О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № 50 "Об утверждении Дорожной карты по переходу программы "Рухани жаңғыру" на период национальной модернизации на 2021 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2021 года № 354
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № 50 "Об утверждении Дорожной карты по переходу программы "Рухани жаңғыру" на период национальной модернизации на 2021 год" следующие изменения и дополнения:
в Дорожной карте по переходу программы "Рухани жаңғыру" на период национальной модернизации на 2021 год, утвержденной указанным постановлением:
в разделе "I. Общественно-значимые мероприятия":
в подразделе "Направление 1. Личностное развитие (культ знания, прагматизм, конкурентоспособность, открытость сознания)":
строки, порядковые номера 2, 3 изложить в следующей редакции:
"
2
Республиканский детский читательский конкурс "Знаешь ли ты свой родной Казахстан?"
информация
в АП
МИОР, акиматы
областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
10 000,0
РБ
001
"Формирование государственной политики в сфере информации и общественного развития", МБ
количество охваченных школьников – 5 тысяч
3
Реализация комплекса мероприятий по повышению экологической культуры в рамках национального проекта "Жасыл Қазақстан"
информация
в МИОР
акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников – 10 тысяч
";
строку, порядковый номер 5 изложить в следующей редакции:
"
5
Реализация комплекса мероприятий по профориентации обучающихся
информация
в МИОР
МОН, акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
МБ
количество участников – 300 тысяч
";
строку, порядковый номер 10 изложить в следующей редакции:
"
10
"Проведение общенационального культурно-образовательного проекта "Дебатное движение школьников и студенческой молодежи"
информация
в МИОР
МОН, акиматы
областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
за счет внебюджетных средств
-
увеличение доли учащихся, вовлеченных в дебатное движение, не менее чем на 10 % к предыдущему году
";
строку, порядковый номер 13 изложить в следующей редакции:
"
13
Комплекс мероприятий, направленных на повышение цифровой грамотности населения
информация в МИОР
МЦРИАП, акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
МБ
уровень цифровой грамотности населения – 83 %
";
строку, порядковый номер 16 изложить в следующей редакции:
"
16
Реализация специального проекта "Еңбек елдің мұраты" для привития в общественном сознании идеалов и ценностей труда
информация в МИОР
МТСЗН, МИОР, акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года

"Рухани жаңғыру" бағдарламасын ұлттық жаңғыру кезеңіне көшіру жөніндегі 2021 жылға арналған жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № 50 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 31 мамырдағы № 354 қаулысы.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 31 мамырдағы № 354 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Рухани жаңғыру" бағдарламасын ұлттық жаңғыру кезеңіне көшіру жөніндегі 2021 жылға арналған жол картасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № 50 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
"Рухани жаңғыру" бағдарламасын ұлттық жаңғыру кезеңіне көшіру жөніндегі 2021 жылға арналған жол картасында:
I "Қоғамдық маңызы бар іс-шаралар" деген бөлімде:
"1-бағыт: Тұлғалық даму (білімнің салтанат құруы, прагматизм, бәсекеге қабілеттілік, сананың ашықтығы)" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірлері 2, 3-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
2
"Сен туған Қазақстаныңды білесің бе?" республикалық бала оқырмандар конкурсы
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
10 000,0
РБ 001 "Ақпарат және қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты қалыптастыру", ЖБ
қамтылған оқушылар саны – 5 мың
3
"Жасыл Қазақстан" ұлттық жобасы шеңберінде экологиялық мәдениетті арттыру жөніндегі шаралар кешенін іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қатысушылар саны – 10 мың адам
";
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Білім алушыларға кәсіптік бағдар көрсету бойынша іс-шаралар кешенін іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
қатысушылар саны – 300 мың адам
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
"Оқушылар мен студент жастардың дебаттық қозғалысы" жалпыұлттық мәдени-білім беру жобасын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
бюджеттен тыс қаражат есебінен
-
дебаттық қозғалысқа тартылған білім алушылардың үлесін өткен жылға қарағанда кемінде 10 %-ға ұлғайту
";
реттік нөмірі 13-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
13
Халықтың цифрлық сауаттылығын арттыруға бағытталған іс-шаралар кешені
АҚДМ-ға ақпарат
ЦДИАӨМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
халықтың цифрлық сауаттылық деңгейі – 83 %
";
реттік нөмірі 16-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
16
Қоғамдық санада еңбек идеалдары мен құндылықтарын сіңіру үшін "Еңбек – елдің мұраты" арнайы жобасын іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
Еңбекмині, АҚДМ,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде

26 979,0
РБ
001 "Формирование государственной политики в области социального развития"
охват – не менее 50 тысяч человек
";
дополнить строкой, порядковый номер 24-1, следующего содержания:
"
24-1.
Реализация проекта по повышению финансовой грамотности населения
информация
в МИОР
АРРФР (по согласованию), МФ,
акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуется
-
уровень финансовой грамотности населения – не менее 39,5 %
";
подраздел "Направление 2. Национальная идентичность и международное позиционирование (сохранение национальной идентичности)" дополнить строками, порядковые номера 50-1, 50-2, 50-3, 50-4, 50-5 и 50-6 следующего содержания:
"
50-1
Реализация проекта "Батырлар институты", направленного на воспитание подрастающего поколения на примерах ролевых моделей героизма и подвигов современников
информация
в МИОР
МОН, МО, МВД, МИОР, акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуется
-
реализация не менее 1 проекта
50-2
Специальный проект "Ұлт тарихы": разработка академического издания "История Казахстана с древнейших времен до наших дней" в семи томах"
информация
в МИОР
МОН
в течение года
109 805,0
РБ 217
"Развитие науки"
публикация не менее 5 научных статей в журналах, рекомендованных Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в 2021 году
50-3
Реализация проекта "Балалар әлемі" по формированию и повышению доступности качественного медиаконтента для детей на казахском языке
информация в АП
МИОР
в течение года
не требуется
-
реализация не менее 1 проекта
50-4
Проведение за рубежом мероприятий, посвященных 175-летию Жамбыла Жабаева, 90-летию Мукагали Макатаева, 160-летию Дины Нурпеисовой, с обеспечением информационного освещения
информация в МИОР
МИД, МКС, МИОР
в течение года
не требуется
-
количество проведенных мероприятий – не менее 30
50-5
Организация и проведение мероприятий по развитию национальной борьбы "Қазақ күресі"
информация в МИОР
МКС, акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
за счет внебюджетных средств
-
количество спортивных мероприятий – 10; курсы переподготовки, повышения квалификации, часы мастерства – 10; международные медиа конференции – 1
50-6
Разработка мобильной и браузерной игры "Qazaq handygy"
информация в АП
МИОР
в течение года
27 889,0
РБ*
разработка не менее 1 игры
";
в подразделе "Направление 3. Развитие государства, гражданского общества, местных сообществ (эволюционное, а не революционное развитие государства)":
строку, порядковый номер 59 изложить в следующей редакции:
"
59
Проведение комплекса мероприятий по повышению правовой грамотности граждан в рамках специального проекта "Құқықтық мәдениет" совместно с республиканским общественным объединением "Объединение депутатов маслихатов Казахстана"
информация в МИОР
МЮ, МИОР,
акиматы областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуется
-
количество населения, вовлеченного в специальный проект, – не менее 9 тысяч человек

26 979,0
РБ
001 "Әлеуметтік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
кемінде 50 мың адамды қамту
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 24-1-жолмен толықтырылсын:
"
24-1
Халықтың қаржылық сауаттылығын арттыру бойынша жобаны іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
ҚНРДА (келісу бойынша), Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
талап
етілмейді
-
халықтың қаржылық сауаттылық деңгейі – 39,5 %
";
"2-бағыт: Ұлттық бірегейлік және халықаралық позициялау (ұлттық бірегейлікті сақтау)" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 50-1, 50-2, 50-3, 50-4, 50-5 және 50-6-жолдармен толықтырылсын:
"
50-1
Батырлықтың рөлдік моделі мен замандастардың ерліктері мысалында өскелең ұрпақты тәрбиелеуге бағытталған "Батырлар институты" жобасын іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, Қорғанысмині,
ІІМ, АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
талап
етілмейді
-
кемінде 1 жобаны іске асыру
50-2
"Ұлт тарихы" арнайы жобасы: жеті томда "Қазақстанның ежелгі заманнан бүгінгі күнге дейінгі тарихы" академиялық басылымдарын әзірлеу
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ
жыл ішінде
109 805,0
РБ 217
"Ғылымды дамыту"
2021 жылы Білім және ғылым министрлігіің Білім және ғылым саласында сапаны қамтамасыз ету комитеті ұсынған журналдарда кемінде 5 ғылыми мақала жариялау
50-3
Балаларға арналған қазақ тіліндегі сапалы медиаконтентті қалыптастыру және оның қолжетімділігін арттыру бойынша "Балалар әлемі" жобасын іске асыру
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ
жыл ішінде
талап етілмейді
-
кемінде 1 жобаны іске асыру
50-4
Жамбыл Жабаевтың 175 жылдығына, Мұқағали Мақатаевтың 90 жылдығына, Дина Нұрпейісованың 160 жылдығына арналған іс-шараларды ақпараттық жария етуді қамтамасыз ете отырып, шет елдерде өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
СІМ, МСМ, АҚДМ
жыл ішінде
талап
етілмейді
-
өткізілген іс-шаралар саны – кемінде 30
50-5
"Қазақ күресі" ұлттық күресін дамыту бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
бюджеттен тыс қаражат есебінен
-
спорттық іс-шаралардың саны – 10;
қайта даярлау, біліктілік арттыру курстары, шеберлік сағаттары – 10; халықаралық ғылыми және медиа конференциялар – 1.
50-6
"Qazaq handygy" мобильді және браузерлік ойынын әзірлеу
ПӘ-ге ақпарат
АҚДМ
жыл ішінде
27 889,0
РБ*
кемінде 1 ойынды әзірлеу
";
"3-бағыт: Мемлекеттің, азаматтық қоғамның, жергілікті қоғамдастықтардың дамуы (мемлекеттің революциялық емес, эволюциялық дамуы)" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 59-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
59
"Қазақстанның мәслихаттар депутаттарының бірлестігі" республикалық қоғамдық бірлестігімен бірлесіп "Құқықтық мәдениет" арнайы жобасы аясында азаматтардың құқықтық сауаттылығын арттыру бойынша іс-шаралар кешенін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
Әділетмині, АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларың әкімдіктері
жыл ішінде
талап
етілмейді
-
арнайы жобаға тартылған халық саны – кемінде 9 мың адам
";

дополнить строками, порядковые номера 63-1, 63-2, 63-3, 63-4, 63-5, 63-6, 63-7, 63-8, 63-9, 63-10, 63-11, 63-12, 63-13 и 63-14 следующего содержания:
"
63-1
Проведение комплекса мероприятий "Әділетті қоғам" по формированию нулевой терпимости к любым видам правонарушений
информация
в АП
МВД, акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуется
охват не менее 20 тысяч человек
63-2
Реализация проекта "Ұлы қоныс" по стимулированию и развитию внутренней трудовой миграции
информация
в МИОР
МТСЗН, МНЭ, МСХ, МФ, акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
2 403 214
РБ
068 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие рынка труда"
количество переселенных – не менее 300 человек
63-3
Проведение конкурса "Үздік ауыл әкімі"
информация
в МИОР
АДГС (по согласованию), акиматы
областей
в течение года
в пределах предусмотренных средств
МБ
проведение не менее 14 конкурсов
63-4
Организация и проведение мероприятий по популяризации национальных блюд в целях развития гастрономического туризма
информация
в АП
МКС, МИОР,
акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
в пределах предусмотренных средств
МБ
проведение не менее 2 мероприятий
63-5
Реализация проекта по развитию современной детской литературы "Менің атым Қожа"
информация
в МИОР
МКС,
акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
61 462,0
РБ
033
"Приобретение, издание и распространение социально значимых видов литературы"
представление не менее 2 отчетов о реализации проекта
63-6
Комплекс мероприятий по обучению государственному языку представителей других этносов
информация
в МИОР
МОН, акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
13 873,4
РБ
230
"Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана", МБ
охват не менее 17 тысяч человек
63-7
Реализация комплекса мероприятий по повышению статуса человека труда в селе
информация
в МИОР
МСХ, МТСЗН, акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуется
-
охват 17 тысяч человек
63-8
Проведение республиканского конкурса "Парасатты полицей"
информация в МИОР
МВД
сентябрь 2021 года
не требуется
-
количество проведенных конкурсов – 1
63-9
Организация и проведение Республиканского военно-патриотического сбора "Айбын"
информация
в МИОР
МО, МИОР, МОН
в течение года
73 150,0
РБ
047 "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности ВС РК"
количество проведенных конкурсов – 1
63-10
Организация и проведение Республиканского фестиваля военно-патриотической песни "Жас Сарбаз"
информация
в МИОР
МО
в течение года

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 63-1, 63-2, 63-3, 63-4, 63-5, 63-6, 63-7, 63-8, 63-9, 63-10, 63-11, 63-12, 63-13 және 63-14-жолдармен толықтырылсын:
"
63-1
Кез келген құқық бұзушылық түрлеріне мүлдем төзбеушілікті қалыптастыру бойынша "Әділетті қоғам" іс-шаралар кешенін өткізу
ПӘ-ге ақпарат
ІІМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
талап етілмейді
-
қамту – кемінде 20 мың адам
63-2
Ішкі еңбек көші-қонын ынталандыру және дамыту бойынша "Ұлы қоныс" жобасын іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
Еңбекмині, ҰЭМ,
АШМ, Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
2 403 214
РБ
068 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне еңбек нарығын дамытуғаберілетін ағымдағы нысаналы трансферттер"
қоныс аударғандар саны – кемінде 300 адам
63-3
"Үздік ауыл әкімі" конкурсын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
МҚІА (келісу бойынша), облыстардың әкімдіктері
жыл ішінде
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
кемінде 14 конкурс өткізу
63-4
Гастрономиялық туризмді дамыту мақсатында ұлттық тағамдарды насихаттау бойынша іс-шаралар ұйымдастыру және өткізу
ПӘ-ге ақпарат
МСМ, АҚДМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
көзделген қаражат шегінде
ЖБ
кемінде 2 іс-шара өткіз
63-5
"Менің атым Қожа" заманауи балалар әдебиетін дамыту бойынша жобаны іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
МСМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
61 462,0
РБ
033 "Әдебиеттің әлеуметтік маңызды түрлерін сатып алу, басып шығару және тарату"
жобаның іске асыру туралы – кемінде 2 есеп беру
63-6
Басқа этностар өкілдерін мемлекеттік тілге оқыту бойынша іс-шаралар кешені
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
13 873,4
РБ,
230
"Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету", МБ
қамту – кемінде 17 мың адам
63-7
Ауылдағы еңбек адамының мәртебесін арттыру бойынша іс-шаралар кешенін іске асыру
АҚДМ-ға ақпарат
АШМ, Еңбекмині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
талап
етілмейді
-
қамту – 17 мың адам
63-8
"Парасатты полицей" республикалық конкурсын өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
ІІМ
2021 жылғы қыркүйек
талап
етілмейді
-
өткізілген конкурстар саны 1
63-9
"Айбын" республикалық әскери-патриоттық жиынын ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
Қорғанысмині, АҚДМ, БҒМ
жыл ішінде
73 150,0
РБ
047 "ҚР ҚК жауынгерлік, жұмылдыру даярлығын қамтамасыз ету"
өткізілген конкурстар саны 1
63-10
"Жас сарбаз" әскери-патриоттық әндердің республикалық фестивалін ұйымдастыру және өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
Қорғанысмині
жыл ішінде

2 500,0
РБ
047 "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности ВС РК"
проведение не менее 1 конкурса
63-11
Проведение слета животноводов
информация
в МИОР
МСХ, акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуется
-
проведение не менее 1 слета
63-12
Проведение слета передовиков растениеводства
информация
в МИОР
МСХ, акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
июль –август 2021 года
23 674,2
РБ*
проведение не менее 1 слета
63-13
Организация на государственных телеканалах специальной программы в формате диалоговой площадки с привлечением лидеров общественного мнения в сфере IT для пропаганды цифровой грамотности
информация
в МИОР
МИОР, МЦРИАП,
акиматы
областей,
городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в течение года
не требуется
-
запуск не менее 1 телепрограммы
63-14
Постоянно действующая диалоговая площадка по вопросам национального возрождения "Зияткер ұлт" с участием руководителей ведущих вузов республики и научно-творческой интеллигенции
информация
в МИОР
МОН, КИСИ (по согласованию)
в течение года
не требуется
-
проведение не менее 1 совещания
";
в примечании:
расшифровку аббревиатур изложить в следующей редакции:
"МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МБ – местный бюджет
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
КИСИ – Казахстанский институт стратегических исследований при Президенте Республики Казахстан
АДГС – Агентство по делам государственной службы Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
АП – Администрация Президента Республики Казахстан
РБ – республиканский бюджет
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР – Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

2 500,0
РБ
047 "ҚР ҚК жауынгерлік, жұмылдыру даярлығын қамтамасыз ету"
өткізілген конкурстар саны 1
63-11
Мал өсірушілердің слетін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
АШМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
талап
етілмейді
-
кемінде 1 слет өткізу
63-12
Өсімдік шаруашылығы озаттарының слетін өткізу
АҚДМ-ға ақпарат
АШМ, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 жылғы шілде-тамыз
23 674,2
РБ*
кемінде 1 слет өткізу
63-13
Цифрлық сауаттылықты насихаттау үшін мемлекеттік телеарналарда ІТ саласындағы қоғамдық пікірлер көшбасшыларын тарта отырып, диалог алаңы форматында арнайы бағдарлама ұйымдастыру
АҚДМ-ға ақпарат
АҚДМ, ЦДИАӨМ,
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл ішінде
талап
етілмейді
-
кемінде 1 телебағдарламаны іске қосу
63-14
Республиканың жетекші жоғары оқу орындары басшылары мен ғылыми-шығармашылық интелегенцияның қатысуымен "Зияткер ұлт"
ұлттық жаңғыру мәселелері бойынша тұрақты жұмыс істейтін диалог алаңы
АҚДМ-ға ақпарат
БҒМ, ҚСЗИ (келісу бойынша)
жыл ішінде
талап
етілмейді
-
кемінде 1 кеңес өткізу
";
ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай редакцияда жазылсын:
"АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖБ – жергілікті бюджет
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ҚСЗИ – Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Қазақстандық стратегиялық зерттеулер институты
МҚІА – "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ПӘ – Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі
РБ – республикалық бюджет
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин