения, труда, занятости, миграции и социальной защиты населения;
8) организация медицинской помощи;
9) разработка и утверждение стандартов и регламентов в области здравоохранения;
10) определение порядка организации диагностики, лечения различных видов патологии детей с физическими и (или) психическими недостатками;

"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгінiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1005 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 8 маусымдағы № 339 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 17.02.2017 № 71 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгінiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1005 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 551-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі туралы ережеде:
16, 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Орталық аппараттың функциялары:
1) денсаулық сақтау, еңбек, жұмыспен қамту, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру;
2) денсаулық сақтау, еңбек, жұмыспен қамту, көші-қон, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру;
3) өз құзыреті шегінде денсаулық сақтау, еңбек, жұмыспен қамту, көші-қон, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы нормативтік құқықтық, құқықтық актілерді, оның ішінде есепке алу мен есептілік құжаттамасының нысандарын, әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және бекіту;
4) денсаулық сақтау, еңбек, жұмыспен қамту, көші-қон және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы ғылыми әзірлемелердің басымдықтарын қалыптастыру және айқындау, ғылыми зерттеулер жүргізуді ұйымдастыру және ғылыми сүйемелдеуді үйлестіру, медициналық ғылым тұжырымдамасын әзірлеу;
5) жетекшілік ететін қызмет салаларында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру;
6) жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен денсаулық сақтау және әлеуметтік-еңбек саласындағы қызметтің түпкі нәтижелеріне қол жеткізуге бағытталған меморандумдар (келісімдер) жасасу;
7) денсаулық сақтау, еңбек, жұмыспен қамту, көші-қон және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы саясаттың іске асырылуына мониторингті жүзеге асыру;
8) медициналық көмекті ұйымдастыру;
9) денсаулық сақтау саласындағы стандарттар мен регламенттерді әзірлеу және бекіту;
10) дене және (немесе) психикалық кемістіктері бар балалардың әртүрлі патологияларының түрлерін диагностикалауды, емдеуді ұйымдастыру тәртібін айқындау;

11) определение порядка организации скрининга для максимально раннего выявления детей группы "риска" в родовспомогательных учреждениях, детских поликлиниках, учреждениях первичной медико-санитарной помощи и направления выявленных детей группы "риска" и с ограниченными возможностями в психолого-медико-педагогические консультации;
12) организация формирования здорового образа жизни и здорового питания;
13) реализация государственной молодежной политики;
14) осуществление формирования и реализации государственного социального заказа по вопросам охраны здоровья и пропаганды здорового образа жизни среди молодежи;
15) внедрение новых методов профилактики, диагностики, лечения и медицинской реабилитации;
16) обеспечение развития медицинской и фармацевтической науки и координации научной деятельности в области здравоохранения;
17) утверждение положений об интернатуре и резидентуре;
18) утверждение перечня клинических специальностей интернатуры, резидентуры;
19) размещение государственного образовательного заказа на подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров в области здравоохранения;
20) обеспечение совместно с уполномоченным органом в области образования подготовки врачей общей практики, педиатров и средних медицинских работников по вопросам раннего выявления детей группы "риска";
21) утверждение порядка повышения квалификации и переподготовки медицинских и фармацевтических кадров, а также квалификационных требований к организациям, реализующим программы дополнительного медицинского и фармацевтического образования;
22) утверждение государственных общеобязательных стандартов и типовых профессиональных учебных программ по медицинским и фармацевтическим специальностям, а также положения о клинических базах организаций образования в области здравоохранения и требований, предъявляемых к ним;
23) утверждение типовых учебных программ по медицинским и фармацевтическим специальностям по согласованию с уполномоченным органом в области образования;
24) осуществление планирования подготовки медицинских и фармацевтических кадров в пределах своих полномочий с учетом потребности отрасли;
25) осуществление научно-медицинской экспертизы научных проектов и программ, научно-медицинских разработок в области здравоохранения;
26) определение порядка выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга в случае их перемещения с целью проведения неродственной трансплантации, а также образцов клеток, тканей, биологических жидкостей и секретов, в том числе продуктов жизнедеятельности человека, физиологических и патологических выделений, мазков, соскобов, смывов, предназначенных для диагностических научных целей или полученных в процессе проведения биомедицинских исследований;

11) босандыру мекемелерінде, балалар емханаларында, медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету мекемелерінде "қатер" тобындағы балаларды барынша ерте анықтау үшін скрининг ұйымдастыру және анықталған "қатер" тобындағы және мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияларға жіберу тәртібін айқындау;
12) саламатты өмір салты мен дұрыс тамақтануды қалыптастыруды ұйымдастыру;
13) мемлекеттік жастар саясатын іске асыру;
14) жастар арасында денсаулық сақтау және саламатты өмір салтын насихаттау мәселелері бойынша мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды және іске асыруды жүзеге асыру;
15) профилактиканың, диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістерін енгізу;
16) медицина және фармацевтика ғылымын дамытуды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау саласындағы ғылыми қызметті үйлестіру;
17) интернатура және резидентура туралы ережелерді бекіту;
18) интернатураның, резидентураның клиникалық мамандықтарының тізбесін бекіту;
19) денсаулық сақтау саласындағы кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру;
20) білім беру саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, "қатер" тобындағы балаларды ерте анықтау мәселелері бойынша жалпы практика дәрігерлерін, педиатрлар мен орта буындағы медицина қызметкерлерін даярлауды қамтамасыз ету;
21) медицина және фармацевтика кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау тәртібін, сондай-ақ қосымша медициналық және фармацевтикалық білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарының тәртібін бекіту;
22) мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттар мен медициналық және фармацевтикалық мамандықтар бойынша үлгілік кәсіптік оқу бағдарламаларын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы білім беру ұйымдарының клиникалық базалары туралы ережені және оларға қойылатын талаптарды бекіту;
23) бiлiм беру саласындағы уәкiлеттi органмен келiсу бойынша медициналық және фармацевтикалық мамандықтар бойынша үлгілік оқу бағдарламаларын бекіту;
24) өз өкілеттіктері шегінде саланың қажеттіліктерін ескере отырып, медицина және фармацевтика кадрларын даярлауды жоспарлауды жүзеге асыру;
25) денсаулық сақтау саласындағы ғылыми жобалардың және бағдарламалардың, ғылыми-медициналық әзірлемелердің ғылыми-медициналық сараптамасын жүзеге асыру;
26) туыстас емес транспланттауды жүргізу мақсатында гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін өткізген жағдайда, оларды, сондай-ақ диагностикалық ғылыми мақсаттарға арналған немесе биомедициналық зерттеулер жүргізу процесінде алынған жасушалардың, тіндердің, биологиялық сұйықтықтар мен сөлдердің, оның ішінде адамның тіршілік әрекеті өнімдерінің, физиологиялық және патологиялық шығарындылардың, сүртінділердің, қырындылардың, шайындылардың үлгілерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру тәртібін айқындау;

27) утверждение состава и положения о формулярной комиссии уполномоченного органа;
28) утверждение стандартов аккредитации в области здравоохранения;
29) утверждение требований по проведению клинических и доклинических (неклинических) исследований;
30) разработка и утверждение правил поощрения работников организаций здравоохранения, участвующих в оказании комплекса мероприятий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - ГОБМП) и правил присвоения почетных званий в области здравоохранения;
31) согласование назначения руководителей местных органов государственного управления здравоохранением;
32) утверждение состава и положения Центральной комиссии по вопросам этики;
33) осуществление мероприятий по оснащению государственных организаций здравоохранения;
34) обеспечение готовности подведомственных организаций по предупреждению и лечению заболеваний населения при чрезвычайных ситуациях;
35) определение порядка и условий оказания платных услуг в организациях здравоохранения;
36) утверждение правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж за счет бюджетных средств;
37) утверждение порядка обеспечения лекарственными средствами граждан;
38) разработка и утверждение правил проведения оценки безопасности и качества лекарственных средств и изделий медицинского назначения, зарегистрированных в Республике Казахстан;
39) утверждение перечня социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
40) утверждение порядка проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа и справки о временной нетрудоспособности;
41) утверждение квалификационных требований, предъявляемых к медицинской и фармацевтической деятельности;
42) определение порядка возмещения затрат организациям здравоохранения за счет бюджетных средств;
43) утверждение порядка оказания медицинской помощи;
44) утверждение порядка оказания медико-социальной помощи, предоставляемой гражданам, страдающим социально значимыми заболеваниями;
45) утверждение порядка оказания первичной медико-санитарной помощи, а также прикрепления граждан к организациям первичной медико-санитарной помощи;
46) утверждение порядка оказания консультативно-диагностической помощи;
47) утверждение порядка оказания стационарной помощи;
48) утверждение порядка оказания стационарозамещающей помощи;
49) утверждение порядка оказания скорой медицинской помощи;
50) утверждение порядка предоставления медицинской помощи в форме санитарной авиации;
51) утверждение порядка восстановительного лечения и медицинской реабилитации, в том числе и детской медицинской реабилитации;

27) уәкілетті органның формулярлық комиссиясының құрамын және ол туралы ережені бекіту;
28) денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу стандарттарын бекіту;
29) клиникалық және клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулер жүргізу жөніндегі талаптарды бекіту;
30) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі (бұдан әрі – ТМККК) шеңберінде іс-шаралар кешенін көрсетуге қатысатын денсаулық сақтау ұйымдарының қызметкерлерін көтермелеу қағидаларын және денсаулық сақтау саласындағы құрметті атақтарды беру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
31) денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының басшыларын тағайындауды келісу;
32) Этика мәселелері жөніндегі орталық комиссияның құрамын және ережесін бекіту;
33) мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарын жарақтандыру бойынша іс-шараларды жүзеге асыру;
34) төтенше жағдайлар кезінде халықтың ауруларының алдын алу және оларды емдеу жөніндегі ведомстволық бағынысты ұйымдардың дайындығын қамтамасыз ету;
35) денсаулық сақтау ұйымдарында ақылы қызметтерді көрсету тәртібі мен шарттарын айқындау;
36) Қазақстан Республикасының азаматтарын бюджет қаражаты есебінен шетелге емделуге жіберу қағидаларын бекіту;
37) азаматтарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету тәртібін бекіту;
38) Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасына бағалау жүргізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
39) әлеуметтік мәні бар аурулардың және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулардың тізбесін бекіту;
40) еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын және анықтамасын беру тәртібін бекіту;
41) медициналық және фармацевтикалық қызметке қойылатын біліктілік талаптарын бекіту;
42) денсаулық сақтау ұйымдарының шығындарын бюджет қаражатының есебінен өтеу тәртібін айқындау;
43) медициналық көмек көрсету тәртібін бекіту;
44) әлеуметтік мәні бар аурулармен ауыратын азаматтарға ұсынылатын медициналық-әлеуметтік көмек көрсету тәртібін бекіту;
45) алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсету, сондай-ақ азаматтарды алғашқы медициналық-санитариялық көмек ұйымдарына бекіту тәртібін бекіту;
46) консультациялық-диагностикалық көмек көрсету тәртібін бекіту;
47) стационарлық көмек көрсету тәртібін бекіту;
48) стационарды алмастыратын көмек көрсету тәртібін бекіту;
49) жедел медициналық көмек көрсету тәртібін бекіту;
50) санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету тәртібін бекіту;
51) қалпына келтіру емі және медициналық оңалту, оның ішінде балаларды медициналық оңалту тәртібін бекіту;

52) разработка и утверждение Государственной фармакопеи Республики Казахстан;
53) определение списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, закупаемых у единого дистрибьютора;
54) разработка и утверждение правил применения технических средств контроля, приборов наблюдения и фиксации, фото-, видеоаппаратуры, применяемых в медицинских организациях в целях обеспечения защиты прав пациентов;
55) координация деятельности субъектов здравоохранения, за исключением организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
56) определение порядка проведения аттестации на профессиональную компетентность специалистов в области здравоохранения;
57) разработка и утверждение нормативов оснащения доклинических симуляционных кабинетов медицинских колледжей;
58) утверждение порядка формирования реестра субъектов здравоохранения, осуществляющих оптовую и розничную реализацию изделий медицинского назначения и медицинской техники в уведомительном порядке;
59) определение порядка разработки и утверждения Казахстанского национального лекарственного формуляра, а также порядка разработки и согласования лекарственных формуляров организаций здравоохранения;
60) утверждение правил проведения инспектирования в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
61) утверждение перечней организаций для проведения доклинических (неклинических), клинических исследований биологически активных веществ, фармакологических и лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
62) утверждение порядка проведения медицинских осмотров лиц, претендующих на получение права управления транспортными средствами;
63) определение порядка аккредитации в области здравоохранения;
64) определение порядка обеспечения получения гражданами Республики Казахстан и оралманами ГОБМП;
65) утверждение перечня клинических баз;
66) утверждение типовой формы договора на оказание ГОБМП и платных услуг в организациях здравоохранения;
67) определение порядка забора, хранения и использования крови и тканей лиц, подвергшихся воздействию ионизирующего излучения;
68) утверждение порядка и условий совершения и передачи организациям здравоохранения анатомического дара;
69) утверждение государственного норматива сети организаций здравоохранения;
70) определение порядка выплат донорам за донацию крови и ее компонентов;
71) утверждение порядка оказания паллиативной помощи и сестринского ухода;

52) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фармакопеясын әзірлеу және бекіту;
53) Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың тізімін айқындау;
54) пациенттер құқықтарының қорғалуын қамтамасыз ету мақсаттарында медициналық ұйымдарда қолданылатын техникалық бақылау құралдарын, байқау және тіркеп-белгілеу аспаптарын, фото-, бейнеаппаратураларды қолдану қағидаларын әзірлеу және бекіту;
55) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы қызметті жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарын қоспағанда, денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін үйлестіру;
56) денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік құзыреттілігіне аттестаттауды өткізу тәртібін айқындау;
57) медициналық колледждердің клиникаға дейінгі симуляциялық кабинеттерін жарақтандыру нормативтерін әзірлеу және бекіту;
58) медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы көтерме және бөлшек саудада өткiзуді хабарлама жасау тәртібімен жүзеге асыратын денсаулық сақтау субьектілерінің тізілімін жасау тәртібін бекіту;
59) Қазақстандық ұлттық дәрілік формулярды әзірлеу және бекіту тәртібін, сондай-ақ денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік формулярларын әзірлеу және келісу тәртібін айқындау;
60) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы инспекциялауды жүргізу қағидаларын бекіту;
61) биологиялық активті заттардың, фармакологиялық және дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың клиникаға дейінгі (клиникалық емес), клиникалық зерттеулерін жүргізу үшін ұйымдар тізбесін бекіту;
62) көлік құралдарын басқару құқығын алуға үміткер адамдарға медициналық қарап-тексеру жүргізу тәртібін бекіту;
63) денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу тәртібін айқындау;
64) Қазақстан Республикасы азаматтарының және оралмандардың ТМККК алуын қамтамасыз ету тәртібін айқындау;
65) клиникалық базалар тізбесін бекіту;
66) денсаулық сақтау ұйымдарында ТМККК және ақылы қызметтер көрсетуге арналған шарттың үлгілік нысанын бекіту;
67) иондандырушы сәулелену әсеріне ұшыраған адамдардың қаны мен тіндерін алу, сақтау және пайдалану тәртібін айқындау;
68) анатомиялық сый жасау және оны денсаулық сақтау ұйымдарына беру тәртібі мен шарттарын бекіту;
69) денсаулық сақтау ұйымдары желісінің мемлекеттік нормативін бекіту;
70) донорларға қан мен оның компоненттерінің донациясы үшін ақы төлеу тәртібін айқындау;
71) паллиативтік көмекті және мейіргер күтімін көрсету тәртібін бекіту;

72) утверждение положения о деятельности организаций и (или) структурных подразделений организаций здравоохранения, осуществляющих лабораторную диагностику, а также объем и виды проводимых ими исследований;
73) утверждение положения о деятельности организаций и (или) структурных подразделений организаций здравоохранения, осуществляющих патологоанатомическую диагностику, а также порядка проведения патологоанатомического вскрытия;
74) утверждение порядка организации и проведения внутренней и внешней экспертиз качества медицинских услуг;
75) разработка и утверждение типового договора по предоставлению медицинской помощи в рамках ГОБМП, заключаемого между пациентом и медицинской организацией;
76) разработка и утверждение методики осуществления экспертной оценки оптимальных технических характеристик и клинико-технического обоснования медицинской техники;
77) определение порядка взаимодействия по контрактному фракционированию;
78) утверждение перечня орфанных препаратов;
79) утверждение состава аптечки для оказания первой помощи;
80) утверждение перечня орфанных (редких) заболеваний;
81) утверждение перечня медицинских противопоказаний для заключения трудовых договоров в сфере тяжелых работ, работ с вредными (особо вредными) и (или) опасными условиями труда, на подземных работах, а также для допуска лиц декретированной группы населения к работе;
82) разработка и утверждение правил формирования цен на лекарственные средства и изделия медицинского назначения в рамках ГОБМП;
83) разработка и утверждение правил осуществления сервисного обслуживания медицинской техники в Республике Казахстан;
84) разработка и утверждение правил допуска иностранных специалистов к клинической практике, за исключением лиц, приглашенных к осуществлению профессиональной медицинской деятельности в Национальном холдинге в области здравоохранения и его дочерних организациях, а также в "Назарбаев Университет" или его медицинских организациях, в медицинских организациях Управления делами Президента Республики Казахстан;
85) разработка и утверждение надлежащих фармацевтических практик;
86) разработка и утверждение правил оказания сурдологической помощи населению Республики Казахстан;
87) определение порядка прижизненного добровольного пожертвования тканей (части ткани) и (или) органов (части органов) после смерти в целях трансплантации;
88) определение порядка создания условий работодателями для прохождения профилактических медицинских осмотров лицам, подлежащим данным осмотрам в рамках ГОБМП;

72) зертханалық диагностиканы жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарының және (немесе) осы ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметі туралы ережені, сондай-ақ олар жүргізетін зерттеулердің көлемі мен түрлерін бекіту;
73) патологиялық-анатомиялық диагностиканы жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарының және (немесе) осы ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметі туралы ережені, сондай-ақ патологиялық-анатомиялық ашып қарауды жүргізу тәртібін бекіту;
74) медициналық көрсетілетін қызметтер сапасына ішкі және сыртқы сараптамаларды ұйымдастыру мен жүргізу тәртібін бекіту;
75) пациент пен медициналық ұйым арасында жасалатын, ТМККК шеңберінде медициналық көмек ұсыну жөніндегі үлгілік шартты әзірлеу және бекіту;
76) медициналық техниканың оңтайлы техникалық сипаттамаларына және клиникалық-техникалық негіздемесіне сарапшылық бағалауды жүзеге асыру әдістемесін әзірлеу және бекіту;
77) келісімшарттық фракциялау жөніндегі өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындау;
78) орфандық препараттар тізбесін бекіту;
79) алғашқы көмек көрсетуге арналған дәрі қобдишасының құрамын бекіту;
80) орфандық (сирек кездесетін) аурулардың тізбесін бекіту;
81) ауыр жұмыстар, еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) қауіпті жұмыстар саласында, жерасты жұмыстарына еңбек шарттарын жасасу, сондай-ақ халықтың декреттелген тобындағы адамдарды жұмысқа жіберу үшін медициналық қарсы көрсетілімдер тізбесін бекіту;
82) ТМККК шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарға бағаларды қалыптастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
83) Қазақстан Республикасында медициналық техникаға сервистік қызмет көрсетуді жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
84) Денсаулық сақтау саласындағы ұлттық холдингте және оның еншiлес ұйымдарында, сондай-ақ "Назарбаев Университетінде" немесе оның медициналық ұйымдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының медициналық ұйымдарында кәсіптік медициналық қызметті жүзеге асыруға шақырылған адамдарды қоспағанда, шетелдік мамандарды клиникалық практикаға жіберу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
85) тиісті фармацевтикалық практикаларды әзірлеу және бекіту;
86) Қазақстан Республикасының халқына сурдологиялық көмек көрсету қағидаларын әзірлеу және бекіту;
87) қайтыс болғаннан кейін тіндерді (тіннің бөлігін) және (немесе) ағзаларды (ағзалардың бөлігін) транспланттау мақсатында оларды тірі кезінде ерікті түрде беру тәртібін айқындау;
88) ТМККК шеңберінде профилактикалық медициналық қарап-тексеруге жататын адамдарға осы қарап-тексеруден өтуі үшін жұмыс берушілердің жағдай жасау тәртібін айқындау;

89) разработка и утверждение инструкции, алгоритмов и методических рекомендаций по организации оказания медицинской помощи;
90) разработка и утверждение методики формирования (расчета) показателей в области здравоохранения;
91) определение порядка закупа товаров и услуг для осуществления экспертизы при государственной регистрации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и оценке их безопасности и качества;
92) разработка и утверждение положения о деятельности врачебно-консультативной комиссии;
93) утверждение порядка проведения аккредитации испытательных лабораторий, осуществляющих монопольную деятельность по экспертизе и оценке безопасности и качества лекарственных средств, изделий медицинского назначения;
94) утверждение порядка и сроков проведения сертификации специалистов в области здравоохранения, а также порядка оценки профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения;
95) утверждение порядка и условий допуска к сертификации специалистов в области здравоохранения лиц, получивших медицинское образование за пределами Республики Казахстан;
96) утверждение порядка, срока выдачи и отзыва свидетельства о присвоении квалификационной категории для специалистов в области здравоохранения, за исключением специалистов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
97) разработка и утверждение размеров тарифов на медицинские услуги, предоставляемых в рамках ГОБМП, финансируемой из республиканского бюджета, а также методики их формирования;
98) формирование перечня ГОБМП;
99) разработка и утверждение правил формирования баз данных физических лиц, за которых перечислены обязательные пенсионные взносы, обязательные пенсионные взносы работодателя, обязательные профессиональные пенсионные взносы, и единого списка получателей пенсионных выплат из единого накопительного пенсионного фонда;
100) разработка и определение порядка и сроков исчисления (удержания) и перечисления отчислений и (или) взносов;
101) разработка и определение порядка исчисления стажа участия и срока страхования в системе обязательного социального медицинского страхования;
102) утверждение порядка ежемесячного предоставления страховыми организациями в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) информации о произведенных страховых выплатах;
103) разработка и утверждение правил обмена информацией между единым накопительным пенсионным фондом и Государственной корпорацией о движениях по индивидуальным пенсионным счетам, условным пенсионным счетам;

89) медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықтарды, алгоритмдер мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және бекіту;
90) денсаулық сақтау саласындағы көрсеткіштерді қалыптастыру (есептеу) әдістемесін әзірлеу және бекіту;
91) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды мемлекеттік тіркеу және олардың қауіпсіздігі мен сапасын бағалау кезінде сараптаманы жүзеге асыру үшін тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібін айқындау;
92) дәрігерлік-консультациялық комиссияның қызметі туралы ережені әзірлеу және бекіту;
93) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасын сараптау және бағалау жөніндегі монополиялық қызметті жүзеге асыратын сынақ зертханаларын аккредиттеуді жүргізу тәртібін бекіту;
94) денсаулық сақтау саласындағы мамандарды сертификаттауды жүргізу тәртібі мен мерзімдерін, сондай-ақ кәсіптік даярлықты бағалау және денсаулық сақтау саласындағы мамандар біліктілігіне сәйкестікті растау тәртібін бекіту;
95) Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерде медициналық білім алған адамдарды денсаулық сақтау саласындағы мамандарды сертификатталуға жіберу тәртібі мен шарттарын бекіту;
96) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мамандарды қоспағанда, денсаулық сақтау саласындағы мамандар үшін біліктілік санатын беру туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу тәртібін, мерзімдерін бекіту;
97) республикалық бюджеттен қаржыландырылатын ТМККК шеңберінде ұсынылатын медициналық көрсетілетін қызметтерге тарифтер мөлшерін, сондай-ақ оларды қалыптастыру әдістемесін әзірлеу және бекіту;
98) ТМККК тізбесін қалыптастыру;
99) міндетті зейнетақы жарналары, жұмыс берушінің мiндеттi зейнетақы жарналары, мiндеттi кәсіптік зейнетақы жарналары аударылған жеке тұлғалардың дерекқорын және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан зейнетақы төлемдерін алушылардың бірыңғай тiзiмiн қалыптастыру қағидаларын әзiрлеу және бекіту;
100) аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу және айқындау;
101) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне қатысу өтілі мен ондағы сақтандыру мерзімін есептеу тәртібін әзірлеу және бекіту;
102) сақтандыру ұйымдарының жүргізілген сақтандыру төлемдері туралы ақпаратты "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) ай сайын ұсыну тәртібін бекіту;
103) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры мен Мемлекеттік корпорация арасындағы жеке зейнетақы шоттары, шартты зейнетақы шоттары бойынша қозғалыстар туралы ақпарат алмасу қағидаларын әзірлеу және бекіту;

104) разработка размеров резервов фонда социального медицинского страхования на покрытие непредвиденных расходов;
105) разработка норм и лимитов, обеспечивающих финансовую устойчивость фонда социального медицинского страхования;
106) разработка ежегодного предложения об установлении предельной величины процентной ставки комиссионного вознаграждения от активов фонда социального медицинского страхования, направляемого на обеспечение деятельности фонда социального медицинского страхования;
107) разработка перечня финансовых инструментов для инвестирования активов фонда социального медицинского страхования;
108) разработка и утверждение перечня, форм, сроков представления финансовой и иной отчетности фондом социального медицинского страхования для обеспечения контрольных функций;
109) осуществление анализа, оценки и контроля финансовой устойчивости фонда социального медицинского страхования;
110) разработка и утверждение методики формирования тарифов на медицинские услуги в системе обязательного медицинского страхования;
111) утверждение видов и порядка предоставления высокотехнологичных медицинских услуг;
112) осуществление координации деятельности медицинских организаций, оказывающих высокотехнологичные медицинские услуги;
113) утверждение предельных цен на закуп лекарственных средств и изделий медицинского назначения в рамках ГОБМП и обязательного социального медицинского страхования;
114) утверждение порядка оптовой и розничной реализации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
115) утверждение порядка формирования объединенной комиссии по качеству медицинских услуг, положения о ее деятельности;
116) утверждение порядка закупа у субъектов здравоохранения услуг по оказанию медицинской помощи в системе обязательного социального медицинского страхования, осуществляемых фондом социального медицинского страхования;
117) утверждение порядка выбора поставщика услуг по оказанию ГОБМП и возмещения его затрат;
118) установление цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии по согласованию с антимонопольным органом;
119) установление перечня заболеваний, при наличии которых лицо не может усыновить ребенка, принять его под опеку или попечительство, патронат;
120) осуществление возмещения затрат по оказанию ГОБМП из средств республиканского бюджета по администрируемым бюджетным программам;

104) әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының күтпеген шығыстарды жабуға арналған резервтерінің мөлшерін әзірлеу;
105) әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаржылық орнықтылығын қамтамасыз ететін нормалар мен лимиттерді әзірлеу;
106) әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қызметін қамтамасыз етуге жіберілетін, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерінен алынатын комиссиялық сыйақының пайыздық мөлшерлемесінің шекті шамасын белгілеу туралы ұсынысты жыл сайын әзірлеу;
107) әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының активтерін инвестициялау үшін қаржы құралдарының тізбесін әзірлеу;
108) бақылау функцияларын қамтамасыз ету үшін әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаржылық және өзге де есептілігінің тізбесін, нысандарын, оларды ұсыну мерзімдерін әзірлеу және бекіту;
109) әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының қаржылық орнықтылығын талдауды, бағалауды және бақылауды жүзеге асыру;
110) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіндегі медициналық көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру әдістемесін әзірлеу және бекіту;
111) жоғары технологиялы медициналық көрсетілетін қызметтердің түрлері мен оларды ұсыну тәртібін бекіту;
112) жоғары технологиялы медициналық қызметтерді көрсететiн медициналық ұйымдардың қызметiн үйлестiрудi жүзеге асыру;
113) ТМККК және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберінде дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды сатып алуға шекті бағаларды бекіту;
114) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы көтерме және бөлшек саудада өткізу тәртібін бекіту;
115) медициналық көрсетілетін қызметтердің сапасы жөніндегі біріккен комиссияны қалыптастыру тәртібін, оның қызметі туралы ережені бекіту;
116) әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры жүзеге асыратын, міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде медициналық көмек көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді денсаулық сақтау субъектілерінен сатып алу тәртібін бекіту;
117) ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдау және оның шығындарын өтеу тәртібін бекіту;
118) мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын монополияға қарсы органмен келісу бойынша белгілеу;
119) адамның бала асырап алуы, оны қорғаншылыққа немесе қамқоршылыққа, патронатқа қабылдап алуы мүмкін болмайтын аурулар тiзбесiн белгілеу;
120) әкімшілендірілетін бюджеттік бағдарламалар бойынша республикалық бюджет қаражатынан ТМККК көрсету жөніндегі шығындарды өтеуді жүзеге асыру;

121) осуществление координации и взаимодействия в области обеспечения безопасности и охраны труда с другими государственными органами, а также с представителями работников и работодателей;
122) установление порядка разработки, утверждения, замены и пересмотра норм труда работодателем, типовых норм и нормативов по труду, единых и (или) межотраслевых, типовых норм и нормативов по труду для всех сфер деятельности;
123) установление порядка представления, рассмотрения и согласования норм труда в организациях, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов);
124) установление порядка представления, рассмотрения и согласования параметров по системе оплаты труда работников организаций, на услуги (товары, работы) которых вводится государственное регулирование тарифов (цен, ставок сборов);
125) утверждение порядка выдачи работникам молока или равноценных пищевых продуктов, лечебно-профилактического питания, специальной одежды и других средств индивидуальной защиты, а также установление порядка обеспечения их средствами коллективной защиты, санитарно-бытовыми помещениями и устройствами за счет средств работодателя;
126) утверждение по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию норм выдачи работникам молока или равноценных пищевых продуктов, лечебно-профилактического питания;
127) утверждение по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию норм выдачи специальной одежды и других средств индивидуальной защиты работникам организаций различных видов экономической деятельности;
128) рассмотрение и согласование квалификационных справочников или типовых квалификационных характеристик должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций различных видов экономической деятельности, разрабатываемых и утверждаемых уполномоченными государственными органами соответствующих сфер деятельности;
129) разработка и утверждение перечня наименований должностей работников, относящихся к административному персоналу;
130) определение списка производств, цехов, профессий и должностей, перечня тяжелых работ, работ с вредными и (или) опасными условиями труда, работа в которых дает право на сокращенную продолжительность рабочего времени, дополнительный оплачиваемый ежегодный трудовой отпуск и повышенный размер оплаты труда, а также порядка их предоставления;
131) определение порядка разработки, пересмотра, утверждения и применения единого тарифно-квалификационного справочника работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационных характеристик профессий рабочих, квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих, а также типовых квалификационных характеристик должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций;

121) еңбек қауіпсіздігін және еңбекті қорғауды қамтамасыз ету саласында басқа мемлекеттік органдармен, сондай-ақ қызметкерлердің және жұмыс берушілердің өкілдерімен үйлестіруді және өзара іс-қимылды жүзеге асыру;
122) жұмыс берушінің еңбек нормаларын, еңбек жөнiндегi үлгiлiк нормалар мен нормативтердi, қызметтің барлық салалары үшін еңбек жөніндегі бірыңғай және (немесе) салааралық, үлгілік нормалар мен нормативтерді әзірлеу, бекіту, ауыстыру және қайта қарау тәртiбiн белгiлеу;
123) көрсететін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым мөлшерлемелерін) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдарда еңбек нормаларын ұсыну, қарау және келісу тәртібін белгілеу;
124) көрсететін қызметтеріне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтерді (бағаларды, алым мөлшерлемелерін) мемлекеттік реттеу енгізілетін ұйымдар жұмыскерлерінің еңбегіне ақы төлеу жүйесі бойынша өлшемдерді ұсыну, қарау және келісу тәртібін белгілеу;
125) жұмыс берушінің қаражаты есебінен жұмыскерлерге сүт немесе оған теңестірілген тамақ өнімдері, емдік-профилактикалық тағам, арнайы киім және басқа да жеке қорғаныш құралдарын беру тәртібін бекіту, сондай-ақ оларды ұжымдық қорғаныш құралдарымен, санитариялық-тұрмыстық үй-жайлармен және құрылғылармен қамтамасыз ету тәртібін белгілеу;
126) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша жұмыскерлерге сүт немесе оған теңестірілген тамақ өнімдерін, емдік-профилактикалық тағам беру нормаларын бекіту;
127) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша алуан түрлі экономикалық қызмет ұйымдарының жұмыскерлеріне арнайы киім және басқа да жеке қорғаныш құралдарын беру нормаларын бекіту;
128) тиісті қызмет салаларының уәкілетті мемлекеттік органдары әзірлейтін және бекітетін экономикалық қызметтің алуан түрлі ұйымдарының басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының біліктілік анықтамалықтарын немесе үлгілік біліктілік сипаттамаларын қарау және келісу;
129) әкiмшiлiк персоналға жататын жұмыскерлер лауазымдары атауларының тiзбесiн әзірлеу және бекіту;
130) оларда жұмыс істеу жұмыс уақытының қысқартылған ұзақтығына, жыл сайынғы ақы төленетін қосымша еңбек демалысына және еңбекке ақы төлеудің жоғарылатылған мөлшеріне құқық беретін өндірістердің, цехтардың, кәсіптер мен лауазымдардың тізімін, ауыр жұмыстардың, еңбек жағдайлары зиянды және (немесе) қауіпті жұмыстардың тізбесін, сондай-ақ оларды беру тәртібін айқындау;
131) Жұмыстар мен жұмысшы кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығын, жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларын және Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының, біліктілік анықтамалығын, сондай-ақ ұйымдар басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын әзірлеу, қайта қарау, бекіту және қолдану тәртібін айқындау;

132) разработка и утверждение единого тарифно-квалификационного справочника работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационных характеристик профессий рабочих, квалификационного справочника должностей руководителей, специалистов и других служащих;
133) разработка и утверждение квалификационных характеристик отдельных должностей специалистов государственных учреждений и казенных предприятий, общих для всех сфер деятельности;
134) разработка и пересмотр национальной рамки квалификаций совместно с уполномоченным органом в области образования;
135) разработка и пересмотр отраслевой рамки квалификаций в области здравоохранения и социально-трудовой сфере;
136) установление порядка разработки, введения, замены и пересмотра профессиональных стандартов;
137) выработка предложений по вопросам системы социального партнерства;
138) осуществление регистрации отраслевых и региональных соглашений, заключенных на областном уровне;
139) утверждение типового положения о трудовом арбитраже;
140) проведение обучения и аттестации государственных инспекторов труда;
141) выработка предложений по совершенствованию системы оплаты труда гражданских служащих;
142) определение порядка поступления на гражданскую службу и проведения конкурса на занятие вакантной должности гражданского служащего;
143) координация деятельности государственных органов по разработке технических регламентов в области безопасности и охраны труда;
144) установление единого порядка исчисления средней заработной платы;
145) определение общих требований к профессиональной подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров в организации;
146) утверждение формы, порядка ведения и хранения трудовых книжек;
147) утверждение списка работ, на которых запрещается применение труда работников, не достигших восемнадцатилетнего возраста, предельных норм переноски и передвижения тяжестей работниками, не достигшими восемнадцатилетнего возраста;
148) утверждение списка работ, на которых запрещается применение труда женщин, предельных норм подъема и перемещения вручную тяжестей женщинами;
149) утверждение типового положения о службе безопасности и охраны труда в организации;
150) определение порядка обязательной периодической аттестации производственных объектов по условиям труда;
151) определение порядка и сроков проведения обучения, инструктирования и проверок знаний по вопросам безопасности и охраны труда работников;
152) установление порядка разработки, утверждения и пересмотра инструкции по безопасности и охране труда работодателем;

132) Жұмыстар мен жұмысшы кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығын, жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларын, Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығын әзірлеу және бекіту;
133) барлық қызмет салаларына ортақ мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсіпорындар мамандарының жекелеген лауазымдарының біліктілік сипаттамаларын әзірлеу және бекіту;
134) білім беру саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп ұлттық біліктілік шеңберін әзірлеу және қайта қарау;
135) денсаулық сақтау және әлеуметтік-еңбек саласындағы салалық біліктілік шеңберін әзірлеу және қайта қарау;
136) кәсіптік стандарттарды әзірлеу, енгізу, ауыстыру және қайта қарау тәртібін белгілеу;
137) әлеуметтік әріптестік жүйесі мәселелері жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
138) облыстық деңгейде жасалған салалық және өңірлік келісімдерді тіркеуді жүзеге асыру;
139) еңбек төрелігі туралы үлгілік ережені бекіту;
140) мемлекеттік еңбек инспекторларын оқытуды және аттестаттауды жүргізу;
141) азаматтық қызметшілердің еңбегіне ақы төлеу жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
142) азаматтық қызметке кіру және азаматтық қызметшінің бос лауазымына орналасуға конкурс өткізу тәртібін айқындау;
143) мемлекеттік органдардың еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы техникалық регламенттерді әзірлеу жөніндегі қызметін үйлестіру;
144) орташа жалақыны есептеудің бірыңғай тәртібін белгілеу;
145) ұйымда кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және олардың біліктілігін арттыруға қойылатын жалпы талаптарды айқындау;
146) еңбек кітапшаларының нысанын, оларды жүргізу және сақтау тәртібін бекіту;
147) он сегіз жасқа толмаған жұмыскерлердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімін, он сегіз жасқа толмаған жұмыскерлердің ауыр заттарды тасуы мен қозғалтуының шекті нормаларын бекіту;
148) әйелдердің еңбегін пайдалануға тыйым салынатын жұмыстардың тізімін, әйелдердің ауыр заттарды қолмен көтеруінің және жылжытуының шекті нормаларын бекіту;
149) ұйымдағы еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау қызметі туралы үлгілік ережені бекіту;
150) өндірістік объектілерді еңбек жағдайлары бойынша міндетті мерзімдік аттестаттау тәртібін айқындау;
151) жұмыскерлерді еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша оқыту, оларға нұсқау беру және білімдерін тексеру тәртібі мен мерзімдерін айқындау;
152) жұмыс берушiнiң еңбек қауiпсiздiгi және еңбектi қорғау жөнiндегi нұсқаулықты әзiрлеу, бекiту және қайта қарау тәртібін белгілеу;

153) определение порядка назначения и выплаты социального пособия по временной нетрудоспособности;
154) разработка и утверждение порядка декларирования деятельности работодателя;
155) определение приоритетов научных разработок в области безопасности и охраны труда и регулирования трудовых отношений;
156) организация разработки научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и осуществление их реализации;
157) разработка и утверждение формы учета коллективных трудовых споров;
158) разработка и утверждение единых межотраслевых нормативов численности работников, обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование государственных органов;
159) согласование реестров должностей гражданских служащих, разрабатываемых и утверждаемых соответствующими уполномоченными государственными органами соответствующих сфер деятельности;
160) определение порядка и условий проведения аттестации гражданских служащих;
161) разработка и утверждение реестра должностей гражданских служащих в сфере социального обеспечения и некоторых сферах системы здравоохранения;
162) согласование отраслевых нормативов численности работников, обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование государственных органов, разрабатываемых и утверждаемых государственными органами соответствующих сфер деятельности;
163) разработка и утверждение типовых положений о районных (городских) и региональных комиссиях по вопросам занятости населения;
164) разработка и утверждение порядка организации и финансирования:
общественных работ;
социальных рабочих мест;
молодежной практики;
профессионального обучения;
165) анализ, прогнозирование спроса и предложения рабочей силы, информирование Правительства Республики Казахстан о состоянии рынка труда;
166) разработка и утверждение формы административного учета для представления сведений о востребованных специальностях и вакантных рабочих местах для включения в базу данных текущих вакансий и прогнозируемых рабочих мест;
167) обеспечение формирования единой информационной системы социально-трудовой сферы;
168) разработка и утверждение порядка квотирования рабочих мест для инвалидов;
169) разработка и утверждение порядка и условий выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода;
170) разработка и утверждение порядка выдачи справок иностранцу или лицу без гражданства о соответствии его квалификации для самостоятельного трудоустройства, перечня приоритетных отраслей (видов экономической деятельности) и востребованных в них профессий для самостоятельного трудоустройства иностранцев и лиц без гражданства;

153) еңбекке уақытша қабілетсіздік бойынша әлеуметтік жәрдемақыны тағайындау мен төлеу тәртібін айқындау;
154) жұмыс берушінің қызметін декларациялау тәртібін әзірлеу және бекіту;
155) еңбек қауіпсіздігі мен еңбекті қорғау және еңбек қатынастарын реттеу саласындағы ғылыми әзірлемелердің басымдықтарын айқындау;
156) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламалар әзірлеуді ұйымдастыру және оларды іске асыруды жүзеге асыру;
157) ұжымдық еңбек дауларын есепке алу нысанын әзірлеу және бекіту;
158) мемлекеттік органдарға техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыскерлер санының бірыңғай салааралық нормативтерін әзірлеу және бекіту;
159) тиісті қызмет салаларының тиісті уәкілетті мемлекеттік органдары әзірлейтін және бекітетін азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімдерін келісу;
160) азаматтық қызметшілерді аттестаттауды өткізудің тәртібі мен шарттарын айқындау;
161) әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы және денсаулық сақтау жүйесінің кейбір салаларындағы азаматтық қызметшілер лауазымдарының тізілімін әзірлеу және бекіту;
162) тиісті қызмет салаларының мемлекеттік органдары әзірлейтін және бекітетін мемлекеттік органдарға техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыскерлер санының салалық нормативтерін келісу;
163) халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі аудандық (қалалық) және өңірлік комиссиялар туралы үлгілік ережелерді әзірлеу және бекіту;
164) мыналарды:
қоғамдық жұмыстарды;
әлеуметтік жұмыс орындарын;
жастар практикасын;
кәсіптік оқытуды ұйымдастыру және қаржыландыру тәртібін әзірлеу және бекіту;
165) жұмыс күшіне сұраныс пен ұсынысты талдау, болжау, еңбек нарығының жай-күйі туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар ету;
166) ағымдағы бос орындар және болжанатын жұмыс орындары дерекқорына қосу үшін қажетті мамандықтар мен бос жұмыс орындары туралы мәліметтер беруге арналған әкімшілік есепке алу нысандарын әзірлеу және бекіту;
167) әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін қалыптастыруды қамтамасыз ету;
168) мүгедектер үшін жұмыс орындарын квоталау тәртібін әзірлеу және бекіту;
169) жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру тәртібі мен шарттарын әзірлеу және бекіту;
170) өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру тәртібін, шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесін әзірлеу және бекіту;

171) разработка и утверждение стандартов рабочего места инвалида;
172) разработка порядка установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан и ее распределения между регионами Республики Казахстан;
173) выдача справки о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства иностранным работникам;
174) распределение квоты в пределах и порядке, установленных Правительством Республики Казахстан, на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, между областями, городом республиканского значения и столицей;
175) разработка и утверждение методики определения прогнозной потребности в рабочей силе;
176) разработка прогноза потребности экономики в кадрах и согласование его с заинтересованными центральными исполнительными органами;
177) разработка и утверждение порядка квотирования рабочих мест для трудоустройства:
граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования;
лиц, освобожденных из мест лишения свободы;
лиц, состоящих на учете службы пробации;
178) разработка и утверждение порядка организации и финансирования мер по содействию предпринимательской инициативе;
179) разработка и утверждение порядка добровольного переселения лиц для повышения мобильности рабочей силы;
180) разработка и утверждение порядка проведения социальной профессиональной ориентации по согласованию с центральным уполномоченным органом в области образования;
181) разработка и утверждение типового устава центра занятости населения;
182) разработка и утверждение методических рекомендаций по формированию карты занятости регионов (районов, городов и областей);
183) разработка и утверждение индивидуальной карты трудоустройства и формы ее заполнения;
184) разработка и утверждение типовых форм социального контракта;
185) в пределах своей компетенции осуществление межведомственной координации деятельности государственных органов по вопросам миграции населения;
186) выработка и внесение в Правительство Республики Казахстан предложений по формированию квоты на привлечение иностранной рабочей силы;
187) выработка и внесение в Правительство Республики Казахстан предложений по формированию региональных квот приема оралманов и переселенцев на среднесрочный период или предстоящий год, а также по определению регионов для расселения оралманов и переселенцев;
188) определение порядка присвоения статуса оралмана;
189) определение порядка включения в региональную квоту приема оралманов и переселенцев;

171) мүгедектің жұмыс орнының стандарттарын әзірлеу және бекіту;
172) Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға квота белгілеу және оны Қазақстан Республикасының өңірлері арасында бөлу тәртібін әзірлеу;
173) шетелдік жұмыскерлерге өз бетінше жұмысқа орналасу үшін біліктілік сәйкестігі туралы анықтама беру;
174) Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана арасында Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген шекте және тәртіппен бөлу;
175) жұмыс күшіне болжамды қажеттіліктерді айқындау әдістемесін әзірлеу және бекіту;
176) экономиканың кадрларға қажеттігінің болжамын әзірлеу және оны мүдделі орталық атқарушы органдармен келісу;
177) мыналарды:
ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды;
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын квоталау тәртібін әзірлеу және бекіту;
178) кәсіпкерлік бастамашылыққа жәрдемдесу бойынша шараларды ұйымдастыру және қаржыландыру тәртібін әзірлеу және бекіту;
179) жұмыс күшінің ұтқырлығын арттыру үшін адамдардың ерікті түрде қоныс аудару тәртібін әзірлеу және бекіту;
180) білім беру саласындағы орталық уәкілетті органмен келісу бойынша әлеуметтік кәсіптік бағдарлау жүргізудің тәртібін әзірлеу және бекіту;
181) халықты жұмыспен қамту орталығының үлгілік жарғысын әзірлеу және бекіту;
182) өңірлердің (аудандардың, қалалардың және облыстардың) жұмыспен қамту картасын қалыптастыру жөніндегі әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу және бекіту;
183) жұмысқа орналастырудың жеке картасын және оны толтыру нысанын әзірлеу және бекіту;
184) әлеуметтік келісімшарттың үлгілік нысандарын әзірлеу және бекіту;
185) өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың халықтың көші-қоны мәселелері бойынша қызметін ведомствоаралық үйлестіруді жүзеге асыру;
186) шетелдік жұмыс күшін тартуға квота қалыптастыру жөніндегі ұсыныстарды тұжырымдау және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізу;
187) оралмандар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың орта мерзімді кезеңге немесе алдағы жылға арналған өңірлік квоталарын қалыптастыру, сондай-ақ оралмандар мен қоныс аударушыларды қоныстандыру үшін өңірлерді айқындау жөніндегі ұсыныстарды тұжырымдау және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізу;
188) оралман мәртебесін беру тәртібін айқындау;
189) оралмандар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу тәртібін айқындау;

190) разработка и утверждение правил формирования базы данных вкладчиков (получателей) по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и единого списка физических лиц, заключивших договор о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов;
191) распределение региональной квоты приема оралманов и переселенцев между областями, городом республиканского значения и столицей;
192) проведение мониторинга реализации региональной квоты приема оралманов и переселенцев;
193) утверждение типового положения Комиссии по включению в региональную квоту приема оралманов, а также типовых правил и условий оплаты пособий оралманам и членам их семей, переселившимся в Республику Казахстан вне региональной квоты приема оралманов;
194) утверждение порядка обмена информацией единого накопительного пенсионного фонда с Государственной корпорацией об индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей);
195) разработка и утверждение правил представления единым накопительным пенсионным фондом Государственной корпорации сведений о заключенных и прекративших действие с вкладчиками (получателями) договорах о пенсионном обеспечении за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с использованием электронного документооборота;
196) разработка системы мер в области регулирования и мониторинга миграционных процессов;
197) определение порядка деятельности центров адаптации и интеграции оралманов, центров временного размещения;
198) разработка перечня производств, работ, профессий работников, занятых на работах с вредными (особо вредными) условиями труда, в пользу которых агентами по уплате обязательных профессиональных пенсионных взносов за счет собственных средств осуществляются обязательные профессиональные пенсионные взносы;
199) разработка правил осуществления обязательных профессиональных пенсионных взносов;
200) разработка и утверждение правил субсидирования обязательных пенсионных взносов получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года из Государственного фонда социального страхования (далее - Фонд);
201) разработка и утверждение правил предоставления государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, а также назначения и осуществления пенсионных выплат по возрасту, государственных базовых социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, государственных специальных пособий;

190) салымшылардың (алушылардың) міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары бойынша дерекқорын қалыптастыру қағидаларын және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасасқан жеке тұлғалардың бірыңғай тізімін әзірлеу және бекіту;
191) оралмандар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасын облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана арасында бөлу;
192) оралмандар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасын іске асыру мониторингін жүргізу;
193) Оралмандарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу жөніндегі комиссияның үлгілік ережесін, сондай-ақ Қазақстан Республикасына оралмандарды қабылдаудың өңірлік квотасынан тыс қоныс аударған оралмандарға және олардың отбасы мүшелеріне жәрдемақылар төлеудің үлгілік қағидалары мен шарттарын бекіту;
194) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының Мемлекеттік корпорациямен салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары туралы ақпарат алмасу тәртібін бекіту;
195) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының Мемлекеттік корпорацияға салымшылармен (алушылармен) міндетті зейнетақы жарналары, мiндеттi кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған және қолданысын тоқтатқан шарттар жөніндегі мәліметтерді электрондық құжат айналымын пайдалана отырып ұсынуы қағидаларын әзірлеу және бекіту;
196) көші-қон процестерін реттеу және мониторингтеу саласында шаралар жүйесін әзірлеу;
197) оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталықтары, уақытша орналастыру орталықтары қызметінің тәртібін айқындау;
198) өндірістердің, жұмыстардың, еңбек жағдайлары зиянды (аса зиянды) жұмыстармен айналысатын, пайдасына мiндеттi кәсiптiк зейнетақы жарналарын төлеу жөніндегі агенттер меншікті қаражаты есебiнен мiндеттi кәсiптiк зейнетақы жарналарын төлеуді жүзеге асыратын жұмыскерлер кәсіптерінің тізбесін әзірлеу;
199) міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу;
200) баланың бір жасқа толғанға дейінгі күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан (бұдан әрі – Қор) төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
201) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін бюджет қаражаты есебінен беру, сондай-ақ жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, мүгедектiгi бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берiлетiн мемлекеттiк базалық әлеуметтiк жәрдемақыларды, мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;

202) разработка и утверждение инструкции по назначению и осуществлению пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в органах прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры);
203) осуществление мониторинга сумм фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов вкладчиков (получателей) с учетом уровня инфляции на соответствующий финансовый год;
204) разработка правил выполнения гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции;
205) разработка правил возврата 50 процентов от суммы обязательных пенсионных взносов, перечисленных за счет бюджетных средств до 1 января 2016 года в пользу военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), сотрудников специальных государственных и правоохранительных органов, государственной фельдъегерской службы, а также лиц, права которых иметь специальные звания, классные чины и носить форменную одежду упразднены с 1 января 2012 года;
206) разработка порядка ежегодного повышения размеров пенсионных выплат по возрасту и пенсионных выплат за выслугу лет;
207) разработка перечня работ в организациях, осуществляющих судебно-медицинскую экспертизу и патолого-анатомическую диагностику, для льготного исчисления трудового стажа для назначения пенсионных выплат по возрасту в полуторном размере;
208) разработка списка сезонных отраслей промышленности, работа в которых в течение полного сезона засчитывается в стаж для назначения пенсионных выплат по возрасту за год работы;
209) разработка порядка и сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в единый накопительный пенсионный фонд и взыскания по ним;
210) разработка правил перечисления обязательных пенсионных взносов, удержанных и не перечисленных агентами с доходов бывших работников, местонахождение которых не известно, в связи с отсутствием по состоянию на 1 января 2005 года социального индивидуального кода и (или) регистрационного номера налогоплательщика, и (или) пенсионного договора с накопительным пенсионным фондом;
211) разработка правил осуществления пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда, и методики осуществления расчета размера пенсионных выплат;

202) прокуратура органдарында (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін тағайындау және оларды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлеу және бекіту;
203) салымшылардың (алушылардың) нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының сомаларына тиісті қаржы жылындағы инфляцияның деңгейін ескере отырып мониторингті жүзеге асыру;
204) зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы бойынша мемлекет кепілдіктерін инфляцияның деңгейін ескере отырып, орындау қағидаларын әзірлеу;
205) әскери қызметшілердің (мерзiмдi қызметтегі әскери қызметшiлерден басқа), арнаулы мемлекеттiк және құқық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет қызметкерлерiнің, сондай-ақ арнаулы атақтарға, сыныптық шендерге ие болу және нысанды киiм киiп жүру құқықтары 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап жойылған адамдардың пайдасына 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін бюджет қаражаты есебінен аударылған міндетті зейнетақы жарналарының сомасынан 50 пайызын қайтару қағидаларын әзірлеу;
206) жасына байланысты зейнетақы төлемдерінің және еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің мөлшерiн жыл сайын арттыру тәртiбiн әзірлеу;
207) жасына байланысты зейнетақы төлемдерін бiр жарым есе мөлшерде тағайындауға еңбек өтілін жеңiлдiкпен есептеу үшiн сот-медициналық сараптаманы және патологиялық-анатомиялық диагностиканы жүзеге асыратын ұйымдардағы жұмыстар тiзбесiн әзiрлеу;
208) толық маусым iшiндегi жұмысы жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау үшiн бiр жылғы жұмыс өтіліне есепке жатқызылатын өнеркәсiптiң маусымдық салаларының тiзiмiн әзiрлеу;
209) міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу (есебіне жазу) мен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аудару және олар бойынша өндіріп алу тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
210) 2005 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша әлеуметтiк жеке кодының және (немесе) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрiнiң және (немесе) жинақтаушы зейнетақы қорымен жасалған зейнетақы шартының болмауына байланысты тұрған жерi белгiсiз бұрынғы қызметкерлердiң табыстарынан агенттер ұстап қалған және аудармаған мiндеттi зейнетақы жарналарын аудару қағидаларын әзiрлеу;
211) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан төленетін міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру қағидаларын және зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеуді жүзеге асыру әдiстемесiн әзірлеу;

212) разработка и утверждение правил субсидирования обязательных пенсионных взносов работодателя получателям социальных выплат на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года из Фонда;
213) разработка порядка и сроков исчисления и перечисления социальных отчислений;
214) разработка и утверждение правил назначения, исчисления (определения), перерасчета размеров социальных выплат из Фонда, а также их осуществления;
215) дача согласия на назначение руководящих работников Фонда;
216) определение перечня, форм и сроков представления финансовой и иной отчетности Фондом и Государственной корпорацией;
217) разработка норм и лимитов, обеспечивающих финансовую устойчивость Фонда;
218) осуществление анализа, оценки и контроля финансовой устойчивости Фонда;
219) разработка перечня финансовых инструментов для инвестирования активов Фонда;
220) разработка порядка осуществления Фондом деятельности, связанной с ценными бумагами и другими финансовыми инструментами;
221) разработка ежегодного предложения об установлении предельной величины процентной ставки комиссионного вознаграждения, получаемого от активов Фонда;
222) разработка предложения о повышении размеров социальных выплат из Фонда на случаи утраты трудоспособности и потери кормильца;
223) разработка списка № 1 производств, работ, профессий, должностей и показателей на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда и списка № 2 производств, работ, профессий, должностей и показателей на работах с вредными и тяжелыми условиями труда;
224) разработка и утверждение стандартов оказания специальных социальных услуг;
225) разработка и утверждение правил предоставления платных специальных социальных услуг на платной основе;
226) обеспечение ведения мониторинга по предоставлению специальных социальных услуг;
227) разработка и утверждение порядка аттестации социальных работников по согласованию с уполномоченным органом в области образования;
228) разработка и утверждение квалификационных требований к социальным работникам;
229) разработка и утверждение порядка оценки и определения потребности в специальных социальных услугах по согласованию с уполномоченным органом в области образования;
230) выработка предложений по развитию видов и форм предоставления специальных социальных услуг;
231) взаимодействие с физическими и юридическими лицами, уполномоченным органом в области образования и другими государственными органами по вопросам предоставления специальных социальных услуг;

212) баланың бір жасқа толғанға дейінгі күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда Қордан төленетін әлеуметтік төлемдерді алушыларға жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын субсидиялау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
213) әлеуметтік аударымдарды есептеудің және аударудың тәртібі мен мерзімдерін әзірлеу;
214) Қордан төленетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау, мөлшерін есептеу (айқындау), қайта есептеу, сондай-ақ оларды жүзеге асыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
215) Қордың басшы қызметкерлерін тағайындауға келісім беру;
216) Қордың және Мемлекеттік корпорацияның қаржылық және өзге де есептілік тізбесін, нысандарын және оларды ұсыну мерзімдерін айқындау;
217) Қордың қаржылық орнықтылығын қамтамасыз ететін нормалар мен лимиттерді әзірлеу;
218) Қордың қаржылық тұрақтылығын талдауды, бағалауды және бақылауды жүзеге асыру;
219) Қор активтерін инвестициялау үшін қаржы құралдарының тізбесін әзірлеу;
220) Қордың бағалы қағаздарға және басқа да қаржы құралдарына байланысты қызметті жүзеге асыру тәртібін әзірлеу;
221) Қор активтерінен алынатын комиссиялық сыйақының пайыздық мөлшерлемесінің шекті шамасын белгілеу туралы жыл сайын ұсыныс әзірлеу;
222) еңбек ету қабілетінен айырылған және асыраушысынан айырылған жағдайда, Қордан төленетін әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін арттыру туралы ұсыныс әзірлеу;
223) жерасты және ашық кен жұмыстарындағы, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстардағы Өндірістердің, жұмыстардың, кәсіптердің, лауазымдар мен көрсеткіштердің № 1 тізімін және еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстардағы Өндірістердің, жұмыстардың, кәсіптердің, лауазымдар мен көрсеткіштердің № 2 тізімін әзірлеу;
224) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын әзірлеу және бекіту;
225) ақылы арнаулы әлеуметтік қызметтерді ақылы негізде көрсету қағидаларын әзірлеу және бекіту;
226) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну бойынша мониторинг жүргізуді қамтамасыз ету;
227) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша әлеуметтік жұмыскерлерді аттестаттау тәртібін әзірлеу және бекіту;
228) әлеуметтік жұмыскерлерге қойылатын біліктілік талаптарын әзірлеу және бекіту;
229) білім беру саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге мұқтаждықты бағалау мен айқындау тәртібін бекіту;
230) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсыну түрлері мен нысандарын дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлеу;
231) жеке және заңды тұлғалармен, білім беру саласындағы уәкілетті органмен және басқа да мемлекеттік органдармен арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсыну мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасау;

232) разработка и утверждение порядка ведения внутренней документации в организациях, предоставляющих специальные социальные услуги в области социальной защиты населения;
233) разработка и утверждение порядка учета одежды и мягкого инвентаря в организациях, предоставляющих специальные социальные услуги в области социальной защиты населения;
234) утверждение порядка предоставления социальных услуг в соответствии с индивидуальной программой реабилитации, в том числе санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам;
235) разработка и утверждение правил проведения медико-социальной экспертизы;
236) разработка и утверждение форм документов, формируемых при проведении медико-социальной экспертизы;
237) утверждение порядка исчисления совокупного дохода семьи;
238) определение порядка назначения и выплаты адресной социальной помощи, государственной пособий семьям, имеющим детей, специального государственного пособия;
239) утверждение типового положения об участковых комиссиях;
240) утверждение формы социального контракта, индивидуального плана и типового перечня мероприятий по содействию занятости и социальной адаптации семьи (лица);
241) утверждение порядка расчета величины прожиточного минимума совместно с уполномоченным органом в области государственной статистики;
242) установление фиксированной доли расходов на непродовольственные товары и услуги совместно с уполномоченным органом в области государственной статистики;
243) разработка плана мероприятий по социальной защите и реабилитации инвалидов;
244) установление общих принципов организации и осуществления медико-социальной экспертизы и реабилитации инвалидов;
245) разработка и утверждение порядка и условий субсидирования затрат работодателей, создающих специальные рабочие места для трудоустройства инвалидов;
246) осуществление координации деятельности по методическому обеспечению системы предоставления специальных социальных услуг;
247) определение размера черты бедности;
248) публикация в средствах массовой информации сведений о размере черты бедности;
249) разработка и утверждение стандартов и регламентов государственных услуг;
250) утверждение проверочных листов и критериев оценки степени риска совместно с уполномоченным органом по предпринимательству;
251) утверждение минимальных социальных стандартов в сферах труда, социального обеспечения и здравоохранения;
252) в пределах своей компетенции участие в реализации государственной политики по обеспечению равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;

232) халықты әлеуметтік қорғау саласындағы арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсынатын ұйымдарда ішкі құжаттаманы жүргізу тәртібін әзірлеу және бекіту;
233) халықты әлеуметтік қорғау саласында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтер ұсынатын ұйымдарда киімді және жұмсақ мүкәммалды есепке алу тәртібін әзірлеу және бекіту;
234) мүгедектер мен мүгедек балаларға жеке оңалту бағдарламасына сәйкес әлеуметтік көрсетілетін қызметтер, оның ішінде санаторийлік-курорттық ем ұсыну тәртібін бекіту;
235) медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын әзiрлеу және бекіту;
236) медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу кезінде қалыптастырылатын құжаттардың нысандарын әзірлеу және бекіту;
237) отбасының жиынтық табысын есептеу тәртібін бекіту;
238) атаулы әлеуметтік көмек, балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар, арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау мен төлеу тәртібін айқындау;
239) учаскелік комиссиялар туралы үлгілік ережені бекіту;
240) әлеуметтік келісімшарттың, жеке жоспардың нысанын және отбасын (адамды) жұмыспен қамтуға жәрдемдесу және әлеуметтік бейімдеу жөніндегі іс-шаралардың үлгілік тізбесін бекіту;
241) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасын есептеу тәртібін бекіту;
242) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп азық-түлік емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге шығыстардың тіркелген үлесін белгілеу;
243) мүгедектерді әлеуметтік қорғау және оңалту жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлеу;
244) медициналық-әлеуметтік сараптаманы және мүгедектерді оңалтуды ұйымдастыру мен жүзеге асырудың жалпы қағидаттарын белгілеу;
245) мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құратын жұмыс берушілердің шығындарын субсидиялау тәртібі мен шарттарын әзірлеу және бекіту;
246) арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерді ұсыну жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі қызметті үйлестіруді жүзеге асыру;
247) кедейлік шегінің мөлшерін айқындау;
248) бұқаралық ақпарат құралдарында кедейлік шегінің мөлшері туралы мәліметтерді жариялау;
249) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін әзірлеу және бекіту;
250) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп тексеру парақтары мен тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын бекіту;
251) еңбек, әлеуметтік қамсыздандыру және денсаулық сақтау салаларындағы ең төмен әлеуметтік стандарттарды бекіту;
252) өз құзыреті шегінде ерлер мен әйелдердің тең құқықтарын және тең мүмкіндіктерін қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу;

253) оказание в пределах своей компетенции государственных услуг, в том числе электронных;
254) осуществление в пределах своей компетенции защиты прав потребителей при оказании государственных услуг;
255) организация подготовки, повышения квалификации и переподготовки кадров в области здравоохранения, медико-социальной экспертизы и социально-трудовой сферы;
256) организация разъяснительной работы среди населения по вопросам охраны здоровья, труда, занятости, миграции, социальной защиты населения;
257) создание консультативно-совещательных и экспертных комиссий;
258) обеспечение ведомственного статистического наблюдения в области здравоохранения, а также проведение ведомственного статистического наблюдения в области труда, занятости, миграции, социальной защиты населения;
259) взаимодействие с общественными объединениями по реализации государственной политики в области здравоохранения, труда, занятости, миграции, социальной защиты населения;
260) осуществление взаимодействия и сотрудничества с молодежными организациями по вопросам здравоохранения, содействия в трудоустройстве и занятости молодежи;
261) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам здравоохранения, труда, занятости, миграции, социальной защиты населения;
262) методическая и организационная координация работы уполномоченных государственных органов, субъектов здравоохранения, социальных служб и иных организаций в области здравоохранения и социально-трудовой сфере;
263) создание и обеспечение функционирования электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей в области здравоохранения, занятости и организация доступа к ним физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере информатизации;
264) обеспечение согласования технических параметров ведомственных медицинских информационных систем, а также содержания электронных информационных ресурсов государственных органов, имеющих ведомственные медицинские службы;
265) разработка и утверждение правил сопровождения информационных систем в сфере социального обеспечения граждан, имеющих право на получение пособий, обязательного социального страхования, социального обеспечения семей, имеющих детей, пенсионного и социального обеспечения;
266) разработка и утверждение правил сопровождения информационных систем и доступа к использованию информационных систем и базы данных при оказании адресной социальной помощи;
267) разработка и утверждение правил доступа к информационным системам и базам данных в сфере социального обеспечения граждан, имеющих право на получение пособий, обязательного социального страхования, социального обеспечения семей, имеющих детей, пенсионного и социального обеспечения;

253) өз құзыреті шегінде мемлекеттік, оның ішінде электрондық қызметтер көрсету;
254) мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде тұтынушылардың құқықтарын қорғауды өз құзыреті шегінде жүзеге асыру;
255) денсаулық сақтау, медициналық-әлеуметтiк сараптама және әлеуметтік-еңбек салаларындағы кадрларды даярлауды, біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды ұйымдастыру;
256) халық арасында денсаулық сақтау, еңбек, жұмыспен қамту, көші-қон, халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі түсіндіру жұмыстарын ұйымдастыру;
257) консультациялық-кеңесші және сарапшылық комиссиялар құру;
258) денсаулық сақтау саласында ведомстволық статистикалық байқауды қамтамасыз ету, сондай-ақ еңбек, жұмыспен қамту, көші-қон, халықты әлеуметтік қорғау саласында ведомстволық статистикалық байқауларды жүргізу;
259) денсаулық сақтау, еңбек, жұмыспен қамту, көші-қон, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қоғамдық бірлестіктермен өзара іс-қимыл жасау;
260) жастар ұйымдарымен денсаулық сақтау, жастарды жұмысқа орналастыруға және жұмыспен қамтуға жәрдемдесу мәселелері бойынша өзара іс-қимылды және ынтымақтастықты жүзеге асыру;
261) жеке және заңды тұлғалардың денсаулық сақтау, еңбек, жұмыспен қамту, көші-қон, халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі өтініштерін қарау;
262) уәкілетті мемлекеттік органдардың, денсаулық сақтау субъектілерінің, әлеуметтік қызметтердің және өзге де денсаулық сақтау және әлеуметтік-еңбек саласындағы ұйымдардың жұмысын әдістемелік және ұйымдық үйлестіру;
263) денсаулық сақтау, жұмыспен қамту саласындағы электрондық ақпараттық ресурстар мен ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілерді құру және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету, оларға жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы заңнамасына сәйкес қол жеткізуін ұйымдастыру;
264) ведомстволық медициналық қызметтері бар мемлекеттік органдардың ведомстволық медициналық ақпараттық жүйелерінің техникалық параметрлерін, сондай-ақ электрондық ақпараттық ресурстарының мазмұнын келісуді қамтамасыз ету;
265) жәрдемақылар алуға құқығы бар азаматтарды әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру, балалы отбасыларды әлеуметтік қамсыздандыру, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы ақпараттық жүйелерді қолдау қағидаларын әзірлеу және бекіту;
266) атаулы әлеуметтік көмек көрсету кезінде ақпараттық жүйелерді қолдау және ақпараттық жүйелер мен дерекқорды пайдалануға қол жеткізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;
267) жәрдемақылар алуға құқығы бар азаматтарды әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру, балалы отбасыларды әлеуметтік қамсыздандыру, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы ақпараттық жүйелер мен дерекқорларға қол жеткізу қағидаларын әзірлеу және бекіту;

268) определение порядка ведения персонифицированного учета участников системы обязательного социального страхования и их социальных отчислений и социальных выплат;
269) определение порядка ведения персонифицированного учета обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и (или) пени;
270) разработка и утверждение правил предоставления Государственной корпорацией статистической и иной отчетной информации в сфере обязательного социального страхования, пенсионного и социального обеспечения;
271) осуществление иных функций, предусмотренных законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
17. Функции ведомств:
1) прием квалификационного экзамена на право производства судебно-психиатрической экспертизы и проведение аттестации судебно-психиатрических экспертов;
2) реализация государственной политики в области здравоохранения; труда, в том числе безопасности и охраны труда; занятости и миграции; социального обеспечения, в том числе пенсионного обеспечения и обязательного социального страхования; социальной защиты инвалидов; социальной поддержки семей с детьми; предоставления социальной помощи отдельным категориям граждан, миграции населения в пределах своей компетенции;
3) осуществление государственного контроля за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан, в том числе требований по безопасности и охране труда, законодательства о занятости населения, пенсионном обеспечении, социальной защите инвалидов, об обязательном социальном страховании, специальных социальных услугах, а также миграции населения, в пределах своей компетенции;
4) принятие мер по приостановлению деятельности или отдельных видов деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
5) участие в государственной экспертизе проектов в пределах своей компетенции;
6) осуществление в пределах своей компетенции государственного контроля за соблюдением лицензиатами законодательства Республики Казахстан;
7) осуществление лицензирования ввоза на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти страны органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов;
8) осуществление выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники (в том числе незарегистрированных) в качестве гуманитарной помощи или помощи при чрезвычайных ситуациях;

268) міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушыларды және олардың әлеуметтік аударымдары мен әлеуметтiк төлемдерін дербестендірілген есепке алуды жүргізу тәртібін айқындау;
269) міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды дербестендірілген есепке алуды жүргізу тәртібін айқындау;
270) Мемлекеттік корпорацияның міндетті әлеуметтік сақтандыру, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын әзірлеу және бекіту;
271) Қазақстан Республикасының заңдарында, Президенттің және Үкіметтің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
17. Ведомстволардың функциялары:
1) сот-психиатриялық сараптама жүргізу құқығына біліктілік емтихандарын қабылдау және сот-психиатриялық сарапшыларды аттестаттауды жүргізу;
2) денсаулық сақтау; еңбек, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау; жұмыспен қамту және көші-қон; әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және міндетті әлеуметтік сақтандыру; мүгедектерді әлеуметтік қорғау; балалы отбасыларды әлеуметтік қолдау; азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету, өз құзыреті шегінде халықтың көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру;
3) Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі талаптардың, халықты жұмыспен қамту, зейнетақымен қамсыздандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау, міндетті әлеуметтік сақтандыру, арнаулы әлеуметтік қызметтер, сондай-ақ өз құзыреті шегінде халықтың көші-қоны туралы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
4) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін тоқтата тұру жөнінде шаралар қабылдау;
5) өз құзыреті шегінде жобалардың мемлекеттік сараптамасына қатысу;
6) өз құзыреті шегінде лицензиаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
7) адамның ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) тіндерін, қан мен оның компоненттерін Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуді және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуді лицензиялау;
8) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы (оның ішінде тіркелмегендерін) ізгілік көмек немесе төтенше жағдайлар кезіндегі көмек ретінде Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беруді жүзеге асыру;

9) выдача разрешений на проведение доклинических (неклинических) и клинических исследований фармакологических и лекарственных средств, а также клинических исследований медицинских технологий;
10) государственная регистрация, перерегистрация, внесение изменений в регистрационное досье, отзыв решения о государственной регистрации лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, ведение Государственного реестра лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
11) принятие решения о приостановлении медицинского применения лекарственного средства, изделия медицинского назначения и медицинской техники путем приостановления действия регистрационного удостоверения лекарственного средства, изделия медицинского назначения и медицинской техники, а также запрете медицинского применения и изъятии из обращения или приостановлении медицинского применения серии (партии) лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
12) определение степени удовлетворенности граждан уровнем и качеством оказываемой медицинской помощи;
13) организация и проведение государственной аттестации научных организаций и организаций образования в области здравоохранения;
14) проведение аттестации руководителей местных органов государственного управления здравоохранения областей, города республиканского значения и столицы и их заместителей, руководителей организаций, подведомственных уполномоченному органу, их заместителей, а также руководителей филиалов;
15) проведение аккредитации медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации;
16) аккредитация физических лиц для проведения независимой экспертизы деятельности субъектов здравоохранения;
17) формирование банка данных аккредитованных субъектов и независимых экспертов в области здравоохранения;
18) осуществление государственного регулирования цен на лекарственные средства, изделия медицинского назначения и медицинские услуги в рамках ГОБМП;
19) осуществление государственного контроля за деятельностью субъектов здравоохранения, в том числе за соблюдением стандартов в области здравоохранения, правил лицензирования по занятию медицинской и фармацевтической деятельностью, а также уведомительного порядка в области здравоохранения;
20) контроль за внедрением новых методов профилактики, диагностики, лечения и медицинской реабилитации;
21) осуществление государственного контроля в сфере обращения лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также за оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения;

9) фармакологиялық және дәрілік заттарды клиникаға дейінгі (клиникалық емес) және клиникалық зерттеулерді, сондай-ақ медициналық технологияларды клиникалық зерттеулерді жүргізуге рұқсаттар беру;
10) дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, олардың тіркеу деректеріне өзгерістер енгізу, мемлекеттік тіркеу туралы шешімді кері қайтарып алу, Дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың мемлекеттік тізілімін жүргізу;
11) дәрілік заттың, медициналық мақсаттағы бұйым мен медициналық техниканың тіркеу куәлігінің қолданысын тоқтата тұру жолымен дәрілік заттың, медициналық мақсаттағы бұйым мен медициналық техниканың медициналық қолданысын тоқтата тұру, сондай-ақ дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техника сериясының (партиясының) медициналық қолданысына тыйым салу және айналыстан алып қою немесе медициналық қолданысын тоқтата тұру туралы шешім қабылдау;
12) азаматтардың көрсетілетін медициналық көмектің деңгейі мен сапасына қанағаттанушылық дәрежесін айқындау;
13) денсаулық сақтау саласындағы ғылыми ұйымдар мен білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестаттауды ұйымдастыру және өткізу;
14) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының басшыларын және олардың орынбасарларын, уәкілетті органға ведомстволық бағынысты ұйымдардың басшыларын, олардың орынбасарларын, сондай-ақ филиалдарының басшыларын аттестаттауды жүргізу;
15) медициналық ұйымдар қызметінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеуді жүргізу;
16) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне тәуелсіз сараптама жүргізу үшін жеке тұлғаларды аккредиттеу;
17) аккредиттелген субъектілер мен денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сарапшылардың деректер банкін қалыптастыру;
18) ТМККК шеңберінде дәрiлiк заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медициналық көрсетілетін қызметтердiң бағаларын мемлекеттiк реттеудi жүзеге асыру;
19) денсаулық сақтау субъектілерінің қызметін, оның ішінде денсаулық сақтау саласындағы стандарттардың, медициналық және фармацевтикалық қызметпен айналысу жөніндегі лицензиялау қағидаларының сақталуын, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы хабарлама тәртібін мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
20) профилактиканың, диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістерінің енгізілуін бақылау;
21) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканың айналысы саласындағы, сондай-ақ денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналысына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;

22) контроль за рекламой медицинских услуг, лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также методов профилактики, диагностики, лечения и медицинской реабилитации;
23) осуществление государственного контроля за проведением оценки безопасности и качества лекарственных средств и изделий медицинского назначения, зарегистрированных в Республике Казахстан;
24) контроль за проведением экспертиз в области здравоохранения;
25) признание стандартов международных и иностранных фармакопей, а также фармакопейных статей (монографий) и других нормативных документов по стандартизации на лекарственные средства, изделия медицинского назначения и медицинскую технику иностранных государств;
26) контроль за рациональным назначением лекарственных средств на всех уровнях оказания медицинской помощи;
27) контроль за эффективным использованием медицинской техники в организациях здравоохранения;
28) контроль за деятельностью субъектов оказания услуг традиционной медицины, народной медицины (целительства);
29) осуществление возмещения затрат по оказанию ГОБМП в рамках Единой национальной системы здравоохранения;
30) разработка методики формирования тарифов и планирования затрат на медицинские услуги, оказываемые в рамках ГОБМП;
31) осуществление выбора поставщика услуг по оказанию ГОБМП;
32) проведение внешней экспертизы качества медицинских услуг;
33) мониторинг за оказанием объема медицинской помощи и обеспечением эффективного использования ресурсов в рамках ГОБМП;
34) проведение оценки системы мотивации работников медицинских организаций, ориентированной на достижение конечного результата работы в рамках ГОБМП;
35) осуществление координации и мониторинга за внедрением и исполнением программ и направлений, реализуемых в рамках Единой национальной системы здравоохранения, включая целевые текущие трансферты на обеспечение и расширение ГОБМП;
36) осуществление контроля качества и объема оказанной медицинской помощи в рамках ГОБМП;
37) проведение мониторинга деятельности аккредитованных субъектов здравоохранения;
38) аккредитация организаций, осуществляющих оценку профессиональной подготовленности и подтверждения соответствия квалификации специалистов в области здравоохранения;
39) организация и проведение профилактических прививок населению;
40) согласование ввоза (вывоза) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;

22) медициналық көрсетілетін қызметтерді, дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы, сондай-ақ профилактика, диагностика, емдеу және медициналық оңалту әдістерін жарнамалауды бақылау;
23) Қазақстан Республикасында тіркелген дәрілік заттар мен медициналық мақсаттағы бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасына бағалау жүргізуге мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
24) денсаулық сақтау саласындағы сараптамалардың жүргізілуін бақылау;
25) халықаралық және шетелдік фармакопеялардың стандарттарын, сондай-ақ фармакопеялық мақалаларды (монографияларды) және шетел мемлекеттерінің дәрілік заттарына, медициналық мақсаттағы бұйымдарына және медициналық техникасына арналған стандарттау жөніндегі басқа да нормативтік құжаттарды тану;
26) медициналық көмек көрсетудің барлық деңгейлерінде дәрілік заттардың ұтымды тағайындалуын бақылау;
27) денсаулық сақтау ұйымдарында медициналық техниканың тиімді пайдаланылуын бақылау;
28) дәстүрлі медицина, халық медицинасы (емшілік) қызметтерін көрсету субъектілерінің қызметін бақылау;
29) Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде ТМККК көрсету жөніндегі шығындарды өтеуді жүзеге асыру;
30) ТМККК шеңберінде көрсетілетін медициналық қызметтерге арналған тарифтерді қалыптастыру мен шығындарды жоспарлау әдістемесін әзірлеу;
31) ТМККК көрсету жөніндегі қызметтер берушіні таңдауды жүзеге асыру;
32) медициналық көрсетілетін қызметтер сапасына сыртқы сараптаманы жүргізу;
33) медициналық көмек көлемінің көрсетілуіне және ТМККК шеңберінде ресурстардың тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етуге мониторинг;
34) медициналық ұйымдар қызметкерлерін ТМККК шеңберінде жұмыстың түпкілікті нәтижесіне қол жеткізуге бағдарланған ынталандыру жүйесін бағалауды жүргізу;
35) Бірыңғай ұлттық денсаулық сақтау жүйесінің шеңберінде ТМККК қамтамасыз ету мен кеңейтуге нысаналы ағымдағы трансферттерді қоса алғанда, іске асырылатын бағдарламалар мен бағыттардың енгізілуі мен орындалуына үйлестіруді және мониторингті жүзеге асыру;
36) ТМККК шеңберінде көрсетілген медициналық көмектің сапасы мен көлеміне бақылауды жүзеге асыру;
37) аккредиттелген денсаулық сақтау субъектілерінің қызметіне мониторинг жүргізу;
38) денсаулық сақтау саласындағы мамандардың кәсіптік даярлығын бағалауды және біліктілік сәйкестігін растауды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу;
39) халықты профилактикалық егуді ұйымдастыру және жүргізу;
40) Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техниканы әкелуді (әкетуді) келісу;

41) выдача сертификата на фармацевтический продукт (СРР);
42) аккредитация медицинских организаций на право проведения клинических исследований фармакологических и лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники;
43) аккредитация испытательных лабораторий на право проведения доклинических (неклинических) исследований биологически активных веществ, изделий медицинского назначения;
44) аккредитация испытательных лабораторий, осуществляющих монопольную деятельность по экспертизе и оценке безопасности и качества лекарственных средств, изделий медицинского назначения;
45) аккредитация организации на право проведения аккредитации субъектов здравоохранения;
46) осуществление фармацевтической инспекции;
47) организация мониторинга и оценки рисков в сфере безопасности и охраны труда;
48) участие в обучении и проверке знаний у руководящих работников и лиц, ответственных за обеспечение безопасности и охраны труда у работодателей;
49) создание комиссии для расследования групповых несчастных случаев в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
50) осуществление контроля за своевременным и объективным проведением расследования несчастных случаев, связанных с трудовой деятельностью;
51) рассмотрение разногласий по вопросам расследования, оформления и регистрации несчастных случаев между работодателем, работником и государственным инспектором труда;
52) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам здравоохранения, труда, занятости, миграции, социальной защиты населения;
53) участие в осуществлении мониторинга исполнения недропользователями контрактных обязательств по местному содержанию в кадрах, а также обеспечению условий и оплаты труда казахстанских кадров на недискриминационной основе;
54) осуществление координации и методического руководства местных исполнительных органов в области регулирования трудовых отношений и миграции населения, а также координации деятельности и осуществление проверки деятельности местного органа по инспекции труда;
55) запрос необходимой информации от местных органов по инспекции труда по вопросам трудовых отношений;
56) согласование назначения главного государственного инспектора труда области, города республиканского значения, столицы;
57) осуществление мониторинга миграционных процессов;
58) представление результатов мониторинга миграционных процессов в уполномоченный орган по вопросам формирования государственной политики в области миграции населения;

41) фармацевтикалық өнімге сертификат (СРР) беру;
42) медициналық ұйымдарды фармакологиялық және дәрілік заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдар мен медициналық техникаға клиникалық зерттеулер жүргізу құқығына аккредиттеу;
43) сынақ зертханаларын биологиялық активті заттарға, медициналық мақсаттағы бұйымдарға клиникаға дейінгі (клиникалық емес) зерттеулер жүргізу құқығына аккредиттеу;
44) дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасын сараптау және бағалау жөніндегі монополиялық қызметті жүзеге асыратын сынақ зертханаларын аккредиттеу;
45) ұйымды денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеуді жүргізу құқығына аккредиттеу;
46) фармацевтикалық инспекцияны жүзеге асыру;
47) еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау саласындағы мониторингті және тәуекелдерді бағалауды ұйымдастыру;
48) басшы қызметкерлер мен жұмыс берушілердегі еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғауды қамтамасыз етуге жауапты адамдарды оқытуға және олардың білімдерін тексеруге қатысу;
49) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес топтық жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру үшін комиссия құру;
50) еңбек қызметіне байланысты жазатайым оқиғаларды тергеп-тексерудің уақтылы және объективті жүргізілуін бақылауды жүзеге асыру;
51) жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру, ресімдеу және тіркеу мәселелері бойынша жұмыс берушінің, жұмыскердің және мемлекеттік еңбек инспекторының арасындағы келіспеушіліктерді қарау;
52) жеке және заңды тұлғалардың денсаулық сақтау, еңбек, жұмыспен қамту, көші-қон, халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі өтініштерін қарау;
53) жер қойнауын пайдаланушылардың кадрлардағы жергілікті қамту, сондай-ақ кемсітпеушілік негізде қазақстандық кадрлардың еңбек жағдайлары мен еңбегіне ақы төлеуді қамтамасыз ету бойынша келісімшарттық міндеттемелерді орындау мониторингін жүзеге асыруға қатысу;
54) еңбек қатынастарын реттеу және халықтың көші-қоны саласындағы жергілікті атқарушы органдарды үйлестіруді және әдістемелік басшылықты жүзеге асыру, сондай-ақ еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органның қызметін үйлестіруді және тексеруді жүзеге асыру;
55) еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдардан еңбек қатынастары мәселелері бойынша қажетті ақпарат сұрату;
56) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бас мемлекеттік еңбек инспекторын тағайындауды келісу;
57) көші-қон процестерін мониторингтеуді жүзеге асыру;
58) халықтың көші-қоны саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру мәселелері жөніндегі уәкілетті органға көші-қон процестерін мониторингтеу нәтижелерін ұсыну;

59) рассмотрение заявлений иностранных работников о выдаче справки соответствия квалификации для самостоятельного трудоустройства;
60) формирование единой базы данных трудовых мигрантов и этнических казахов и обеспечение взаимодействия с соответствующими информационными системами органов внутренних дел, органа национальной безопасности, Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
61) рассмотрение жалоб об отказе присвоения статуса оралмана;
62) установление размера бюджетной субсидии обязательных пенсионных взносов получателям социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года;
63) принятие решения о назначении либо отказе в назначении государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат по возрасту, пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в органах прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры), специального государственного пособия, государственного специального пособия, единовременных государственных пособий, назначаемых и выплачиваемых в связи с рождением ребенка и по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года, ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида (детей-инвалидов), социальной помощи в виде ежемесячной выплаты гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства, единовременной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, жертвам политических репрессий, единовременной выплаты на погребение и обеспечение их выплат;
64) организация сбора данных о численности получателей и сумм пенсионных и социальных выплат из республиканского бюджета, социальных выплат из Фонда;
65) разъяснение по вопросам назначения пенсий, получения пенсионных и социальных выплат из республиканского бюджета, а также назначение и получение социальных выплат из Фонда;
66) получение сведений о деятельности Фонда, а также от государственных органов и организаций сведений, необходимых для осуществления своих контрольных и надзорных функций;

59) шетелдік жұмыскерлердің өз бетінше жұмысқа орналасу үшін біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру туралы өтініштерін қарау;
60) еңбекші көшіп-қонушылардың және этникалық қазақтардың бірыңғай дерекқорын қалыптастыру және ішкі істер органдарының, ұлттық қауіпсіздік органының, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің тиісті ақпараттық жүйелерімен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету;
61) оралман мәртебесін беруден бас тартылуы туралы шағымдарды қарау;
62) бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтiк төлемдерді алушыларға міндетті зейнетақы жарналарының бюджеттік субсидиясының мөлшерін белгілеу;
63) бюджет қаражаты есебiнен берілетін мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, прокуратура органдарында (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін, арнаулы мемлекеттік жәрдемақы, мемлекеттік арнайы жәрдемақы, бала тууына байланысты және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтімі бойынша тағайындалатын және төленетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақыларды, мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны, банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың қызметкерлерінің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмекті, Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға, саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақы, жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау не тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдау және оларды төлеуді қамтамасыз ету;
64) республикалық бюджеттен зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді, Қордан берілетін әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны мен сомасы туралы деректер жинауды ұйымдастыру;
65) республикалық бюджеттен берілетін зейнетақы тағайындау, зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді алу, сондай-ақ Қордан берілетін әлеуметтік төлемдерді тағайындау мен алу мәселелері жөнінде түсіндірме беру;
66) Қор қызметі туралы мәліметтерді, сондай-ақ мемлекеттік органдар мен ұйымдардан өзінің бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыру үшін қажетті мәліметтер алу;

67) осуществление контроля за своевременностью и полнотой выплаты государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат по возрасту, пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в органах прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры), специального государственного пособия, государственного специального пособия, единовременных государственных пособий, назначаемых и выплачиваемых в связи с рождением ребенка и по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года, ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида (детей-инвалидов), социальной помощи в виде ежемесячной выплаты гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства, единовременной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, жертвам политических репрессий, единовременной выплаты на погребение, социальных выплат из Фонда;
68) проверка достоверности документов, необходимых для назначения государственной базовой пенсионной выплаты за счет бюджетных средств, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных выплат по возрасту, пенсионных выплат за выслугу лет сотрудникам, проходившим службу в органах прокуратуры (за исключением органов военной прокуратуры), специального государственного пособия, государственного специального пособия, единовременных государственных пособий, назначаемых и выплачиваемых в связи с рождением ребенка и по уходу за ребенком по достижении им возраста одного года, ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида, социальной помощи в виде ежемесячной выплаты гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства, единовременной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, жертвам политических репрессий, единовременной выплаты на погребение;

67) бюджет қаражаты есебiнен берілетін мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемінің, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың, жасына байланысты зейнетақы төлемдерінің, прокуратура органдарында (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерінің, арнаулы мемлекеттік жәрдемақының, мемлекеттік арнайы жәрдемақының, бала тууына байланысты және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтімі бойынша тағайындалатын және төленетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақылардың, мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақының, банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың қызметкерлерінің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмектің, Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға, саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақының, жерлеуге арналған біржолғы төлемнің, Қордан берілетін әлеуметтік төлемдердің уақтылы және толық төленуіне бақылауды жүзеге асыру;
68) бюджет қаражаты есебiнен берілетін мемлекеттiк базалық зейнетақы төлемiн, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, жасына байланысты зейнетақы төлемдерін, прокуратура органдарында (әскери прокуратура органдарын қоспағанда) қызмет өткерген қызметкерлерге еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін, арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны, мемлекеттік арнайы жәрдемақыны, бала тууына байланысты және бала бір жасқа толғанға дейін оның күтімі бойынша тағайындалатын және төленетін біржолғы мемлекеттік жәрдемақыларды, мүгедек баланы (мүгедек балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны, банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың қызметкерлерінің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сайынғы төлемдер түріндегі әлеуметтік көмекті, Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға, саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақыны, жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау үшін қажетті құжаттардың дұрыстығын тексеру;

69) рассмотрение жалоб участников системы обязательного социального страхования по вопросам назначения, отказа в назначении социальных выплат Фондом, а также своевременным и полным перечислением социальных выплат Государственной корпорацией;
70) осуществление внутреннего контроля деятельности Фонда в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "Об административных процедурах";
71) обеспечение контроля за своевременным и правильным назначением социальных выплат Фондом;
72) обеспечение контроля за своевременным и полным перечислением получателю социальных выплат Государственной корпорацией;
73) проведение медико-социальной экспертизы;
74) установление группы инвалидности и (или) степени утраты трудоспособности с определением причины, срока в зависимости от степени расстройства функций организма и ограничений жизнедеятельности;
75) разработка социальной и профессиональной частей индивидуальной программы реабилитации инвалидов, определение потребности работника, получившего увечье или иное повреждение здоровья, связанные с исполнением им трудовых (служебных) обязанностей, в дополнительных видах помощи и уходе, предусмотренных гражданским законодательством Республики Казахстан;
76) изучение уровня и причин инвалидности населения;
77) формирование и сопровождение баз данных в области труда, миграции, социальной защиты населения;
78) осуществление иных функций, предусмотренных законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.";
в Перечне организаций, находящихся в ведении Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан и его ведомств:
в разделе "1. Государственные предприятия на праве хозяйственного ведения":
строку, порядковый номер 11, исключить;
в разделе "4. Акционерные общества":
строку, порядковый номер 7, исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением:
1) абзацев сто девятнадцатого, сто семьдесят седьмого, сто семьдесят восьмого, сто восьмидесятого, сто восемьдесят первого, сто восемьдесят второго и триста сорок второго пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2017 года;
2) абзацев сто первого и сто второго пункта 1, которые вводятся в действие с 1 июля 2017 года;
3) абзацев сто третьего, сто седьмого, двести двадцать третьего, двести пятьдесят первого и двести пятьдесят шестого пункта 1, которые вводятся в действие с 1 января 2018 года.
Абзац двести восемьдесят четвертый пункта 1 действует до 1 июля 2016 года, абзацы двести первый, двести пятый и двести шестой пункта 1 действуют до 1 января 2018 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов

69) Қордың әлеуметтік төлемдерді тағайындауы, тағайындаудан бас тартуы, сондай-ақ Мемлекеттік корпорацияның әлеуметтік төлемдерді уақтылы және толық аударуы мәселелері бойынша міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысушылардың шағымдарын қарау;
70) "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен Қордың қызметіне ішкі бақылауды жүзеге асыру;
71) Қордың әлеуметтік төлемдерді уақтылы және дұрыс тағайындауын бақылауды қамтамасыз ету;
72) Мемлекеттік корпорацияның алушыға әлеуметтік төлемдерді уақтылы және толық аударуын бақылауды қамтамасыз ету;
73) медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу;
74) организм функцияларының бұзылу және тұрмыс-тіршілігінің шектелу дәрежесiне қарай себебi, мерзiмi айқындала отырып, мүгедектiк тобын және (немесе) еңбекке қабілеттіліктен айырылу дәрежесiн белгілеу;
75) мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасының әлеуметтік және кәсіптік бөліктерін әзірлеу, өзінің еңбек (қызметтік) міндеттерін орындауына байланысты мертіккен немесе өзге де денсаулық зақымын алған жұмыскердің Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында көзделген көмек пен күтімнің қосымша түрлеріне мұқтаждығын айқындау;
76) халықтың мүгедектiгi деңгейi мен себептерiн зерделеу;
77) еңбек, көші-қон, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы дерекқорларды қалыптастыру және сүйемелдеу;
78) Қазақстан Республикасының заңдарында, Президенттің және Үкіметтің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.";
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
"1. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар" деген бөлімде:
реттiк нөмiрi 11-жол алып тасталсын;
"4. Акционерлік қоғамдар" деген бөлімде:
реттiк нөмiрi 7-жол алып тасталсын.
2. Осы қаулы:
1) 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың бір жүз он тоғызыншы, бір жүз жетпіс жетінші, бір жүз жетпіс сегізінші, бір жүз сексенінші, бір жүз сексен бірінші, бір жүз сексен екінші және үш жүз қырық екінші абзацтарын;
2) 2017 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың бір жүз бірінші және бір жүз екінші абзацтарын;
3) 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың бір жүз үшінші, бір жүз жетінші, екі жүз жиырма үшінші, екі жүз елу бірінші және екі жүз елу алтыншы абзацтарын қоспағанда, қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі.
1-тармақтың екі жүз сексен төртінші абзацы 2016 жылғы 1 шілдеге дейін, 1-тармақтың екі жүз бірінші, екі жүз бесінші және екі жүз алтыншы абзацтары 2018 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов