О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 - 2020 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 114.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 - 2020 годы" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 77-78-79, ст. 588) следующие дополнения:
пункт 1 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) ключевые критерии (принципы) внесения в список приватизируемых компаний.";
дополнить ключевыми критериями (принципами) внесения в список приватизируемых компаний согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. МАМИН
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 марта 2019 года № 114
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 1141
Ключевые критерии (принципы) внесения в список приватизируемых компаний
Соответствие одному из следующих критериев является основанием для инициирования внесения компании в список приватизируемых компаний:
1) компания осуществляет предпринимательскую деятельность, не соответствующую условиям, указанным в пункте 1 статьи 192 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года (далее - Кодекс);
2) компания является субъектом малого предпринимательства в соответствии с критериями, установленными пунктом 3 статьи 24 Кодекса;
3) государство владеет неконтрольным пакетом акций (долями участия), которые не предоставляют право принимать стратегические решения, касаемые важнейших аспектов деятельности юридического лица. Данный критерий не распространяется в отношении юридических лиц, деятельность которых связана с обеспечением национальной безопасности, обороноспособности государства, использованием и содержанием стратегических и социально значимых объектов.

"Жекешелендірудің 2016 - 2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 114 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кейбір мəселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., №77-78-79, 588-құжат) мынадай толық тырулар енгізілсін:
1-тармақтың 2) тармақшасындағы "индикаторлары бекітілсін." деген сөздер "индикаторлары;" деген сөзбен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) жекешелендірілетін компаниялардың тізіміне енгізудің түйінді өлшемшарттары (қағидаттары) бекітілсін.";
осы қаулыға қосымшаға сəйкес жекешелендірілетін компаниялардың тізіміне енгізудің түйінді өлшем шарттарымен (қағидаттарымен) толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жария ланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А.МАМИН
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 15 наурыздағы
№114 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№1141 қаулысымен
бекітілген
Жекешелендірілетін компаниялардың тізіміне енгізудің түйінді өлшемшарттары (қағидаттары)
Жекешелендірілген компаниялар тізіміне енгізуге бастамашылық ету үшін компанияның мына өлшемшарттардың біріне сəйкес келуі негіз болып табылады:
1) компания 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кəсіпкерлік кодексінің (бұдан əрі – Кодекс) 192-бабының 1-тармағында көрсетілген шарттарға сəйкес келмейтін кəсіпкерлік қызметті жүзеге асырады;
2) компания Кодекстің 24-бабының 3-тармағында белгіленген өлшемшарттарға сəйкес шағын кəсіпкерлік субъектісі болып табылады;
3) мемлекет заңды тұлға қызметінің маңызды аспектілеріне қатысты стратегиялық шешімдерді қабылдау құқығын бермейтін, бақыланбайтын акциялар пакетін (қатысу үлестерін) иеленеді. Бұл өлшемшарт қызметі ұлттық қауіпсіздік, мемлекеттің қорғаныс қабілетін қамтамасыз ету, стратегиялық жəне əлеуметтік маңызы бар объектілерді пайдаланумен жəне күтіп ұстаумен байланысты заңды тұлғаларға қатысты қолданылмайды.