О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2020 года в области науки и техники имени аль-Фараби"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2020 года № 778
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2020 года в области науки и техники имени аль-Фараби".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О присуждении Государственной премии Республики Казахстан 2020 года в области науки и техники имени аль-Фараби
Рассмотрев решение Комиссии по присуждению Государственной премии Республики Казахстан в области науки и техники имени аль-Фараби, ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Присудить Государственную премию Республики Казахстан 2020 года в области науки и техники имени аль-Фараби:
1) за работу на тему "Разработка жаропрочных сплавов и технологий нового поколения для производства и обработки деталей на их основе":
Исагулову Аристотелю Зейнуллиновичу – исполнительному директору некоммерческого акционерного общества "Карагандинский технический университет", доктору технических наук, профессору, академику Казахстанской национальной академии естественных наук;
Жетесовой Гульнаре Сантаевне – первому проректору некоммерческого акционерного общества "Карагандинский технический университет", доктору технических наук, профессору, академику Казахстанской национальной академии естественных наук;
Ибатову Марату Кенесовичу – исполняющему обязанности председателя правления – ректора некоммерческого акционерного общества "Карагандинский технический университет", доктору технических наук, профессору, академику Казахстанской национальной академии естественных наук, академику Национальной инженерной академии Республики Казахстан;
Квон Светлане Сергеевне – профессору кафедры "Нанотехнологии и металлургия" некоммерческого акционерного общества "Карагандинский технический университет", кандидату технических наук, профессору;
Куликову Виталию Юрьевичу – исполняющему обязанности заведующего кафедрой "Нанотехнологии и металлургия" некоммерческого акционерного общества "Карагандинский технический университет", кандидату технических наук, профессору;
Сулейменову Тулеутаю Скаковичу – ведущему научному сотруднику испытательной лаборатории инженерного профиля "Комплексное освоение ресурсов и минерального сырья" некоммерческого акционерного общества "Карагандинский технический университет", доктору политических наук;

"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы 2020 жылғы мемлекеттік сыйлығын беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 20 қарашадағы № 778 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы 2020 жылғы мемлекеттік сыйлығын беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы 2020 жылғы мемлекеттік сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы мемлекеттік сыйлығын беру жөніндегі комиссияның шешімін қарап, ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының әл-Фараби атындағы ғылым мен техника саласындағы 2020 жылғы мемлекеттік сыйлығы:
1) "Ыстыққа төзімді қорытпалар мен олардың негізінде бөлшектер өндіру және өңдеу үшін жаңа буын технологияларын әзірлеу" тақырыбы бойынша жұмысы үшін:
"Қарағанды техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының атқарушы директоры, техника ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан ұлттық жаратылыстану ғылымдары академиясының академигі Аристотель Зейноллаұлы Исағұловқа;
"Қарағанды техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының бірінші проректоры, техника ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан ұлттық жаратылыстану ғылымдары академиясының академигі Гүлнар Сантайқызы Жетесоваға;
"Қарағанды техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы басқарма төрағасының міндетін атқарушы – ректоры, техника ғылымдарының докторы, профессор, Қазақстан ұлттық жаратылыстану ғылымдары академиясының академигі, Қазақстан Республикасы Ұлттық инженерлік академиясының академигі Марат Кеңесұлы Ибатовқа;
"Қарағанды техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының "Нанотехнологиялар және металлургия" кафедрасының профессоры, техника ғылымдарының кандидаты, профессор Светлана Сергеевна Квонға;
"Қарағанды техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының "Нанотехнологиялар және металлургия" кафедрасының меңгерушісі міндетін атқарушы, техника ғылымдарының кандидаты, профессор Виталий Юрьевич Куликовқа;
"Қарағанды техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының "Ресурстар мен минералды шикізатты кешенді игеру" инженерлік бейінді сынау зертханасының жетекші ғылыми қызметкері, саяси ғылымдарының докторы Төлеутай Ысқақұлы Сүлейменовке;

2) за работу на тему "Разработка и внедрение инновационных клеточных технологий в клиническую медицину":
Байгенжину Абаю Кабатаевичу – председателю правления акционерного общества "Национальный научный медицинский центр", кандидату медицинских наук;
Аскарову Манарбеку Баповичу – руководителю Центра клеточных технологий и трансплантации акционерного общества "Национальный научный медицинский центр", доктору медицинских наук, профессору;
Жантурганову Максату Аскеровичу – исполнительному директору акционерного общества "Национальный научный медицинский центр", кандидату медицинских наук;
Кадыровой Енглик Абдыкаримовне – первому заместителю председателя правления акционерного общества "Национальный научный медицинский центр", кандидату медицинских наук;
Карибекову Темирлану Сибирьевичу – заместителю председателя правления по медицинской деятельности и науке акционерного общества "Национальный научный медицинский центр", доктору медицинских наук;
Купенову Булату Габбасовичу – исполнительному директору акционерного общества "Национальный научный медицинский центр", кандидату медицинских наук;
Сапарбаеву Самату Сагатовичу – проректору по стратегическому развитию, науке и международному сотрудничеству некоммерческого акционерного общества "Западно-Казахстанский медицинский университет имени Марата Оспанова", кандидату медицинских наук;
3) за цикл работ на тему "К теории нелокальных дифференциальных операторов":
Садыбекову Махмуду Абдысаметовичу – генеральному директору республиканского государственного предприятия "Институт математики и математического моделирования" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, члену-корреспонденту Национальной академии наук Республики Казахстан, доктору физико-математических наук, профессору;
Сурагану Дурвудхану – главному научному сотруднику республиканского государственного предприятия "Институт математики и математического моделирования" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, члену-корреспонденту Национальной академии наук Республики Казахстан, доктору философии (PhD), ассоциированному профессору.
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев

2) "Инновациялық жасушалық технологияларды әзірлеу және клиникалық медицинаға енгізу" тақырыбы бойынша жұмысы үшін:
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы, медицина ғылымдарының кандидаты Абай Қабатайұлы Байгенжинге;
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлік қоғамының Жасушалар технологиясы мен транспланттау орталығының жетекшісі, медицина ғылымдарының докторы, профессор Манарбек Бапұлы Асқаровқа;
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлік қоғамының атқарушы директоры, медицина ғылымдарының кандидаты Мақсат Әскерұлы Жантұрғановқа;
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлік қоғамының басқарма төрағасының бірінші орынбасары, медицина ғылымдарының кандидаты Еңлік Әбдікәрімқызы Қадыроваға;
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлік қоғамы басқарма төрағасының медициналық қызмет және ғылым жөніндегі орынбасары, медицина ғылымдарының докторы Темірлан Сібірұлы Кәрібековке;
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлік қоғамының атқарушы директоры, медицина ғылымдарының кандидаты Болат Ғаббасұлы Көпеновке;
"Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының стратегиялық даму, ғылым және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректоры, медицина ғылымдарының кандидаты Самат Сағатұлы Сапарбаевқа;
3) "Бейлокальды дифференциалды операторлар теориясына" тақырыбы бойынша жұмыстар циклі үшін:
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Математика және математикалық модельдеу институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас директоры, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының корреспондент мүшесі, физика-математика ғылымдарының докторы, профессор Махмуд Әбдісәметұлы Садыбековке;
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Математика және математикалық модельдеу институты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының бас ғылыми қызметкері, Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым академиясының корреспондент мүшесі, философия докторы (PhD), қауымдастырылған профессор Сұраған Дурвудханға берілсін.
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев