О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2011 года № 785 "Об утверждении состава национальных научных советов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 942. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2023 года № 716.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.08.2023 № 716 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2011 года № 785 "Об утверждении состава национальных научных советов" следующие изменения:
в составе национальных научных советов, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Рациональное использование природных ресурсов, в том числе водных ресурсов, геология, переработка, новые материалы и технологии, безопасные изделия и конструкции" изложить в следующей редакции:
"Рациональное использование водных ресурсов, животного и растительного мира, экология
1.
Северский
Игорь Васильевич
главный научный сотрудник акционерного общества "Институт географии и водной безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор географических наук, профессор (по согласованию)
2.
Вуджин Ли
заведующий лабораторией частного учреждения "National Laboratory Astana" автономной организации образования "Назарбаев Университет", доктор PhD (по согласованию)
3.
Тусупова
Камшат Маратовна
научный сотрудник Лундского университета, доктор PhD (по согласованию)
4.
Майсупова
Багила Джылысбаевна
ведущий научный сотрудник товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт лесного хозяйства и агролесомелиорации имени А.Н. Букейхана", кандидат сельскохозяйственных наук (по согласованию)
5.
Исанова
Гульнура Толегеновна
главный научный сотрудник отдела агрохимии и экологии почв товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт почвоведения и агрохимии имени У.У. Успанова", доктор PhD (по согласованию)
6.
Байматова
Насиба Хикматуллаевна
старший преподаватель кафедры аналитической, коллоидной химии и технологии редких элементов некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный университет имени аль-Фараби", доктор PhD (по согласованию)
7.
Сарбасов
Ербол Кудайбергенович
ассистент профессора Школы инженерии и цифровых наук автономной организации образования "Назарбаев Университет", доктор PhD (по согласованию)
8.
Кушенов
Каныш Иманович
ведущий научный сотрудник товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт животноводства и кормопроизводства", кандидат сельскохозяйственных наук (по согласованию)
9.
Рсалиев
Аралбек Сырашович
заведующий лабораторией республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидат сельскохозяйственных наук (по согласованию)
10.
Кенжалин
Жасулан Казезтаевич
президент объединения индивидуальных предпринимателей и юридических лиц "Ассоциация "Казахстанская палата экологических аудиторов" (по согласованию)
11.
Жумагалиулы
Нуржан
исполнительный директор объединения юридических лиц "Ассоциация рыбных хозяйств – BD" (по согласованию)
12.
Иманалиев
Марат Уалиханович
руководитель управления государственного контроля в области использования и охраны водного фонда Комитета по водным ресурсам Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
13.
Идрисова
Эльмира Каировна
руководитель Службы экологии товарищества с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг" (по согласованию)
14.
Шаймуханбетов Орынбасар Какенович
президент общественного фонда "Kazakhstan Wildlife Foundation" (по согласованию)
15.
Ортбаева
Айнур Уалихановна
начальник управления экологического мониторинга Департамента экологического мониторинга республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Казгидромет" Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (по согласованию)
16.
Мустафина
Вера Владиленовна
исполнительный директор общественного фонда "Центр "Содействие устойчивому развитию Республики Казахстан" (по согласованию)
17.
Дуйсекеев
Бакытбек Задинович
главный специалист республиканской ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства "Кансонар" (по согласованию)
18.
Куанышев
Ержан Кадиркожаевич
начальник отдела производственного экологического контроля и биоразнообразия компании "Норт Каспиан Оперейтинг Компани" (по согласованию)
19.
Габбасов
Мирас Маратович
руководитель управления воспроизводства рыбных ресурсов и аквакультуры Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Геология, добыча и переработка минерального и углеводородного сырья, новые материалы, технологии, безопасные изделия и конструкции
1.
Бакенов
Жумабай Бекболатович
профессор Школы инженерии и цифровых наук автономной организации образования "Назарбаев Университет", доктор технических наук (по согласованию)
2.
Козловский
Артем Леонидович
заведующий лабораторией физики твердого тела республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики" Министерства энергетики Республики Казахстан, доктор PhD (по согласованию)
3.
Сейтмуратова
Элеонора Юсуповна
заведующая лабораторией товарищества с ограниченной ответственностью "Институт геологических наук имени К.И. Сатпаева", доктор геолого-минералогических наук (по согласованию)
4.
Заядан
Болатхан Казыханулы
декан факультета биологии и биотехнологии некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный университет имени аль-Фараби", доктор биологических наук (по согласованию)
5.
Айдарова
Сауле Байляровна
профессор акционерного общества "Казахстанско-Британский технический университет", доктор химических наук (по согласованию)
6.
Мансуров
Зулхаир Аймухаметович
советник генерального директора республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт проблем горения" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, доктор химических наук, профессор (по согласованию)
7.
Календар
Руслан Николаевич
заведующий лабораторией республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр биотехнологии" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, кандидат биологических наук (по согласованию)
8.
Плотников
Сергей Викторович
профессор некоммерческого акционерного общества "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева", доктор физико-математических наук (по согласованию)
9.
Лежнев
Сергей Николаевич
ассоциированный профессор некоммерческого акционерного общества "Рудненский индустриальный институт", кандидат технических наук (по согласованию)
10.
Шарипова
Алтынай Азигаровна
научный сотрудник некоммерческого акционерного общества "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева", доктор PhD (по согласованию)
11.
Абдулвалиев
Ринат Анварбекович
заведующий лабораторией акционерного общества "Институт металлургии и обогащения", кандидат технических наук (по согласованию)
12.
Иткулова
Шолпан Сембаевна
ведущий научный сотрудник акционерного общества "Институт топлива, катализа и электрохимии имени Д.В. Сокольского", кандидат химических наук (по согласованию)
13.
Тналиев
Мирболат Максутович
заместитель председателя Комитета геологии Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
14.
Игисинов
Жанат Толеубаевич
руководитель управления черной металлургии и угольной промышленности Комитета индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
15.
Мухамеджанов
Жанибек Умарбекулы
директор Департамента развития электронной промышленности Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
16.
Таубасова
Мадина Жанаевна
ведущий инженер Департамента региональной геологии товарищества с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг" (по согласованию)
17.
Ержанов
Сырымгали
эксперт объединения юридических лиц "Ассоциация "Индустриальные строительные технологии Республики Казахстан" (по согласованию)
18.
Байсеитулы
Мурат
советник президента объединения юридических лиц "Ассоциация автодорожников Казахстана" (по согласованию)
19.
Сармурзина
Раушан Гайсиевна
советник заместителя председателя правления объединения юридических лиц "Казахстанская ассоциация организаций нефтегазового и энергетического комплекса "KAZENERGY", доктор технических наук (по согласованию)
20.
Темирханов
Кенес Каиргельдинович
управляющий директор по горным работам товарищества с ограниченной ответственностью "Два Кей" (по согласованию)
21.
Мухаметкалиев
Баркен Сагатович
директор департамента горного дела товарищества с ограниченной ответственностью "Евразийская Группа" (по согласованию)
22.
Муханов
Тулеген Муханович
первый заместитель исполнительного директора объединения юридических лиц "Республиканская ассоциация горнодобывающих и горно-металлургических предприятий" (по согласованию)
23.
Омиргали
Арманбек Касымулы
директор Департамента научно-технологических проектов акционерного общества "Национальная атомная компания "Казатомпром" (по согласованию)
24.
Ковалева
Ирина Александровна
ведущий специалист по инновационным проектам акционерного общества "Петропавловский завод тяжелого машиностроения" (по согласованию)
25.
Битимбаев
Марат Жакупович
эксперт товарищества с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс", доктор технических наук (по согласованию)
";
в разделе "Энергетика и машиностроение":

"Ұлттық ғылыми кеңестердің құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 шілдедегі № 785 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 942 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 23 тамыздағы № 716 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.08.2023 № 716 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Ұлттық ғылыми кеңестердің құрамын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 12 шілдедегі № 785 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ұлттық ғылыми кеңестердің құрамында:
"Табиғи ресурстарды ұтымды пайдалану, оның ішінде су ресурстары, геология, қайта өңдеу, жаңа материалдар және технологиялар, қауіпсіз бұйымдар мен конструкциялар" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"Су ресурстарын, жануарлар мен өсімдіктер дүниесін ұтымды пайдалану, экология
1.
Северский
Игорь Васильевич
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті "География және су қауіпсіздігі институты" акционерлік қоғамының бас ғылыми қызметкері, география ғылымдарының докторы, профессор (келісу бойынша)
2.
Вуджин Ли
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының "National Laboratory Astana" жеке мекемесінің зертхана меңгерушісі, PhD докторы (келісу бойынша)
3.
Түсіпова
Кәмшат Маратқызы
Лунд университетінің ғылыми қызметкері, PhD докторы (келісу бойынша)
4.
Майсупова
Бағила Жылысбайқызы
"Ә.Н. Бөкейханов атындағы Қазақ орман шаруашылығы және агроорманмелиорация ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жетекші ғылыми қызметкері, ауыл шаруашылығы ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
5.
Исанова
Гүлнұр Төлегенқызы
"Ө.О. Оспанов атындағы Қазақ топырақтану және агрохимия ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің агрохимия және топырақ экологиясы бөлімінің бас ғылыми қызметкері, PhD докторы (келісу бойынша)
6.
Байматова
Нәсиба Хикматоллақызы
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамының аналитикалық, коллоидтық химия және сирек элементтер технологиясы кафедрасының аға оқытушысы, PhD докторы (келісу бойынша)
7.
Сарбасов
Ербол Құдайбергенұлы
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы Инженерия және цифрлық ғылымдар мектебі профессорының ассистенті, PhD докторы (келісу бойынша)
8.
Көшенов
Қаныш Иманұлы
"Қазақ мал шаруашылығы және жемшөп өндірісі ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жетекші ғылыми қызметкері, ауыл шаруашылығы ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
9.
Рсалиев
Аралбек Сырашұлы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының зертхана меңгерушісі, ауыл шаруашылығы ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
10.
Кенжалин
Жасұлан Қазезтайұлы
"Қазақстандық экологиялық аудиторлар палатасы" қауымдастығы" дара кәсіпкерлер және заңды тұлғалар бірлестігінің президенті (келісу бойынша)
11.
Жұмағалиұлы Нұржан
"Балық шаруашылығы қауымдастығы – BD" заңды тұлғалар бірлестігінің атқарушы директоры (келісу бойынша)
12.
Иманалиев
Марат Уәлиханұлы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Су ресурстары комитетінің су қорын пайдалану және қорғау саласындағы мемлекеттік бақылау басқармасының басшысы
13.
Ыдырысова
Эльмира Қайырқызы
"ҚМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің экология қызметінің басшысы (келісу бойынша)
14.
Шаймуханбетов Орынбасар Кәкенұлы
"Kazakhstan Wildlife Foundation" қоғамдық қорының президенті (келісу бойынша)
15.
Ортбаева
Айнұр Уәлиханқызы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі "Қазгидромет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Экологиялық мониторинг департаменті экологиялық мониторинг басқармасының басшысы (келісу бойынша)
16.
Мустафина
Вера Владиленовна
"Тұрақты дамуға көмектесу" орталығы" қоғамдық қорының атқарушы директоры (келісу бойынша)
17.
Дүйсекеев
Бақытбек Задинұлы
"Қансонар" аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығының бас маманы (келісу бойынша)
18.
Қуанышев
Ержан Кәдірқожаұлы
"Норт Каспиан Оперейтинг Компани" компаниясының өндірістік экологиялық бақылау және биоалуантүрлілік бөлімінің басшысы (келісу бойынша)
19.
Ғаббасов
Мирас Маратұлы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің балық ресурстарының өсімін молайту және акваөсіру басқармасының басшысы
Геология, минералды және көмірсутек шикізатын өндіру және қайта өңдеу, жаңа материалдар, технологиялар, қауіпсіз бұйымдар мен конструкциялар
1.
Бәкенов
Жұмабай Бекболатұлы
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымы Инженерия және цифрлық ғылымдар мектебінің профессоры, техника ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
2.
Козловский
Артем Леонидович
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының қатты денелер физикасы зертханасының меңгерушісі, PhD докторы (келісу бойынша)
3.
Сейітмұратова
Элеонора Жүсіпқызы
"Қ.И.Сәтбаев атындағы Геологиялық ғылымдар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің зертхана меңгерушісі, геология-минералогия ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
4.
Заядан
Болатхан Қазыханұлы
"Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамының биология және биотехнология факультетінің деканы, биология ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
5.
Айдарова
Сәуле Байлярқызы
"Қазақстан-Британ техникалық университеті" акционерлік қоғамының профессоры, химия ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
6.
Мансұров
Зұлхайыр Аймұхаметұлы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті "Жану проблемалары институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны бас директорының кеңесшісі, химия ғылымдарының докторы, профессор (келісу бойынша)
7.
Календар
Руслан Николаевич
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті "Ұлттық биотехнология орталығы" шаруашылық жүргізу құқындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының зертхана меңгерушісі, биология ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
8.
Плотников
Сергей Викторович
"Д. Серiкбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамының профессоры, физика-математика ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
9.
Лежнев
Сергей Николаевич
"Рудный индустриялық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамының қауымдастырылған профессоры, техника ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
10.
Шәріпова
Алтынай Әзигарқызы
"Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының ғылыми қызметкері, PhD докторы (келісу бойынша)
11.
Абдулвалиев
Ринат Әнуарбекұлы
"Металлургия және кен байыту институты" акционерлік қоғамының зертхана меңгерушісі, техника ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
12.
Итқұлова
Шолпан Сембайқызы
"Д.В.Сокольский атындағы Жанармай, катализ және электрохимия институты" акционерлік қоғамының жетекші ғылыми қызметкері, химия ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
13.
Тінәлиев
Мейірболат Мақсұтұлы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Геология комитеті төрағасының орынбасары
14.
Игісінов
Жанат Төлеубайұлы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму комитеті қара металлургия және көмір өнеркәсібі басқармасының басшысы
15.
Мұхамеджанов
Жәнібек Омарбекұлы
Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Электрондық өнеркәсіпті дамыту департаментінің директоры
16.
Таубасова
Мәдина Жанақызы
"ҚМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің Өңірлік геология департаментінің жетекші инженері (келісу бойынша)
17.
Ержанов
Сырымғали
"Қазақстан Республикасы индустриялық құрылыстық технологиялар қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің сарапшысы (келісу бойынша)
18.
Байсейітұлы
Мұрат
"Қазақстанның автожолшылар қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі президентінің кеңесшісі (келісу бойынша)
19.
Сармырзина
Раушан Ғайсақызы
"Қазақстандық мұнай-газ ұйымдарының қауымдастығы және "KAZENERGY" энергетикалық кешені" заңды тұлғалар бірлестігінің басқарма төрағасы орынбасарының кеңесшісі, техника ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
20.
Темірханов
Кеңес Қайыргелдіұлы
"Два Кей" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің тау-кен жұмыстары жөніндегі басқарушы директоры (келісу бойынша)
21.
Мұхаметқалиев
Баркен Сағатұлы
"Евразийская Группа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің тау-кен ісі департаментінің директоры (келісу бойынша)
22.
Мұқанов
Төлеген Мұқанұлы
"Тау-кен өндірушілері және тау-кен металлургиялық кәсіпорындардың республикалық қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі атқарушы директорының бірінші орынбасары (келісу бойынша)
23.
Өмірғали
Арманбек Қасымұлы
"Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамының Ғылыми-технологиялық жобалар департаментінің директоры (келісу бойынша)
24.
Ковалева
Ирина Александровна
"Петропавл ауыр машина жасау зауыты" акционерлік қоғамының инновациялық жобалар жөніндегі жетекші маманы (келісу бойынша)
25.
Бітімбаев
Марат Жақыпұлы
"Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің сарапшысы, техника ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
";
"Энергетика және машина жасау" деген бөлімде:

строки, порядковые номера 12, 13, изложить в следующей редакции:
"
12.
Воробьев
Иван Андреевич
заведующий лабораторией частного учреждения "National Laboratory Astana" автономной организации образования "Назарбаев Университет", доктор биологических наук (по согласованию)
13.
Ахметов
Еркебулан Картаевич
директор Департамента производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
";
строки, порядковые номера 15, 16, 17, 18, 19, 20, изложить в следующей редакции:
"
15.
Каракальчев Александр Семенович
заместитель генерального директора товарищества с ограниченной ответственностью "Республиканский центр почвы" (по согласованию)
16.
Хамзин
Кадыржан Пазылжанович
исполнительный директор республиканской палаты "Овец мясного направления, кандидат сельскохозяйственных наук" (по согласованию)
17.
Кажгалиев
Нурлыбай Жигербаевич
заместитель исполнительного директора республиканской палаты "Казахская белоголовая порода" (по согласованию)
18.
Омашев
Каирлы Беисенович
исполнительный директор республиканской палаты "Овец грубошерстного (едильбайская, казахская курдючная грубошерстная, ордабасинская, сарыаркинская курдючная грубошерстная) направления продуктивности" (по согласованию)
19.
Скендиров
Дидар Кыдыралиевич
инженер-технолог товарищества с ограниченной ответственностью "Агралис Казахстан" (по согласованию)
20.
Керимбеков
Арсен Джакашович
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Центр Агрокомпетенции" по согласованию)
";
строки, порядковые номера 22, 23, 24, изложить в следующей редакции:
"
22.
Пампур
Илья Дмитриевич
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Qazaq Bio Control" (по согласованию)
23.
Кыдырбаев
Ерлан Жайлаубаевич
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Tayer" (по согласованию)
24.
Узаков Ясин Маликович
советник председателя республиканской палаты "Пород овец курдючного направления продуктивности с неоднородной шерстью отечественного и импортного генефонда", доктор технических наук (по согласованию)
";
в разделе "Научные исследования в области естественных наук":
строки, порядковые номера 7, 10, 24, 25, исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

реттiк нөмiрлері 12 және 13-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
12.
Воробьев
Иван Андреевич
"Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының "National Laboratory Astana" жеке мекемесінің зертхана меңгерушісі, биология ғылымдарының докторы (келісу бойынша)
13.
Ахметов
Еркебұлан Қартайұлы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өңдеу департаментінің директоры
";
реттiк нөмiрлері 15, 16, 17, 18, 19 және 20-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
15.
Каракальчев
Александр Семенович
"Республикалық топырақ орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі бас директорының орынбасары (келісу бойынша)
16.
Хамзин
Қадыржан Пазылжанұлы
"Қой тұқымының етті бағыттағы" республикалық палатасының атқарушы директоры, ауыл шаруашылығы ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша)
17.
Қажығалиев
Нұрлыбай Жігербайұлы
"Қазақ ақбас тұқымы" республикалық палатасының атқарушы директорының орынбасары (келісу бойынша)
18.
Омашев
Қайырлы Бейсенұлы
"Қылшық жүнді (Еділбай, Қазақтың қылшық жүнді құйрықты, Ордабасы, Сарыарқа қылшық жүнді құйрықты) өнімділік бағытындағы қойлардың" республикалық палатасының атқарушы директоры (келісу бойынша)
19.
Скендиров
Дидар Қыдырәліұлы
"Агралис Қазақстан" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің инженер-технологы (келісу бойынша)
20.
Керімбеков
Әрсен Жақашұлы
"Агробіліктілік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісу бойынша)
";
реттік нөмірлері 22, 23 және 24-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
22.
Пампур
Илья Дмитриевич
"Qazaq Bio Control" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісу бойынша)
23.
Қыдырбаев
Ерлан Жайлаубайұлы
"Tayer" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісу бойынша)
24.
Ұзаков
Ясин Мәлікұлы
"Отандық және импорттық тектік қордағы құйрықты өнімділік бағытындағы әркелкі жүнді қой тұқымдарының" республикалық палатасы төрағасының кеңесшісі, техника ғылымдарының докторы (келісім бойынша)
";
"Жаратылыстану ғылымдары саласындағы ғылыми зерттеулер" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 7, 10, 24 және 25-жолдар алып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин