О проекте Закона Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2017 - 2019 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 510
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2017 – 2019 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Проект
З А К О Н
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и
областными бюджетами, бюджетами города республиканского
значения, столицы на 2017-2019 годы
Настоящий Закон определяет объемы трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы в абсолютном выражении на трехлетний период 2017–2019 годов с разбивкой по годам.
Статья 1. Объемы бюджетных изъятий, передаваемых из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет
1. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджета города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2017 год в сумме 239 898 071 тысяча тенге, в том числе:
Атырауской – 93 112 132 тысячи тенге;
Мангистауской – 29 218 854 тысячи тенге;
города Алматы – 97 168 012 тысяч тенге;
города Астаны – 20 399 073 тысячи тенге.
2. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2018 год в сумме 257 037 096 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 98 450 425 тысяч тенге;
Мангистауской – 31 993 291 тысяча тенге;
города Алматы – 105 090 808 тысяч тенге;
города Астаны – 21 502 572 тысячи тенге.
3. Установить бюджетные изъятия из областных бюджетов и бюджетов города республиканского значения, столицы в республиканский бюджет на 2019 год в сумме 292 172 819 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 105 841 856 тысяч тенге;
Мангистауской – 36 506 155 тысяч тенге;
города Алматы – 117 863 184 тысячи тенге;
города Астаны – 31 961 624 тысячи тенге.
Статья 2. Объемы бюджетных субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты
1. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, на 2017 год в сумме 1 482 867 528 тысяч тенге, в том числе:

"Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерi арасындағы 2017 - 2019 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердiң көлемі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 510 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерi арасындағы 2017 – 2019 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердiң көлемі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар
қала, астана бюджеттері арасындағы 2017 – 2019 жылдарға
арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы
Осы Заң республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің 2017 2019 жылдардағы үш жылдық кезеңге арналған жылдар бойынша бөлінген абсолюттік мәндегі көлемін айқындайды.
1-бап. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар
қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке
берілетін бюджеттік алып қоюлардың көлемі
1. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2017 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 239 898 071 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 93 112 132 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 29 218 854 мың теңге;
Алматы қаласынан – 97 168 012 мың теңге;
Астана қаласынан – 20 399 073 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2018 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 257 037 096 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 98 450 425 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 31 993 291 мың теңге;
Алматы қаласынан – 105 090 808 мың теңге;
Астана қаласынан – 21 502 572 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттерден және республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттерінен республикалық бюджетке 2019 жылға арналған бюджеттік алып қоюлар 292 172 819 мың теңге, оның ішінде:
Атырау облысынан – 105 841 856 мың теңге;
Маңғыстау облысынан – 36 506 155 мың теңге;
Алматы қаласынан – 117 863 184 мың теңге;
Астана қаласынан – 31 961 624 сомасында белгіленсін.
2-бап. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, берілетін
бюджеттік субвенциялардың көлемі
1. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2017 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 1 482 867 528 мың теңге, оның ішінде:

Акмолинской – 98 668 774 тысячи тенге;
Актюбинской – 51 838 280 тысяч тенге;
Алматинской – 148 571 038 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 154 145 682 тысячи тенге;
Жамбылской – 148 751 433 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской – 47 524 744 тысячи тенге;
Карагандинской – 98 940 454 тысячи тенге;
Кызылординской – 130 435 242 тысячи тенге;
Костанайской – 103 576 208 тысяч тенге;
Павлодарской – 43 776 710 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 91 612 764 тысячи тенге;
Южно-Казахстанской – 365 026 199 тысяч тенге.
2. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, на 2018 год в сумме 1 563 845 675 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 103 747 758 тысяч тенге;
Актюбинской – 55 908 740 тысяч тенге;
Алматинской – 154 919 883 тысячи тенге;
Восточно-Казахстанской – 163 143 849 тысяч тенге;
Жамбылской – 157 265 895 тысяч тенге;
Западно-Казахстанской – 50 794 080 тысяч тенге;
Карагандинской – 103 767 124 тысячи тенге;
Кызылординской – 137 143 159 тысяч тенге;
Костанайской – 108 373 136 тысяч тенге;
Павлодарской – 46 292 098 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 95 638 947 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской – 386 851 006 тысяч тенге.
3. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из республиканского бюджета в областные бюджеты, на 2019 год в сумме 1 568 329 118 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 104 421 916 тысяч тенге;
Актюбинской – 54 861 089 тысяч тенге;
Алматинской – 151 744 461 тысяча тенге;
Восточно-Казахстанской – 163 558 976 тысяч тенге;
Жамбылской – 160 490 083 тысячи тенге;
Западно-Казахстанской – 51 375 360 тысяч тенге;
Карагандинской – 100 592 720 тысяч тенге;
Кызылординской – 137 149 790 тысяч тенге;
Костанайской – 108 754 960 тысяч тенге;
Павлодарской – 45 191 931 тысяча тенге;
Северо-Казахстанской – 96 102 337 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской – 394 085 495 тысяч тенге.
Статья 3. Объемы расходов, предусматриваемые в местных бюджетах
Учесть в расходах местных бюджетов минимальные объемы бюджетных средств по направлению, указанному в приложении 1 к настоящему Закону.
Учесть, что при определении объемов трансфертов общего характера в базу расходов местных бюджетов дополнительно включены мероприятия согласно приложениям 2-8 к настоящему Закону.
Установить, что объемы расходов, учтенные при расчете трансфертов общего характера, должны быть предусмотрены в соответствующих местных бюджетах в объемах, не ниже установленных приложениями 2-8 к настоящему Закону.

Ақмола облысына – 98 668 774 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 51 838 280 мың теңге;
Алматы облысына – 148 571 038 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 154 145 682 мың теңге;
Жамбыл облысына – 148 751 433 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 47 524 744 мың теңге;
Қарағанды облысына – 98 940 454 мың теңге;
Қызылорда облысына – 130 435 242 мың теңге;
Қостанай облысына – 103 576 208 мың теңге;
Павлодар облысына – 43 776 710 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 91 612 764 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына – 365 026 199 мың теңге сомасында белгіленсін.
2. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2018 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 1 563 845 675 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына – 103 747 758 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 55 908 740 мың теңге;
Алматы облысына – 154 919 883 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 163 143 849 мың теңге;
Жамбыл облысына – 157 265 895 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 50 794 080 мың теңге;
Қарағанды облысына – 103 767 124 мың теңге;
Қызылорда облысына – 137 143 159 мың теңге;
Қостанай облысына – 108 373 136 мың теңге;
Павлодар облысына – 46 292 098 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 95 638 947 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына – 386 851 006 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге берілетін 2019 жылға арналған бюджеттік субвенциялар 1 568 329 118 мың теңге, оның ішінде:
Ақмола облысына – 104 421 916 мың теңге;
Ақтөбе облысына – 54 861 089 мың теңге;
Алматы облысына – 151 744 461 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына – 163 558 976 мың теңге;
Жамбыл облысына – 160 490 083 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына – 51 375 360 мың теңге;
Қарағанды облысына – 100 592 720 мың теңге;
Қызылорда облысына – 137 149 790 мың теңге;
Қостанай облысына – 108 754 960 мың теңге;
Павлодар облысына – 45 191 931 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына – 96 102 337 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына – 394 085 495 мың теңге сомасында белгіленсін.
3-бап. Жергiлiктi бюджеттерде көзделетін шығыстардың көлемі
Жергілікті бюджеттердің шығыстарында осы Заңға 1-қосымшада көрсетілген бағыт бойынша бюджет қаражатының ең төменгі көлемі ескерілсін.
Жалпы сипаттағы трансферттердің көлемін айқындау кезінде жергілікті бюджеттердің шығыстар базасына осы Заңға 2-8-қосымшаларға сәйкес қосымша іс-шаралар енгізілгені ескерілсін.
Жалпы сипаттағы трансферттер көлемін есептеу кезінде ескерілген шығыстар көлемі тиісті жергілікті бюджеттерде осы Заңға 2-8-қосымшаларда белгіленгеннен төмен емес көлемде көзделуге тиіс деп белгіленсін.

Статья 4. Порядок введения в действие настоящего Закона
Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2017 года и действует до 31 декабря 2019 года.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Закону Республики Казахстан
"Об объемах трансфертов общего характера
между республиканским и областными бюджетами,
бюджетами города республиканского значения,
столицы на 2017 – 2019 годы"
Минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на осуществление капитальных расходов для организаций, оказывающих гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, которые финансируются из республиканского бюджета
тыс. тенге
№ п/п
Наименование областей и городов
2017 год
2018 год
2019 год
ВСЕГО
46 557 436
48 637 688
49 006 226
1
Акмолинская область

4-бап. Осы Заңды қолданысқа енгізу тәртібі
Осы Заң 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және 2019 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Президенті
«Республикалық және облыстық
бюджеттер, республикалық маңызы
бар қала, астана бюджеттері арасындағы
2017 - 2019 жылдарға арналған
жалпы сипаттағы трансферттердің
көлемі туралы»
Қазақстан Республикасының Заңына
1-қосымша
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын кепілдендірілген
тегін медициналық көмектің кепілдік берген көлемін көрсететін
ұйымдар үшін күрделі шығыстарды жүзеге асыруға бағытталатын
бюджет қаражатының ең аз көлемі
мың теңге
Р/с № Облыстар мен қалалардың атауы 2017 жыл 2018 жыл 2019 жыл
БАРЛЫҒЫ 46 557 436 48 637 688 49 006 226
1
Ақмола облысы