О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 1324 "Об утверждении Правил выплат пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам, установлении их размеров и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июня 2020 года № 365. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2023 года № 670.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.08.2023 № 670 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 1324 "Об утверждении Правил выплат пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам, установлении их размеров и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 80, ст. 696) следующее изменение:
Правила выплат пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 июня 2020 года № 365
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 декабря 2014 года № 1324
Правила выплат пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплат пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 5) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 3 июля 2014 года "О физической культуре и спорте" и определяют порядок выплаты пожизненного ежемесячного материального обеспечения (далее – материальное обеспечение) спортсменам и тренерам.
2. Материальное обеспечение выплачивается следующим спортсменам и тренерам, являющимся гражданами Республики Казахстан и имеющим трудовой стаж не менее двадцати лет в области физической культуры и спорта:
1) спортсменам, завоевавшим звание чемпионов и призеров Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр, и (или) чемпионов мира по олимпийским видам спорта;

"Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу қағидаларын бекіту, олардың мөлшерін белгілеу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 маусымдағы № 365 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 11 тамыздағы № 670 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.08.2023 № 670 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 5) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу қағидаларын бекіту, олардың мөлшерін белгілеу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 1324 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 80, 696-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу қағидалары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 маусымдағы
№ 365 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 1324 қаулысымен
бекітілген
Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Дене шынықтыру және спорт туралы" 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды (бұдан әрі – материалдық қамсыздандыру) төлеу тәртібін айқындайды.
2. Материалдық қамсыздандыру Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын әрі дене шынықтыру және спорт саласында кемінде жиырма жыл еңбек өтілі бар мынадай спортшылар мен жаттықтырушыларға:
1) Олимпиада, Паралимпиада және Сурдлимпиада ойындарының чемпиондары мен жүлдегерлері және (немесе) спорттың олимпиадалық түрлері бойынша әлем чемпиондары атақтарын жеңіп алған спортшыларға;

2) тренерам, подготовившим спортсменов, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил.
За подготовку одного и того же спортсмена материальное обеспечение выплачивается одному тренеру. В случае повторного выполнения спортсменом установленных требований, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, материальное обеспечение также выплачивается другому тренеру.
3. Материальное обеспечение выплачивается за счет средств республиканского бюджета через бюджетные программы уполномоченного органа в области физической культуры и спорта (далее – уполномоченный орган).
Глава 2. Порядок осуществления выплат материального обеспечения спортсменам и тренерам
4. Лица, имеющие право на получение материального обеспечения (далее – заявители), представляют следующие документы:
1) спортсмены:
заявление по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
трудовую книжку, либо любой из нижеперечисленных документов, подтверждающих двадцатилетний стаж работы в области физической культуры и спорта:
трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения;
выписку из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора;
выписку из ведомости выдачи заработной платы работникам;
послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации;
архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
копию протокола соревнований, подтверждающего звание чемпиона и призера Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр, и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта;
2) тренеры:
заявление по форме согласно приложению к настоящим Правилам;
трудовую книжку, либо любой из нижеперечисленных документов, подтверждающих двадцатилетний стаж работы тренером:
трудовой договор с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения;
выписку из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора;
выписку из ведомости выдачи заработной платы работникам;
послужной список (перечень сведений о работе, трудовой деятельности работника), подписанный работодателем, заверенный печатью организации;
архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
справку с места работы (в случае, если тренер на момент подачи заявления не работает – с Национального олимпийского комитета Республики Казахстан, Национального паралимпийского комитета Республики Казахстан или республиканской и (или) региональной аккредитованной спортивной федерации по виду спорта), подтверждающую, что он действительно является тренером спортсмена, завоевавшего звания чемпиона и призера Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр, и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта;
копию протокола соревнований, подтверждающего звание чемпиона и призера Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр, и (или) чемпиона мира по олимпийским видам спорта спортсмена, которого он тренировал.

2) осы Қағидалардың 2-тармағы 1) тармақшасында көрсетілген спортшыларды дайындаған жаттықтырушыларға төленеді.
Бір спортшыны дайындағаны үшін материалдық қамсыздандыру бір жаттықтырушыға төленеді. Спортшы осы Қағидалардың 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген белгіленген талаптарды қайталап орындаған жағдайда материалдық қамсыздандыру басқа жаттықтырушыға да төленеді.
3. Материалдық қамсыздандыру дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органның (бұдан әрі – уәкілетті орган) бюджеттік бағдарламалары арқылы республикалық бюджет қаражаты есебінен төленеді.
2-тарау. Спортшылар мен жаттықтырушыларға материалдық қамсыздандыру төлеуді жүзеге асыру тәртібі
4. Материалдық қамсыздандыруды алуға құқығы бар адамдар (бұдан әрі – өтініш берушілер) мынадай құжаттарды ұсынады:
1) спортшылар:
осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
еңбек кiтапшасы не дене шынықтыру және спорт саласындағы жиырма жыл еңбек өтілін растайтын төменде көрсетілген құжаттардың кез келгені:
тоқтату күні мен оны тоқтатудың негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісі бар еңбек шарты;
еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс беруші актілерінен үзінді көшірме;
қызметкерлерге жалақы төлеу ведомосынан үзінді көшірме;
жұмыс берушінің қолы қойылған, ұйымның мөрімен расталған қызметтік тізім (қызметкердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі);
қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған архивтік анықтама;
Олимпиада, Паралимпиада және Сурдлимпиада ойындарының чемпионы мен жүлдегері және (немесе) олимпиадалық спорт түрлерi бойынша әлем чемпионы атағын растайтын жарыстар хаттамасының көшiрмесі;
2) жаттықтырушылар:
осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
еңбек кiтапшасы не жаттықтырушылық жұмысының жиырма жылдық өтілін растайтын төменде көрсетілген құжаттардың кез келгені:
тоқтату күні мен оны тоқтатудың негіздемесі туралы жұмыс берушінің белгісі бар еңбек шарты;
еңбек шартын жасау және тоқтау негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс беруші актілерінен үзінді көшірме;
қызметкерлерге жалақы төлеу ведомосынан үзінді көшірме;
жұмыс берушінің қолы қойылған, ұйымның мөрімен расталған қызметтік тізім (қызметкердің жұмысы, еңбек қызметі туралы мәліметтер тізбесі);
қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтер қамтылған архивтік анықтама;
Олимпиада, Паралимпиада және Сурдлимпиада ойындарының чемпионы мен жүлдегері және (немесе) олимпиадалық спорт түрлерi бойынша әлем чемпионы атағын жеңiп алған спортшының шын мәнiнде жаттықтырушысы болып табылатынын растайтын жұмыс орнынан (өтініш берген кезде жаттықтырушы болып жұмыс істемеген жағдайда – Қазақстан Республикасының Ұлттық Олимпиада комитетінен, Қазақстан Республикасының Ұлттық Паралимпиада комитетінен немесе спорт түрі бойынша республикалық және (немесе) өңірлік аккредиттелген спорт федерациясынан) анықтама;
өзі жаттықтырған спортшының Олимпиада, Паралимпиада және Сурдлимпиада ойындарының чемпионы мен жүлдегері және (немесе) олимпиадалық спорт түрлері бойынша әлем чемпионы атағын растайтын жарыстар хаттамасының көшірмесі.

5. Срок рассмотрения представленных документов – пятнадцать рабочих дней с момента подачи заявления.
6. По результатам рассмотрения представленных документов уполномоченный орган в сроки, указанные в пункте 5 настоящих Правил, принимает решение о выплате или отказе в выплате материального обеспечения. О принятом решении уполномоченный орган письменно уведомляет заявителей.
7. Выплата материального обеспечения производится путем перечисления на лицевой счет заявителей материального обеспечения в банке второго уровня в пределах Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам выплат
пожизненного ежемесячного
материального обеспечения
спортсменам и тренерам
Форма
Кому_______________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (в случае
__________________________________________
наличия) руководителя уполномоченного органа
__________________________________________
в области физической культуры и спорта)
от ________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
__________________________________________,
заявителя)
проживающего по адресу:
__________________________________________
ИИН заявителя
__________________________________________
Заявление
на выплату пожизненного ежемесячного материального обеспечения
Прошу Вас выплатить мне пожизненное ежемесячное материальное обеспечение в связи с
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указывается причина)
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить
__________________________________________________________________________
(указывается название банка, расчетный счет банка, номер лицевого счета заявителя).
К заявлению прилагаю следующие документы:
1.______________________________________________________________________
2.______________________________________________________________________
3.______________________________________________________________________
4.______________________________________________________________________
5.______________________________________________________________________
____________________________ подпись заявителя

5. Ұсынылған құжаттарды қарау мерзімі – өтініш берілген сәттен бастап он жұмыс күні.
6. Ұсынылған құжаттарды қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген мерзімдерде материалдық қамсыздандыруды төлеу немесе төлеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды. Уәкілетті орган қабылданған шешім туралы өтініш берушілерге жазбаша түрде хабарлайды.
7. Материалдық қамсыздандыруды төлеу өтініш берушілердің Қазақстан Республикасының шегінде екінші деңгейдегі банктегі жеке шотына материалдық қамсыздандыруды аудару жолымен жүргізіледі.
Спортшылар мен жаттықтырушыларға
өмір бойы ай сайынғы материалдық
қамсыздандыруды төлеу қағидаларына
қосымша
Нысан
Кімге ______________________________________ (дене шынықтыру және спорт саласындағы ___________________________________________ уәкілетті орган басшысының лауазымы, ___________________________________________ тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) кімнен _____________________________________ (өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ___________________________________________ мекенжайы бойынша тұратын өтініш берушінің ЖСН_______________________
Өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеуге өтініш
Маған _______________________________________________________________________________________ (себебі көрсетіледі) _______________________________________________________________________________________ байланысты өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеуді сұраймын. Маған тиесілі соманы _______________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________ (банктің аты, банктің есептік шоты, өтініш берушінің жеке шотының нөмірі көрсетіледі) _____________________________________________________________________ аударуды сұраймын.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1._________________________________________________________________________________
2. _________________________________________________________________________________
3.__________________________________________________________________________________
4.__________________________________________________________________________________
5.__________________________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы _____________________________