О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2019 года № 940.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 87-88, ст. 631) следующие дополнения:
приложение 6 к указанному постановлению:
дополнить строкой, порядковый номер 3, следующего содержания:
"
3.
Доплата за психоэмоциональные и физические нагрузки
1)
За сложность и высокую напряженность в работе:
В медико-социальных учреждениях стационарного и полустационарного типов (за исключением отделений (палат) паллиативной помощи):
управленческому персоналу;
работникам основного персонала (за исключением социального работника);
социальным работникам;
санитарам
30% от ДО
35% от ДО
40% от ДО
40% от ДО
В отделениях (палатах) паллиативной помощи медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов:
воспитателям, медицинским сестрам всех специальностей, санитарам
60% от ДО
Работникам организации надомного обслуживания, временного пребывания:
управленческому персоналу;
работникам основного персонала (за исключением социального работника);
социальным работникам;
санитарам
15% от ДО
20% от ДО
35% от ДО
20% от ДО
";
в приложении 7 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 1, дополнить подпунктами 7) и 8) следующего содержания:
"
7)
В республиканских организациях:
работникам управленческого и основного персоналов:
театров, концертных организаций:
за работы, связанные с непосредственной реализацией творческих произведений и творческих идей;
музеев (художественные галереи (салоны), студии, мастерские и др.), музеев-заповедников, центров исследований (институтов исследований) в области культуры;
за работы, связанные с непосредственным обеспечением сохранения и популяризации объектов историко-культурного наследия;
библиотек, книжной палаты:
за работы, связанные с непосредственным обслуживанием населения по обеспечению доступности книжного фонда, в том числе посредством электронной библиотеки;
государственных архивов:
за работы, связанные с непосредственным обеспечением сохранности, комплектования и популяризации Национального архивного фонда Республики Казахстан
50 % от ДО

"Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 940 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 87-88, 631-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 6-қосымша:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 3-жолмен толықтырылсын:
"
3.
Психоэмоциялық және дене жүктемесі үшін қосымша ақы
1)
Жұмыстың күрделілігі мен жоғары қауырттылығы үшін:
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (паллиативтік көмек көрсету бөлімшелерін (палаталарын) қоспағанда):
басқарушы персоналға;
негізгі персонал қызметкерлеріне (әлеуметтік қызметкерді қоспағанда);
әлеуметтік қызметкерлерге;
санитарларға
ЛА-дан 30 %
ЛА-дан 35 %
ЛА-дан 40 %
ЛА-дан 40 %
Стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердегі паллиативтік көмек көрсету бөлімшелерінде (палаталарында):
тәрбиешілерге, барлық мамандықтағы мейіргерлерге, санитарларға
ЛА-дан 60 %
Үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарындағы қызметкерлерге:
басқарушы персоналға;
негізгі персонал қызметкерлеріне (әлеуметтік қызметкерді қоспағанда);
әлеуметтік қызметкерлерге;
санитарларға
ЛА-дан 15 %
ЛА-дан 20 %
ЛА-дан 35 %
ЛА-дан 20 %
";
көрсетілген қаулыға 7-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жол мынадай мазмұндағы 7) және 8) тармақшалармен толықтырылсын:
"
7)
Республикалық ұйымдарда:
басқарушы және негізгі персонал қызметкерлеріне:
театрларда, концерттік ұйымдарда:
шығармашылық туындылар мен шығармашылық идеяларды тікелей іске асыруға байланысты жұмыстар үшін;
музейлерде (көркем галереяларда (салондарда), студияларда, шеберханаларда және т.б.), музей-қорықтарда, мәдениет саласындағы зерттеу орталықтарында (зерттеу институттарында);
тарихи-мәдени мұра объектілерін сақтауды және танымал етуді тікелей қамтамасыз етуге байланысты жұмыстар үшін;
кітапханаларда, кітап палатасында:
кітап қорының қолжетімділігін қамтамасыз ету бойынша халыққа тікелей қызмет көрсетумен байланысты жұмыстар үшін, оның ішінде электрондық кітапхана арқылы;
мемлекеттік архивтерде:
Қазақстан Республикасының Ұлттық архив қорын сақтауды, жинақтауды және танымал етуді тікелей қамтамасыз етуге байланысты жұмыстар үшін
ЛА-дан 50 %

8)
В организациях местного исполнительного органа:
работникам управленческого и основного персоналов:
театров, концертных организаций, цирков:
за работы, связанные с непосредственной реализацией творческих произведений и творческих идей;
музеев (художественные галереи (салоны), студии, мастерские и др.), музеев-заповедников, организаций по обеспечению сохранения объектов историко-культурного наследия (культурно-исторические центры, центров исследований (институтов исследований) в области культуры, центров реставрации и др.):
за работы, связанные с непосредственным обеспечением сохранения и популяризации объектов историко-культурного наследия;
библиотек:
за работы, связанные с непосредственным обслуживанием населения по обеспечению доступности книжного фонда, в том числе посредством электронной библиотеки;
культурно-досуговых организаций (клубы, парки культуры и отдыха, дома и дворцы культуры, центры (дома) народного творчества и др.):
за работы, связанные с непосредственным обслуживанием населения по обеспечению сохранности, пропаганде народного творчества, этнокультурных традиций и обрядов, их адаптации к современным историческим и социально-экономическим условиям;
кинематографических организаций:
за работы, связанные с непосредственным обслуживанием населения по прокату и показу фильмов, изготовлению киноматериалов, выполнению работ и оказанию услуг по производству фильмов;
государственных архивов:
за работы, связанные с непосредственным обеспечением сохранности, комплектования и популяризации Национального архивного фонда Республики Казахстан
35 % от ДО
".
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

8)
Жергілікті атқарушы органның ұйымдарында:
басқарушы және негізгі персонал қызметкерлеріне:
театрларда, концерттік ұйымдарда, цирктерде:
шығармашылық туындылар мен шығармашылық идеяларды тікелей жүзеге асыруға байланысты жұмыстар үшін;
музейлерде (көркем галереяларда (салондарда), студияларда, шеберханаларда және т.б.), музей-қорықтарда, тарихи-мәдени мұра объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі ұйымдарда (мәдени-тарихи орталықтар, мәдениет саласындағы зерттеу орталықтарында (зерттеу институттарында), қалпына келтіру орталықтарында және т. б.):
тарихи-мәдени мұра объектілерін сақтауды және танымал етуді тікелей қамтамасыз етуге байланысты жұмыстар үшін;
кітапханаларда:
кітап қорының халыққа қолжетімділігін қамтамасыз ету бойынша тікелей қызмет көрсетумен байланысты жұмыстар үшін, оның ішінде электрондық кітапхана арқылы;
мәдени-демалыс ұйымдарында:
(клубтарда, мәдениет және демалыс парктерінде, мәдениет үйлері мен сарайларда, халық шығармашылығы орталықтарында (үйлерінде), және т.б.):
халық шығармашылығын, этномәдени дәстүрлер мен әдет-ғұрыптарды сақтауға, насихаттауға, оларды осы заманғы тарихи және әлеуметтік-экономикалық жағдайларға бейімдеу және халыққа қолжетімділігін қамтамасыз ету бойынша тікелей қызмет көрсетуге байланысты жұмыстар үшін;
кинематографиялық ұйымдарда:
фильмді прокаттау және көрсету, киноматериалдарды дайындау, фильмді шығару жөніндегі жұмыстарды орындау және тікелей қызмет көрсетуге байланысты халыққа қолжетімділігін қамтамасыз ету бойынша жұмыстар үшін;
мемлекеттік архивтерде:
Қазақстан Республикасының Ұлттық архив қорын сақтауды, жинақтауды және танымал етуді тікелей қамтамасыз етуге байланысты жұмыстар үшін
ЛА-дан 35 %
".
2. Осы қаулы 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин