О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2020 года № 582.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
функции центрального аппарата:
подпункт 53) изложить в следующей редакции:
"53) формирование перечня заявок на привлечение связанных грантов и представление в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета сводного отчета об использовании связанных грантов, основанного на результатах их оценки;";
дополнить подпунктом 53-1) следующего содержания:
"53-1) утверждение перечня заявок на привлечение связанных грантов;";
дополнить подпунктами 59-9), 59-10), 59-11) и 59-12) следующего содержания:
"59-9) утверждение типовых форм технических условий на подключение к инженерным сетям;
59-10) утверждение типовых регламентов оказания услуг с четким порядком действий сотрудников субъектов естественных монополий;
59-11) утверждение правил определения затрат на технологическое присоединение электрических установок с установленной мощностью до 200 кВт субъектов предпринимательства к электрическим сетям энергопередающих организаций;
59-12) утверждение порядка проведения мониторинга цен на товарных рынках с целью установления признаков нарушений законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции и принятия мер антимонопольного реагирования;";
подпункт 259-1) изложить в следующей редакции:
"259-1) ежегодно не позднее 5 января года, следующего за отчетным, направление в Правительство Республики Казахстан предложения по передаче в конкурентную среду государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними юридических лиц, и актуализации перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними юридическими лицами;";
в пункте 17:
функции ведомств:
дополнить подпунктами 1-37), 1-38), 1-39) и 1-40) следующего содержания:

"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 15 қыркүйектегі № 582 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ереже:
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
53-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"53) байланысты гранттарды тартуға арналған өтінімдер тізбесін қалыптастыру және оларды бағалау нәтижелеріне негізделген байланысты гранттарды пайдалану туралы жиынтық есепті бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсыну;";
мынадай мазмұндағы 53-1) тармақшамен толықтырылсын:
"53-1) байланысты гранттарды тартуға арналған өтінімдер тізбесін бекіту;";
мынадай мазмұндағы 59-9), 59-10), 59-11) және 59-12) тармақшалармен толықтырылсын:
"59-9) инженерлік желілерге қосуға арналған техникалық шарттардың үлгілік нысандарын бекіту;
59-10) табиғи монополиялар субъектілері қызметкерлерінің нақты іс-қимылдар тәртібімен қызметтер көрсетуінің үлгілік регламенттерін бекіту;
59-11) кәсіпкерлік субъектілерінің белгіленген қуаты 200 кВт-қа дейінгі электр қондырғыларын энергия беруші ұйымдардың электр желілеріне технологиялық қосуға арналған шығындарды айқындау қағидаларын бекіту;
59-12) Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасының бұзылу белгілерін анықтау және монополияға қарсы ден қою шараларын қабылдау мақсатында тауар нарықтарында бағаларға мониторинг жүргізу тәртібін бекіту;";
259-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"259-1) жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 5 қаңтарынан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік кәсіпорындарды, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларды және олармен үлестес заңды тұлғаларды бәсекелестік ортаға беру жөніндегі ұсыныстарды және мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайыздан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін жаңартып отыру жөнінде ұсыныстарды жіберу;";
17-тармақта:
ведомстволардың функциялары:
мынадай мазмұндағы 1-37), 1-38), 1-39), 1-40), 81-15) және 81-16) тармақшалармен толықтырылсын:

"1-37) разработка типовых форм технических условий на подключение к инженерным сетям;
1-38) разработка типовых регламентов оказания услуг с четким порядком действий сотрудников субъектов естественных монополий;
1-39) разработка правил определения затрат на технологическое присоединение электрических установок с установленной мощностью до 200 кВт субъектов предпринимательства к электрическим сетям энергопередающих организаций;
1-40) согласование регламента оказания услуг на соответствие типовому регламенту;";
дополнить подпунктами 81-15) и 81-16) следующего содержания:
"81-15) разработка порядка проведения мониторинга цен на товарных рынках с целью установления признаков нарушений законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции и принятия мер антимонопольного реагирования;
81-16) осуществление мониторинга цен на товарных рынках с целью установления признаков нарушений законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции и принятия мер антимонопольного реагирования;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

"1-37) инженерлік желілерге қосылуға арналған техникалық шарттардың үлгілік нысандарын әзірлеу;
1-38) табиғи монополиялар субъектілері қызметкерлерінің нақты іс-қимылдар тәртібімен қызметтер көрсетуінің үлгілік регламенттерін әзірлеу;
1-39) кәсіпкерлік субъектілерінің белгіленген қуаты 200 кВт-қа дейінгі электр қондырғыларын энергия беруші ұйымдардың электр желілеріне технологиялық қосуға арналған шығындарды айқындау қағидаларын әзірлеу;
1-40) қызметтер көрсету регламенттерін үлгілік регламентке сәйкестігі тұрғысынан келісу;";
мынадай мазмұндағы 81-15) және 81-16) тармақшалармен толықтырылсын:
"81-15) Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасының бұзылу белгілерін анықтау және монополияға қарсы ден қою шараларын қабылдау мақсатында тауар нарықтарында бағаларға мониторинг жүргізу тәртібін әзірлеу;
81-16) Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасының бұзылу белгілерін анықтау және монополияға қарсы ден қою шараларын қабылдау мақсатында тауар нарықтарында бағаларға мониторинг жүргізуді жүзеге асыру;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин