О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2019 года № 298.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 55-56, ст. 544) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
функции центрального аппарата:
дополнить подпунктом 48-1) следующего содержания:
"48-1) разрабатывает и утверждает положение о центральной комиссии по разработке месторождений по добыче урана Республики Казахстан, определяющее организацию ее деятельности, состав, регламент работы и ведение делопроизводства;";
подпункт 182) исключить;
подпункт 185) изложить в следующей редакции:
"185) утверждает совместно с государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий:
инвестиционные программы (проекты), учитываемые при утверждении тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней, тарифных смет;
перечень видов деятельности, технологически связанных с регулируемыми услугами (товарами, работами) в сферах электро- и теплоэнергетики, транспортировки нефти и (или) нефтепродуктов по магистральным трубопроводам, хранения, транспортировки газа или газового конденсата по магистральным и (или) распределительным трубопроводам, эксплуатации газораспределительных газопроводов;";
подпункт 262) исключить;
функции ведомств:
дополнить подпунктом 107-1) следующего содержания:
"107-1) выдают разрешения по единой форме, утверждаемой решением Евразийской экономической комиссии, на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран ЕАЭС (государств-членов Евразийского экономического союза) и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции;";
подпункт 115) изложить в следующей редакции:
"115) осуществляют выдачу лицензий на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды (подвиды деятельности: природоохранное проектирование, нормирование для I категории хозяйственной и иной деятельности; экологический аудит для I категории хозяйственной и иной деятельности);".

"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 21 мамырдағы № 298 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 55-56, 544-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функциялары:
мынадай мазмұндағы 48-1) тармақшамен толықтырылсын:
"48-1) Қазақстан Республикасының уран өндіру кен орындарын игеру жөніндегі орталық комиссия туралы ережені әзірлейді және бекітеді, ережеде оның қызметін ұйымдастыру, құрамы, жұмыс регламенті және іс қағаздарын жүргізу айқындалады;";
182) тармақша алып тасталсын;
185) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"185) табиғи монополиялар салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органмен бірлесіп:
тарифтерді (бағаларды, алымдар мөлшерлемелерін) немесе олардың шекті деңгейлерін, тарифтік сметаларын бекіту кезінде ескерілетін инвестициялық бағдарламаларды (жобаларды);
электр және жылу энергетикасы, магистральдық құбыржолдар арқылы мұнайды және (немесе) мұнай өнімдерін тасымалдау, газды немесе газ конденсатын сақтау, оны магистральдық және (немесе) тарату құбыржолдары арқылы тасымалдау, газ таратушы газ құбырларын пайдалану салаларындағы реттеліп көрсетілетін қызметтермен (тауарлармен, жұмыстармен) технологиялық байланысты қызмет түрлерінің тізбесін бекітеді;";
262) тармақша алып тасталсын;
ведомстволардың функциялары:
мынадай мазмұндағы 107-1) тармақшамен толықтырылсын:
"107-1) Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген бірыңғай нысан бойынша озонды бұзатын заттар мен құрамында осындай заттары бар өнімдерді ЕАЭО (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер) елдерінен Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге қорытынды (рұқсат беру құжатын) береді;";
115) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"115) қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге (қызметтің кіші түрлері: табиғат қорғауды жобалау, шаруашылық және өзге де қызметтердің I санаты үшін нормалау; шаруашылық және өзге де қызметтердің I санаты үшін экологиялық аудит) арналған лицензияларды беруді жүзеге асырады;".

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин