О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О дальнейших мерах по стабилизации экономики"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 112
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О дальнейших мерах по стабилизации экономики".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О дальнейших мерах по стабилизации экономики
В соответствии с подпунктом 16) статьи 44 Конституции Республики Казахстан, Конституционным законом Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить, что Правительство Республики Казахстан вправе:
1) определять для отдельных категорий налогоплательщиков в текущем финансовом году налоговые ставки, порядок определения налоговой базы, объектов налогооблажения, налогового периода и исполнения налоговых обязательств;
2) устанавливать предельные тарифы и цены на продовольственные и другие товары, необходимые для бесперебойного жизнеобеспечения населения и экономики;
3) определять особый порядок формирования, уточнения и исполнения государственного бюджета.
2. Установить на период кризисных ситуаций специальный порядок государственных закупок из одного источника.
3. Правительству Республики Казахстан обеспечить:
1) рассмотрение заявок центральных государственных и местных исполнительных органов по государственным закупкам способом из одного источника;
2) принятие решений об определении лиц, у которых будут приобретаться товары, работы и услуги в рамках государственных закупок способом из одного источника;
3) определение специального порядка государственных закупок способом из одного источника.
4. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев

"Экономиканы одан әрі тұрақтандыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 112 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Экономиканы одан әрі тұрақтандыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Экономиканы одан әрі тұрақтандыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасының Конституциясы 44-бабының 16) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының Президенті туралы" 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) ағымдағы қаржы жылы салық төлеушілердің жекелеген санаттары үшін салық мөлшерлемелерін, салық базасын, салық салу объектілерін, салықтық кезеңді айқындау және салықтық міндеттемелерді орындау тәртібін айқындауға;
2) шекті тарифтер мен азық-түлік тауарларына және халықтың үзіліссіз тыныс-тіршілігі мен экономика үшін қажетті басқа тауарларға баға белгілеуге;
3) мемлекеттік бюджетті қалыптастырудың, нақтылаудың және атқарудың ерекше тәртібін айқындауға құқылы деп белгіленсін.
2. Дағдарысты жағдайлар кезеңіне бір кезден мемлекеттік сатып алудың арнайы тәртібі белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу жөніндегі өтінімдерін қарауды:
2) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу шеңберінде сатып алатын тұлғаларды айқындау туралы шешім қабылдауды;
3) бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алудың арнайы тәртібін айқындауды қамтамасыз етсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев