О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2021 года № 642. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 581.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1111 "Вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
дополнить подпунктом 14-3) следующего содержания:
"14-3) осуществление мониторинга научной и (или) научно-технической деятельности и информационное обеспечение системы управления наукой, утверждение правил организации и функционирования объектов информатизации в области науки;";
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) разработка и утверждение типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие программы дошкольного воспитания и обучения, общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования;";
подпункт 16-2) исключить;
дополнить подпунктами 16-4) и 16-5) следующего содержания:
"16-4) разработка и утверждение правил психолого-педагогического сопровождения в организациях образования;
16-5) разработка и утверждение правил оценки особых образовательных потребностей;";
дополнить подпунктом 17-2) следующего содержания:
"17-2) утверждение классификатора научных направлений;";
подпункт 31-1) изложить в следующей редакции:
"31-1) разработка и утверждение совместно с уполномоченным органом по труду правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования;";
подпункт 53) изложить в следующей редакции:
"53) определение единых принципов и нормативов специальных условий для получения образования;";
подпункт 54) исключить;
подпункт 61-6) изложить в следующей редакции:
"61-6) разработка и утверждение методики прогнозирования потребности организаций образования, реализующих программы дошкольного воспитания и обучения, общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального образования, в учебниках и учебно-методических комплексах;";
подпункт 71) изложить в следующей редакции:
"71) реализация государственной политики в области науки и научно-технической деятельности, осуществление межотраслевой координации в области науки и научно-технической деятельности;";

"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1111 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 642 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 581 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1111 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
мынадай мазмұндағы 14-3) тармақшамен толықтырылсын:
"14-3) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметке мониторингті жүзеге асыру және ғылымды басқару жүйесін ақпараттық қамтамасыз ету, ғылым саласындағы ақпараттандыру объектілерін ұйымдастыру және олардың жұмыс істеуі қағидаларын бекіту;";
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16) мектепке дейінгі тәрбие беру мен оқыту бағдарламаларын, бастауыш, негiзгi орта, жалпы орта білімнің жалпы бiлiм беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын iске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
16-2) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 16-4) және 16-5) тармақшалармен толықтырылсын:
"16-4) білім беру ұйымдарында психологиялық-педагогикалық қолдап отыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;
16-5) ерекше білім беру қажеттіліктерін бағалау қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
мынадай мазмұндағы 17-2) тармақшамен толықтырылсын:
"17-2) ғылыми бағыттар сыныптауышын бекіту;";
31-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"31-1) еңбек жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп, мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымынан босату қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
53) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"53) білім алу үшін арнайы жағдайлардың бірыңғай қағидаттары мен нормативтерін айқындау;";
54) тармақша алып тасталсын;
61-6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"61-6) мектепке дейінгі тәрбие беру мен оқыту бағдарламаларын, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының оқулықтарға және оқу-әдістемелік кешендеріне қажеттілігін болжау әдістемесін әзірлеу және бекіту;";
71) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"71) ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру, ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы салааралық үйлестіруді жүзеге асыру;";

дополнить подпунктами 71-1) и 71-2) следующего содержания:
"71-1) координация научных, научно-технических проектов и программ фундаментальных и прикладных научных исследований, финансируемых из государственного бюджета, за исключением научных, научно-технических проектов и программ, формируемых в рамках государственного оборонного заказа;
71-2) утверждение порядка государственной регистрации диссертаций, защищенных на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю;";
подпункт 82) исключить;
подпункт 110) исключить;
дополнить подпунктом 127-2) следующего содержания:
"127-2) утверждение правил государственного учета проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению;";
дополнить подпунктом 134-1) следующего содержания:
"134-1) утверждение правил присуждения ежегодной премии "Лучший научный работник;";
дополнить подпунктом 157-1) следующего содержания:
"157-1) разработка и утверждение правил размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями;";
подпункт 165) изложить в следующей редакции:
"165) разработка и утверждение правил прохождения аттестации педагогов;";
в функциях ведомства:
подпункт 33) изложить в следующей редакции:
"33) разработка правил базового и программно-целевого финансирования научной и (или) научно-технической деятельности, а также грантового финансирования научной и (или) научно-технической деятельности и коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности;";
подпункт 71) изложить в следующей редакции:
"71) обеспечение государственной регистрации диссертаций, защищенных на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю;";
подпункт 76-19) изложить в следующей редакции:
"76-19) разработка типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие программы дошкольного воспитания и обучения, общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего образования;";
подпункт 76-24) изложить в следующей редакции:
"76-24) разработка правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций среднего образования;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

мынадай мазмұндағы 71-1) және 71-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"71-1) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде қалыптастырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердің ғылыми, ғылыми-техникалық жобалары мен бағдарламаларын үйлестіру;
71-2) философия докторы (РhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеу тәртібін бекіту;";
82) тармақша алып тасталсын;
110) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 127-2) тармақшамен толықтырылсын:
"127-2) мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту;";
мынадай мазмұндағы 134-1) тармақшамен толықтырылсын:
"134-1) "Үздік ғылыми қызметкер" жыл сайынғы сыйлығын беру қағидаларын бекіту;";
мынадай мазмұндағы 157-1) тармақшамен толықтырылсын:
"157-1) мүмкіндігі шектеулі балаларды арнаулы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
165) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"165) педагогтердің аттестаттаудан өту қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
ведомствоның функцияларында:
33) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"33) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметті базалық және бағдарламалық-нысаналы қаржыландыру, сондай-ақ ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет пен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру қағидаларын әзірлеу;";
71) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"71) философия докторы (РhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз ету;";
76-19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"76-19) мектепке дейінгі тәрбие беру мен оқыту бағдарламаларын, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білімнің жалпы бiлiм беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын бiлiм беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын әзірлеу;";
76-24) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"76-24) мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымынан босату қағидаларын әзірлеу;".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин