О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2013 года № 750 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции по переходу Республики Казахстан к "зеленой экономике" на 2013 - 2020 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2017 года № 413
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2013 года № 750 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции по переходу Республики Казахстан к "зеленой экономике" на 2013 - 2020 годы" следующие дополнения и изменения:
в Плане мероприятий по реализации Концепции по переходу Республики Казахстан к "зеленой экономике" на 2013 - 2020 годы, утвержденном указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 1-1, следующего содержания:
"
1-1
Разработать Концепцию проекта Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по экологическим вопросам в сфере регулирования парниковых газов и озоноразрушающих веществ"
Протокол МВК по вопросам законопроектной
деятельности
МЭ, МЮ, МНЭ, МФ
Сентябрь 2017 года
Не требуется
";
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2
Привести стратегические планы государственных органов и программы развития территорий в соответствие с положениями Концепции по переходу Республики Казахстан к "зеленой экономике"
информация в МЭ
МНЭ (созыв), МЭ, МСХ, МИР, акимы областей, городов Астаны и Алматы
постоянно
Не требуется
";
дополнить строкой, порядковый номер 5-1, следующего содержания:
"
5-1
Подготовить Национальный доклад по переходу к "зеленой экономике"
Национальный доклад
МЭ (созыв), заинтересованные
государственные органы
1 раз в 3 года
Не требуется
";
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
"
8
Разработать комплексный "зеленый" показатель уровня жизни населения для регионов, который будет включать уровень экономического развития, экологическую обстановку, здоровье населения, обеспеченность чистой водой и др.
Модель комплексного "зеленого" показателя
МЭ (созыв), акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь 2017 года
ПРООН
";
строку, порядковый номер 9, исключить;
строки, порядковые номера 16 и 17, изложить в следующей редакции:
"
16
Внести предложения по организации курсов повышения квалификации по вопросам "зеленой экономики" для государственных служащих
информация в МЭ
АДГСПК
ежегодно
Не требуется
17
Провести мониторинг научных проектов по отраслям "зеленой экономики" с определением наиболее эффективных проектов для дальнейшей коммерциализации
информация в МЭ
МОН
постоянно
Не требуется
";

"Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі 2013-2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 шілдедегі № 750 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 3 шілдедегі № 413 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 шілдедегі № 750 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі 2013 - 2020 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 1-1-жолмен толықтырылсын:
"
1-1
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне парниктік газдарды және озонды бұзатын заттарды реттеу саласындағы экологиялық мәселелер бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ВАК хаттамасы
ЭМ, Әділетмині, ҰЭМ Қаржымині
2017 жылғы қыркүйек
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
2
Мемлекеттік органдардың стратегиялық жоспарлары мен аумақтарды дамыту бағдарламаларын Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі жөніндегі тұжырымдаманың ережелеріне сәйкес келтіру
ЭМ-ге ақпарат
ҰЭМ (жинақтау), ЭМ, АШМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
тұрақты
талап етілмейді
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 5-1-жолмен толықтырылсын:
"
5-1
"Жасыл экономикаға" көшу жөніндегі ұлттық баяндаманы әзірлеу
Ұлттық баяндама
ЭМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
3 жылда 1 рет
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8
Экономикалық даму деңгейін, экологиялық жағдайды, халықтың денсаулығын, таза сумен қамтамасыз етуді және басқаларын қамтитын өңірлер үшін халықтың өмір сүру деңгейінің кешенді "жасыл" көрсеткішін әзірлеу
кешенді "жасыл" көрсеткіштің моделі
ЭМ (жинақтау), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2017 жылғы желтоқсан
БҰҰДБ
";
реттік нөмірі 9-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 16 және 17-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
16
Мемлекеттік қызметшілер үшін "жасыл экономикаға" мәселелері бойынша біліктілікті арттыру курстарын ұйымдастыру жөнінде ұсыныстар енгізу
ЭМ-ге ақпарат
МҚІСҚА
жыл сайын
талап етілмейді
17
"Жасыл экономика" салалары бойынша ғылыми жобаларға одан әрі коммерцияландыру үшін неғұрлым тиімді жобаларды айқындаумен мониторинг жүргізу
ЭМ-ге ақпарат
БҒМ
тұрақты
талап етілмейді
";

строки, порядковые номера 18 и 20, исключить;
строку, порядковый номер 21, изложить в следующей редакции:
"
21
Информационное обеспечение хода реализации Концепции по переходу Республики Казахстан к "зеленой экономике"
Единый республиканский
медиа-план
МИК (созыв), заинтересованные
государственные органы, акимы областей, городов Астаны и Алматы
постоянно
Не требуется
";
дополнить строкой, порядковый номер 21-1, следующего содержания:
"
21-1
Развивать и сопровождать интернет-ресурс "Зеленый мост" для информационной поддержки Программы партнерства "Зеленый мост" и реализации Концепции по переходу Республики Казахстан к "зеленой экономике"
Акт выполненных работ
МЭ
постоянно
РБ
";
строку, порядковый номер 26, изложить в следующей редакции:
"
26
Укрепить правовую основу совместных комиссий и рабочих групп в области охраны и использования трансграничных рек
Информация в МЭ
МЭ, МСХ, МИД
постоянно
Не требуется
";
строку, порядковый номер 27, исключить;
строку, порядковый номер 35, изложить в следующей редакции:
"
35
Пересмотреть механизмы субсидирования сельхозтоваропроизводителей с целью повышения эффективности использования земельных ресурсов (в том числе повышение производительности, сокращение деградации и проведение рекультивации земель), например, за счет использования техники для нулевой обработки земли, оборудования и инфраструктуры для капельного орошения, применения энергосберегающих транспортных средств и оборудования, обновления дорожной инфраструктуры для сокращения транспортных издержек фермеров, для товарного рыбоводства
информация в МЭ
МСХ (созыв), акимы областей
Декабрь 2018 года
Не требуется
";
строки, порядковые номера 36, 37, 38, 40, 45 и 48, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 48-1, следующего содержания:
"
48-1
Заменить осветительные приборы на светодиодные в школах Республики Казахстан
Договор ГЧП
МОН (созыв), МИР, акимы областей, городов Астаны и Алматы
Декабрь 2018 года
в рамках лимита государственных
обязательств по проектам ГЧП
";
строку, порядковый номер 50, исключить;
строку, порядковый номер 59, изложить в следующей редакции:
"
59
Определить оставшийся срок службы всех существующих электростанций по энергетическим блокам (в часах и расчетных годах эксплуатации) и составить график модернизации по результатам анализа проведенного аудита технического состояния и энергоаудита
Мониторинг технического состояния основного оборудования электрических станций
МЭ
Декабрь 2014 года (с ежегодным анализом)
Не требуется
";
строку, порядковый номер 60, исключить;
строку, порядковый номер 61, изложить в следующей редакции:
"
61
Обеспечить ежегодное обновление планов модернизации электростанции с результатами энергоаудита
График модернизации
МЭ
ежегодно
Не требуется
";
строку, порядковый номер 63, исключить;
строку, порядковый номер 67, изложить в следующей редакции:
"
67
Разработать атлас солнечных ресурсов для планирования солнечной энергетики в Казахстане
Солнечный атлас
МЭ
Июнь 2018 года
Не требуется
";
строку, порядковый номер 77, изложить в следующей редакции:
"
77
Провести анализ проблем и выработать предложения по вопросу утилизации отходов животноводства и птицеводства
предложения в МЭ
МСХ (созыв), акимы областей
ежегодно
Не требуется
";

реттік нөмірлері 18 және 20-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 21-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
21
Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі жөніндегі тұжырымдаманы іске асыру барысын ақпараттық қамтамасыз ету
бірыңғай республикалық медиа-жоспар
АКМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
тұрақты
талап етілмейді
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-1-жолмен толықтырылсын:
"
21-1
"Жасыл көпір" әріптестік бағдарламасын және Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі жөніндегі тұжырымдаманы ақпараттық қолдау үшін "Жасыл көпір" интернет-ресурсын дамыту және сүйемелдеу
атқарылған жұмыстар актісі
ЭМ
тұрақты
РБ
";
реттік нөмірі 26-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
26
Трансшекаралық өзендерді қорғау және пайдалану саласындағы бірлескен комиссиялар мен жұмыс топтарының құқықтық негіздерін нығайту
ЭМ-ге ақпарат
ЭМ, АШМ, СІМ
тұрақты
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 27-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 35-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
35
Жер ресурстарын пайдалану тиімділігін арттыру мақсатында ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді субсидиялау тетігін қайта қарау (оның ішінде өнімділікті арттыру, жердің тозуын азайту және топырақ құнарлылығын қалпына келтіру) мысалы, жерді нөлдік өңдеуге арналған техниканы, тамшылатып суаруға арналған жабдықтар мен инфрақұрылымды пайдалану, энергия үнемдейтін көлік құралдары мен жабдықтарды қолдану, фермерлердің көлік шығындарын қысқарту үшін, тауарлы балық өсіру үшін жол инфрақұрылымын жаңарту
ЭМ-ге ақпарат
АШМ (жинақтау), облыстардың әкімдері
2018 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
";
реттік нөмірлері 36, 37, 38, 40, 45 және 48-жолдар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 48-1-жолмен толықтырылсын:
"
48-1
Қазақстан Республикасының мектептерінде жарықтандыру құралдарын диодты жарық беретін құралдарға ауыстыру
МЖӘ шарты
БҒМ (жинақтау), ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2018 жылғы желтоқсан
МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің лимиті шеңберінде
";
реттік нөмірі 50-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 59-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
59
Энергетикалық блоктар бойынша барлық қолданыстағы электр станцияларының қалған жұмыс істеу мерзімін айқындау (пайдалану сағаттары мен есептеу жылдарда) және техникалық жай-күйіне жүргізілген аудит пен энергия аудитін талдау нәтижелері бойынша жаңғырту кестесін жасау
электр станцияларының негізгі қондырғыларының техникалық жағдайына мониторинг
ЭМ
2014 жылғы желтоқсан (нәтижелерді жыл сайын талдай отырып
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 60-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 61-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
61
Электр станцияларының энергия аудитінің нәтижелерімен жаңғырту жоспарларын жыл сайын жаңғыртуды қамтамасыз ету
жаңғырту кестесі
ЭМ
жыл сайын
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 63-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 67-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
67
Қазақстанда күн энергетикасын жоспарлау үшін күн ресурстары атласын әзірлеу
күн атласы
ЭМ
2018 жылғы маусым
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 77-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
77
Мал шаруашылығы және құс шаруашылығы қалдықтарын кәдеге жарату мәселесі бойынша проблемаларға талдау жүргізу және ұсыныстар әзірлеу
ЭМ-ге ұсыныстар
АШМ (жинақтау), облыстардың әкімдері
жыл сайын
талап етілмейді
";

строки, порядковые номера 82, 83 и 84, исключить;
строку, порядковый номер 88, изложить в следующей редакции:
"
88
Провести мониторинг перевода общественного транспорта на газовое топливо в городах Алматы и Астане, крупных городах
Информация в МЭ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы
ежегодно
Не требуется
";
строку, порядковый номер 97, исключить;
строку, порядковый номер 98, изложить в следующей редакции:
"
98
Внести предложения по проектированию и строительству в городах Астане и Алматы, а также других крупных городах "энергоположительных" зданий с применением самых современных стандартов и технологий энергоэффективности, технологий по циркуляции энергии (отопление и кондиционирование) и интеграцией возобновляемых источников энергии (установка солнечных панелей на крыше зданий)
Информация в МЭ
Акимы городов Астаны, Алматы и других соответствующих
областей
ежегодно
Не требуется
";
строку, порядковый номер 99, исключить;
строки, порядковые номера 100 и 101, изложить в следующей редакции:
"
100
Снизить уровень загрязнения воздуха в энергетической отрасли (ТЭС/ТЭЦ)
установка пылегазоочистного оборудования с использованием лучших доступных технологий
МЭ, энергогенерирующие компании (по согласованию)
Декабрь 2019 года
установка оборудования осуществляется за счет ТЭС/ТЭЦ
101
Реализовать меры по устойчивому развитию сельских населенных пунктов, включая практику по адаптации к изменению климата
информация в МЭ
акимы соответствующих областей, ПРООН (по согласованию)
Декабрь 2020 года
в пределах международных грантов
";
строки, порядковые номера 102 и 105, исключить;
строку, порядковый номер 110, изложить в следующей редакции:
"
110
Внедрить системы капельного и точечного полива зеленого фонда в городах Астане и Алматы
Информация в МЭ
Акимы городов Астаны и Алматы
постоянно
Не требуется
";
строку, порядковый номер 116, исключить;
строки, порядковые номера 117 и 118, изложить в следующей редакции:
"
117
Развивать систему обеспечения посадочным материалом для воспроизводства лесного и городского зеленого фонда города Алматы (в т.ч. питомники на принципах ГЧП)
информация в МЭ
Аким города Алматы
Декабрь 2020 года
Не требуется
118
Построить ботанический сад с парковой зоной в городе Астане
Ботанический сад
Аким города Астаны
Декабрь 2017 года
Не требуется
";
строку, порядковый номер 119, исключить;
строку, порядковый номер 121, изложить в следующей редакции:
"
121
Определить потребности газозаправочных станциях регионах Республики Казахстан разрезе по годам и регионам
информация в МЭ
МЭ, МВД, МИР, акимы областей, городов Астаны и Алматы, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
ежегодно
Не требуется
";
строку, порядковый номер 124, исключить;
строку, порядковый номер 125, изложить в следующей редакции:
"

реттік нөмірлері 82, 83 және 84-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 88-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
88
Алматы және Астана қалаларында, ірі қалаларда қоғамдық көлікті газ отынына көшіруге мониторинг жүргізу
ЭМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жыл сайын
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 97-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 88-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
98
Астана және Алматы қалаларында, сондай-ақ басқа да ірі қалаларда энергия тиімділігінің ең жаңа стандарттары мен технологияларын, энергия айналымы жөніндегі технологияларды (жылыту және желдету) қолданып және жаңартылатын энергия көздерін (ғимараттардың шатырына күн панельдерін орнату) интеграциялау арқылы "энергия үнемдейтін" үйлерді жобалау және салу бойынша ұсыныстар енгізу
ЭМ-ге ақпарат
Астана және Алматы қалаларының және басқа тиісті облыстардың әкімдері
жыл сайын
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 99-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 100 және 101-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
100
Энергетика саласында (ЖЭС/ЖЭО) ауаның ластану деңгейін азайту
озық қолжетімді технологияларды пайдалана отырып, шаңды-газды тазалау жабдықтарын орнату
ЭМ, энергия өндіретін компаниялар (келісім бойынша)
2019 жылғы желтоқсан
жабдықтарды орнату ЖЭС/ЖЭО есебінен жүзеге асырылады
101
Климатты өзгертуге бейімделу бойынша тәжірибені қоса алғанда, ауылдық елді мекендерді орнықты дамыту бойынша шараларды іске асыру
ЭМ-ге ақпарат
тиісті облыстардың әкімдері, БҰҰДБ (келісім бойынша),
2020 жылғы желтоқсан
халықаралық гранттар шеңберінде
";
реттік нөмірлері 102 және 105-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 110-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
110
Астана және Алматы қалаларында, жасыл қорды тамшылатып және нақты суару жүйелерін енгізу
ЭМ-ге ақпарат
Астана және Алматы қалаларының әкімдері
тұрақты
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 116-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 117 және 118-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
117
Алматы қаласының орман және қалалық жасыл қорын молайту үшін көшет материалымен қамтамасыз ету жүйесін (оның ішінде МЖӘ қағидаттары негізінде питомниктерді) дамыту
ЭМ-ге ақпарат
Алматы қаласының әкімі
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
118
Астана қаласында саябақ аймағы бар ботаникалық бақ салу
Ботаникалық бақ
Астана қаласының әкімі
2017 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 119-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 121-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
121
Өңірлер мен жылдар бойынша Қазақстан Республикасының өңірлеріндегі газ құю станцияларына деген қажеттіліктерді айқындау
ЭМ-ге ақпарат
ЭМ, ІІМ, ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісім бойынша)
жыл сайын
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 124-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 125-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

125
Провести анализ
информация в МЭ
Акимы областей, городов Астаны и Алматы
постоянно
Не требуется
развития сети велодорожек и сопутствующей инфраструктуры, в том числе автоматизированных пунктов аренды велосипедов
";
строку, порядковый номер 127, изложить в следующей редакции:
"
127
Выработать предложения по
повышению качества общественного транспорта (отдельные линии, умные остановки, электронная оплата) и т.д.
информация в МЭ
МИР (созыв), акимы областей, городов Астаны и Алматы
постоянно
Не требуется
";
строки, порядковые номера 131 и 132, исключить;
строки, порядковые номера 133, 134, 135 и 136, изложить в следующей редакции:
"
133
Внедрить золоулавливающие устройства с заменой эмульгаторов второго поколения для угольных ТЭЦ
информация в МЭ
акимы областей, городов Астаны и Алматы, АО "Самрук- Энерго" (по согласованию), электрические станции(по согласованию)
Декабрь 2020 года
Не требуется
134
Применить, исходя из технических возможностей станций, золоулавливающие устройства с установкой электрофильтров нового поколения (по примеру проводимой реконструкции золоулавливающих устройств на Экибастузских ГРЭС-1,2)
информация в МЭ
акимы областей, городов Астаны и Алматы, АО "Самрук- Энерго" (по согласованию), электрические станции (по согласованию)
Декабрь 2020 года
Не требуется
135
Внедрить для вновь строящихся ТЭС инновационные технологии по очистке дымовых газов с применением рукавных фильтров для пылеулавливания, метод селективного каталического восстановления, снижающего образование оксидов азота на 90 %, с использованием озоно-аммиачного метода снижения оксидов серы для увеличения степени улавливания до 99%
информация в МЭ
акимы областей, городов Астаны и Алматы
2017-2018 годы
Не требуется
136
Разработать план по долгосрочному поэтапному внедрению мероприятий по снижению выбросов на ТЭС Казахстана
план
МЭ
2017-2018 годы
Не требуется
";
строку, порядковый номер 138, изложить в следующей редакции:
"
138
Внести предложения о разработке на конкурсной основе комплексной научно-технической программы "Возобновляемые природные ресурсы Казахстана: оценка, мониторинг, прогноз, управление"
информация в МЭ
МОН, МЭ
Декабрь 2018 года
Не требуется
";
строку, порядковый номер 139, исключить;
строку, порядковый номер 140, изложить в следующей редакции:
"
140
Проводить работы по совершенствованию и развитию земельных отношений в целях обеспечения рационального использования и охраны земель
информация в МЭ
МСХ
постоянно
Не требуется
";
строку, порядковый номер 141, исключить.

125
Веложолдар жүйесін және тиісті инфрақұрылымды, оның ішінде велосипедтерді автоматтандырылған жалға беру пунктерін дамытуға талдау жүргізу
ЭМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
тұрақты
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 127-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
127
Қоғамдық көліктің сапасын арттыру (жеке белдеулер, ақылды аялдамалар, электрондық төлем) және тағы басқалар жөнінде ұсыныстар әзірлеу
ЭМ-ге ақпарат
ИДМ (жинақтау) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
тұрақты
талап етілмейді
";
реттік нөмірлері 131 және 132-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірлері 133, 134, 135 және 136-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
133
Көмір ЖЭО үшін екінші буынды эмульгаторларды ауыстыру арқылы күлтұтқыш қондырғыларды енгізу
ЭМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "Самұрық-Энерго" АҚ (келісім бойынша), электр станциялары (келісім бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
134
Станциялардың техникалық мүмкіндіктеріне негізделе отырып, жаңа буынды электр сүзгіштерін орнату арқылы күлтұтқыш құрылғыларды қолдану (Екібастұз МАЭС-1,2-те күлтұтқыш құрылғыларына жүргізілетін реконструкциялау үлгісі бойынша)
ЭМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері, "Самұрық-Энерго" АҚ (келісім бойынша), электр станциялары, (келісім бойынша)
2020 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
135
Жаңадан салынып жатқан ЖЭС үшін тозаңды ұстауға арналған түтіктік сүзгіштерді қолдана отырып, түтінді газдарды тазарту бойынша инновациялық технологияларды, ұстау дәрежесін 99%-ға дейін арттыру үшін күкірт тотықтарын төмендетудің озон-аммиакты әдісін пайдалану арқылы азот тотығының түзілуін 90%-ға азайтатын селективті катализдік қалпына келтіру әдісін енгізу
ЭМ-ге ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
2017-2018 жылдар
талап етілмейді
136
Қазақстанның ЖЭС шығарындыларын азайту жөніндегі іс-шараларды кезең-кезеңімен ұзақ мерзімді енгізу жоспарын әзірлеу
жоспар
ЭМ
2017-2018 жылдар
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 138-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
138
Конкурс негізінде "Қазақстанның жаңартылатын табиғи ресурстары: бағалау, мониторинг, жобалау, басқару" кешенді ғылыми-техникалық бағдарламасын әзірлеу туралы ұсыныстар енгізу
ЭМ-ге ақпарат
БҒМ, ЭМ
2018 жылғы желтоқсан
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 139-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 140-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
140
Жерді ұтымды пайдалану мен қорғауды қамтамасыз ету мақсатында жер қатынастарын жетілдіру және дамыту жөніндегі жұмыстарды жүргізу
ЭМ ақпарат
АШМ
тұрақты
талап етілмейді
";
реттік нөмірі 141-жол алып тасталсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б.Сагинтаев

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев