Об утверждении Дорожной карты по модернизации органов внутренних дел Республики Казахстан на 2019 – 2021 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 897.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую Дорожную карту по модернизации органов внутренних дел Республики Казахстан на 2019 – 2021 годы (далее – Дорожная карта).
2. Центральным государственным органам, акиматам городов Астаны, Алматы, Шымкента и областей, ответственным за исполнение Дорожной карты:
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение мероприятий Дорожной карты;
2) ежегодно по итогам полугодия, к 5 января и 5 июля представлять информацию о ходе реализации Дорожной карты в Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан ежегодно к 20 января и 20 июля представлять в Администрацию Президента и Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Дорожной карты.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан Б. Сагинтаев
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2018 года № 897
ДОРОЖНАЯ КАРТА
по модернизации органов внутренних дел Республики Казахстан на 2019 – 2021 годы
№ п/п Наименование мероприятия Форма завершения Срок исполнения Ответственные за исполнение Источник финансирования и предполагаемые расходы
(млн. тенге)
1 2 3 4 5 6
I. ОПТИМИЗАЦИЯ ОРГАНИЗАЦИОННО-ШТАТНОЙ СТРУКТУРЫ
1.
Проведение анализа функций служб и подразделений ОВД в целях повышения эффективности их деятельности
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
1.1.
Создание Рабочей группы по проведению анализа функций подразделений полиции, УИС, органов гражданской защиты
Приказ МВД
I квартал 2019 г.
МВД, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
1.2.
Изучение международного опыта организационно-штатного построения полиции стран ОЭСР и постсоветских государств, успешно реформировавших органы правопорядка
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
Рабочая группа
Не требуется
1.3.
Выработка единой методики проведения анализа функций
Методика
I квартал 2019 г.
Рабочая группа
Не требуется
1.4.
Проведение анализа функций подразделений полиции
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
Рабочая группа
Не требуется
1.5.
Проведение анализа функций подразделений УИС
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
Рабочая группа
Не требуется
1.6.
Проведение анализа функций подразделений органов гражданской защиты
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
Рабочая группа
Не требуется
2.
Проведение анализа влияния постоянного недокомплекта штатов на деятельность соответствующих подразделений ОВД
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
3.
Проведение анализа эффективности административных расходов
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
МВД, МФ, МНЭ
Не требуется
3.1.
Оптимизация административных расходов
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
4.
Оптимизация организационно-штатной структуры с сокращением штатной численности не менее чем на 10%, в первую очередь за счет излишних управленческих звеньев
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
4.1.
Оптимизация организационно-штатной структуры подразделений полиции
Приказ МВД
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
4.2.
Оптимизация организационно-штатной структуры подразделений УИС
Приказ МВД
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
4.3.
Утверждение новой структуры центрального аппарата МВД, типовых структур территориальных департаментов, районных (городских, линейных) управлений (отделов) полиции
Ведомственные НПА
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
4.4.
Преобразование строевых подразделений дорожно-патрульной полиции в патрульную полицию
НПА
I квартал 2019 г.
МВД, МИО
МБ
в пределах предусмотренных средств
4.5.
Оптимизация сержантского состава ОВД путем его перевода в категорию офицерского
Приказ МВД
2019 - 2021 г.г.
МИО, МВД
МБ
в пределах предусмотренных средств
II. УЛУЧШЕНИЕ СИСТЕМЫ ОПЛАТЫ ТРУДА И СОЦИАЛЬНОЙ ЗАЩИТЫ СОТРУДНИКОВ
5.
Повышение должностных окладов сотрудникам полиции и УИС, в том числе за счет средств, сэкономленных от оптимизации штатной численности
НПА
III квартал 2019 г.
МВД, МФ, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
РБ

Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарын жаңғырту жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған жол картасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 897 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарын жаңғырту жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған жол картасы (бұдан әрі – Жол картасы) бекітілсін.
2. Жол картасын орындауға жауапты орталық мемлекеттік органдар, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және облыстардың әкімдіктері:
1) Жол картасы іс-шараларының тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын жартыжылдықтың қорытындысы бойынша 5 қаңтарға және 5 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне Жол картасын іске асыру барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі жыл сайын 20 қаңтарға және 20 шілдеге қарай Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және Үкіметіне Жол картасын іске асыру барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 897 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарын жаңғырту жөніндегі 2019 – 2021 жылдарға арналған ЖОЛ КАРТАСЫ
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Орындау мерзімі
Орындауға жауаптылар
Қаржыландыру көзі және болжанатын шығыстар (млн. теңге)
1
2
3
4
5
6
I. ҰЙЫМДЫҚ-ШТАТТЫҚ ҚҰРЫЛЫМДЫ ОҢТАЙЛАНДЫРУ
1.
ІІО қызметтері мен бөліністерінің жұмысының тиімділігін арттыру мақсатында олардың функцияларына талдау жүргізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
1.1.
Полиция, ҚАЖ, азаматтық қорғау органдары бөліністерінің функцияларына талдау жүргізу жөніндегі жұмыс тобын құру
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
1.2.
ЭЫДҰ елдерінің және құқықтық тәртіп органдарын сәтті реформалаған посткеңестік мемлекеттердің полициясының ұйымдық-штаттық құрылуының халықаралық тәжірибесін зерделеу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
жұмыс тобы
талап етілмейді
1.3.
Функцияларға талдау жүргізудің бірыңғай әдістемесін дайындау
әдістеме
2019 жылғы
I тоқсан
жұмыс тобы
талап етілмейді
1.4.
Полиция бөліністерінің функцияларына талдау жүргізу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
жұмыс тобы
талап етілмейді
1.5.
ҚАЖ бөліністерінің функцияларына талдау жүргізу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
жұмыс тобы
талап етілмейді
1.6.
Азаматтық қорғау органдары бөліністерінің функцияларына талдау жүргізу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
жұмыс тобы
талап етілмейді
2.
Штаттардың тұрақты жасақталмауының ІІО тиісті бөліністерінің қызметіне әсер етуіне талдау жүргізу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
3.
Әкімшілік шығыстардың тиімділігіне талдау жүргізу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, Қаржымині, ҰЭМ
талап етілмейді
3.1.
Әкімшілік шығыстарды оңтайландыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
4.
Бірінші кезекте артық басқарушы буындардың есебінен штат санын кемінде 10 % қысқарта отырып, ұйымдық-штаттық құрылымды оңтайландыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
4.1.
Полиция бөліністерінің ұйымдық-штаттық құрылымын оңтайландыру
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
4.2.
ҚАЖ бөліністерінің ұйымдық-штаттық құрылымын оңтайландыру
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
4.3.
ІІМ орталық аппаратының жаңа құрылымын, аумақтық полиция департаменттерінің, аудандық (қалалық, желілік) басқармаларының (бөлімдерінің) үлгілік құрылымдарын бекіту
ведомстволық НҚА
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
4.4.
Жол-патрульдік полициясының саптық бөліністерін патрульдік полиция етіп қайта құру
НҚА
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, ЖАО
ЖБ
көзделген қаражат шегінде
4.5.
ІІО сержанттық құрамын офицерлік санатқа ауыстыру жолымен оңтайландыру
ІІМ бұйрығы
2019 – 2021 жылдар
ЖАО, ІІМ
ЖБ
көзделген қаражат шегінде
II. ҚЫЗМЕТКЕРЛЕРГЕ ЕҢБЕКАҚЫ ТӨЛЕУ ЖӘНЕ ӘЛЕУМЕТТІК ҚОРҒАУ ЖҮЙЕСІН ЖАҚСАРТУ
5.
Полиция және ҚАЖ қызметкерлерінің лауазымдық жалақысын, оның ішінде штат санын оңтайландырудан үнемделген қаражат есебінен көтеру
НҚА
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
РБ

2019 г. – 10 171 млн. тенге
2020 г. – 20 315 млн. тенге
2021 г. – 21 276 млн. тенге
5.1.
Проведение анализа на предмет дифференциации повышения должностных окладов по подразделениям полиции и УИС в зависимости от выполняемых ими функций
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
5.2.
Расчет потребности в финансировании повышения должностных окладов сотрудников полиции и УИС
Расчет
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
5.3.
Согласование повышения должностных окладов сотрудников полиции и УИС с уполномоченными органами в сфере бюджетных отношений
Единая позиция
I квартал 2019 г.
МВД, МНЭ, МФ, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
5.4.
Внесение в КПМ проекта письма на имя Главы государства для получения согласия на повышение окладов сотрудников полиции и УИС
Предложения в КПМ
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
5.5.
Разработка и согласование с заинтересованными государственными органами проекта постановления по внесению изменений и дополнений в постановление Правительства от 16.10.2017 г. № 646 и в последующем вынесение его на рассмотрение РБК
Решение РБК
II квартал 2019 г.
МВД, МФ, МНЭ
Не требуется
5.6.
Внесение в КПМ проекта постановления Правительства по внесению изменений и дополнений в постановление Правительства от 16.10.2017 г. № 646
Постановление Правительства
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
6.
Проработка механизма решения жилищных проблем сотрудников ОВД (компенсация за наем жилья, перевод на жилищные выплаты и др.)
Предложения
2019 г.
МВД, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
6.1.
Внесение предложения по переводу сотрудников ОВД на механизм компенсационных жилищных выплат по аналогии с военнослужащими
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД, МФ
Не требуется
6.2.
Разработка и согласование с заинтересованными государственными органами проекта постановления по внесению изменений и дополнений в постановление Правительства от 19.11.2014 г. № 1209 и в последующем вынесение его на рассмотрение РБК
Решение РБК
I квартал 2019 г.
МВД, МФ, МНЭ
Не требуется
6.3.
Проработка вопроса частичного субсидирования первоначальных взносов по льготной ипотеке для сотрудников ОВД (программа "7-20-25")
Информация в Администрацию Президента
Ежегодно
МВД, МИО
Не требуется
6.4.
Расширение категорий сотрудников ОВД, имеющих право на компенсацию за наем (аренду) жилья, в том числе посредством отнесения к ним руководящего состава соответствующих служб (патрульной полиции, участковым инспекторам полиции, в том числе по делам несовершеннолетних)
НПА
I квартал 2019 г.
МВД
РБ

2019 жыл – 10 171 млн. теңге
2020 жыл – 20 315 млн. теңге
2021 жыл – 21 276 млн. теңге
5.1.
Полиция және ҚАЖ бөліністері атқарып отырған функцияларға байланысты лауазымдық жалақыларды көтеруді саралау тұрғысынан талдау жүргізу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
5.2.
Полиция және ҚАЖ қызметкерлерінің лауазымдық жалақысын арттыруды қаржыландырудағы қажеттілікті есептеу
есеп
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
5.3.
Полиция және ҚАЖ қызметкерлерінің лауазымдық жалақысын арттыруды бюджеттік қатынастар саласындағы уәкілетті органдармен келісу
бірыңғай ұстаным
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, ҰЭМ, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
5.4.
Полиция және ҚАЖ қызметкерлерінің жалақысын арттыруға келісім алу үшін Мемлекет басшысының атына жіберілетін хаттың жобасын ПМК-ге енгізу
ПМК-ге ұсыныстар
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
5.5.
Үкіметтің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша қаулы жобасын әзірлеу және мүдделі мемлекеттік органдармен келісу, кейіннен оны РБК қарауына шығару
РБК шешімі
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ, Қаржымині, ҰЭМ
талап етілмейді
5.6.
Үкіметтің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша Үкімет қаулысының жобасын ПМК-ге енгізу
Үкімет қаулысы
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
6.
ІІО қызметкерлерінің тұрғын үй проблемаларын (тұрғын үйді жалдау үшін өтемақы, тұрғын үй төлемдеріне ауысу және т.б.) шешу механизмін пысықтау
ұсыныстар
2019 жыл
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
6.1.
ІІО қызметкерлерін әскери қызметшілерге ұқсас өтемақылы тұрғын үй төлемдері механизміне ауыстыру бойынша ұсыныстар енгізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, Қаржымині
талап етілмейді
6.2.
Үкіметтің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 1209 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша қаулы жобасын әзірлеу және мүдделі мемлекеттік органдармен келісу, кейіннен оны РБК қарауына шығару
РБК шешімі
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, Қаржымині, ҰЭМ
талап етілмейді
6.3.
ІІО қызметкерлері үшін жеңілдікті ипотека ("7-20-25" бағдарламасы) бойынша бастапқы жарналарды ішінара субсидиялау мәселесін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
жыл сайын
ІІМ, ЖАО
талап етілмейді
6.4.
Тұрғын үй жалдауға (жалға алуға) өтемақы алуға құқығы бар ІІО қызметкерлерінің санаттарын, оның ішінде оларға тиісті қызметтердің (патрульдік полиция, учаскелік полиция инспекторлары, оның ішінде кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторлары) басшы құрамын жатқызу арқылы кеңейту
НҚА
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
РБ

2019 г. – 4 062 млн. тенге
2020 г. – 8 124 млн. тенге
2021 г. – 8 124 млн. тенге
7.
Проработка вопроса усиления гарантий семьям сотрудников, погибших либо получивших увечья при исполнении служебного долга
НПА
IV квартал 2019 г.
МВД, МИО, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
8.
Внедрение в практику сбалансированного рабочего времени (оптимизация рабочих процессов) - обеспечение строгого соблюдения регламентированного рабочего времени в ОВД (8-часовой рабочий день, 40-часовая рабочая неделя)
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
9.
Проработка вопроса государственного медицинского страхования членов семей сотрудников
Информация в Администрацию Президента
2019 г.
МВД, МЗ, МНЭ
Не требуется
III. ОТБОР И ПОДГОТОВКА КАДРОВ. МОДЕРНИЗАЦИЯ ВЕДОМСТВЕННОГО ОБРАЗОВАНИЯ
10.
Разработка нового стандарта полицейского
Информация в Администрацию Президента
Раз в полугодие
МВД
Не требуется
10.1.
Изучение стереотипа восприятия обществом образа сотрудника полиции
Информация в МВД
2019 г.
МОР, МВД
Не требуется
10.2.
Выработка рекомендаций (стандартных требований) к личным и профессиональным качествам сотрудника полиции (стандарт полицейского)
Приказ МВД
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
10.3.
Принятие мер по улучшению восприятия населением образа сотрудника полиции
Информация в Администрацию Президента
2019 - 2021 г.г.
МВД
Не требуется
11.
Проведение внеочередной аттестации сотрудников полиции, в том числе сотрудников ведомственных учреждений образования
Информация в Администрацию Президента
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
11.1.
Разработка и согласование проекта Указа Президента Республики Казахстан "О проведении внеочередной аттестации"
Указ
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
11.2.
Подготовка приказа о проведении внеочередной аттестации
Приказ МВД
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
11.3.
Проведение внеочередной аттестации
Протоколы заседания,
Информация в Администрацию Президента
I-II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
12.
Внедрение системы приема на службу в органы внутренних дел только через учебные заведения МВД (полицейские академии)
НПА
III квартал 2019 г.
МВД, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
13.
Проработка вопросов разработки и внедрения автоматизированной информационной системы "Е-кадры"
Информация в Администрацию Президента
2019 г.
МВД, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
14.
Повышение качества специальной первоначальной подготовки
Информация в Администрацию Президента
III квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
14.1.
Увеличение сроков прохождения специальной первоначальной подготовки до 3–6 месяцев в зависимости от профиля обучения (правоохранительной специальности)
Приказ МВД
II квартал 2019 г.
МВД
В пределах предусмотренных средств

2019 жыл – 4 062 млн. теңге
2020 жыл – 8 124 млн. теңге
2021 жыл – 8 124 млн. теңге
7.
Қызметтік борышын атқару кезінде қаза тапқан не мертіккен қызметкерлердің отбасына кепілдіктерді күшейту мәселесін пысықтау
НҚА
2019 жылғы
IV тоқсан
ІІМ, ЖАО, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
8.
Теңдестірілген жұмыс уақытын практикаға енгізу (жұмыс процестерін оңтайландыру) – ІІО-да регламенттелген жұмыс уақытын қатаң сақтауды қамтамасыз ету (8 сағаттық жұмыс күні, 40 сағаттық жұмыс аптасы)
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
9.
Қызметкерлердің отбасы мүшелерін мемлекеттік медициналық сақтандыру мәселесін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жыл
ІІМ, ДСМ, ҰЭМ
талап етілмейді
III. КАДРЛАРДЫ ІРІКТЕУ ЖӘНЕ ДАЯРЛАУ. ВЕДОМСТВОЛЫҚ БІЛІМ БЕРУДІ ЖАҢҒЫРТУ
10.
Полицейдің жаңа стандартын әзірлеу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
жарты жылда бір рет
ІІМ
талап етілмейді
10.1.
Қоғамның полиция қызметкерінің бейнесін қабылдау стереотипін зерделеу
ІІМ-ге ақпарат
2019 жыл
ҚДМ, ІІМ
талап етілмейді
10.2.
Полиция қызметкерінің (полицей стандарты) жеке және кәсіптік қасиеттеріне ұсынымдар (стандартты талаптар) дайындау
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
10.3.
Халықтың полиция қызметкерінің бейнесін қабылдауын жақсарту бойынша шаралар қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 – 2021 жылдар
ІІМ
талап етілмейді
11.
Полиция қызметкерлерін, соның ішінде ведомстволық білім беру мекемелерінің қызметкерлерін кезектен тыс аттестаттаудан өткізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
11.1.
"Кезектен тыс аттестаттау өткізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасын әзірлеу және келісу
Жарлық
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
11.2.
Кезектен тыс аттестаттау өткізу туралы бұйрық дайындау
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
11.3.
Кезектен тыс аттестаттау өткізу
отырыс хаттамалары,
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I-II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
12.
Ішкі істер органдарына қызметке тек ІІМ оқу орындары (полиция академиялары) арқылы қабылдау жүйесін енгізу
НҚА
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
13.
"Е-кадр" автоматтандырылған ақпараттық жүйесін әзірлеу және енгізу мәселелерін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жыл
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
14.
Арнайы бастапқы даярлықтың сапасын арттыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
14.1.
Арнайы бастапқы даярлықтан өту мерзімдерін оқыту бейініне (құқық қорғау мамандығына) байланысты 3-6 айға дейін ұзарту
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
көзделген қаражат шегінде

14.2.
Утверждение типовых планов и типовых учебных программ в соответствии с новыми подходами к специальному первоначальному обучению
Планы, программы
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
14.3.
Введение курсов первоначальной подготовки на базе ВУЗов МВД
Приказ МВД
III квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
14.4.
Проработка вопроса по обеспечению форменным обмундированием обучающихся на курсах первоначальной подготовки
НПА
III квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
14.5.
Проработка вопроса по выплате стипендии обучающимся на курсах первоначальной подготовки
НПА
III квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
15.
Проработка вопроса внедрения в практику обязательного прохождения лицами, впервые поступающими на службу в ОВД, службы в строевых подразделениях полиции
Информация в Администрацию Президента
IV квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
16.
Совершенствование системы подготовки кадров, предполагающее обязательное профессиональное обучение действующих сотрудников
Информация в Администрацию Президента
Ежеквартально
МВД
Не требуется
16.1.
Проведение занятий с действующими сотрудниками ОВД по использованию внутренних информационных систем
Справка
с
I квартала 2019 г.
МВД
Не требуется
16.2.
Проведение занятий по психологической подготовке с действующими сотрудниками подразделений ОВД, непосредственно взаимодействующих с населением (патрульная полиция и др.)
Справка
с
I квартала 2019 г.
МВД
Не требуется
16.3.
Пересмотр программ переподготовки (смена специализации) и повышения квалификации (практикоориентированные тренинги) действующих сотрудников
Информация в Администрацию Президента, учебные программы
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
16.4.
Внедрение обязательной профессиональной переподготовки действующих сотрудников при существенном изменении специфики их работы
Информация в Администрацию Президента, курсы переподготовки
III квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
16.5.
Внедрение обязательного прохождения курсов профессиональной подготовки сотрудниками, выдвигаемыми на должности руководителей горрайлинорганов (включая ораторское искусство, навыки публичных выступлений и др.)
Справка
III квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
17.
Оптимизация учебных заведений МВД путем их реорганизации в 5 современных полицейских академий
Информация в Администрацию Президента
III квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
18.
Уменьшение количества государственного образовательного заказа в ВУЗах МВД на подготовку бакалавров, с их сохранением в Карагандинской Академии МВД имени Б.Бейсенова
Постановление Правительства
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
18.1.
Нормативно-правовое обеспечение института полицейских академий
НПА
I-II квартал 2019 г.
МВД, МОН
Не требуется
19.
Разаттестация профессорско-преподавательского состава кафедр социально-гуманитарных дисциплин и языковой подготовки, с сохранением социального обеспечения, всех льгот и преимуществ
НПА
2019 г.
МВД, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
20.
Подключение учебных заведений МВД к системе "Облачный документооборот" и информационным системам МВД
Информация в Администрацию Президента

14.2.
Арнайы бастапқы оқытудың жаңа тәсілдеріне сәйкес үлгілік жоспарлар мен үлгілік оқу бағдарламаларын бекіту
жоспарлар, бағдарламалар
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
14.3.
ІІМ ЖОО базасында бастапқы даярлық курстарын енгізу
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
14.4.
Алғашқы даярлық курстарында оқитындарды нысанды киім-кешекпен қамтамасыз ету бойынша мәселелерді пысықтау
НҚА
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
14.5.
Алғашқы даярлық курстарында оқитындарға стипендия төлеу жөніндегі мәселені пысықтау
НҚА
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
15.
ІІО-ға қызметке алғаш қабылданатын адамдардың саптық полиция бөліністерінде міндетті түрде қызмет өткеруін практикаға енгізу мәселесін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
IV тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
16.
Жұмыс істеп жүрген қызметкерлерді міндетті түрде кәсіптік оқыту болжанатын кадрлар даярлау жүйесін жетілдіру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
тоқсан сайын
ІІМ
талап етілмейді
16.1.
ІІО-ның жұмыс істеп жүрген қызметкерлеріне ішкі ақпараттық жүйелерді пайдалану бойынша сабақ өткізу
анықтама
2019 жылғы I тоқсаннан бастап
ІІМ
талап етілмейді
16.2.
Халықпен тікелей өзара іс-қимыл жасайтын (патрульдік полиция және т.б.) ІІО бөліністерінің жұмыс істеп жүрген қызметкерлеріне психологиялық даярлық бойынша сабақ өткізу
анықтама
2019 жылғы I тоқсаннан бастап
ІІМ
талап етілмейді
16.3.
Жұмыс істеп жүрген қызметкерлерді қайта даярлау (мамандануды ауыстыру) және біліктілігін арттыру (практикаға бағдарланған тренингтер) бағдарламаларын қайта қарау
Президент Әкімшілігіне ақпарат, оқу бағдарламалары
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
16.4.
Жұмыс істеп жүрген қызметкерлердің жұмысының ерекшелігі айтарлықтай өзгерген жағдайда міндетті кәсіптік қайта даярлауды енгізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат, қайта даярлау курстары
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
16.5.
Қалалық, аудандық, желілік органдардың басшылары лауазымдарына ұсынылатын қызметкерлердің кәсіптік даярлау курстарынан міндетті түрде өтуін енгізу (шешендік өнерді, көпшілік алдында сөз сөйлеу машықтарын және т.б. қоса алғанда)
анықтама
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
17.
ІІМ оқу орындарын 5 заманауи полиция академиясы етіп қайта құру арқылы оңтайландыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
18.
ІІМ ЖОО-ларда бакалаврларды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысының санын азайту, оларды ІІМ-нің Б.Бейсенов атындағы Қарағанды академиясында сақтап қалу
Үкімет қаулысы
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
18.1.
Полиция академиялары институтын нормативтік құқықтық қамтамасыз ету
НҚА
2019 жылғы
I-II тоқсан
ІІМ, БҒМ
талап етілмейді
19.
Әлеуметтік-гуманитарлық пәндер және тілдік даярлық кафедраларының профессорлық-оқытушылық құрамын әлеуметтік қамтамасыз етуді, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтай отырып, арнаулы атақтарынан айыру
НҚА
2019 жыл
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
20.
ІІМ оқу орындарын "Бұлтты құжат айналымы" жүйесіне және ІІМ ақпараттық жүйелеріне қосу
Президент Әкімшілігіне ақпарат

2019 - 2021 г.г.
МВД, ГП (по согл.), МИК
Не требуется
21.
Проработка вопроса подключения кадровых подразделений учебных заведений МВД к системе информационного обмена правоохранительных и специальных органов (СИОПСО)
Информация в Администрацию Президента
2019 г.
МВД, ГП (по согл.)
Не требуется
22.
Проработка вопроса о возможности софинансирования учебных заведений МВД из местных бюджетов
Информация в Администрацию Президента
2019 г.
МВД, МИО, МНЭ, МФ
Не требуется
IV. ИСКЛЮЧЕНИЕ ИЗ КОМПЕТЕНЦИИ НЕСВОЙСТВЕННЫХ ФУНКЦИЙ
23.
Исключение из компетенции ОВД несвойственных функций с учетом результата анализа функций подразделений и служб ОВД
Информация в Администрацию Президента, НПА
I–ІІІ квартал 2019 г.
МВД, заинтересованные органы и организации (по согласованию с АП)
Не требуется
23.1.
Выработка предложений по исключению из компетенции ОВД несвойственных функций
Предложения в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД, заинтересованные органы и организации (по согласованию с АП)
Не требуется
23.2.
Передача несвойственных функций в ведение других государственных органов и организаций либо в конкурентную среду
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД, заинтересованные органы и организации (по согласованию с АП)
Не требуется
23.3.
Передача в ведение гражданских органов здравоохранения функций по оказанию услуг стационарной медицинской помощи сотрудникам правоохранительных органов, предоставляемой в настоящее время региональными госпиталями системы ведомственного здравоохранения ОВД
Предложения Администрацию Президента
ІІІ квартал 2019 г.
МВД, МЗ, МИО, ГП (по согл.), СЭР, Нацбюро (по согл.)
Не требуется
24.
Передача функций по охране отдельных категорий объектов другим государственным органам и в конкурентную среду
Информация в Администрацию Президента
ІV квартал 2019 г.
МВД, заинтересованные госорганы, МИО, организации (юридические лица) (по согласованию с АП)
Не требуется
24.1.
Проработка вопроса и передача охраны отдельных категорий объектов юридических лиц в конкурентную среду
Постановление Правительства
І квартал 2019 г.
МВД, заинтересованные госорганы, организации (юридические лица) (по согласованию с АП)
Не требуется
24.2.
Проработка вопроса и передача охраны объектов, подведомственных государственным органам, в конкурентную среду
Информация в Администрацию Президента
ІV квартал 2019 г.
МВД, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
24.3.
Проработка вопроса закупа МИО услуг частных охранных организаций для охраны подведомственных им объектов и передача функций в конкурентную среду
Информация в Администрацию Президента
ІІІ квартал 2019 г.
МИО, МФ, МНЭ, МВД
Не требуется

2019-2021 жылдар
ІІМ, БП (келісу бойынша), АКМ
талап етілмейді
21.
ІІМ оқу орындарының кадр бөліністерін құқық қорғау және арнаулы органдардың ақпараттық алмасу жүйесіне қосу мәселесін пысықтау (ҚАОААЖ)
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жыл
ІІМ, БП (келісу бойынша)
талап етілмейді
22.
ІІМ оқу орындарын жергілікті бюджеттерден бірлесіп қаржыландыру мүмкіндігі туралы мәселені пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жыл
ІІМ, ЖАО, ҰЭМ, Қаржымині
талап етілмейді
IV. ТӘН ЕМЕС ФУНКЦИЯЛАРДЫ ҚҰЗЫРЕТТЕН АЛЫП ТАСТАУ
23.
ІІО бөліністері мен қызметтерінің функцияларын талдау нәтижесін ескере отырып, ІІО құзыретінен тән емес функцияларды алып тастау
Президент Әкімшілігіне ақпарат, НҚА
2019 жылғы
I-ІІІ тоқсан
ІІМ, мүдделі органдар және ұйымдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
23.1.
ІІО құзыретінен тән емес функцияларды алып тастау бойынша ұсыныстар әзірлеу
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, мүдделі органдар және ұйымдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
23.2.
Тән емес функцияларды басқа мемлекеттік органдар мен ұйымдардың қарамағына не бәсекелі ортаға беру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, мүдделі органдар және ұйымдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
23.3.
Қазіргі уақытта ІІО ведомстволық денсаулық сақтау жүйесінің өңірлік госпитальдары құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне ұсынып отырған стационарлық медициналық көмек қызметтерін көрсету бойынша функцияларды азаматтық денсаулық сақтау органдарының қарамағына беру
Президент Әкімшілігіне ұсыныстар
2019 жылғы
ІІІ тоқсан
ІІМ, ДСМ, ЖАО, БП, (келісу бойынша) ЭТҚ, Ұлттық бюро (келісу бойынша)
талап етілмейді
24.
Объектілердің жекелеген санаттарын күзету жөніндегі функцияларды басқа мемлекеттік органдарға және бәсекелі ортаға беру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы ІV тоқсан
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар, ЖАО және ұйымдар (заңды тұлғалар) (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
24.1.
Заңды тұлғалар объектілерінің жекелеген санаттарын күзету мәселесін пысықтау және бәсекелі ортаға беру
Үкімет қаулысы
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар, ұйымдар (заңды тұлғалар) (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
24.2.
Мемлекеттік органдарға ведомстволық бағынысты объектілерді күзету мәселесін пысықтау және бәсекелі ортаға беру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
ІV тоқсан
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
24.3.
ЖАО ведомстволық бағынысты объектілерді күзету үшін жеке күзет ұйымдарының қызметтерін сатып алу мәселесін пысықтау және функцияларды бәсекелі ортаға беру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
ІІІ тоқсан
ЖАО, Қаржымині, ҰЭМ, ІІМ
талап етілмейді

24.4.
Проработка вопросов создания соответствующих охранных структур и передача Верховному Суду и Генеральной прокуратуре функций по охране подведомственных им объектов
НПА
ІV квартал 2019 г.
МНЭ, МФ, МВД, ГП (по согл.), ВС (по согл.)
Не требуется
25.
Проработка вопроса сокращения практики массового привлечения подразделений ОВД к обеспечению безопасности спортивных, культурно-массовых мероприятий, в том числе путем привлечения организаторами частных охранных организаций
Информация в Администрацию Президента
І квартал 2019 г.
МВД, МКС, МИО
Не требуется
V. НОВЫЕ ФОРМАТЫ РАБОТЫ С НАСЕЛЕНИЕМ
26.
Пересмотр стандартов и алгоритмов работы подразделений ОВД, непосредственно взаимодействующих с гражданами, в том числе предполагающее исключение причин и условий, способствующих проявлениям грубости и равнодушия
Информация в Администрацию Президента, ведомственные НПА
2019 – 2021 г.г.
МВД
Не требуется
26.1.
Проведение анализа нормативно-правовой (инструктивной) регламентации и условий труда сотрудников ОВД, непосредственно взаимодействующих с населением
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
26.2.
Изучение международного опыта нормативно-правовой (инструктивной) регламентации и условий труда сотрудников полиции, непосредственно взаимодействующих с населением в странах ОЭСР
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
26.3.
Разработка и внедрение новых форм и алгоритмов работы подразделений ОВД, непосредственно взаимодействующих с населением, с учетом национального и международного опытов
Информация в Администрацию Президента, ведомственные НПА
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
26.4.
Пересмотр условий труда сотрудников подразделений ОВД, непосредственно взаимодействующих с населением, включая специальную психологическую подготовку сотрудников для работы в дежурных службах
Информация в Администрацию Президента
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
26.5.
Проработка вопроса по разработке и внедрению мобильного приложения для информирования гражданами о фактах нарушения общественного порядка (фото, видео) с функцией обратной связи (сервисная модель взаимодействия)
Информация в Администрацию Президента, ведомственные НПА, мобильное приложение
2019-2020 г.г.
МВД, заинтересованные госорганы, НПО (по согласованию с АП)
В рамках ГЧП
27.
Создание специализированных помещений (фронт-офисов) ОВД для приема граждан, имеющих удобное место расположения и график работы
Информация в Администрацию Президента
2019-2020 г.г.
МВД
РБ, МБ
в пределах предусмотренных средств

24.4.
Тиісті күзет құрылымдарын құру мәселелерін пысықтау және Жоғарғы Сот пен Бас прокуратураға өздеріне ведомстволық бағынысты объектілерді күзету жөніндегі функцияларды беру
НҚА
2019 жылғы
ІV тоқсан
ҰЭМ, Қаржымині, ІІМ, БП (келісу бойынша), ЖС (келісу бойынша)
талап етілмейді
25.
Спорттық, мәдени-бұқаралық іс-шаралардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуге ІІО бөліністерін жаппай тарту практикасын, оның ішінде ұйымдастырушылардың жеке күзет ұйымдарын тартуы арқылы қысқарту мәселесін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
І тоқсан
ІІМ, МСМ, ЖАО
талап етілмейді
V. ХАЛЫҚПЕН ЖҰМЫС ІСТЕУДІҢ ЖАҢА ФОРМАТТАРЫ
26.
ІІО-ның азаматтармен тікелей өзара іс-қимыл жасайтын бөліністері жұмысының, оның ішінде дөрекілік және немқұрайлық көріністеріне ықпал ететін себептер мен жағдайларды жоюды болжайтын стандарттары мен алгоритмдерін қайта қарау
Президент Әкімшілігіне ақпарат, ведомстволық НҚА
2019 – 2021 жылдар
ІІМ
талап етілмейді
26.1.
ІІО-ның халықпен тікелей өзара іс-қимыл жасайтын қызметкерлерінің еңбек шарттарына және нормативтік құқықтық (нұсқамалық) регламенттеуге талдау жүргізу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
26.2.
ЭЫДҰ елдерінде полицияның халықпен тікелей өзара іс-қимыл жасайтын қызметкерлерінің еңбек жағдайларының және нормативтік құқықтық (нұсқамалық) регламенттеудің халықаралық тәжірибесін зерделеу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
26.3.
Ұлттық және халықаралық тәжірибелерді ескере отырып, ІІО-ның халықпен тікелей өзара іс-қимыл жасайтын бөліністері жұмысының жаңа нысандары мен алгоритмдерін әзірлеу және енгізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат, ведомстволық НҚА
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
26.4.
Кезекші қызметтерде жұмыс істеу үшін қызметкерлердің арнайы психологиялық даярлығын қоса алғанда, ІІО-ның халықпен тікелей өзара іс-қимыл жасайтын бөліністері қызметкерлерінің еңбек жағдайларын қайта қарау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
26.5.
Азаматтардың қоғамдық тәртіпті бұзу (фото, бейне) фактілері туралы хабарлауы үшін кері байланыс функциясы бар (өзара іс-қимыл жасасудың сервистік моделі) мобильді қосымша әзірлеу жөніндегі мәселені пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат, ведомстволық НҚА, мобильді қосымша
2019 – 2020 жылдар
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар, ҮЕҰ (ПӘ-мен келісу бойынша)
МЖӘ шеңберінде
27.
Азаматтарды қабылдау үшін орналасқан жері ыңғайлы және жұмыс кестесі бар ІІО мамандандырылған үй-жайларын (фронт-офистер) құру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 – 2020 жылдар
ІІМ
РБ, ЖБ көзделген қаражат шегінде

27.1.
Разработка единого образца по оформлению фронт-офисов ОВД
Презентация
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
27.2.
Осуществление качественного отбора сотрудников для работы во фронт-офисах и дежурных службах, их специальной психологической подготовки
Приказ МВД
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
27.3.
Оборудование фронт-офисов современной техникой и необходимыми справочными материалами
Информация в Администрацию Президента
I-II квартал 2019 г.
МВД
В пределах предусмотренных средств
27.4.
Проведение конкурса между территориальными подразделениями по созданию фронт-офисов
Справка
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
28.
Ребрендинг полицейской формы
Информация в Администрацию Президента
2019 – 2021 г.г.
МВД
В пределах предусмотренных средств
28.1.
Изучение моделей полицейской формы стран ОЭСР
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
28.2.
Проработка эскизов новой полицейской формы
Эскизы
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
28.3.
Проведение процедур государственных закупок на услуги по разработке дизайна нового форменного обмундирования и пошива образцов полицейской формы
Договор
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
28.4.
Внесение изменений в действующие нормативные правовые акты по форменному обмундированию
Приказы МВД
III квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
28.5.
Поэтапное обеспечение сотрудников ОВД форменным обмундированием нового образца
Обеспечение
2020 – 2021 г.г.
МВД, МФ, МИО
В пределах предусмотренных средств
29.
Повышение имиджа ОВД и качества связей с общественностью
Информация в Администрацию Президента
Постоянно
МВД, МИО, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
29.1.
Изучение международного (страны ОЭСР) и отечественного опыта организации работы правоохранительных органов по взаимодействию со СМИ и реагированию на негативные и критические публикации в СМИ и интернет-пространстве
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
29.2.
Разработка медиа-плана по повышению имиджа ОВД
Медиа-план
I квартал 2019 г.
МВД, МИО, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
29.3.
Проведение информационной работы по формированию положительного восприятия полиции общественностью
Информация в Администрацию Президента
Постоянно
МВД, МИО, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
В пределах предусмотренных средств
29.4.
Разработка и внедрение стандартного алгоритма оперативного реагирования на негативные критические публикации в СМИ и интернет-пространстве
Информация в Администрацию Президента, ведомственные НПА
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
29.5.
Проработка вопроса применения информационно-аналитического программного обеспечения для осуществления мониторинга публикаций в СМИ и интернет-ресурсов по ключевым словам
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется

27.1.
ІІО фронт-офистерін ресімдеу бойынша бірыңғай үлгіні әзірлеу
таныстыру
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
27.2.
Фронт-офистерде және кезекші қызметтерде жұмыс істеу үшін қызметкерлерді сапалы іріктеуді, оларды арнайы психологиялық даярлауды жүзеге асыру
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
27.3.
Фронт-офистерді қазіргі заманғы техникамен және қажетті анықтамалық материалдармен жабдықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I-II тоқсан
ІІМ
көзделген қаражат шегінде
27.4.
Фронт-офистерді құру бойынша аумақтық бөліністердің арасында конкурс өткізу
анықтама
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
28.
Полиция нысанды киіміне ребрендинг жүргізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019–2021 жылдар
ІІМ
көзделген қаражат шегінде
28.1.
ЭЫДҰ елдерінің полиция нысанды киімінің модельдерін зерделеу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
28.2.
Полицияның жаңа нысанды киімінің эскизін пысықтау
эскиздер
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
28.3.
Жаңа нысанды киім-кешек дизайнын әзірлеу және полицияның нысанды киімінің үлгілерін тігу бойынша көрсетілген қызметтерге мемлекеттік сатып алу рәсімдерін жүргізу
шарт
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
28.4.
Қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерге нысанды киім-кешек бойынша өзгерістер енгізу
ІІМ бұйрықтары
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
28.5.
ІІО қызметкерлерін жаңа үлгідегі нысанды киім-кешекпен кезең-кезеңімен қамтамасыз ету
қамтамасыз ету
2020 – 2021 жылдар
ІІМ, Қаржымині, ЖАО
көзделген қаражат шегінде
29.
ІІО имиджін және жұртшылықпен байланыс сапасын арттыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
үнемі
ІІМ, ЖАО, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
29.1.
БАҚ-пен өзара іс-қимыл жасасу және БАҚ-та және интернет-кеңістікте теріс және сыни жарияланымдарға ден қою бойынша құқық қорғау органдарының жұмысын ұйымдастырудың халықаралық (ЭЫДҰ елдері) және отандық тәжірибесін зерделеу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
29.2.
ІІО имиджін арттыру жөніндегі медиа-жоспарды әзірлеу
медиа-жоспар
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, ЖАО, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
29.3.
Жұртшылықтың полицияны оң қабылдауын қалыптастыру бойынша ақпараттық жұмыс жүргізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
үнемі
ІІМ, ЖАО, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
көзделген қаражат шегінде
29.4.
БАҚ-тағы және интернет-кеңістіктегі теріс және сыни жарияланымдарға жедел ден қоюдың стандартты алгоритмін әзірлеу және енгізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат, ведомстволық НҚА
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
29.5.
БАҚ-тағы және интернет-ресурстардағы жарияланымдарды негізгі сөздер бойынша мониторингтеуді жүзеге асыру үшін ақпараттық-талдамалық бағдарламалық қамтамасыз етуді қолдану мәселесін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді

29.6.
Приобретение доступа к услуге по осуществлению мониторинга публикаций в СМИ и интернет-ресурсов по ключевым словам посредством процедур государственных закупок
Информация в Администрацию Президента
2019-2021 г.г.
МВД
В пределах предусмотренных средств
VI. ВНЕДРЕНИЕ НОВЫХ КРИТЕРИЕВ ОЦЕНКИ
30.
Разработка и внедрение новой системы критериев оценки деятельности полиции, включающей в себя показатели, объективно отражающие качество реализации возложенных задач и оценку населением состояния безопасности и эффективности деятельности полиции
Информация в Администрацию Президента
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
30.1.
Создание Рабочей группы по разработке новой системы критериев оценки деятельности полиции
Приказ МВД
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
30.2.
Изучение международного опыта оценки деятельности правоохранительных органов в странах ОЭСР
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
30.3.
Разработка Перечня критериев оценки деятельности полиции с учетом международного опыта
Приказ МВД
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
30.4.
Вынесение критериев оценки деятельности полиции на рассмотрение Общественного совета и других представителей общественности
Протокол заседания Общественного совета
I квартал 2019 г.
МВД, НПО
Не требуется
30.5.
Внедрение новой системы критериев оценки деятельности полиции, включающей в себя показатели, объективно отражающие качество реализации возложенных задач и оценку населением состояния безопасности и эффективности деятельности полиции
Аналитическая справка
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
31.
Проведение выборочного исследования "Уровень доверия населения к правоохранительным органам"
Статистический бюллетень
Ежегодно
МНЭ, МВД,
ГП (по согл.)
В пределах предусмотренных средств
32.
Оптимизация ведомственной отчетности
Информация в Администрацию Президента, ведомственные НПА
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
32.1.
Проведение анализа влияния сложившейся системы правовой статистики на деятельность ОВД на предмет выявления факторов, способствующих погоне за показателями в ущерб реальной борьбе с преступностью и охране общественного порядка
Аналитическая справка
I квартал 2019 г.
ГП (по согл.), МВД
Не требуется
32.2.
Сокращение ведомственной отчетности
Приказ МВД
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
VII. УСТРАНЕНИЕ ПРИЧИН И УСЛОВИЙ, СПОСОБСТВУЮЩИХ КОРРУПЦИИ
33.
Проведение внутреннего анализа коррупционных рисков в службах и подразделениях ОВД
Аналитическая справка
Ежегодно
МВД
Не требуется
34.
Обеспечение максимальной автоматизации государственных услуг, оказываемых органами внутренних дел
Информация в Администрацию Президента
Ежегодно
МВД
Не требуется
35.
Принятие мер по недопущению сотрудников патрульной полиции, непосредственно контактирующих с населением, к работе без видеорегистраторов, с исключением возможности отключения записи или ее изъятия из соответствующих баз данных
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
36.
Повышение эффективности системы собственной безопасности с пресечением злоупотреблений и обеспечением защиты сотрудников, добросовестно выполняющих служебный долг
Информация в Администрацию Президента
II квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
37.
Проработка вопроса повышения дисциплинарной ответственности сотрудников ОВД за совершение правонарушений, в том числе коррупционного характера
Информация в Администрацию Президента
IV квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
VIII. МОДЕРНИЗАЦИЯ УГОЛОВНО-ИСПОЛНИТЕЛЬНОЙ СИСТЕМЫ
38.
Оптимизация учреждений и штатной численности вследствие сокращения режимов отбывания наказания (упразднения режима чрезвычайной безопасности)
Информация в Администрацию Президента, НПА
III квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
39.

29.6.
БАҚ-тағы және интернет-ресурстардағы жарияланымдарды негізгі сөздер бойынша мониторингтеуді жүзеге асыру бойынша қызметтерге қолжетімділікті мемлекеттік сатып алу рәсімдері арқылы сатып алу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 – 2021 жылдар
ІІМ
көзделген қаражат шегінде
VI. БАҒАЛАУДЫҢ ЖАҢА ӨЛШЕМШАРТТАРЫН ЕНГІЗУ
30.
Жүктелген міндеттерді іске асырудың сапасын және халықтың қауіпсіздік пен полиция қызметі тиімділігінің жай-күйін бағалауын объективті түрде көрсететін көрсеткіштерді қамтитын полиция қызметін бағалау өлшемшарттарының жаңа жүйесін әзірлеу және енгізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
30.1.
Полиция қызметін бағалау өлшемшарттарының жаңа жүйесін әзірлеу жөніндегі жұмыс тобын құру
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
30.2.
ЭЫДҰ елдеріндегі құқық қорғау органдарының қызметін бағалаудың халықаралық тәжірибесін зерделеу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
30.3.
Халықаралық тәжірибені ескере отырып, полиция қызметін бағалау өлшемшарттарының тізбесін әзірлеу
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
30.4.
Полиция қызметін бағалау өлшемшарттарын Қоғамдық кеңестің және жұртшылықтың басқа да өкілдерінің қарауына шығару
қоғамдық кеңес отырысының хаттамасы
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, ҮЕҰ
талап етілмейді
30.5.
Жүктелген міндеттерді іске асырудың сапасын және халықтың қауіпсіздік пен полиция қызметі тиімділігінің жай-күйін бағалауын объективті түрде көрсететін көрсеткіштерді қамтитын полиция қызметін бағалау өлшемшарттарының жаңа жүйесін енгізу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
31.
"Халықтың құқық қорғау органдарына сенім деңгейі" ішінара зерттеу жүргізу
статистикалық бюллетень
жыл сайын
ҰЭМ, ІІМ, БП (келісу бойынша)
көзделген қаражат шегінде
32.
Ведомстволық есептілікті оңтайландыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат, ведомстволық НҚА
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
32.1.
Құқықтық статистиканың қалыптасқан жүйесінің қылмысқа қарсы күреске және қоғамдық тәртіпті сақтауға залал келтіру арқылы көрсеткіштердің соңына түсуге жағдай жасайтын факторларды анықтау тұрғысынан ІІО қызметіне ықпалына талдау жүргізу
талдамалық анықтама
2019 жылғы
I тоқсан
БП (келісу бойынша), ІІМ
талап етілмейді
32.2.
Ведомстволық есептілікті қысқарту
ІІМ бұйрығы
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
VII. СЫБАЙЛАС ЖЕМҚОРЛЫҚҚА ЫҚПАЛ ЕТЕТІН СЕБЕПТЕР МЕН ЖАҒДАЙЛАРДЫ ЖОЮ
33.
ІІО қызметтері мен бөліністерінде сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне ішкі талдау жүргізу
талдамалық анықтама
жыл сайын
ІІМ
талап етілмейді
34.
Ішкі істер органдары көрсететін мемлекеттік қызметтерді барынша автоматтандыруды қамтамасыз ету
Президент Әкімшілігіне ақпарат
жыл сайын
ІІМ
талап етілмейді
35.
Халықпен тікелей байланысатын патрульдік полиция қызметкерлерін бейнетіркегіштерсіз, жазбаны сөндіру немесе оны тиісті деректер базаларынан алу мүмкіндігін жоя отырып, жұмысқа жібермеу бойынша шараларды қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
36.
Теріс пайдаланулардың жолын кесу және қызметтік міндеттерін адал атқарып жатқан қызметкерлерді қорғауды қамтамасыз ету арқылы өзіндік қауіпсіздік жүйесінің тиімділігін арттыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
37.
Құқық бұзушылықтар, оның ішінде сыбайлас жемқорлық сипаттағы құқық бұзушылықтар жасағаны үшін ІІО қызметкерлерінің тәртіптік жауапкершілігін арттыру мәселесін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
IV тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
VIII. ҚЫЛМЫСТЫҚ-АТҚАРУ ЖҮЙЕСІН ЖАҢҒЫРТУ
38.
Жазаны өтеу режимдерін қысқарту (төтенше қауіпсіздік режимін жою) арқылы мекемелер мен штат санын оңтайландыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат, НҚА
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
39.

Разработка Плана мероприятий на 2019-2023 годы по реконструкции жилых блоков на покамерное содержание с определением перечня учреждений УИС, предусматривающего сдачу в эксплуатацию соответствующих объектов начиная с 2021 года
НПА
1 квартал 2019 г.
МВД, заинтересованные госорганы (по согласованию с АП)
Не требуется
40.
Проработка вопроса передачи медицинского обеспечения осужденных в ведение Министерства здравоохранения
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД, МЗ, ГП (по согл.), МФ, МНЭ
Не требуется
41.
Проработка вопроса передачи воспитательной колонии для несовершеннолетних в ведение Министерства образования и науки
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД, МОН, ГП (по согл.), МФ, МНЭ
Не требуется
42.
Усиление взаимодействия акиматов со службами пробации и проработка вопроса по законодательному предоставлению МИО права финансирования служб пробации
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД, МИО, МФ, МНЭ
Не требуется
43.
Введение должностей психологов в службы пробации, в пределах штатной численности
Информация в Правительство
I квартал 2019 г.
МВД
В пределах предусмотренных средств
44.
Внедрение в практику раздельного содержания в учреждениях УИС осужденных за насильственные преступления
Информация в Администрацию Президента, НПА
III квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
45.
Осуществление передачи организации питания осужденных предприятиям УИС
Информация в Администрацию Президента
II квартал 2019 г.
МВД, МФ, ГП (по согл.)
Не требуется
46.
Внесение изменений и дополнений в действующие законодательные акты, в части:
- применения замены неотбытой части наказания более мягким видом наказания и освобождения в связи с болезнью;
- предоставления осужденным права направления обращений в виде электронного документа;
- закрепления права осужденных, отбывающих наказание в льготных условиях, на приобретение продуктов и предметов первой необходимости по безналичному расчету без ограничений;
- снижения срока содержания в одиночных камерах с 6 до 4 месяцев;
- увеличения количества передач осужденным;
- уточнения условий (критериев) для перевода осужденных из одного учреждения в другое (для поддержания социальных связей осужденных);
- расширения границ, в пределах которых осужденные, содержащиеся в учреждениях минимальной безопасности, могут передвигаться без надзора
НПА
III квартал 2019 г.
МВД, ГП (по согл.), МЗ, МЮ
Не требуется
47.
Анализ результатов внедрения инструмента оценки риска правонарушителя, состоящего на учете службы пробации, по опыту стран Европы и США (с учетом "пилотного" проекта, проведенного в г.г. Темиртау, Астана (район Сары-Арка) и с. Баян-аул)
Информация в Администрацию Президента
IV квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
48.
Принятие мер по оптимизации структуры управления и повышению финансовой дисциплины в РГП "Еңбек", в том числе обеспечивающей максимальную трудозанятость осужденных и нацеленность на удовлетворение потребностей УИС
Информация в Администрацию Президента
Раз в полугодие
МВД
Не требуется
49.
Расширение системы видеонаблюдения в учреждениях УИС (стационарные и персональные камеры сотрудников) в целях предупреждения коррупционных действий персонала и провокаций со стороны осужденных
Информация в Администрацию Президента
Раз в полугодие
МВД
В пределах предусмотренных средств
50.
Привлечение частного бизнеса к созданию производств на территории учреждений УИС
Информация в Администрацию Президента
Раз в полугодие
МВД
Не требуется
IX. МОДЕРНИЗАЦИЯ ОРГАНОВ ГРАЖДАНСКОЙ ЗАЩИТЫ
51.
Пересмотр структуры Комитета по чрезвычайным ситуациям
Информация в Администрацию Президента, НПА
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
52.
Оптимизация региональных аэромобильных оперативно-спасательных и оперативно-спасательных отрядов путем их присоединения к Службам пожаротушения и аварийно-спасательных работ ДЧС областей, городов Астана, Алматы, Шымкент
Информация в Администрацию Президента, НПА
I квартал 2019 г.
МВД
Не требуется
53.
Определение статуса, ведомственной принадлежности и дальнейшего функционирования Трассовых медико-спасательных пунктов
Информация в Администрацию Президента
I квартал 2019 г.
МВД, МЗ, МИО
Не требуется
54.
Организация первоначальной подготовки сотрудников только на базе Кокшетауского технического института
Информация в Администрацию Президента, НПА
II квартал 2019 г.
МВД
В пределах предусмотренных средств
ВСЕГО
РБ

Тиісті объектілерді 2021 жылдан бастап пайдалануға беруді көздейтін ҚАЖ мекемелерінің тізбесін анықтай отырып, камерада ұстауға арналған тұрғын үй блоктарын реконструкциялау жөніндегі 2019-2023 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын әзірлеу
НҚА
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, мүдделі мемлекеттік органдар (ПӘ-мен келісу бойынша)
талап етілмейді
40.
Сотталғандарды медициналық қамтамасыз етуді Денсаулық сақтау министрлігінің қарамағына беру мәселесін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, ДСМ, БП (келісу бойынша), Қаржымині, ҰЭМ
талап етілмейді
41.
Кәмелетке толмағандарға арналған тәрбиелеу колониясын Білім және ғылым министрлігінің қарамағына беру мәселесін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, БҒМ, БП (келісу бойынша), Қаржымині, ҰЭМ
талап етілмейді
42.
Әкімдіктердің пробация қызметтерімен өзара іс-қимыл жасасуын күшейту және ЖАО-ға пробация қызметтерін қаржыландыру құқығын заңнамалық түрде беру мәселесін пысықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, ЖАО, Қаржымині, ҰЭМ
талап етілмейді
43.
Пробация қызметтеріне штат санының шегінде психологтардың лауазымдарын енгізу
Үкіметке ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
көзделген қаражат шегінде
44.
Зорлық-зомбылық қылмыстары үшін сотталғандарды ҚАЖ мекемелерінде бөлек ұстауды практикаға енгізу
Президент Әкімшілігіне ақпарат, НҚА
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
45.
Сотталғандардың тамақтануын ұйымдастыруды ҚАЖ кәсіпорындарына беруді жүзеге асыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша)
талап етілмейді
46.
Қолданыстағы заңнамалық актілерге:
- жазаның өтелмеген бөлігін жазаның жеңілдеу түріне ауыстыруды және науқастануына байланысты босатуды қолдану;
- сотталғандарға өтініштерін электрондық құжат түрінде жолдау құқығын беру;
- жазасын жеңілдікті жағдайларда өтеп жатқан сотталғандардың азық-түлік және бірінші кезекте қажетті заттарды шектеусіз ақшасыз есеп айырысу бойынша сатып алу құқығын бекіту;
- бір адамдық камераларда ұстау мерзімін 6-дан 4 айға дейін азайту;
- сотталғандарға сәлемдемелердің санын көбейту;
- сотталғандарды бір мекемеден екінші мекемеге ауыстыру шарттарын (өлшемшарттарын) нақтылау (сотталғандардың әлеуметтік байланыстарын қолдау үшін);
- қауіпсіздігі барынша төмен мекемелерде ұсталатын сотталғандар қадағалаусыз жүріп тұра алатын шекараларды кеңейту бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу
НҚА
2019 жылғы
III тоқсан
ІІМ, БП (келісу бойынша), ДСМ, Әділетмині
талап етілмейді
47.
Еуропа елдері мен АҚШ тәжірибесі бойынша (Теміртау, Астана (Сарыарқа ауданы) қалаларында және Баянауыл ауылында өткізілген "пилоттық" жобаны ескере отырып) пробация қызметінде есепте тұрған құқық бұзушының тәуекелін бағалау құралын енгізудің нәтижелерін талдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
IV тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
48.
"Еңбек" РМК-де басқару құрылымын оңтайландыру және қаржылық тәртіпті жоғарылату бойынша, оның ішінде сотталғандардың еңбекпен барынша қамтылуын және ҚАЖ қажеттіліктерін қанағаттандыруды көздеуді қамтамасыз ететін шаралар қабылдау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
жарты жылда бір рет
ІІМ
талап етілмейді
49.
Персоналдың сыбайлас жемқорлық әрекеттерінің және сотталғандар тарапынан арандатушылықтардың алдын алу мақсатында ҚАЖ мекемелерінде (қызметкерлердің стационарлық және жеке камералары) бейнебақылау жүйесін кеңейту
Президент Әкімшілігіне ақпарат
жарты жылда бір рет
ІІМ
көзделген қаражат шегінде
50.
ҚАЖ мекемелерінің аумағында өндірістер құруға жеке бизнесті тарту
Президент Әкімшілігіне ақпарат
жарты жылда бір рет
ІІМ
талап етілмейді
IX. АЗАМАТТЫҚ ҚОРҒАУ ОРГАНДАРЫН ЖАҢҒЫРТУ
51.
Төтенше жағдайлар комитетінің құрылымын қайта қарау
Президент Әкімшілігіне ақпарат, НҚА
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
52.
Өңірлік аэромобильді жедел-құтқару және жедел-құтқару жасақтарын облыстардың, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының ТЖД өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметтеріне қосу арқылы оңтайландыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат, НҚА
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ
талап етілмейді
53.
Трассалық медициналық-құтқару пункттерінің мәртебесін, ведомстволық тиесілігін және одан әрі жұмыс істеуін анықтау
Президент Әкімшілігіне ақпарат
2019 жылғы
I тоқсан
ІІМ, ДСМ, ЖАО
талап етілмейді
54.
Қызметкерлерді бастапқы даярлауды Көкшетау техникалық институтының базасында ғана ұйымдастыру
Президент Әкімшілігіне ақпарат, НҚА
2019 жылғы
II тоқсан
ІІМ
көзделген қаражат шегінде
БАРЛЫҒЫ
РБ

2019 г. – 14 233 млн. тенге
2020 г. – 28 439 млн. тенге
2021 г. – 29 400 млн. тенге
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АП – Администрация Президента Республики Казахстан
ВС – Верховный суд Республики Казахстан
ВУЗ – высшие учебные заведения
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ГЧП – государственно-частное партнерство
МБ – местные бюджеты
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИК – Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИО – местные исполнительные органы
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МОР – Министерство общественного развития Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
Нацбюро – Национальное Бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционная
служба) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и
противодействию коррупции
НПА – нормативные правовые акты
НПО – неправительственные организации
ОВД – органы внутренних дел
РБ – республиканский бюджет
РБК – Республиканская бюджетная комиссия
РГП – Республиканское государственное предприятие
СЭР – Служба экономических расследований
УИС – уголовно-исполнительная система

2019 жыл – 14 233 млн. теңге
2020 жыл – 28 439 млн. теңге
2021 жыл – 29 400 млн. теңге
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКМ – Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
ЖБ – жергілікті бюджеттер
ЖОО – жоғары оқу орындары
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ҚАЖ – қылмыстық-атқару жүйесі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ҚДМ – Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігі
МЖӘ – мемлекеттік-жекешелік әріптестік
МСМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
НҚА – нормативтік құқықтық актілер
ПӘ – Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
РБ – республикалық бюджет
РБК – Республикалық бюджет комиссиясы
РМК – республикалық мемлекеттік кәсіпорын
Ұлттық бюро – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросы (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ІІО – ішкі істер органдары
ЭТҚ – Экономикалық тергеу қызметі