О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменения и дополнений в Закон Республики Казахстан "О политических партиях"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 169
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменения и дополнений в Закон Республики Казахстан "О политических партиях".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А.Мамин
ПРОЕКТ
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О внесении изменения и дополнений в Закон Республики Казахстан "О политических партиях"
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 15 июля 2002 года "О политических партиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2002 г., № 16, ст. 153; 2005 г., № 5, ст.5; № 13, ст.53; 2007 г., № 9, ст.67; 2009 г., № 2-3, ст.6; 2012 г., № 5, ст.41; № 21-22, ст.124; 2014 г., № 21, ст.122; 2015 г., № 22-I, ст. 140; 2018 г., № 12, ст.39) следующие изменение и дополнения:
1) подпункт 8) пункта 1 статьи 9 после слов "органах местного самоуправления" дополнить словами "с учетом требований настоящего Закона.";
2) в пункте 6 статьи 10 слово "сорока" заменить словом "двадцати";
3) дополнить статьей 15-1 следующего содержания:
"Статья 15-1. Особенности выдвижения от политической партии кандидатов в депутаты
Политическая партия при утверждении партийных списков кандидатов в депутаты обеспечивает присутствие в них лиц, не достигших двадцатидевятилетнего возраста, и женщин не менее тридцати процентов от общего числа кандидатов.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

"Саяси партиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 169 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Саяси партиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ "Саяси партиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. "Саяси партиялар туралы" 2002 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2002 ж., № 16, 153-құжат; 2005 ж., № 5, 5-құжат; № 13, 53-құжат; 2007 ж., № 9, 67-құжат; 2009 ж., № 2-3, 6-құжат; 2012 ж., № 5, 41-құжат; № 21-22, 124-құжат; 2014 ж., № 21, 122-құжат; 2015 ж., № 22-1, 140-құжат; 2018 ж., № 12, 39-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
1) 9-баптың 1-тармағының 8) тармақшасында "депутаттыққа және мемлекеттік билік органдары" деген сөздерге дейін "осы Заңның талаптары ескеріле отырып," деген сөздермен толықтырылсын;
2) 10-баптың 6-тармағында "қырық" деген сөз "жиырма" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) мынадай мазмұндағы 15-1-баппен толықтырылсын:
"15-1-бап. Саяси партиядан депутаттыққа кандидаттарды ұсыну ерекшеліктері
Саяси партия депутаттыққа кандидаттардың партиялық тізімдерін бекіту кезінде оларға кандидаттардың жалпы санының кемінде отыз проценті жиырма тоғыз жасқа толмаған адамдардың және әйелдердің қатысуын қамтамасыз етеді.".
Қазақстан Республикасының
Президенті