О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № 840.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. . Принять к исполнению республиканский бюджет на 2021 – 2023 годы, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 12 405 717 446 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 913 806 526 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 286 899 962 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 585 654 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 201 425 304 тысячи тенге;
2) затраты – 14 913 573 621 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 221 035 695 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 389 634 093 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 168 598 398 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 773 330 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 30 773 330 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 759 665 200 тысяч тенге или 3,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -8 243 730 200 тысяч тенге или 10,6 процента к валовому внутреннему продукту страны;
7) финансирование дефицита бюджета – 2 759 665 200 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить:
1) перечень приоритетных республиканских бюджетных инвестиций, финансируемых из республиканского бюджета, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) перечень приоритетных республиканских бюджетных инвестиций министерств по чрезвычайным ситуациям, обороны, индустрии и инфраструктурного развития, Управления Делами Президента Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему постановлению (для служебного пользования);"
2-1) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел согласно приложению 2-1 к настоящему постановлению;
2-2) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду согласно приложению 2-2 к настоящему постановлению;
2-3) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджету столицы на выплату надбавок медицинским работникам, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом (COVID-19), согласно приложению 2-3 к настоящему постановлению;

"2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 840 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет, оның ішінде 2021 жылға мынадай:
1) кірістер – 12 405 717 446 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер бойынша – 6 913 806 526 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 286 899 962 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 585 654 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 201 425 304 мың теңге;
2) шығындар – 14 913 573 621 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 221 035 695 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 389 634 093 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 168 598 398 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 30 773 330 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 30 773 330 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2 759 665 200 мың теңге немесе елдің жалпы iшкi өнiміне қатысты 3,5 пайыз;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -8 243 730 200 мың теңге немесе елдің жалпы ішкі өнімінің 10,6 пайызы;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2 759 665 200 мың теңге көлемінде атқаруға қабылдансын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
2. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен қаржыландырылатын басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесі;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар, Қорғаныс, Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрліктерінің, Президентінің Іс Басқармасы басым республикалық бюджеттік инвестицияларының тізбесі (қызмет бабында пайдалану үшін);
2-1) осы қаулыға 2-1-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
2-2) осы қаулыға 2-2-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
2-3) осы қаулыға 2-3-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, астана бюджетіне (COVID-19) коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлеріне үстемеақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;

2-4) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 2-4 к настоящему постановлению;
2-5) распределение сумм целевых текущих трансфертов бюджету Туркестанской области на проведение капитального ремонта водных обьектов в сфере водного хозяйства согласно приложению 2-5 к настоящему постановлению;
2-6) распределение сумм целевых текущих трансфертов бюджету Акмолинской области на создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги Астана – Щучинск на участках Шортанды – Щучинск согласно приложению 2-6 к настоящему постановлению;
2-7) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел согласно приложению 2-7 к настоящему постановлению;
3) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование купонного вознаграждения по облигациям согласно приложению 7 к настоящему постановлению;

2-4) осы қаулыға 2-4-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер қаражаты есебінен арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және тұрғын үй төлемдеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
2-5) осы қаулыға 2-5-қосымшаға сәйкес Түркістан облысы бюджетіне су шаруашылығы саласындағы су объектілеріне күрделі жөндеу жүргізуге ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
2-6) осы қаулыға 2-6-қосымшаға сәйкес Ақмола облысының бюджетіне "Шортанды – Щучинск" учаскесінде "Астана – Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
2-7) осы қаулыға 2-7-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне облигациялар бойынша купондық сыйақыны субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;

8) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов, согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых, согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
9-1) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование развития семеноводства за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 9-1 к настоящему постановлению;
9-2) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических) за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 9-2 к настоящему постановлению;
10) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на выплату государственной адресной социальной помощи согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на введение стандартов оказания специальных социальных услуг согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
12) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
13) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан согласно приложению 13 к настоящему постановлению;
14) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам согласно приложению 14 к настоящему постановлению;

8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
9) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
9-1) осы қаулыға 9-1-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялауға Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
9-2) осы қаулыға 9-2-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялауға Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
10) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
11) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
12) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
13) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
14) осы қаулыға 14-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;

15) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов согласно приложению 15 к настоящему постановлению;
16) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие рынка труда за счет средств республиканского бюджета согласно приложению 16 к настоящему постановлению;
16-1) распределение сумм целевых текущих трансфертов областному бюджету Северо-Казахстанской области на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" согласно приложению 16-1 к настоящему постановлению;
17) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения согласно приложению 17 к настоящему постановлению;
18) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования согласно приложению 18 к настоящему постановлению;
19) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования согласно приложению 19 к настоящему постановлению;
20) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования согласно приложению 20 к настоящему постановлению;
20-1) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение охвата дошкольным воспитанием и обучением детей от трех до шести лет за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 20-1 к настоящему постановлению;

15) осы қаулыға 15-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
16) осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне еңбек нарығын дамытуға республикалық бюджет қаражаты есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
16-1) осы қаулыға 16-1-қосымшаға сәйкес Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныстанғандар үшін тұрғын үйді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
17) осы қаулыға 17-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
18) осы қаулыға 18-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
19) осы қаулыға 19-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
20) осы қаулыға 20-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
20-1) осы қаулыға 20-1-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне үш жастан алты жасқа дейінгі балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтуды қамтамасыз етуге Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферттер есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;

20-2) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов, согласно приложению 20-2 к настоящему постановлению;
21) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования согласно приложению 21 к настоящему постановлению;
22) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых, согласно приложению 22 к настоящему постановлению;
23) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых, согласно приложению 23 к настоящему постановлению;
24) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования согласно приложению 24 к настоящему постановлению;
25) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования согласно приложению 25 к настоящему постановлению;
25-1) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов, согласно приложению 25-1 к настоящему постановлению;
26) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования согласно приложению 26 к настоящему постановлению;

20-2) осы қаулыға 20-2-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
21) осы қаулыға 21-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
22) осы қаулыға 22-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
23) осы қаулыға 23-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
24) осы қаулыға 24-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
25) осы қаулыға 25-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
25-1) осы қаулыға 25-1-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
26) осы қаулыға 26-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;

27) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман" согласно приложению 27 к настоящему постановлению;
28) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования согласно приложению 28 к настоящему постановлению;
29) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования согласно приложению 29 к настоящему постановлению;
29-1) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов, согласно приложению 29-1 к настоящему постановлению;
30) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей согласно приложению 30 к настоящему постановлению;
31) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда, согласно приложению 31 к настоящему постановлению;
32) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на материально-техническое оснащение организаций здравоохранения на местном уровне согласно приложению 32 к настоящему постановлению;
33) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга, согласно приложению 33 к настоящему постановлению;
34) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов согласно приложению 34 к настоящему постановлению;

27) осы қаулыға 27-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
28) осы қаулыға 28-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
29) осы қаулыға 29-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
29-1) осы қаулыға 29-1-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
30) осы қаулыға 30-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
31) осы қаулыға 31-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
32) осы қаулыға 32-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
33) осы қаулыға 33-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
34) осы қаулыға 34-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;

35) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни согласно приложению 35 к настоящему постановлению;
36) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД согласно приложению 36 к настоящему постановлению;
37) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования согласно приложению 37 к настоящему постановлению;
38) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов согласно приложению 38 к настоящему постановлению;
39) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений согласно приложению 39 к настоящему постановлению;
39-1) распределение сумм целевых текущих трансфертов бюджету Северо-Казахстанской области на сохранение археологических памятников за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 39-1 к настоящему постановлению;
39-2) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 39-2 к настоящему постановлению;
40) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта согласно приложению 40 к настоящему постановлению;
41) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 41 к настоящему постановлению;

35) осы қаулыға 35-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
36) осы қаулыға 36-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
37) осы қаулыға 37-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
38) осы қаулыға 38-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
39) осы қаулыға 39-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
39-1) осы қаулыға 39-1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен Солтүстік Қазақстан облысының бюджетіне археологиялық ескерткіштерді сақтауға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
39-2) осы қаулыға 39-2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
40) осы қаулыға 40-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
41) осы қаулыға 41-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;

42) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" согласно приложению 42 к настоящему постановлению;
43) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование ставки вознаграждения и на гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов согласно приложению 43 к настоящему постановлению;
43-1) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на изъятие земельных участков для государственных нужд согласно приложению 43-1 к настоящему постановлению;
44) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры согласно приложению 44 к настоящему постановлению;
45) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 45 к настоящему постановлению;
46) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для работающей молодежи за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 46 к настоящему постановлению;
46-1) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 46-1 к настоящему постановлению;
47) распределение сумм кредитования областным бюджетам на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства согласно приложению 47 к настоящему постановлению;
48) распределение сумм бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов согласно приложению 48 к настоящему постановлению;

42) осы қаулыға 42-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
43) осы қаулыға 43-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдік беруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
43-1) осы қаулыға 43-1-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
44) осы қаулыға 44-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
45) осы қаулыға 45-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
46) осы қаулыға 46-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жұмыс істейтін жастарға коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үй сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
46-1) осы қаулыға 46-1-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу;
47) осы қаулыға 47-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға кредит берудің сомаларын бөлу;
48) осы қаулыға 48-қосымшаға сәйкес мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу;

49) распределение сумм кредитования областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на содействие развитию предпринимательства в областных центрах, городах Нур-Султане, Алматы, Шымкенте, Семее и моногородах согласно приложению 49 к настоящему постановлению;
49-1) распределение сумм кредитования областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы для реализации предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 49-1 к настоящему постановлению;
49-2) распределение сумм кредитования областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов согласно приложению 49-2 к настоящему постановлению;
50) распределение сумм резерва Правительства Республики Казахстан согласно приложению 50 к настоящему постановлению;
51) распределение сумм поступлений трансфертов из областных бюджетов, бюджетов городов республиканского значения, столицы согласно приложению 51 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021); от 11.10.2021 № 722 (вводится в действие с 1 января 2021 года); от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан выделить из средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2021 год на реализацию мероприятий в рамках Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы, сумму в размере 77 500 000 тысяч тенге для перечисления целевых трансфертов на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и (или) реконструкцию объектов в рамках Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Утвердить распределение сумм целевых трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на реализацию мероприятий по строительству и (или) реконструкции объектов в рамках Дорожной карты занятости на 2020 – 2021 годы согласно приложению 52 к настоящему постановлению.
5. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан в срок до 1 февраля 2021 года проекты решений о порядке использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2021 год, указанных в подпунктах 13) и 14) пункта 2 настоящего постановления.

49) осы қаулыға 49-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне облыс орталықтарында, Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент, Семей қалаларында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге кредит беру сомаларын бөлу;
49-1) осы қаулыға 49-1-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларды іске асыру үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен кредит берудің сомаларын бөлу;
49-2) осы қаулыға 49-2-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру сомаларын бөлу;
50) осы қаулыға 50-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің сомаларын бөлу;
51) осы қаулыға 51-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерден, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерiнен берілетін трансферттер түсімдерінің сомаларын бөлу бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); 11.10.2021 № 722 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) ; 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.
3. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде объектілерді салуға және (немесе) реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттерін облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне аудару үшін 2021 жылға арналған республикалық бюджетте Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасының іс-шараларын іске асыруға көзделген қаражаттан 77 500 000 мың теңге мөлшеріндегі сома бөлінсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
4. Осы қаулыға 52-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Жұмыспен қамтудың 2020 – 2021 жылдарға арналған жол картасы шеңберінде объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау жөніндегі іс-шараларды іске асыруға арналған нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2021 жылғы 1 ақпанға дейінгі мерзімде облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерiнің осы қаулының 2-тармағының 13) және 14) тармақшаларында көрсетiлген, 2021 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану тәртібі туралы шешімдердің жобаларын енгізсін.

6. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан в срок до 1 марта 2021 года проект решения о порядке использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов республиканского значения, столицы на 2021 год, указанного в подпункте 38) пункта 2 настоящего постановления.
6-1. Утвердить перечень проектов государственно-частного партнерства, планируемых к реализации, требующих финансирования государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства, в том числе государственных концессионных обязательств, из республиканского бюджета согласно приложению 52-1 к настоящему постановлению.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 6-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Утвердить перечень государственных заданий на 2021 год согласно приложению 53 к настоящему постановлению.
8. Центральным исполнительным органам до 1 февраля 2021 года обеспечить приведение ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан в соответствие с настоящим постановлением.
9. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2021 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Перечень приоритетных республиканских бюджетных инвестиций
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правительства РК от 11.10.2021 № 722 (вводится в действие с 1 января 2021 года); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10.11.2021 № 807 (вводится в действие с 01.01.2021); от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021); от 28.12.2021 № 945 (вводится в действие с 01.01.2021).
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
2021 год
2022 год
2023 год
Программа
Подпрограмма
Всего:

6. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне 2021 жылғы 1 наурызға дейінгі мерзімде облыстық бюджеттердің, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттерiнің осы қаулының 2-тармағының 38) тармақшасында көрсетiлген, 2021 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану тәртібі туралы шешімнің жобасын енгізсін.
6-1. Осы қаулыға 52-1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді, оның ішінде мемлекеттiк концессиялық мiндеттемелердi республикалық бюджеттен қаржыландыруды талап ететiн, іске асырылуы жоспарланатын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тiзбесi бекітілсін.
Ескерту. Қаулы 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
7. Осы қаулыға 53-қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған мемлекеттік тапсырмалардың тізбесі бекітілсін.
8. Орталық атқарушы органдар 2021 жылғы 1 ақпанға дейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің бұрын қабылданған шешімдерін осы қаулыға сәйкес келтіруді қамтамасыз етсін.
9. Осы қаулы 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
1-қосымша
Басым республикалық бюджеттік инвестициялар тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.10.2021 № 722 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.11.2021 № 807 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); 28.12.2021 № 945 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
2021 жыл
2022 жыл
2023 жыл
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Барлығы:

40 556 060
31 100 000
21 290 626
в том числе инвестиционные проекты:
Акмолинская область
18 164 472
6 750 000
1 250 000
Для служебного пользования
18 000 000
6 750 000
1 250 000
Проведение комплексной вневедомственной экспертизы по рабочему проекту "Строительство комплекса пожарного депо на 4 автомобиля II типа для IIIА и IВ климатических подрайонов с обычными геологическими условиями в селе Косшы"
993
Строительство водно-спасательной станции на берегу озера Боровое Бурабайского района Акмолинской области
69 922
Строительство водно-спасательной станции на берегу озера Большое Чебачье Бурабайского района Акмолинской области
93 557
Алматинская область
9 033 738
12 600 000
11 080 000
Строительство защитных сооружений на реке Хоргос в районе Международного центра приграничного сотрудничества и зданий таможни "Коргос" (Хоргос-1)
4 600 000
7 000 000
6 080 000
Руслоформирующие и защитные сооружения по реке Хоргос на участках Международного центра приграничного сотрудничества (МЦПС) "Хоргос", Приграничной торгово-экономической зоны (ПТЭЗ) "Хоргос - Восточные ворота", поселков Баскунчи, Хоргос и пограничной заставы в Панфиловском районе Алматинской области"
4 433 738
5 600 000
5 000 000
Мангистауская область
281 029
Привязка ПСД на строительство водно-спасательной станции в городе Актау
281 029
Северо-Казахстанская область
50 000
Строительство комплекса оперативно-спасательного отряда на берегу озера Пестрое в Кызылжарском районе СКО по индивидуальному проекту для IB и IIIA климатических подрайонов с обычными геологическими условиями
50 000
Туркестанская область
1 520 708
Строительство административного здания и пожарного депо на 4 автомобиля для Департамента по чрезвычайным ситуациям и государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ" в городе Туркестане
1 298 811
"Строительство комплекса пожарного депо на 4 автомобиля ІІ типа для IVА IVГ климатических подрайонов с сейсмической активностью 7 баллов" в городе Туркестане по трассе Кентау 048 квартал
221 897
город Алматы
11 506 113
11 750 000
8 960 626
Строительство селезадерживающей плотины в бассейне реки Аксай
6 706 113
7 750 000
6 725 266
Строительство селезадерживающей плотины в верховьях реки Улкен Алматы ниже устья реки Аюсай
4 800 000
4 000 000
2 235 360
208
Министерство обороны Республики Казахстан
279 595
1 175 000
047
Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан
279 595
1 175 000
104
Строительство объектов Вооруженных Сил
269 024
1 175 000
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
269 024
1 175 000
Для служебного пользования
269 024
1 175 000

40 556 060
31 100 000
21 290 626
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Ақмола облысы
18 164 472
6 750 000
1 250 000
Қызмет бабында пайдалану үшін
18 000 000
6 750 000
1 250 000
Ақмола облысы Целиноград ауданының Қосшы ауылында геологиялық жағдайлары қалыпты ІІІА және ІВ климаттық кіші аудандары үшін ІІ типті 4 автокөлікке арналған өрт сөндіру депосы кешенін салу
993
Ақмола облысы Бурабай ауданы Бурабай көлінің жағасында суда құтқару станциясының құрылысы
69 922
Ақмола облысы Бурабай ауданы Үлкен Шабақты көлінің жағасында суда құтқару станциясының құрылысы
93 557
Алматы облысы
9 033 738
12 600 000
11 080 000
Халықаралық шекара маңы ынтымақтастығы орталығы маңындағы Қорғас өзенінде қорғау құрылыстарын "Қорғас" (Қорғас-1) кедені ғимаратын салу
4 600 000
7 000 000
6 080 000
Алматы облысы Панфилов ауданында "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы (ШЫХО), "Қорғас-Шығыс қақпасы" шекара маңы сауда-экономикалық аймағы (ШСЭА), Басқыншы, Қорғас кенттері және шекара маңы бекеті учаскелерінде Қорғас өзені бойынша арна қалыптастыру және қорғау құрылыстары
4 433 738
5 600 000
5 000 000
Маңғыстау облысы
281 029
Ақтау қаласында судан құтқару станциясының құрылысына ЖСК байланыстыру
281 029
Солтүстік Қазақстан облысы
50 000
Геологиялық жағдайлары қалыпты IB және IIIA климаттық кіші аудандар үшін жеке жоба бойынша СҚО Қызылжар ауданындағы Пестрое көлінің жағасында жедел-құтқару жасағының кешенін салу
50 000
Түркістан облысы
1 520 708
Түркістан қаласында Төтенше жағдайлар департаменті және "Өрт сөндіру-құтқару қызметі" мемлекеттік мекемесі үшін әкімшілік ғимаратпен 4 автокөлікке арналған өрт сөндіру бекетінің құрылысы
1 298 811
Түркістан қаласы, Кентау трассасы, 048-квартал мекенжайында "Cейсмикалық белсенділігі 7 балл IVА IVГ климаттық кіші аудандары үшін ІІ типті 4 автокөлікке арналған өрт сөндіру депосы кешенін салу"
221 897
Алматы қаласы
11 506 113
11 750 000
8 960 626
Ақсай өзенінің бассейнінде селді ұстап тұру бөгетін салу
6 706 113
7 750 000
6 725 266
Үлкен Алматы өзенінің жоғарғы жағы мен Аюсай өзені сағасынан төмен селді ұстап тұру бөгетін салу
4 800 000
4 000 000
2 235 360
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
279 595
1 175 000
047
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету
279 595
1 175 000
104
Қарулы Күштердің объектілерін салу
269 024
1 175 000
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
269 024
1 175 000
Қызмет бабына пайдалану үшін
269 024
1 175 000

16 233 122
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
15 019 774
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
674 158
102
Строительство, реконструкция объектов культуры за счет средств республиканского бюджета
674 158
в том числе инвестиционные проекты:
Акмолинская область
47 600
Разработка ПСД на ограждение Национального парка под открытым небом на основе археологических раскопок древнего городища Бозок в архитектурном стиле средневековья. РГКП "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Бозок"
47 600
Туркестанская область
626 558
Строительство визит-центра "Ордабасы", село Ордабасы, Ордабасинский район, Туркестанская область (корректировка)
626 558
036
Развитие спорта высших достижений
14 345 616
101
Строительство, реконструкция объектов спорта за счет средств республиканского бюджета
14 345 616
в том числе инвестиционные проекты:
Алматинская область
14 345 616
Республиканская база олимпийской подготовки в Алматинской области. Корректировка
14 345 616
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
1 213 348
015
Развитие инфраструктуры Щучинско-Боровской курортной зоны
1 213 348
в том числе инвестиционные проекты:
Акмолинская область
1 213 348
Строительство сквера с благоустройством пешеходной зоны (Променад) в поселке Бурабай Акмолинской области
589 320
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Золотоборского лесничества ГНПП "Бурабай" в поселке Мадениет"
4 964
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Буландинского лесничества ГНПП "Бурабай" в поселке Макинка"
4 964
Разработка ПСД "Строительство велосипедной и пешеходной дорожки вдоль побережья озера Большое Чебачье от курортной зоны "AQBURA" до озера Бурабай"
17 845
Строительство инженерных сетей от поселка Бурабай до озер Большое Чебачье и Текеколь ГНПП "Бурабай", 2-ая очередь
455 780
Разработка ПСД "Строительство инженерных сетей от озера Щучье до озера Карасу"
69 000
Разработка ПСД "Строительство автомобильной дороги от поселка Боровое до курортной зоны "AQBURA"
50 799
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Приозерного лесничества ГНПП "Бурабай" в поселке Котырколь"
5 638
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Акылбайского лесничества ГНПП "Бурабай" в городе Щучинске"
5 638
"Строительство кордона "Голубой залив" Боровского лесничества ГНПП "Бурабай". Корректировка ПСД
9 400
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

16 233 122
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
15 019 774
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
674 158
102
Республикалық бюджет қаражаты есебінен мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау
674 158
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Ақмола облысы
47 600
Ортағасырлық сәулет стиліндегі ежелгі Бозоқ қалашығының археологиялық қазба жұмыстары негізінде ашық аспан астындағы ұлттық саябақты қоршауға ЖСҚ әзірлеу. "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" РМҚК
47 600
Түркістан облысы
626 558
Түркістан облысы, Ордабасы ауданы, Ордабасы ауылы, "Ордабасы" сапар орталығының құрылысы (түзету)
626 558
036
Жоғары жетістіктер спортын дамыту
14 345 616
101
Республикалық бюджет қаражаты есебінен спорт объектілерін салу, реконструкциялау
14 345 616
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Алматы облысы
14 345 616
Алматы облысында орналасқан олимпиадалық дайындау Республикалық базасы. Түзету
14 345 616
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
1 213 348
015
Щучинск–Бурабай курорттық аймағының инфрақұрылымын дамыту
1 213 348
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Ақмола облысы
1 213 348
Ақмола облысының Бурабай кентінде жаяу жүргіншілер аймағын (Променад) абаттандыра отырып сквер салу
589 320
"Бурабай" МҰТП Золотобор орманшылығының кордонының жаңа ғимараттарын салу", Мәдениет кентінде ЖСҚ әзірлеу
4 964
"Бурабай" МҰТП Бұланды орман шаруашылығы кордонының жаңа ғимараттарын салу" Макинка кентінде ЖСҚ әзірлеу
4 964
"AQBURA" курорттық аймағынан бастап Бурабай көліне дейін Үлкен Шабақты көлінің жағалауымен велосипедтік және жаяу жүргіншілер жолдарының құрылысы ЖСҚ әзірлеу
17 845
Бурабай ауылынан Үлкен Шабақты және Текекөл және "Бурабай" МҰТП дейін инженерлік желілерінің құрылысы. 2-кезең
455 780
Щучье көлінен Қарасу көліне дейін инженерлік желілер салу
69 000
Бурабай кентінен AQBURA курорттық аймағына дейін автомобиль жолын салу
50 799
Қотыркөл кентінде "Бурабай" МҰТП Приозерный орманшылығы кордонының жаңа ғимараттарын салу
5 638
Щучинск қаласында "Бурабай" МҰТП Ақылбай орманшылығы кордонының жаңа ғимараттарын салу
5 638
"Бурабай" МҰТП Боровское орманшылығының "Голубой залив" кордонын салу. Түзету
9 400
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

26 208 543
8 196 635
8 294 287
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
26 208 543
8 196 635
8 294 287
254
Эффективное управление водными ресурсами
7 672 025
8 196 635
8 294 287
113
Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет средств республиканского бюджета
7 672 025
8 196 635
8 294 287
в том числе инвестиционные проекты:
Акмолинская область
3 123 764
Строительство водовода и водозаборных сооружений Кишкентайского месторождения до объектов водоснабжения города Макинска Буландынского района Акмолинской области
668 095
Реконструкция Нуринского группового водопровода в Акмолинской области
308 927
Реконструкция защитной дамбы города Астаны с уcтройством катастрофического водосброса с отводящим каналом
1 606 160
Разработка ПСД "Строительство Есильского контррегулятора на реке Есиль в Акмолинской области"
530 582
Разработка ПСД "Строительство сооружений для подпитки Астанинского водохранилища"
10 000
Актюбинская область
39 200
Строительство групповых водопроводных сетей в селах Жаныс би и Шенбертал Иргизского района Актюбинской области
39 200
Алматинская область
174 039
200 000
1 000 000
Строительство Каскеленского группового водовода в Карасайском районе Алматинской области. 1-ая очередь строительства (2-й пусковой комплекс). Корректировка
100 000
500 000
Строительство Каскеленского группового водовода в Карасайском районе Алматинской области. 1-ая очередь строительства (3-й пусковой комплекс). Корректировка
100 000
500 000
Разработка проектно-сметной документации "Строительство Каскеленского группового водовода в Карасайском районе Алматинской области. I очередь (2-й и 3-й пусковые комплексы) и II очередь строительства. Корректировка"
174 039
Жамбылская область
400
Разработка ПСД "Реконструкция водохранилища Терс-Ащибулак в Жуалынском районе Жамбылской области"
200
Разработка ПСД "Реконструкция Караконызского водохранилища в Кордайском районе Жамбылской области"
200
Карагандинская область
56 230
"Строительство Эскулинского водовода с учетом водоснабжения города Жезказган Карагандинской области" (Корректировка № 2)
56 230
Кызылординская область
1 579 952
1 600 000
3 233 287
РП "Строительство второй линии магистрального водовода от головного водозабора "Такырколь" до насосной станции №3 в Шиелийском районе Кызылординской области"
50 000
500 000
457 819
РП "Строительство ветки подключения к Косаман-Акбасты Арало-Сарыбулакского группового водопровода и водоснабжение населенного пункта Акбасты Аральского района Кызылординской области"
300 000
500 000

26 208 543
8 196 635
8 294 287
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
26 208 543
8 196 635
8 294 287
254
Су ресурстарын тиімді басқару
7 672 025
8 196 635
8 294 287
113
Республикалық бюджет қаражаты есебінен сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
7 672 025
8 196 635
8 294 287
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Ақмола облысы
3 123 764
Ақмола облысы Бұланды ауданы Макинск қаласының сумен жабдықтау объектілеріне дейін Кішкентай кен орнының су таратқыш және су бөгеттері құрылыстарын салу
668 095
Ақмола облысында Нұра топтық су құбырын қайта жаңартуы
308 927
Астана қаласының қорғаныш бөгетін бұрма каналы бар апаттық су ағызғыш орната отырып реконструкциялау
1 606 160
"Ақмола облысының Есіл өзенінде Есіл контрреттегішін салу" ЖСҚ әзірлеу
530 582
"Астана су қоймасын толықтыруға арналған құрылыстар салу" ЖСҚ әзірлеу
10 000
Ақтөбе облысы
39 200
Ақтөбе облысы Ырғыз ауданының Жаныс би және Шеңбертал ауылдарында топтық су құбырлары желілерін салу
39 200
Алматы облысы
174 039
200 000
1 000 000
Алматы облысының Қарасай ауданындағы Қаскелең топталған сутартқышының құрылысы. Құрылыстың 1-ші кезегі (2-қосылу кешені). Түзету
100 000
500 000
Алматы облысының Қарасай ауданындағы Қаскелең топталған сутартқышының құрылысы. Құрылыстың 1-ші кезегі (3-қосылу кешені). Түзету
100 000
500 000
"Алматы облысының Қарасай ауданындағы Қаскелен топталған сутартқышының құрылысы. 1-ші кезегі (2 және 3-қосылу кешені) және құрылыстың 2-ші кезегі" ЖСҚ әзірлеу. Түзету
174 039
Жамбыл облысы
400
"Жамбыл облысының Жуалы ауданында Теріс-Ащыбұлақ су қоймасын реконструкциялау" ЖСҚ әзірлеу
200
"Жамбыл облысының Қордай ауданында Қарақоңыз су қоймасын реконструкциялау" ЖСҚ әзірлеу
200
Қарағанды облысы
56 230
"Қарағанды обылысының Жезқазған қаласын сумен қамтамасыз ете отырып, Есқұла су құбырын салу" (№ 2 түзету)
56 230
Қызылорда облысы
1 579 952
1 600 000
3 233 287
"Қызылорда облысының Шиелі ауданында "Тақыркөл" бас су алғышынан №3 сорғы станциясына дейін магистральды су өткізгішінің екінші желісін салу" ЖЖ
50 000
500 000
457 819
"Арал-Сарыбұлақ топтық су құбырының Қосаман-Ақбастыға қосу тармағын салу және Қызылорда облысы Арал ауданының Ақбасты елді мекенін сумен жабдықтау" ЖЖ
300 000
500 000

1 050 000
РП "Строительство второй линии магистрального водовода от головного водозабора "Такырколь" до насосной станции №1 в Жанакорганском районе Кызылординской области"
100 000
675 468
Реконструкция Кызылординского гидроузла Кызылординской области. I очередь
1 121 151
РП "Строительство ветки подключения Аральск-Токабай-Абай Арало-Сарыбулакского группового водопровода и водоснабжение населенных пунктов Токабай, Абай Аральского района Кызылординской области"
97 700
500 000
1 050 000
Разработка ПСД "Сохранение Кокаральской дамбы и восстановление дельты реки Сырдарья"
10 747
Разработка ПСД "Строительство водохранилища на протоке Караузяк для аккумулирования воды Кызылординской области"
354
Мангистауская область
195 678
РП Реконструкция водопроводных сетей населенных пунктов Акшымырау и Кызан группового водопровода "Казба-Акшымырау-Кызан" Мангистауского филиала РГП "Казводхоз". 2-й этап строительства. (Строительство второй нити водовода между селами Акшымырау и Кызан)
195 678
Северо-Казахстанская область
2 198 610
6 200 957
4 061 000
Реконструкция Пресновского группового водопровода в Северо-Казахстанской области (І очередь). Корректировка
600 689
Реконструкция Кокшетауского группового водопровода, третья очередь строительства. Участок от насосной станции четвертого подъҰма до насосной станции седьмого подъҰма (первый этап) Айыртауского района и района Шал акына Северо-Казахстанской области
400 000
1 451 359
1 000 000
РП "Реконструкция Булаевского группового водопровода и строительство водоводов и отводов к сельским населенным пунктам (СНП) Тайыншинского района СКО, 4-ая очередь"
1 000 000
1 000 000
РП "Реконструкция водоводов, отводов к сельским населенным пунктам, подключенных к Ишимскому групповому водопроводу, расположенному в Северо-Казахстанской области, район Шал акына, с. Мерген, с. Куприяновка, с. Крещенка, с. Белоградовка, с. Городецкое, с. Кривощеково, с. Алкагаш, с. Ровное, с. Аканбарак, с. Коноваловка, с. Коктерек"
1 011 372
400 000
РП "Реконструкция водоводов, отводов и разводящих сетей сельских населенных пунктов, подключенных к Ишимскому групповому водопроводу в Северо-Казахстанской области"
738 226
400 000
Реконструкция аварийных участков Булаевского группового водопровода в Северо-Казахстанской области
50 000
Реконструкция аварийных участков Ишимского группового водопровода в Северо-Казахстанской области
1 050 000
Реконструкция Соколовского группового водопровода и строительство разводящих сетей сельских населенных пунктов с подключением. 2-я очередь
97 921
2 000 000
1 261 000
Туркестанская область

1 050 000
"Қызылорда облысы, Жаңақорған ауданындағы "Тақыркөл" бас су алғышынан №1 сорғы станциясына дейін магистральды су өткізгішінің екінші желісін салу құрылысы" ЖЖ
100 000
675 468
Қызылорда облысы Қызылорда гидроторабын реконструкциялау. І кезек
1 121 151
"Арал-Сарыбұлақ топтық су құбырының Арал-Тоқабай-Абай қосу тармақтарын салу және Қызылорда облысы Арал ауданының Тоқабай, Абай елді мекендерін сумен жабдықтау" ЖЖ
97 700
500 000
1 050 000
"Көкарал бөгетін сақтау және Сырдария өзенінің сағасын қалпына келтіру" ЖСҚ әзірлеу
10 747
"Қызылорда облысында Қараөзек тармағында су жинақтауға арналған су қоймасын салу" ЖСҚ әзірлеу
354
Маңғыстау облысы
195 678
РМК "Казсушар" Маңғыстау филиалының "Қазба-Ақшымырау-Қызан" топты су жүйелерінің Ақшымырау және Қызан елді мекендеріндегі су жүйелерін қайта құру құрылыстың 2-кезеңі (Ақшымырау және Қызан елді мекендерінің арасындағы екінші су құбырының құрылысы) ЖЖ
195 678
Солтүстік Қазақстан облысы
2 198 610
6 200 957
4 061 000
Солтүстік Қазақстан облысында Преснов топтық су құбырын қайта жаңарту (І-кезек). Түзету
600 689
Көкшетау топтық су құбырын реконструкциялау, құрылыстың үшінші кезегі. Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы мен Шал ақын ауданының төртінші көтеру сорғы станциясынан жетінші көтеру сорғы станциясына дейінгі учаске (бірінші кезең)
400 000
1 451 359
1 000 000
"Булаев топтық су құбырын қайта жаңарту және СҚО Тайынша ауданының ауылдық елді мекендерге (АЕМ) су тартқыштар мен бұруларды салу, 4-кезек" ЖЖ
1 000 000
1 000 000
"Солтүстік Қазақстан обл., Шал ақын ауданы, Мерген а., Куприяновка а., Крещенка., Белоградовка., Городецкое а., Кривощеково а., Алкагаш а., Ровное а., Ақанбарақ а., Коноваловка а., Көктерек а., бойынша Есіл топтық су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің құбырларын, бұрғыштарын қайта жаңарту" ЖЖ
1 011 372
400 000
"Солтүстік Қазақстан облысында Есіл топтық су құбырына қосылған ауылдық елді мекендердің су тартқыштарын, бұрғыштарын және тарату желілерін қайта жаңарту" ЖЖ
738 226
400 000
Солтүстік Қазақстан облысындағы Булаево топтық су құбырының авариялық учаскелерін реконструкциялау
50 000
Солтүстік Қазақстан облысындағы Есіл су құбырының авариялық учаскелерін реконструкциялау
1 050 000
Соколов топтық су құбырын реконструкциялау және қосылған ауылдық елді мекендердің таратушы желілерін салу. 2-ші кезек
97 921
2 000 000
1 261 000
Түркістан облысы

249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
117 833 275
12 544 758
3 738 791
003
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
117 103 837
12 544 758
3 738 791
004
За счет внешних займов
60 300 714
7 200 000
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
60 300 714
7 200 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы международного транзитного коридора "Западная Европа - Западный Китай"
4 325 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Узынагаш - Отар"
8 055 000
1 700 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана-Караганда-Балхаш-Курты-Капшагай-Алматы" участок "Курты-Бурылбайтал"
5 170 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана - Караганда - Балхаш - Курты - Капшагай - Алматы" участок "Балхаш - Бурылбайтал"
31 450 000
5 500 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Гр. РФ (на Орск) - Актобе - Атырау - гр. РФ (на Астрахань)" участок "Кандыагаш - Макат"
11 300 714
005
За счет внутренних источников
47 003 837
544 758
3 738 791
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
47 003 837
544 758
3 738 791
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Восток "Астана - Павлодар - Калбатау - Усть-Каменогорск"
2 040 892
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Астана - Петропавловск" транзитного коридора "Боровое - Кокшетау - Петропавловск - граница РФ"
4 730
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Ушарал - Достык"
15 854 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Карабутак - Комсомольское - Денисовка - Рудный - Костанай"
12 830 220
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Таскескен - Бахты (граница КНР)"
402 596
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Усть-Каменогорск - Зыряновск - Большенарымское -Катон-Карагай - Рахмановские ключи"
444
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Гр. РФ (на Орск) - Актобе - Атырау - гр. РФ (на Астрахань)"
6 214 133
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана - Караганда - Балхаш - Курты - Капшагай - Алматы"
9 036 931
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Кызылорда - Павлодар - Успенка - гр. РФ" участок "Кызылорда-Жезказган" км 12-424, протяженностью 412 км

249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
117 833 275
12 544 758
3 738 791
003
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
117 103 837
12 544 758
3 738 791
004
Сыртқы қарыздар есебінен
60 300 714
7 200 000
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
60 300 714
7 200 000
"Батыс Еуропа - Батыс Қытай" халықаралық транзиттік дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
4 325 000
Республикалық маңызы бар "Ұзынағаш - Отар" автомобиль жолын қайта жаңарту
8 055 000
1 700 000
"Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" автомобиль жолының "Орталық - Оңтүстік" дәлізін реконструкциялау "Күрті - Бурылбайтал" учаскесі
5 170 000
"Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" автомобиль жолының "Орталық - Оңтүстік" дәлізін реконструкциялау "Балқаш - Бурылбайтал" учаскесі
31 450 000
5 500 000
Республикалық маңызы бар "РФ шекарасы (Орск қаласына) - Ақтөбе - Атырау - РФ шекарасы (Астрахань қаласына)" автомобиль жолының "Қандыағаш - Мақат" учаскесін қайта жаңарту
11 300 714
005
Iшкі көздер есебінен
47 003 837
544 758
3 738 791
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
47 003 837
544 758
3 738 791
Орталық-Шығыс "Астана - Павлодар - Қалбатау - Өскемен" дәлізін реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
2 040 892
Республикалық маңызы бар "Астана - Петропавл" автомобиль жолының "Бурабай - Көкшетау - Петропавл - РФ шекарасы" транзиттік дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
4 730
Республикалық маңызы бар "Үшарал - Достық" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
15 854 000
Республикалық маңызы бар "Қарабұтақ - Комсомольское - Денисовка - Рудный - Қостанай" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
12 830 220
Республикалық маңызы бар "Таскескен - Бақты (ҚХР шек.)" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
402 596
Республикалық маңызы бар "Өскемен - Зырян - Үлкен Нарын - Қатонқарағай - Рахман бұлақтары" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
444
Республикалық маңызы бар "РФ шекарасы (Орск қаласына) - Ақтөбе - Атырау - РФ шекарасы (Астрахань қаласына)" автожолын қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
6 214 133
Орталық-Оңтүстік "Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
9 036 931
"Қызылорда - Павлодар - Успенка - РФ шекарасы" автомобиль жолының ұзындығы 412 км "Қызылорда - Жезқазған" 12-424 учаскесін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары

36 663
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги республиканского значения "Атырау - Уральск"
365 463
544 758
3 738 791
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Центр - Запад"
8 654
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги "Уральск - Оренбург" участок "Подстепное - Федоровка - гр РФ. (на Илек)" протяженностью 144 км
9 111
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Караганды-Аягоз-Тарбагатай-Бугаз" участок "Караганды-Аягоз"
50 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы автомобильной дороги "Актобе-Карабутак-Улгайсын"
50 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Семей-Усть-Каменогорск" протяженностью 195 км"
50 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Кызылорда-Павлодар-Успенка-гр. РФ" участок "Жезказган-Караганды"
50 000
016
За счет софинансирования внешних займов из республиканского бюджета
9 799 286
4 800 000
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
9 799 286
4 800 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы международного транзитного коридора "Западная Европа-Западный Китай"
185 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Узынагаш-Отар"
1 485 000
300 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана-Караганда-Балхаш-Курты-Капшагай-Алматы" участок "Курты-Бурылбайтал"
924 000
Реконструкция и проектно-изыскательские работы коридора Центр-Юг "Астана - Караганда - Балхаш - Курты - Капшагай - Алматы" участок "Балхаш - Бурылбайтал"
5 550 000
4 500 000
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения "Гр. РФ (на Орск)-Актобе-Атырау-гр. РФ (на Астрахань)" участок "Кандыагаш-Макат"
1 655 286
240
Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан
729 438
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
729 438
Строительство, расширение и реконструкция пункта пропуска "Кордай" таможни "Кордай" на территории Кордайского сельского округа Кордайского района Жамбылской области
268 139
Проектно-изыскательские работы и строительство пункта пропуска "Бесагаш" Жамбылской области
376 980
Проектно-изыскательные работы, реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Таскала" на казахстанско-российской границе
13 337
Проектно-изыскательные работы, реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Сырым" на казахстанско-российской границе
13 359
Проектно-изыскательные работы, реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Урлитобе" на казахстанско-российской границе

36 663
"Атырау-Орал" республикалық маңызы бар автомобиль жолының қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
365 463
544 758
3 738 791
"Орталық - Батыс" жобасы бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
8 654
"Орал - Орынбор" автомобиль жолының ұзындығы 144 км "Подстепное - Федоровка - РФ шекарасы (Илекке)" учаскесін реконструкциялау
9 111
"Қарағанды - Аягөз - Тарбағатай - Бұғаз" республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Қарағанды-Аягөз" учаскесін реконструкциялау
50 000
50 000
50 000
"Ақтөбе - Қарабұтақ - Ұлғайсын" автомобиль жолын реконструкциялау және жобалау-іздестіру жұмыстары
50 000
50 000
50 000
"Ұзақтығы 195 км "Семей - Өскемен" республикалық маңызы бар автомобиль жолын реконструкциялау
50 000
50 000
50 000
"Қызылорда - Павлодар - Успенка - РФ шек." республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Жезқазған - Қарағанды" учаскесін реконструкциялау
50 000
50 000
50 000
016
Республикалық бюджеттен сыртқы қарыздарды қоса қаржыландыру есебінен
9 799 286
4 800 000
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
9 799 286
4 800 000
"Батыс Еуропа - Батыс Қытай" халықаралық транзиттік дәлізін қайта жаңарту және жобалау-іздестіру жұмыстары
185 000
185 000
Республикалық маңызы бар "Ұзынағаш - Отар" автомобиль жолын қайта жаңарту
1 485 000
300 000
1 485 000
"Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" автомобиль жолының "Орталық - Оңтүстік" дәлізін реконструкциялау "Күрті - Бурылбайтал" учаскесі
924 000
924 000
"Астана - Қарағанды - Балқаш - Күрті - Қапшағай - Алматы" автомобиль жолының "Орталық - Оңтүстік" дәлізін реконструкциялау "Балқаш - Бурылбайтал" учаскесі
5 550 000
4 500 000
Республикалық маңызы бар "РФ шекарасы (Орск қаласына) - Ақтөбе - Атырау - РФ шекарасы (Астрахань қаласына)" автомобиль жолының "Қандыағаш - Мақат" учаскесін қайта жаңарту
1 655 286
240
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк шекарасы арқылы өткізу пункттерін салу және реконструкциялау
729 438
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
729 438
Жамбыл облысы Қордай ауданы Қордай ауылдық округының аумағындағы "Қордай" кедені "Қордай" өткізу пунктін қайта жабдықтау және кеңейту, құрылысы
268 139
Жамбыл облысының "Бесағаш" өткізу пунктінің жобалау-іздестіру жұмыстары және салу
376 980
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Тасқала" автомобиль өткізу пунктін жаңғырту және реконструкциялау, жобалау-іздестіру жұмыстары
13 337
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Сырым" автомобиль өткізу пунктін жаңғырту және реконструкциялау, жобалау-іздестіру жұмыстары
13 359
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Үрлітөбе" автомобиль өткізу пунктін жаңғырту және реконструкциялау, жобалау-іздестіру жұмыстары

15 124
Проектно-изыскательские работы, реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Алимбет" на казахстанско-российской границе
15 890
Проектно-изыскательские работы, реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Жана Жол" на казахстанско-российской границе
9 983
Проектно-изыскательские работы, реконструкция и модернизация автомобильного пункта пропуска "Косак" на казахстанско-российской границе
16 626
13
Прочие
38 489 532
26 174 905
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
38 489 532
26 174 905
008
Строительство и реконструкция объектов Управления Делами Президента Республики Казахстан
38 489 532
26 174 905
в том числе инвестиционные проекты:
город Нур-Султан
38 489 532
26 174 905
Для служебного пользования
9 309 091
Дипломатический городок в городе Астане. Корректировка
5 408 580
Строительство стационарно-лечебного корпуса на 200 коечных мест для РГП "Больница Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан". Корректировка
13 562 035
4 000 000
Строительство административного здания по проспекту Туран в городе Нур-Султане
15 317 717
Строительство здания Конституционного Совета Республики Казахстан в городе Нур-Султане
7 728 215
6 857 188
Строительство кабельной линии 10 кВ для присоединения объекта РГП "Больница Медицинского центра Управления Делами Президента РК" к электрическим сетям подстанции 110/10/6 кВ "Насосная"
31 781
Строительство сетей 10 кВ для резервного электроснабжения объектов Правительственного центра (Резиденция Президента РК "Акорда", Сенат Парламента, Мажилис Парламента, Дом Министерств, Дом Правительства и Верховный Суд) в районе Есиль
750 020
Строительство сетей резервного электроснабжения объектов, расположенных в жилых массивах Чубары и Караоткель, в районе Есиль
48 802
Строительство сетей резервного электроснабжения существующего АБК, расположенного по адресу: район Есиль, жилой массив Караоткель, здание № 30а
130 495
Разработка ПСД "Реконструкция детского сада на 160 мест для РГП "Детский сад "Қарлығаш" Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан"
6 358
Дипломатический городок в городе Нур-Султане. II очередь
1 347 023
Строительство сетей 10 кВ для резервного электроснабжения объекта "Министерство финансов", расположенного по пр. Женис, 11
159 044
Разработка ПСД "Строительство склада "Чубары"
8 088
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
2021 год
2022 год
2023 год
Программа
Подпрограмма
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц

15 124
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Әлімбет" автомобиль өткізу пунктінің жобалау-іздестіру жұмыстары, жаңғырту және реконструкциялау
15 890
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Жаңа Жол" автомобиль өткізу пунктінің жобалау-іздестіру жұмыстары, жаңғырту және реконструкциялау
9 983
Қазақстан-Ресей шекарасындағы "Қосақ" автомобиль өткізу пунктінің жобалау-іздестіру жұмыстары, жаңғырту және реконструкциялау
16 626
13
Басқалар
38 489 532
26 174 905
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
38 489 532
26 174 905
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау
38 489 532
26 174 905
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Нұр-Сұлтан қаласы
38 489 532
26 174 905
Қызмет бабында пайдалану үшін
9 309 091
Астана қаласындағы Дипломатиялық қалашық. Түзету
5 408 580
"Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы Медициналық орталығының ауруханасы" РМК үшін 200 төсек орнына арналған стационарлық-емдеу корпусын салу. Түзету
13 562 035
4 000 000
Нұр-Сұлтан қаласында Тұран даңғылының бойында әкімшілік ғимаратын салу
15 317 717
Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің Нұр-Сұлтан қаласындағы ғимаратын салу
7 728 215
6 857 188
"ҚР Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының ауруханасы" РМК объектісін 110/10/6 кВ "Насосная" қосалқы станциясының электр желілеріне қосу үшін 10 кВ кабель желісін салу
31 781
Есіл ауданындағы Үкіметтік орталық ғимараттарын (ҚР Президентінің "Ақорда" Резиденциясы, Парламент Сенаты, Парламент Мәжілісі, Министрліктер үйі, Үкімет үйі және Жоғарғы Сот) резервті электрмен жабдықтауға арналған 10 кВ желісін салу
750 020
Есіл ауданындағы Шұбар және Қараөткел тұрғын алаптарында орналасқан нысандар үшін резервтік электрмен жабдықтау желісін салу
48 802
Есіл ауданы, Қараөткел тұрғын алабы, № 30а ғимаратында орналасқан АБК резервтік электрмен қамтамасыз ету үшін 10 кВ желілерінің құрылысы
130 495
"Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының "Қарлығаш" балабақшасы" РМК үшін 160 орындық балабақшаны қайта жаңарту" ЖСҚ әзірлеу
6 358
Нұр-Сұлтан қаласындағы дипломатиялық қалашық. II кезек
1 347 023
Жеңіс, 11 даңғылы, бойында орналасқан "Қаржы министрлігі" объектісн резервті электрмен жабдықтауға арналған 10 кВ желісін салу
159 044
"Шұбар" қоймасын салу" ЖСҚ әзірлеу
8 088
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
2021 жыл
2022 жыл
2023 жыл
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы арқылы жоспарланатын бюджеттік инвестициялар

2 090 754
Западно-Казахстанская область
1 198 689
Кызылординская область
810 463
город Нур-Султан
118 800
4
Образование
4 090 272
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
4 090 272
204
Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием
2 493 264
123
Целевые трансферты на развитие бюджету Северо-Казахстанской области на строительство учебно-лабораторного корпуса "Kozybaev University Teaching and research center" Северо-Казахстанского государственного университета им. М.Козыбаева
2 493 264
в том числе по регионам:
Северо-Казахстанская область
2 493 264
232
Целевые трансферты на развитие бюджету Жамбылской области на строительство биофармацевтического завода
1 597 008
в том числе по регионам:
Жамбылская область
1 597 008
5
Здравоохранение
6 831 793
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1 004 645
058
Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры
1 004 645
106
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения
1 004 645
в том числе по регионам:
Восточно-Казахстанская область
604 645
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
5 827 148
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
5 827 148
113
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство, реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения, а также на создание быстровозводимых комплексов для размещения инфекционных больниц за счет средств республиканского бюджета
5 827 148
в том числе по регионам:
Жамбылская область
4 122 050
Кызылординская область
1 705 098
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
40 320 391
45 025 873
6 405 455
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
40 320 391
45 025 873
6 405 455
007
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области на развитие систем теплоснабжения
3 236 937
030
За счет средств республиканского бюджета
3 236 937
в том числе по регионам:
Карагандинская область
3 236 937
020
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан

2 090 754
Батыс Қазақстан облысы
1 198 689
Қызылорда облысы
810 463
Нұр-Сұлтан қаласы
118 800
4
Бiлiм беру
4 090 272
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
4 090 272
204
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
2 493 264
123
Солтүстік Қазақстан облысының бюджетіне "М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің "Kozybayev University Teaching and research cente" оқу-зертханалық корпусын салуға нысаналы даму трансферттері
2 493 264
оның ішінде өңірлер бойынша:
Солтүстік Қазақстан облысы
2 493 264
232
Жамбыл облысының бюджетіне биофармацевтикалық зауыт салуға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 597 008
оның ішінде өңірлер бойынша:
Жамбыл облысы
1 597 008
5
Денсаулық сақтау
6 831 793
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
1 004 645
058
Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту
1 004 645
106
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 004 645
оның ішінде өңірлер бойынша:
Шығыс Қазақстан облысы
604 645
Жамбыл облысы
400 000
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
5 827 148
053
Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
5 827 148
113
Республикалық бюджет қаражаты есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге, сондай-ақ инфекциялық ауруханаларды орналастыру үшін тез салынатын кешендер құруға берілетін нысаналы даму трансферттерi
5 827 148
оның ішінде өңірлер бойынша:
Жамбыл облысы
4 122 050
Қызылорда облысы
1 705 098
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
40 320 391
45 025 873
6 405 455
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
40 320 391
45 025 873
6 405  455
007
Қарағанды облысының бюджетіне жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 236 937
030
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен
3 236 937
оның ішінде өңірлер бойынша:
Қарағанды облысы
3 236 937
020
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерiне Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері

10 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
38 000 000
12 000 000
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
16 000 000
12 000 000
246
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для стимулирования экспортного финансирования
16 000 000
12 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
22 000 000
218
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" через АО "Банк Развития Казахстана" по реализации в лизинг автобусов
22 000 000
12
Транспорт и коммуникации
14 700 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
14 700 000
219
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг Байтерек" с последующим кредитованием АО "Банк Развития Казахстана" для финансирования обновления парка пассажирских вагонов через АО "Фонд развития промышленности"
14 700 000
Функциональная группа
Наименование
Сумма, тыс. тенге
Администратор
2021 год
2022 год
2023 год
Программа
Подпрограмма
V. Целевые трансферты из Национального фонда
711 676 252
4
Образование
540 000
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
540 000
204
Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием
540 000
130
Целевые трансферты на развитие бюджету Северо-Казахстанской области на строительство общежитий "Kozybaev University Teaching and research center" Северо-Казахстанского государственного университета им. М.Козыбаева за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
540 000
в том числе по регионам:
Северо-Казахстанская область
540 000
5
Здравоохранение
22 403 363
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
22 403 363
053
Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения
22 403 363
119
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство, реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения, а также на создание быстровозводимых комплексов для размещения инфекционных больниц за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
1 367 947
в том числе по регионам:
Актюбинская область
541 506
Жамбылская область
826 441
120
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения на республиканском уровне за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

10 000 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
38 000 000
12 000 000
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
16 000 000
12 000 000
246
Экспорттық қаржыландыруды ынталандыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ кредит бере отырып "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ кредит беру
16 000 000
12 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
22 000 000
218
Автобустарды лизингке сату бойынша "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ арқылы кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
22 000 000
12
Көлiк және коммуникация
14 700 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
14 700 000
219
"Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ арқылы жолаушылар вагоны паркін жаңартуды қаржыландыру үшін кейіннен "Қазақстанның Даму Банкі" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
14 700 000
Функционалдық топ
Атауы
Сомасы, мың теңге
Әкімші
2021 жыл
2022 жыл
2023 жыл
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
V. Ұлттық қордан бөлінген нысаналы трансферттер
711 676 252
4
Бiлiм беру
540 000
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
540 000
204
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету
540 000
130
Солтүстік Қазақстан облысының бюджетіне "М.Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің "Kozybayev University Teaching and research center" жатақханалар салуға Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен нысаналы даму трансферттері
540 000
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Солтүстік Қазақстан облысы
540 000
5
Денсаулық сақтау
22 403 363
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
22 403 363
053
Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту
22 403 363
119
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге, сондай-ақ инфекциялық ауруханаларды орналастыру үшін тез салынатын кешендер құруға Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттерi
1 367 947
оның ішінде өңірлер бойынша:
Ақтөбе облысы
541 506
Жамбыл облысы
826 441
120
Республикалық деңгейдегі денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен

279 822
Восточно-Казахстанская область
14 295 231
Жамбылская область
7 568 901
Западно-Казахстанская область
5 041 186
Карагандинская область
2 994 602
Костанайская область
6 720 285
Кызылординская область
1 131 694
Мангистауская область
1 396 146
Павлодарская область
8 155 762
Северо-Казахстанская область
3 744 984
Туркестанская область
8 185 172
116
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие системы ливневой канализации за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
3 000 000
в том числе по регионам:
город Нур-Султан
3 000 000
235
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие систем водоснабжения и водоотведения в рамках Государственной программы развития туристской отрасли Республики Казахстан на 2019 – 2025 годы
3 327 302
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
3 327 302
в том числе по регионам:
Алматинская область
3 327 302
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
3 088 277
240
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
3 088 277
033
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела
314 446
124
Строительство, реконструкция объектов культуры за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
314 446
в том числе инвестиционные проекты:
Алматинская область
3 036
Проведение комплексной вневедомственной экспертизы на ПСД по строительству визит-центра РГКП "Государственный историко-культурный заповедник музей "Иссык"
3 036
Восточно-Казахстанская область
105 526
Разработка проектно-сметной документации на строительство визит-центра Государственного историко-культурного заповедника-музея "Берел" в Жамбылском сельском округе Катон-Карагайского района Восточно-Казахстанской области
74 437
Разработка проектно-сметной документации на строительство визит-центра "Шиликты" в Шиликтинском сельском округе Зайсанского района Восточно-Казахстанской области
31 089
Туркестанская область
205 884
Строительство визит-центра с общежитием для сотрудников на территории мавзолея "Гаухар-ана", Государственного историко-культурного заповедника-музея "Азрет Султан" в городе Туркестане Туркестанской области"
106 542
Строительство визит-центра с общежитием для сотрудников на территории городища "Сауран", Государственного историко-культурного заповедника-музея "Азрет Султан" в городе Кентау Туркестанской области

279 822
Шығыс Қазақстан облысы
14 295 231
Жамбыл облысы
7 568 901
Батыс Қазақстан облысы
5 041 186
Қарағанды облысы
2 994 602
Қостанай облысы
6 720 285
Қызылорда облысы
1 131 694
Маңғыстау облысы
1 396 146
Павлодар облысы
8 155 762
Солтүстік Қазақстан облысы
3 744 984
Түркістан облысы
8 185 172
116
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне нөсерлік кәріз жүйесін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері
3 000 000
оның ішінде өңірлер бойынша:
Нұр-Сұлтан қаласы
3 000 000
235
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасының туристік саласын дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 327 302
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
3 327 302
оның ішінде өңірлер бойынша:
Алматы облысы
3 327 302
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
3 088 277
240
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі
3 088 277
033
Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру
314 446
124
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен мәдениет объектілерін салу, реконструкциялау
314 446
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Алматы облысы
3 036
"Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық мұражайы" РМҚК визит-орталығының құрылысы бойынша ЖСҚ-ға ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу
3 036
Шығыс Қазақстан облысы
105 526
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай ауданының Жамбыл ауылдық округінде "Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайының сапар-орталығының құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу
74 437
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан ауданының Шілікті ауылдық округінде "Шілікті" сапар-орталығын құрылысына жобалық-сметалық құжаттама әзірлеу
31 089
Түркістан облысы
205 884
Түркістан облысы Түркістан қаласындағы "Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайының "Гаухар-ана" кесенесінің аумағында қызметкерлерге арналған жатақханасы бар сапар-орталығының құрылысы
106 542
Түркістан облысы, Кентау қаласындағы "Әзірет Сұлтан" мемлекеттік тарихи-мәдени қорық-мұражайының "Сауран" қалашығының аумағында қызметкерлерге арналған жатақханасы бар сапар-орталығының құрылысы

5 750 681
в том числе инвестиционные проекты:
Акмолинская область
1 000 000
Реконструкция защитной дамбы города Астаны с уcтройством катастрофического водосброса с отводящим каналом
1 000 000
Актюбинская область
313 790
Строительство групповых водопроводных сетей в селах Жаныс би и Шенбертал Иргизского района Актюбинской области
313 790
Западно-Казахстанская область
1 200 000
Реконструкция Кирово-Чижинского канала для межбассейновой переброски воды из Урало-Кушумской системы в р.Большой Узень в районе села Акпатер Казталовского района Западно-Казахстанской области IV-этап
1 200 000
Карагандинская область
2 318 873
"Строительство Эскулинского водовода с учетом водоснабжения города Жезказгана Карагандинской области" (Корректировка № 2)
2 113 086
Перенос участка Эскулинского водовода в районе шахты 55 вдоль автодороги "Жезказган-Есиль-Петропавловск" за зону влияния горных работ Жезказганского месторождения
87 905
Реконструкция Эскулинского водозабора с учетом водоснабжения города Жезказгана
117 882
Кызылординская область
674 123
Строительство Талапского группового водопровода Жанакорганского района Кызылординской области
196 640
Реконструкция гидроузла Айтек Кызылординской области
472 925
Разработка ПСД с ГЭ проекта "Строительство водохранилища на протоке Караузяк для аккумулирования воды Кызылординской области"
4 558
Северо-Казахстанская область
243 895
Реконструкция Пресновского группового водопровода в Северо-Казахстанской области (II очередь). Корректировка
243 895
120
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 143 773
в том числе по регионам:
Актюбинская область
1 000 000
Туркестанская область
1 143 773
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
15 000 000
063
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Северо-Казахстанской области на увеличение уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік"
15 000 000
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
15 000 000
в том числе по регионам:
Северо-Казахстанская область
15 000 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
71 110 948
211
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
20 000 000
247
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для финансирования проекта по производству главных передач ведущих мостов грузовой техники

5 750 681
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Ақмола облысы
1 000 000
Астана қаласының қорғаныш бөгетін бұрма каналы бар апаттық су ағызғыш орната отырып реконструкциялау
1 000 000
Ақтөбе облысы
313 790
Ақтөбе облысы Ырғыз ауданының Жаныс би және Шеңбертал ауылдарында топтық су құбырлары желілерін салу
313 790
Батыс Қазақстан облысы
1 200 000
БҚО Қазталов ауданы Ақпәтер ауылы маңындағы Үлкен Өзен Жайық-Көшім жүйесінен суды алапаралық бұру үшін, Киров-Шежін каналын қайта жаңғырту IV кезең
1 200 000
Қарағанды облысы
2 318 873
"Қарағанды обылысының Жезқазған қаласын сумен қамтамасыз ете отырып, Есқұла су құбырын салу" (№ 2 түзету)
2 113 086
"Жезқазған - Есіл - Петропавл" автожолының бойында 55-шахта ауданындағы Эскулин су таратқышы учаскесін Жезқазған кен орны тау-кен жұмыстарының әсер ету аймағынан тыс көшіру
87 905
Жезқазған қаласының сумен жабдықталуын ескере отырып, Эскулин су бөгетін реконструкциялау
117 882
Қызылорда облысы
674 123
Қызылорда облысы Жаңақорған ауданындағы Талап топтық су құбырының құрылысы
196 640
Қызылорда облысының Әйтек гидроторабын реконструкциялау
472 925
"Қызылорда облысында Қараөзек тармағында су жинақтауға арналған су қоймасын салу" жобасын МС-мен ЖСҚ әзірлеу
4 558
Солтүстік Қазақстан облысы
243 895
Солтүстік Қазақстан облысының Преснов топтық су құбырын қайта жаңғырту (ІІ кезең). Түзету
243 895
120
Қазақстан Республикасының Ұлттық Қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 143 773
оның ішінде өңірлер бойынша:
Ақтөбе облысы
1 000 000
Түркістан облысы
1 143 773
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
15 000 000
063
Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация" АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға нысаналы даму трансферттері
15 000 000
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
15 000 000
оның ішінде өңірлер бойынша:
Солтүстік Қазақстан облысы
15 000 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
71 110 948
211
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігі
20 000 000
247
Жүк техникасының жетекші белдіктерінің бас берілістерін шығару жобасын қаржыландыру үшін кейіннен "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру

20 000 000
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
20 000 000
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
51 110 948
022
Целевые трансферты на развитие бюджету Карагандинской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Сарыарка" с целью реализации проекта по производству автомобильных шин
20 000 000
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
20 000 000
в том числе по регионам:
Карагандинская область
20 000 000
023
Кредитование АО "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" с последующим кредитованием АО "Фонд развития промышленности" для лизингового финансирования проекта "Организация производства шин в городе Сарани Карагандинской области"
20 000 000
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
20 000 000
025
Целевые трансферты на развитие бюджету Костанайской области для увеличения уставного капитала АО "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол" с целью реализации проектов машиностроительной отрасли
8 000 000
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
8 000 000
в том числе по регионам:
Костанайская область
8 000 000
090
Содействие развитию отраслей промышленности
3 110 948
110
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы для развития инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
3 110 948
в том числе по регионам:
Туркестанская область
1 610 948
город Нур-Султан
1 500 000
12
Транспорт и коммуникации
65 941 745
223
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
2 352 109
007
Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны
2 352 109
103
Создание Национальной инфраструктуры пространственных данных Республики Казахстан за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
2 352 109
в том числе инвестиционные проекты:
Прочие
2 352 109
Создание Национальной инфраструктуры пространственных данных Республики Казахстан
2 352 109
249
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
63 589 636
091
Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования
57 362 960
111
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие транспортной инфраструктуры за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

20 000 000
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
20 000 000
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
51 110 948
022
Автомобиль шиналарын өндіру жөніндегі жобаны іске асыру мақсатында "Сарыарқа" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қарағанды облысының бюджетіне берілетін нысаналы даму трансферттері
20 000 000
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
20 000 000
оның ішінде өңірлер бойынша:
Қарағанды облысы
20 000 000
023
"Қарағанды облысының Саран қаласында шина өндірісін ұйымдастыру" жобасын лизингтік қаржыландыру үшін "Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ-ға кейіннен кредит бере отырып, "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" АҚ-ға кредит беру
20 000 000
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
20 000 000
025
Машина жасау саласының жобаларын іске асыру мақсатында "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" АҚ жарғылық капиталын ұлғайту үшін Қостанай облысының бюджетіне нысаналы даму трансферттері
8 000 000
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
8 000 000
оның ішінде өңірлер бойынша:
Қостанай облысы
8 000 000
090
Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу
3 110 948
110
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
3 110 948
оның ішінде өңірлер бойынша:
Түркістан облысы
1 610 948
Нұр-Сұлтан қаласы
1 500 000
12
Көлiк және коммуникация
65 941 745
223
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар жəне аэроғарыш өнеркəсібі министрлігі
2 352 109
007
Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жүйесінің деңгейін арттыру
2 352 109
103
Қазақстан Республикасының Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымын құру Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
2 352 109
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Өзгелер
2 352 109
Қазақстан Республикасының Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымын құру
2 352 109
249
Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
63 589 636
091
Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру
57 362 960
111
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

160
Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
28 600 000
032
За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
28 600 000
в том числе по регионам:
Акмолинская область
7 017 377
город Шымкент
5 947 785
город Алматы
8 352 215
город Нур-Султан
7 282 623
Для служебного пользования
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Перечень приоритетных республиканских бюджетных инвестиций министерств по чрезвычайным ситуациям, обороны, индустрии и инфраструктурного развития, Управления Делами Президента Республики Казахстан

160
Ақмола облысының бюджетіне, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалалардың шеткі аумақтарындағы әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
28 600 000
032
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
28 600 000
оның ішінде өңірлер бойынша:
Ақмола облысы
7 017 377
Шымкент қаласы
5 947 785
Алматы қаласы
8 352 215
Нұр-Сұлтан қаласы
7 282 623
Қызмет бабында пайдалану үшін
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасының, Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму, Төтенше жағдайлар, Қорғаныс министрліктерінің басым республикалық бюджеттік инвестицияларының тізбесі

Приложение 2-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду
Сноска. Постановление дополнено приложением 2-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции постановления Правительства РК от 11.10.2021 № 722 (вводится в действие с 1 января 2021 года); с изменениями, внесенными постановления Правительства РК от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование областей
Сумма, тыс. тенге
Всего

2-2-қосымша
Облыстық бюджеттерге объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. Қаулы 2-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.10.2021 № 722 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Облыстардың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы:

Приложение 2-6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов бюджету Акмолинской области на создание лесонасаждений вдоль автомобильной дороги Астана - Щучинск на участках Шортанды - Щучинск
Сноска. Постановление дополнено приложением 2-6 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование области
Сумма, тыс. тенге
Всего
60 157
1.
Акмолинская область
60 157

2-6-қосымша
Ақмола облысының бюджетіне "Шортанды - Щучинск" учаскесінде "Астана - Щучинск" автомобиль жолының бойында орман екпе ағаштарын отырғызуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. Қаулы 2-6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Облыстың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы:
60 157
1.
Ақмола облысы
60 157
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына

Приложение 2-7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел
Сноска. Постановление дополнено приложением 2-7, в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.10.2021 № 722 (вводится в действие с 1 января 2021 года); в редакции постановлением Правительства РК от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
Всего

2-7-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. Қаулы 2-7-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 11.10.2021 № 722 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы:

230 387
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
Сноска. Приложение 4 - в редакции постановления Правительства РК от 11.10.2021 № 722 (вводится в действие с 1 января 2021 года); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10.11.2021 № 807 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование областей
Сумма, тыс. тенге
Всего

230 387
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
4-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру және сақтандыру шеңберінде субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.10.2021 № 722 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.11.2021 № 807 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Облыстардың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы:

124 234
14.
Город Алматы
147 202
15.
Город Нур-Султан
14 462
16.
Город Шымкент
130 055
Примечание: Данные расходы направлены на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях на оказание специальных социальных услуг: престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому, жертвам торговли людьми, жертвам бытового насилия.
_________________________
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
Сноска. Приложение 13 - в редакции постановлением Правительства РК от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
в том числе:
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
оказание услуг специалиста жестового языка
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
Всего

124 234
14.
Алматы қаласы
147 202
15.
Нұр-Сұлтан қаласы
14 462
16.
Шымкент қаласы
130 055
Ескертпе: Бұл шығындар үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге, адам саудасынан зардап шеккендерге, тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккендерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсыну үшін үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға көзделген.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
13-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
оның ішінде:
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтау жаңалық телебағдарламаларының трансляциясын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейту Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету протездік-ортопедиялық құралдар сурдотехникалық құралдар тифлотехникалық құралдар арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар) санаторийлы-курорттық емдеу
Барлығы:

2 572 786
843 284
0
339 684
1 389 818
Приложение 16-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областному бюджету Северо-Казахстанской области на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
Сноска. Постановление дополнено приложением 16-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции постановления Правительства РК от 17.08. 2021 № 499 (вводится в действие с 1 января 2021 года).
№ п/п
Наименование области
Сумма, тыс. тенге
Всего
1 939 700
1.
Северо-Казахстанская область
1 939 700
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
Сноска. Приложение 17 - в редакции постановлением Правительства РК от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
в том числе
за счет республиканского бюджета
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Всего

2 572 786
843 284
0
339 684
1 389 818
_________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
16-1-қосымша
Солтүстік Қазақстан облысының облыстық бюджетіне Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жұмыс күші артық өңірлерден қоныстанғандар үшін тұрғын үйді сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. Қаулы 16-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 17.07.2021 № 499 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с
Облыстың атауы Сомасы, мың теңге
Барлығы:
1 939 700
1.
Солтүстік Қазақстан облысы
1 939 700
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
17-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
оның ішінде:
республикалық бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
Барлығы:

59 213
16.
Город Нур-Султан
88 659
17.
Город Шымкент
64 753
Приложение 26
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования
Сноска. Приложение 26 - в редакции постановления Правительства РК от 11.10.2021 № 722 (вводится в действие с 1 января 2021 года); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10.11.2021 № 807 (вводится в действие с 01.01.2021); от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
Всего

59 213
16.
Нұр-Сұлтан қаласы
88 659
17.
Шымкент қаласы
64 753
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
26-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. 26-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 11.10.2021 № 722 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 10.11.2021 № 807 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы

Сноска. Приложение 32 - в редакции постановления Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование областей
Сумма, тыс. тенге
в том числе
за счет республиканского бюджета
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Всего
3 564 679
1 554 679
2 010 000
1.
Жамбылская область
2 010 000
2 010 000
2.
Северо-Казахстанская область
1 554 679
1 554 679
Приложение 33
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга
Сноска. Приложение 33 - в редакции постановлением Правительства РК от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
в том числе
за счет республиканского бюджета
за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Всего

Ескерту. 32-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Облыстардың атауы
Сомасы, мың теңге
оның ішінде:
республикалық бюджет қаражаты есебінен
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
Барлығы:
3 564 679
1 554 679
2 010 000
1.
Солтүстік Қазақстан облысы
1 554 679
1 554 679
2.
Жамбыл облысы
2 010 000
2 010 000
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
33-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. 33-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
оның ішінде:
республикалық бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен
Барлығы:

Приложение 43-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на изъятие земельных участков для государственных нужд
Сноска. Постановление дополнено приложением 43-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование области и города
Сумма, тыс. тенге
Всего
9 545 069
1.
Алматинская область

43-1-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қоюға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. Қаулы 43-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Облыс пен қаланың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы:
9 545 069
1.
Алматы облысы

5 702 870
3 728 541
1 974 329
____________________________________
Приложение 46
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для работающей молодежи за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Сноска. Приложение 46 - в редакции постановления Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование городов
Сумма, тыс. тенге
Всего

5 702 870
3 728 541
1 974 329
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
46-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жұмыс істейтін жастарға коммуналдық тұрғын үй қорына тұрғын үй сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. 46-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы:

14 040 000
1.
Город Нур-Султан
7 560 000
2.
Город Шымкент
6 480 000
____________________________________
Приложение 46-1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
Сноска. Постановление дополнено приложением 46-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование областей
Сумма, тыс. тенге
Всего

14 040 000
1.
Нұр-Сұлтан қаласы
7 560 000
2.
Шымкент қаласы
6 480 000
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
46-1-қосымша
Облыстық бюджеттерге аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін сайлауды қамтамасыз ету және өткізуге Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферттер есебінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. Қаулы 46-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Облыстардың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы

Приложение 49-2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм кредитования областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов
Сноска. Постановление дополнено приложением 49-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021); от 28.12.2021 № 945 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование областей
Сумма, тыс. тенге
Всего

49-2-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру сомаларын бөлу
Ескерту. Қаулы 49-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.12.2021 № 945 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Р/с №
Облыстардың атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы:

5 823
31 717 396
31 717 832
в том числе проекты ГЧП
Модернизация и эксплуатация системы освещения здания административно-технологического комплекса "Transport tower"
5 823
6 229
6 665
Строительство и эксплуатация автомобильной дороги "Большая Алматинская кольцевая автомобильная дорога" (БАКАД)
31 711 167
31 711 167
____________________________________
Приложение № 53
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Перечень государственных заданий на 2021 год
Сноска. Приложение 53 в редакции постановления Правительства РК от 27.05.2021 № 353 (вводится в действие с 01.01.2021); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 17.08. 2021 № 499 (вводится в действие с 1 января 2021 года); с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.10.2021 № 722 (вводится в действие с 1 января 2021 года); от 10.11.2021 № 807 (вводится в действие с 01.01.2021); от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021); от 28.12.2021 № 945 (вводится в действие с 01.01.2021).
№ п/п
Наименование государственной услуги или инвестиционного проекта, осуществляемых в форме выполнения государственного задания
Описание государственной услуги или инвестиционного проекта
Наименование администратора республиканской бюджетной программы, ответственного за выполнение государственного задания
Наименование юридического лица, ответственного за выполнение государственного задания
Наименование республиканской бюджетной программы (подпрограммы), в рамках которой выполняется государственное задание
Сумма бюджетных средств, необходимая для выполнения государственного задания
1
Содействие ускоренному переходу Казахстана к зеленой экономике путем продвижения технологий и лучших практик, развития бизнеса и инвестиций
Практическая реализация Концепции Республики Казахстан по переходу к "зеленой экономике", организация мероприятий по обеспечению перехода Республики Казахстан на принципы наилучших доступных технологий
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
НАО "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов"
044 "Содействие ускоренному переходу Казахстана к "зеленой экономике" путем продвижения технологий и лучших практик, развития бизнеса и инвестиций"
649 838
2
Поисковые, поисково-оценочные работы
Оценка ресурсного потенциала перспективных площадей с целью наращивания минерально-сырьевой базы Республики Казахстан
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
АО "Национальная геологоразведочная компания "Казгеология"
089 "Обеспечение рационального и комплексного использования недр и повышение геологической изученности территории Республики Казахстан"
102 "Региональные, геолого-съемочные, поисково-оценочные и поисково-разведочные работы"

5 823
31 717 396
31 717 832
оның ішінде МӘЖ:
"Transport tower" әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратының жарықтандыру жүйесін жаңғырту және пайдалану
5 823
6 229
6 665
"Үлкен Алматы айналма жолы" (ҮАААЖ) автомобиль жолын салу және пайдалану
31 711 167
31 711 167
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
53-қосымша
2021 жылға арналған мемлекеттік тапсырмалардың тізбесі
Ескерту. 53-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 27.05.2021 № 353 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.07.2021 № 499 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); 11.10.2021 № 722 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); 10.11.2021 № 807 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi); 28.12.2021 № 945 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулыларымен.
мың теңге
Р/с №
Мемлекеттік тапсырманы орындау нысанында жүзеге асырылатын мемлекеттік көрсетілген қызметтің немесе инвестициялық жобаның атауы
Мемлекеттік көрсетілген қызметтің немесе инвестициялық жобаның сипаттамалары
Мемлекеттік тапсырманың орындалуына жауапты республикалық бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы
Мемлекеттік тапсырманың орындалуына жауапты заңды тұлғаның атауы
Соның шеңберінде мемлекеттік тапсырма орындалатын республикалық бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) атауы
Мемлекеттік тапсырманы орындауға қажетті бюджет қаражатының сомасы
1
Технологияларды және үздік тәжірибелерді ілгерілету, бизнес пен инвестицияларды дамыту арқылы Қазақстанның жасыл экономикаға жылдам көшуіне ықпал ету
Қазақстан Республикасының "жасыл экономикаға" көшуі жөніндегі тұжырымдаманы іс жүзінде іске асыру, Қазақстан Республикасының ең озық қолжетімді технологиялар қағидаттарына көшуін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
"Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" КЕАҚ
044 "Технологияларды және үздік тәжірибелерді ілгерілету, бизнес пен инвестицияларды дамыту арқылы Қазақстанның жасыл экономикаға жылдам көшуіне ықпал ету"
649 838
2
Іздестіру, іздестіру бағалау жұмыстары
Қазақстан Республикасының минералдық шикізат базасын молайту мақсатында перспективалық алаңдардың ресурстық әлеуетін бағалау
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
"Қазгеология" ұлттық геологиялық барлау компаниясы" АҚ
089 "Жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды және Қазақстан Республикасы аумағының геологиялық зерттелуін арттыру"
102 "Өңірлік, геологиялық түсіру, іздестіру-бағалау және іздестіру барлау жұмыстары"

1 200 279
3
Комплексный анализ состояния водных ресурсов бассейнов казахстанско-китайских трансграничных рек Иле и Ертис
В целях усиления переговорной группы и выработки стратегии переговорных позиции Казахстанской делегации межправительственной казахстанско-китайской Совместной комиссий и рабочих групп по вопросам использования и охраны трансграничных рек. В этой связи и в соответствии с протокольными решениями 16-го и 17-го заседания казахстанско-китайской Совместной комиссии по использованию и охране трансграничных рек необходимо продолжить работу по реализации аналитического исследования для подготовки и заключения Соглашения о вододелении на трансграничных реках между РК и КНР, а также усиления переговорной позиции по вопросам вододеления трансграничных рек в форме государственного задания
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
АО "Институт географии и водной безопасности"
254 "Эффективное управление водными ресурсами"
105 "Организация сотрудничества с сопредельными государствами по вопросам регулирования водных отношений, рационального использования и охраны трансграничных вод"
10 000
4
Проведение гидрологических исследований в бассейнах трансграничных рек Жайык и Ертис
Аналитическое исследование направлено на улучшение гидрологического режима в бассейнах трансграничных рек Жайык и Ертис, а также укрепление регионального сотрудничества между Республикой Казахстан и Российской Федерацией в сфере распределения и управления водными ресурсами в бассейнах трансграничных рек Жайык и Ертис
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
АО "Институт географии и водной безопасности"
254 "Эффективное управление водными ресурсами"
105 "Организация сотрудничества с сопредельными государствами по вопросам регулирования водных отношений, рационального использования и охраны трансграничных вод"
11 950
5
Организация комплекса исследований актуальных вопросов общественно-политической и социальной повестки, а также аспектов Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана "Рост благосостояния казахстанцев: повышение доходов и качества жизни"
Организация и проведение 3 социальных опросов населения: 1. Система благотворительности в условиях Республики Казахстан. Результаты опроса позволят определить насколько соответствует система потребностям развития страны и какие меры необходимы для пробуждения социальной ответственности бизнеса. 2. Тема "Процесс Третьей модернизации в Казахстане" включает в себя 4 социологических исследования. Результаты опроса дадут представление о том, как меняется общественное сознание, о синхронности и асинхронности экономических и политических приоритетов, устойчивости занятости в условиях цифровизации, а также продемонстрируют степень восприятия населением казахстанской модели общественного развития. 3. Семейно-демографическая политика. Результаты опроса дадут представление о состоянии семейных ценностей, гендерном равенстве, безопасности детского населения, позволят изучить уровень участия и информированности населения о мерах государственной поддержки семьи.
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
001"Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития" 103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

1 200 279
3
Іле және Ертіс Қазақстан-Қытай трансшекаралық өзендер бассейндерінің су ресурстарының жағдайын кешенді талдау
Келіссөздер тобын күшейту және трансшекаралық өзендерді пайдалану және қорғау мәселелері бойынша Қазақстан-Қытай үкіметаралық бірлескен комиссиялары мен жұмыс топтарының қазақстандық делегациясының келіссөз ұстанымдарының стратегияларын әзірлеу мақсатында. Осыған байланысты және Трансшекаралық өзендерді пайдалану және қорғау жөніндегі Қазақстан-Қытай бірлескен комиссиясының 16-шы және 17-ші отырыстарының хаттамалық шешімдеріне сәйкес ҚР мен ҚХР арасындағы трансшекаралық өзендерде су бөлу туралы келісімді әзірлеу және жасасу, сондай-ақ мемлекеттік тапсырма нысанында трансшекаралық өзендердің суын бөлісу мәселелері бойынша келіссөз ұстанымын күшейту үшін талдамалық зерттеулерді іске асыру жөніндегі жұмыстарды жалғастыру қажет
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
"География және су қауіпсіздігі институты" АҚ
254 "Су ресурстарын тиімді басқару"
105 "Су қатынастарын реттеу, шекарааралық суларды тиімді пайдалану және қорғау саласындағы көршілес мемлекеттермен ынтымақтастықты ұйымдастыру"
10 000
4
Жайық және Ертіс трансшекаралық өзендерінің бассейндерінде гидрологиялық зерттеулер жүргізу
Талдамалық зерттеу Жайық және Ертіс трансшекаралық өзендерінің бассейндерінде гидрологиялық режимді жақсартуға бағытталған, сондай-ақ Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Жайық және Ертіс трансшекаралық өзендерінің бассейндеріндегі су ресурстарын бөлу және басқару саласындағы өңірлік ынтымақтастықты нығайту
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
"География және су қауіпсіздігі институты" АҚ
254 "Су ресурстарын тиімді басқару" 105 "Су қатынастарын реттеу, шекарааралық суларды тиімді пайдалану және қорғау саласындағы көршілес мемлекеттермен ынтымақтастықты ұйымдастыру"
11 950
5
Күн тәртібіндегі қоғамдық-саяси және әлеуметтік өзекті мәселелерді, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру" атты Қазақстан халқына Жолдауының аспектілерін зерттеу кешенін ұйымдастыру
Халыққа 3 әлеуметтік сауалнама ұйымдастыру және жүргізу:
1. Қазақстан Республикасының жағдайындағы қайырымдылық жүйесі. Сауалнама нәтижелері жүйенің елдің даму қажеттіліктеріне қаншалықты сәйкес келетінін және бизнестің әлеуметтік жауапкершілігін ояту үшін қандай шаралар қажет екенін анықтауға мүмкіндік береді.
2. "Қазақстандағы Үшінші жаңғыру процесі" тақырыбы 4 әлеуметтанушылық зерттеуді қамтиды. Сауалнама нәтижелері қоғамдық сананың қалай өзгеретіні, экономикалық және саяси басымдықтардың үндестігі мен асинхрондылығы, цифрландыру жағдайында жұмыспен қамтудың орнықтылығы туралы түсінік береді, сондай-ақ халықтың қоғамдық дамудың қазақстандық моделін қабылдау дәрежесін көрсетеді.
3. Отбасылық-демографиялық саясат. Сауалнама нәтижелері отбасылық құндылықтардың жай-күйі, гендерлік теңдік, балалардың қауіпсіздігі туралы түсінік береді, халықтың отбасын мемлекеттік қолдау шаралары туралы хабардар болу және қатысу деңгейін зерттейді
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" КЕАҚ
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

55 239
6
Услуги по научно-методическому обеспечению государственной политики в сфере общественного развития
Модернизация общественного сознания через реализацию следующих проектов:
1. Проект по воспитанию эстетического вкуса у граждан "OzgeEpic". Воспитание эстетического вкуса у граждан через приобщение населения к духовно-культурным ценностям и повсеместное продвижение современного казахстанского искусства.

55 239
6
Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты ғылыми-әдіснамалық қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтері
Мынадай жобаларды іске асыру арқылы қоғамдық сананы жаңғырту:
1. Азаматтардың эстетикалық талғамын тәрбиелеу бойынша "OzgeEpic" жобасы. Халықты рухани-мәдени құндылықтарға баулу және қазіргі заманғы қазақстандық өнерді жаппай ілгерілету арқылы азаматтардың эстетикалық талғамын тәрбиелеу.

2. Создание и обеспечение деятельности Центра "Кемел болашақ". Методическое обеспечение и повышение квалификации представителей институтов, действующих в сфере реализации Программы, педагогов и воспитателей системы дошкольного, школьного образования, ТиПО и ВУЗов, а также родителей в контексте ценностей Программы, актуализация современных подходов в работе участников Программы.
3. Проект "Умное поколение". Формирование положительного образа конкурентоспособного молодого поколения на примере реальных моделей успеха.
4. Проект "Арамыздағы батырлар". Формирование ролевой модели героев казахстанского общества.
5. Проект "Школа online". Изменение представления об онлайн-обучении и создании дополнительных возможностей для развития личности.
6. Модернизация общественного сознания.
7. Развитие семейной политики.
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
124 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания за счет республиканского бюджета"
1 090 049
7
Организация комплекса мероприятий в сфере волонтерства "Birgemiz: áreket ýaqyty"
Создание условий для дальнейшего развития волонтерства в стране, популяризация волонтерства, поддержка волонтерских инициатив
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития" 124 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания за счет республиканского бюджета"
75 550
8
Организация изучения исторических архивных материалов по полной реабилитации жертв политических репрессий
Координирование и сопровождение деятельности проектного офиса Государственной комиссии по выработке предложений по полной реабилитации жертв политических репрессий
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
124 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания за счет республиканского бюджета"
23 634
9
Перевод на казахский язык популярных детских каналов с мультипликацией для увеличения потребляемого детьми контента на государственном языке
Приобретение прав и перевод на казахский язык популярных детских каналов с мультипликацией для увеличения потребляемого детьми контента на государственном языке
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру"
001 "Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития"
126 "Проведение мероприятий в сфере модернизации общественного сознания за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"

2. "Кемел болашақ" орталығын құру және оның қызметін қамтамасыз ету.
Бағдарламаны іске асыру саласында жұмыс істейтін институттар өкілдерін, мектепке дейінгі, мектептегі білім беру, ТжКБ және ЖОО жүйесінің педагогтері мен тәрбиешілерін, сондай-ақ ата-аналарды Бағдарлама құндылықтары контексінде әдістемелік қамтамасыз ету және біліктілігін арттыру, Бағдарламаға қатысушылар жұмысындағы қазіргі заманғы тәсілдемелерді өзектілендіру.
3. "Ақылды ұрпақ" жобасы.
Табыстың нақты мысалы негізінде бәсекеге қабілетті жас ұрпақтың оң бейнесін қалыптастыру.
4. "Арамыздағы батырлар" жобасы.
Қазақстандық қоғам батырларының рөлдік моделін қалыптастыру.
5. "Мектеп online" жобасы. Онлайн-оқыту туралы түсінікті өзгерту және жеке тұлғаны дамыту үшін қосымша мүмкіндіктер жасау.
6. Қоғамдық сананы жаңғырту.
7. Отбасылық саясатты дамыту.
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" КЕАҚ
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
124 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
1 090 049
7
"Birgemiz: areket yaqyty" волонтерлік саласындағы іс-шаралар кешенін ұйымдастыру
Елде волонтерлікті одан әрі дамыту үшін жағдай жасау, волонтерлікті танымал ету, волонтерлік бастамаларды қолдау
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
124 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
75 550
8
Саяси қуғын-сүргін құрбандарын толық ақтау бойынша тарихи архив материалдарын зерделеуді ұйымдастыру
Саяси қуғын-сүргін құрбандарын толық оңалту бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі мемлекеттік комиссияның жобалық офисінің қызметін үйлестіру және сүйемелдеу
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" КеАҚ
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
124 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"
23 634
9
Балалар тұтынатын мемлекеттік тілдегі контентті ұлғайту үшін мультипликациясы бар танымал балалар арналары қазақ тіліне аудару
Балалар тұтынатын мемлекеттік тілдегі контентті ұлғайту үшін мультипликациясы бар танымал балалар арналарының құқықтарын сатып алу және қазақ тіліне аудару
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" КЕАҚ
001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
126 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мақсатты трансферт есебінен қоғамдық сананы жаңғырту саласындағы іс-шараларды өткізу"

606 168
10
Услуги по проведению прикладных этнополитических исследований и мероприятий в сфере межэтнических отношений
1. Локальные полевые исследования (антропологические экспедиции) среди этнических групп. 2. Изучение вопросов определения эффективности государственной политики по адаптации репатриантов в РК. 3. Проведение социологического исследования межэтнической ситуации в стране. 4. Осуществление мониторинговых выездов. 5. Разработка методических пособий. 6. Организация экспертной работы Научно-экспертного совета при Ассамблее народа Казахстана. 7. Организация и проведение семинар-тренингов. 8. Организация и проведение заседаний Экспертной группы при Институте. 9. Организация и проведение тренингов. 10. Проведение исследования по вопросам межэтнических отношений в контексте ценностных ориентиров. 11. Проведение социологического исследования "Социальная дифференциация репатриантов". 12. Проведение ежегодно под эгидой Ассамблеи народа Казахстана общереспубликанской научно-практической конференции по вопросам межэтнических отношений и укрепления единства нации с привлечением ведущих отечественных и международных экспертов
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
ТОО "Институт прикладных этнополитических исследований"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
100 "Реализация государственной политики по укреплению межэтнического согласия за счет республиканского бюджета"
103 "Реализация государственной политики по укреплению межэтнического согласия за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
301 259
11
Услуги по обеспечению поддержки зарубежных и прибывших в Республику Казахстан этнических казахов
Услуги по обеспечению поддержки зарубежных и прибывших в Республику Казахстан этнических казахов:

606 168
10
Этносаралық қатынастар саласында қолданбалы этносаяси зерттеулер мен іс-шаралар жүргізу жөніндегі қызметтер
1. Этникалық топтар арасындағы жергілікті далалық зерттеулер (антропологиялық экспедициялар); 2. ҚР репатрианттарды бейімдеу бойынша мемлекеттік саясаттың тиімділігін анықтау мәселелерін зерделеу; 3. Елдегі этносаралық жағдайға әлеуметтік зерттеу жүргізу; 4. Мониторингтік сапарларды жүзеге асыру; 5. Әдістемелік құралдарды әзірлеу; 6. Қазақстан халқы Ассамблеясы жанындағы Ғылыми-сарапшылық кеңестің сараптама жұмысын ұйымдастыру; 7. Семинар-тренингтерді ұйымдастыру және өткізу; 8. Институт жанындағы Сараптамалық топ отырыстарын ұйымдастыру және өткізу; 9. Тренингтерді ұйымдастыру және өткізу; 10. Құндылық бағдарлары контекстінде этносаралық қатынастар мәселелері бойынша зерттеулер жүргізу. 11. "Репатрианттардың әлеуметтік саралануы" тақырыбына әлеуметтік зерттеу жүргізу. 12. Қазақстан халқы Ассамблеясының қолдауымен жетекші отандық және халықаралық сарапшыларды тарта отырып, этносаралық қатынастар және ұлт бірлігін нығайту мәселелері бойынша жалпы республикалық ғылыми-практикалық конференцияны жыл сайын өткізу
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" ЖШС
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен этносаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"
103 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен этносаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"
301 259
11
Шетелдегі және Қазақстан Республикасына көшіп келген этникалық қазақтарды қолдауды қамтамасыз ету бойынша қызметтер
Шетелдегі және Қазақстан Республикасына көшіп келген этникалық қазақтарды қолдауды қамтамасыз ету:

1) мониторинг материалов СМИ о положении соотечественников в государствах их постоянного проживания;
2) обеспечение функционирования интерактивного веб-портала на трех языках и работа в социальных сетях в целях предоставления актуальной информации по вопросам поддержки соотечественников;
3) оказание информационно-консультативной поддержки репатриантам и соотечественникам, проживающим за рубежом, посредством создания и функционирования Центра информационной поддержки соотечественников;
4) проведение мероприятия для обеспечения культурно-гуманитарных связей с казахами, проживающими за рубежом;
5) аналитические исследования по вопросам взаимодействия с соотечественниками за рубежом и репатриации;
6) оказание содействия зарубежным соотечественникам и репатриантам в реализации их инициатив и проектов;
7) оказание содействия соотечественникам, проживающим за рубежом, в организации работы казахских национальных культурных центров;
8) оказание содействия в изучении казахского языка и реализации образовательно-познавательных инициатив.
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Фонд Отандастар"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия" 100 "Реализация государственной политики по укреплению межэтнического согласия за счет республиканского бюджета"
103 "Реализация государственной политики по укреплению межэтнического согласия за счет целевого трансферта из Национального фонда республики Казахстан"
473 130
12
Услуги по продвижению Казахстана как одного из международных центров по обеспечению межконфессионального и межцивилизационного диалога
1. Мониторинг и анализ состояния и динамики развития религиозной ситуации в мире.
2. Обеспечение подготовки и формирования базовых концептуальных документов и материалов VII Съезда лидеров мировых и традиционных религий, XIX Секретариата Съезда, рабочей группы Секретариата.
3. Организация и проведение заседаний Съезда лидеров мировых и традиционных религий и его институтов.
4. Содействие в реализации и продвижении инициатив съездов лидеров мировых и традиционных религий и его институтов.
5. Взаимодействие с аналогичными международными структурами по вопросам межрелигиозного и межкультурного диалога.
6. Заключение меморандумов о сотрудничестве с аналогичными международными структурами по обеспечению и сохранению межкультурного и межцивилизационного диалога.
7. Проведение мероприятий международных уровней, направленных на духовное сближение культур и религий.
8. Проведение религиоведческой экспертизы.

1) отандастар тұрақты тұратын мемлекеттердегі олардың жағдайы туралы БАҚ материалдарын мониторингтеу;
2) отандастарды қолдау мәселелері бойынша өзекті ақпарат беру мақсатында үш тілде интерактивтік веб-порталдың жұмыс істеуін қамтамасыз ету және әлеуметтік желілерде жұмыс істеу;
3) отандастарды ақпараттық қолдау орталығын құру және оның жұмыс істеуі арқылы шетелде тұратын репатрианттар мен отандастарға ақпараттық-консультациялық қолдау көрсету;
4) шетелде тұратын қазақтармен мәдени-гуманитарлық байланыстарды қамтамасыз ету үшін іс-шаралар өткізу;
5) шетелдегі отандастармен өзара іс-қимыл және репатриация мәселелері бойынша талдамалық зерттеулер;
6) шетелдік отандастар мен репатрианттарға бизнес-бастамаларды іске асыруда жәрдем көрсету;
7) шетелде тұратын отандастарға Қазақ ұлттық мәдени орталықтарының жұмысын ұйымдастыруда көмек көрсету;
8) қазақ тілін үйренуде және білім беру-танымдық бастамаларды іске асыруда көмек көрсету
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Отандастар қоры" КЕАҚ
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен этносаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"
103 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен этносаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"
473 130
12
Қазақстанды конфессияаралық және өркениетаралық диалогты қамтамасыз ету жөніндегі халықаралық орталықтардың бірі ретінде ілгерілету жөніндегі қызметтер көрсетілетін
1. Әлемдегі діни ахуалдың жай-күйі мен даму серпінін мониторингтеу және талдау.
2. Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының VII съезінің, XIX Съезд хатшылығы, жұмыс тобының негізгі тұжырымдамалық құжаттары мен материалдарын дайындауы және қалыптастыруды қамтамасыз ету.
3. Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшылары Съезінің және оның институттарының отырыстарын ұйымдастыру және өткізу.
4. Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшылары Съезінің және оның институттарының бастамаларын іске асыруға және ілгерілетуге жәрдемдесу.
5. Дінаралық және мәдениетаралық диалог мәселелері бойынша ұқсас халықаралық құрылымдармен өзара іс-қимыл.
6. Мәдениетаралық және өркениетаралық диалогты қамтамасыз ету және сақтау жөніндегі ұқсас халықаралық құрылымдармен ынтымақтастық туралы меморандумдар жасасу.
7. Мәдениеттер мен діндердің рухани жақындасуына бағытталған халықаралық деңгейдегі іс-шараларды өткізу.
8. Дінтану сараптамасын жүргізу.

9. Анализ религиозной ситуации в Республике Казахстан.
10. Организация работы по подготовке методических материалов, пособий и иной учебно-методической литературы в сфере государственно-конфессиональных отношений.
11. Реализация пилотного проекта по координации исследований, в том числе социологических, проводимых в сфере религий в регионах Казахстана.
12. Проведение закрытого (ДСП) социологического исследования на тему: "О состоянии и направлениях совершенствования работ по дерадикализации и реабилитации приверженцев деструктивных религиозных течений и культов".
13. Проведение закрытого (ДСП) социологического исследования на тему: "Христианство в Казахстане: потенциал религиозных направлений и организаций для устойчивого развития казахстанского общества"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
НАО "Центр Н. Назарбаева по развитию межконфессионального и межцивилизационного диалога"
002 "Реализация государственной политики в сфере общественного согласия"
102 "Реализация государственной политики по укреплению межконфессионального согласия"

9. Қазақстан Республикасындағы діни ахуалды талдау.
10. Мемлекеттік-конфессиялық қатынастар саласындағы әдістемелік материалдарды, оқу құралдарын және өзге оқу-әдістемелік әдебиеттер дайындау бойынша жұмысты ұйымдастыру.
11. Қазақстан өңірлерінде дін саласында жүргізілетін зерттеулерді, оның ішінде әлеуметтанушылық зерттеулерді үйлестіру жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру.
12. "Деструктивті діни ағымдар мен культтерді ұстанушыларды дерадикализациялау және оңалту бойынша жұмыстарды жетілдірудің жай-күйі мен бағыттары туралы" тақырыбында жабық (ҚБП) әлеуметтанушылық зерттеу жүргізу.
13. "Қазақстандағы христиан діні: қазақстандық қоғамның тұрақты дамуы үшін діни бағыттар мен ұйымдардың әлеуеті" тақырыбында жабық (ҚБП) әлеуметтанушылық зерттеу жүргізу
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Н. Назарбаевтың конфессияаралық және өркениетаралық диалогты дамыту жөніндегі орталығы" КЕАҚ
002 "Қоғамдық келісім саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру"
102 "Конфессияаралық келісімді нығайту бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру"

693 046
13
Проведение государственной информационной политики через АО "Агентство "Хабар"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Хабар", "Хабар 24", "Ел Арна", "Kazakh TV"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Агентство "Хабар"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа за счет средств республиканского бюджета"
18
560927
14
Проведение государственной информационной политики через АО "РТРК "Казахстан"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "Казахстан", "Балапан", "Kaz Sport", "Первый канал Евразия", "Абай", областные телеканалы, "Казахское радио", радио "Шалкар", радио "Астана", радио "Classic"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа за счет средств республиканского бюджета"
103 "Размещение государственного информационного заказа за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
26
453064
15
Проведение государственной информационной политики через МТРК "Мир"
Услуги по проведению государственной информационной политики через телеканалы "МИР", "МИР 24"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МТРК "Мир"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа за счет средств республиканского бюджета"
481 034
16
Проведение государственной информационной политики через ТОО "Қазақ газеттері"
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты "Ұлан", "Дружные ребята", "Ана тілі", "Tenge monitor", "Ұйғыр айвази", "Ақ желкен" журналы, "Балдырған", "Мысль", "Ақиқат", "Үркер"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
ТОО "Қазақ газеттері"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа за счет средств республиканского бюджета"

693 046
13
"Хабар" агенттігі" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Хабар", "Хабар 24", "Ел Арна", "Kazakh TV" телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Хабар" агенттігі" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
18 560
927
14
"Қазақстан" РТРК" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Қазақстан", "Балапан", "Kaz Sport", "Первый канал Евразия", "Абай" телеарналары, облыстық телеарналар, "Қазақ радиосы", "Шалқар" радиосы, "Астана" радиосы, "Classic" радиосы арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
103 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан мақсатты трансферт есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
26 453
064
15
"Мир" МТРК арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"МИР", "МИР 24" телеарналары арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі қызметтер
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Мир" МТРК
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"
481 034
16
"Қазақ газеттері" ЖШС арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Ұлан", "Дружные ребята", "Ана тілі", "Tenge monitor", "Айвази ұйымы", "Ақ желкен", "Балдырған", "Ой", "Ақиқат", "Үркер" газеттері арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу бойынша қызметтер
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Қазақ газеттері" ЖШС
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"

340 742
17
Проведение государственной информационной политики через АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан"
Услуги по проведению государственной информационной политики через газету "Егемен Қазақстан" и "Казахстанская правда"
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Республиканская газета "Егемен Қазақстан"
003 "Проведение государственной информационной политики" программа
100 "Размещение государственного информационного заказа за счет средств республиканского бюджета"

340 742
17
"Егемен Қазақстан" республикалық газеті" АҚ арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу
"Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" газеттері арқылы мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөнінде көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Егемен Қазақстан республикалық газеті" АҚ
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"

1 598 689
18
Проведение государственной информационной политики в сети интернет через АО "Международное информационное агентство "Казинформ"
Услуга по проведению государственной информационной политики в сети интернет
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Международное информационное агентство "Казинформ"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа за счет средств республиканского бюджета"

1 598 689
18
"Қазақпарат" халықаралық ақпараттық агенттігі" АҚ арқылы интернет желісінде мемлекеттік-ақпараттық саясатты жүргізу
Интернет желісінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызмет
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Қазақпарат" халықаралық ақпараттық агенттігі" ЖШС
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"

3 044 313
19
Проведение мониторинга средств массовой информации
Услуги по проведению работ по техническому и методическому обеспечению мониторинга средств массовой информации
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Центр анализа и информации"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа за счет республиканского бюджета"

3 044 313
19
Бұқаралық ақпарат құралдарына мониторинг жүргізу
Техникалық және кәсіптік білім беру және бұқаралық ақпарат құралдарының мониторингін әдістемелік қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"Талдау және ақпарат орталығы" ШЖҚ РМК
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"

1 093 255
20
ДСП
935 951
21
Развитие внешнеторговых отношений Республики Казахстан в рамках международного сотрудничества с приграничными и третьими странами
Аналитическая и консультационная поддержка МТИ РК при проведении двусторонних встреч на высшем и высоком уровнях, проведении межправительственной комиссии, форумов межрегионального сотрудничества в части анализа внешней торговли и потенциала развития двусторонней торговли
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики "QazTrade"
001 "Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"

1 093 255
20
ҚБП
935 951
21
Шекара маңындағы және үшінші елдермен халықаралық ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының сыртқы сауда қатынастарын дамыту
Жоғары және биік деңгейде екіжақты кездесулер өткізу, үкіметаралық комиссия, сыртқы сауданы және екіжақты сауданы дамыту әлеуетін талдау бөлігінде өңіраралық ынтымақтастық форумдарын өткізу кезінде ҚР СИМ талдамалық және консультациялық қолдау көрсетуі
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
"QazTrade" сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Ішкі жəне сыртқы сауда саясатын қалыптастыру жəне іске асыру, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

22 039
22
Консультационная, аналитическая поддержка и разработка рекомендаций по формированию переговорной позиции Республики Казахстан в рамках членства в ВТО и на международных торговых переговорах, а также по реализации обязательств РК в ЕАЭС по вопросам промышленных субсидий
Оказание консультационной и аналитической поддержки и разработка рекомендаций по формированию переговорной позиции Республики Казахстан в рамках членства в ВТО и на международных торговых переговорах, также по реализации обязательств РК в ЕАЭС по вопросам промышленных субсидий
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики "QazTrade"
001 "Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
89 280
23
Экспертно-аналитическая поддержка по совершенствованию государственного регулирования в сфере внутренней торговли
Повышение эффективности сектора торговли, в том числе вследствие повышения доли стационарной торговли, совершенствование государственного регулирования в сфере торговли, а также изучение существующих барьеров в развитии межрегиональной торговли, регулирование сетевого маркетинга, совершенствование нормативной правовой базы по вопросам регулирования розничных цен на социально значимые товары, разработка концепции по развитию биржевой торговли, разработка методики по определению товаров, подлежащих обязательной реализации через товарные биржи
Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АО "Центр развития торговой политики "QazTrade"
001 "Формирование и реализация политики государства в сфере внутренней и внешней торговой политики, международной экономической интеграции, защиты прав потребителей, технического регулирования, стандартизации и обеспечения единства измерений, развития и продвижения несырьевого экспорта"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, торговли, государственного управления, регионального развития и защиты прав потребителей"
23 124
24
Планово-картографическая продукция сельскохозяйственных угодий и застроенных территорий населенных пунктов для ведения государственного земельного кадастра
Цикл работ направлен на создание фотокарт масштабного ряда сельскохозяйственных угодий и застроенных территорий населенных пунктов, создаваемых для ведения государственного земельного кадастра
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Государственный институт сельскохозяйственных аэрофотогеодезических изысканий"
259 "Повышение доступности информации о земельных ресурсах"
100 "Формирование сведений государственного земельного кадастра"

22 039
22
ДСҰ-ға мүшелік шеңберінде және халықаралық сауда келіссөздерінде Қазақстан Республикасының келіссөздер позициясын қалыптастыру, сондай-ақ өнеркәсіптік субсидиялар мәселелері бойынша ЕАЭО-да ҚР міндеттемелерін іске асыру бойынша консультациялық, талдамалық қолдау және ұсынымдар әзірлеу
Дүниежүзілік сауда ұйымына мүшелік шеңберінде және халықаралық сауда келіссөздерінде Қазақстан Республикасының келіссөздер позициясын қалыптастыру, сондай-ақ өнеркәсіптік субсидиялар мәселелері бойынша ЕАЭО-да ҚР міндеттемелерін іске асыру бойынша консультациялық, талдамалық қолдау және ұсынымдар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
"QazTrade" сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Ішкі жəне сыртқы сауда саясатын қалыптастыру жəне іске асыру, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"
102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
89 280
23
Ішкі сауда саласындағы мемлекеттік реттеуді жетілдіру бойынша сараптамалық- талдамалық қолдау
Сауда секторының тиімділігін, оның ішінде стационарлық сауда үлесінің артуы салдарынан арттыру, сауда саласындағы мемлекеттік реттеуді жетілдіру, сондай-ақ өңіраралық сауданы дамытуда орын алып отырған кедергілерді зерделеу, желілік маркетингті реттеу, әлеуметтік маңызы бар тауарлардың бөлшек сауда бағаларын реттеу мәселелері бойынша нормативтік-құқықтық базаны жетілдіру, биржалық сауданы дамыту жөнінде тұжырымдама әзірлеу, міндетті түрде тауар биржалары арқылы өткізуге жататын тауарларды айқындау жөнінде әдістеме әзірлеу
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
"QazTrade" сауда саясатын дамыту орталығы" АҚ
001 "Ішкі жəне сыртқы сауда саясатын қалыптастыру жəне іске асыру, халықаралық экономикалық интеграция, тұтынушылардың құқықтарын қорғау, техникалық реттеу, стандарттау жəне өлшем бірлігін қамтамасыз ету, шикізаттық емес экспортты дамыту жəне ілгерілету саласындағы уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету" 102 "Экономика, сауда, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және тұтынушылардың құқықтарын қорғау салаларында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
23 124
24
Мемлекеттік жер кадастрын жүргізу үшін ауыл шаруашылығы алқаптарының және елді мекендердің құрылыс салынған аумақтарының жоспарлы-картографиялық өнімі
Жұмыстар циклі мемлекеттік жер кадастрын жүргізу үшін ауыл шаруашылығы алқаптарын және елді мекендердің құрылыс салынған аумақтарының масштабтық қатарының фотокарталарын жасауға бағытталған
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ауыл шаруашылық аэрофотогеодезиялық ізденістер мемлекеттік институты" ШЖҚ РМК
259 "Жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыру"
100 "Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру"

1 248 309
25
Ведение государственного земельного кадастра
Формирование сведений государственного земельного кадастра обеспечивается проведением земельно-кадастровых работ
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
259 "Повышение доступности информации о земельных ресурсах"
100 "Формирование сведений государственного земельного кадастра"
7 937 773
26
Услуги по распространению знаний для субъектов агропромышленного комплекса на безвозмездной основе
Проведение обучающих и разъяснительных мероприятий субъектам агропромышленного комплекса на безвозмездной основе
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Некоммерческое акционерное общество "Национальный аграрный научно-образовательный центр"
267 "Повышение доступности знаний и научных исследований"
100 "Информационное обеспечение субъектов агропромышленного комплекса на безвозмездной основе"
366 566
27
Сопровождение и системно-техническое обслуживание объектов информатизации социально-трудовой сферы, интеграция с иными объектами информатизации, а также анализ и обработка данных социально-трудовой сферы
Сопровождение и системно-техническое обслуживание 15 основных информационных систем по всем направлениям социально-трудовой сферы: труд, занятость, социальное страхование, пенсионное и социальное обеспечение, социальная поддержка, специальные социальные услуги и миграция
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
АО "Центр развития трудовых ресурсов"
001 "Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения"
104 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа за счет средств республиканского бюджета"
1 198 330
28
Методологическое обеспечение по оказанию инвалидам протезно-ортопедической помощи, в том числе предоставление протезно-ортопедической помощи
Протезирование инвалидов с особо сложными и атипичными видами увечья, а также первичное протезирование, испытание и внедрение протезно-ортопедических изделий, изготавливаемых по новейшим технологиям, разработка технологических процессов на новые виды протезно-ортопедических изделий
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Научно-практический центр развития социальной реабилитации"
058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
100 "Методологическое обеспечение по оказанию инвалидам протезно-ортопедической помощи, в том числе предоставление протезно-ортопедической помощи"

1 248 309
25
Мемлекеттік жер кадастрын жүргізу
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру жер-кадастр жұмыстарын жүргізумен қамтамасыз етіледі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" Коммерциялық емес акционерлік қоғамы
259 "Жер ресурстары туралы ақпаратқа қолжетімділікті арттыру"
100 "Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру"
7 937 773
26
Өтеусіз негізде агроөнеркәсіптік кешен субъектілері үшін білім тарату жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Өтеусіз негізде агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне оқыту және түсіндіру іс-шараларын өткізу
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
"Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
267 "Білімнің және ғылыми зерттеулердің қолжетімділігін арттыру"
100 "Өтеусіз негізде агроөнеркәсіптік кешені субъектілерін ақпараттық қамтамасыз ету"
366 566
27
Әлеуметтік-еңбек саласындағы ақпараттандыру объектілерін сүйемелдеу және жүйелік-техникалық қызмет көрсету, ақпараттандырудың өзге де объектілерімен нысандарымен интеграциялау, сондай-ақ әлеуметтік-еңбек саласындағы деректерді талдау мен өңдеу бойынша қызметтер
Әлеуметтік-еңбек саласының барлық: еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік сақтандыру, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, әлеуметтік қолдау, арнаулы әлеуметтік қызметтер және көші-қон бағыттары бойынша 15 негізгі ақпараттық жүйені сүйемелдеу және жүйелік-техникалық қызмет көрсету
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгі
"Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" АҚ
001 "Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
104 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету"
1 198 330
28
Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсету бойынша әдіснамалық қамтамасыз ету, соның ішінде протездік-ортопедиялық көмек көрсету
Кемтарлығы ерекше күрделі және тән емес мүгедектерді протездеу, сондай-ақ бастапқы протездеу, жаңа технологиялар бойынша дайындалатын протездік-ортопедиялық бұйымдарды сынау және енгізу, протездік-ортопедиялық бұйымдардың жаңа түрлеріне технологиялық процестерді әзірлеу
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгі
"Әлеуметтік оңалтуды дамытудың ғылыми-практикалық орталығы" ШЖҚ РМК
058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту"
100 "Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек көрсету бойынша методологиялық қамтамасыз ету, соның ішінде протездік-ортопедиялық көмек беру"

133 278
29
Слухоречевая адаптация детей с нарушением слуха после кохлеарной имплантации
Проведение слухоречевой адаптации детей-инвалидов с кохлеарными имплантами
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Научно-практический центр развития социальной реабилитации"
058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
102 "Слухоречевая адаптация детей с нарушением слуха после кохлеарной имплантации"
302 930
30
Обеспечение деятельности Национального ресурсного центра по социальной работе
Методологическая поддержка по повышению квалификации специалистов местных органов и центров занятости по вопросам социальной защиты населения и занятости
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
АО "Центр развития трудовых ресурсов"
068 "Реализация мероприятий в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
101 "Проведение текущих мероприятий в рамках реализации Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
20 855
31
Реализация информационной системы Комитета государственных доходов МФ РК
Услуги по реализации функциональности информационной системы "Интегрированная система налогового администрирования" (ИСНА) путем преобразования действующих информационных систем Комитета государственных доходов Министерства финансов РК
Министерство финансов Республики Казахстан
АО "Центр электронных финансов"
030 "Создание и развитие информационных систем Министерства финансов Республики Казахстан"
102 "Создание, внедрение и развитие информационной системы "Интегрированная система налогового администрирования"
669 739
32
Топографо-геодезические и картографические работы, учет, хранение материалов и данных
Аэрокосмосъемка территорий, создание и обновление планов городов, создание и обновление масштабного ряда цифровых государственных топографических карт с одновременным обследованием пунктов, создание тематических карт, составление технических проектов, государственный учет, хранение топографо-геодезических и картографических материалов и данных, мониторинг базы данных государственного каталога географических названий
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
007 "Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны"
101 "Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение"

133 278
29
Есту қабілеті бұзылған балаларды кохлеарлық имплантациядан кейін есту-сөйлеуін оңалту
Кохлеарлық импланттары бар мүгедек балалардың есту-сөйлеу бейімделуін жүргізу
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгі
"Әлеуметтік оңалтуды дамытудың ғылыми-практикалық орталығы" ШЖҚ РМК
058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту"
102 "Есту қабілеті бұзылған балалардың кохлеарлық имплантациядан кейін есту-сөйлеуін оңалту"
302 930
30
Әлеуметтік жұмыс жөніндегі Ұлттық ресурстық орталықтың қызметін қамтамасыз ету
Халықты әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамту мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдар мен жұмыспен қамту орталықтары мамандарының біліктілігін арттыру бойынша әдістемелік қолдау
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгі
"Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" АҚ
068 бағдарламасы "Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шараларды іске асыру" 101 кіші бағдарламасы Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру шеңберінде ағымдағы іс-шараларды өткізу"
20 855
31
ҚР Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің ақпараттық жүйесін іске асыру
ҚР Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің қолданыстағы ақпараттық жүйелерін түрлендіру жолымен "Салықтық әкімшілендіру интеграцияланған жүйесі" (СӘИЖ) ақпараттық жүйесінің функционалдылығын іске асыру бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
"Электрондық қаржы орталығы" АҚ
030 "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту"
102 "Салықтық әкімшілендірудің біріктірілген жүйесі" ақпараттық жүйесін құру, енгізу және дамыту"
669 739
32
Топографиялық-геодезиялық және картографиялық жұмыстар, материалдар мен деректерді есепке алу, сақтау
Аумақтардың аэроғарыштүсірілімі, қалалардың жоспарларын құру және жаңарту, пункттерді бір мезгілде зерттеп-қарау арқылы цифрлы мемлекеттік топографиялық карталардың масштабтық қатарын құру және жаңарту, тақырыптық карталарды құру, техникалық жобаларды құрастыру, топографиялық-геодезиялық және картографиялық материалдарды мемлекеттік есепке алу және сақтау, географиялық атаулардың мемлекеттік каталогтары дерекқорының мониторингі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Ұлттық геодезия және кеңістік ақпарат орталығы" ШЖҚ РМК
007 "Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жүйесінің деңгейін арттыру"
101 "Топографиялық-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету"

2 167 172
33
Национальная инфраструктура пространственных данных Республики Казахстан
1. Модернизация системы государственного геодезического обеспечения Республики Казахстан:
1.1. Модернизация государственной геодезической сети (ГГС), в т.ч.:
– фундаментальная астрономо-геодезическая сеть (ФАГС);
– высокоточная геодезическая сеть (ВГС);
– астрономо-геодезическая сеть I, II классов (АГС-I, II);
– геодезическая сеть сгущения III, IV классов (ГСС III, IV).
1.2. Модернизация государственной нивелирной сети (ГНС), в т.ч.:
– Государственная нивелирная сеть І класса;
– Государственная нивелирная сеть ІІ класса;
– Государственные нивелирные сети ІІІ-ІV классов.
1.3. Модернизация государственной гравиметрической сети (ГГрС), в т.ч.:
– Государственная фундаментальная гравиметрическая сеть (ГФГС);
– Государственная гравиметрическая сеть 1 класса (ГГрС-1).
1.4. Приобретение геодезических оборудований, программных обеспечений.
1.5. Материально-техническое оснащение государственного предприятия.
1.6. Установление единой государственной системы координат QTRS (взамен системе координат 1942 года).
2. Внедрение НИПД:
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
007 "Повышение уровня государственного геодезического и картографического обеспечения страны"
103 "Создание Национальной инфраструктуры пространственных данных Республики Казахстан за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
2 352 109
2.1 Создание информационной системы государственного геодезического обеспечения. 2.2. Создание информационной системы базовых пространственных данных. 2.3. Преобразование топографических карт масштаба 1:25 000, планов городов и районных центров масштаба 1:2 000 в мультимасштабную карту РК. 2.4. Преобразование материалов аэрокосмосъемки в единую ортофотомозаику РК. 3. Управление проектом.
34
Услуга экологического мониторинга территорий Республики Казахстан, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности комплекса "Байконур"
1. 2021-2023 г.г. Проведение экологического мониторинга пусков ракет-носителей с космодрома "Байконур" (экологическое сопровождение пусков).
2. Оценка экологической устойчивости РП ОЧ РН в зоне Ю-4 (РП № 26, 32, 34, 42, 56) в Карагандинской области (2021 г.).
Оценка экологической устойчивости РП ОЧ РН в зоне Ю-5 (РП № 77) в Карагандинской и Костанайской областях (2022 г.) Оценка экологической устойчивости РП ОЧ РН в зоне Ю-24 (РП № 15, 25) в Карагандинской области (2023 г.).

2 167 172
33
Қазақстан Республикасының Ұлттық кеңістіктегі деректер инфрақұрылымы
1. Қазақстан Республикасы мемлекеттік геодезиялық қамтамасыз ету жүйесін жаңғырту:
1.1 Мемлекеттік геодезиялық желіні (МГЖ) жаңғырту:
- Іргелі астрономиялық-геодезиялық желі;
- Жоғары дәлдікті геодезиялық желі;
- 1,2 класты астрономиялық-геодезиялық желілер;
- 3,4 класты геодезиялық жиілету желілері.
1.2 Мемлекетік нивелирлік желіні (МНЖ) жаңғырту:
- І класты мемлекеттік нивелирлік желі;
- ІІ класты мемлекеттік нивелирлік желі;
- ІІІ, ІV класты мемлекеттік нивелирлік желілер.
1.3 Мемлекеттік гравиметриялық желіні (МГрЖ) жаңғырту:
- Мемлекеттік іргелі гравиметриялық желі;
- 1 класты гравиметриялық желі.
1.4. Геодезиялық жабдықтарды, бағдарламалық қамтылымды сатып алу.
1.5. Мемлекеттік кәсіпорынды материалдық-техникалық жарақтандыру
1.6. QTRS(Qazaqstan Terrestrial Reference System) бірыңғай мемлекеттік координаттар жүйесін орнату (1942 жылғы координаттар жүйесінің орнына).
2. ҰКДИ енгізу:
2.1 Мемлекеттік геодезиялық қамтамасыз етудің ақпараттық жүйесін құру.
2.2. Базалық кеңістіктегі деректердің ақпараттық жүйесін құру.
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Ұлттық геодезия және кеңістік ақпарат орталығы" ШЖҚ РМК
007 "Еліміздің мемлекеттік геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету жүйесінің деңгейін арттыру"
103 "Қазақстан Республикасының Ұлттық кеңістіктік деректер инфрақұрылымын құру Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен"
2 352 109
2.3. Масштабы 1:25 000 топографиялық карталарды, масштабы 1:2 000 қалалар мен аудан орталықтарының жоспарларын ҚР мультимасштабты картасына түрлендіру.
2.4. Аэроғарыштық түсірілім материалдарын ҚР бірыңғай ортофотомозаикасына түрлендіру.
3. Жобаны басқару
34
Қазақстан Республикасының "Байқоңыр" кешенінің ғарыштық-зымыран қызметінің әсеріне ұшыраған аумақтарына экологиялық мониторинг жүргізу қызметтері
1. 2021 – 2023 жж. "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымыран-тасығыштардың ұшырылуына экологиялық мониторинг жүргізу (ұшыруды экологиялық сүйемелдеу)
2. Қарағанды облысында Ю-4 аймағында (№ 26, 32, 34, 42, 56 ҚА) ЗТ АБ ҚА экологиялық тұрақтылықты бағалау (2021 ж.) Қарағанды және Қостанай облыстарында Ю-5 аймағындағы (№ 77 ҚА) ЗТ АБ ҚА экологиялық тұрақтылықты бағалау (2022 ж.)
Қарағанды облысында Ю-24 аймағында (№ 15, 25 ҚА) ЗТ АБ ҚА экологиялық тұрақтылықты бағалау (2023 ж.).

3. Контроль состояния объектов окружающей среды на месте аварии РН "Протон-М" в 2007 г. в Карагандинской области (2021 г.). Контроль состояния объектов окружающей среды на месте аварии РН "Протон-М" в 2013 г. в Кызылординской области (2022 г.). Контроль состояния объектов окружающей среды на месте аварии РН "Союз-ФГ" в 2018 г. в Карагандинской области (2023 г.)
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
100 "Обеспечение управления космическими аппаратами"
83 082
35
Создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R"
В рамках исполнения государственного задания предполагается выполнение работ по созданию и вводу в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R" для обеспечения бесперебойного функционирования спутниковой связи на территории Казахстана и замещения космической системы связи "KazSat-2"
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
ТОО "Ghalam"
009 "Создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R"
62 900
36
Услуга на опытную эксплуатацию космической системы технологического назначения KazSTSat
В рамках исполнения государственного задания предполагается выполнение работ по обеспечению функционирования космической системы технологического назначения (KazSTSat) для получения положительной летной истории казахстанских технологий путем опытной эксплуатации KazSTSat и определение срока активного существования космического аппарата
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
ТОО "Ghalam"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
100 "Обеспечение управления космическими аппаратами"
168 373
37
Содержание и эксплуатация объектов наземной космической инфраструктуры космического ракетного комплекса "Зенит-М"
В рамках исполнения государственного задания предполагается осуществление комплекса работ и мероприятий по поддержанию технических и технологических объектов НКИ КРК "Зенит-М", в том числе организация и обеспечение охраны переданных объектов КРК "Зенит-М", транспортное обеспечение для доставки работников на объекты КРК "Зенит-М", обеспечение работников средствами индивидуальной защиты и спецодеждой, проведение регламентных и профилактических работ, а также с привлечением при необходимости организаций, имеющих опыт эксплуатации космических систем в соответствии с нормативными требованиями, установленными эксплуатационной документацией данного объекта (систем и агрегатов), их техническое обслуживание, а также осуществление других мероприятий, необходимых для организации этих работ
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Акционерное общество "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
103 "Обеспечение сохранности объектов комплекса "Байконур", не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него"

3. 2007 ж. Қарағанды облысында "Протон-М" ЗТ апатқа ұшырған жерде қоршаған орта нысандары объектілерінің жай-күйін бақылау (2021 ж.)
2013 ж. Қызылорда облысында "Протон-М" ЗТ апатқа ұшырған жерде қоршаған орта объектілерінің жай-күйін бақылау (2022 ж.)
2018 ж. Қарағанды облысында "Союз-ФГ" ЗТ апатқа ұшырған жерде қоршаған орта объектілерінің жай-күйін бақылау (2023 ж.)
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы републикалық мемлекеттік кәсіпорны
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуы мен оны пайдалануды кеңейтуді қамтамасыз ету"
100 "Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету"
83 082
35
"KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға енгізу
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде Қазақстан аумағында спутниктік байланыстың үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету және "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін алмастыру үшін "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру бойынша жұмыстарды орындау болжануда
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Ghalam" ЖШС
009 "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру"
62 900
36
KazSTSat технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін тәжірибелік пайдалану
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін (KazSTSat) жұмыс істеуін қамтамасыз ету жұмыстар KazSTSat тәжірибелік пайдалану арқылы бойынша қазақстандық технологиялардың оң ұшыру тарихын алу және Қазақстанда жасалған ғарыш аппараттарының белсенді өмірінің ұзақтығын айқындау орындауға болжану
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Ghalam" ЖШС
010 "Ғарыштық инфрақұрылымның сақталуын қамтамасыз ету және пайдалануын кеңейту" бюджеттік бағдарламасының
100 "Ғарыштық аппараттарды басқаруды қамтамасыз ету"
168 373
37
"Зенит-М" ғарыш зымыран кешенінің жердегі ғарыш инфрақұрылымы объектілерін ұстау және пайдалану
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде жұмыстық жай-күйде "Зенит-М" ҒЗК жердегі ғарыш инфрақұрылымдардың техникалық және технологиялық объектілерін ұстау үшін кешенді жұмыстар мен іс-шараларды жүзеге асыру жоспарланады, оның ішінде "Зенит-М" ҒЗК-ның табысталған объектілерді күзетуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету, "Зенит-М" ҒЗК объектілеріне жұмыскерлерді жеткізу үшін көлікпен қамту, жұмыскерлерді жеке қорғаныс құралдарымен және арнайы киімдермен қамтамасыз ету, регламенттік және профилактикалық жұмыстар жүргізу, сондай-ақ осы объектіні (жүйелер мен агрегаттар) пайдалану құжаттамаларында белгіленген нормативтік талаптарға сәйкес ғарыш жүйелерін пайдалануда тәжірибесі бар ұйымдар қажет етілген жағдайда, оларды тартумен техникалық қызмет көрсету, және де осы жұмыстарды ұйымдастыру үшін қажетті басқа да іс-шараларды жүзеге асыру
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорыны" акционерлік қоғамы
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуын және пайдалануын кеңейтуді қамтамасыз ету"
103 "Ресей Федерациясының жалгерлігінің құрамына кірмеген және одан шығарылған "Байқоңыр" кешені объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету"

860 511
38
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
Модернизация действующего космического ракетного комплекса "Зенит – М" для запусков ракет космического назначения среднего класса нового поколения для выполнения беспилотных космических аппаратов
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
011 "Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов"
14 127 936
39
Развитие стартап экосистемы в области ИКТ
Акселерация технологического бизнес-инкубирования участников, проведение маркетинговых и иных мероприятий для участников, проведение консультационных, информационных, аналитических, образовательных мероприятий для стимулирования развития участников международного технологического парка "Астана Хаб", поиск потенциальных инвесторов для реализации проектов участников, предоставление жилья и создание условий для проживания лицам, проходящим акселерацию в международном технологическом парке "Астана Хаб"
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
КФ "Международный технопарк IТ-стартапов "Astana Hub"
205 "Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан"
103 "Создание инновационной экосистемы на базе Международного технопарка IT-стартапов "Астана Хаб"
2 406 837
40

860 511
38
Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру
Ұшқышсыз ғарыш орындау үшін буынның орта класты ғарыштық мақсаттағы жаңа зымырандарын ұшыру үшін қолданыстағы "Зенит – М" ғарыш зымыран кешенін жаңғырту
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Бәйтерек" Қазақ стан-Ресей бірлес кен кәсіпо рны" акцио нерлік қоғамы
011 "Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру"
14 127 936
39
АКТ саласындағы экожүйенің стартапын дамыту
Қатысушыларды технологиялық бизнес-инкубациялауға акселерациялау, қатысушылар үшін маркетингтік және өзге де іс-шаралар өткізу, "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінің қатысушыларын дамытуды ынталандыру үшін консультациялық, ақпараттық, талдамалық, білім беру іс-шараларын өткізу, қатысушылардың жобаларын іске асыру үшін әлеуетті инвесторларды іздестіру, "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінде акселерациядан өтіп жатқан тұлғаларға тұрғын үй беру және тұру үшін жағдайлар жасау
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Astana Hub" Халықаралық ІТ-стартаптар технопаркі КҚ
205 "Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету"
103 "Астана Хаб" ІТ-стартаптардың халықаралық технопаркі негізінде инновациялық экожүйе құру"
2 406 837
40

Аналитическое сопровождение участия Казахстана в работе Комитета по научной и технологической политике Организации экономического сотрудничества и развития на 2021-2023 годы
Обеспечение участия Казахстана в мероприятиях КНТП ОЭСР, а также мониторинг реализации правовых инструментов КНТП ОЭСР
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
49 574
41
Социологическое сопровождение общественно-политических процессов в контексте политической модернизации
Целью исследования является выявление поведенческих паттернов и адаптационных стратегий казахстанцев и факторов новой социальной реальности на научной основе в условиях политической модернизации страны и постпандемического экономического кризиса
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
35 518
42
Экспертно-аналитическое обеспечение функционирования общественных институтов и диалоговых площадок
Целями исследования являются проведение и расширение диалога между государством и обществом по актуальным вопросам текущего состояния и дальнейшего развития Казахстана для оперативного и эффективного реагирования на все конструктивные запросы граждан в форме подготовки проекта концепции "Слышащее государство"
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Евразийский национальный университет имени Л.Н.Гумилева"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
23 682
43
Услуги по содействию в реализации Государственной программы развития образования и науки на 2020-2025 годы
Проведение планомерной работы по информированию населения о целях и задачах Госпрограммы объясняется необходимостью донесения идеи программы до каждого участника образовательного процесса (учащийся, учитель, родитель). Эффективное содействие в реализации Госпрограммы позволит в доступной форме разъяснить цели, задачи и суть ее мероприятий, что станет основой вовлечения в ее осуществление всех заинтересованных сторон. В рамках содействия в реализации Госпрограммы будет разработан видео-контент по темам Госпрограммы, подготовлены и распространены статьи и публикации, осуществлено сопровождение TV YouTube и Телеграм каналов, а также продвижение в социальных сетях.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Ғылыми және технологиялық саясат жөніндегі комитетінің 2021-2023 жылдарға арналған жұмысына қатысуын талдамалық сүйемелдеу
Қазақстанның ЭЫДҰ ТСЖК іс-шараларына қатысуын қамтамасыз ету, сондай-ақ ЭЫДҰ ТСЖК құқықтық құралдарын іске асыру мониторингі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
49 574
41
Саяси жаңғырту контексіндегі қоғамдық-саяси процестерді әлеуметтанулық сүйемелдеу
Зерттеудің мақсаты елдің саяси жаңғыру және постпандемиялық экономикалық дағдарыс жағдайында қазақстандықтардың мінез-құлық паттерндері мен бейімделу стратегиялары мен жаңа әлеуметтік шындық факторларын ғылыми негізде анықтау болып табылады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" КЕАҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
35 518
42
Қоғамдық институттар мен диалог алаңдарының жұмыс істеуін сараптамалық-талдамалық қамтамасыз ету
Зерттеудің мақсаты "Халық үніне құлақ асатын мемлекет" тұжырымдамасының жобасын дайындау нысанында азаматтардың барлық сындарлы сұраныстарына жедел және тиімді ден қою үшін Қазақстанның ағымдағы жай-күйі мен одан әрі дамуының өзекті мәселелері бойынша мемлекет пен қоғам арасындағы диалогты жүргізу және кеңейту болып табылады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" КЕАҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
23 682
43
Білім және ғылымды дамытудың 2020-2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі қызметтер
Мемлекеттік бағдарламаның мақсаттары мен міндеттері туралы халықты ақпараттандыру бойынша жоспарлы жұмысты жүргізу білім беру процесінің әрбір қатысушысына (оқушы, мұғалім, ата-ана) бағдарлама идеясын жеткізу қажеттілігімен түсіндіріледі. Мемлекеттік бағдарламаны іске асыруға тиімді жәрдемдесу оның іс-шараларының мақсаттарын, міндеттерін және мәнін түсінікті нысанда түсіндіруге мүмкіндік береді, бұл оны жүзеге асыруға барлық мүдделі тараптарды тартуға негіз болады. Мемлекеттік бағдарламаны іске асыруға жәрдемдесу шеңберінде мемлекеттік бағдарламаның тақырыптары бойынша бейне-контент әзірленеді, мақалалар мен жарияланымдар әзірленеді және таратылады, TV YouTube және Телеграм арналарын сүйемелдеу, сондай-ақ әлеуметтік желілерде ілгерілету жүзеге асырылады. Сондай-ақ қойылған міндеттерді жүзеге асыру үшін неғұрлым тиімді құралдарды әзірлеу мақсатында ақпараттық-талдау жұмысын қамтамасыз ету және әлеуметтік зерттеу жүргізу жүзеге асырылатын болады. Интернет-ресурстардың дамуымен әлеуметтік желілерді дамытуға белсенді қатысатын халықтың ақпараттық хабардарлығы артты.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Социологиялық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

115 000
Также будет осуществлено обеспечение информационно-аналитической работы и проведение социологического исследования с целью выработки наиболее эффективных инструментов для осуществления поставленных задач. С развитием интернет-ресурсов возросла информационная осведомленность населения, принимающая активное участие в развитии социальных сетей. Социологический опрос показал, что 63% респондентов получают информацию через интернет. Освещение в обществе реформ системы образования невозможно без качественного и оперативного видео-контента. Поэтому необходимо осуществлять видеосъемку событий в сфере образования и науки, анонсировать их и эффективно продвигать на страницах Министерства в социальных сетях (Facebook.com, Vk.​com, Instagram.com).Услуги по содействию в реализации Госпрограммы позволят создать позитивное восприятие и понимание населением и целевыми аудиториями нововведений в сфере образования и науки. Освещение в обществе реформ системы образования позволит улучшить коммуникацию с населением, предоставляя информацию "из первых уст" о проводимой Министерством образования и науки работе, образовательной политике государства в целом
44
Систематизация и исследование рукописных фондов, материалов фольклорных экспедиций и формирование антологии степного фольклора
Научная систематизация и отбор фольклорных материалов, сохраненных в рукописных фондах, архивах и НИИ
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Институт литературы и искусства им. М.О. Ауэзова"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
69 476
45
Археографические работы в зарубежных архивах и фондах по истории и культуре Великой степи (анализ)
Анализ исторических материалов, выявленных в зарубежных архивах и фондах группой историков, востоковедов, архивистов.
Систематизация, каталогизация, изучение и анализ письменных источников и архивных материалов. Введение в научный оборот новых выявленных материалов при написании научных публикаций
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Институт востоковедения им. Р.Б. Сулейменова"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

115 000
Әлеуметтік сауалнама көрсеткендей, респонденттердің 63% Интернет арқылы ақпарат алады. Қоғамда білім беру жүйесінің реформаларын сапалы және жедел бейне-контентсіз жариялау мүмкін емес. Сондықтан Білім және ғылым саласындағы оқиғаларды бейнетүсіруді жүзеге асыру, оларды жариялау және Министрліктің әлеуметтік желілердегі беттерінде тиімді ілгерілету қажет (Facebook.com, Vk.​com, Instagram.com). Мемлекеттік бағдарламаны іске асыруға жәрдемдесу жөніндегі қызметтер халықтың және нысаналы аудиториялардың Білім және ғылым саласындағы жаңалықтарды оң қабылдауы мен түсінуіне мүмкіндік береді. Білім беру жүйесінің реформаларын қоғамда жариялау Білім және ғылым министрлігінің жүргізіп отырған жұмысы, жалпы мемлекеттің білім беру саясаты туралы "Бірінші ауыздан" ақпарат бере отырып, халықпен коммуникацияны жақсартуға мүмкіндік береді
44
Қолжазба қорларын, фольклорлық экспедициялардың материалдарын жүйелеу және зерттеу және дала фольклорының антологиясын қалыптастыру
Қолжазба қорларында, архивтер мен ҒЗИ-да сақталған фольклорлық материалдарды ғылыми жүйелеу және іріктеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"М.О. Әуезов атындағы өнер және әдебиет институты" ШЖҚ РМК
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
69 476
45
Шетелдік архивтер мен қорлардағы Ұлы даланың тарихы мен мәдениеті жөніндегі археографиялық жұмыстар (талдау)
Тарихшылар, шығыстанушылар, архившілер тобы шетелдік архивтер мен қорларда анықтаған тарихи материалдарды талдау.
Жазбаша дереккөздер мен архив материалдарын жүйелеу, каталогтау, зерделеу және талдау. Ғылыми жарияланымдарды жазу кезде анықталған жаңа материалдарды ғылыми айналымға енгізу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Р.Б. Сүлейменов атындағы Шығыстану институты" ШЖҚ РМК
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

76 395
46
Современный Казахстан и Абай Кунанбайулы
Данный проект предполагает проведение социологических исследований по значимости наследия Абая и подготовку на их основе 12 книг, способствующих формированию патриотов, конкурентоспособных, инициативных граждан, призванных создать новое качество казахской нации
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

76 395
46
Қазіргі заманғы Қазақстан және Абай Құнанбайұлы
Бұл жоба Абай мұрасының маңызы бойынша әлеуметтанушылық зерттеулер жүргізуді және олардың негізінде қазақ ұлтының жаңа сапасын жасақтауға қызмет ететін ұлтжанды, бәсекеге қабілетті, бастамашыл азаматтарды қалыптастыруға ықпал ететін 12 кітап дайындауды болжайды
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия Ұлттық университеті" КЕАҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

185 000
47
Наследие Абая Кунанбайулы в аспекте общественно-гуманитарных наук
Данный проект предполагает проведение аналитических исследований наследия Абая в тандеме с идеей создания конкурентоспособного общества нового Казахстана, формирования интеллектуальной нации и подготовку 12 книг, позволяющих сформировать конкурентоспособных граждан, владеющих глубокими знаниями в сфере образования и науки, знающих в совершенстве несколько языков, стать интеллектуальной нацией.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

185 000
47
Абай Құнанбайұлының қоғамдық-гуманитарлық ғылымдар аспектісіндегі мұрасы
Бұл жоба Абай мұрасын жаңа Қазақстанның бәсекеге қабілетті қоғамын құру, зияткерлік ұлт қалыптастыру идеясымен байланыста талдамалық зерттеулер жүргізуді және білім мен ғылым саласында терең білімді игерген және бірнеше тілді жетік білетін, бәсекеге қабілетті азаматтарды қалыптастыруға әрі зияткер ұлт қалыптастыруға мүмкіндік беретін 12 кітап дайындауды болжайды
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия Ұлттық университеті" КеАҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

165 000
47-1
Социологическое сопровождение общественно-политических процессов в контексте политической модернизации
Целью исследования является выявление поведенческих паттернов и адаптационных стратегий казахстанцев и факторов новой социальной реальности на научной основе в условиях политической модернизации страны и постпандемического экономического кризиса
Министерство образования и науки Республики Казахстан
ТОО "Институт Евразийской интеграции"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
54
527

165 000
47-1
Саяси жаңғыру контексінде қоғамдық-саяси процестерді әлеуметтанулық сүйемелдеу
Зерттеудің мақсаты елдің саяси жаңғыруы және постпандемиялық экономикалық дағдарыс жағдайында қазақстандықтардың мінез-құлық паттерндері мен бейімделу стратегияларын және жаңа әлеуметтік шындық факторларын ғылыми негізде анықтау болып табылады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Еуразиялық интеграция институты" ЖШС
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
54 527

47-2
Экспертно-аналитическое обеспечение функционирования общественных институтов и диалоговых площадок
Целями исследования являются проведение и расширение диалога между государством и обществом по актуальным вопросам текущего состояния и дальнейшего развития Казахстана для оперативного и эффективного реагирования на все конструктивные запросы граждан в форме подготовки проекта концепции "Слышащее государство"
Министерство образования и науки Республики Казахстан
ТОО "Институт Евразийской интеграции"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
36 273
48
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей
Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов республики, детей из малообеспеченных и многодетных семей. Обеспечение качества, преемственности, комплексности и индивидуальности оказания медицинских услуг. Создание атмосферы психологического комфорта, эмоционального благополучия и доверия. Внедрение в практику инновационных медицинских технологий, эффективных методов оздоровления и профилактики заболеваний. Создание условий для охраны здоровья и жизни детей
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек"
019 "Оздоровление, реабилитация и организация отдыха детей"
393 914
49
Мониторинг сейсмологической информации
Сейсмологический мониторинг на территории Республики Казахстан. Проведение круглосуточных полевых инструментальных наблюдений
Министерство образования и науки Республики Казахстан
ТОО "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция"
024 "Мониторинг сейсмологической информации"
461 535
50
Услуги по разработке учебно-методических пособий и электронных приложений по нравственно-духовному образованию по предмету "Самопознание" для дошкольных организаций образования
Учебно-методические комплексы по предмету "Самопознание" для классов, групп предшкольной подготовки направлены на духовно-нравственное воспитание дошкольников, формирование гражданственности, патриотизма, принципов здорового образа жизни, создание условий для личностного развития, профессионального самоопределения, творческого труда, реализацию способностей, развитие мотивации обучающего к познанию и творчеству в аспекте усиления роли и значимости нравственно-духовных основ в национальной системе образования.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Национальный институт гармоничного развития человека"
098 "Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения"
102 "Методологическое обеспечение в сфере дошкольного образования"

47-2
Қоғамдық институттар мен диалог алаңдарының жұмыс істеуін сараптамалық-талдамалық қамтамасыз ету
Зерттеудің мақсаты "Халық үніне құлақ асатын мемлекет" тұжырымдамасының жобасын дайындау нысанында азаматтардың барлық сындарлы сұраныстарына жедел және тиімді ден қою үшін Қазақстанның ағымдағы жай-күйі мен одан әрі дамуының өзекті мәселелері бойынша мемлекет пен қоғам арасындағы диалогты жүргізу және кеңейту болып табылады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Еуразиялық интеграция институты" ЖШС
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
36 273
48
Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру
Республикалық экологиялық қолайсыз өңірлердегі жетім балаларды, тұрмысы төмен және көп балалы отбасылардың балаларын сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру. Медициналық қызметтер сапасын, сабақтастығын, кешенділігін және даралығын қамтамасыз ету. Психологиялық жайлы, эмоционалдық қолайлы және сенім атмосферасын жасау. Практикаға инновациялық медициналық технологияларды, сондай-ақ сауықтыру және ауру профилактикасының тиімді әдістерін енгізу. Балалардың денсаулығы мен өмірін қорғау үшін жағдай жасау
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Бөбек" ұлттық ғылыми-тәжірибелік білім беру және сауықтыру орталығы" РМҚК
019 "Балаларды сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру"
393 914
49
Сейсмологиялық ақпарат мониторингі
Қазақстан Республикасының аумағында сейсмологиялық мониторинг. Тәулік бойы құралмен қадағалау жасау
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Сейсмологиялық тәжірибелік-әдістемелік экспедиция" ЖШС
024 "Сейсмологиялық ақпарат мониторингі"
461 535
50
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдары үшін "Өзін-өзі тану" пәні рухани-адамгершілік білім беру бойынша оқу-әдістемелік құралдар мен электронды қосымшалар әзірлеу жөніндегі қызметтер
Мектепалды даярлық сыныбына арналған оқу-әдістемелік кешен оқушылардың рухани тәрбие алуына, азаматтық, патриоттық қасиеттердің, салауатты өмір салты қағидаларының қалыптасуына, тұлғаның дамуына, кәсіптік тұрғыдан өзін-өзі анықтауға, шығармашылық еңбекке, қабілеттерді іске асыруға жағдай жасауға, ұлттық білім беру жүйесінде рухани-адамгершілік негіздің рөлі мен мәнін күшейту аспектісінде оқушының таным және шығармашылыққа деген қызығушылығын дамытуға бағытталған
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Адамның үйлесімді дамуы ұлттық институты" КеАҚ
098 "Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету"
102 "Мектепке дейінгі білім беру саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"

9 843
51
Формирование базы тестовых заданий национального квалификационного тестирования педагогических работников и приравненных к ним лиц, занимающих должности в организациях образования, реализующих образовательные программы дошкольного образования
Формирование базы тестовых заданий национального квалификационного тестирования педагогических работников и приравненных к ним лиц, занимающих должности в организациях образования, реализующих образовательные программы дошкольного образования
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
098 "Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения"
102 "Методологическое обеспечение в сфере дошкольного образования"
19 356
52
Услуги по обучению и воспитанию детей с применением методов гуманной педагогики и приемов личностно-ориентированного обучения
Обеспечение учебно-воспитательного процесса в соответствии ГОСО, реализация программ дополнительного образования, создание нравственно-духовного образовательного пространства детского сада на основе интеграции учебной и внеучебной деятельности; разработка и реализация годового учебно-воспитательного плана работы детского сада "Самопознание" согласно Стратегическому плану развития программы нравственно- духовного образования "Самопознание"; работа по повышению квалификаций и аттестации педагогов. Участие в создании информационных материалов по обобщению передового опыта лучших педагогов в аспекте нравственно-духовного образования воспитанников и учащихся; оздоровление и укрепление здоровья детей. Сотрудничество с семьей в вопросах нравственно-духовного образования воспитанников детского сада и учащихся гимназии
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек"
098 "Обеспечение доступности дошкольного воспитания и обучения"
109 "Реализация государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение в РГКП "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек" Министерства образования и науки Республики Казахстан"
93 904
53
Обучение в республиканской физико-математической школе одаренных детей из различных регионов Республики Казахстан
Предоставление образовательных услуг по обучению одаренных детей Республики Казахстан по специализированным общеобразовательным учебным программам. Обеспечение внедрения трехъязычного образования (овладение казахским, русским и английским языками); вовлечение обучающихся в научно-исследовательскую деятельность, а также обеспечение участия обучающихся в интеллектуальных олимпиадах, научных соревнованиях; организация воспитательной работы; развитие интереса в познавательной и интеллектуальной деятельности; установление партнерских отношений с родителями
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Республиканская физико-математическая школа"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
100 "Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования"

9 843
51
Мектепке дейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында қызмет атқаратын педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген тұлғалардың тест тапсырмаларының базасын қалыптастыру
Мектепке дейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында қызмет атқаратын педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген тұлғалардың тест тапсырмаларының базасын қалыптастыру
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
098 "Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету"
102 "Мектепке дейінгі білім беру саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"
19 356
52
Адамгершілік педагогика әдістерін және жеке тұлғаға бағытталған оқыту тәсілдерін қолдана отырып, балаларды оқыту және тәрбиелеу бойынша қызметтер
Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына сәйкес оқу процесін қамтамасыз ету, қосымша білім беру бағдарламаларын жүзеге асыру, тәрбие және қосымша білім беру жұмыстарын біріктіру арқылы балабақшаның адамгершілік-рухани тәрбиелік кеңістігін құру; "Өзін-өзі тану" адамгершілік-рухани білім беру бағдарламасының Стратегиялық даму жоспарына сәйкес "Өзін-өзі тану" балабақшасы жұмысының жылдық оқу жоспарын әзірлеу және орындау; Педагогтардың біліктілігін арттыру және аттестаттау бойынша жұмыс; Тәрбиеленушілерге адамгершілік-рухани тәрбие беру саласындағы үздік педагогтардың озық тәжірибелерін қорытындылау үшін ақпараттық материалдар жасауға қатысу; Балалардың денсаулығын жақсартуға жағдай туғызу. Балабақша тәрбиеленушілері адамгершілік-рухани тәрбие беру мәселелерінде отбасымен ынтымақтастық (біріккен) жұмыстар атқару
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Бөбек" ұлттық ғылыми-тәжірибелік білім беру және сауықтыру орталығы" РМҚК
098 "Мектепке дейінгі тәрбие мен білім беруге қолжетімділікті қамтамасыз ету"
109 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық, білім беру және сауықтыру орталығы" РМҚК-да мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру"
93 904
53
Қазақстан Республикасының әртүрлі өңірлерінен келген дарынды балаларды Республикалық физика-математика мектебінде оқыту
Қазақстан Республикасының дарынды балаларын мамандандырылған жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту жөнінде білім беру қызметтерін ұсыну. Үш тілде білім беруді еңгізуді қамтамасыз ету (қазақ тілін, ағылшын және орыс тілін меңгеру); оқушыларды ғылыми-зерттеу жұмыстарына тарту, сонымен қатар оқушыларды зияткерлік олимпиадаларға, ғылыми жарыстарға қатысуын қамтамасыз ету; зияткерлік және тану қызметіне қызығушылығын дамыту; ата-анасымен әріптестік қарым-қатынас орнату
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Республикалық физика-математика мектебі" КЕАҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
100 "Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу"

1 894 116
54
Обучение детей с применением методов гуманной педагогики и приемов личностно-ориентированного обучения
Предоставление образовательных услуг на основе интеграции программы нравственно-духовного образования. Реализация интегрированных учебных программ с ориентацией на общечеловеческие ценности
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
100 "Обучение и воспитание детей в республиканских организациях образования"
828 908
55
Образовательные и воспитательные услуги в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы"

1 894 116
54
Адамгершілік педагогика әдістері мен жеке тұлғаға бағытталған оқыту әдістерін қолдана отырып, балаларды оқыту
Адамгершілік-рухани білім беру бағдарламасын интеграциялау негізінде білім беру қызметтерін көрсету. Жалпы адами құндылықтарға бағдарлана отырып, интеграцияланған оқу бағдарламаларын іске асыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Бөбек" ұлттық ғылыми-тәжірибелік, білім беру және сауықтыру орталығы" РМҚК
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
100 "Балаларды республикалық білім беру ұйымдарында оқыту және тәрбиелеу"
828 908
55
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымдарындағы білім беру және тәрбиелеу қызметтері

Образовательные услуги для учащихся 1-6 классов Назарбаев Интеллектуальных школ с внедрением образовательной программы АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" - NIS-Programme; услуги по реализации образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Елбасы "Өркен", присужденного республиканской комиссией учащимся 7-12 классов с внедрением образовательной программы АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" - NIS-Programme и учебной программы Международного бакалавриата с учетом проживания обучающихся в общежитиях Назарбаев Интеллектуальных школ
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
101 "Реализация государственного образовательного заказа в Назарбаев Интеллектуальных школах"
33 355 736
56
Подготовка и издание Национального доклада о состоянии и развитии системы образования Республики Казахстан
Сбор, анализ и обработка статистических данных (в том числе персональных) и информационных материалов в области образовательной политики; проведение вторичного инференциального анализа национальных и международных баз данных; разработка и согласование проекта документа с уполномоченным органом; проведение рейтинга регионов по показателям образования на основании интегрального индекса; обеспечение населения, государственных органов, международных организаций объективной и достоверной информацией о состоянии и развитии образования в Республике Казахстан по всем уровням (дошкольное, среднее, техническое и профессиональное, высшее, послевузовское)
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
102 "Методологическое обеспечение в сфере среднего образования за счет средств республиканского бюджета"
24 772
57
Услуги по разработке электронных приложений и методических пособий по нравственно-духовному образованию по предмету "Самопознание"
Сборник дидактических материалов для начальной школы, программа внеучебной деятельности для средней школы, сборник интерактивных заданий для старших классов по нравственно-духовному образованию "Самопознание" будут направлены на духовно-нравственное воспитание школьников, формирование гражданственности, патриотизма, принципов здорового образа жизни, создание условий для личностного развития, профессионального самоопределения, творческого труда, реализацию способностей, развитие мотивации обучающего к познанию и творчеству в аспекте усиления роли и значимости нравственно-духовных основ в национальной системе образования.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Национальный институт гармоничного развития человека"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
102 "Методологическое обеспечение в сфере среднего образования за счет средств республиканского бюджета"

"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДББҰ білім беру бағдарламасы – NIS-Programme енгізе отырып, Назарбаев Зияткерлік мектептерінің 1-6 сынып оқушыларына арналған білім беру қызметтері; "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДББҰ білім беру бағдарламасы – NIS-Programme және Халықаралық бакалавриат бағдарламасын енгізе отырып, сондай-ақ Назарбаев Зияткерлік мектептерінің жатақханаларында тұру бойынша 7-12 сыныптар оқушыларына Республикалық комиссия тағайындаған Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын іске асыру бойынша қызметтері
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДББҰ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
101 "Назарбаев Зияткерлік мектептерінде мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру"
33 355 736
56
Қазақстан Республикасы Білім беру жүйесінің жай-күйі мен дамуы туралы Ұлттық баяндаманы дайындау және басып шығару
Білім беру саясаты саласындағы статистикалық деректерді (оның ішінде дербес) және ақпараттық материалдарды жинау, талдау және өңдеу; ұлттық және халықаралық дерекқорларға қайталама инференциалды талдау жүргізу; құжат жобасын әзірлеу және уәкілетті органмен келісу; интегралдық индекс негізінде білім беру көрсеткіштері бойынша өңірлер рейтингін жүргізу; халықты, мемлекеттік органдарды, халықаралық ұйымдарды барлық деңгейлер бойынша (мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі) Қазақстан Республикасында білім берудің жай-күйі мен дамуы туралы объективті және шынайы ақпаратпен қамтамасыз ету)
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
102 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен орта білім беру саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"
24 772
57
"Өзін-өзі тану" пәнінен рухани-адамгершілік білім беру бойынша электронды қосымшалар мен оқу-әдістемелік құралдар әзірлеу жөніндегі қызметтер
"Өзін-өзі тану" рухани-адамгершілік білім беру бойынша бастауыш мектепке арналған дидактикалық материалдар жинағы, орта мектептің сабақтан тыс қызметінің бағдарламасы, жоғарғы сынып оқушыларына арналған интерактивті тапсырмалар жинағы оқушылардың рухани тәрбие алуына, азаматтық, патриоттық қасиеттердің, салауатты өмір салты қағидаларының қалыптасуына, тұлғаның дамуына, кәсіптік тұрғыдан өзін-өзі анықтауға, шығармашылық еңбекке, қабілеттерді іске асыруға жағдай жасауға, ұлттық білім беру жүйесінде рухани-адамгершілік негіздің рөлі мен мәнін күшейту аспектісінде оқушының таным және шығармашылыққа деген қызығушылығын дамытуға бағытталған.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Адамның үйлесімді дамуы ұлттық институты" КеАҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
102 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен орта білім беру саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"

13 999
58
Сопровождение сбора образовательной статистики с учетом международных требований
Образовательная статистика необходима для мониторинга и прогнозирования развития системы дошкольного, общего среднего и технического и профессионального, послесреднего образования, в том числе определения потребности в объектах образования, кадровой и материально-технической обеспеченности, объемов финансирования, расчета госзаказа, мониторинга и анализа реализации стратегических документов и другое. Мероприятия включают в себя обработку данных, в том числе персональных, более 5 млн обучающихся, 1 млн педагогического и управленческого персонала в системе образования
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
102 "Методологическое обеспечение в сфере среднего образования за счет средств республиканского бюджета"
44 829
59

13 999
58
Халықаралық талаптарды ескере отырып, білім беру статистикасын жинақтауды сүйемелдеу
Білім беру статистикасы мектепке дейінгі, жалпы орта және техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру жүйесінің дамуын мониторингілеу және болжау, оның ішінде білім беру объектілеріне қажеттілікті, кадрлық және материалдық-техникалық қамтамасыз етілуін, қаржыландыру көлемін, мемлекеттік тапсырысты есептеу, стратегиялық құжаттардың іске асырылуын мониторингілеу және талдау және басқалар үшін қажет. Іс-шаралар деректерді, оның ішінде дербес, 5 млн. астам білім алушыны, білім беру жүйесіндегі 1 млн. педагогикалық және басқару персоналын өңдеуді қамтиды
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
102 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен орта білім беру саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"
44 829
59

Услуги по призводству телевизионных уроков для обучающихся 1-11 классов
Создание базы телевизионных уроков для формирования дополнительного цифрового ресурса в целях повторения и закрепления учебного материала.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Агентство Хабар"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
102 "Методологическое обеспечение в сфере среднего образования за счет средств республиканского бюджета"
397 041
60
Организация и проведение мероприятий республиканского значения по дополнительному развитию детей по космическому направлению
Развитие, повышение качества и эффективности системы дополнительного образования детей с учетом общемировых тенденций в образовании; организационно-методическое обеспечение системы дополнительного образования детей; проведение внешкольных мероприятий республиканского значения по космическому направлению дополнительного образования детей с целью формирования конкурентных преимуществ личности в творческой компетентности, непрерывном образовании и воспитании, профессиональном самоопределении; изучение и применение на практике знаний о космосе и космических технологиях; воспитание экологического сознания; формирование научного мировоззрения, использование знаний о космосе для духовно-нравственного воспитания школьников
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный научно-практический, образовательный и оздоровительный центр "Бобек"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
103 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"
21 135
61
Организация, проведение и участие детей в республиканских и международных школьных олимпиадах, конкурсах и других внешкольных мероприятиях республиканского значения
Организация и проведение внешкольных мероприятий республиканского и международного значения, выявление одаренных обучающихся; подбор и подготовка учащихся к участию в международных олимпиадах, конкурсах, проведение республиканских семинаров, конкурсов; проведение научно-практической конференции. Республиканские и международные олимпиады и конкурсы научных проектов по общеобразовательным предметам проводятся в целях развития творческих способностей, углубления теоретических знаний и практических умений, содействия самореализации личности, создания условий для выявления одаренных детей, отбора и подготовки обучающихся к участию в международных олимпиадах, повышения престижа образования в Республике Казахстан. Также олимпиады и конкурсы стимулируют научно-исследовательскую и учебно-познавательную деятельность учащихся, содействуют формированию интеллектуального потенциала Республики Казахстан
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Научно-практический центр "Дарын"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
103 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"

1-11 сынып оқушыларына арналған телевизиялық сабақтарды шығару қызметі
Оқу материалын қайталау және бекіту мақсатында қосымша цифрлық ресурсты қалыптастыру үшін телевизиялық сабақтар базасын құру.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Хабар" агенттігі" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
102 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен орта білім беру саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"
397 041
60
Ғарыш бағыты бойынша балаларды қосымша дамыту бойынша республикалық маңызы бар іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
Білім беруде жалпы әлемдік үрдістерді ескере отырып, балалардың қосымша білім алу жүйесінің сапасын және тиімділігін дамыту, арттыру; балалардың қосымша білім алу жүйесін қамтамасыз ету; балалардың қосымша білім алуының ғарыш бағыты бойынша республикалық маңыздағы мектептен тыс іс-шараларды шығармашылық құзіреттілікте жеке тұлғаның бәсекелес басымдылықтарын қалыптастыру мақсатымен, үздіксіз білім беру және тәрбиелеу, кәсіби өзін – өзі айқындау мақсатымен өткізу; ғарышты және ғарыштық технологияларды зерттеу және олар туралы білімдерін тәжірибеде қолдану; экологиялық сананы тәрбиелеу; ғылыми көзқарасты қалыптастыру, мектеп оқушыларын рухани – адамгершілік тәрбиелеу үшін ғарыш туралы білімдерін пайдалану
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Бөбек" ұлттық ғылыми-практикалық, білім беру және сауықтыру орталығы" РМҚК
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
103 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"
21 135
61
Балалардың республикалық және халықаралық мектеп олимпиадаларына, конкурстарға және республикалық маңызы бар мектептен тыс басқа да іс-шараларға қатысуын ұйымдастыру және өткізу
Республикалық және халықаралық маңызы бар мектептен тыс іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу, дарынды білім алушыларды анықтау; оқушыларды халықаралық олимпиадаларға, конкурстарға қатысуға іріктеу және дайындау, республикалық семинарлар, конкурстар өткізу; ғылыми-практикалық конференция өткізу. Жалпы білім беретін пәндер бойынша республикалық және халықаралық олимпиадалар мен ғылыми жобалар конкурстары шығармашылық қабілеттерін дамыту, теориялық білімі мен практикалық дағдыларын тереңдету, жеке тұлғаның өзін-өзі жүзеге асыруына жәрдемдесу, дарынды балаларды анықтау үшін жағдай жасау, білім алушыларды халықаралық олимпиадаларға қатысуға іріктеу және дайындау, Қазақстан Республикасында білім берудің беделін арттыру мақсатында өткізіледі. Сондай-ақ олимпиадалар мен конкурстар оқушылардың ғылыми-зерттеу және оқу-танымдық қызметін ынталандырады, Қазақстан Республикасының зияткерлік әлеуетін қалыптастыруға ықпал етеді
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Дарын" республикалық ғылыми-практикалық орталығы" РМҚК
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
103 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"

274 064
62
Организация и проведение мероприятий республиканского значения по дополнительному развитию детей
Организация и проведение внешкольных мероприятий республиканского значения, выявление одаренных обучающихся; проведение республиканских семинаров, конкурсов; проведение научно-практических конференций.
Республиканские конкурсы исследовательских проектов по основным направлениям дополнительного образования детей: художественно-эстетическое, научно-техническое, эколого-биологическое, туристско-краеведческое, военно-патриотическое, социально-педагогическое, образовательно-оздоровительное с целью формирования конкурентных преимуществ личности в творческой компетентности, непрерывном образовании и воспитании, профессиональном самоопределении.
Участие в организации профессиональных смотров и конкурсов, проведении семинаров и научно-практических конференций по проблемам развития системы дополнительного образования детей
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Республиканский учебно-методический центр дополнительного образования"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
103 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"
50 743
63
Услуги по проведению Международной Жаутыковской олимпиады по математике, физике и информатике среди специализированных школ Казахстана, ближнего и дальнего зарубежья
Современная экономика все больше нуждается в специалистах, обладающих глубокими знаниями и способных к новаторству, поэтому работа по выявлению и развитию молодых талантов, основанная на лучшем историческом опыте и наиболее успешных современных образцах, необходимый элемент модернизации экономики Казахстана. В Республике Казахстан накоплен богатый опыт работы с одаренными детьми и молодежью. Казахстану принадлежит приоритет в создании специализированных организаций образования, выпускники которых сегодня входят в интеллектуальную элиту страны
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Республиканская физико-математическая школа"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
103 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"
18 896
64
Организация и проведение мероприятий в области физической культуры и спорта
Организация и проведение мероприятий школьников по различным видам спорта в городах Республики Казахстан. Организация и проведение мероприятий дополнительного развития детей и юношества республиканского значения по различным видам спорта. Формирование интеллектуально, физически, духовно развитого и успешного гражданина. Формирование у школьников и учащейся молодежи духовно-нравственных ценностей Общенациональной патриотической идеи "Мәңгілік Ел" и культуры здорового образа жизни, а также навыков стабилизировать эмоции, владеть своим телом, развивать физические, умственные и творческие способности, нравственные качества
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный научно-практический центр физической культуры"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
103 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"

274 064
62
Балаларды қосымша дамыту бойынша республикалық маңызы бар іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
Республикалық маңызы бар мектептен тыс іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу, дарынды білім алушыларды анықтау; республикалық семинарлар, курстар өткізу; ғылыми-практикалық конференциялар өткізу.
Балаларға шығармашылық құзыреттілікте, үздіксіз білім мен тәрбие беруде, кәсіби өзін-өзі анықтауда тұлғаның бәсекелік басымдылықтарын қалыптастыру мақсатында
қосымша білім берудің негізгі бағыттары бойынша: көркемдік-эстетикалық, ғылыми-техникалық, экологиялық-биологиялық, туристік-өлкетану, әскери-патриоттық, әлеуметтік-педагогикалық, білім беру-сауықтыру зерттеу жобаларының республикалық конкурстары, кәсіби байқаулар мен конкурстарды ұйымдастыруға, балаларға қосымша білім беру жүйесін дамыту проблемалары бойынша семинарлар және ғылыми-практикалық конференциялар өткізуге қатысу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Республикалық қосымша білім беру оқу-әдістемелік орталығы" РМҚК
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
103 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"
50 743
63
Қазақстанның, алыс және жақын шетелдің мамандандырылған мектептері арасында математика, физика және информатика пәндері бойынша Халықаралық Жәутіков олимпиадасын өткізу бойынша көрсетілетін қызметтер
Заманауи экономика терең білімі бар және жаңашылдыққа қабілетті мамандарды қажет етеді, сондықтан үздік тарихи тәжірибеге және ең табысты заманауи үлгілерге негізделген жас дарындарды анықтау және дамыту бойынша жұмыс Қазақстан экономикасын жаңғыртудың қажетті элементі болып табылады. Қазақстан Республикасында дарынды балалармен және жастармен жұмыс жасаудың бай тәжірибесі жинақталған. Қазақстанның мамандандырылған білім беру ұйымдарын құруда басымдығы бар, сол ұйымдардың түлектері бүгінде еліміздің зияткерлік элитасына кіреді
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Республикалық физика-математика мектебі" КЕАҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
103 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"
18 896
64
Дене шынықтыру мен спорт саласында іс-шаралар ұйымдастыру мен өткізу
Қазақстан Республикасының қалаларында әртүрлі спорт түрлері бойынша мектеп оқушыларының және білім алушы жастардың Жазғы спартакиадасын ұйымдастыру және өткізу.
Әртүрлі спорт түрлері бойынша балалар мен жасөспірімдерді қосымша дамыту бойынша республикалық маңызы бар іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу. Интеллектуалды, рухани және физикалық тұрғыдан дамыған және табысты азамат қалыптастыру. Мектеп оқушылары мен білім алушы жастардың санасында "Мәңгілік Ел" жалпыұлттық патриоттық идеясының рухани-адамгершілік құндылықтары мен салауатты өмір салты мәдениетін, сондай-ақ, эмоциясын тұрақтандыру, өз денесін басқара білуге үйрету, физикалық, ақыл-ой, шығармашылық қабілеттерін, адамгершілік қасиеттерін жетілдіруді қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесі орталығы" Республикалық мемлекеттік қызыналық кәсіпорны
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
103 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"

226 301
65
Научно-методическое и информационно-ресурсное сопровождение программы нравственно-духовного образования "Самопознание" в масштабе страны
Научно-методическое сопровождение деятельности пилотных организаций образования по программе нравственно-духовного образования "Самопознание"; мониторинг состояния преподавания предмета "Самопознание" в системе образования Республики Казахстан. Организационно-техническая поддержка, содержательное обеспечение (подготовка текстовых, видеоматериалов) интернет-портала по нравственно-духовному образованию
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Национальный институт гармоничного развития человека"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
104 "Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи"
688 673
66
Мониторинг образовательных достижений обучающихся (МОДО) начального и основного среднего образования
Формирование новой базы тестовых заданий для начального и основного среднего образования с учетом обновленного содержания программ ГОСО, предназначенных для определения уровня функциональной грамотности.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
18 744
67
Участие в международном исследовании качества чтения и понимания текста PIRLS
Участие РК в PIRLS предусмотрено ГПРОН. Основы навыков чтения закладываются в начальной школе.
В 2021 году будут проведены следующие мероприятия по участию в PIRLS: перевод материалов основного исследования с английского языка на казахский и русский языки; тиражирование инструментария и руководств для тестпроводящих и школьных координаторов; проведение PIRLS-2021; кодировка и обработка данных; формирование международной базы данных; оплата взноса за участие в PIRLS-2021; участие в обязательных встречах-семинарах; проведение обучающего семинара для участников
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
71 599
68
Участие в международном исследовании качества естественно-математического образования TIMSS
Участие в TIMSS позволяет оценить преемственность начального и основного среднего образования (4-классники TIMSS-2019 - это 8-классники в TIMSS-2023). Участие Казахстана в TIMSS обозначено в ГПРОН. Казахстан принял участие в четырех циклах TIMSS. В 2021 году будут проведены следующие мероприятия по участию в TIMSS: оплата первого странового взноса и ежегодного членского взноса для цикла TIMSS-2023; подготовка и публикация Национального отчета по итогам участия Казахстана в TIMSS-2019; участие в обязательных встречах национальных координаторов и заседании Генеральной ассамблеи IEA; проведение региональных встреч с педагогической общественностью по итогам участия Казахстана в TIMSS-2019; формирование выборки участников апробации TIMSS-2023; международная верификация и адаптация инструментария апробации; подготовка отчета о проделанной работе за год
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"

226 301
65
"Өзін-өзі тану" рухани-адамгершілік білім беру бағдарламасын ел аумағында ғылыми-әдістемелік және ақпараттық-ресурстық қолдау
"Өзін-өзі тану" рухани-адамгершілік білім беру бағдарламасы бойынша пилоттық білім беру ұйымдарының қызметін ғылыми-әдістемелік сүйемелдеу. Қазақстан Республикасы білім беру жүйесінде "Өзін-өзі тану" пәнін оқыту жағдайына мониторинг жүргізу. Рухани-адамгершілік білім беру бағдарламасы бойынша интернет-порталды ұйымдастырушылық-техникалық қолдау; мазмұндық қамтамасыз ету, бейнематериалдарды дайындау
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Адамның үйлесімді дамуы ұлттық институты" КЕАҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
104 "Балалар мен оқушы жастарға адамгершілік-рухани білім беру"
688 673
66
Бастауыш және негізгі орта білім беру білім алушыларының білім жетістіктерінің мониторингі (МОДБ)
Функционалдық сауаттылық деңгейін анықтауға арналған МЖМБС бағдарламаларының жаңартылған мазмұнын ескере отырып, бастауыш және негізгі орта білім беру үшін тест тапсырмаларының Жаңа базасын қалыптастыру.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
18 744
67
PIRLS мәтінді оқу мен түсіну сапасын халықаралық зерттеуге қатысу
ҚР-ның PIRLS-ке қатысуы БҒДМБ-да көзделген. Оқу дағдыларының негіздері бастауыш мектепте қаланады.
2021 жылы PIRLS-ке қатысу бойынша мынадай іс-шаралар өткізілетін болады: негізгі зерттеу материалдарын ағылшын тілінен қазақ және орыс тілдеріне аудару; тест өткізушілеріне және мектеп үйлестірушілеріне арналған құралдар мен нұсқаулықтарды тираждау;
PIRLS-2021 өткізу; деректерді кодтау және өңдеу; халықаралық деректер базасын қалыптастыру; PIRLS-2021 қатысу үшін жарна төлеу; міндетті кездесу-семинарларға қатысу;
қатысушылар үшін оқыту семинарын өткізу.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
71 599
68
TIMSS жаратылыстану-математикалық білім беру сапасын халықаралық зерттеуге қатысу
TIMSS-ке қатысу бастауыш және негізгі орта білімнің сабақтастығын бағалауға мүмкіндік береді (TIMSS-2019 4 сынып оқушылары -бұл TIMSS-2023-тегі 8 сынып оқушылары). Қазақстанның TIMSS-ке қатысуы БҒДМБ-да белгіленген. Қазақстан TIMSS төрт циклына қатысты. 2021 жылы TIMSS-ке қатысу бойынша мынадай іс-шаралар өткізілетін болады: TIMSS-2023 циклы үшін бірінші елдік жарнаны және жыл сайынғы мүшелік жарнаны төлеу; TIMSS-2019-ға Қазақстанның қатысу қорытындылары бойынша Ұлттық есепті дайындау және жариялау; Ұлттық үйлестірушілердің міндетті кездесулеріне және IEA Бас ассамблеясының отырысына қатысу; Қазақстанның TIMSS-2019-ға қатысу қорытындылары бойынша педагогикалық қоғамдастықпен өңірлік кездесулер өткізу; TIMSS-2023 апробациясына қатысушылардың іріктемесін қалыптастыру; Халықаралық верификация және апробация инструментарийін бейімдеу; бір жыл ішінде атқарылған жұмыс туралы есеп дайындау
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"

138 469
69
Участие в международном исследовании оценки образовательных достижений обучающихся PISA
PISA – признанный в мире инструмент оценки функциональной грамотности 15-летних обучающихся. Результаты страны в PISA обозначены как целевой индикатор ГПРОН. В 2021 году будут проведены следующие мероприятия по участию в PISА: организация обучающего семинара для областных координаторов и тест-администраторов; проведение апробационного исследования PISA-2021; оплата взноса за участие в PISA-2022; участие в обязательных заседаниях Руководящего Совета PISA (PGB), в международном обучающем тренинге кодировщиков; тиражирование руководств для тест проводящих и школьных координаторов апробации; кодировка и обработка данных апробации; формирование международной базы данных по итогам апробации
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
72 311
70
Участие в международном исследовании компьютерной и информационной грамотности ICILS

138 469
69
PISA білім алушылардың білім жетістіктерін бағалауды халықаралық зерттеуге қатысу
PISA – 15 жастағы білім алушылардың функционалдық сауаттылығын бағалаудың әлемде танылған құралы. PISA-да елдің нәтижелері БҒДМБ-ның нысаналы индикаторы ретінде белгіленген. 2021 жылы РІЅА-ға қатысу бойынша мынадай іс-шаралар өткізілетін болады: облыстық үйлестірушілер мен тест-әкімшілер үшін оқыту семинарын ұйымдастыру; PISA - 2021 апробациялық зерттеуін жүргізу; PISA - 2022 қатысу үшін жарна төлеу;
PISA (PGB) басқару кеңесінің міндетті отырыстарына, кодтаушылардың халықаралық оқыту тренингіне қатысу; тест өткізушілеріне және мектептегі апробациялау үйлестірушілеріне арналған нұсқаулықтарды тираждау; апробациялау деректерін кодтау және өңдеу; апробациялаудың қорытындылары бойынша халықаралық деректер базасын қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
72 311
70
ICILS компьютерлік және ақпараттық сауаттылықтың халықаралық зерттеуіне қатысу

ICILS – это первое исследование компьютерной и информационной грамотности, не имеющее аналогов в мире, которое оценивает уровень сформированности ИКТ-компетенции школьников. Участие Казахстана в основном исследовании ICILS обозначено в ГПРОН на 2016-2019 гг. и имеет высокую значимость для развития ИКТ-образования в стране. В 2021 году будут проведены следующие мероприятия по участию по ICILS:
1. Оплата ежегодного странового взноса за участие в ICILS-2023.
2. Подготовка инструментария апробационного исследования ICILS-2023.
3. Формирование списка участников апробации ICILS-2023.
4. Организация и проведение семинара с педагогической общественностью для диссеминации результатов ICILS-2018 "Обзор тестовых заданий и обсуждение уроков прошлого цикла".
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
57 259
71
Участие в международном исследовании PISA для школ
PISA для школ направлено на проведение внешней оценки на уровне отдельной школы вне цикла основного международного исследования, по итогам которого школа получает отчет об уровне функциональной грамотности обучающихся в сравнении с другими школами РК и более 70 стран мира. Это позволяет школе определить болевые точки и при правильной поддержке повысить результаты PISA. В 2021 году будут проведены следующие мероприятия по участию в PISА для школ:
1. Подписание соглашения с ОЭСР.
2. Подготовка инструментария (адаптация и перевод на казахский и русский языки).
3. Формирование выборки апробационного исследования.
4. Проведение апробационного исследования в организациях образования.
5. Оплата взноса за участие в PISA для школ.
6. Кодировка и обработка данных апробации.
7. Формирование национальной базы данных по итогам апробации.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
222 057
72
Участие в международном исследовании преподавания и обучения TALIS
TALIS – это единственное и самое масштабное международное исследование в мире, которое оценивает условия работы педагогов и образовательную среду в школах путем администрирования опросов среди учителей и директоров школ каждые шесть лет. TALIS предоставляет индикаторы по вопросам привлечения учителей в профессию, педагогического образования, поддержки начинающих учителей, непрерывного профессионального развития, педагогических практик, школьного климата и условий работы. Будет получена объективная независимая и международно сопоставимая база данных по указанным аспектам деятельности учительского корпуса и об условиях труда педагогов, а также будут представлены тренды по сравнению с результатами TALIS-2018. В 2018 году Казахстан впервые принял участие в TALIS. Этот третий цикл прошел с участием более чем 260 тысяч учителей и директоров школ из 48 стран мира, в том числе 6 566 учителей и 331 директор школы со всех регионов Казахстана. Результаты показали сильные (высокие показатели охвата и удовлетворенности мероприятиями профессионального развития) и слабые (чрезмерная загруженность, существенно превышающая среднюю по ОЭСР; низкая удовлетворенность учителей в городской местности) стороны по различным аспектам педагогического корпуса
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"

ICILS – бұл әлемде теңдесі жоқ компьютерлік және ақпараттық сауаттылықты алғашқы зерттеу, ол оқушылардың АКТ-құзыреттілігінің қалыптасу деңгейін бағалайды. Қазақстанның ICILS негізгі зерттеуіне қатысуы 2016 – 2019 жж. арналған БҒДМБ-да белгіленген және елде АКТ-білім беруді дамыту үшін жоғары мәнге ие. 2021 жылы ICILS бойынша мынадай іс-шаралар өткізіледі:
1. ICILS-2023-ке қатысу үшін жыл сайынғы елдік жарнаны төлеу;
2. ICILS-2023 апробациялық зерттеу инструментарийін дайындау;
3. ICILS-2023 апробациясына қатысушылардың тізімін қалыптастыру;
4. "Тест тапсырмаларын шолу және өткен цикл сабақтарын талқылау" ICILS-2018 нәтижелерін тарату үшін педагогикалық қоғамдастықпен семинар ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
57 259
71
Мектептер үшін PISA халықаралық зерттеуіне қатысу
Мектептер үшін PISA негізгі халықаралық зерттеу циклынан тыс жеке мектеп деңгейінде сыртқы бағалау жүргізуге бағытталған, оның қорытындысы бойынша мектеп ҚР басқа мектептерімен және әлемнің 70-тен астам елімен салыстырғанда білім алушылардың функционалдық сауаттылығының деңгейі туралы есеп алады. Бұл мектепке өзекті мәселелерін анықтауға және дұрыс қолдау көрсету арқылы PISA нәтижелерін арттыруға мүмкіндік береді. 2021 жылы мектептер үшін РІЅА-ға қатысу бойынша мынадай іс-шаралар өткізілетін болады:
1. ЭЫДҰ-мен келісімге қол қою.
2. Инструментарий дайындау (бейімдеу және қазақ және орыс тілдеріне аудару).
3. Апробациялық зерттеудің іріктемесін қалыптастыру.
4. Білім беру ұйымдарында апробациялық зерттеу жүргізу.
5. Мектептер үшін PISA-ға қатысу жарнасын төлеу.
6. Апробациялау деректерін кодтау және өңдеу.
7. Апробация қорытындылары бойынша ұлттық деректер базасын қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
222
057
72
TALIS халықаралық сабақ беру мен оқыту зерттеуіне қатысу
TALIS – бұл әлемдегі жалғыз және ең ауқымды халықаралық зерттеу, ол алты жыл сайын мұғалімдер мен мектеп директорлары арасындағы сауалнамаларды әкімшілендіру арқылы педагогтердің жұмыс жағдайлары мен мектептердегі білім беру ортасын бағалайды. TALIS мұғалімдерді мамандыққа тарту, педагогикалық білім беру, жаңа бастаған мұғалімдерді қолдау, үздіксіз кәсіби дамыту, педагогикалық практикалар, мектептегі ахуал және жұмыс жағдайлары бойынша индикаторлар ұсынады. Мұғалімдер корпусы қызметінің көрсетілген аспектілері бойынша және педагогтардың еңбек жағдайлары туралы объективті тәуелсіз және халықаралық салыстырмалы деректер базасы алынатын болады, сондай-ақ TALIS-2018 нәтижелерімен салыстырғанда трендтер ұсынылатын болады.
2018 жылы Қазақстан алғаш рет TALIS-ке қатысты. Бұл үшінші цикл әлемнің 48 елінен 260 мыңнан астам мұғалімдер мен мектеп директорларының, оның ішінде Қазақстанның барлық өңірлерінен 6 566 мұғалім мен 331 мектеп директорының қатысуымен өтті. Нәтижелер педагогикалық корпустың әртүрлі аспектілері бойынша күшті (кәсіптік даму іс-шараларымен қамтудың және қанағаттанудың жоғары көрсеткіштері) және әлсіз (ЭЫДҰ бойынша орташадан едәуір асып түсетін шамадан тыс жүктеме; қалалық жерлердегі мұғалімдердің төмен қанағаттануы) жақтарын көрсетті
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"

83 981
73
Исключен постановлением Правительства РК от 09.12.2021 № 873 (вводится в действие с 01.01.2021).
74
Формирование базы тестовых заданий Национального квалификационного тестирования педагогических работников
Формирование базы тестовых заданий Национального квалификационного тестирования педагогических работников, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования и учебные программы специального образования, по тестам, разработанным организацией, определяемой уполномоченным органом в области образования
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования"
113 "Проведение внешней оценки качества образования"
160 280
75
Услуги по формированию базы тестовых заданий для национального квалификационного тестирования педагогических работников и приравненных к ним лиц, занимающих должности в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Разработка базы тестовых заданий для национального квалификационного тестирования педагогических работников и приравненных к ним лиц, занимающих должности в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием"
109 "Проведение внешней оценки качества технического и профессионального образования"
196 984
76
Организация и проведение конкурсов профмастерства на международном уровне с учетом требований организации WorldSkills
Организация и проведение Национальным оператором Национального чемпионата WorldSkills Kazakhstan для участия членов национальной сборной Казахстана в международных чемпионатах WorldSkills International в г. Шанхай (Китай), оплата ежегодных членских взносов в международные ассоциации WorldSkills International и WorldSkills Europe
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Таlap"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием"
110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"

83 981
2018 жылы Қазақстан алғаш рет TALIS-ке қатысты. Бұл үшінші цикл әлемнің 48 елінен 260 мыңнан астам мұғалімдер мен мектеп директорларының, оның ішінде Қазақстанның барлық өңірлерінен 6 566 мұғалім мен 331 мектеп директорының қатысуымен өтті. Нәтижелер педагогикалық корпустың әртүрлі аспектілері бойынша күшті (кәсіптік даму іс-шараларымен қамтудың және қанағаттанудың жоғары көрсеткіштері) және әлсіз (ЭЫДҰ бойынша орташадан едәуір асатын шамадан тыс жүктеме; қалалық жерлердегі мұғалімдердің төмен қанағаттануы) жақтарын көрсетті
73
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.12.2021 № 873 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
74
Педагог қызметкерлердің Ұлттық біліктілігін тестілеуге арналған тест тапсырмаларын қалыптастыру
Білім беру саласындағы уәкілетті орган айқындайтын ұйым әзірлеген тестілер бойынша бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және арнайы білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін педагог қызметкерлердің ұлттық біліктілік тестілеуінің тест тапсырмаларының базасын қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету"
113 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
160 280
75
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы педагог қызметкерлер мен оған теңестірілген лауазымдарды атқаратын тұлғаларды ұлттық біліктілік тестілеуден өткізу үшін тест тапсырмаларының базасын қалыптастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарындағы педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген лауазымдарды атқаратын тұлғаларды ұлттық біліктілік тестілеуден өткізу үшін тест тапсырмаларының базасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
109 "Техникалық және кәсіптік білім беру сапасына сырттай бағалау жүргізу"
196 984
76
WorldSkills ұйымының талаптарын ескере отырып, кәсіби шеберлік сайыстарын халықаралық деңгейде ұйымдастыру және өткізу
WorldSkills Internetional Шанхай қ. (Қытай) халықаралық чемпионаттарда Қазақстан ұлттық құрамасы мүшелерінің қатысуы үшін Ұлттық оператордың WorldSkills Kazakhstan Ұлттық чемпионатын ұйымдастыруы және өткізуі,WorldSkills International және WorldSkills Europe халықаралық қауымдастықтарына жылдық мүшелік жарналар төлеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Таlap" КеАҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
110 "Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"

236 886
77
Услуги по актуализации типовых учебных планов и программ по специальностям ТиПО на основе профессиональных стандартов
Актуализация типовых учебных планов и программ по специальностям ТиПО на основе 297 профессиональных стандартов для приведения содержания обучения требованиям работодателей. Обновленные учебные планы и программы позволят сформировать профессиональные компетенции, необходимые для конкретного рабочего места, на основе модульного обучения с использованием прогрессивных технологий обучения
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Таlap"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием"
110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"
154 162

236 886
77
Кәсіби стандарттар негізінде ТжКБ мамандықтары бойынша үлгілік оқу жоспарлары мен бағдарламаларды жаңарту бойынша қызметтер
Оқыту мазмұнын жұмыс берушілердің сұранысына сәйкестендіру үшін ТжКБ саласындағы үлгілік оқу жоспарлары мен бағдарламаларды 297 Кәсіби стандарттар негізінде жаңарту. Жаңартылған оқу жоспарлары мен бағдарламалары оқытудың алдыңғы қатарлы технологияларын қолдана отырып, модульдік оқыту негізінде белгілі бір жұмыс орнына қажетті кәсіби құзіреттілікті қалыптастыруға мүмкіндік береді
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Таlap" КЕАҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз"
110 "Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"
154 162

77-1
Услуги по разработке типовых учебных программ и планов по специальностям послесреднего образования с учетом академической самостоятельности организаций образования
Целью государственного задания является разработка типовых учебных программ и планов по 92 специальностям, в том числе 98 квалификациям, послесреднего образования на основе кредитно-модульной технологии обучения с учетом академической самостоятельности организаций образования на 2-х языках: государственном и русском. Перечень специальностей и квалификаций послесреднего образования для разработки типовых учебных планов и программ составлен на основе анализа классификатора специальностей и квалификаций технического и профессионального, послесреднего образования, утвержденного приказом Министра образования и науки от 27 сентября 2018 года № 500 (с уточнением от 21.01.2021г., приказ МОН РК № 28)
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Таlap"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием" 110 "Услуги по развитию системы технического и профессионального образования на основе международного опыта"
44 910
78
Привлечение зарубежных экспертов в целях реализации проекта "Жас Маман"
Привлечение зарубежных экспертов для колледжей в рамках проекта "Жас маман"
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Таlap"
203 "Обеспечение кадрами с техническим и профессиональным образованием"
120 "Привлечение зарубежных экспертов в рамках проекта "Жас Маман"
115 835
79
Услуги по подготовке в рамках государственного образовательного заказа специалистов с высшим и послевузовским образованием в АОО "Назарбаев Университет"
Организация подготовки и обучения слушателей по Программе предуниверситетской подготовки (Foundation), организация обучения по программам бакалавриата, магистратуры, докторантуры PhD в школах инженерии, наук и технологий, социальных и гуманитарных наук, государственной политики, бизнеса, образования, медицины, горного дела и наук о земле
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АОО "Назарбаев Университет"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
102 "Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев университет" за счет средств республиканского бюджета"
128 "Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев университет" за счет целевого трансферта из Национального фонда"

77-1
Білім беру ұйымдарының академиялық еркіндігін ескере отырып, орта білімнен кейінгі білім беру мамандықтарының үлгілі оқу бағдарламалары мен жоспарларын әзірлеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Мемлекеттік тапсырманың мақсаты білім беру ұйымдарының академиялық еркіндігін ескере отырып, 92 мамандық бойынша, кредиттік-модульдік оқыту технологиясы негізінде орта білімнен кейінгі білім берудің, оның ішінде 98 біліктілік бойынша үлгілік оқу бағдарламалары мен жоспарларын екі тілде: мемлекеттік және орыс тілінде әзірлеу болып табылады. Үлгілік оқу жоспарлары мен бағдарламаларын әзірлеуге арналған орта білімнен кейінгі білім беру мамандықтары мен біліктіліктерінің тізбесі Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 500 бұйрығымен (21.01.21 ж. нақтылаумен ҚР БҒМ-ның № 28 бұйрығы) бекітілген Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру мамандықтары мен біліктіліктерінің жіктеуішін талдау негізінде жасалды
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Таlap" КЕАҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
110 "Халықаралық тәжірибе негізінде техникалық және кәсіптік білім беру жүйесін дамыту бойынша қызметтер"
44 910
78
"Жас Маман" жобасын іске асыру мақсатында шетелдік сарапшыларды тарту
"Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін шетелдік сарапшыларды тарту
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Таlap" КЕАҚ
203 "Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрлармен қамтамасыз"
120 "Жас Маман" жобасы шеңберінде шетелдік сарапшыларды тарту"
115 835
79
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-да жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде даярлау бойынша көрсетілетін қызметтер
Университетке дейінгі дайындық бағдарламасы (Foundation) бойынша тыңдаушыларды даярлауды және оқытуды ұйымдастыру, инженерия, ғылым мен технологиялар, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар, мемлекеттік саясат, бизнес, білім беру, медицина, тау-кен ісі және жер туралы ғылымдар мектептерінде бакалавриат, магистратура, Phd докторантурасы бағдарламалары бойынша оқытуды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Назарбаев Университеті" ДБҰ
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
102 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер"
128 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер"

51 780 181
80
Услуги по реализации параметров Болонского процесса в Республике Казахстан
В рамках услуги по реализации параметров Болонского процесса в Республике Казахстан будут выполнены следующие мероприятия:
1. Подготовка аналитического отчета по реализации принципов Болонского процесса в Республике Казахстан.
2. Разработка методических рекомендаций по оценке качества образования в контексте Болонского процесса.

51 780 181
80
Қазақстан Республикасында Болон процесінің параметрлерін іске асыру бойынша қызметтер
Болон процесінің параметрлерін іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасында мынадай іс-шаралар жүзеге асырылады:
1. Қазақстан Республикасында Болон процесінің қағидаттарын іске асыру туралы талдамалық есепті дайындау.
2. Болон процесінің контексінде білім сапасын бағалау бойынша әдістемелік ұсыныстар әзірлеу.

3. Проведение мониторинга и анализа развития инструментов Болонского процесса академической мобильности в вузах Казахстана.
4. Членские взносы в Европейский реестр обеспечения качества (EQAR) в целях развития национальной системы гарантии качества
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Центр Болонского процесса и академической мобильности"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
103 "Методологическое обеспечение в сфере высшего и послевузовского образования"
26 116
81
Оценка и формирование рейтинга образовательных программ высших учебных заведений
Ведется работа по проведению оценки образовательных программ высших учебных заведений (уровня бакалавриат) выпускников, за исключением организаций образования, подведомственных органам национальной безопасности РК, органам прокуратуры РК, министерств внутренних дел, обороны, а также Министерства культуры и спорта РК на соответствие современным реалиям рынка труда, требованиям действующих организаций и предприятий
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НПП РК "Атамекен"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
103 "Методологическое обеспечение в сфере высшего и послевузовского образования"
80 333
82
Услуги по сопровождению реестра образовательных программ высшего и послевузовского образования
Разработка инструктивных документов ведения реестра. Обеспечение процедуры приема заявок от вузов на включение ОП в реестр. Обработка в ЕСУВО заявок вузов. Формирование базы экспертов. Организация работы экспертов. Включение ОП в еестр. Исключение ОП из реестра. Мониторинг работы реестра.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Центр Болонского процесса и академической мобильности"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
103 "Методологическое обеспечение в сфере высшего и послевузовского образования"
19 953
83
Услуги по возврату государственных образовательных и студенческих кредитов
Предоставление услуг по мониторингу и учету государственных образовательных и государственных студенческих кредитов, выданных в период с 1999 по 2005 годы, обеспечению их возврата, в том числе путем принудительного взыскания в судебном порядке
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Финансовый центр"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
104 "Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов"

3. Қазақстан ЖОО-дағы академиялық ұтқырлықтың Болон процесінің құралдарын дамытуды мониторингтеу және талдау.
4. Ұлттық сапаны қамтамасыз ету жүйесін дамыту үшін Еуропалық сапа кепілдігінің тізілімінде (EQAR) мүшелік жарналар
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Болон процессі мен академиялық ұтқырлық орталығы" ШЖҚ РММ
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
103 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"
26 116
81
Білім беру бағдарламаларының рейтингін жасау бойынша қызметтер
2017-2021 оқу жылдары Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарына, Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына бағынысты, Ішкі істер, Қорғаныс министрліктерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің білім беру ұйымдарын қоспағанда, жоғары оқу орындарының 2000 білім беру бағдарламасына еңбек нарығының қазіргі шындығына, жұмыс істеп тұрған ұйымдар мен кәсіпорындардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан бағалау жүргізу (бакалавриат деңгейі)
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
103 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"
80 333
82
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларының тізілімін сүйемелдеу жөнінде көрсетілетін қызметтер
Тізілім жүргізуге арналған нұсқаулық құжаттарды әзірлеу. ББ-ні Тізілімге енгізу үшін жоғары оқу орындарынан өтінім қабылдау рәсімін қамтамасыз ету. ЖБББЖ базасында ЖОО өтінімдерін өңдеу. Сарапшылар базасын қалыптастыру. Сарапшылар жұмысын ұйымдастыру. ББ-ні Тізілімге енгізу. ББ-ні Тізілімнен шығару. Тізілім жұмысына мониторинг жүргізу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Болон процессі мен академиялық ұтқырлық орталығы" ШЖҚ РММ
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
103 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"
19 953
83
Мемлекеттік білім беру және мемлекеттік студенттік кредиттерді қайтару бойынша қызмет көрсету
1999 жылдан 2005 жыл аралығында берілген мемлекеттік білім беру және мемлекеттік студенттік кредиттерді мониторингілеу және есепке алу, сондай-ақ олардың қайтарылуын, оның ішінде сот тәртібімен мәжбүрлі түрде өндіріп алу арқылы, қамтамасыз ету бойынша қызметтерді көрсету
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Қаржы орталығы" АҚ
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
104 "Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу"

21 142
84
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан (Казтест)
КАЗТЕСТ – это система оценки уровня владения казахским языком граждан Республики Казахстан и иностранных граждан, осуществляющих различные виды деятельности на территории Республики Казахстан. Для реализации государственной языковой политики, начиная с 2006 года, ежегодно проводится тестирование по системе КАЗТЕСТ. Диагностическое тестирование государственных служащих и работников бюджетных организаций проводится бесплатно. Для обновления базы проводятся разработка, две экспертизы и две корректировки тестовых заданий. Организовываются и проводятся курсы повышения квалификации разработчиков и экспертов тестовых заданий
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
108 "Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан"
41 343
85
Услуги по обеспечению и сопровождению мероприятий, связанных с Единым национальным тестированием
Организационные мероприятия, связанные с проведением Единого национального тестирования и формированием базы тестовых заданий:
- осуществление работы по разработке, экспертизе, корректировке и апробации тестовых заданий ЕНТ выпускников организаций среднего образования текущего года, прошлых лет, выпускников технического и профессионального или послесреднего образования, выпускников организаций среднего образования, обучавшихся по линии международного обмена школьников за рубежом, а также лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан, окончивших учебные заведения за рубежом;
- осуществление работы по разработке, экспертизе, апробации и корректировке тестовых заданий ЕНТ выпускников технического и профессионального или послесреднего образования, поступающих по образовательным программам высшего образования, предусматривающим сокращенные сроки обучения;
- организация и проведение ЕНТ.
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
109 "Проведение внешней оценки качества образования"
1 554 422
86
Услуги по формированию базы тестовых заданий для комплексного тестирования в магистратуру
Комплексное тестирование по группам образовательных программ состоят из теста по иностранному языку, теста по профилю группы образовательных программ, теста на определение готовности к обучению. Осуществление работы по разработке, экспертизе, апробации и корректировке тестовых заданий комплексного тестирования
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный центр тестирования"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
109 "Проведение внешней оценки качества образования"

21 142
84
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау (ҚАЗТЕСТ)
ҚАЗТЕСТ – бұл Қазақстан Республикасының азаматтары мен Қазақстан Республикасының аумағында әр түрлі қызмет түрлерін жүзеге асыратын шетел азаматтарының қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалау жүйесі. 2006 жылдан бастап мемлекеттік тіл саясатын іске асыру үшін жыл сайын ҚАЗТЕСТ жүйесі бойынша тестілеу өткізіледі. Мемлекеттік қызметшілер мен бюджеттік ұйымдардың қызметкерлерін диагностикалық тестілеу тегін өткізіледі. Базаны жаңарту үшін тест тапсырмалары әзірленіп, екі рет сараптама және екі рет түзету жүргізіледі. Тест тапсырмаларын әзірлеушілер мен сарапшылары үшін біліктілігін арттыру курстары ұйымдастырылып, өткізіледі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
108 "Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау"
41 343
85
Ұлттық бірыңғай тестілеумен байланысты іс-шараларды қамтамасыз ету және сүйемелдеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Ұлттық бірыңғай тестілеуді өткізуге және тест тапсырмаларының базасын қалыптастыруға байланысты ұйымдастыру іс-шаралары:
- орта білім беру ұйымдарының ағымдағы жылғы, өткен жылдардағы бітірушілерін, техникалық және кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білім беру бітірушілерінің, халықаралық оқушылар алмасу желісі бойынша шетелде оқыған орта білім беру ұйымдары бітірушілерінің, сондай-ақ шетелде оқу орындарын бітірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдардың ҰБТ тест тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, түзету және сынақтан өткізу бойынша жұмыстарды жүзеге асыру;
- қысқартылған оқу мерзімдерін көздейтін жоғары білімнің білім беру бағдарламалары бойынша оқуға түсетін техникалық және кәсіптік немесе орта білімнен кейінгі білім беру бітірушілерінің ҰБТ тест тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, сынақтан өткізу және түзету жұмыстарын жүзеге асыру;
- ҰБТ ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
109 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"
1 554 422
86
Магистратураға түсуге арналған кешенді тестілеудің тест тапсырмалары базасын қалыптастыру жөніндегі қызметтер
Білім беру бағдарламаларының топтары бойынша кешенді тестілеу шет тілі бойынша тесттен, білім беру бағдарламалары тобының бейіні бойынша тесттен, оқуға дайындығын анықтауға арналған тесттен тұрады. Кешенді тестілеудің тест тапсырмаларын әзірлеу, сараптау, байқаудан өткізу және түзету бойынша жұмыстарды жүзеге асыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық тестілеу орталығы" РМҚК
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
109 "Білім сапасына сырттай бағалау жүргізу"

243 183
87
Услуги по подготовке и участия в XXX Всемирной зимней Универсиаде в г.Люцерн (Швейцария)
Подготовка к участию национальной сборной команды Республики Казахстан в XXX Всемирной зимней Универсиаде в городе Люцерн (Швейцария), а также оплата взносов и расходов, связанных с участием в Универсиаде
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный научно-практический центр физической культуры"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
113 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"
193 089
88
Услуги по организации и проведению XI летней Универсиады Республики Казахстан
Организация и проведение ХI летней Универсиады Республики Казахстан среди студентов вузов Республики Казахстан по разным видам спорта
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГКП "Национальный научно-практический центр физической культуры"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
113 "Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения"
97 983
89
Услуги по организации проведения государственной научно-технической экспертизы научных, научно-технических и инновационных проектов и программ, предлагаемых к финансированию из государственного бюджета, а также организация работы национальных научных советов, промежуточные отчеты о научной и (или) научно-технической деятельности в рамках программно-целевого финансирования, итоговые отчеты о научной и (или) научно-технической деятельности
Поиск и привлечение экспертов, формирование документов по проведенным в рамках договора государственным научно-техническим экспертизам в соответствии с требованиями действующего законодательства. Оплата услуг экспертов и других работников, мониторинг результативности проводимых работ/услуг. Формирование банков данных научных, научно-технических и инновационных проектов и программ, зарубежных и отечественных экспертов и экспертных заключений. Оплата вознаграждения членам Национального научного совета, оплата их командировочных расходов, мониторинг выполнения научных работ
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
217 "Развитие науки"
103 "Проведение государственной научно-технической экспертизы за счет средств республиканского бюджета"
112 "Проведение государственной научно-технической экспертизы за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"

243 183
87
Люцерн қаласындағы (Швецария) XXX Дүниежүзілік қысқы Универсиадаға дайындық және қатысу жөніндегі қызметтер
Қазақстан Республикасының Ұлттық құрама командасының Люцерн қаласындағы (Швейцария) XXX Дүниежүзілік қысқы Универсиадаға қатысуына дайындық, сондай-ақ Универсиадаға қатысуға байланысты жарналарды төлеу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесі орталығы" РМҚК
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
113 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"
193 089
88
Қазақстан Республикасының XI жазғы Универсиадасын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметтер
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының студенттері арасында спорттың әртүрлі түрлері бойынша Қазақстан Республикасының ХІ жазғы Универсиадасын ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ұлттық ғылыми-практикалық дене тәрбиесі орталығы" РМҚК
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
113 "Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу"
97 983
89
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландыру ұсынылатын ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық жобалар мен бағдарламаларға мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама жүргізуді ұйымдастыру жөніндегі қызметтер, сондай-ақ ұлттық ғылыми кеңестердің жұмысын ұйымдастыру
Сарапшыларды іздеу және тарту, қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес шарт шеңберінде жүргізілген мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптамалар бойынша құжаттарды қалыптастыру. Сарапшылардың және басқа қызметкерлердің қызметіне ақы төлеу, жүргізілетін жұмыстар/көрсетілетін қызметтер нәтижелілігінің мониторингі. Ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық жобалар мен бағдарламалардың, шетелдік және отандық сарапшылардың, сараптамалық қорытындылардың дерекқорын қалыптастыру. Ұлттық ғылыми кеңес мүшелеріне сыйақы төлеу, олардың іссапар шығыстарын өтеу, ғылыми жұмыстарды орындау мониторингі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама ұлттық орталығы" АҚ
217 "Ғылымды дамыту"
103 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу"
112 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу"

2 201 884
90
Услуги по предоставлению грантов на коммерциализацию результатов научной и (или) научно-технической деятельности
Услуги по организации процесса грантового финансирования проектов на коммерциализацию результатов научной и (или) научно-технической деятельности
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Фонд науки"
217 "Развитие науки"
105 "Услуги по предоставлению грантов на коммерциализацию результатов научной и (или) научно-технической деятельности"
265 979
91
Грантовое финансирование коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности
Предоставление грантов на практическое применение результатов научной и (или) научно-технической деятельности, включая результаты интеллектуальной деятельности, с целью вывода на рынок новых или усовершенствованных товаров, процессов и услуг
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Фонд науки"
217 "Развитие науки"
106 "Грантовое финансирование коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности за счет средств республиканского бюджета"
113 "Грантовое финансирование коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
10 260 000
92
Услуги по научно-познавательному, библиотечно-информационному обеспечению, популяризации казахстанской науки, обеспечению функционирования научно-исследовательских институтов и учреждений, музея, научной библиотеки
Осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки и образования. Популяризация казахстанской науки путем организации и проведения научно-образовательной и культурно-просветительской работы. Научно-фондовая работа в музеях. Осуществление научной обработки музейных фондов, раскрытие его с помощью справочно-поискового аппарата в традиционном и электронном видах и организация доступа к нему. Библиотечное, справочно-библиографическое и информационное обслуживание пользователей, оказание информационных и методических услуг для ученых, научно-исследовательских учреждений. Библиотечное, справочно-библиографическое и информационное обслуживание пользователей, совершенствование работы филиалов, формирование площадки для доступа массового читателя и исследователей к исторически значимым и редким архивным и библиотечным материалам. Пропаганда достижений казахстанской науки, организация и проведение мероприятий. Международное сотрудничество в области научной и научно-технической деятельности, участие в международных программах и проектах
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Ғылым ордасы"
219 "Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации"
101 "Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации"

2 201 884
90
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруға гранттар беру жөніндегі қызметтер
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын гранттық қаржыландыру процесін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ғылым қоры" АҚ
217 "Ғылымды дамыту"
105 "Ғылыми және (немесе) ғылыми- техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруға гранттар беру жөніндегі қызметтер"
265 979
91
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру
Жаңа немесе жетілдірілген тауарларды, процестер мен көрсетілетін қызметтерді нарыққа шығару мақсатында зияткерлік қызмет нәтижелерін қоса алғанда, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін практикалық тұрғыда қолдануға гранттарды беру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ғылым қоры" АҚ
217 "Ғылымды дамыту"
106 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру"
113 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру"
10 260 000
92
Ғылыми-танымдық, кітапханалық-ақпараттық қамтамасыз ету, қазақстандық ғылымды кеңінен таныту, ғылыми-зерттеу институттарының және мекемелердің, музейлердің және ғылыми кітапханалардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ғылым мен білім саласында өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру. Ғылыми-оқыту және мәдени-ағартушылық жұмысты ұйымдастыру және өткізу арқылы қазақтандық ғылымды кеңінен таныту. Музейлердегі ғылыми-қорландыру жұмыстары. Музей қорларын ғылыми өңдеуді жүзеге асыру, оны анықтамалық-іздеу аппаратының көмегі арқылы дәстүрлі және электрондық түрлерін ашу, оларға қолжетімділікті ұйымдастыру. Пайдаланушыларға кітапханалық, анықтамалық-библиографиялық және ақпараттық қызмет көрсету, ғалымдарға, ғылыми-зерттеу мекемелеріне ақпараттық және әдістемелік қызметтер көрсету. Пайдаланушыларға кітапханалық, анықтамалық-библиографиялық және ақпараттық қызмет көрсету, филиалдардың жұмысын жетілдіру, тарихи маңызы бар және сирек кездесетін мұрағаттар мен кітапхана материалдарына жаппай оқырман мен зерттеушілердің қолы жетімді болу үшін алаңдар құру. Қазақстандық ғылымның жетістіктерін насихаттау, іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу. Ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы халықаралық ынтымақтастық, халықаралық бағдарламалар мен жобаларға қатысу
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ғылым ордасы" ШЖҚ РМК
219 "Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету"
101 "Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету"

295 067
93
Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, отчетов о научной и (или) научно-технической деятельности, диссертаций PhD, защищенных в Республике Казахстан
Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, отчетов о научной и (или) научно-технической деятельности, диссертаций PhD, защищенных в Республике Казахстан. Формирование информационных фондов на основе государственного учета проектной и отчетной документации. Государственная регистрация научно-технической деятельности. Расширение телекоммуникационных возможностей доступа к фондам по результатам государственной регистрации. Мониторинг результативности научной и научно-технической деятельности. Организация и развитие международного сотрудничества в сфере научно-технической информации, включающего обмен информационными материалами
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
219 "Обеспечение доступа к научно-историческим ценностям, научно-технической и научно-педагогической информации"
101 "Обеспечение доступности научной, научно-технической и научно-педагогической информации"

295 067
93
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет, Қазақстан Республикасында қорғалған PhD диссертациялары туралы есептерді мемлекеттік есепке алу
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет, Қазақстан Республикасында қорғалған PhD диссертациялар туралы есептерді мемлекеттік есепке алу. Жобалық және есептілік құжаттаманы мемлекеттік есепке алу негізінде ақпараттық қорларды қалыптастыру. Ғылыми-техникалық қызметті мемлекеттік тіркеу. Мемлекеттік тіркеу нәтижелері бойынша қорларға қолжетімділіктің телекоммуникациялық мүмкіндіктерін кеңейту. Ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелілігінің мониторингі. Ғылыми техникалық ақпарат саласында ақпараттық материалдармен алмасуды қамтитын халықаралық ынтымақтастықты ұйымдастыру және дамыту
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама ұлттық орталығы" АҚ
219 "Ғылыми-тарихи құндылықтарға, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз ету"
101 "Ғылыми, ғылыми-техникалық және ғылыми-педагогикалық ақпараттың қолжетімділігін қамтамасыз ету"

113 872
94
Организация и проведение курсов повышения квалификации преподавателей общеобразовательных дисциплин по обновленному содержанию образования
Повышение квалификации преподавателей общеобразовательных дисциплин по планированию учебного процесса в контексте обновления содержания образования
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Национальный центр повышения квалификации "Өрлеу"
223 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования"

113 872
94
Жаңартылған білім беру мазмұны бойынша жалпы білім беретін пәндер оқытушыларының біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру және өткізу
Білім беру мазмұнын жаңарту контексінде оқу процесін жоспарлау бойынша жалпы білім беретін пәндер оқытушыларының біліктілігін арттыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Өрлеу" біліктілікті арттыру ұлттық орталығы" АҚ
223 "Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау"

480 955
94-1
Организация и проведение курсов повышения квалификации руководителей и педагогов организаций ТиППО по международным требованиям
Повышение квалификации педагогов и руководителей организаций технического и профессионального, послесреднего образования на основе инновационных подходов формирования педагога новой формации
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Таlap"
223 "Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций технического и профессионального образования"

480 955
94-1
Халықаралық талаптар бойынша ТжКОБ ұйымдарының басшылары мен педагогтерінің біліктілігін арттыру курстарын ұйымдастыру және өткізу
Жаңа формациядағы педагогті қалыптастырудың инновациялық тәсілдері негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтері мен басшыларының біліктілігін арттыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Таlap" КеАҚ
223 "Техникалық және кәсіптік білім беру мемлекеттік ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау"

242 974
95
Услуги по организации и проведению мероприятий в области дополнительного образования "Медаль Елбасы"
Организация и проведение мероприятий в области дополнительного образования "Медаль Елбасы". Нормативное обеспечение системы для мотивации и развития детей и молодежи от 14 до 29 лет. Создание региональной сети системы для мотивации и развития молодежи от 14 до 29 лет. Мониторинг достижений участников
Министерство образования и науки Республики Казахстан
КФ "Академия Елбасы"
229 "Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"

242 974
95
"Елбасы медалі" қосымша білім беру саласында іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу бойынша қызметтер
"Елбасы медалі" қосымша білім беру саласында іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу. 14 жастан 29 жасқа дейінгі балалар мен жастарды ынталандыру және дамыту жүйесін нормативтік қамтамасыз ету. 14-тен 29 жасқа дейінгі жастар мен жастарды ынталандыру және дамыту үшін аймақтық жүйе құру. Қатысушылардың жетістіктерін бақылау.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Елбасы Академиясы" КҚ
229 "Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарды анықтау және қолдау бастамасын іске асыру"

283 539
96
Услуги по организации и проведению Национальной интеллектуальной олимпиады для сельских школ "Mың бала"
Организация и проведение Национальной интеллектуальной олимпиады для сельских школ "Mың бала"
Министерство образования и науки Республики Казахстан
КФ "Академия Елбасы"
229 "Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
40 340
97
Услуги по методическому обеспечению для диагностики способностей и профориентации детей
Создание Национальной системы талантов. Тестирование по оценке списобностей и профорентации школьников целевых групп, а также выявление одаренных детей для дальнейшего сопровождения и развития
Министерство образования и науки Республики Казахстан
КФ "Академия Елбасы"
229 "Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
46 121
98
Предоставление услуг в сфере развития государственного языка и других языков народа Казахстана

283 539
96
Ауыл мектептері үшін "Мың бала" ұлттық зияткерлік олимпиадасын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметтер
Ауыл мектептері үшін "Мың бала" ұлттық зияткерлік олимпиадасын ұйымдастыру және өткізу.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Елбасы Академиясы" КҚ
229 "Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарды анықтау және қолдау бастамасын іске асыру"
40 340
97
Балалардың қабілеттерін диагностикалау және кәсіптік бағдарлау үшін әдістемелік қамтамасыз ету бойынша қызметтер
Ұлттық таланттар жүйесін құру. Нысаналы топтағы оқушылардың тізімдік санын бағалау және кәсіптік бағдарлау бойынша тестілеу, сондай-ақ одан әрі сүйемелдеу және дамыту үшін дарынды балаларды анықтау.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Елбасы Академиясы" КҚ
229 "Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарды анықтау және қолдау бастамасын іске асыру"
46 121
98
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту саласында қызметтер көрсету

Проведение мероприятий по реализации Государственной программы по реализации языковой политики в Республике Казахстан на 2020 - 2025 годы
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова"
230 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана", подпрограмма 100 "Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана"
344 271
99
Услуги по обеспечению биологической безопасности в сфере науки
Методологическое обеспечение биологической безопасности, определение уровней биологических угроз, выявление новых биологических агентов, разработка эффективных средств индикации и идентификации опасных и особо опасных инфекций. Проработка вопросов обеспечения биологической безопасности с использованием уникальных штаммов коллекций опасных, особо опасных патогенов, вопросов организационного обеспечения биологической безопасности страны
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" КН МОН РК
233 "Услуги по обеспечению биологической безопасности в сфере науки"
279 080
100

Қазақстан Республикасындағы тіл саясатын іске асырудың 2020 − 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шараларды өткізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" КеАҚ
230 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту"
100 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету"
344 271
99
Ғылым саласындағы биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Биологиялық қауіпсіздікті әдіснамалық қамтамасыз ету, биологиялық қатерлердің деңгейін анықтау, жаңа биологиялық агенттерді анықтау, қауіпті және аса қауіпті инфекцияларды индикациялау мен сәйкестендірудің тиімді құралдарын әзірлеу. Қауіпті, аса қауіпті патогендер коллекцияларының бірегей штаммдарын пайдалана отырып, биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелерін, елдің биологиялық қауіпсіздігін ұйымдастырушылық қамтамасыз ету мәселелерін пысықтау.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Биологиялық қаіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" ШЖҚ РМК
233 "Ғылым саласындағы биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
279 080
100

Методологическое сопровождение и мониторинг реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан на 2020 – 2025 годы и стратегических направлений в области здравоохранения, обозначенных в Стратегии развития "Казахстан – 2050"
Методологическое сопровождение и мониторинг реализации Государственной программы развития здравоохранения Республики Казахстан на 2020 - 2025 годы
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
42 776
101
Мониторинг критериев оценки степени риска в сфере оказания медицинских услуг с использованием информационных систем здравоохранения
Сбор, систематизация и анализ информации о проверках уполномоченного органа, расчет показателей степени риска
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр электронного здравоохранения"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
13 294
102
Оказание услуги по обеспечению функциональной и институциональной устойчивости развития электронного здравоохранения
Выполнение мероприятий, связанных с реформированием электронного здравоохранения, в том числе формированием долгосрочного IT-потенциала и обеспечением функциональной, институциональной устойчивости, в рамках развития "электронного здравоохранения" Республики Казахстан, а также модификация информационных систем Министерства здравоохранения Республики Казахстан с целью предоставления возможности применения инновационных технологий при оказании гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в рамках ОСМС
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр электронного здравоохранения"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
244 343
103
Методологическая поддержка реформирования системы здравоохранения
Методологическая поддержка реформирования здравоохранения на основе передового международного опыта. Реализация проектов по вопросам формирования и совершенствования национальных счетов здравоохранения, развития стандартов и регуляторной базы электронного здравоохранения, стратегического управления человеческими ресурсами и развития человеческого капитала системы здравоохранения, методологическая поддержка служб здравоохранения по вопросам дальнейшего развития медицинской помощи населению, методологического сопровождения модернизации медицинской науки и образования, оценки технологий здравоохранения, рационального назначения и использования лекарственных средств, развития формулярной системы Республики Казахстан, продвижения бренда Казахстана "Декларация Астаны по первичной медико-санитарной помощи" в мире и усиления международного сотрудничества в области здравоохранении, совершенствования сети организаций здравоохранения в части улучшения инфраструктуры
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр развития здравоохранения"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"

Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының және "Қазақстан –2050" Даму стратегиясында белгіленген денсаулық сақтау саласындағы стратегиялық бағыттардың іске асырылуын әдіснамалық сүйемелдеу және мониторингтеу
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласын дамытудың 2020 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын әдіснамалық сүйемелдеу және мониторингтеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
42 776
101
Денсаулық сақтаудың ақпараттық жүйелерін пайдалана отырып, медициналық қызметтер көрсету саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарының мониторингі
Уәкілетті органның тексерулері туралы ақпаратты жинау, жүйелеу және талдау, тәуекел дәрежесінің көрсеткіштерін есептеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
13 294
102
Электрондық денсаулық сақтауды дамытудың функционалдық және институционалдық тұрақтылығын қамтамасыз ету жөнінде қызмет көрсету
Электрондық денсаулық сақтауды реформалауға, оның ішінде ұзақ мерзімді IT-әлеуетін қалыптастыруға және Қазақстан Республикасының "электрондық денсаулық сақтау" саласын дамыту шеңберінде функционалдық, институционалдық орнықтылықты қамтамасыз етуге байланысты іс-шараларды орындау, сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету кезінде және МӘМС шеңберінде инновациялық технологияларды қолдану мүмкіндігін беру мақсатында Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйелерін түрлендіру
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
244 343
103
Денсаулық сақтау жүйесін реформалауды әдіснамалық қолдау
Озық халықаралық тәжірибе негізінде денсаулық сақтауды реформалауды әдіснамалық қолдау. Денсаулық сақтаудың ұлттық шоттарын қалыптастыру және жетілдіру, электрондық денсаулық сақтаудың стандарттары мен реттеушілік базасын дамыту, адами ресурстарды стратегиялық басқару және денсаулық сақтау жүйесінің адами капиталын дамыту мәселелері бойынша жобаларды іске асыру, халыққа медициналық көмекті одан әрі дамыту мәселелері бойынша денсаулық сақтау қызметтерін әдіснамалық қолдау, медициналық ғылым мен білім беруді жаңғыртуды әдіснамалық сүйемелдеу, денсаулық сақтау технологияларын бағалау, дәрілік заттарды ұтымды тағайындау және пайдалану, Қазақстан Республикасының формулярлық жүйесін дамыту, әлемде "Алғашқы медициналық-санитариялық көмек жөніндегі Астана декларациясы" Қазақстан брендін ілгерілету және денсаулық сақтау саласындағы халықаралық ынтымақтастықты күшейту, инфрақұрылымды жақсарту бөлігінде денсаулық сақтау ұйымдарының желісін жетілдіру мәселелері бойынша жобаларды іске асыру
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"

206 634
104
Обеспечение деятельности географически удаленного офиса Всемирной организации здравоохранения по первичной медико-санитарной помощи
Оказание консультативно-технической поддержки и создание условий государствам-членам Европейского региона ВОЗ в планировании, систематизации регионального опыта и содействие передаче знаний по первичной медико-санитарной помощи между государствами-членами. Обеспечение поддержки географически удаленного офиса в выполнении обязательств, принятых на региональном и глобальном уровнях в области предоставления медицинских услуг, с соблюдением принципов социальной ответственности и эффективности. Предоставление помещения согласно требованиям Всемирной организации здравоохранения, предоставление оборудования, мебели и техники; создание условий работы Географически удаленного офиса в Казахстане
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
14 866

206 634
104
Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының медициналық-санитариялық алғашқы көмек жөніндегі географиялық жағынан қашық орналасқан офисінің қызметін қамтамасыз ету
ДДҰ-ның Еуропалық өңіріне мүше мемлекеттерге өңірлік тәжірибені жоспарлауда, жүйелеуде консультативтік-техникалық қолдау көрсету және жағдайлар жасау және мүше мемлекеттер арасында медициналық-санитариялық алғашқы көмек бойынша білім беруге жәрдемдесу. Әлеуметтік жауапкершілік және тиімділік қағидаттарын сақтай отырып, медициналық қызметтер көрсету саласындағы өңірлік және жаһандық деңгейлерде қабылданған міндеттемелерді орындауда Географиялық жағынан қашық орналасқан офисті қолдауды қамтамасыз ету. Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының талаптарына сәйкес үй-жай беру, жабдықтар, жиһаз және техника беру; Қазақстанда Географиялық жағынан қашық орналасқан офистің жұмыс істеуіне жағдай жасау
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
14 866

105
Услуги по сопровождению некоторых программных комплексов и электронных регистров (информационных систем) в области здравоохранения, обеспечению эксплуатации национальной телемедицинской сети Республики Казахстан
Сопровождение программных комплексов (информационных систем) в области здравоохранения
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр электронного здравоохранения"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
104 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа"

105
Денсаулық сақтау саласында кейбір бағдарламалық кешендерді және электрондық тіркелімдерді (ақпараттық жүйелерді) сүйемелдеу, Қазақстан Республикасының ұлттық телемедициналық желісін пайдалануды қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтерді
Денсаулық сақтау саласындағы бағдарламалық кешендер мен электрондық тіркелімдерді (ақпараттық жүйелерді) сүйемелдеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
104 "Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету"

326 500
105-1
Обеспечение функционирования информационных систем в области здравоохранения
Описание бизнес-процессов и разработка предложения стандартных бизнес-процессов в условиях первичной медико-санитарной помощи. Разработка предложений по переводу форм, учетной и отчетной документации в области здравоохранения в электронный формат. Разработка предложений для создания методологии работы DICOM PACS системы (picture archiving and communication system)
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
104 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа"
144128

326 500
105-1
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету
Бизнес-процестердің сипаттамасы және медициналық-санитариялық алғашқы көмек жағдайында стандартты бизнес-процестердің ұсыныстарын әзірлеу. Денсаулық сақтау саласындағы нысандарды, есепке алу және есептік құжаттаманы электрондық форматқа ауыстыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. DICOM PACS жүйесінің (picture archiving and communication system) жұмыс әдістемесін жасау үшін ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
104 "Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету"
144
128

106
Услуги по обеспечению финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Услуги по обеспечению финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
НАО "Фонд социального медицинского страхования"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
102 "Услуги по обеспечению финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
183307
107
Организация работы по развитию санитарной авиации Республики Казахстан
Организация экстренной медицинской помощи населению Республики Казахстан с использованием воздушного транспорта (санитарной авиации).
Организация и координация деятельности региональных отделений санитарной авиации.
Развитие службы санитарной авиации в Республике Казахстан на основе международных стандартов
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный координационный центр экстренной медицины"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
107 "Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации за счет средств республиканского бюджета"
7
388916
108
Услуги по координации в области трансплантологии
Обеспечение кoopдинaции слyжбы тpaнcплaнтaции в Республике Казахстан
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр по координации трансплантации и высокотехнологичных медицинских услуг"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
114 "Услуги по координации в области трансплантологии"
160 465
108-1
Организация работы по развитию санитарной авиации Республики Казахстан
Организация экстренной медицинской помощи населению Республики Казахстан с использованием воздушного транспорта (санитарной авиации), организация и координация деятельности региональных отделений санитарной авиации, развитие службы санитарной авиации в Республике Казахстан на основе международных стандартов
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный координационный центр экстренной медицины"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
117 "Оказание медицинской помощи в форме санитарной авиации за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
2 499 914
109
Охрана общественного здоровья
1. Проведение референсных лабораторных исследований и инструментальных замеров.
2. Организация и проведение программ внешней оценки качества.
3. Ведение санитарно-эпидемиологического мониторинга, сбор информации от регионов РК, статистическая обработка, агрегирование и анализ полученных данных с рекомендациями для Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Комитета санитарно-эпидемиологического контроля по обеспечению санэпидблагополучия населения РК.
4. Внедрение Национальной системы дозорного эпидемиологического надзора и контроля за антимикробной резистентностью в Республике Казахстан.
5. Обеспечение деятельности Оперативного центра по чрезвычайным ситуациям в области общественного здравоохранения.
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"

106
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КЕАҚ
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету"
102 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
183
307
107
Қазақстан Республикасының санитариялық авиациясын дамыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
Әуе көлігін (санитариялық авиацияны) пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының халқына шұғыл медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру.
Өңірлік санитариялық авиация бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру.
Халықаралық стандарттар негізінде Қазақстан Республикасында санитариялық авиация қызметін дамыту
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Ұлттық шұғыл медицинаны үйлестіру орталығы" ШЖҚ РМК
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету"
107 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен санитариялық авиация нысанында медициналық көмек көрсету"
7 388
916
108
Трансплантология саласындағы үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасында транспланттау қызметін үйлестіруді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Транспланттауды және жоғары технологиялық медициналық қызметті үйлестіру жөніндегі республикалық орталық" ШЖҚ РМК
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету"
114 "Трансплантация саласында үйлестіру жүйесін құру бойынша көрсетілетін қызметтер"
160 465
108-1
Қазақстан Республикасының санитариялық авиациясын дамыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
Әуе көлігін (санитариялық авиацияны) пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының халқына шұғыл медициналық көмек көрсетуді ұйымдастыру, өңірлік санитариялық авиация бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру және үйлестіру, халықаралық стандарттар негізінде Қазақстан Республикасында санитариялық авиация қызметін дамыту
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Ұлттық шұғыл медицинаны үйлестіру орталығы" ШЖҚ РМК
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету"
117 "Санитариялық авиация нысанында Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен медициналық көмек көрсету"
2 499 914
109
Қоғамдық денсаулықты сақтау
1. Референстік зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулер жүргізу. 2. Сапаны сырттай бағалау бағдарламаларын ұйымдастыру және өткізу. 3. Санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг жүргізу, ҚР өңірлерінен ақпарат жинау, статистикалық өңдеу, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті үшін санэпидқадағалау қамтамасыз ету бойынша ұсынымдармен алынған деректерді жинақтау және талдау. 4. Қазақстан Республикасында микробқа қарсы төзімділікті шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау мен бақылаудың ұлттық жүйесін енгізу 5. Қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы төтенше жағдайлар жөніндегі Оперативті орталықтың қызметін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"

605 427
6. Разработка и внедрение системы сбора данных, оценки и мониторинга программ профилактики инфекций инфекционного контроля при оказании медицинской помощи. 7. Повышение кадрового потенциала региональных специалистов Комитета санитарно-эпидемиологического контроля и сотрудничающих министерств (ведомств) методом проведения республиканских семинаров, круглых столов, вебинаров, тренингов и обучение на рабочих местах. 8. Разработка (пересмотр) санитарных правил с учетом научного обоснования и мирового опыта. Разработка правил и порядка проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы, определяющих объемы, перечень и кратность лабораторных исследований. 9. Оказание организационно-методической, практической помощи, эпидемиологических расследований по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия.

605 427
6. Медициналық көмек көрсету кезінде инфекциялық бақылау инфекцияларының алдын алу бағдарламаларын бағалау және мониторингілеу, деректерді жинау жүйесін әзірлеу және енгізу
7. Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеттің мамандарының және Министрліктің (ведомстволардың) қызметкерлерінің республикалық семинарлар, дөңгелек стөлдер, вебинарлар, тренингтер және жұмыс орнында оқыту әдісімен кадрлық әлеуетін нығайту
8. Ғылыми негіздей отырып санитариялық ережелерді әзірлеу (қайта қарау). Зертханалық зерттеулердің көлемін, тізбесін және санын анықтайтын санитариялық-эпидемиологиялық сатаптамалар жүргізу ережесі мен тәртібін әзірлеу
9. Санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық мәселелері бойынша ұйымдастыру-әдістемелік, практикалық көмек көрсету, эпидемиологиялық тексеру жүргізу

110
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территориях особо опасных природных очагов инфекции
Эпидемиологическое и эпизоотологическое обследование энзоотичных по чуме и другим особо опасным инфекциям территорий;
обследование населенных пунктов на энзоотичных по чуме и другим особо опасным инфекциям территориях на пораженность блохами и клещами;
обследование населенных пунктов на энзоотичных по чуме и другим особо опасным инфекциям территориях на заселенность грызунами;
обследование населенных пунктов на энзоотичных по чуме и другим особо опасным инфекциям территориях на пораженность блохами и клещами;
проведение полевой и поселковой дезинсекции на энзоотичной по чуме территории не менее 805 100 тыс. кв.м;
проведение поселковой дератизации на энзоотичной по чуме территории;
лабораторные исследования материала от больных и контактных лиц с подозрением на особо опасные (бактериологические, бактериоскопические, иммунологические, молекулярно-генетические). Синтез праймеров для детекции специфичных генов ДНК возбудителей особо опасных инфекций;
лабораторные исследования проб от животных и из окружающей среды на наличие возбудителей особо опасных инфекций (бактериологические, бактериоскопические, иммунологические, молекулярно-генетические). Сбор,
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
5 366 127
взятие и транспортировка материала из природных очагов чумы и других инфекционных болезней (индикация, экспертные исследования); молекулярное-генетическое изучение штаммов возбудителей особо опасных инфекций методом ПЦР. Генетическое типирование штаммов возбудителей ООИ с использованием мультилокусного VNTR анализа (MLVA) и по SNP локусам с помощью методом Melt-MAMA и методом фрагментарного анализа для внутривидовой дифференциации штаммов возбудителей ООИ, выделенных на территории РК. Синтез специфичных олигонуклеотидов для проведения ПЦР и детекции единичных нкулеотидных замен (SNP) методом Melt-MAMA, подбор оптимальных параметров амплификации;
приготовление биологических препаратов для диагностики особо опасных инфекций согласно утвержденному плану на 2020 год;
депонирование штаммов ООИ: Yersinia pestis, Vibrio cholerae, Bacillus anthracis, Francisella tularensis и штаммов по заявке для производственных нужд по линии МЗ РК;
паспортизация коллекционных, депонированных и свежевыделенных штаммов с использованием микробиологических и информационных методов для введения электронного учета, каталогизации и инвентаризации с помощью цифровой системы контроля патогенных микроорганизмов (англ. название PathogenAgentControlSystem);
поддержка жизнеспособности основных биологических
свойств коллекционных, депонированных, референтных, вакцинных, производственных и учебных штаммов республиканской коллекции МЗР: чумного микроба (Yersinia pestis), холерного вибриона (Vibrio cholerae), сибирской язвы (Bacillus anthracis), туляремий (Francisella tularensis), бруцеллеза (Brucella spp.) и с использованием бактериологических методов;
прогноз, оценка рисков и эпидемиологический анализ в природных очагах чумы и других особо опасных инфекций на подконтрольных территориях;
создание электронных геоинформационных карт распространения природных и почвенных очагов особо опасных инфекций;
сбор информации, оценка и подготовка ежемесячного анализа заболеваемости особо опасными инфекциями в мире по официальным данным ВОЗ и международной информационной сети ProMed;
организация обучения на закрепленной территории профессиональных медицинских кадров: эпидемиологов, инфекционистов, биологов, среднего медицинского персонала, дезинфекторов, медицинских работников первичной медико-санитарной помощи и сотрудников иных министерств и ведомств Республики Казахстан на тренингах, семинарах, тренировочных учениях по профилактике и мерам реагирования на биологические угрозы;
участие в подготовке проектов нормативных правовых актов,
методических документов, алгоритмов, регламентов, макетов-образцов листовок, брошюр, постеров, инфографики по профилактике особо опасных инфекций; организация выездов в регионы Республики Казахстан специалистов-консультантов ННЦООИ для оказания консультативно-методической помощи в организации и проведении мероприятий по профилактике и мерам реагирования на особо опасные инфекции

110
Инфекцияның аса қауіпті табиғи ошақтарының аумақтарында халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
Оба және басқа да аса қауіпті инфекциялар бойынша энзоотиялық аумақтарды эпидемиологиялық және эпизоотологиялық тексеру;
оба және басқа да аса қауіпті инфекциялар бойынша энзоотиялық аумақтардағы елді мекендердің бүргемен және кенемен зақымдауын зерттеу;
оба және басқа да аса қауіпті инфекциялар бойынша энзоотиялық аумақтарда елді мекендерде кеміргіштердің мекендеуін зерттеу;
оба және басқа да аса қауіпті инфекциялар бойынша энзоотиялық аумақтардағы елді мекендердің бүргемен және кенемен зақымдауын зерттеу;
оба бойынша энзоотиялық аумақта кемінде 805 100 мың ш. м. далалық және кенттік дезинсекция жүргізу;
оба бойынша энзоотиялық аумақта кенттік дератизация жүргізу;
аса қауіпті (бактериологиялық, бактериоскопиялық, иммунологиялық, молекулярлық-генетикалық) деген күдігі бар науқастардан және байланыста болған
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы Аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК"
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
5 366 127
адамдардан алынған материалды зертханада зерттеу. Аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының ДНҚ спецификалық гендерін детекциялауға арналған праймерлер синтезі;
жануарлардан және қоршаған ортадан алынған сынамаларды аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының болуына зертханада зерттеу (бактериологиялық, бактериоскопиялық, иммунологиялық, молекулярлық-генетикалық). Обаның және басқа да жұқпалы аурулардың табиғи ошақтарынан материал жинау, алу және тасымалдау (индикация, сараптамалық зерттеулер);
ПТР әдісімен аса қауіпті инфекциялар қоздырғыштарының штаммдарын молекулярлық-генетикалық зерттеу. ҚР аумағында бөлінген ақи қоздырғыштарының штаммдарын түрішілік саралау үшін melt-MAMA әдісімен және фрагменттік талдау әдісімен SNP локустары бойынша және мультиокусты VNTR талдауды (MLVA) пайдалана отырып, ақи
қоздырғыштарының штаммаларын генетикалық типтеу. ПТР жүргізу және Melt-MAMA әдісімен бірлі-жарым нкулеотидті алмастыруларды (SNP) анықтау үшін ерекше олигонуклеотидтерді синтездеу, амплификацияның оңтайлы параметрлерін таңдау;
2020 жылға бекітілген жоспарға сәйкес аса қауіпті инфекцияларды диагностикалау үшін биологиялық препараттарды дайындау;
ақи штаммдарын депозитке салу: Yersinia pestis, Vibrio cholerae, Bacillus anthracis, Francisella tularensis және ҚР ДСМ желісі бойынша өндірістік қажеттіліктерге өтінім бойынша штаммдар;
Патогенді микроорганизмдерді бақылаудың цифрлық жүйесінің көмегімен электрондық есепке алуды, каталогтауды және түгендеуді енгізу үшін микробиологиялық және ақпараттық әдістерді пайдалана отырып, коллекциялық, депозиттелген және жаңадан бөлінген штаммдарды паспорттау (ағылш.
PathogenAgentControlSystem атауы); ҚР ДСМ республикалық коллекциясының коллекциялық, депонирленген, референттік, вакциналық, өндірістік және оқу штаммдарының: оба микробының (Yersinia pestis), тырысқақ вибрионының (Vibrio cholerae), күйдіргінің (Bacillus anthracis), туляремияның (Francisella tularensis), бруцеллездің (Brucella spp.) негізгі биологиялық қасиеттерінің өміршендігін және бактериологиялық әдістерді пайдалана отырып қолдау; бақылаудағы аумақтардағы обаның және басқа да аса қауіпті инфекциялардың табиғи ошақтарындағы қауіптерді болжау, бағалау және эпидемиологиялық талдау; аса қауіпті инфекциялардың табиғи және топырақ ошақтарының таралуының электрондық геоақпараттық карталарын жасау; ДДҰ және ProMed халықаралық ақпараттық желісінің ресми деректері бойынша әлемдегі аса қауіпті инфекциялармен сырқаттанудың ай сайынғы талдауын дайындау және бағалау, ақпарат жинау; бекітілген аумақта эпидемиологтарды, инфекционистерді, биологтарды, орта медициналық персоналды, дезинфекторларды, алғашқы медициналық-санитариялық көмектің медицина қызметкерлерін және Қазақстан Республикасының өзге де министрліктері мен ведомстволарының
қызметкерлерін биологиялық қатерлердің алдын алу және оларға ден қою шаралары бойынша тренингтерде, семинарларда, жаттығу оқу-жаттығуларында оқытуды ұйымдастыру;
аса қауіпті инфекциялардың профилактикасы бойынша нормативтік құқықтық актілердің, әдістемелік құжаттардың, алгоритмдердің, регламенттердің, парақшалардың, брошюралардың, постерлердің, инфографиканың макет-үлгілерінің жобаларын дайындауға қатысу;
аса қауіпті инфекциялардың алдын алу және ден қою шаралары жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруда және жүргізуде консультациялық-әдістемелік көмек көрсету үшін АҚИҰҒО маман-консультанттарының Қазақстан Республикасының өңірлеріне шығуын ұйымдастыру

111
Обеспечение деятельности Центральной референс лаборатории по уменьшению биологических угроз
Организация и проведение мероприятий по обеспечению эксплуатации помещений, сооружений, инженерных систем и оборудования, по профилактике, предотвращению и ликвидации внештатных ситуаций, связанных с их эксплуатацией;
обеспечение регулярных тренингов и ретренингов для специалистов лабораторий BSL-2 и BSL-3 ЦРЛ;
оценка биологических рисков стандартных операционных процедур ЦРЛ;
обеспечение лаборатории ЦРЛ стандартизованными биологическими моделями SPF (SpecificPathogenFree) категории – мыши, крысы и кролики линии NewZeelandWhite для проведения научных исследований;
мониторинг здоровья лабораторных животных модели SPF (SpecificPathogenFree); изучение вирулентности возбудителей чумного микроба на модели SPF лабораторных животных
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
243 098
112
Обеспечение эпизоотологического мониторинга в казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к Аральскому морю материковой (прибрежной) территории
Лабораторные исследования проб почв, доставленных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории, на наличие возбудителя сибирской язвы с использованием бактериологических методов исследования; молекулярно-генетическое исследование (ПЦР) проб почв, доставленных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории, на наличие возбудителя сибирской язвы; - молекулярно-генетическое исследование (ПЦР) проб полевого материала (грызуны, эктопаразиты), собранных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к ней территории, на ООИ; -лабораторные исследования подозрительных культур (идентификация), выделенных с казахстанской части острова Возрождения и прилегающей к Аральскому морю материковой (прибрежной) территории, на ООИ
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
35 717
113
Пропаганда здорового образа жизни
Разработка приоритетов, концептуальных идей, методологическое сопровождение и мониторинг мероприятий по пропаганде здорового образа жизни, повышение грамотности населения в вопросах здоровья, санитарная грамотность в профилактике Covid-19, социально значимых заболеваний, профилактике коронавирусной инфекции и других пандемий. Проведение информационно-разъяснительной работы по реабилитации населения, перенесших Covid-19. Межсекторальное межведомственное участие в организации работы с населением, продвижении приверженности к здоровому образу жизни, санитарной грамотности, соблюдение эпидемиологических мер по профилактике Covid-19
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения"
070 "Охрана общественного здоровья"
104 "Пропаганда здорового образа жизни"

111
Биологиялық қатерлерді азайту жөніндегі орталық референс зертханасының қызметін қамтамасыз ету
Үй-жайларды, құрылыстарды, инженерлік жүйелер мен жабдықтарды пайдалануды қамтамасыз ету жөніндегі, оларды пайдалануға байланысты штаттан тыс жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі іс - шараларды ұйымдастыру және жүргізу;
BSL-2 және BSL-3 МДМ зертханаларының мамандары үшін тұрақты тренингтер мен ретренингтерді қамтамасыз ету;
МДМ стандартты операциялық рәсімдерінің биологиялық тәуекелдерін бағалау;
ғылыми зерттеулер жүргізу үшін NewZeelandWhite желісінің тышқандары, егеуқұйрықтары мен қояндары – SPF (SpecificPathogenFree) стандартталған биологиялық модельдерімен МДМ зертханасын қамтамасыз ету;
SPF (SpecificPathogenFree) үлгісіндегі зертханалық жануарлардың денсаулығын бақылау;
зертханалық жануарлардың SPF моделіндегі оба микробының қоздырғыштарының вируленттілігін зерттеу
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы Аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
243 098
112
Возрождение аралының қазақстандық бөлігінде және Арал теңізіне іргелес құрлық (жағалау) аумақта эпизоотологиялық мониторингті қамтамасыз ету
Бактериологиялық зерттеу әдістерін пайдалана отырып, Возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес аумақтан жеткізілген топырақ сынамаларын сібір жарасы қоздырғышының болуын зертханалық зерттеу; возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес аумақтан жеткізілген топырақ сынамаларын сібір жарасы қоздырғышының болуына молекулярлық-генетикалық зерттеу (ПТР) ;
возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және оған іргелес аумақтан АҚИ-ға жиналған далалық материал сынамаларын (кеміргіштер, эктопаразиттер) молекулярлық-генетикалық зерттеу (ПТР);
возрождение аралының қазақстандық бөлігінен және Арал теңізіне іргелес құрлық (жағалау) аумақтан бөлінген күдікті дақылдарды АҚИ-ға зертханалық зерттеу (сәйкестендіру)
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы Аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
35 717
113
Салауатты өмір салтын насихаттау
Басымдықтарды, тұжырымдамалық идеяларды әзірлеу, салауатты өмір салтын насихаттау жөніндегі іс-шараларды әдіснамалық сүйемелдеу және мониторингтеу, халықтың денсаулық мәселелеріндегі сауаттылығын арттыру, Covid-19, әлеуметтік мәні бар аурулардың, коронавирустық инфекцияның және басқа да пандемиялардың алдын алуда санитариялық сауаттылық.
Covid-19 бастан өткерген халықты оңалту бойынша ақпараттық-түсіндіру жұмыстарын жүргізу. Халықпен жұмысты ұйымдастыруға, салауатты өмір салтын ұстануға, санитарлық сауаттылыққа бейілділікті ілгерілетуге сектораралық ведомствоаралық қатысу, Covid-19 профилактикасы бойынша эпидемиологиялық шараларды сақтау
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Қоғамдық денсаулық сақтаудың ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
104 "Саламатты өмір салтын насихаттау"

134 539
114
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
Эпидемиологический надзор за случаями и распространенностью ВИЧ-инфекции, оценка и анализ эпидемиологической ситуации в Республике Казахстан. Организационно-методическое руководство и координация работы центров СПИД, медицинских, международных и общественных организаций по вопросам профилактики, диагностики и лечения ВИЧ-инфекции
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казахский научный центр дерматологии и инфекционных заболеваний"
070 "Охрана общественного здоровья"
105 "Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД"
135 671

134 539
114
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру
Қазақстан Республикасындағы АИТВ-инфекциясының жағдайлары мен таралуын эпидемиологиялық қадағалау, эпидемиологиялық ахуалды бағалау және талдау. АИТВ-инфекциясының профилактикасы, диагностикасы және емдеу мәселелері бойынша ЖИТС орталықтарының, медициналық, халықаралық және қоғамдық ұйымдардың жұмысын үйлестіру және ұйымдастыру-әдістемелік басшылық ету
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Қазақ дерматология және инфекциялық аурулар ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
105 "ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру"
135 671

115
Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
Обеспечение сохранности памятников истории и культуры республиканского значения путем разработки научно-проектной документации, проведения научно-реставрационных работ
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казреставрация"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
100 "Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия за счет средств республиканского бюджета"
1 319 002
116
Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия
Проведение научно-реставрационных работ и музеефикация памятника истории и культуры республиканского значения Комплекс дома-музея Жамбыла и проведение научно-реставрационных работ памятника истории и культуры республиканского значения Литературно-мемориальный дом-музея М.О. Ауэзова, архитектор Г.Г. Герасимов, 1961 год
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казреставрация"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
123 "Воссоздание, сооружение памятников историко-культурного наследия за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
277 583
117
Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа
Разработка научной документации по потенциальным памятникам истории и культуры ЮНЕСКО
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казреставрация"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
101 "Свод и систематизация изучения культурного наследия казахского народа"
14 400
118
Дубляж национальных фильмов, обеспечение непрерывного технологического процесса, тиражирование и дистрибьюция национальных фильмов
Дубляж национальных фильмов, дистрибьюция и тиражирование национальных фильмов, обеспечение непрерывного кинотехнологического процесса
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО "Казахфильм" им. Ш.Айманова"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
104 "Производство национальных фильмов за счет средств республиканского бюджета"

115
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, тұрғызу
Ғылыми-реставрациялау жұмыстарын жүргізу, ғылыми-реставрациялық құжаттамаларды әзірлеу арқылы республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің сақталуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Қазқайтажаңғырту" ШЖҚ РМК
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарлату, қазақтың мәдени мұрасын сақтау, зерделеу және насихаттау, мұрағат ісінің жүзеге асырылу тиімділігін арттыру"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, салу"
1 319 002
116
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін жаңғырту, тұрғызу
Республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіші Жамбыл музей-үйі кешеніне ғылыми-реставрациялық жұмыстар мен музейлендіруді жүргізу және республикалық маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіші М.О. Әуезовтің әдеби-мемориалдық музей үйіне, сәулетші Г.Г. Герасимов, 1961 жыл ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүргізу
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Қазқайтажаңғырту" ШЖҚ РМК
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
123 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін қалпына келтіру, салу"
277 583
117
Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеуді жинақтау және жүйелеу
ЮНЕСКО-ның тарихы мен мәдениетінің әлеуетті ескерткіштері бойынша ғылыми құжаттама әзірлеу
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Қазқайтажаңғырту" ШЖҚ РМК
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарлату, қазақтың мәдени мұрасын сақтау, зерделеу және насихаттау, мұрағат ісінің жүзеге асырылу тиімділігін арттыру"
101 "Қазақ халқының мәдени мұрасын зерделеуді жинақтау және жүйелеу"
14 400
118
Ұлттық фильмдер дубляжы, үздіксіз технологиялық процесті қамтамасыз ету, ұлттық фильмдерді таралымын көбейту және дистрибьюциялау
Ұлттық фильмдерді дубляждау, ұлттық фильмдерді дистрибьюциялау және таралымын көбейту, үздіксіз кинотехнологиялық процесті қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
104 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен ұлттық фильмдерді шығару"

134 712
119
Мероприятия с участием Главы государства
Проведение праздничных мероприятий и торжественных концертов, посвященных государственным, национальным, профессиональным и иным праздникам Республики Казахстан, Ассамблее народа Казахстана, организация концертных программ в рамках официальных встреч Первого Президента Республики Казахстан – Елбасы, Главы государства и Премьер-Министра Республики Казахстан с иностранными делегациями, обеспечение участия в мероприятиях Содружества Независимых Государств, Евразийского экономического союза, Шанхайской организации сотрудничества, ТЮРКСОЙ, ЮНЕСКО и ИСЕСКО, обеспечение участия творческих коллективов и исполнителей в Синьцзян–Уйгурском автономном районе (КНР), обеспечение участия казахстанских исполнителей в международных конкурсах и выступлений молодых дарований и ведущих исполнителей в лучших залах мира, республиканского айтыса акынов, а также организация юбилейных мероприятий в рамках 175-летнего юбилея Жамбыла Жабаева и 30-летия Независимости Республики Казахстан, в том числе проведение республиканского конкурса, гала-концерта в рамках торжественной церемонии награждения Национального конкурса "Мерейлі отбасы-2021", общенационального Дня домбры "Нағыз қазақ қазақ емес, нағыз қазақ – домбыра"
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО "Қазақ әуендері"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
105 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий за счет средств республиканского бюджета"
2 805 461

134 712
119
Мемлекет басшысының қатысуымен өтетін іс-шаралар
Қазақстан Республикасының мемлекеттік, ұлттық, кәсіби және басқа да мерекелеріне, Қазақстан халқы Ассамблеясына арналған мерекелік іс-шаралар мен салтанатты концерттер өткізу, Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасының, Мемлекет басшысы мен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің шетелдік делегациялармен ресми кездесулері шеңберінде концерттік бағдарламалар ұйымдастыру, Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы, Еуразиялық экономикалық одақ, Шанхай ынтымақтастық ұйымы, ТҮРКСОЙ, ЮНЕСКО және ИСЕСКО іс-шараларына қатысуды қамтамасыз ету, Шыңжаң-Ұйғыр автономиялық ауданында (ҚХР) шығармашылық ұжымдар мен орындаушылардың қатысуын қамтамасыз ету, қазақстандық орындаушылардың халықаралық конкурстарға қатысуын және жас дарындар мен жетекші орындаушылардың әлемнің үздік залдарында өнер көрсетуін қамтамасыз ету, республикалық ақындар айтысын, сондай-ақ Жамбыл Жабаевтың 175-жылдық мерейтойы және Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығы шеңберінде мерейтойлық іс-шаралар ұйымдастыру, оның ішінде "Мерейлі отбасы-2021" ұлттық конкурсының, "Нағыз қазақ – қазақ емес, нағыз қазақ – домбыра" жалпыұлттық Домбыра күнінің салтанатты марапаттау рәсімі шеңберінде республикалық конкурс, гала-концерт өткізу
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Қазақ әуендері" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарылату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және архив ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
105 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу"
2 805 461

120
Мероприятия с участием Главы государства
Популяризация хореографического искусства путем воспроизведения произведений искусства через танцы и балет. Пропаганда хореографического искусства, международное сотрудничество в области хореографии. Осуществление сопутствующих услуг по проведению социально значимых и культурных мероприятий для приобретения услуг по классическому танцу и балету
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
ТОО "Театр "Астана Балет"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
105 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий за счет средств республиканского бюджета"
127 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
3 522 050
121
Мероприятия с участием Главы государства
Проведение дней культуры Беларуси, России в Казахстане и Казахстана в Норвегии, Кыргызстане
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО "Қазақ әуендері"
033 "Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства, сохранение, изучение и популяризация казахстанского культурного наследия и повышение эффективности реализации архивного дела"
127 "Проведение социально значимых и культурных мероприятий за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
1 360 857
122
Подготовка спортсменов международного класса и спортивного резерва, обеспечение подготовки к участию в международных спортивных соревнованиях членов национальных сборных команд по олимпийским видам спорта
Организация республиканских, международных спортивных мероприятий и участие сборных команд Республики Казахстан по олимпийским видам спорта в международных соревнованиях
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
ОО "Национальный олимпийский комитет Республики Казахстан"
036 "Развитие спорта высших достижений"
100 "Обеспечение развития спорта высших достижений за счет средств республиканского бюджета"
15 553 757
123
Подготовка спортсменов международного класса и спортивного резерва, обеспечение подготовки к участию в международных спортивных соревнованиях членов национальных сборных команд по паралимпийским видам спорта
Организация республиканских, международных спортивных мероприятий и участие сборных команд Республики Казахстан по паралимпийским видам спорта в международных соревнованиях
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
ОО "Национальный паралимпийский комитет Республики Казахстан"
036 "Развитие спорта высших достижений"
100 "Обеспечение развития спорта высших достижений за счет средств республиканского бюджета"

120
Мемлекет басшысының қатысуымен өтетін іс-шаралар
Хореография өнерін классикалық би және балет өнерінің туындыларын орындау арқылы кеңінен тарату. Хореография өнерін насихаттау және хореография саласында халықаралық қатынастар. Әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шараларды өткізу бойынша классикалық би және балет саласындағы қызметтерді сатып алу үшін ілеспе қызметтерді іске асыру
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Астана Балет" театры" ЖШС
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарлату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
105 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу"
127 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу"
3 522 050
121
Мемлекет басшысының қатысуымен өтетін іс-шаралар
Беларусьтің, Ресейдің Қазақстандағы және Қазақстанның Норвегиядағы, Қырғызстандағы мәдениет күндерін өткізу
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Қазақ әуендері" АҚ
033 "Мәдениет және өнер саласындағы бәсекелестікті жоғарлату, қазақстандық мәдени мұраны сақтау, зерделеу мен насихаттау және мұрағат ісінің іске асырылу тиімділігін арттыру"
127 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен әлеуметтік маңызы бар және мәдени іс-шаралар өткізу"
1 360 857
122
Халықаралық дәрежедегі спортшылар мен спорт резервін даярлау, олимпиадалық спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалар мүшелерін халықаралық спорттық жарыстарға қатысуға даярлауды қамтамасыз ету
Республикалық, халықаралық спорттық іс-шараларды ұйымдастыру және олимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының халықаралық жарыстарға қатысуы
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада комитеті" ҚБ
036 "Жоғары жетістіктер спортын дамыту"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен жоғары жетістіктер спортын дамытуды қамтамасыз ету"
15 553 757
123
Халықаралық дәрежедегі спортшылар мен спорт резервін даярлау, паралимпиадалық спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалар мүшелерін халықаралық спорттық жарыстарға қатысуға даярлауды қамтамасыз ету
Республикалық, халықаралық спорттық іс-шараларды ұйымдастыру және паралимпиадалық спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының халықаралық жарыстарға қатысуы
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Қазақстан Республикасының Ұлттық паралимпиада комитеті" ҚБ
036 "Жоғары жетістіктер спортын дамыту"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен жоғары жетістіктер спортын дамытуды қамтамасыз ету"

2 114 948
124
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей в Казахской национальной академии хореографии
Организация подготовки учебного процесса и предоставление образовательных услуг
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
НАО "Казахская национальная академия хореографии"
041 "Подготовка кадров в области культуры и искусства"
103 "Обеспечение образовательного процесса в области хореографии"
732 772

2 114 948
124
Қазақ ұлттық хореография академиясында мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
Оқу процесіне дайындықты ұйымдастыру және білім беру қызметтерін ұсыну
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Қазақ ұлттық хореография академиясы" КЕАҚ
041 "Мәдениет пен өнер саласында кадрлар даярлау"
103 "Хореография саласындағы білім беру үрдісін қамтамасыз ету"
732 772

124-1
Обучение и воспитание одаренных в культуре и искусстве детей в Казахской национальной академии хореографии
Организация подготовки учебного процесса и предоставление образовательных услуг
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казахская национальная академия хореографии"
041 "Подготовка кадров в области культуры и искусства"
103 "Обеспечение образовательного процесса в области хореографии"
370 446
125
Мероприятия по формированию национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке

124-1
Қазақ ұлттық хореография академиясында мәдениеттегі және өнердегі дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
Оқу процесіне дайындықты ұйымдастыру және білім беру қызметтерін ұсыну
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
"Қазақ ұлттық хореография академиясы" ШЖҚ РМК
041 "Мәдениет және өнер саласында кадрлар даярлау"
103 "Хореография саласында білім беру процесін қамтамасыз ету"
370 446
125
Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру және оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілету жөніндегі іс-шаралар

Реализация мероприятий в рамках Государственной программы развития туристской отрасли на 2019 – 2025 годы, в том числе продвижение внутреннего туризма и цифровизация отрасли
Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АО "Национальная компания "Kazakh Tourism"
043 "Формирование национального туристского продукта и продвижение его на международном и внутреннем рынке"
100 "Формирование туристского имиджа Казахстана за счет средств республиканского бюджета"
102 "Формирование туристского имиджа Казахстана за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
1 321 439
126
Услуги по обеспечению функционирования ядерных, радиоционных и электрофизических установок РГП "Национальный ядерный центр РК"
Комплекс услуг по техническому обслуживанию систем и оборудования, планово-профилактическим ремонтам, контролю состояния технологических систем и элементов ядерных, радиационных и электрофизических установок. Содержание и текущий ремонт зданий и сооружений и оплата труда технического персонала
Министерство энергетики Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный ядерный центр Республики Казахстан" Министерства энергетики РК
036 "Развитие атомных и энергетических проектов"
101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"
409 597
127
Услуги по обеспечению функционирования ядерных, радиационных и электрофизических установок РГП "Институт ядерной физики"
Обеспечение безопасного функционирования базовых экспериментальных установок РГП "Институт ядерной физики" для успешного выполнения научно-технических программ и международных проектов (комплекс услуг по содержанию зданий, сооружений, транспорта, оплате труда персонала, приобретению материалов, ремонту оборудования, оплате коммунальных услуг, налогов)
Министерство энергетики Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Институт ядерной физики" Министерства энергетики РК
036 "Развитие атомных и энергетических проектов"
101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"
539 281
128
Услуги по обеспечению функционирования геофизических установок РГП "Национальный ядерный центр РК"
Обеспечение комплекса услуг по безопасному функционированию геофизических установок РГП на ПХВ "Национальный ядерный центр Республики Казахстан" Министерства энергетики РК, включающего планово-профилактические, ремонтные работы; контроль за эксплуатационными параметрами оборудования, поставку расходных материалов, обслуживание и ремонт вспомогательных технологических систем, транспортно-технологического оборудования, зданий и сооружений, систем обеспечения жизнедеятельности, административное сопровождение
Министерство энергетики Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный ядерный центр Республики Казахстан" Министерства энергетики РК
036 "Развитие атомных и энергетических проектов"
101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"

Туристік саланы дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру, оның ішінде ішкі туризмді ілгерілету және саланы цифрландыру
Қазақстан Республикасының Mәдениет және спорт министрлігі
"Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" АҚ
043 "Ұлттық туристік өнімді қалыптастыру және оны халықаралық және ішкі нарықта ілгерілету"
100 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру"
102 "Қазақстан Республикасының Ұлттық фондынан берілетін нысаналы трансферт есебінен Қазақстанның туристік имиджін қалыптастыру"
1 321 439
126
"ҚР Ұлттық ядролық орталығы" РМК-ның ядролық және электрофизикалық қондырғыларының жұмыс істеуін қамтамасыз жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Жүйелер мен жабдықтарға техникалық қызмет көрсету, жоспарлық алдын алу жөндеулері, ядролық, радиациялық және электрофизикалық қондырғылардың технологиялық жүйелері мен элементтерінің жай-күйін бақылау бойынша көрсетілетін қызметтер кешені. Ғимараттар мен құрылыстарды күтіп ұстау және ағымдық жөндеу, техникалық персоналдың еңбегіне ақы төлеу
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" ШЖҚ РМК
036 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасының аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
409 597
127
"Ядролық физика институты" РМК ядролық, радиациялық және электрофизикалық қондырғыларының жұмыс істеуін қамтамасыз ету бойынша қызметтер
Ғылыми-техникалық бағдарламаларды және халықаралық жобаларды табысты орындау үшін "Ядролық физика институты" РМК базалық эксперименттік қондырғыларының қауіпсіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету (ғимараттарды, құрылыстарды, көлікті күтіп-ұстау, персоналға еңбекақы төлеу, материалдарды сатып алу, жабдықтарды жөндеу, коммуналдық қызметтерге ақы төлеу, салықтар)
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Ядролық физика институты" ШЖҚ РМК
036 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасы аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
539 281
128
"ҚР Ұлттық ядролық орталығы" РМК геофизикалық қондырғыларының жұмыс істеуін қамтамасыз жөніндегі көрсетілетін қызметтер
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" РМК геофизикалық қондырғыларының қауіпсіз іс-қимыл жасаулары бойынша қызметтер кешенін қамтамасыз ету, оған жоспарлы-алдын алу, жөндеу жұмыстары, жабдықтарды пайдалану параметрлерін бақылау, шығын материалдарын жеткізу, қосалқы технологиялық жүйелерге, тасымалдаушы-технологиялық жабдықтарға, ғимараттар мен құрылыстарға қызмет көрсету мен жөндеу, тіршілікті қамтамасыз ету жүйелері, әкімшілік сүйемелдеу кіреді
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" ШЖҚ РМК
036 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасы аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"

191 423
129
Услуги по содержанию реакторной установки БН-350 в радиационно и пожаробезопасном состоянии
Обеспечение радиационной и пожарной безопасности реакторной установки БН-350
Министерство энергетики Республики Казахстан
ТОО "МАЭК-Казатомпром"
036 "Развитие атомных и энергетических проектов" 101 "Обеспечение радиационной безопасности на территории Республики Казахстан"
1 035 102
130
Оказание аналитической и консультационной поддержки взаимодействия между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития
Изучение опыта стран по вступлению в ОЭСР и выработка рекомендаций на основе опыта этих стран для Республики Казахстан; аналитическая и консультационная поддержка государственных органов по реализации обзоров ОЭСР в рамках Меморандума и II фазы Страновой программы; мониторинг исполнения Дорожной карты по реализации рекомендаций ОЭСР; мониторинг реализации Плана действий по взаимодействию с ОЭСР; формирование ежеквартального электронного дайджеста "Казахстан-ОЭСР"
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
103 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства за счет Национального фонда Республики Казахстан"

191 423
129
БН-350 реакторлық қондырғысын радиациялық және өрт қауіпсіз жағдайда ұстау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
БН-350 реакторлық қондырғысының радиациялық және өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
"МАЭК-Казатомпром" ЖШС
036 "Атомдық және энергетикалық жобаларды дамыту"
101 "Қазақстан Республикасы аумағында радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету"
1 035
102
130
Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасындағы өзара іс-қимылға талдамалық және консультациялық қолдау көрсету
Елдердің ЭЫДҰ кіру тәжірибелерін зерделеу және Қазақстан Республикасы үшін осы елдер тәжірибелерінің негізінде ұсынымдар әзірлеу; Меморандум мен Елдік бағдарламаның ІІ фазасы шеңберінде ЭЫДҰ шолуларын іске асыруда мемлекеттік органдарды талдамалық және консультациялық қолдау; ЭЫДҰ ұсынымдарын іске асыру жөнінде жол картасының орындалуын мониторингтеу; ЭЫДҰ-мен өзара іс-қимыл жөніндегі іс-қимыл жоспарын іске асыру мониторингі; тоқсан сайын электронды "Қазақстан-ЭЫДҰ" дайджестін қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
103 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

328 079
131
Аналитическое сопровождение разработки Прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан посредством исследования внешних и внутренних условий развития и совершенствования инструментов моделирования
Анализ текущих тенденций развития казахстанской и мировой экономики, мировых товарных рынков, а также актуализация базы прогнозного инструментария и улучшение экономико-математических расчетов для разработки Прогноза социально-экономического развития Казахстана
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

328 079
131
Сыртқы және ішкі даму жағдайын зерттеу және модельдеу құралдарын жетілдіру арқылы Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеуді талдамалық сүйемелдеу
Қазақстандық және әлемдік экономиканы, әлемдік тауар нарықтарын дамытудың, сондай-ақ болжамдық құрал базасын жаңартудың ағымдағы үрдістерін талдауды жүргізу және Қазақстанның әлеуметтік-экономикалық даму болжамын әзірлеу үшін экономикалық-математикалық есептеулерді жақсарту
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

30 000
132
Проведение статистических наблюдений для включения Казахстана в рейтинг IMD и анализа уровня конкурентоспособности страны
Проведение статистических наблюдений для включения Казахстана в рейтинг IMD и анализа уровня конкурентоспособности страны
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

30 000
132
Қазақстанды IMD рейтингіне қосу және елдің бәсекеге қабілеттілік деңгейін талдау үшін статистикалық байқаулар жүргізу
Қазақстанды IMD рейтингіне қосу және елдің бәсекеге қабілеттілік деңгейін талдау үшін статистикалық байқаулар жүргізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

65 626
133
Исследование по вопросам совершенствования государственного регулирования предпринимательской деятельности
Проведение дальнейшей целенаправленной работы по вопросам совершенствования государственного регулирования предпринимательской деятельности с учетом анализа лучших стандартов и практик развитых стран
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
103 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства за счет Национального фонда Республики Казахстан"

65 626
133
Кәсіпкерлік қызметті мемлекеттік реттеуді жетілдіру мәселелері бойынша зерттеу
Дамыған елдердің үздік стандарттарын және практикаларын талдауды ескере отырып, кәсіпкерлік қызметті мемлекеттік реттеуді жетілдіру мәселелері бойынша әрі қарайғы нысаналы жұмыс жүргізу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету" 103 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

555 000
134
Исключен постановлением Правительства РК от 10.11.2021 № 807 (вводится в действие с 01.01.2021).
135
Услуга по научному и методическому обеспечению мобилизационной подготовки и мобилизации
Исследование методологических основ и международной практики по порядку проведения анализа состояния и методики оценки мобилизационной готовности государства за отчетный период (год) с разработкой методологического руководства
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

555 000
134
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 10.11.2021 № 807 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
135
Жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыруды ғылыми және әдістемелік қамтамасыз ету жөніндегі қызмет
Әдіснамалық нұсқаманы әзірлей отырып, мемлекеттің есепті кезеңдегі (жыл) жұмылдыру дайындығының жай-күйі мен бағалау әдістемесіне талдау жүргізу тәртібі бойынша әдіснамалық негіздер мен халықаралық тәжірибелерді зерттеу
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

37 000
136
Анализ и мониторинг социально-экономических реформ
Мониторинг и оценка хода отраслевых и институциональных реформ в рамках стратегических документов и отдельных поручений Президента Республики Казахстан; выявление системных проблем и рисков в социально-экономической сфере, региональной политике, а также по иным важным направлениям развития страны; выработка рекомендаций, направленных на повышение эффективности реализации реформ, отраслевой и региональной государственной политики, качества работы государственных органов и квазигосударственного сектора
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
103 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства за счет Национального фонда Республики Казахстан"
335 222

37 000
136
Әлеуметтік-экономикалық реформаларды талдау және мониторингтеу
Стратегиялық құжаттар мен Қазақстан Республикасы Президентінің жеке тапсырмалары шеңберіндегі салалық және институционалдық реформалардың барысын мониторингтеу мен бағалау; әлеуметтік-экономикалық саладағы, өңірлік саясаттағы, сондай-ақ ел дамуының басқа да маңызды бағыттарындағы жүйелі проблемалар мен қауіптерді анықтау; реформалардың, салалық және өңірлік мемлекеттік саясаттың іске асырылу тиімділігін, мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік сектор жұмысының сапасын арттыруға бағытталған ұсынымдар тұжырымдау
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
103 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
335 222

137
Экспертно-аналитическое сопровождение региональной политики, социально-экономического развития регионов, выявления резервов роста экономики регионов, в том числе разработка рекомендаций по оценке и мониторингу уровня комфортности проживания населения в городских и сельских населенных пунктах
Разработка периодического национального рейтинга качества жизни городов. Организация мониторинга обеспеченности объектами и услугами Системы региональных стандартов населенных пунктов страны
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
378 339
138
Выработка рекомендаций по развитию институциональной среды и методологии государственно-частного партнерства - 4-ый этап
Выработка рекомендаций по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в сфере государственно-частного партнерства и интегрированные с ними проекты нормативных правовых актов
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Казахстанский центр государственно-частного партнерства"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

137
Өңірлік саясатты, өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуын сараптамалық-талдамалық сүйемелдеу, өңірлер экономикаларының өсу резервілерін анықтау, оның ішінде, қалалық және ауылдық елді мекендерде халықтың тұру қолайлылығының деңгейін бағалау және мониторингтеу бойынша ұсынымдар тұжырымдау
Қалалардың тұрмыс сапасының мерзімді ұлттық рейтингін әзірлеу. Елдің елді мекендерінің Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен қамтамасыз етілуін мониторингтеуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
378 339
138
Мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің институционалдық ортасын және әдіснамасын дамыту бойынша ұсынымдар тұжырымдау – 4 кезең
Қазақстан Республикасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы заңнамасын жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлеу және олармен интеграцияланған нормативтік құқықтық актілердің жобалары
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

140 159
139
Выработка рекомендаций по вопросам экономической эффективности государственных инвестиционных проектов
Выработка рекомендаций по определению нового подхода к принятию решений по проектам развития и определению эффективности планирования и реализации инвестиционных проектов
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Казахстанский центр государственно-частного партнерства"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"

140 159
139
Мемлекеттік инвестициялық жобалардың экономикалық тиімділігі бойынша ұсыныстар әзірлеу
Зерттеу даму жобалары бойынша шешім қабылдаудың жаңа тәсілін анықтау және инвестициялық жобаларды жоспарлау мен іске асырудың тиімділігін анықтау бойынша ұсыныстар әзірлеуді қамтиды
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

30 999
140
Проведение научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан
Осуществление научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан в соответствии с требованиями Правил проведения научной экспертизы проектов нормативных правовых актов:
1) оценка качества, обоснованности, своевременности, правомерности проекта, соблюдения в проекте закрепленных Конституцией Республики Казахстан прав человека и гражданина;

30 999
140
Қазақстан Республикасы заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу
Нормативтік құқықтық акт жобаларына ғылыми сараптама жүргізу қағидаларының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасының заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптаманы жүзеге асыру:
1) жобаның сапасын, негізділігін, уақтылығын, заңдылығын, Қазақстан Республикасының Конституциясында бекітілген адам және азамат құқықтарының жобада сақталуын бағалау;

2) определение возможной эффективности нормативного правового акта;
3) выявление возможных отрицательных последствий принятия проекта в качестве нормативного правового акта
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
115 "Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан"

2) нормативтік құқықтық актінің ықтимал тиімділігін айқындау;
3) жобаның нормативтік құқықтық акт ретінде қабылдануының ықтимал теріс салдарын анықтау
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
115 "Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы"

77 235
141
Оказание государственных услуг по организации развития инвестиционных проектов республиканского значения
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
003 "Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне"
005 "За счет внутренних источников"
46
973837
142
Исследования в рамках республиканской целевой научно-технической программы "Создание государственной системы межотраслевой научно-технической информации Республики Казахстан на основе специальных материалов"
Обеспечение субъектов индустриально-инновационного развития Республики Казахстан межотраслевой информацией о зарубежных достижениях науки и техники, передовых технологиях и производствах на основе специальных материалов
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр технологического прогнозирования"
090 "Содействие развитию отраслей промышленности"
102 "Исследования в области индустриального развития Республики Казахстан"
122 059

77 235
141
Республикалық маңызы бар инвестициялық жобаларды дамытуды ұйымдастыру жөніндегі мемлекеттік қызметтер көрсету
Республикалық деңгейдегі автомобиль жолдарын дамыту
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
003 "Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту"
005 "Ішкі көздер есебінен"
46
973 837
142
Республикалық нысаналы ғылыми-техникалық бағдарламаны іске асыру шеңберіндегі зерттеулер: "Арнайы материалдар негізінде Қазақстан Республикасының салааралық ғылыми-техникалық ақпаратының мемлекеттік жүйесін құру"
Арнайы материалдар негізінде Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық даму субъектілерін ғылым мен техниканың шетелдік жетістіктері, озық технологиялары мен өндірістері туралы салааралық ақпаратпен қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Ұлттық технологиялық болжау орталығы" ШЖҚ РМК
090 "Өнеркәсіп салаларының дамуына жәрдемдесу"
102 "Қазақстан Республикасының индустриялық дамуы саласындағы зерттеулер"
122 059

143
Оказание государственных услуг по организации выполнения ремонта и содержания автомобильных дорог республиканского значения
Организация капитального, среднего и текущего ремонта, содержания автомобильных дорог республиканского значения
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
091 "Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования"
108 "Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения за счет республиканского бюджета"
109 "Средний ремонт автомобильных дорог республиканского значения за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
95 765 416
144
Обеспечение безопасности судоходства на внутренних водных путях
Обеспечение безопасности судоходства в акватории порта Баутино, гарантированных габаритов судового хода на судоходных участках внутренних водных путей Иртышского и Урало-Каспийского бассейнов, р.Или, Капчагайскому водохранилищу и озеру Балхаш посредством реализации мероприятий по выставлению (снятию) и содержанию знаков навигационного оборудования, дноуглублению, выправлению, дноочищению, русловым проектным изысканиям, изготовлению и ремонту знаков навигационного инвентаря и оборудования, содержанию и ремонту СУДС, судоходных шлюзов и судов технического флота, обновлению и модернизации судов технического флота
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Республиканское государственное казенное предприятие "Қазақстан су жолдары" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
092 "Развитие, содержание водного транспорта и водной инфраструктуры"
100 "Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов"
13 607 025
145
Совершенствование нормативно-технических документов и сметно-нормативной базы в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
1. Оцифровка нормативных правовых актов и нормативных технических документов в области архитектуры, градостроительства и строительства. 2. Совершенствование нормативной базы строительной сферы Республики Казахстан путем своевременной разработки необходимых нормативных технических документов
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры"
225 "Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
100 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"

143
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарында жөндеуді және күтіп ұстауды ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтерді орындау
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуді, күтіп ұстауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
091 "Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру"
108 "Республикалық бюджет есебінен республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру"
109 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу"
95 765 416
144
Ішкі су жолдарындағы кеме қатынасы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
Баутино порты су айдынындағы кеме қатынасы қауіпсіздігін, Ертіс және Орал-Каспий алаптарында, Іле өзені, Қапшағай суқоймасы мен Балқаш көлі ішкі су жолдарының кеме қатынайтын учаскелерінде кепілдік габариттерді навигациялық жабдықтар белгілерін қою (алу) және навигациялық жабдықтар белгілерін күтіп-ұстау, түп тереңдету, тегістеу, түп тазалау, арналық жобалық зерттеулер, навигациялық құралдар мен жабдықтарды жасау және жөндеу, КҚБЖ , кеме қатынасы шлюздері мен техникалық флот кемелерін күтіп-ұстау және жөндеу, техникалық флот кемелерін жаңарту және жаңғырту бойынша шараларды жүргізу арқылы қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Қазақстан су жолдары" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
092 "Су көлігін және су инфрақұрылымын ұстау, дамыту"
100 "Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді күтіп-ұстау"
13 607 025
145
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды және сметалық-нормативтік базаны жетілдіру
1.Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы нормативтік құқықтық актілерді және нормативтік-техникалық құжаттарды цифрлау;
2. Қажетті нормативтік-техникалық құжаттарды уақытылы әзірлеу жолымен Қазақстан Республикасы құрылыс саласының нормативтік базасын жетілдіру
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты" АҚ
225 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру"
100 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар ды жетілдіру"

1 362 397
146
Инвентаризация подземных и надземных коммуникаций на застроенной территории
Инвентаризация подземных и надземных коммуникаций на застроенной территории
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр государственного градостроительного планирования и кадастра" (РГП "Госградкадастр")
225 "Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
100 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
101 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
1 309 280

1 362 397
146
Құрылыс салынған аумақтарда жерасты және жерүсті коммуникацияларына түгендеу жүргізу
Құрылыс салынған аумақтарда жерасты және жерүсті коммуникацияларына түгендеу жүргізу
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Республикалық мемлекеттік қала құрылысын жоспарлау және кадастр орталығы" ШЖҚ РМК
("Мемқалақұрылыскадастры" РМК)
225 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру"
100 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру"
101 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен"
1 309 280

147
Корректировка (актуализация) Межрегиональной схемы территориального развития Южного региона
Межрегиональная схема территориального развития Южного региона представляет собой градостроительную стратегию долгосрочного развития территории и содержит проектные предложения на промежуточный, расчетный и прогнозный сроки проектирования, включая потребность населения и бизнеса в инфраструктуре
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр государственного градостроительного планирования и кадастра" (РГП "Госградкадастр")
225 "Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
100 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
467 954
148
Корректировка (актуализация) Межрегиональной схемы территориального развития Центрального региона
Межрегиональная схема территориального развития центрального региона представляет собой градостроительную стратегию долгосрочного развития территории и содержит проектные предложения на промежуточный, расчетный и прогнозный сроки проектирования, включая потребность населения и бизнеса в инфраструктуре
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр государственного градостроительного планирования и кадастра"
(РГП "Госградкадастр")
225 "Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
100 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
148 103
149
Корректировка (актуализация) Межрегиональной схемы территориального развития Западного региона
Межрегиональная схема территориального развития Западного региона представляет собой градостроительную стратегию долгосрочного развития территории и содержит проектные предложения на промежуточный, расчетный и прогнозный сроки проектирования, включая потребность населения и бизнеса в инфраструктуре
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр государственного градостроительного планирования и кадастра" (РГП "Госградкадастр")
225 "Реализация мероприятий по совершенствованию архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
100 "Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
95 011
150
Оказание государственных услуг по организации развития инвестиционных проектов республиканского значения, осуществляемых в форме выполнения государственного задания
В целях увеличения объема транзитных перевозок грузов автомобильным транспортом планируется модернизация пунктов пропуска
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
240 "Строительство и реконструкция пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан"

147
Оңтүстік өңірді аумақтық дамытудың өңіраралық схемасын түзету (өзектендіру)
Оңтүстік өңірді аумақтық дамытудың өңіраралық схемасы аумақты ұзақ мерзімді дамытудың қала құрылысы стратегиясы болып табылады және халық пен бизестің инфрақұрылымға деген қажеттілігін қоса жобалаудың аралық, есептік және болжамды мерзімдеріне жобалық ұсыныстарын қамтиды
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Республикалық мемлекеттік қала құрылысын жоспарлау және кадастр орталығы" ШЖҚ РМК ("Мемқалақұрылыскадастры" РМК)
225 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру"
100 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар ды жетілдіру"
467 954
148
Орталық өңірді аумақтық дамытудың өңіраралық схемасын түзету (өзектендіру)
Орталық өңірді аумақтық дамытудың өңіраралық схемасы аумақты ұзақ мерзімді дамытудың қала құрылысы стратегиясы болып табылады және халық пен бизестің инфрақұрылымға деген қажеттілігін қоса жобалаудың аралық, есептік және болжамды мерзімдеріне жобалық ұсыныстарын қамтиды
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Республикалық мемлекеттік қала құрылысын жоспарлау және кадастр орталығы" ШЖҚ РМК ("Мемқалақұрылыскадастры" РМК)
225 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру"
100 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар ды жетілдіру"
148 103
149
Батыс өңірді аумақтық дамытудың өңіраралық схемасын түзету (өзектендіру)
Батыс өңірді аумақтық дамытудың өңіраралық схемасы аумақты ұзақ мерзімді дамытудың қала құрылысы стратегиясы болып табылады және халық пен бизестің инфрақұрылымға деген қажеттілігін қоса жобалаудың аралық, есептік және болжамды мерзімдеріне жобалық ұсыныстарын қамтиды
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"Республикалық мемлекеттік қала құрылысын жоспарлау және кадастр орталығы" ШЖҚ РМК ("Мемқалақұрылыскадастры" РМК)
225 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру іс-шараларын іске асыру"
100 "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар ды жетілдіру"
95 011
150
Республикалық маңызы бар инвестициялық жобалардың дамуын ұйымдастыру бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету
Автомобиль көлігімен транзиттік жүк тасымалдарының көлемін ұлғайту мақсатында өткізу пункттерін жаңғырту жоспарланып отыр
Қазақстан Республикасының Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" АҚ
240 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өтетін өткізу пункттерін жаңарту және құрылысы"

729 438
151
Проведение исследований по совершенствованию системы государственного аудита и финансового контроля
Исследование актуальных вопросов, направленных на совершенствование методов выявления и профилактики финансовых нарушений, в целях эффективного осуществления государственного аудита и финансового контроля
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
ТОО "Центр исследований, анализа и оценки эффективности"
007 "Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля"
101 "Исследования в сфере государственного аудита и финансового контроля"
201 393

729 438
151
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру бойынша зерттеулер жүргізу
Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылауды тиімді жүргізу мақсатында қаржылық бұзушылық тарды анықтау және профилактика әдістерін жетілдіруге бағытталған өзекті мәселелерді зерттеу
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
"Зерттеулер, талдау және тиімділікті бағалау орталығы" ЖШС
007 "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру"
101 "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау саласындағы зерттеулер"
201 393

152
Аналитическое сопровождение оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов
Оценка эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
ТОО "Центр исследований, анализа и оценки эффективности"
007 "Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля"
102 "Оказание аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления и регионального развития"
247 021
153
Консультационные услуги по оценке деятельности, включающие в себя экспертно-аналитическое и методологическое сопровождение оценки эффективности деятельности местных исполнительных органов
Оценка деятельности, включающая в себя экспертно-аналитическое и методологическое сопровождение оценки эффективности деятельности местных исполнительных органов
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
ТОО "Центр исследований, анализа и оценки эффективности"
007 "Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля"
102 "Оказание аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления и регионального развития"
13 230
154
Проведение рейтинга регионов и городов по легкости ведения бизнеса
Рейтинг регионов и городов по легкости ведения бизнеса
Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета
ТОО "Центр исследований, анализа и оценки эффективности"
007 "Совершенствование системы государственного аудита и финансового контроля"
102 "Оказание аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления и регионального развития"
48 000
155
Услуги по проведению очередного конкурсного отбора в Президентский молодежный кадровый резерв
Оказание государственной услуги по проведению отбора в Президентский молодежный кадровый резерв
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан
001 "Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы"
100 "Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию и реализации единой государственной политики в сфере государственной службы"

152
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділі гін бағалауды талдамалық сүйемелдеу
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалау
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
"Зерттеулер, талдау және тиімділікті бағалау орталығы" ЖШС
007 "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару және өңірлік даму саласында талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
247 021
153
Жергілікті атқарушы органдар қызметі нің тиімділігін бағалауды сараптамалық-талдамалық және әдіснамалық сүйемелдеу қамтыла тын қызметті бағалау жөніндегі консультациялық қызметтер
Жергілікті атқарушы органдар қызметінің тиімділігін бағалауды сараптамалық-талдамалық және әдіснамалық сүйемелдеу қамтылатын қызметті бағалау
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
"Зерттеулер, талдау және тиімділікті бағалау орталығы" ЖШС
007 "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару және өңірлік даму саласында талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
13 230
154
Бизнес жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингісін өткізу
Бизнес жүргізу жеңілдігі бойынша өңірлер мен қалалар рейтингісі
Республикалық бюджеттiң атқарылуын бақылау жөнiндегi есеп комитетi
"Зерттеулер, талдау және тиімділікті бағалау орталығы" ЖШС
007 "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау жүйесін жетілдіру"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару және өңірлік даму саласында талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
48 000
155
Президенттік жастар кадр резервіне кезекті конкурстық іріктеу жүргізу бойынша қызметтер
Президенттік жастар кадр резервіне кезекті конкурстық іріктеу жүргізу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы мемлекеттік басқару академиясы
001 "Мемлекеттік қызмет саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
100 "Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету"

70 541
156
Услуга по организации и проведению обучения для медицинских и иных сотрудников системы Управления Делами Президента Республики Казахстан
Организация и проведение обучений медицинских и иных сотрудников системы Управления Делами Президента Республики Казахстан с целью поддержания и развития профессиональных и коммуникативных компетенций в функциональной деятельности
Управление Делами Президента Республики Казахстан
АО "Центр медицинских технологий и информационных систем"
028 "Обеспечение деятельности медицинских организаций Управления Делами Президента Республики Казахстан"
102 "Техническое и информационное обеспечение медицинских организаций"

70 541
156
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс Басқармасы жүйесінің медициналық және өзге де қызметкерлерін оқытуды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызмет
Функционалдық қызметте кәсіби және коммуникативтік құзыреттілікті қолдау және дамыту мақсатында Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы жүйесінің медициналық және өзге де қызметкерлерін оқытуды ұйымдастыру және өткізу
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
"Медициналық технологиялар және ақпараттық жүйелер орталығы" АҚ
028 "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасы медициналық ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету"
102 "Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық қамтамасыз ету"