Об установлении исходных линий для отсчета ширины территориальных вод (моря) Республики Казахстан на Каспийском море, а также географических точек (с указанием основных геодезических данных) для определения внешнего предела территориальных вод (моря)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2017 года № 675.
В соответствии с подпунктом 6) статьи 55 Закона Республики Казахстан от 16 января 2013 года "О Государственной границе Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
1) исходные линии для отсчета ширины территориальных вод (моря) Республики Казахстан на Каспийском море согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) географические точки (с указанием основных геодезических данных) для определения внешнего предела территориальных вод (моря) согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 октября 2017 года № 675
Исходные линии для отсчета ширины территориальных вод (моря)
Республики Казахстан на Каспийском море
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 октября 2017 года № 675
Географические точки (с указанием основных геодезических данных) для определения внешнего предела территориальных вод (моря)
№ точки исходной линии
Географические точки исходной линии
Северная широта
Восточная долгота
1
2
3
1

Каспий теңізіндегі Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңізінің) енін есептеп шығару үшін бастапқы сызықтарды, сондай-ақ аумақтық сулардың (теңіздің) сыртқы шегін айқындау үшін географиялық нүктелерді (негізгі геодезиялық деректерді көрсете отырып) белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 26 қазандағы № 675 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" 2013 жылғы 16 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 55-бабының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Каспий теңізіндегі Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңізінің) енін есептеп шығару үшін бастапқы сызықтар;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес аумақтық сулардың (теңіздің) сыртқы шегін айқындауға арналған (негізгі геодезиялық деректерді көрсете отырып) географиялық нүктелер белгіленсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 30 қазандағы
№ 675 қаулысына
1-қосымша
Каспий теңізіндегі Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңізінің) енін есептеп шығаруға арналған бастапқы сызықтар
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 30 қазандағы
№ 675 қаулысына
2-қосымша
Аумақтық сулардың (теңіздің) сыртқы шегін айқындауға арналған (негізгі геодезиялық деректерді көрсете отырып) географиялық нүктелер
Бастапқы сызықтар нүктелерінің №
Бастапқы сызықтардың географиялық нүктелері
Солтүстік ендігі
Шығыс бойлығы
1
2
3
1

49° 34' 29,99"
179
45° 54' 32,70"
49° 34' 13,11"
180
45° 54' 26,34"
49° 33' 41,45"
181
45° 54' 26,34"
49° 26' 21,00"
Примечание: координаты исходных линий для отсчета ширины территориальных вод (моря) Республики Казахстан на Каспийском море нанесены на морские навигационные карты масштаба 1:200 000, номенклатур 32007, 32008, 32010, 32011, 32012, 32013, в проекции меркатора, в системе координат 1942 года (Пулково), глубины в метрах приведены к среднему уровню моря минус 28 м ниже нуля Кронштадтского футштока, в Балтийской системе высот. Ввиду того, что карты масштаба 1:200 000 на район северо-восточной части Каспийского моря не создавались, часть точек исходных линий была нанесена на лист морской навигационной карты 31003 масштаба 1:750 000.

49° 34' 29,99"
179
45° 54' 32,70"
49° 34' 13,11"
180
45° 54' 26,34"
49° 33' 41,45"
181
45° 54' 26,34"
49° 26' 21,00"
Ескертпе: Каспий теңізіндегі Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңізінің) енін есептеп шығару үшін бастапқы сызықтардың координаталары Меркатор проекциясында масштабы 1:200 000, номенклатуралары 32007, 32008, 32010, 32011, 32012, 32013 теңіз навигациялық карталарына енгізілді, 1942 жылғы (Пулково) координаталар жүйесінде, метрмен алынған тереңдігі теңіздің орташа деңгейіне - Балтық биіктік жүйесінде, Кронштадт футштогының нөлінен 28 м төмен келтірілген. Каспий теңізінің солтүстік-шығыс бөлігі аймағына 1:200 000 масштабтағы карталар жасалмаған, сондықтан бастапқы сызықтар нүктелерінің бір бөлігі 1:750 000 масштабтағы 31003 теңіз навигациялық картасының парағына енгізілді.