О подписании Протокола о внесении изменений в Соглашение о едином таможенном реестре объектов интеллектуальной собственности государств-членов таможенного союза от 21 мая 2010 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 726
О подписании Протокола о внесении изменений в Соглашение о едином таможенном реестре объектов интеллектуальной собственности государств-членов таможенного союза от 21 мая 2010 года
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменений в Соглашение о едином таможенном реестре объектов интеллектуальной собственности государств-членов таможенного союза от 21 мая 2010 года.
2. Уполномочить Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мамина Аскара Узакпаевича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменений в Соглашение о едином таможенном реестре объектов интеллектуальной собственности государств-членов таможенного союза от 21 мая 2010 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 ноября 2016 года № 726
Проект
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений в Соглашение о едином таможенном реестре объектов интеллектуальной собственности государств–членов таможенного союза от 21 мая 2010 года
Правительства государств–членов Евразийского экономического союза,
руководствуясь Договором о Таможенном кодексе Таможенного союза от 27 ноября 2009 года и Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Внести в Соглашение о едином таможенном реестре объектов интеллектуальной собственности государств–членов таможенного союза от 21 мая 2010 года следующие изменения:
1) в наименовании слова "таможенного союза" заменить словами "Евразийского экономического союза";
2) в преамбуле:
в абзаце первом слова "таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества" заменить словами "Евразийского экономического союза";
в абзаце третьем слова "единой таможенной территории таможенного союза," заменить словами "таможенной территории Евразийского экономического союза";
3) в статье 1:
в абзаце первом слово "устанавливает" заменить словом "регламентирует";
в абзаце втором слова "таможенного союза" заменить словами "Евразийского экономического союза";
в абзаце четвертом слова "таможенных органов государств-членов таможенного союза между собой, а также" заменить словами "Евразийской экономической комиссии с центральными таможенными органами государств-членов Евразийского экономического союза (далее соответственно ‒ государства-члены, Союз),";

2010 жылғы 21 мамырдағы Кеден одағына мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі туралы келісімге өзгерістер енгізу жөніндегі хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 қарашадағы № 726 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2010 жылғы 21 мамырдағы Кеден одағына мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі туралы келісімге өзгерістер енгізу жөніндегі хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Асқар Ұзақбайұлы Маминге 2010 жылғы 21 мамырдағы Кеден одағына мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі туралы келісімге өзгерістер енгізу жөніндегі хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  Б.Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2016 жылғы 24 қарашадағы
№ 726 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2010 жылғы 21 мамырдағы Кеден одағына мүше мемлекеттердің
зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі
туралы келісімге өзгерістер енгізу жөніндегі
ХАТТАМА
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің үкіметтері,
2009 жылғы 27 қарашадағы Кеден одағының Кеден кодексі туралы шартты және 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартты басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
2010 жылғы 21 мамырдағы Кеден одағына мүше мемлекеттердің зияткерлік меншік объектілерінің бірыңғай кедендік тізілімі туралы келісімге мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) атауындағы «Кеден одағына» деген сөздер «Еуразиялық экономикалық одаққа» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) кіріспеде:
бірінші абзацтағы «Еуразиялық экономикалық қоғамдастық шеңберінде кеден одағына» деген сөздер «Еуразиялық экономикалық одаққа» деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы «кеден одағының бірыңғай кедендік аумағында» деген сөздер «Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 1-бапта:
бірінші абзац бойынша қазақ тілінде өзгеріс енгізілмейді;
екінші абзацтағы «кеден одағына» деген сөздер «Еуразиялық экономикалық одаққа» деген сөздермен ауыстырылсын;
төртінші абзацтағы «кеден одағына мүше мемлекеттердің кеден органдарының, сондай-ақ» және «реттейді» деген сөздер тиісінше «Еуразиялық экономикалық комиссияның Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің орталық кеден органдарымен (бұдан әрі – тиісінше мүше мемлекеттер, Одақ),» және «регламенттейді» деген сөздермен ауыстырылсын;

4) в статье 2 слова "Комитет таможенного контроля" заменить словами "Комитет государственных доходов";
5) в статье 3:
в пункте 1 слова "таможенного союза" исключить;
в пункте 2 слова "законодательствами государств-членов таможенного союза и (или) законодательством таможенного союза" заменить словами "законодательством государств-членов и (или) международными договорами и актами, составляющими право Союза,", слова "таможенного союза" заменить словом "Союза";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Заявление подается в Евразийскую экономическую комиссию в письменном или электронном виде.";
в пункте 4 слова "таможенного союза" заменить словом "Союза", слова "государств-членов таможенного союза" заменить словами "государств-членов";
6) в статье 4:
в пункте 1:
в абзаце четвертом слова "таможенного союза" заменить словом "Союза", слова "государств-членов таможенного союза" заменить словами "государств-членов";
в абзаце шестом слова "Единой товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности" заменить словами "единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза";
в абзаце седьмом слова "таможенного союза" заменить словом "Союза", слова "государств-членов таможенного союза" заменить словами "государств-членов";
по тексту пункта 3 слова "таможенного союза" исключить;
в пункте 4:
в части первой слова "на всей территории таможенного союза" заменить словами "на территориях всех государств-членов";
в части второй слова "таможенного союза" исключить;
в части второй пункта 6 слова "таможенного союза" исключить;
в пункте 8:
в части первой слова "центральные таможенные органы" заменить словами "Евразийская экономическая комиссия";
в части второй слова "центральные таможенные органы государств-членов таможенного союза" заменить словами "Евразийская экономическая комиссия";
7) статью 5 изложить в следующей редакции:
"Статья 5
Требования к оформлению заявления, порядок рассмотрения заявления, порядок уведомления центральных таможенных органов и правообладателей, порядок предоставления выписки из Единого реестра и порядок принятия решений по следующим вопросам определяются регламентом ведения Единого реестра, утверждаемым Евразийской экономической комиссией:
включение объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр;
отказ во включении объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр;
внесение изменений в Единый реестр;
продление срока включения объектов интеллектуальной собственности в Единый реестр;
исключение объектов интеллектуальной собственности из Единого реестра.";
8) в статье 6:
в пункте 1:
в части первой слова ", имеющий (имеющие) юридическую силу во всех государствах-членах таможенного союза" заменить словами "или иной договор (договоры), подтверждающий обеспечение исполнения указанного обязательства, имеющие юридическую силу во всех государствах-членах";
в части второй после слова "сумма" дополнить словами "или сумма обеспечения исполнения обязательства";
в пункте 2 слова "договор (договоры) страхования ответственности за причинение имущественного вреда" заменить словами "договоры, предусмотренные пунктом 1 настоящей статьи,";
в пункте 3 слова "договора (договоров) страхования ответственности за причинение имущественного вреда" заменить словами "договоров, предусмотренных пунктом 1 настоящей статьи,";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

4) 2-баптағы «Кедендік бақылау комитеті» деген сөздер «Мемлекеттік кірістер комитеті» деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 3-бапта:
1-тармақтағы «кеден одағына» деген сөздер алып тасталсын;
2-тармақтағы «Зияткерлік меншік саласында кеден одағына мүше мемлекеттердің заңнамаларына және (немесе) кеден одағының заңнамасына сәйкес кеден одағының кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізуге байланысты немесе кедендік бақылаудағы тауарлармен өзге іс-әрекеттерді жасау кезінде» деген сөздер «Одақтың кедендік шекарасы арқылы тауарларды өткізуге байланысты немесе кедендік бақылаудағы тауарлармен өзге әрекеттер жасау кезінде зияткерлік меншік саласындағы мүше мемлекеттердің заңнамасына және (немесе) халықаралық шарттарға және Одақ құқығын құрайтын актілерге сәйкес» деген сөздермен ауыстырылсын;
«оның құқықтарын бұзу орын алды деп санауға жеткілікті негізі» деген сөздер «өзінің құқықтарының бұзылуы орын алды деп пайымдауға жеткілікті негіздері» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Өтініш Еуразиялық экономикалық комиссияға жазбаша немесе электрондық түрде беріледі.»;
4-тармақтағы «Кеден одағының» деген сөздер «Одақтың» деген сөздермен, «кеден одағына мүше мемлекеттердің» деген сөздер «мүше мемлекеттердің» деген сөздермен ауыстырылсын;
6) 4-бапта:
1-тармақта:
төртінші абзацтағы «оларды кеден одағының кедендік аумағы арқылы өткізу немесе кедендік бақылауда тұрған тауарлар туралы осындай тауарлармен өзге іс-әрекеттер құқық иеленушінің пікірі бойынша кеден одағына мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес қорғалатын оның құқықтарын бұзушылыққа әкеп соқтыратын, оларды кеден органдарының анықтау мүмкіндігін қамтамасыз ету үшін жеткілікті дәйекті» деген сөздер «Одақтың кедендік шекарасы арқылы өткізу немесе кедендік бақылаудағы осындай тауарлармен өзге әрекеттер құқық иеленушінің пікірі бойынша мүше мемлекеттердің заңнамасына сәйкес қорғалатын өзінің құқықтарын бұзуға әкеп соғатын тауарлар туралы, оларды кеден органдарының анықтау мүмкіндігін қамтамасыз ету үшін жеткілікті дәрежеде толымды» деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы «Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына» деген сөздер «Еуразиялық экономикалық одақтың Сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасына» деген сөздермен ауыстырылсын;
жетінші абзацтағы «оларды кеден одағының кедендік шекарасы» деген сөздер «Одақтың кедендік шекарасы» деген сөздермен, «кеден одағына мүше мемлекеттердің» деген сөздер «мүше мемлекеттердің» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта мәтін бойынша «кеден одағына» деген сөздер алып тасталсын;
4-тармақта:
бірінші бөліктегі «кеден одағының барлық аумағында» деген сөздер «барлық мүше мемлекеттердiң аумақтарында» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөліктегі «кеден одағына» деген сөздер алып тасталсын;
6-тармақтың екінші бөлігіндегі «кеден одағына» деген сөздер алып тасталсын;
8-тармақта:
бірінші бөліктегі «орталық кеден органдары» деген сөздер «Еуразиялық экономикалық комиссия» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөліктегі «кеден одағына мүше мемлекеттердің орталық кеден органдары» деген сөздер «Еуразиялық экономикалық комиссия» деген сөздермен ауыстырылсын;
7) 5-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«5-бап
Өтінішті ресімдеуге қойылатын талаптар, өтінішті қарау тәртібі, орталық кеден органдарын және құқық иеленушілерді хабардар ету тәртібі, Бірыңғай тізілімнен үзінді көшірмелерді ұсыну тәртібі және мынадай мәселелер:
Бірыңғай тізілімге зияткерлік меншік объектілерін енгізу;
Бірыңғай тізілімге зияткерлік меншік объектілерін енгізуден бас тарту;
Бірыңғай тізілімге өзгерістер енгізу;
Бірыңғай тізілімге зияткерлік меншік объектілерін енгізу мерзімін ұзарту;
Бірыңғай тізілімнен зияткерлік меншік объектілерін алып тастау бойынша шешімдер қабылдау тәртібі Еуразиялық экономикалық комиссия бекітетін Бірыңғай тізілімді жүргізу регламентінде айқындалады.»;
8) 6-бапта:
1-тармақта:
бірінші бөліктегі «кеден одағына мүше барлық мемлекеттерде заңды күші бар тауарларды шығаруды тоқтата тұрумен байланысты тұлғаға мүліктік зиян келтіргені үшін жауапкершілігін сақтандыру шартын (шарттарын)» деген сөздер «барлық мүше мемлекеттерде заңды күші бар, тауарларды шығаруды тоқтата тұруға байланысты тұлғаларға мүліктік зиян келтіргені үшін жауапкершілікті сақтандыру шартын (шарттарын) немесе көрсетілген міндеттеменің орындалуын қамтамасыз етуді растайтын өзге де шартты (шарттарды)» деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөліктегі «сомасы» деген сөзден кейін «немесе міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету сомасы» деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақтағы «өкілеттікті», «мүліктік зиян келтіргені үшін жауапкершілігін сақтандыру міндеттемесін және шартты (шарттарды) құқық иесінің» деген сөздер тиісінше «өкілеттіктерді», «міндеттемені және осы баптың 1-тармағында көзделген шарттарды құқық иеленушінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтағы «Мүліктік зиян келтіргені үшін жауапкершілікті сақтандыру шартын (шарттарын) ұсынбаған» және «жазбаша нысанда мұндай шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде» деген сөздер тиісінше «Осы баптың 1-тармағында көзделген шарттар ұсынылмаған» және «мұндай шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жазбаша нысанда» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Сведения, содержащиеся в Едином реестре, публикуются на официальных сайтах Союза и центральных таможенных органов в информационно-телекоммуникационной сети Интернет.
Порядок опубликования указанных сведений на официальном сайте Союза определяется регламентом, предусмотренным статьей 5 настоящего Соглашения.";
9) в статье 7:
после слов "Единый реестр," дополнить словами "с учетом сроков действия документов, прилагаемых к заявлению,";
слова "таможенного союза" исключить;
10) статью 8 изложить в следующей редакции:
"Статья 8
Споры, связанные с толкованием и (или) применением настоящего Соглашения, разрешаются в соответствии со статьей 112 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.";
11) в заключительной части слова "Комиссии таможенного союза" заменить словами "Евразийской экономической комиссии".
Статья 2
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления о выполнении государствами–членами Евразийского экономического союза внутригосударственных процедур, необходимых для вступления настоящего Протокола в силу.
Совершено в городе____________ "___" ___________20___ года в одном подлинном экземпляре на русском языке.
За Правительство
Республики Армения
За Правительство
Республики Беларусь
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Кыргызской Республики
За Правительство
Российской Федерации

«5. Бірыңғай тізілімде қамтылған мәліметтер Интернет ақпараттық-телекоммуникациялық желісіндегі Одақтың және орталық кеден органдарының ресми сайттарында жарияланады.
Көрсетілген мәліметтерді Одақтың ресми сайтында жариялау тәртібі осы Келісімнің 5-бабында көзделген регламентте айқындалады.»;
9) 7-бапта:
«Бірыңғай тізілімге» деген сөздердің алдынан «Өтінішке қоса берілетін құжаттардың қолданылу мерзімдері ескеріле отырып,» деген сөздермен толықтырылсын;
«құқық иелерінің құқықтарын қорғау мерзімі кеден одағына мүше мемлекеттерде бұл мерзім бұрын аяқталатын зияткерлік меншік объектілерін құқықтық қорғау мерзімінен аспайды» деген сөздер «құқық иеленушінің құқықтарын қорғау мерзімі бұл мерзім бұрын аяқталатын мүше мемлекеттегі зияткерлік меншік объектісін құқықтық қорғау мерзімінен аспауға тиіс» деген сөздермен ауыстырылсын;
10) 8-бап мынадай редакцияда жазылсын:
«8-бап
Осы Келісімді түсіндіруге және (немесе) қолдануға байланысты даулар 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 112-бабына сәйкес шешіледі.»;
11) қорытынды бөлiктегі «түпнұсқа данасы» және «Кеден одағы комиссиясында» деген сөздер тиісінше «төлнұсқа данасы» және «Еуразиялық экономикалық комиссияда» деген сөздермен ауыстырылсын.
2-бап
Осы Хаттама депозитарий Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің осы Хаттаманың күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны алған күннен бастап күшіне енеді.
20__жылғы «__» _____ ______ қаласында орыс тілінде бір төлнұсқа данада жасалды.
Армения                 Беларусь                Қазақстан
Республикасының         Республикасының         Республикасының
Үкіметі үшін            Үкіметі үшін           Үкіметі үшін
Қырғыз                  Ресей
Республикасының         Федерациясының
Үкіметі үшін           Үкіметі үшін