Об установлении границ районов города Астаны - столицы Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2018 года № 131.
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить границы районов города Астаны – столицы Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акимату города Астаны принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2018 года № 131
Границы районов города Астаны - столицы Республики Казахстан
1. Границы района "Алматы" составляют 15471 га и обозначены следующим образом:
от слияния рек Есиль и Акбулак, в районе очистных сооружений ливневой канализации 1-5, на северо-восток по реке Акбулак до пересечения улиц Сауда и А184 (проектное наименование), далее на север по улице Сауда до проспекта Р. Қошқарбаева, по проспекту Р. Қошқарбаева до реки Акбулак, на северо-восток по реке Акбулак до существующей границы города, по восточной границе города до реки Есиль, по реке Есиль до ее слияния с рекой Акбулак.
2. Границы района "Байқоңыр" составляют 18129 га и обозначены следующим образом:
от железной дороги в направлении Астана – Костанай на север по существующей границе города до реки Акбулак, вдоль реки Акбулак до проспекта Р. Қошқарбаева, по четной стороне проспекта Р. Қошқарбаева до улицы Сауда, вдоль по улице Сауда до улицы А184 (проектное наименование), далее по реке Акбулак до слияния рек Есиль и Акбулак, по реке Есиль до моста Қараөткел, по улице А. Бараева до проспекта Республики, по четной стороне проспекта Республики до проспекта Бөгенбай батыра, вдоль проспекта Бөгенбай батыра и шоссе Алаш до железной дороги, по железной дороге до западной границы города.
В границы района входит территория городского кладбища (460 га).
3. Границы района "Есиль" составляют 39358 га и обозначены следующим образом:
по реке Есиль, в западной части города на восток до слияния рек Есиль и Акбулак, далее на юг по серединной линии русла реки до существующей восточной границы города, далее на юг по границе города до реки Есиль.
В границы района входит территория Национального пантеона (959 га).

Қазақстан Республикасының елордасы – Астана қаласы аудандарының шекараларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 наурыздағы № 131 қаулысы.
"Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының елордасы - Астана қаласы аудандарының шекаралары осы қаулыға қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Астана қаласының әкімдігі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 16 наурыздағы
№ 131 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының елордасы - Астана қаласы аудандарының шекаралары
1. "Алматы" ауданының шекарасы 15471 га құрайды және мынадай болып белгіленген:
1-5 нөсерлі кәрізді тазарту құрылысы ауданындағы Есіл және Ақбұлақ өзендерінің қиылысынан Ақбұлақ өзені бойымен солтүстік-шығысқа қарай Сауда және А184 (жобалық атауы) көшелерінің қиылысына дейін, одан әрі Сауда көшесі бойымен солтүстікке қарай Р. Қошқарбаев даңғылына дейін, Р. Қошқарбаев даңғылы бойымен Ақбұлақ өзеніне дейін, солтүстік-шығысқа қарай Ақбұлақ өзені бойымен қаланың қолданыстағы шекарасына дейін, қаланың шығыс шекарасымен Есіл өзеніне дейін, Есіл өзені бойымен Ақбұлақ өзенімен қосылатын тұсқа дейін.
2. "Байқоңыр" ауданының шекарасы 18129 га құрайды және мынадай болып белгіленген:
Астана - Қостанай бағытындағы теміржолдан қаланың қолданыстағы шекарасымен солтүстікке қарай Ақбұлақ өзеніне дейін, Ақбұлақ өзені бойымен Р. Қошқарбаев даңғылына дейін, Р. Қошқарбаев даңғылының жұп сандар жағымен Сауда көшесіне дейін, Сауда көшесі бойымен А184 (жобалық атауы) көшесіне дейін, одан әрі Ақбұлақ өзені бойымен Есіл және Ақбұлақ өзендерінің түйіскен жеріне дейін, Есіл өзені бойымен Қараөткел көпіріне дейін, А. Бараев көшесі бойымен Республика даңғылына дейін, Республика даңғылының жұп сандар жағымен Бөгенбай батыр даңғылына дейін, Бөгенбай батыр даңғылы және Алаш тас жолы бойымен теміржолға дейін, теміржол бойымен қаланың батыс шекарасына дейін.
Аудан шекарасына қалалық зират аумағы (460 гектар) кіреді.
3. "Есіл" ауданының шекарасы 39358 га құрайды және мынадай болып белгіленген:
қаланың батыс бөлігіндегі Есіл өзені бойымен шығысқа қарай Есіл және Ақбұлақ өзендерінің түйіскен жеріне дейін, одан әрі өзеннің орта сызығы бойымен оңтүстікке қарай қаланың қолданыстағы шығыс шекарасына дейін, одан әрі қаланың оңтүстік шекарасымен Есіл өзеніне дейін.
Аудан шакарасына Ұлттық пантеон аумағы (959 гектар) кіреді.

4. Границы района "Сарыарка" составляют 6775 га и обозначены следующим образом: от западной границы города вдоль железной дороги до шоссе Алаш, по нечетной стороне проспекта Бөгенбай батыра до проспекта Республики, далее на юг по нечетной стороне проспекта Республики до улицы А. Бараева, по улице А. Бараева до реки Есиль, по правому рукаву реки Есиль до западной границы города.

4. "Сарыарқа" ауданының шекарасы 6775 га құрайды және мынадай болып белгіленген:
қаланың батыс шекарасынан теміржол бойымен Алаш тас жолына дейін, Бөгенбай батыр даңғылының тақ сандар жағымен Республика даңғылына дейін, одан әрі оңтүстікке қарай Республика даңғылының тақ сандар жағымен А. Бараев көшесіне дейін, А. Бараев көшесі бойымен Есіл өзеніне дейін, Есіл өзенінің оң жақ ағысы бойымен қаланың батыс шекарасына дейін.