Об утверждении Комплексного плана социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Астане, до 2025 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2021 года № 649. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2024 года № 136.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.02.2024 № 136.
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 25.01.2023 № 37.
В целях улучшения социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Астане, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 25.01.2023 № 37.
1. Утвердить прилагаемый Комплексный план социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Астане, до 2025 года (далее – План).
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правительства РК от 25.01.2023 № 37.
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан и акимату Акмолинской области обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом, и по итогам года, не позднее 20 января, представлять информацию о ходе их реализации в Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан по итогам года, не позднее 1 марта, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 сентября 2021 года № 649
Комплексный план
социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Астане, до 2025 года
Сноска. Комплексный план – в редакции постановления Правительства РК от 25.01.2023 № 37.
№ п/п Наименование Форма завершения Ответственные исполнители Сроки исполнения Объем финансирования*
(млн тенге)
Источники
финансирования
Ожидаемые результаты от реализации Комплексного плана социально-экономического развития населенных пунктов, прилегающих к городу Астане по итогам 2025 года:

Астана қаласына iргелес елдi мекендердi әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2025 жылға дейінгі кешендi жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 21 қыркүйектегі № 649 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 29 ақпандағы № 136 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.02.2024 № 136 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.01.2023 № 37 қаулысымен.
Астана қаласына іргелес елді мекендерді әлеуметтік-экономикалық дамытуды жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.01.2023 № 37 қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Астана қаласына іргелес елді мекендерді әлеуметтік-экономикалық дамытудың 2025 жылға дейінгі кешенді жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.01.2023 № 37 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен Ақмола облысының әкімдігі Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және жылдың қорытындылары бойынша жыл сайын, 20 қаңтардан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне олардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жылдың қорытындылары бойынша жыл сайын, 1 наурыздан кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2021 жылғы 21 қыркүйектегі
№ 649 қаулысымен
бекiтiлген
Астана қаласына iргелес елдi мекендердi әлеуметтiк-экономикалық дамытудың 2025 жылға дейінгі кешенді жоспары
Ескерту. Кешенді жоспар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.01.2023 № 37 қаулысымен.
Р/с
Атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзiмдерi
Қаржыландыру көлемі* (млн теңге)
Қаржыландыру көзi
Астана қаласына іргелес елді мекендерді әлеуметтік-экономикалық дамытудың кешенді жоспарын іске асырудан 2025 жылдың қорытындысы бойынша күтілетін нәтижелер:

1) увеличение доступа к получению медицинских услуг, сокращение очередности в детских садах и дефицита ученических мест в школах;
2) повышение качества дорожного полотна в хорошем и удовлетворительном состоянии в охватываемых населенных пунктах;
3) увеличение охвата населения централизованным водоснабжением в охватываемых населенных пунктах;
4) рост занятости населения, создание новых рабочих мест на период реализации мероприятий и постоянных после ввода объектов в эксплуатацию;

1) медициналық көресетілетін қызметтерді алуға қолжетімділікті арттыру, балабақшалардағы кезектілікті және мектептердегі оқушы орындарының тапшылығын қысқарту;
2) қамтылатын елді мекендерде жол төсемінің сапасын жақсы және қанағаттанарлық жағдайда арттыру;
3) қамтылатын елді мекендерде халықты орталықтандырылған сумен жабдықтаумен қамтуды ұлғайту;
4) халықты жұмыспен қамтуды арттыру, іс-шараларды іске асыру кезеңінде жаңа жұмыс орындарын және объектілер пайдалануға берілгеннен кейін тұрақты жұмыс орындарын құру;

68 479,0
40 885,9
26 946,2
211 366,8
Расшифровка аббревиатур:
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
ВС – Верховный суд Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
* объемы расходов по мероприятиям, финансируемым за счет республиканского и местного бюджетов, будут уточняться при формировании и уточнении республиканского и местного бюджетов на соответствующий плановый период.

68 479,0
40 885,9
26 946,2
211 366,8
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ОАМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
* республикалық және жергілікті бюджеттер есебінен қаржыландырылатын іс-шаралар бойынша шығыстар көлемі тиісті жоспарлы кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді қалыптастыру және нақтылау кезінде белгіленетін болады.