О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2016 года № 922 "Об утверждении Программы жилищного строительства "Нұрлы жер" и внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2017 года № 877. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2018 года № 372

"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 31 желтоқсандағы № 922 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 26 желтоқсандағы № 877 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 22 маусымдағы № 372 қаулысымен

Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.06.2018 № 372.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2016 года № 922 "Об утверждении Программы жилищного строительства "Нұрлы жер" и внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Программе жилищного строительства "Нұрлы жер", утвержденной указанным постановлением:
в разделе "1. Паспорт Программы":
в строке "Источники и объемы финансирования":
строки:
"
Внебюджетные средства**, в том числе средства по облигационным займам субъектов квазигосударственного сектора и повторное использование средств

Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 22.06.2018 № 372 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 31 желтоқсандағы № 922 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасында:
"1. Бағдарламаның паспорты" деген бөлімде:
"Қаржыландырудың көздері мен көлемі" деген жолда:
мына:
"
Бюджеттен тыс қаражат**, оның ішінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің облигациялық қарыздары бойынша қаражат және қаражатты қайта пайдалану

871,3*
данные МИР, МИО областей, городов Астаны и Алматы, АО "НУХ "Байтерек
МИР, МИО областей, городов Астаны и Алматы, АО "НУХ "Байтерек
*Данные индикаторы уточняются от объемов финансирования на соответствующие годы.";
задачу "7. Поддержка долевого жилищного строительства" изложить в следующей редакции:
"Задача 7. Поддержка долевого жилищного строительства
Достижение данной задачи будет измеряться следующими показателями результатов:
Показатели результатов
Ед. измерения
2017 год
2018 год
2019 год
2020 год
2021 год
Источник информации
Ответственные за достижение

871,3*
ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ деректері
ИДМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ЖАО, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
*Бұл индикаторлар тиісті қаржы жылдарына арналған қаржыландыру көлемдеріне қарай нақтыланады.";
"7-міндет. Үлестік тұрғын үй құрылысын қолдау" мынадай редакцияда жариялансын:
"7-міндет. Үлестік тұрғын үй құрылысын қолдау
Осы міндетке қол жеткізу мынадай нәтижелер көрсеткіштерімен өлшенетін болады:
Нәтижелер көрсеткіштері
Өлшем бірлігі
2017 жыл
2018 жыл
2019 жыл
2020 жыл
2021 жыл
Ақпарат көзі
Қол жеткізуге жауаптылар

в пункте "5.6.3. Арендное и кредитное жилье АО "Байтерек девелопмент":
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Жилье, не согласованное ЖССБК, и жилье, не распределенное ЖССБК среди вкладчиков, реализуется иным лицам по стоимости реализации кредитного жилья в соответствии с внутренними документами АО "Байтерек девелопмент".";
дополнить частью пятой следующего содержания:
"В случае не распределения жилья АО "Байтерек девелопмент" реализует жилье очередникам МИО в аренду с выкупом.";
часть седьмую исключить;

"Бәйтерек девелопмент" АҚ-ның жалға берілетін және кредиттік тұрғын үйлері" деген 5.6.3-тармағында:
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Белгіленген мерзімде ҚТҚЖБ-мен келісілмеген тұрғын үй және ҚТҚЖБ бөлмеген салымшалар арасында жағдайда, "Бәйтерек девелопмент" АҚ-ның ішкі құжаттарына сәйкес кредиттік тұрғын үйді өткізу құны бойынша басқа адамдарға өткізеді.";
мынадай мазмұндағы бесінші бөлікпен толықтырылсын:
""Бәйтерек девелопмент" АҚ тұрғын үйді бөлмеген жағдайда, тұрғын үйді ЖАО-да кезекте тұрғандарға сатып алу арқылы жалға өткізіледі.";
жетінші бөлік алып тасталсын;

абзац тринадцатый подпункта 1) пункта "5.6.4. Коммерческое и арендное жилье с выкупом Фонда недвижимости" изложить в следующей редакции:
"АО "ФНБ "Самрук-Казына" предусматривает с 2018 года дальнейшее финансирование строительства кредитного жилья системы жилстройсбережений МИО через выкуп ценных бумаг, а также для финансирования завершения проблемных объектов жилищного строительства в городе Астане.";

"Жылжымайтын мүлік қорының коммерциялық және сатып алу мүмкіндігі бар жалға берілетін тұрғын үйлері" деген 5.6.4-тармақтың 1) тармақшасының он үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ 2018 жылдан бастап ЖАО тұрғын үй құрылыс жинақ жүйесі кредиттік тұрғын үйлердің әрі қарай салынуын қаржыландыруды, сондай-ақ бағалы қағаздарды сатып алу арқылы Астана қаласындағы проблемалық тұрғын үй объектілерінің құрылысын аяқтауды қаржыландыруды көздейді.";

дополнить пунктом 5.6.8. следующего содержания:
"5.6.8. Реализация механизма финансирования завершения проблемных объектов жилищного строительства в городе Астане.
Для завершения проблемных объектов жилищного строительства (далее - объекты) в городе Астане, АО "Байтерек девелопмент" вправе кредитовать уполномоченную организацию акимата города Астаны (далее - уполномоченная организация) на условиях платности, срочности и возвратности.
Источники средств и условия кредитования АО "НУХ "Байтерек" уполномоченной организации определяются в соответствии с протоколом Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан.
Межведомственная комиссия акимата города Астаны по вопросам долевого участия в жилищном строительстве (далее - МВК) рассматривает перечень объектов и рекомендует их уполномоченной организации для финансирования за счет кредитных средств.
Ценовые и технические параметры объектов определяются на основании утвержденной проектно-сметной документации, положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы и результатов технического аудита об объемах выполненных работ.
На основании указанных подтверждающих документов, а также данных о наличии свободных площадей, уполномоченная организация определяет объем финансовых средств, необходимый для завершения строительства и экономическую эффективность реализации объектов.
В случае отсутствия экономической эффективности объектов, их завершение за счет привлекаемых кредитных средств от АО "Байтерек девелопмент" не допускается.
Возвратность средств, обеспечивается лицами, осуществляющими завершение строительства объектов, за счет передачи уполномоченной организации свободных площадей и/или средств от их реализации.";
в разделе "6. Необходимые ресурсы":
в таблице "Объемы финансирования Программы составляют:":
строки:
"
Внебюджетные средства **, в том числе средства по облигационным займам субъектов квазигосударственного сектора и повторное использование средств

мынадай мазмұндағы 5.6.8-тармақпен толықтырылсын:
"5.6.8. Астана қаласындағы проблемалық тұрғын үй объектілерінің құрылысын аяқтауды қаржыландыру тетігін іске асыру.
Астана қаласындағы проблемалық тұрғын үй объектілерінің құрылысын аяқтау үшін (бұдан әрі - объектілер) "Бәйтерек девелопмент" АҚ төлемдік, орамдылық және қайтарымдық жағдайларында Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті ұйымына (бұдан әрі - уәкілетті ұйым) кредит беруге құқылы.
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ қаражат көздері және уәкілетті ұйымды кредиттеу шарттары Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару бойынша кеңестің хаттамасына сәйкес айқындалады.
Астана қаласының тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу мәселелері бойынша Ведомствоаралық комиссиясы (бұдан әрі - ВАК) объектілердің тізбесін қарастырады және оларды кредиттік қаражат есебінен қаржыландыру үшін уәкілетті ұйымдарға ұсынады.
Объектілердің бағалық және техникалық параметрлері бекітілген жобалау-сметалық құжаттамасы, ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысы мен орындалған жұмыстардың көлемі туралы техникалық аудиттің нәтижелері негізінде анықталады.
Уәкілетті ұйым көрсетілген растайтын құжаттардың, сондай-ақ, бос алаңдар туралы деректердің негізінде құрылысын аяқтау үшін қажетті қаржы қаражатының көлемін және объектілерді іске асырудың экономикалық тиімділігін анықтайды.
Объектілер экономикалық тиімді болмаған жағдайда, оларды "Бәйтерек девелопмент" АҚ-ынан тартылатын кредит қаражаттары есебінен аяқтауға жол берілмейді.
Салынған қаражаттың қайтарымдылығын объектілердің құрылысын аяқтауды жүзеге асыратын тұлғалармен уәкілетті ұйымға бос алаңдарды және/немесе оларды өткізуден түскен қаражаттарды беру есебінен қамтамасыз етіледі.";
"6. Қажетті ресурстар" деген бөлімде:
"Бағдарламаны қаржыландыру көлемі" деген жолда:
мына:
"
Бюджеттен тыс қаражат**, оның ішінде, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің облигациялық қарыздары бойынша қаражат және қаражатты қайта пайдалану