О присуждении Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2018 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2018 года № 812.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. За плодотворную научную, творческую, общественную деятельность, а также за высокие спортивные достижения присудить Государственную молодежную премию "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2018 году:
по номинации "Эстрада"
Рахым
Қуандықу Нұрғазыұлы
-
казахстанскому эстрадному исполнителю
Садирбаеву
Ернару Бексултановичу
-
казахстанскому эстрадному исполнителю
по номинации "Классическая музыка"
Жармагамбетову
Расулу Қайратұлы
-
солисту республиканского государственного казенного предприятия "Казахская государственная филармония имени Жамбыла" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Солтыхановой
Розе Алтынбековне
-
преподавателю республиканского государственного учреждения "Казахский национальный университет искусств" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
по номинации "Народное творчество"
Байтуову
Биржану
Каниевичу
-
руководителю центра айтыса республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Южно-Казахстанский государственный педагогический университет" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Тлепбергенову
Абылаю
Жанболатовичу
-
преподавателю республиканского государственного учреждения "Казахская национальная консерватория имени Курмангазы" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
по номинации "Литература"
Арыкбаеву
Багашару
Турсынбаевичу
-
журналисту, заведующему отделом литературы и искусства акционерного общества "Республиканская газета "Егемен Қазақстан"
Қарт
Мерею
Мейртайұлы
-
заведующему отделом литературы коммунального государственного казенного предприятия "Театр имени Абая" управления культуры, архивов и документации Восточно-Казахстанской области
по номинации "Театр и кино"
Бекбулатовой
Айгерiм
Серікқанқызы
-
артистке государственного коммунального казенного предприятия "Талдыкорганский драматический театр имени Б.Римовой" государственного учреждения "Управление культуры, архивов и документации Алматинской области"
Молдағали
Фархату
Ерланұлы
-
художественному руководителю коммунального государственного казенного предприятия "Государственный казахский музыкально-драматический театр имени Сабита Муканова управления культуры, архивов и документации акимата Северо-Казахстанской области"
по номинации "Спорт"
Абдрашу
Аяну
Альжаппаровичу
-
заслуженному мастеру спорта Республики Казахстан по таэквондо WTF, чемпиону Сурдлимпийских Игр 2017 года
Ералиеву
Кайрату
Куттыбайевичу
-

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 812 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жемісті ғылыми, шығармашылық, қоғамдық қызметі үшін, сондай-ақ жоғары спорттық жетістіктері үшін мыналарға Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығы берілсін:
"Эстрада" номинациясы бойынша
Рахым
Қуандық Нұрғазыұлы
-
қазақстандық эстрада әншісі
Садырбаев
Ернар Бексұлтанұлы
-
қазақстандық эстрада әншісі
"Классикалық музыка" номинациясы бойынша
Жармағамбетов
Расул Қайратұлы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі "Жамбыл атындағы қазақ мемлекеттік филармониясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының солисі
Солтыханова
Роза Алтынбекқызы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі "Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің оқытушысы
"Халық шығармашылығы" номинациясы бойынша
Байтуов
Біржан Қаниұлы
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі "Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті"
шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының республикалық айтыс орталығының жетекшісі
Тілепбергенов
Абылай Жанболатұлы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық консерваториясы" республикалық мемлекеттік мекемесінің оқытушысы
"Әдебиет" номинациясы бойынша
Арықбаев
Бағашар Тұрсынбайұлы
-
журналист, "Егемен Қазақстан" республикалық газеті" акционерлік қоғамының әдебиет және өнер бөлімінің меңгерушісі
Қарт
Мерей Мейіртайұлы
-
Шығыс Қазақстан облысы мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы "Абай атындағы театр" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының әдебиет бөлімінің меңгерушісі
"Театр және кино" номинациясы бойынша
Бекболатова
Әйгерiм Серікқанқызы
-
"Алматы облысының мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Б. Римова атындағы Талдықорған драма театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының әртісі
Молдағали
Фархат Ерланұлы
-
"Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мәдениет, архивтер және құжаттама басқармасының Сәбит Мұқанов атындағы Мемлекеттік қазақ музыка-драма театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының көркемдік жетекшісі
"Спорт" номинациясы бойынша
Әбдраш
Аян
Әлжаппарұлы
-
WTF таэквондодан Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері, 2017 жылғы Сурдлимпиада ойындарының чемпионы
Ералиев
Қайрат Құттыбайұлы
-

заслуженному мастеру спорта Республики Казахстан по боксу, чемпиону мира по боксу среди любителей (Германия, Гамбург 2017), бронзовому призеру чемпионата мира по боксу (Алматы, 2013), бронзовому призеру чемпионата Азии по боксу (Тайланд, 2015)
по номинации "Дизайн и изобразительное искусство"
Жетписалиеву
Бауыржану
Муратовичу
-
члену Союза молодых художников Казахстана, учителю коммунального государственного учреждения "Школа-гимназия № 65 имени Ы. Алтынсарина" управления образования города Шымкента
Усенбаеву
Дулату
Болатовичу
-
члену Союза художников Казахстана, члену Союза молодых художников Казахстана
по номинации "Журналистика"
Беркінбаеву
Олжасу
Уәлиханұлы
-
автору и ведущему информационно-аналитической программы "Анығын айтқанда" телеканала "Хабар 24" акционерного общества "Агентство "Хабар"
Тойболовой
Салтанат
Хайруллакызы
-
главному редактору товарищества с ограниченной ответственностью "Телерадиокомпания "Айғақ"
по номинации "Общественная деятельность"
Алимкулову
Бекжану
Мухидинұлы
-
директору товарищества с ограниченной ответственностью "Ару-Тас", члену центрального совета общественного объединения "Молодежное крыло "Жас Отан" при партии "Нұр Отан"
Жетписбаеву
Нуржану
Аргыновичу
-
председателю Карагандинского областного филиала общественного объединения "Молодежное крыло "Жас Отан" при партии "Нұр Отан"
по номинации "Наука"
Акишеву
Жигеру
Дастановичу
-
младшему научному сотруднику лаборатории генетики и биохимии микроорганизмов республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр биотехнологии" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
Хасенову
Муслиму
Ханатовичу
-
доктору философии (PhD) по специальности "Юриспруденция", исполняющему обязанности доцента кафедры гражданского и экологического права республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева" Министерства образования и науки Республики Казахстан.
2. Установить размер Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан на 2018 год по каждой номинации в сумме 600 000 (шестьсот тысяч) тенге.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев

бокстан Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері, әуесқойлар арасында бокстан әлем чемпионы (Германия, Гамбург 2017), бокстан әлем чемпионатының қола жүлдегері (Алматы, 2013), бокстан Азия чемпионатының қола жүлдегері (Тайланд, 2015)
"Дизайн және бейнелеу өнері" номинациясы бойынша
Жетпісәлиев
Бауыржан Мұратұлы
-
Қазақстан жас суретшілер одағының мүшесі,
Шымкент қаласы білім басқармасының "Ы. Алтынсарин атындағы № 65 мектеп-гимназия" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорының мұғалімі
Үсенбаев
Дулат Болатұлы
-
Қазақстан суретшілер одағының мүшесі, Қазақстан жас суретшілер одағының мүшесі
"Журналистика" номинациясы бойынша
Беркінбаев
Олжас Уәлиханұлы
-
"Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы "Хабар 24" телеарнасының "Анығын айтқанда" ақпараттық-талдау бағдарламасының авторы және жүргізушісі
Тойболова
Салтанат Хайроллақызы
-
"Айғақ" телерадиокомпаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің бас редакторы
"Қоғамдық қызмет" номинациясы бойынша
Әлімқұлов
Бекжан Мұхидинұлы
-
"Ару-Тас" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры, "Нұр Отан" партиясы жанындағы "Жас Отан" жастар қанаты" қоғамдық бірлестігінің орталық кеңесінің мүшесі
Жетпісбаев
Нұржан Арғынұлы
-
"Нұр Отан" партиясы жанындағы "Жас Отан" жастар қанаты" қоғамдық бірлестігінің Қарағанды облыстық филиалының төрағасы
"Ғылым" номинациясы бойынша
Ақышев
Жігер Дастанұлы
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Ұлттық биотехнология орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорының генетика және микроорганизмдер биохимиясы зертханасының кіші ғылыми қызметкері
Хасенов
Мүслім Қанатұлы
-
"Құқықтану" мамандығы бойынша философия (PhD) докторы, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының азаматтық және экологиялық құқық кафедрасы доцентінің міндетін атқарушы.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының 2018 жылға арналған мөлшері әр номинация бойынша 600 000 (алты жүз мың) теңге сомасында белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі Б. Сағынтаев