О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2011 года № 1321 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Жанаозен Мангистауской области на 2019 – 2025 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2021 года № 629. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 ноября 2021 года № 784.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.11.2021 № 784.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2011 года № 1321 "Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития города Жанаозен Мангистауской области на 2019 – 2025 годы" следующее изменение:
Комплексный план социально-экономического развития города Жанаозен Мангистауской области на 2019 – 2025 годы, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 сентября 2021 года № 629
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2011 года № 1321

"Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 қарашадағы № 1321 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 10 қыркүйектегі № 629 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 қарашадағы № 784 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.11.2021 № 784 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 қарашадағы № 1321 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласын әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 629 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 11 қарашадағы
№ 1321 қаулысымен
бекітілген

Комплексный план социально-экономического развития города Жанаозен Мангистауской области на 2019 – 2025 годы
№ п/п
Наименование мероприятия
Форма завершения
Ответственные за исполнение (реализацию)
Период исполнения (реализации)
Предполагаемые расходы* (млн. тенге)
Источники финансирования
1
2
3
4
5
6
7
1. Решение проблемы перенаселенности города Жанаозен
1
Приобретение арендного жилья без права выкупа в городе Актау для нуждающихся граждан города Жанаозен
заключение договоров
МИИР,
акимат Мангистауской области
2019 год

Маңғыстау облысының Жаңаөзен қаласын әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2019 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспары
Р/с № Iс-шара атауы Аяқталу нысаны Орындауға
(iске асыруға) жауаптылар
Орындау (iске асыру) кезеңі Болжамды шығыстар*
(млн теңге)
Қаржыландыру көздерi
1 2 3 4 5 6 7
Жаңаөзен қаласындағы халықтың тығыздығы проблемасын шешу
1
Жаңаөзен қаласының мұқтаж азаматтары үшін Ақтау қаласында сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үй сатып алу
шарттар жасасу
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл

2019 год – 2 900,0
республиканский бюджет
2
Субсидирование арендной платы за проживание в общежитиях города Актау для трудоустроенных граждан из числа молодежи города Жанаозен
информация в МТСЗН
акимат Мангистауской области, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2019 – 2025 годы
2019 год – 2,0
2020 год – 18,0
2021 год – 25,0
2022 год – 25,0
2023 год – 25,0
2024 год – 25,0
2025 год –25,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз"1
3
Приобретение жилья в городе Актау с последующей передачей в коммунальный жилищный фонд для переселения социально-уязвимых слоев населения, детей-сирот и жителей аварийных домов города Жанаозен
акт приема–передачи
акимат Мангистауской области, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2019 – 2021годы
2019 год – 1 000,0
2020 год – 1 500,0
2021 год – 1 375,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз"1
4
Развитие курортной зоны города Актау (до паромного комплекса Курык)
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2019 – 2025 годы
2019 год – 3 000,0
2020 год – 7 000,0
2021 год – 7 000,0
2022 год – 7 000,0
2023 год – 7 200,0
2024 год – 11 500,0
2025 год –17 300,0
частные инвестиции
5
Проработка вопроса по включению курортной зоны Кендерли в перечень товаров для льготного кредитования приоритетных проектов для отрасли "Туризма" (постановление Правительства Республики Казахстан от 11.12.2018 г. № 820 "Экономика простых вещей")
предложение в Правительство
акимат Мангистауской области
2022 год
не требуются
2. Обеспечение стабильной работы предприятий нефтегазовой отрасли
6
Проработка вопроса по реабилитации месторождений Узень и Карамандыбас с целью увеличения объемов добычи нефти
информация в МНЭ
МЭ, МЭГПР,
АО "НК "КазМунайГаз"
(по согласованию)
2019 год
не требуются
7
Проработка вопроса по внесению изменений и дополнений в Правила** в части неприменения, предусмотренного в п. 22-1 Правил ограничения срока действия льготы на национальные компании и/или их ДЗО
предложения в Правительство
МНЭ, МЭ, МФ, АО "НК "КазМунайГаз"
(по согласованию), АО "Озенмунайгаз"
(по согласованию)
1 квартал 2020 года
не требуются
8
Обеспечение на месторождениях АО "Озенмунайгаз" сохранения рабочих мест в количестве не менее 9 тысяч человек
информация в МЭ
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию)
2019 – 2025 годы
не требуются
АО "Озенмунайгаз"
9
Принятие мер по очистке замазученного грунта
информация в МЭГПР
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию), АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), акимат Мангистауской области
2019 – 2023 годы
2019 год – 995,0
2020 год – 995,0
2021 год – 4975,0
2022 год – 4 975,0
2023 год – 4 597,0
АО "Озенмунайгаз"1
10
Проработка вопроса реализации проекта геологической разведки и перехода на промышленную эксплуатацию группы месторождений нефти и газа в Жазгурлинской депрессии для обеспечения сырьем производственных мощностей газоперерабатывающих заводов
предложения в МЭ
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2020 год
не требуются
11
Проработка вопроса создания специальной экономической зоны на территории курортной зоны Актау
информация в МНЭ
МИИР, МФ, Акимат Мангистауской области
2019 год
не требуются
12
Создание цеха по производству арматуры с обеспечением предоставления в установленном порядке местным товаропроизводителям города Жанаозен списанных штанг АО "Озенмунайгаз"
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области, АО "Озенмунайгаз"
(по согласованию)
2020 – 2025 годы
частные инвестиции
13
Создание цеха по переработке шин с обеспечением предоставления в установленном порядке местным товаропроизводителям города Жанаозен списанных шин автоспецтехники АО "Озенмунайгаз"
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области, АО "Озенмунайгаз" (по согласованию)
2020 – 2025 годы
частные инвестиции

2019 жылы – 2 900,0
республикалық бюджет
2
Жаңаөзен қаласының жастары арасынан жұмысқа орналастырылған азаматтарға Ақтау қаласының жатақханаларында тұрғаны үшін жалға алу төлемақысын субсидиялау
Еңбекминіне ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2019 – 2020 жылдар
2019 жылы – 2,0
2020 жылы – 18,0
2021 жылы – 25,0
2022 жылы – 25,0
2023 жылы – 25,0
2024 жылы – 25,0
2025 жылы – 25,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ,
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
3
Жаңаөзен қаласындағы халықтың әлеуметтік осал топтарын, жетімдерді және авариялық үйлердің тұрғындарын көшіру үшін Ақтау қаласынан тұрғын үй сатып алып, кейіннен коммуналдық тұрғын үй қорына беру
қабылдау-беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2019 – 2021
жылдар
2019 жылы – 1 000,0
2020 жылы – 1 500,0
2021 жылы – 1 375,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ1
"Өзенмұнайгаз" АҚ
4
Ақтау қаласының курорттық аймағын (Құрық паром кешеніне дейін) дамыту
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 – 2025 жылдар
2019 жылы – 3 000,0
2020 жылы – 7 000,0
2021 жылы – 7 000,0
2022 жылы – 7 000,0
2023 жылы – 7 200,0
2024 жылы – 11 500,0
2025 жылы – 17 300,0
жеке
инвестициялар
5
Кендірлі курорттық аймағын "Туризм" саласындағы басым жобаларға жеңілдікті кредит беру үшін тауарлар тізбесіне қосу мәселесін пысықтау (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 11.12.2018 ж. № 820 қаулысы "Қарапайым заттар экономикасы".)
Үкіметке ұсыныс
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жыл
талап етілмейді
2. Мұнай-газ саласы кәсіпорындарының тұрақты жұмысын қамтамасыз ету
6
Мұнай өндіру көлемін ұлғайту мақсатында Өзен және Қарамандыбас кен орындарын оңалту мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
ЭМ,ҰЭМ, ЭГТРМ, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2019 жыл
талап етілмейді
7
Жеңілдіктерді қолдану мерзімін шектеу қағидаларына ұлттық компанияларға және/немесе олардың ЕБҰ-на қолданылмайтын 22-1 тармағында көзелген бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу мәселесін пысықтау
Үкіметке ұсыныстар
ҰЭМ, ЭМ, Қаржымині,
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша) "Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша)
2020 жылғы
1-тоқсан
талап етілмейді
8
"Өзенмұнайгаз" АҚ кен орындарында кемінде 9 мың адамға жұмыс орнын сақтауды қамтамасыз ету
ЭМ-ге ақпарат
"Өзенмұнайгаз" АҚ
(келісу бойынша)
2019 – 2025 жылдар
талап етілмейді
"Өзенмұнайгаз" АҚ
9
Мазут төгілген топырақты тазарту бойынша шаралар қолдану
ЭГТРМ-ге ақпарат
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша),
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 – 2023 жылдар
2019 жылы – 995,0
2020 жылы – 995,0
2021 жылы – 4 975,0
2022 жылы – 4 975,0
2023 жылы – 4 597,0
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
10
Газ өңдеу зауыттарының өндірістік қуатын шикізатпен қамтамасыз ету үшін Жазгүрлі депрессиясында мұнай мен газ кен орындарының тобын геологиялық барлау және өнеркәсіптік пайдалануға ауыстыру жобасын іске асыру мәселесін пысықтау.
ЭМ-ге ұсыныстар
"ҚазМұнайГаз"
ҰК" АҚ
(келісу бойынша)
2020 жыл
талап етілмейді
11
Ақтау курортты аймағының аумағында арнайы экономикалық аймақ құру мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
ИИДМ, Қаржымині, Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл
талап етілмейді
12
"Өзенмұнайгаз" АҚ есептен шығарылған штангаларын Жаңаөзен қаласының жергілікті тауар өндірушілеріне белгіленген тәртіппен беруді қамтамасыз ете отырып, арматура шығару цехын құру
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі, Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша)
2020 – 2025 жылдар
жеке инвестициялар
13
"Өзенмұнайгаз" АҚ-ның есептен шығарылған арнайы құрылғыларының шиналарын Жаңаөзен қаласының жергілікті тауар өндірушілеріне белгіленген тәртіппен беруді қамтамасыз ете отырып, шиналарды қайта өңдеу цехын құру
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі, Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша)
2020 – 2025 жылдар
жеке инвестициялар

3. Создание новых и расширение действующих производственных мощностей
14
Строительство Центрального пункта сдачи нефти
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
1 700
частные инвестиции
15
Строительство и эксплуатация мини-завода по переработке сахарного сырца и производству на его основе сахарного песка
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2019 год
86,6
частные инвестиции
16
Строительство предприятия по производству электроэнергии на базе малых газопоршневых электростанций
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 год
5 400
частные инвестиции
17
Строительство нового газоперерабатывающего завода в городе Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
2021 – 2024 годы
2021 год – 2 705,0
2022 год – 35 139,0
2023 год – 34 725,0
2024 год – 34 725,0
АО "НК "КазМунайГаз"
18
Расширение производства комбината по переработке твердо-бытовых отходов города Жанаозен путем открытия цеха по производству брусчатки, бордюров, водостоков, резиновых покрытий
информация в МЭГПР
акимат Мангистауской области
2019 год
2019 год – 130,0
частные инвестиции
19
Модернизация мини-ТЭЦ ГКП "Озенжылу" для обеспечения бесперебойной выработки электроэнергии
акт выполненных работ
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию),
акимат Мангистауской области
2019 – 2020 годы
2019 год – 36,3
2020 год – 180,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз"1
4. Обеспечение занятости населения, стимулирование экономической активности, содействие в создании новых производств и рабочих мест
1. Меры содействия занятости населения города Жанаозен
20
Обучение выпускников общеобразовательных школ в технических и профессиональных учебных заведениях, высших учебных заведениях по востребованным специальностям в регионах республики - ежегодно не менее 50 человек
информация в МОН
акимат Мангистауской области
2019 – 2021 годы
не требуются
21
Обеспечение профессиональной подготовки и переподготовки не менее 250 человек трудоспособного населения региона (в том числе города Жанаозен) на базе двух подрядных учебных центров, определенных в рамках проекта "Будущее расширение – проект управления устьевым давлением ТШО"
информация в МТСЗН
акимат Мангистауской области, ТОО "Тенгиз Шевройл" (по согласованию)
2019 – 2021 годы
в пределах предусмотренных средств
ТОО "Тенгиз Шевройл"
22
Принятие мер по содействию занятости населения города Жанаозен путем расширения деятельности предприятий по содержанию объектов коммунального хозяйства, в том числе ГКП "Озенинвест" акимата города Жанаозен (до 350 рабочих мест) за счет АО "Озенмунайгаз" и других предприятий за счет местного бюджета по мере необходимости
информация в МЭ
акимат Мангистауской области, АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "Озенмунайгаз" (по согласованию)

3. Өндірістік қуаттардың жаңаларын құру және қолданыстағыларын кеңейту
14
Орталық мұнай тапсыру пунктін салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
1700
жеке
инвестициялар
15
Қант құрағын өңдеу және оның негізінде құмшекер өндіретін шағын зауыт салу және пайдалану
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл
86,6
жеке
инвестициялар
16
Шағын газпоршеньді электр станциясы базасында электр энергиясын өндіретін кәсіпорын салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
5 400
жеке
инвестициялар
17
Жаңаөзен қаласында жаңа газ өңдеу зауытын салу
пайдалануға беру актісі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша)
2021 – 2024 жылдар
2021 жылы – 2 705,0
2022 жылы – 35 139,0
2023 жылы – 34 725,0
2024 жылы – 34 725,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
18
Кеспетастар, жиектастар, суағарлар, резеңке жабындар өндіретін цех ашу жолымен Жаңаөзен қаласындағы қатты тұрмыстық қалдықтарды қайта өңдеу комбинатының өндірісін кеңейту
ЭГТРМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл
2019 жылы – 130,0
жеке
инвестициялар
19
Электр энергиясын үздіксіз өндіруді қамтамасыз ету үшін "Өзенжылу" МКК шағын ЖЭО жаңғырту
орындалған жұмыстар актісі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 – 2020 жылдар
2019 жылы – 36,3
2020 жылы – 180,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ, "Өзенмұнайгаз" АҚ1
4. Халықты жұмыспен қамтамасыз ету, экономикалық белсенділікті ынталандыру, жаңа өндірістер мен жұмыс орындарын құруға жәрдемдесу
1. Жаңаөзен қаласының тұрғындарын жұмыспен қамтуға жәрдемдесу шаралары
20
Жалпы білім беретін мектептердің түлектерін техникалық және кәсіптік оқу орындарында, жоғары оқу орындарында республика өңірлерінде сұранысқа ие мамандықтар бойынша оқыту, жыл сайын кемінде 50 адам
БҒМ-ға ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 – 2021 жылдар
талап етілмейді
21
Өңірдің (оның ішінде Жаңаөзен қаласының) еңбекке қабілетті тұрғындарынан кемінде 250 адамды "ТШО-ның Болашақ кеңейту жобасының – сағалық қысымды басқару жобасы" жобасының аясында айқындалған екі мердігерлік оқу орталығы базасында оқыту, кәсіптік даярлау мен қайта даярлауды қамтамасыз ету
Еңбекминіне ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі,
"ТеңізШевройл" ЖШС (келісу бойынша)
2019 – 2021 жылдар
көзделген қаражат шегінде
"ТеңізШеврОйл" ЖШС
22
Кәсіпорындардың, оның ішінде "Өзенмұнайгаз" АҚ есебінен Жаңаөзен қаласы әкімдігінің "Өзенинвест" МКК (350 жұмыс орнына дейін) және қажеттігіне қарай жергілікті бюджет есебінен басқа да кәсіпорындардың коммуналдық шаруашылық объектілерін ұстау жөніндегі қызметін кеңейту жолымен Жаңаөзен қаласының халқын жұмыспен қамтуға жәрдемдесу бойынша шаралар қолдану
ЭМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі,
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша),
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша)

2019 – 2025 годы
2019 год – 2100,0
2020 год – 800,0
2021 год – 800,0
2022 год – 800,0
2023 год – 800,0
2024 год – 800,0
2025 год – 800,0
по мере необходимости
АО "Озенмунайгаз" 2
местный бюджет
2. Создание новых рабочих мест через развитие малого среднего бизнеса
23
Ежегодный охват не менее 200 человек по обучению населения города Жанаозен основам бизнеса
информация в МНЭ
НПП "Атамекен" (по согласованию), акимат Мангистауской области
ежегодно,
2019 – 2025 годы
2019 год– 38,5
2020 год – 15,4
2021 год – 15,4
2022 год – 15,4
2023 год – 15,4
2024 год – 15,4
2025 год – 15,4
Местный бюджет
24
Увеличение объемов финансирования стартовых бизнес проектов, проектов субъектов малого и микробизнеса для развития массового предпринимательства
информация в МТСЗН
акимат Мангистауской области,
НПП "Атамекен" (по согласованию)
2020 – 2021 годы
2020 год
– 200,0
2021 год
– 300,0
местный
бюджет
25
Внедрение нового формата центра обслуживания предпринимателей по принципу "единого окна" с коворкинг-центром и учебными классами с размещением представителей (менеджеров) финансовых организаций и институтов развития
информация в МНЭ
акимат Мангистауской области,
НПП "Атамекен" (по согласованию)
2020 год
2020 год
– 80,0
местный
бюджет
26
Проработка вопроса по созданию механизмов вовлечения субъектов предпринимательства в закупки крупных компаний с целью увеличения занятости жителей города Жанаозен
информация в МНЭ
НПП "Атамекен" (по согласованию),
АО "ФНБ "Самрук-Казына" (по согласованию),
акимат Мангистауской области
2020 год
не требуются
27
Заключение долгосрочных контрактов товаропроизводителей города Жанаозен с АО "Озенмунайгаз"
заключение договоров
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию)
АО СамрукКазына
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию, акимат Мангистауской области)
2021– 2022 годы
не требуются
28
Создание объектов предпринимательской деятельности на базе остановочных комплексов и иных объектов массового скопления населения
акт ввода в эксплуатацию
НПП "Атамекен" (по согласованию), акимат Мангистауской области
2020 – 2022 годы
2020 год– 105,0
2021 год– 105,0
2022 год – 140,0
частные инвестиции
29
Обеспечение в установленном порядке объемами заказов на приобретение продуктов питания, спецодежды и специальной обуви для работников предприятий нефтегазовой отрасли региона через местных товаропроизводителей Мангистауской области
заключение договоров
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию), АО "Эмбамунайгаз" (по согласованию), нефтегазовые и сервисные компании региона (по согласованию)
2019 – 2025 годы
не требуются
30
Обеспечение заполняемости Индустриальной зоны города Жанаозен
информация в МИИР
акимат Мангистауской области,
НПП "Атамекен" (по согласованию)

2019 – 2025 жылдар
2019 жылы – 2100,0
2020 жылы – 800,0
2021 жылы – 800,0
2022 жылы – 800,0
2023 жылы – 800,0
2024 жылы – 800,0
2025 жылы – 800,0 қажеттілікке қарай
"Өзенмұнайгаз" АҚ2
жергілікті бюджет
2. Шағын орта бизнесті дамыту арқылы жаңа жұмыс орындарын құру
23
Жаңаөзен қаласы халқын бизнес негіздеріне оқыту бойынша жыл сайын кемінде 200 адамды қамту
ҰЭМ-ге ақпарат
"Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
жыл сайын,
2019 – 2025 жылдар
2019 жылы – 38,5
2020 жылы – 15,4
2021 жылы – 15,4
2022 жылы – 15,4
2023 жылы – 15,4
2024 жылы – 15,4
2025 жылы – 15,4
жергілікті бюджет
24
Жаппай кәсіпкерлікті дамыту үшін бастапқы бизнес-жобаларды, шағын және микро бизнес субъектілерінің жобаларын қаржыландыру көлемдерін ұлғайту
Еңбекминіне ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 200,0
2021 жылы – 300,0
жергілікті бюджет
25
"Бір терезе" қағидаты бойынша қаржы ұйымдар мен даму институттары өкілдерін (менеджерлерді) орналастыра отырып, коворкинг орталығымен және оқу кластарымен кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығына қызмет көрсетудің жаңа форматын енгізу
ҰЭМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Атамекен" ҰКП (келісу бойынша)
2020 жыл
2020 жылы – 80,0
жергілікті бюджет
26
Жаңаөзен қаласының тұрғындарын жұмыспен қамтуды ұлғайту мақсатында ірі компаниялардың кәсіпкерлік субъектілерін сатып алуға тарту тетіктерін жасау мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
"Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
талап етілмейді
27
Жаңаөзен қаласы тауар өндірушілерінің "Өзенмұнайгаз" АҚ-мен ұзақ мерзімді келісімшарттар жасасуы
шарттар жасасу
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
(келісу бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ,
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша),
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 – 2022 жылдар
талап етілмейді
28
Аялдама кешендері мен халық көп жиналатын басқа да объектілердің базасында кәсіпкерлік қызмет объектілерін құру
пайдалануға беру актісі
"Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2025 жылдар
2020 жылы – 105,0
2021 жылы – 105,0
2022 жылы – 140,0
жеке инвестициялар
29
Маңғыстау облысының жергілікті тауар өндірушілері арқылы өңірдің мұнай-газ саласы кәсіпорындарының жұмыскерлері үшін тамақ өнімдерін, арнайы киімдер мен арнайы аяқ киімдерді сатып алуға тапсырыстар көлемімен белгіленген тәртіппен қамтамасыз ету
шарттар жасасу
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), "Ембімұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), өңірдің мұнай-газ және сервистік компаниялары
(келісу бойынша)
2019 – 2025
жылдар
талап етілмейді
30
Жаңаөзен қаласының индустриялық аймағын толтыруды қамтамасыз ету
ИИДМ-не ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі, "Атамекен" ҰКП

2020 – 2025 годы
не требуются
5. Поддержание социальной и инженерной инфраструктуры города Жанаозен
1. Образование
31
Текущий ремонт здания и оснащение техникой Жанаозенского лицея интерната- "Білім Инновация"
акт выполненных работ
АО "Озенмунайгаз"
(по согласованию),
Акимат Мангистауской области
2020 год
2020 год – 370,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз" 1
32
Повышение качества образования в общеобразовательных школах города Жанаозен, включая работу по профессиональной ориентации и подготовке к Единому национальному тестированию учащихся на основе опыта "Білім-Инновация" лицеев (анализ эффективности деятельности школ, привлечение кадров)
заключение соглашения
акимат Мангистауской области,
Международный общественный фонд "Білім-Инновация"
(по согласованию)
(первый этап: пилотный проект в 5 общеобразовательных школах)
2021 – 2025 годы
2021 год – 80,0
2022 год – 150,0
2023 год – 150,0
2024 год – 150,0
2025 год – 150,0
АО "Озенмунайгаз"4
33
Строительство школы на 1200 мест в селе Рахат
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области, МОН
2024 – 2025 годы
2024 – 1300,0*
2025 – 1100,0*
местный бюджет
2. Здравоохранение
34
Завершение строительства медицинского центра в городе Жанаозен со стационаром на 50 коек
акт ввода в эксплуатацию
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "Озенмунайгаз" (по согласованию)
2021 год
2021 год – 5234,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз" 1
35
Приобретение оборудования для оснащения медицинского центра в городе Жанаозен со стационаром на 50 коек
акт ввода в эксплуатацию
АО "НК "КазМунайГаз" (по согласованию), АО "Озенмунайгаз" (по согласованию)
2021 год
2021 год – 4640,0
АО "Озенмунайгаз" 3
36
Строительство врачебной амбулатории в микрорайоне "Мерей" в селе Рахат города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2022 год
2022 год – 454,6*
местный бюджет
37
Строительство врачебной амбулатории в поселке Кызылсай города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год – 150,0
2021 год – 232,8
местный бюджет
38
Строительство врачебной амбулатории в микрорайоне "Акбулак" города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2022 год
2022 год – 398,5*
местный бюджет
39
Строительство 3-х модульных подстанций для филиала областной станции скорой медицинской помощи в городе Жанаозен (микрорайоны села Рахат, села Тенге, села Кызылсай)
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2022 год
2022 год – 30,0
местный бюджет
40
Обновление автопарка филиала Мангистауской областной станции скорой медицинской помощи города Жанаозен
Заключение договоров
акимат Мангистауской области

2020 – 2025 жылдар
талап етілмейді
5. Жаңаөзен қаласының әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын қолдау
1. Білім беру
31
"Білім Инновация" Жаңаөзен лицей интернатының ғимаратын ағымдағы жөндеу және оны техникамен жарақтандыру
орындалған жұмыстар актісі
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
2020 жылы – 370,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ, "Өзенмұнайгаз" АҚ1
32
"Білім-Инновация" лицейлерінің тәжірибесі негізінде оқушыларды Ұлттық бірыңғай тестілеуге дайындау және кәсіптік бағдар беру бойынша жұмысты қоса алғанда, Жаңаөзен қаласының жалпы білім беретін мектептерінде білім сапасын арттыру (мектеп қызметінің тиімділігін талдау, кадрларды тарту)
шарттар жасасу
Маңғыстау облысының әкімдігі,
"Білім-Инновация" халықаралық қоғамдық қоры
(келісу бойынша)
(бірінші кезең: жалпы білім беретін 5 мектепте пилоттық жоба)
2021 – 2025 жылдар
2021 жылы – 80,0
2022 жылы – 150,0
2023 жылы – 150,0
2024 жылы – 150,0
2025 жылы – 150,0
"Өзенмұнайгаз" АҚ4
33
Рахат ауылында 1200 орындық мектеп салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі, БҒМ
2024 – 2025 жылдар
2024 жылы – 1 300*
2025 жылы – 1 100,0*
жергілікті бюджет
2. Денсаулық сақтау
34
Жаңаөзен қаласындағы 50 төсек орынға арналған стационары бар медициналық орталықтың құрылысын аяқтау
пайдалануға беру актісі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
"Өзенмұнайгаз" АҚ
(келісу бойынша)
2021 жыл
2021 жылы – 5 234,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ,
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
35
Жаңаөзен қаласындағы 50 төсекке арналған стационары бар медицина орталығын жарақтандыруға жабдықтар сатып алу
пайдалануға беру актісі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
"Өзенмұнайгаз" АҚ
(келісу бойынша)
2021 жыл
2021 жылы – 4 640,0
"Өзенмұнайгаз" АҚ3
36
Жаңаөзен қаласы Рахат ауылының "Мерей" шағын ауданында дәрігерлік амбулатория салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жыл
2022 жылы – 454,6*
жергілікті бюджет
37
Жаңаөзен қаласының Қызылсай кентінде дәрігерлік амбулатория салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 150,0
2021жылы – 232,8
жергілікті бюджет
38
Жаңаөзен қаласының "Ақбұлақ" шағын ауданында дәрігерлік амбулатория салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жыл
2022 жылы – 398,5*
жергілікті бюджет
39
Жаңаөзен қаласындағы облыстық жедел медициналық жәрдем станциясының филиалы үшін 3 модульді кіші станцияларын салу (Рахат, Теңге, Қызылсай ауылдарында)
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жыл
2022 жылы – 30,0
жергілікті бюджет
40
Жаңаөзен қаласының Маңғыстау облыстық жедел медициналық жәрдем станциясы филиалының автопаркін жаңарту
шарттар жасасу
Маңғыстау облысының әкімдігі

2020 – 2021 год
2020 год – 75,0
2021 год – 75,0
местный бюджет, частные инвестиции в рамках ГЧП
41
Завершение строительства терапевтического корпуса центральной многопрофильной больницы города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2022 год
2022 год – 600,0*
местный бюджет
42
Строительство врачебной амбулатории в населенном пункте Кендерли
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2023 год
2023 год – 293,0*
местный бюджет
3. Культура и спорт, досуг молодежи
43
Строительство Дворца школьников (молодежи) с библиотекой в городе Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2022 – 2023 годы
2022 год – 1 161,0*
2023 год – 1000,0*
местный бюджет
44
Строительство филиала областного историко-краеведческого музея в городе Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2022 год
2022 год – 493,6*
местный бюджет
45
Строительство универсальных спортивных комплексов в городе Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию),
АО "НК "КазМунайГаз"
(по согласованию),
акимат
Мангистауской области
2021 год
2021 год – 1 000,0
АО "Озенмунайгаз" 3
46
Текущий ремонт Дворца культуры "Мунайшы" с приобретением оборудования
акт
выполненных работ
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию),
АО "НК "КазМунайГаз"
(по согласованию),
акимат Мангистауской области
2020 год
2020 год
– 400,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз"1
47
Строительство типового здания государственного архива
акт ввода в эксплуатацию
АО "Озенмунайгаз" (по согласованию),
АО "НК "КазМунайГаз"
(по согласованию),
акимат
Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год
– 155,0
АО "НК "КазМунайГаз", АО "Озенмунайгаз" 1
48
Создание центра для спортивного, нравственного воспитания, а также с секциями дополнительного развития для старшеклассников и молодежи города
акт ввода в эксплуатацию
НПП "Атамекен" (по согласованию),
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год
– 20,0
частные инвестиции
местный
бюджет
2021 год
– 15,0
49
Строительство ледовой арены в городе Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
акимат
Мангистауской области
2022 – 2023 годы
2022 год
– 1 674,0
2023 год
– 1 000,0
ГЧП
50
Строительство драматического театра
акт ввода в эксплуатацию
акимат
Мангистауской области
2023 – 2024 годы
2023 год
– 500,0*
2024 год
– 500,0*
местный
бюджет
51
Расширение сети дворовых клубов на 3 единицы с охватом 600 детей в селе Рахат
информация в МНЭ
акимат
Мангистауской области
2021 – 2022 годы
2021 год
– 35,0
2022 год
– 30,0
местный
бюджет
4. Развитие жизнеобеспечивающей инфраструктуры города Жанаозен
52
Строительство инженерных сетей незавершенных участков в селах Тенге и Рахат города Жанаозен (водоснабжение)
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат
Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2021 год
– 105,9
республиканский
бюджет
местный
бюджет
2020 год
– 1,2
2021 год
– 24,7
53
Строительство инженерных сетей незавершенных участков в селах Тенге и Рахат города Жанаозен (газоснабжение)
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат
Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2021 год
– 172,3
республиканский бюджет
местный
бюджет
2020 год
– 8,6
2021 год
–17,6
54
Строительство инженерных сетей незавершенных участков в селах Тенге и Рахат города Жанаозен (электроснабжение)
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат
Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2021 год
– 92,4
республиканский
местный бюджет
2020 год
– 1,0
2021 год
– 14,2
55
Строительство водопровода от водоочистного сооружения до села Тенге города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат
Мангистауской области
2022 год
2022 год
– 410,0*
республиканский бюджет
местный
бюджет
2022 год
– 175,5*
56
Реконструкция и расширение наружных инженерных сетей водоочистного сооружения города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат
Мангистауской области
2023 год
2023 год
– 1100*
республиканский бюджет,
местный
бюджет
2023 год
– 400*
57
Реконструкция и расширение существующих сетей водоснабжения и канализации города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат Мангистауской области

2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 75,0
2021 жылы – 75,0
жергілікті бюджет,
МЖӘ аясында жеке инвестициялар
41
Жаңаөзен қаласының орталық көпбейінді ауруханасының терапевтік корпусының құрылысын аяқтау
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жыл
2022 жылы – 600,0*
жергілікті бюджет
42
Кендірлі ауылдық елді мекенінде дәрігерлік амбулатория салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2023 жыл
2023 жылы – 293,0*
жергілікті бюджет
3. Мәдениет және спорт, жастардың бос уақыты
43
Жаңаөзен қаласында кітапханасы бар Оқушылар (жастар) сарайын салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 – 2023 жылдар
2022 жылы – 1 161,0*
2023 жылы – 1000,0*
жергілікті бюджет
44
Жаңаөзен қаласында облыстық тарихи-өлкетану мұражайының филиалын салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022
жыл
2022 жылы – 493,6*
жергілікті бюджет
45
Жаңаөзен қаласында әмбебап спорт кешендерін салу
пайдалануға беру актісі
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021
жыл
2021 жылы – 1 000,0
"Өзенмұнайгаз" АҚ3
46
"Мұнайшы" мәдениет сарайын ағымдағы жөндеу, құрал-жабдықтар сатып алу
орындалған жұмыстар актісі
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
Маңғыстау облысының әкімді
2020
жыл
2020 жылы – 400,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ,
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
47
Мемлекеттік архивтің үлгілік ғимаратын салу
пайдалануға беру актісі
"Өзенмұнайгаз" АҚ (келісу бойынша), "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ (келісу бойынша),
Маңғыстау облысының әкімді
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 155,0
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ,
"Өзенмұнайгаз" АҚ1
48
Қаланың жоғары сынып оқушылары мен жастарына спорттық, адамгершілік тәрбие беретін, сондай-ақ қосымша дамыту секциялары бар орталық құру
пайдалануға беру актісі
"Атамекен" ҰКП (келісу бойынша), Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 20,0
жеке
инвестициялар
2021 жылы – 15,0
жергілікті бюджет
49
Жаңаөзен қаласында мұз айдыны аренасын салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 – 2023 жылдар
2022 жылы – 1 674,0
2023 жылы – 1 000,0
МЖӘ
50
Драма театрын салу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2023 – 2024 жылдар
2023 жылы – 500,0*
2024 жылы – 500,0*
жергілікті бюджет
51
600 баланы қамтитын, Рахат аулындағы аула клубтары желісін 3 бірлікке кеңейту
ҰЭМ-ге ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 35,0
2022 жылы – 30,0
жергілікті бюджет
4. Жаңаөзен қаласының тыныс-тiршiлiгін қамтамасыз ету инфрақұрылымын дамыту
52
Жаңаөзен қаласының Теңге және Рахат ауылдарында аяқталмаған учаскелердің инженерлік желілерін салу (сумен жабдықтау)
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2021 жылы – 105,9
2020 жылы – 1,2
2021 жылы – 24,7
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
53
Жаңаөзен қаласының Теңге және Рахат ауылдарында аяқталмаған учаскелердің инженерлік желілерін салу (газбен жабдықтау)
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2021 жылы – 172,3
2020 жылы – 8,6
2021 жылы – 17,6
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
54
Жаңаөзен қаласының Теңге және Рахат ауылдарында аяқталмаған учаскелердің инженерлік желілерін салу (электрмен жабдықтау)
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2021 жылы – 92,4
2020 жылы – 1,0
2021 жылы – 14,2
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
55
Жаңаөзен қаласының су тазарту құрылысынан Теңге ауылына дейін су құбырын салу
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жылдар
2022 жылы – 410,0*
2022 жылы – 175,5*
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
56
Жаңаөзен қаласының су тазарту құрылысының сыртқы инженерлік желілерін реконструкциялау және кеңейту
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2023 жыл
2023 жылы – 1 100,0*
2023 жылы – 400,0*
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
57
Жаңаөзен қаласының бұрыңнан бар сумен жабдықтау, кәріз желілерін реконструкциялау және кеңейту
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі

2022 – 2023 годы
2022 год
– 950,0*
2023 год
– 687,0*
республиканский бюджет
местный бюджет
2022 год
–350,0*
2023
– 351,7*
58
Реконструкция и расширение существующих канализационно-насосных станций на станции Узень и в микрорайоне Рауан города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат
Мангистауской области
2023 год
2023 год
– 264,2*
республиканский бюджет
местный
бюджет
2023год
– 133,0*
59
Благоустройство улиц города Жанаозен (установка новых и замена существующих бордюров, текущий ремонт тротуаров)
акт выполненных работ
акимат Мангистауской области

2022 – 2023 жылдар
2022 жылы – 950,0*
2023 жылы – 687,0*
2022 жылы – 350,0* 2023 жылы – 351,7*
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
58
Жаңаөзен қаласының Өзен станциясындағы және Рауан шағын ауданындағы бұрыңнан бар кәріздік-сорғы станцияларын реконструкциялау және кеңейту
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2023 жыл
2023 жылы – 264,2*
2023 жылы – 133,0*
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
59
Жаңаөзен қаласының көшелерін абаттандыру (жаңа жиектастар орнату, бұрынғыларын барын ауыстыру, тротуарларды ағымдағы жөндеу)
орындалған жұмыстар актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі

2020 – 2022 годы
2020 год
– 149,8
2021 год
– 225,5
2022 год
– 591,5
местный
бюджет
60
Обеспечение доступности к объектам социальной и транспортной инфраструктуры для людей с ограниченными возможностями
информация в МТСЗН
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год
– 56,3
2021 год
– 56,2
местный
бюджет
61
Строительство уличного освещения в городе Жанаозен
акт выполненных работ
акимат Мангистауской области
2020 – 2021 годы
2020 год
– 100,0
2021 год
– 113,0
местный
бюджет
62
Реализация 8 проектов по строительству внутригородских автомобильных дорог города Жанаозен и прилегающих населенных пунктов
акт ввода в эксплуатацию
МНЭ,
акимат Мангистауской области
2019 – 2022 годы
2019 год
– 714,8
2019 год
– 89,9
2020 год
– 274,7
2022 год
– 1 260,0
2022 год
– 140,0
республиканский бюджет
местный
бюджет
республиканский бюджет
местный
бюджет
63
Средний ремонт автомобильных дорог внутригородских улиц (железнодорожный вокзал, Маусым, Абая, Боранбаева, Сатпаева и Жумабаева)
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2020 год
2020 год
– 100,0
местный
бюджет
64
Строительство магистрального газопровода с установкой АГРС от газопровода "Жанаозен-Актау" в рамках строительства внешней инфраструктуры Каспийского энергетического Хаба
акт ввода в эксплуатацию
МЭ,
акимат Мангистауской области
2021 – 2022 годы
2021 год
– 2000,0*
2022 год
– 1867,0*
республиканский бюджет
местный бюджет
2021 год
– 433,0
65
Строительство канализационной сети в микрорайоне "Мамыр"
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат Мангистауской области
2024 год
2024 год
– 1000,0*
республиканский бюджет
местный бюджет
2024 год
– 500*
66
Строительство канализационной сети в селе Тенге
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат Мангистауской области
2025 год
2025 год
– 1300,0*
республиканский бюджет
местный бюджет
2025 год
– 200,0*
67
Реконструкция водоснабжения села Тенге
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат Мангистауской области
2024 год
2024 год
– 280,0*
2024 год
– 70,0*
республиканский бюджет
68
Реконструкция водоснабжения села Кызылсай
акт ввода в эксплуатацию
МИИР,
акимат Мангистауской области
2025 год
2025 год
– 280,0*
республиканский бюджет
местный
бюджет
2025 год
– 70,0*
69
Модернизация мини-ТЭЦ путем строительства резервуара РВС-5000 м3 на территории центральной котельной города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
МНЭ,
акимат Мангистауской области
2024 год
2024 год
– 350,0*
республиканский бюджет
местный
бюджет
2024 год
– 350,0*
70
Строительство линии электропередачи (ЛЭП) ВЛ-6кВ от распределительного пункта (РП-6) восточной части села Тенге до РП западной части села Тенге и от подстанций (ПС-11) промзоны до РП микрорайона "Арай"
акт ввода в эксплуатацию
МНЭ,
акимат Мангистауской области
2024 год
2024 год

2020 – 2022 жылдар
2020 жылы – 149,8
2021 жылы – 225,5
2022 жылы – 591,5
жергілікті бюджет
60
Мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін әлеуметтік және көлік инфрақұрылымы объектілеріне қолжетімділікті қамтамасыз ету
Еңбекминіне ақпарат
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 56,3
2021 жылы – 56,2
жергілікті бюджет
61
Жаңаөзен қаласында көшелерді жарықтандыру желілерін салу
орындалған жұмыстар актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 – 2021 жылдар
2020 жылы – 100,0
2021 жылы – 113,0
жергілікті бюджет
62
Жаңаөзен қаласының және іргелес елді мекендердің қалаішілік автомобиль жолдарының құрылысы бойынша 8 жобаны іске асыру
пайдалануға беру актісі
ҰЭМ, Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 – 2022 жылдар
2019 жылы – 714,8
республикалық бюджет
2019 жылы
– 89,9
2020 жылы – 274,7
2022 жылы – 1 260,0
2022 жылы – 140,0
жергілікті бюджет
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
63
Қала ішіндегі көшелердің (теміржол вокзалы, Маусым, Абай, Боранбаев, Сәтбаев және М. Жұмабаев) автомобиль жолдарын орташа жөндеу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
2020 жылы – 100,0
жергілікті бюджет
64
"Каспий энергетикалық хабының" сыртқы инфрақұрылымын салу аясында "Жаңаөзен-Ақтау" газ құбырынан АГТС орната отырып, магистральдық газ құбырын салу
пайдалануға беру актісі
ЭМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2021 – 2022 жылдар
2021 жылы – 2000,0*
2022 жылы – 1867,0*
2021 жылы – 433,0
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
65
"Мамыр" шағын ауданында кәріз желісін салу
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2024 жыл
2024 жылы – 1 000,0*
2024 жылы – 500,0*
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
66
Теңге ауылында кәріз желісін салу
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2025 жыл
2025 жылы – 1 300,0*
2025 жылы – 200,0*
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
67
Теңге ауылының сумен жабдықтау желілерін реконструкциялау
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2024 жыл
2024 жылы
– 280,0*
2024 жылы – 70,0*
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
68
Қызылсай ауылының сумен жабдықтау желілерін реконструкциялау
пайдалануға беру актісі
ИИДМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2025 жыл
2025 жылы
– 280,0*
2025 жылы – 70,0*
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
69
Жаңаөзен қаласының орталық қазандығы аумағында СЖР-5000 м3 арналған резервуар салу арқылы шағын ЖЭО-ны жаңғырту
пайдалануға беру актісі
ҰЭМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2024 жыл
2024 жылы – 350,0*
2024 жылы – 350,0*
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
70
Теңге ауылының шығыс бөлігі 6-тарату пунктінен (ТП) Теңге ауылының батыс бөлігі тарату пунктіне (ТП) дейін және өндірістік аймақ 11-қосалқы бекетінен (ҚБ) Арай ықшам ауданының тарату пунктіне дейін 6кВ-ӘЖ электр жеткізу желісін (ЭЖЖ) салу
пайдалануға беру актісі
ҰЭМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2024 жыл
2024 жылы

– 200,0*
республиканский бюджет
71
Реконструкция и расширение существующих сетей электроснабжения города Жанаозен
акт ввода в эксплуатацию
МНЭ,
акимат Мангистауской области
2023 год
2023 год
– 400,0*
республиканский бюджет
местный
бюджет
2023 год
– 100,0*
5. Жилье
72
Проработка вопроса по проведению капитального ремонта ветхого жилья в городе Жанаозен
предложения в МИИР
акимат Мангистауской области
2020 год
не требуются
73
Приобретение квартир для жителей аварийного дома № 43 микрорайона Шанырак (9 квартир)
акт выполнен-ных работ
акимат Мангистауской области
2019год
2019 год
– 100,0
местный
бюджет
74
Строительство общежития (на 180 мест) в городе Жанаозен для работников бюджетных организаций
информация в МНЭ
акимат Мангистауской области
2022 – 2024 годы
2022 год
– 600,0*
2023 год
– 600,0*
2024 год
– 800,0*
местный
бюджет
6. Решение вопросов дефицита воды
75
Проработка вопроса по строительству опреснительной установки мощностью 17 тыс.м³ в сутки на месторождении Каражанбас
предложения в МИИР
акимат Мангистауской области,
АО "Каражанбасмунай" (по согласованию)
2019 год
не требуются
76
Проработка вопроса по строительству опреснительного завода мощностью 50 тыс.м³ в сутки в селе Курык Каракиянского района
предложения в МИИР
акимат Мангистауской области
2020 год
не требуются
77
Строительство завода по опреснению морской воды с магистральным трубопроводом в районе зоны отдыха Кендерли мощностью 50 тыс.м³ в сутки
акт ввода в эксплуатацию
АО "НК "КазМунайГаз", инвестор
2021 – 2023 годы
2021 год
– 1 000
2022 год
– 59 000
2023 год
– 60 000
АО "НК "КазМунайГаз" 3
частные инвестиции
5. Меры по укреплению правопорядка, общественной безопасности и предупреждению чрезвычайных ситуаций
78
Укрепление материально-технической базы Управления полиции города Жанаозен Департамента полиции Мангистауской области
информация в МНЭ
МВД,
акимат Мангистауской области
2019 год
2019 год – 591,0
республиканский бюджет
79
Проработка вопроса по увеличению c 1 января 2022 года лимита штатной численности МВД на 45 единиц в целях штатного укрепления Управления полиции города Жанаозен Департамента полиции Мангистауской области
информация в МНЭ
МВД, МФ,
акимат Мангистауской области
2022 год
не требуются
80
Установка на улицах города Жанаозен 68 поворотных камер видеонаблюдения
акт ввода в эксплуатацию
акимат Мангистауской области
2019 год

– 200,0*
республикалық бюджет
71
Жаңаөзен қаласының бұрыңнан бар электрмен жабдықтау желілерін реконструкциялау және кеңейту
пайдалануға беру актісі
ҰЭМ,
Маңғыстау облысының әкімі
2023 жыл
2023 жылы – 400,0*
2023 жылы – 100,0*
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
5. Тұрғын үй
72
Жаңаөзен қаласында ескі тұрғын үйлерге күрделі жөндеу жүргізу мәселесін пысықтау
ИИДМ-ге ұсыныстар
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
талап етілмейді
73
Шаңырақ шағын ауданында № 43 авариялық үйдің тұрғындарына пәтерлер (9 пәтер) сатып алу
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019
жыл
2019 жылы – 100,0
жергілікті бюджет
74
Бюджеттік ұйымдардың жұмыскерлері үшін Жаңаөзен қаласында жатақхана (180 орындық) салу
ҰЭМ-ге ұсыныстар
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 – 2024 жыл
2022 жылы – 600,0*
2023 жылы – 600,0*
2024 жылы – 800,0*
жергілікті бюджет
6. Су тапшылығы мәселелерін шешу
75
Қаражанбас кен орнында қуаты тәулігіне 17 мың м³ су тұщыту қондырғысын салу мәселесін пысықтау
ИИДМ-ге ұсыныстар
Маңғыстау облысының әкімдігі,
"Қаражанбасмұнай" АО (келісу бойынша)
2019 жыл
талап етілмейді
76
Қарақия ауданы Құрық ауылында қуаты тәулігіне 50 мың м³ су тұщыту қондырғысын салу мәселесін пысықтау
ИИДМ-ге ұсыныстар
Маңғыстау облысының әкімдігі
2020 жыл
талап етілмейді
77
Кендірлі демалыс аймағы ауданында магистральды құбыры бар, қуаты тәулігіне 50 мың м³ теңіз суын тұщыту зауытын салу
пайдалануға беру актісі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ,
инвестор
2021 – 2023 жылдар
2021 жылы – 1 000
2022 жылы – 59 000
2023 жылы – 60 000
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
жеке инвестициялар
6. Құқықтық тәртіпті, қоғамдық қауіпсіздікті нығайту және төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегі шаралар
78
Маңғыстау облысының полиция департаменті Жаңаөзен қалалық полиция басқармасының материалдық-техникалық базасын нығайту
ҰЭМ-ге ақпарат
ІІМ,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл
2019 жылы – 591,0
республикалық бюджет
79
Маңғыстау облысы полиция департаментінің Жаңаөзен қаласының полиция басқармасын штаттық нығайту мақсатында 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап ІІМ штат санының лимитін 45 бірлікке көбейту мәселесін пысықтау
ҰЭМ-ге ақпарат
ІІМ, Қаржымині,
Маңғыстау облысының әкімдігі
2022 жыл
талап етілмейді
80
Жаңаөзен қаласының көшелерінде 68 бұрылмалы бейнебақылау камерасын орнату
пайдалануға беру актісі
Маңғыстау облысының әкімдігі
2019 жыл

114 422,6
52 646,7
21 316,4
371 671,7
Примечание:
*    – объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств республиканского и местного бюджетов, будут уточняться при формировании и уточнении республиканского и местного бюджетов на соответствующий плановый период при представлении акиматом Мангистауской области необходимой документации в соответствии с бюджетным законодательством.
** – Правила отнесения месторождения (группы месторождений, части месторождения) углеводородного сырья к категории низкорентабельных, высоковязких, обводненных, малодебитных и выработанных и порядок налогообложений в части налога на добычу полезных ископаемых (утверждены постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2018 года № 204).

114 422,6
52 646,7
21 316,4
371 671,7
Ескертпе:
* – республикалық және жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемі Маңғыстау облысының әкімдігі тиісті жоспарлы кезеңге бюджет заңнамасына сәйкес қажетті құжаттама ұсынған кезде республикалық және жергілікті бюджетті қалыптастыру және нақтылау кезінде нақтыланатын болады;
** – Көмірсутек шикiзаты кен орнын (кен орындарының бiр тобын, кен орнының бiр бөлiгiн) рентабельділігі төмен, өте тұтқыр, су басқан, дебитi аз және сарқылған кен орындарының санатына жатқызу қағидалары және пайдалы қазбаларды өндiруге салынатын салық бөлігінде салық салу тәртібі (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі № 204 қаулысымен бекітілген);

1 – объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств АО НК "КазМунайГаз" и АО "Озенмунайгаз", при условии действия льгот по выплате НДПИ на 2019 – 2021 годы.
2 – в части финансирования 2019 года в полном объеме и 2020 – 2025 годы в размере 600 млн. тенге, в случаях действия льготы по выплате НДПИ на 2019 – 2021 годы в части дополнительных 200 млн тенге на период 2020 – 2025 годы, продления льгот по выплате НДПИ до конца срока разработки (через механизм увеличения контрактных обязательств АО "Озенмунайгаз").
3 – объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет средств АО НК "КазМунайГаз" и АО "Озенмунайгаз", при условии продления льгот по выплате НДПИ до конца срока разработки.
4 – финансирование за счет средств, предусмотренных п. 9.1 контракта на недропользование от 31 мая 1996 года № 40 и п. 9.3 лицензии на право пользования недрами от 5 сентября 1995 года, серия МГ № 254 (нефть).
Расшифровка аббревиатур:
АО
акционерное общество
НПП "Атамекен"
Национальная палата предпринимателей "Атамекен"
СЭЗ
специальная экономическая зона
МОН
Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТСЗН
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ДЗО
юридические лица, 50 и более процентов голосующих акций которых принадлежат национальной компании
ПСД
проектно–сметная документация
ТОО
товарищество с ограниченной ответственностью
ТЭЦ
теплоэлектроцентраль
МИИР
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "НК "КазМунайГаз"
акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
МФ
Министерство финансов Республики Казахстан
ГЧП
государственно-частное партнерство
ГКП
государственное коммунальное предприятие
АО "ОМГ"
акционерное общество "Озенмунайгаз"
НДПИ
налог на добычу полезных ископаемых
ТШО
ТОО "Тенгизшевройл"
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МВД
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭГПР
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭ
Министерство энергетики Республики Казахстан

1 – 2019 – 2021 жылдарға арналған ПҚӨС төлеу бойынша жеңілдіктердің қолданылуы шартымен "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ мен "Өзенмұнайгаз" АҚ қаражаты есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемдері;
2 – 2020 – 2025 жылдар кезеңіне қосымша 200 млн теңге мөлшерінде 2019 – 2021 жылдарға ПҚӨС төлеу бойынша жеңілдік қолданылған, ПҚӨС төлеу бойынша жеңілдік әзірлеу мерзімінің соңына дейін ұзартылған ("Өзенмұнайгаз" АҚ келісімшарттық міндеттемелерін ұлғайту тетігі арқылы) жағдайларда 2019 жылғы толық көлемде және 2020 –2025 жылдары 600 млн теңге мөлшерінде қаржыландыру бөлігінде;
3 – ПҚӨС төлеу бойынша жеңілдіктер әзірлеу мерзімінің соңына дейін ұзартылған жағдайда "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ мен "Өзенмұнайгаз" АҚ қаражаты есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемі;
4 – Жер қойнауын пайдалануға арналған 1996 жылғы 31 мамырдағы № 40 келісімшарттың 9.1-тармағында және Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған 1995 жылғы 5 қыркүйектегі МГ сериялы № 254 (мұнай) лицензияның 9.3 – тармағында көзделген қаражат есебінен қаржыландыру.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚ
акционерлік қоғам
"Атамекен" ҰКП
"Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
АЭА
арнайы экономикалық аймақ
БҒМ
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Еңбекмині
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЕТҰ
дауыс беретін акцияларының 50 және одан да көп пайызы ұлттық компанияға тиесілі заңды тұлғалар
ЖСҚ
жобалау-сметалық құжаттама
ЖШС
жауапкершілігі шектеулі серіктестік
ЖЭО
жылу электр орталығы
ИИДМ
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
МЖӘ
мемлекеттік-жекешелік әріптестік
МКК
мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын
"ӨМГ" АҚ
"Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы
ПҚӨС
пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық
ТШО
"Теңізшевройл" ЖШС
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ІІМ
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭГТРМ
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
ЭМ
Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі