О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2021 года № 558.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 августа 2021 года № 558
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2017 года № 624 "О некоторых вопросах специальных экономических зон":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о СЭЗ "Морпорт Актау" и ее целевые индикаторы;
2) Положение о СЭЗ "Оңтүстiк" и ее целевые индикаторы;
3) Положение о СЭЗ "Павлодар" и ее целевые индикаторы;
4) Положение о СЭЗ "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос" и ее целевые индикаторы.";
в Положении о специальной экономической зоне "Морпорт Актау", утвержденном указанным постановлением:
абзац третий пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Территория СЭЗ составляет 2140 гектаров и является неотъемлемой частью территории Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Перечень приоритетных видов деятельности СЭЗ, соответствующих целям ее создания, а также порядок включения приоритетных видов деятельности в указанный перечень определяются уполномоченным государственным органом, осуществляющим государственное регулирование в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон, по согласованию с уполномоченным органом по государственному планированию и уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет.";
приложение к Положению о специальной экономической зоне "Морпорт Актау", утвержденному указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящим изменениям и дополнениям;
в целевых индикаторах функционирования специальной экономической зоны "Морпорт Актау", утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Целевые индикаторы специальной экономической зоны "Морпорт Актау";
в целевых индикаторах функционирования специальной экономической зоны "Оңтүстік", утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Целевые индикаторы специальной экономической зоны "Оңтүстік";
в Положении о специальной экономической зоне "Павлодар", утвержденном указанным постановлением:
абзац второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Территория СЭЗ составляет 3310 гектаров и является неотъемлемой частью территории Республики Казахстан.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 14 тамыздағы № 558 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 14 тамыздағы
№ 558 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Арнайы экономикалық аймақтардың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 6 қазандағы № 624 қаулысында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Қоса беріліп отырған:
1) "Ақтау теңіз порты" АЭА туралы ереже және оның нысаналы индикаторлары;
2) "Оңтүстік" АЭА туралы ереже және оның нысаналы индикаторлары;
3) "Павлодар" АЭА туралы ереже және оның нысаналы индикаторлары;
4) "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығы" АЭА туралы ереже және оның нысаналы индикаторлары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"АЭА аумағы 2140 гектарды құрайды және Қазақстан Республикасы аумағының ажырамас бөлігі болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. АЭА құру мақсаттарына сәйкес келетін қызметтің басым түрлерінің тізбесін, сондай-ақ қызметтің басым түрлерін көрсетілген тізбеге енгізу тәртібін арнайы экономикалық және индустриялық аймақтарды құру, олардың жұмыс істеуі және таратылуы саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен және салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісу бойынша айқындайды.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеге қосымша осы өзгерістер мен толықтыруларға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағы жұмыс істеуінің нысаналы индикаторларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймағының нысаналы индикаторлары";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағы жұмыс істеуінің нысаналы индикаторларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Оңтүстік" арнайы экономикалық аймағының нысаналы индикаторлары";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Павлодар" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"АЭА аумағы 3310 гектарды құрайды және Қазақстан Республикасы аумағының ажырамас бөлігі болып табылады.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:

"3-1. Перечень приоритетных видов деятельности СЭЗ, соответствующих целям ее создания, а также порядок включения приоритетных видов деятельности в указанный перечень определяются уполномоченным государственным органом, осуществляющим государственное регулирование в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон, по согласованию с уполномоченным органом по государственному планированию и уполномоченным органом, осуществляющим руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет.";
приложение к Положению о специальной экономической зоне "Павлодар", утвержденному указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящим изменениям и дополнениям;
в целевых индикаторах функционирования специальной экономической зоны "Павлодар", утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Целевые индикаторы специальной экономической зоны "Павлодар";
в целевых индикаторах функционирования специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос", утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Целевые индикаторы специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2020 года № 713 "О некоторых вопросах специальной экономической зоны "Химический парк Тараз":
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) целевые индикаторы специальной экономической зоны "Химический парк Тараз".";
в Положении о специальной экономической зоне "Химический парк Тараз", утвержденном указанным постановлением:
абзац второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Территория СЭЗ составляет 516,6 гектара и является неотъемлемой частью территории Республики Казахстан.";
приложение к Положению о специальной экономической зоне "Химический парк Тараз", утвержденному указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящим изменениям и дополнениям;
в целевых индикаторах функционирования специальной экономической зоны "Химический парк Тараз", утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Целевые индикаторы специальной экономической зоны "Химический парк Тараз".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2021 года № 277 "О некоторых вопросах специальной экономической зоны "Сарыарқа":
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:

"3-1. АЭА құру мақсаттарына сәйкес келетін қызметтің басым түрлерінің тізбесін, сондай-ақ қызметтің басым түрлерін көрсетілген тізбеге енгізу тәртібін арнайы экономикалық және индустриялық аймақтарды құру, олардың жұмыс істеуі және таратылуы саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен және салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласында басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісу бойынша айқындайды.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Павлодар" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеге қосымша осы өзгерістер мен толықтыруларға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Павлодар" арнайы экономикалық аймағы жұмыс істеуінің нысаналы индикаторларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Павлодар" арнайы экономикалық аймағының нысаналы индикаторлары".;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" арнайы экономикалық аймағы жұмыс істеуінің нысаналы индикаторларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" арнайы экономикалық аймағының нысаналы индикаторлары".
2. "Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 28 қазандағы № 713 қаулысында:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағының нысаналы индикаторлары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"АЭА аумағы 516,6 гектарды құрайды және Қазақстан Республикасы аумағының ажырамас бөлігі болып табылады.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеге қосымша осы өзгерістер мен толықтыруларға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағы жұмыс істеуінің нысаналы индикаторларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағының нысаналы индикаторлары".
3. "Сарыарқа арнайы экономикалық аймағының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 277 қаулысында:
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"2) целевые индикаторы специальной экономической зоны "Сарыарқа".";
в Положении о специальной экономической зоне "Сарыарқа", утвержденном указанным постановлением:
абзац второй пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Территория СЭЗ составляет 948,01 гектара и является неотъемлемой частью территории Республики Казахстан. В состав территории СЭЗ входит индустриальный парк "Металлургия-металлообработка" площадью 880,4 гектара, субзона № 1 "Кремниевая долина" площадью 60,11 гектара, субзона № 2 площадью 7,5 гектара.";
приложение к Положению о специальной экономической зоне "Сарыарқа", утвержденному указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящим изменениям и дополнениям;
в целевых индикаторах функционирования специальной экономической зоны "Сарыарқа", утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Целевые индикаторы специальной экономической зоны "Сарыарқа".
Приложение 1
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение
к Положению о специальной
экономической зоне
"Морпорт Актау"
План территории специальной экономической зоны "Морпорт Актау"
№ п/п
Наименование зон:
Площадь, га
1.
Портовая зона
189,5
2.
Индустриальная зона
1950,5
Итого:
2140
Приложение 2
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение
к Положению о специальной
экономической зоне "Павлодар"
План территории специальной экономической зоны "Павлодар"
Территория СЭЗ "Павлодар" S = 3310 га
№ п/п
Наименование зон:
Площадь, га
1.
СЭЗ "Павлодар"
3300 (из них 2100 га озеро накопитель Былкылдак)
2.
Субзона СЭЗ "Павлодар"
10
Итого:
3310
Приложение 3
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение
к Положению о специальной
экономической зоне
"Химический парк Тараз"
План границ специальной экономической зоны "Химический парк Тараз"
Территория специальной экономической зоны "Химический парк Тараз" S = 516,6 га.
Приложение 4
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение к Положению о
специальной экономической
зоне "Сарыарқа"
План границ специальной экономической зоны "Сарыарқа"
Территория специальной экономической зоны "Сарыарқа" S = 948,01 га. Площадь субзоны S = 7,5 га.

"2) "Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағының нысаналы индикаторлары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"АЭА аумағы 948,01 гектарды құрайды және Қазақстан Республикасы аумағының ажырамас бөлігі болып табылады. АЭА аумағының құрамына ауданы 880,4 гектар "Металлургия металл өңдеу" индустриялық паркі, ауданы 60,11 гектар № 1 "Кремний алқабы" қосалқы аймағы, ауданы 7,5 гектар № 2 қосалқы аймағы кіреді.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеге қосымша осы өзгерістер мен толықтыруларға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағы жұмыс істеуінің нысаналы индикаторларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағының нысаналы индикаторлары".
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
кейбір шешімдеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
1-қосымша
"Ақтау теңіз порты"
арнайы экономикалық
аймағы туралы ережеге
қосымша
"Ақтау теңіз порты" арнайы экономикалық аймақ аумағының жоспары
Р/с №
Аймақ атауы
Ауданы, га
1.
Порт аймағы
189,5
2.
Индустриялық аймақ
1950,5
Жиыны:
2140
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
кейбір шешімдеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
2-қосымша
"Павлодар" арнайы
экономикалық аймағы
туралы ережеге
қосымша
"Павлодар" арнайы экономикалық аймақ аумағының жоспары
"Павлодар" АЭА аумағы S = 3300 га
Р/с №
Аймақ атауы
Ауданы, га
1.
"Павлодар" АЭА
3300 (соның ішінде 2100 га Былқылдақ жинақтауыш көлі)
2.
"Павлодар" АЭА қосалқы аумағы
10
Жиыны:
3310
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
кейбір шешімдеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
3-қосымша
"Тараз химиялық
паркі" арнайы экономикалық
аймағы туралы ережеге
қосымша
"Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймақ аумағының жоспары
"Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағының аумағы S = 516,6 га.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
кейбір шешімдеріне енгізілетін
өзгерістер мен толықтыруларға
4-қосымша
"Сарыарқа" арнайы
экономикалық аймағы
туралы ережеге
қосымша
"Сарыарқа" арнайы экономикалық аймақ аумағының жоспары
"Сарыарқа" арнайы экономикалық аймағының аумағы S = 948,01 га. Қосалқы аймақтың ауданы S = 7,5 га.