Об утверждении национального проекта "Устойчивый экономический рост, направленный на повышение благосостояния казахстанцев"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2021 года № 730. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2023 года № 828.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 22.09.2023 № 828 (вводится в действие с 01.01.2024).
В соответствии с пунктом 85 Системы государственного планирования в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый национальный проект "Устойчивый экономический рост, направленный на повышение благосостояния казахстанцев" (далее – национальный проект).
2. Центральным, местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), и иным организациям (по согласованию), ответственным за реализацию национального проекта:
1) принять меры по реализации национального проекта;
2) представлять информацию о ходе реализации национального проекта в порядке и сроки, установленные постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790 "Об утверждении Системы государственного планирования в Республике Казахстан".
3. Акимам областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить финансирование мероприятий национального проекта, предусмотренных за счет средств местных бюджетов.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 октября 2021 года № 730
Национальный проект
"Устойчивый экономический рост, направленный на повышение благосостояния казахстанцев"
1. Паспорт
1. Наименование
Устойчивый экономический рост, направленный на повышение благосостояния казахстанцев
2. Цель разработки национального проекта
Диверсификация экономики
3. Срок реализации
2021– 2025 годы
4. Ожидаемый социально-экономический эффект, польза для благополучателей
Ожидаемый экономический эффект (в количественном выражении)
1) Создание рабочих мест – 127,8 тысячи, в том числе: постоянные – 102,8 тысячи, временные – 25 тысяч;
2) рост производительности труда на 20,6 % к уровню 2019 года;

"Қазақстандықтардың әл-ауқатын арттыруға бағытталған орнықты экономикалық өсу" ұлттық жобасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 12 қазандағы № 730 қаулысы. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 828 қаулысымен
"Қазақстандықтардың әл-ауқатын арттыруға бағытталған орнықты экономикалық өсу" ұлттық жобасын бекіту туралы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 22.09.2023 № 828 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің 85-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстандықтардың әл-ауқатын арттыруға бағытталған орнықты экономикалық өсу" ұлттық жобасы (бұдан әрі – ұлттық жоба) бекітілсін.
2. Ұлттық жобаны іске асыруға жауапты орталық, жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісу бойынша) және өзге ұйымдар (келісу бойынша):
1) ұлттық жобаны іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысында белгіленген тәртіппен және мерзімдерде ұлттық жобаның іске асырылу барысы туралы ақпарат беріп тұрсын.
3. Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық жобаның жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен көзделген іс-шараларын қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 12 қазандағы
№ 730 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстандықтардың әл-ауқатын арттыруға бағытталған орнықты экономикалық өсу" ұлттық жобасы
1. Паспорт
1.      Атауы
Қазақстандықтардың әл-ауқатын арттыруға бағытталған орнықты экономикалық өсу
2. Ұлттық жобаны әзірлеудің мақсаты
Экономиканы әртараптандыру
3. Іске асыру мерзімі
2021 – 2025 жылдар
4. Күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсер, игілік алушылар үшін пайда
Күтілетін экономикалық тиімділік (сандық мәнде)
1) жұмыс орындарын құру – 127,8 мың, оның ішінде: тұрақты – 102,8 мың, уақытша – 25 мың;
2) еңбек өнімділігінің 2019 жылғы деңгейге қарағанда 20,6 %-ға өсуі;

3) объем частных инвестиций составит 15,5 трлн тенге;
4) увеличение экспорта несырьевых товаров и услуг до 41 млрд долларов США, в том числе несырьевых товаров – 29,5 млрд долларов США, услуг – 11,5 млрд долларов США;
5) рост экспорта нефтегазохимической продукции до 1,3 млрд долларов США;
6) увеличение объемов производства экспортоориентированной продукции в обрабатывающей промышленности до 9,1 млрд долларов США;
7) увеличение налоговых поступлений (за счет запуска новых проектов в обрабатывающей промышленности) до 417,3 млрд тенге;
8) ВДС обрабатывающей промышленности составит 15 трлн тенге;
9) сокращение энергопередающих организаций на 30 % от уровня 2017 года.
Ожидаемый социальный эффект (в качественном и/или количественном выражении)
1) Рост реальных денежных доходов населения на 27,1 % от уровня 2019 года в ценах 2019 года;
2) рост средней заработной платы работников обрабатывающей промышленности на 31,5 % к уровню 2020 года;
3) рост средней заработной платы работников электроэнергетической отрасли на 50 % к 2020 году;
4) рост средней заработной платы работников нефтегазохимической отрасли на 25 % к уровню 2020 года;
5) охват социально-уязвимых бытовых потребителей компенсацией разницы повышения тарифов на электрическую энергию составит 40 %.
5. Объем финансирования, необходимый для реализации национального проекта
15,9 трлн тенге (в том числе республиканский бюджет – 0,4 трлн тенге, внебюджетные средства – 15,5 трлн тенге)
6. Наименование разработчика национального проекта
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
7. Наименование государственных органов и организаций, ответственных за реализацию национального проекта
Министерство национальной экономики Республики Казахстан, Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, Министерство энергетики Республики Казахстан, Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан, Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, акиматы областей и городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
8. Руководитель и куратор национального проекта
Руководитель – Министр национальной экономики Республики Казахстан Иргалиев А.А;
Куратор – Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан Смаилов А.А.
1.1. Взаимосвязь с вышестоящими документами Системы государственного планирования
№ п/п Наименование Стратегия развития Республики Казахстан до 2050 года Национальный план развития (общенациональные приоритеты и задачи,
стратегические показатели)
Стратегия национальной безопасности
(направление/
целевого индикатора)
План территориального развития страны Концепции развития отрасли, сферы (при наличии)

3) жеке инвестициялар көлемі 15,5 трлн теңгені құрайды.
4) шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтер экспортын 41 млрд АҚШ долларға дейін, оның ішінде шикізаттық емес тауарлар экспортын 29,5 млрд АҚШ долларға, қызметтер экспортын 11,5 млрд АҚШ долларына ұлғайту;
5) мұнай-газ химиясы өнімдері экспортының 1,3 млрд АҚШ долларына ұлғаюы;
6) өңдеу өнеркәсібінде экспортқа бағдарланған өнім өндіру көлемінің 9,1 млрд АҚШ долларына ұлғаюы;
7) салық түсімдерінің (өңдеу өнеркәсібінде жаңа жобаларды іске қосу есебінен) 417,3 млрд теңгеге дейін ұлғаюы;
8) Өңдеуші өнеркәсіптің ЖҚҚ 15 трлн теңгені құрайды;
9) 2017 жылғы деңгейге қарағанда энергия беруші ұйымдардың – 30 %-ға қысқаруы.
Күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсер (сапалық және/немесе сандық мәнде)
1) 2019 жылғы деңгейге қарағанда халықтың нақты ақшалай табысының 2019 жылғы бағамен 27,1 %-ға өсуі;
2) өңдеу өнеркәсібіндегі қызметкерлерінің орташа жалақысының 2020 жылғы деңгейге қарағанда 31,5 %-ға өсуі;
3) 2020 жылға қарай электр энергетикасы саласындағы орташа жалақының 50 % - ға өсуі;
4) мұнай-газ химиясы саласы қызметкерлерінің орташа жалақысының 2020 жылғы деңгейге қарағанда 25 %-ға өсуі;
5) әлеуметтік осал тұрмыстық тұтынушыларды электр энергиясына тарифтердің көтерілуінің айырмасын өтеумен қамту 40 %-ды құрайды.
5. Ұлттық жобаны іске асыру үшін қажетті қаржыландыру көлемі
15,9 трлн теңге (оның ішінде республикалық бюджет - 0,4 трлн теңге, бюджеттен қаражат – 15,5 трлн теңге)
6. Ұлттық жобаны әзірлеушінің атауы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
7. Ұлттық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың атауы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі, Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі, Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі, Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі, Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі, облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
8. Ұлттық жобаның жетекшісі және кураторы
Жетекші – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі Ә.А. Ерғалиев
Куратор – Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Ә.А. Смайылов
1.1.      Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің жоғары тұрған құжаттарымен өзара байланыс
Р/с
Атауы
Қазақстан Республикасының 2050 жылға дейінгі даму стратегиясы
Ұлттық даму жоспары (жалпыұлттық басымдықтар мен міндеттер,
стратегиялық көрсеткіштер)
Ұлттық қауіпсіздік стратегиясы (бағыты/
нысаналы индикатор)
Елдің аумақтық даму жоспары
Саланы, аяны дамыту тұжырымдамалары (бар болса)

1 2 3 4 5 6 7
Направление 1. Индустриально-инновационное развитие
Задача 1. Технологическая модернизация предприятий обрабатывающей промышленности
К 2050 году Казахстан должен полностью обновить свои производственные активы в соответствии с новейшими технологическими стандартами.
Сфокусировать Государственную программу по форсированному индустриально-инновационному развитию на импорт промышленных мощностей и обмен технологиями.
Общенациональный приоритет 8. Построение диверсифицированной и инновационной экономики.
Задача 3. Расширение возможностей для роста и развития МСБ.
Задача 10. Развитие инфраструктуры и цифровизация базовых отраслей экономики.
Задача 11. Диверсификация экономики за счет технологического развития.
Направление 2. Устойчивое экономическое развитие, безопасность активов, инфраструктуры и институтов.
Задача 1. Преодоление дисбалансов в структуре экономики и технологического отставания.
Концепция индустриально-инновационного развития до 2025 года
Задача 1. Углубление индустриализации.
Задача 2. Расширение объемов производства и номенклатуры обработанных товаров, пользующихся спросом на внешних рынках, с учҰтом обязательств Республики Казахстан в рамках членства в международных экономических организациях.
Задача 3. Увеличение промышленных мощностей.
Задача 2. Увеличение объемов производства и расширение номенклатуры товаров обрабатывающей промышленности
Отечественная индустрия должна потреблять новейшие композитные материалы, которые мы должны производить у себя в стране.
Общенациональный приоритет 8. Построение диверсифицированной и инновационной экономики.
Задача 6. Создание специализированных факторов и рыночных условий в секторах промышленности
Направление 2. Развитие нефтегазохимического комплекса
Задача 1. Создание нефтегазохимического кластера
Всеобъемлющий экономический прагматизм:
Определение новых рыночных ниш и создание новых точек экономического роста.
Создание благоприятного инвестиционного климата с целью наращивания экономического потенциала.
Общенациональный приоритет 8. Построение диверсифицированной и инновационной экономики.
Задача 5. Осуществление республиканских инфраструктурных инвестиций для стимулирования деловой активности.
Задача 17. Внедрение новых подходов привлечения инвестиций.
Направление 2. Устойчивое экономическое развитие, безопасность активов, инфраструктуры и институтов.
Задача 1. Преодоление дисбалансов в структуре экономики и технологического отставания.
Концепция развития
топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан до 2030 года.
Направление 3. Развитие геологической отрасли
Задача 1.
Повышение инвестиционной привлекательности геологоразведки
Экономическая политика нового курса (Создание благоприятного инвестиционного климата с целью наращивания экономического потенциала. Прибыльность и возврат от инвестиций).
Бюджетная политика
(Наращивание резервов на черный день, отбор объектов для инвестиций на предмет их целесообразности и отдачи).
Политика управления государственным и внешним долгом
(1. Внедрение принципиально новой системы управления природными ресурсами.

1 2 3 4 5 6 7
1-бағыт. Индустриялық-инновациялық даму
1.
1-міндет. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын технологиялық жаңғырту
2050 жылға қарай Қазақстан өзінің өндірістік активтерін ең жаңа технологиялық стандарттарға сәйкес толықтай жаңартуы тиіс.
Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны өнеркәсіптік қуаттарды импорттауға және технологиялармен алмасуға шоғырландыру.
8-жалпыұлттық басымдық. Әртараптандырылған және инновациялық экономиканы құру.
3-міндет. ШОБ-тың өсуі мен дамуы үшін мүмкіндіктерді кеңейту.
10-міндет. Инфрақұрылымды дамыту және экономиканың базалық салаларын цифрландыру.
11-міндет. Технологиялық даму есебінен экономиканы әртараптандыру.
2-бағыт.
Тұрақты экономикалық даму, активтердің, инфрақұрылым мен институттардың қауіпсіздігі.
1-міндет.
Экономика құрылымдағы теңгерімсіздікті және технологиялық артта қалуды еңсеру.
2025 жылға дейінгі индустриялық-инновациялық даму тұжырымдамасы.
1-міндет. Индустрияландыруды тереңдету.
2-міндет. Қазақстан Республикасының халықаралық экономикалық ұйымдардағы мүшелігі шеңберіндегі міндеттемелерін ескере отырып, сыртқы нарықтарда сұранысқа ие өңделген тауарларды өндіру көлемі мен номенклатурасын кеңейту.
3-міндет. Өнеркәсіптік қуаттарды ұлғайту.
2-міндет. Өңдеуші өнеркәсіп өндірісінің көлемін ұлғайту және өңдеуші өнеркәсіп тауарларының номенклатурасын кеңейту
Отандық индустрия ең жаңа композиттік материалдарды тұтынуы тиіс, ол елімізде өндірілуі тиіс.
8-жалпыұлттық басымдық. Әртараптандырылған және инновациялық экономиканы құру.
6-міндет. Өнеркәсіп секторларында мамандандырылған факторлар мен нарықтық жағдайлар жасау
2-бағыт. Мұнай-газ химия кешенін дамыту
1-міндет. Мұнай-газ химия кластерін құру
Жан-жақты экономикалық прагматизм:
жаңа нарықтық тауашаларды айқындау және экономикалық өсудің жаңа нүктелерін құру;
экономикалық әлеуетті арттыру мақсатында қолайлы инвестициялық ахуал жасау.
8-жалпыұлттық басымдық. Әртараптандырылған және инновациялық экономика құру
5-міндет. Іскерлік белсенділікті ынталандыру үшін республикалық инфрақұрылымдық инвестицияларды жүзеге асыру
17-міндет. Инвестициялар тартудың жаңа тәсілдерін енгізу
2-бағыт.
Орнықты экономикалық даму, активтердің, инфрақұрылым мен институттардың қауіпсіздігі.
1-міндет.
Экономика құрылымындағы теңгерімсіздікті және технологиялық артта қалуды еңсеру.
Қазақстан Республикасының 2030 жылға дейінгі отын-энергетика кешенін дамыту тұжырымдамасы
3-бағыт: Геология саласын дамыту
1-міндет.
Геологиялық барлаудың инвестициялық тартымдылығын арттыру
Жаңа бағыттың экономикалық саясаты (экономикалық әлеуетті арттыру мақсатында қолайлы инвестициялық ахуал жасау. Кірістілік және инвестициялардан қайтарым)
Бюджет саясаты
(күрделі кезеңге арналған резервтерді өсіру, инвестициялауға арналған объектілерді олардың орындылығы мен қайтарымдылығы тұрғысынан іріктеу).
Мемлекеттік және сыртқы қарызды басқару саясаты
(1. Табиғи ресурстарды басқарудың түбегейлі жаңа жүйесін енгізу.

2. Развитие производства альтернативных видов энергии.
3. Создание стратегического "резерва" углеводородного сырья.)
Общенациональный приоритет 8.
Построение диверсифицированной и инновационной экономики.
Задача 10. Развитие инфраструктуры и цифровизация базовых отраслей экономики.
Общенациональный приоритет 10. Сбалансированное территориальное развитие.
Задача 7. "Зеленая" экономика и охрана окружающей среды.
Внимание будет уделено развитию минерально-сырьевой базы и проведению геологических исследований.
Направление 3. Безопасность экосистемы, ключевых природных ресурсов, обеспечение гражданской защиты.
Концепция развития геологической отрасли Республики Казахстан
до 2025 года.
Направление 4. Развитие энергетической отрасли
Задача 1. Модернизация энергетического комплекса, отвечающего требованиям устойчивого развития экономики
Пятый вызов – глобальная энергетическая безопасность.
Все развитые страны увеличивают инвестиции в альтернативные и "зеленые" энергетические технологии.
Уже к 2050 году их применение позволит генерировать до 50 % всей потребляемой энергии.
Новая политика развития инновационных исследований.
Экономическая политика нового курса – всеобъемлющий экономический
прагматизм на принципах прибыльности, возврата от инвестиций и конкурентоспособности.
Общенациональный приоритет 8.
Построение диверсифицированной и инновационной экономики.
Задача 6. Создание специализированных факторов и рыночных условий в секторах промышленности.
Задача 10. Развитие инфраструктуры и цифровизация базовых отраслей экономики.
Общенациональный приоритет 10. Сбалансированное территориальное развитие.
Задача 7. "Зеленая" экономика и охрана окружающей среды.
В электроэнергетике будут внедрены новые источники генерации, в том числе объекты по использованию возобновляемых источников энергии.
Направление 2. Устойчивое экономическое развитие, безопасность активов, инфраструктуры и институтов.
Задача 4.
Энергетическая безопасность.
Концепция развития
топливно-энергетического комплекса Республики Казахстан до 2030 года.
Направление 5. Продвижение несырьевого экспорта
Задача 1.
Увеличение несырьевого экспорта в 2 раза до 41 млрд долларов США
Экономическая политика нового курса – всеобъемлющий
экономический прагматизм на принципах прибыльности, возврата от инвестиций и конкурентоспособности. Всеобъемлющий экономический прагматизм.
Создание эффективного частного сектора экономики и развитие государственно-частного партнерства. Государственное стимулирование экспорта.
Общенациональный приоритет 8. Построение диверсифицированной и инновационной экономики:
Задача 7. Развитие собственной научно-технологической и инновационной базы.
Задача 10. Развитие инфраструктуры и цифровизация базовых отраслей экономики.
Общенациональный приоритет 9. Активное развитие экономической и торговой дипломатии.
Задача 1. Расширение торгово-экономического сотрудничества, а также продвижение и защита национальных интересов через активное участие в международных интеграционных объединениях.
Задача 2. Создание благоприятных условий для продвижения казахстанской продукции.
Направление 2. Устойчивое экономическое развитие, безопасность активов, инфраструктуры и институтов.
Задача 1. Преодоление дисбалансов в структуре экономики и технологического отставания.
-
-

2. Баламалы энергия түрлерін өндіруді дамыту.
3. Стратегиялық көмірсутек шикізаты "резервін" құру).
8-жалпыұлттық басымдық.
Әртараптандырылған және инновациялық экономиканы құру.
10-міндет. Инфрақұрылымды дамыту және экономиканың базалық салаларын цифрландыру.
10-жалпыұлттық басымдық. Теңгерімді аумақтық даму.
7-міндет. "Жасыл" экономика және қоршаған ортаны қорғау.
Минералдық-шикізат базасын дамытуға және геологиялық зерттеулер жүргізуге назар аударылатын болады.
3-бағыт. Экожүйенің, негізгі табиғи ресурстардың қауіпсіздігі, азаматтық қорғауды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының 2025 жылға дейінгі геология саласын дамыту тұжырымдамасы
4-бағыт: Энергетика саласын дамыту
1-міндет.
Экономиканы орнықты дамыту қойылатын талаптарына сай келетін энергетикалық кешенді жаңғырту
Бесінші сын-қатер – жаһандық энергетикалық қауіпсіздік
Барлық дамыған елдер баламалы және "жасыл" энергетикалық технологияларға инвестицияны ұлғайтуда.
Қазірдің өзінде 2050 жылға қарай оларды қолдану барлық тұтынылатын энергияның 50 %-на дейін генерациялауға мүмкіндік береді.
Инновациялық зерттеулерді дамытудың жаңа саясаты.
Жаңа бағыттың экономикалық саясаты -
табыстылық, инвестициялардан қайтарымдылық пен бәсекеге қабілеттілік қағидаттарына негізделген жан-жақты экономикалық прагматизм.
8-жалпыұлттық басымдық.
Әртараптандырылған және инновациялық экономиканы құру.
6-міндет. Өнеркәсіп секторларында мамандандырылған факторлар мен нарықтық жағдайлар жасау.
10-міндет. Инфрақұрылымды дамыту және экономиканың базалық салаларын цифрландыру.
10-жалпыұлттық басымдық. Теңгерімді аумақтық даму.
7-міндет. "Жасыл" экономика және қоршаған ортаны қорғау
Электр энергетикасында жаңа генерациялау көздері, оның ішінде жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектілері енгізілетін болады.
2-бағыт.
Орнықты экономикалық даму, активтердің, инфрақұрылым мен институттардың қауіпсіздігі.
4-міндет.
Энергетикалық қауіпсіздік.
Қазақстан Республикасының отын-энергетика кешенін дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасы
5-бағыт: Шикізаттық емес экспортты ілгерілету
1-міндет.
Шикізаттық емес экспортты 41 млрд АҚШ долларына дейін 2 есе ұлғайту
Инновациялық зерттеулерді дамытудың жаңа саясаты.
Жаңа бағыттың экономикалық саясаты –
табыстылық, инвестициялардан қайтарымдылық пен бәсекеге қабілеттілік қағидаттарына негізделген жан-жақты экономикалық прагматизм.
Экономиканың тиімді жеке секторын құру және мемлекеттік-жекешелік әріптестікті дамыту. Экспортты мемлекеттік ынталандыру.
8-жалпыұлттық басымдық. Әртараптандырылған және инновациялық экономика құру.
7-міндет. Жеке ғылыми-технологиялық және инновациялық базаны дамыту.
10-міндет. Инфрақұрылымды дамыту және экономиканың базалық салаларын цифрландыру.
9-жалпыұлттық басымдық. Экономикалық және сауда дипломатиясын белсенді дамыту
1-міндет. Сауда-экономикалық ынтымақтастықты кеңейту, сондай-ақ халықаралық интеграциялық бірлестіктерге белсенді қатысу арқылы ұлттық мүдделерді ілгерілету және қорғау
2-міндет. Қазақстандық өнімді ілгерілету үшін қолайлы жағдайлар жасау
2-бағыт.
Орнықты экономикалық даму, активтердің, инфрақұрылым мен институттардың қауіпсіздігі.
1-міндет.
Экономика құрылымдағы теңгерімсіздікті және технологиялық артта қалуды еңсеру.
-

2. Задачи и показатели результатов
№ п/п Задача, показатели результата Единица измерения Источник информации Факт за 2020 год Оценка на
2021 год
Показатели результата (план), по годам
2021 2022 2023 2024 2025
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Стратегические показатели, показатели вышестоящих документов Системы государственного планирования:
1) Рост производительности труда обрабатывающей промышленности на 38,9 % к уровню 2019 года;

2. Міндеттер мен нәтижелер көрсеткіштері
Р/с
Міндет, нәтиже көрсеткіштері
Өлшем бірлігі
Ақпарат көзі
2020 жылғы факт
2021 жылға бағалау
Нәтиже көрсеткіштері (жоспар), жылдар бойынша
2021 2022 2023 2024 2025
жалғасы
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 10
Стратегиялық көрсеткіштер, Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің жоғары тұрған құжаттарының көрсеткіштері:
1) өңдеу өнеркәсібінің еңбек өнімділігінің 2019 жылғы деңгейге қарағанда 38,9 %-ға өсуі;

1 082 913 845
1 705 446 133
3 546 305 503
3 667 723 871
5 931 791 714
15 934 181 066
-
РБ
156 464 845
149 617 765
37 693 429
30 600 255
27 479 490
401 855 784
-
Внебюджетные средства
926 449 000
1 555 828 368
3 508 612 074
3 637 123 616
5 904 312 224
15 532 325 282
-
5. Распределение ответственности и полномочий
№ п/п Наименование Ответственный
(должностное лицо)
Полномочия
1 2 3 4
Индустриально-инновационное развитие
1.
Задача 1. Технологическая модернизация предприятий обрабатывающей промышленности
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К.,
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., вице-министр финансов РК Савельева Т.М., председатель правления АО "НУХ "Байтерек" Арифханов А.А., заместители акимов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов.
Обеспечивает достижение показателя.
1.1.
Показатель 1. Доля крупных и средних предприятий в обрабатывающей промышленности, использующих цифровые технологии
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К.,
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., вице-министр финансов РК Савельева Т.М., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., вице-министр энергетики РК Жахметова Ж.З., председатель правления АО "КЦИЭ "QazIndustry" Бекенов Б.Т.
2.
Задача 2. Увеличение объемов производства и расширение номенклатуры товаров обрабатывающей промышленности
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., первый вице-министр национальной экономики РК Жаксылыков Т.М., вице-министр финансов РК Савельева Т.М., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр энергетики РК Журебеков М.У., председатель правления АО "НУХ "Байтерек" Арифханов А.А., управляющий директор
АО "ФНБ "Самрук-Казына" Айтенов М.Д, заместители акимов областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2.1
Показатель 1. Объем производства в обрабатывающей промышленности
Вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., первый вице-министр национальной экономики РК Жаксылыков Т.М., вице-министр финансов РК Савельева Т.М., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр энергетики РК Журебеков М.У., председатель правления АО "НУХ "Байтерек" Арифханов А.А., управляющий директор АО ФНБ "Самрук-Казына" Айтенов М.Д, заместители акимов областей, городов
Нур-Султана, Алматы и Шымкента
Развитие нефтегазохимического комплекса
1.
Задача 1. Создание нефтегазохимического кластера
Первый вице-министр энергетики РК Журебеков М.У., вице-министр национальной экономики РК Шаимова А.А., вице-министр финансов РК Савельева Т.М., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., председатель правления АО "НК "КазМунайГаз" Айдарбаев А.А., председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К., председатель правления АО "УК СЭЗ "НИНТ" Куркимов Г.Н., генеральный директор ТОО "АНПЗ" Кайрденов А.К., генеральный директор ТОО "Компания Нефтехим LTD" Тимошов О.Е., генеральный директор ТОО "Лукойл Лубрикантс Центральная Азия" Новоселов С., генеральный директор ТОО "Hill Corporation" Тенизбаев Б., директор ТОО "GPC Investment" Хамзин А.Ж., председатель правления ТОО "KPI" Тиесов Д.С., генеральный директор ТОО "Almex Petrochemical" Ергалиев А.А., генеральный директор ТОО "Шымкентская химическая компания" Бибасов М.М., директор ТОО "Zhaik Petroleum Ltd" Нугманов С.Н.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов.
Обеспечивает достижение показателя.
1.1.
Показатель 1. Рост объема производства нефтегазохимической продукции
Первый вице-министр энергетики РК Журебеков М.У., вице-министр национальной экономики РК Шаимова А.А., вице-министр финансов РК Савельева Т.М., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., председатель правления АО "НК "КазМунайГаз" Айдарбаев А.А., председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К., председатель правления АО "УК СЭЗ "НИНТ" Куркимов Г.Н., генеральный директор ТОО "АНПЗ" Кайрденов А.К., генеральный директор ТОО "Компания Нефтехим LTD" Тимошов О.Е., генеральный директор ТОО "Лукойл Лубрикантс Центральная Азия" Новоселов С., генеральный директор ТОО "Hill Corporation" Тенизбаев Б., директор ТОО "GPC Investment" Хамзин А.Ж., председатель правления ТОО "KPI" Тиесов Д.С., генеральный директор ТОО "Almex Petrochemical" Ергалиев А.А., генеральный директор ТОО "Шымкентская химическая компания" Бибасов М.М., директор ТОО "Zhaik Petroleum Ltd" Нугманов С.Н.
Развитие геологической отрасли
1.
Задача 1. Повышение инвестиционной привлекательности геологоразведки
Вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Момышев Т.А.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов.
Обеспечивает достижение показателя.
1.1.
Показатель 1. Охват геолого-геофизической изученностью на площади 683,9 тысяч кв. км
Вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Момышев Т.А.
1.2.
Показатель 2. Количество сформированных инвестиционных пакетов геологической информации
Вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Момышев Т.А.
1.3.
Показатель 3. Уровень обеспеченности государственной инфраструктуры по хранению и обработке геологических материалов
Вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Момышев Т.А.
Развитие энергетической отрасли
1.
Задача 1. Модернизация энергетического комплекса, отвечающего требованиям устойчивого развития экономики
Вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., первый вице-министр национальной экономики РК Жаксылыков Т.М., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов.
Обеспечивает достижение показателя.
1.1.
Показатель 1. Ввод электрических мощностей путем реализации 13 инвестиционных соглашений с энергопроизводящими организациями
Вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., заместители акимов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К., председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т.
1.3.
Показатель 2. Объем ввода электрических мощностей ПГУ (город Алматы, Алматинская, Туркестанская и Кызылординская области)
Вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., первый вице-министр национальной экономики РК Жаксылыков Т.М., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., заместители акимов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К., председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т.
1.4.
Показатель 3. Рост протяженности второй цепи транзита между Западно-Казахстанской, Атырауской и Мангистауской областями (220 кВ)
Председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т, вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., заместители акимов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
1.5.
Показатель 4. Объем ввода электрических мощностей ВИЭ
Вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Примкулов А.А., первый вице-министр национальной экономики РК Жаксылыков Т.М., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., заместители акимов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т.
Продвижение несырьевого экспорта
1.
Задача 1. Продвижение несырьевого экспорта в 2 раза до 41 млрд долларов США
Вице-министр торговли и интеграции РК Торебаев К.К., заместитель Министра иностранных дел РК Айдаров А.А., первый вице-министр национальной экономики РК Жаксылыков Т.М., вице-министры индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., Камалиев Б.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С.
Осуществляет непосредственное руководство, принимает необходимые административные и управленческие решения для достижения запланированных результатов.
Обеспечивает достижение показателя
1.1.
Показатель 1. Доля несырьевого экспорта в общем объеме внешней торговли
Вице-министр торговли и интеграции РК Торебаев К.К., вице-министры индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., Камалиев Б.С., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Жамбакин А.С., первый вице-министр национальной экономики РК Жаксылыков Т.М., заместитель Министра иностранных дел РК Айдаров А.А., заместители акимов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
1.2.
Показатель 2. Увеличение количества активных экспортеров
Вице-министр торговли и интеграции РК Торебаев К.К.
1.3.
Показатель 3. Доля модернизированных испытательных лабораторий от общего количества испытательных лабораторий к уровню 2020 года
Вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К.
Примечания:

1 082 913 845
1 705 446 133
3 546 305 503
3 667 723 871
5 931 791 714
15 934 181 066
-
РБ
156 464 845
149 617 765
37 693 429
30 600 255
27 479 490
401 855 784
-
Бюджеттен тыс қаражат
926 449 000
1 555 828 368
3 508 612 074
3 637 123 616
5 904 312 224
15 532 325 282
-
5. Жауапкершілік пен өкілеттіктерді бөлу
Р/с
Атауы
Жауапты
(лауазымды тұлға)
Өкілеттіктер
1 2 3 4
Индустриялық-инновациялық даму
1.
1-міндет. Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын технологиялық жаңғырту
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Ә.Н. Тұрысов, Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, Энергетика вице-министрі Ж.З. Жахметова, Қаржы вице-министрі
Т.М. Савельева, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ басқарма төрағасы А.Ә. Әріпханов, облыстар және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды.
Көрсеткішке қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.1.
1-көрсеткіш. Цифрлық технологияларды пайдаланатын өңдеуші өнеркәсіптегі ірі және орта кәсіпорындардың үлесі
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Ә.Н. Тұрысов, Қаржы вице-министрі Т.М. Савельева, Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, Энергетика вице-министрі
Ж.З. Жахметова, "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ басқарма төрағасы Б.Т.Бекенов
2.
2-міндет. Өңдеу өнеркәсібі өндірісінің көлемін ұлғайту және тауарлар номенклатурасын кеңейту
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, Ұлттық экономика бірінші вице-министрі Т.М. Жақсылықов, Қаржы
вице-министрі Т.М. Савельева, Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, Энергетика бірінші вице-министрі М.Ө. Жөребеков, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ басқарма төрағасы А.Ә. Әріпханов, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарушы директоры М.Д. Әйтенов, облыстар және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары
2.1
1-көрсеткіш. Өңдеу өнеркәсібіндегі өндіріс көлемі
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, Ұлттық экономика бірінші вице-министрі Т.М. Жақсылықов, Қаржы вице-министрі Т.М. Савельева, Ауыл шаруашылығы бірінші
вице-министрі А.С. Сапаров, Энергетика бірінші вице-министрі
М.Ө. Жөребеков, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ басқарма төрағасы А.Ә. Әріпханов, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарушы директоры М.Д. Әйтенов, облыстар және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары
Мұнай-газ химия кешенін дамыту
1.
1-міндет. Мұнай-газ-химия кластерін құру
Энергетика бірінші вице-министрі М.Ө. Жөребеков, Ұлттық экономика вице-министрі А.А. Шайымова, Қаржы вице-министрі Т.М. Савельева, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А.А. Айдарбаев, "ҚазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасы К.К. Шәріпбаев, "ҰИМТ" АЭА БК" АҚ басқарма төрағасы Г.Н. Куркимов, "АМӨЗ" ЖШС бас директоры А.К. Қайырденов, "Компания Нефтехим LTD" ЖШС бас директоры О.Е. Тимошов, "Лукойл Лубрикантс Орталық Азия" ЖШС бас директоры С. Новоселов, "Hill Corporation" ЖШС бас директоры Б. Теңізбаев, "GPC Investment" ЖШС директоры А.Ж. Хамзин, "KPI" ЖШС басқарма төрағасы Д.С. Тиесов, "Almex Petrochemical" ЖШС бас директоры А.А. Ерғалиев, "Шымкент химия компаниясы" ЖШС бас директоры М.М. Бибасов, "Zhaik Petroleum Ltd" ЖШС директоры С.Н. Нұғманов
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды.
Көрсеткішке қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.1.
1-көрсеткіш. Мұнай-газ-химия өнімдері өндірісі көлемінің өсуі
Энергетика бірінші вице-министрі М.Ө. Жөребеков, Ұлттық экономика вице-министрі А.А. Шайымова, Қаржы вице-министрі Т.М. Савельева, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А.А. Айдарбаев, "ҚазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасының орынбасарлары К.К. Шәріпбаев, "ҰИМТ" АЭА БК" АҚ басқарма төрағасы Г.Н. Куркимов, "АМӨЗ" ЖШС бас директоры А.К. Қайырденов, "Компания Нефтехим LTD" ЖШС бас директоры О.Е. Тимошов, "Лукойл Лубрикантс Орталық Азия" ЖШС бас директоры С. Новоселов, "Hill Corporation" ЖШС бас директоры Б. Теңізбаев, "GPC Investment" ЖШС директоры А.Ж. Хамзин, "KPI" ЖШС басқарма төрағасы Д.С. Тиесов, "Almex Petrochemical" ЖШС бас директоры А.А. Ерғалиев. "Шымкент химия компаниясы" ЖШС бас директоры М.М. Бибасов, "Zhaik Petroleum Ltd" ЖШС директоры С.Н. Нұғманов
Геологиялық барлау саласын дамыту
1.
1-міндет.
Геологиялық барлаудың инвестициялық тартымдылығын арттыру
Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі Т.А. Момышев
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды.
Көрсеткішке қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.1.
1-көрсеткіш.
683,9 мың шаршы км алаңды геологиялық-геофизикалық зерделеумен қамту
Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі Т.А. Момышев
1.2.
2-көрсеткіш.
Геологиялық ақпараттың қалыптастырылған инвестициялық пакеттерінің саны
Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі Т.А. Момышев
1.3.
1-көрсеткіш.
Геологиялық материалдарды сақтау және өңдеу жөніндегі мемлекеттік инфрақұрылыммен қамтамасыз етілу деңгейі
Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі Т.А. Момышев
Энергетика саласын дамыту
1.
1-міндет. Экономиканы орнықты талаптарына сай келетін энергетикалық кешенді қалыптастыру
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, Ұлттық экономика бірінші вице-министрі Т.М. Жақсылықов, Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды.
Көрсеткішке қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.1.
1-көрсеткіш.
Энергия өндіруші ұйымдармен 13 инвестициялық келісімді іске асыру жолымен электр қуаттарын іске қосу
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, облыстар және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, "КазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасы К.К. Шәріпбаев, "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Қажиев
1.2.
2-көрсеткіш.
ПМУ электр қуатын іске қосу (Алматы қ., Алматы, Түркістан және Қызылорда облыстары)
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, Ұлттық экономика бірінші вице-министрі Т.М. Жақсылықов, Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, облыстар және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары, "КазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасы К.К. Шәріпбаев, "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Қажиев
1.3.
3-көрсеткіш.
Батыс Қазақстан, Атырау және Маңғыстау облыстары арасында транзиттің екінші тізбегінің ұзындығының өсуі (220 кВ)
"KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Қажиев, Энергетика вице-министрі
Қ.Б. Рахымов, облыстар және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары
1.4.
4-көрсеткіш.
ЖЭК электр қуатын енгізу
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі А.Ә. Пірімқұлов, Ұлттық экономика бірінші вице-министрі Т.М. Жақсылықов, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, облыстар және Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары, "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Кажиев
Шикізаттық емес экспортты ілгерілету
1.
1-міндет.
Шикізаттық емес экспортты 41 млрд АҚШ. долларына 2 есе ұлғайту
Сауда және интеграция вице-министрі Қ.Қ. Төребаев, Сыртқы істер министрінің орынбасары А.А. Айдаров, Ұлттық экономика бірінші вице-министрі
Т.М. Жақсылықов, Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрлері М.К. Қарабаев, Б.С. Камалиев, Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі
А.С. Сапаров
Тікелей басшылықты жүзеге асырады, жоспарланған нәтижелерге қол жеткізу үшін қажетті әкімшілік және басқарушылық шешімдер қабылдайды.
Көрсеткішке қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
1.1.
1-көрсеткіш.
Сыртқы сауданың жалпы көлеміндегі шикізаттық емес экспорттың үлесі
Сауда және интеграция вице-министрі Қ.Қ. Төребаев, Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрлері М.К. Қарабаев, Камалиев Б.С., Ауыл шаруашылығы бірінші вице-министрі А.С. Сапаров, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі А.С. Жамбакин, Ұлттық экономика бірінші вице-министрі Т.М. Жақсылықов, Сыртқы істер министрінің орынбасары А.А. Айдаров, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
1.2.
2-көрсеткіш.
Белсенді экспорттаушылар санын ұлғайту
Сауда және интеграция вице-министрі Қ.Қ. Төребаев
1.3.
3-көрсеткіш.
2020 жылғы деңгейге қарағанда сынақ зертханаларының жалпы санынан жаңғыртылған сынақ зертханаларының үлесі
Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев
Ескертпелер:

540 202 212
тысяч тенге
1 270 899 641
тысяча тенге
2 857 494 958 тысяч тенге
2 683 694 958 тысяч тенге
4 102 894 958 тысяч тенге
11 455 186 727 тысяч тенге
255 186 727 тысяч тенге
11 200 000 000 тысяч тенге
Показатель 1. Объем производства в обрабатывающей промышленности, млрд тенге
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., первый вице-министр сельского хозяйства РК Сапаров А.С., первый вице-министр энергетики Журебеков М.У., вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК Турысов А.Н., председатель правления АО "НУХ "Байтерек" Арифханов А.А., управляющий директор АО ФНБ "Самрук-Казына" Айтенов М.Д, акимы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2025 год
13 039,4 млрд тенге

540 202 212
мың теңге
1 270 899 641
мың теңге
2 857 494 958 мың теңге
2 683 694 958 мың теңге
4 102 894 958 мың теңге
11 455 186 727 мың теңге
255 186 727 мың теңге
11 200 000 000 мың теңге
1-көрсеткіш Өңдеу өнеркәсібіндегі өндіріс көлемі, млрд. теңге
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев,
Ауыл шаруашылығы бірінші
вице-министрі А.С. Сапаров, Энергетика бірінші вице-министрі М.Ө. Жөребеков, Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі Ә.Н. Тұрысов, "Бәйтерек "ҰБХ" АҚ басқарма төрағасы
А.Ә. Әріпханов, "Самұрық-Қазына" ҰЭҚ" АҚ басқарушы директоры М.Д. Әйтенов, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
2025 жыл

Мероприятие 2. Долгосрочное лизинговое финансирование субъектов индустриально-инновационной деятельности, реализующих и планирующих реализовать инвестиционные проекты в приоритетных секторах экономики по ставке не более 5 %
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., председатель Комитета индустриального развития МИИР Оспанов И.Е., председатель правления АО "НУХ "Байтерек" Арифханов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "ФРП" Байбазаров Н.С. (по согласованию)
2025 год
12 500 000 тысяч тенге
12 500 000 тысяч тенге

2-іс-шара. Экономиканың басым секторларында инвестициялық жобаларды іске асыратын және іске асыруды жоспарлайтын индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін 5%-дан аспайтын мөлшерлеме бойынша ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыру
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев,
ИИДМ Индустриялық даму комитетінің төрағасы И.Е. Оспанов,
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ басқарма төрағасы А:Ә. Әріпханов (келісу бойынша), "ӨДҚ" АҚ басқарма төрағасы Н.С. Байбазаров (келісу бойынша)
12 500 000 мың теңге
12 500 000 мың теңге

10 000 000 тысяч тенге
2 500 000
тысяч тенге
Мероприятие 3. Предоставление лизингового финансирования для приобретения автобусных средств
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., председатель Комитета индустриального развития МИИР Оспанов И.Е., председатель правления АО "НУХ "Байтерек" Арифханов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "БРК" Саркулов А.С. (по согласованию), председатель правления АО "ФРП" Байбазаров Н.С. (по согласованию)
2025 год

10 000 000 мың теңге
2 500 000 мың теңге
3-іс-шара. Автобус құралдарын сатып алу үшін лизингтік қаржыландыру ұсыну
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев,
ИИДМ Индустриялық даму комитетінің төрағасы И.Е. Оспанов,
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ басқарма төрағасы
А.Ә. Әріпханов (келісу бойынша), "ҚДБ" АҚ басқарма төрағасы А.С. Сарқұлов (келісу бойынша), "ӨДҚ" АҚ басқарма төрағасы Н.С. Байбазаров (келісу бойынша)
2025 жыл

400
ед.
400 ед.
22 000 000 тысяч тенге
22 000 000
тысяч тенге
22 000 000
тысяч тенге
44 000 000
тысяч тенге
22 000 000
тысяч тенге
Мероприятие 4. Реализация проекта по приобретению технологического оборудования для создания производства чугунного литья (лизинговое финансирование)
вице-министр торговли и интеграции Торебаев К.К., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., директор Департамента продвижения экспорта МТИ Баштай О.К., председатель Комитета индустриального развития МИИР Оспанов И.Е., председатель правления АО "НУХ "Байтерек" Арифханов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "БРК" Саркулов А.С. (по согласованию), председатель правления АО "ФРП" Байбазаров Н.С. (по согласованию)
2021 год
21 500 000
тысяч тенге
5 400 000
тысяч тенге
26 900 000
тысяч тенге
16 000 000
тысяч тенге
10 900 000 тысяч тенге
Мероприятие 5. Реализация проекта по производству главных передач ведущих мостов грузовой техники: приобретение оборудования путем лизингового финансирования и строительства завода
вице-министр торговли и интеграции Торебаев К.К., вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., директор Департамента продвижения
экспорта МТИ Баштай О.К., председатель Комитета индустриального развития МИИР Оспанов И.Е., председатель правления АО "НУХ "Байтерек" Арифханов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "БРК" Саркулов А.С. (по согласованию), председатель правления АО "ФРП" Байбазаров Н.С. (по согласованию)
2022 год
20 000
000
тысяч тенге
54 476 498
тысяч тенге
74 476 498
тысяч тенге
66 776 498
тысяч тенге
7 700 000 тысяч тенге
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., председатель Комитета индустриального развития МИИР Оспанов И.Е., заместитель акима Костанайской области Ионенко В.Н., председатель правления АО "СПК "Тобол" Хусаинов А.А. (по согласованию)
2022 год
8 000 000
тысяч тенге
8 000 000
тысяч тенге
8 000 000
тысяч тенге
Мероприятие 6. Реализация проекта по организации производства шин в городе Сарани Карагандинской области: приобретение оборудования путем лизингового финансирования и строительства завода
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., председатель Комитета индустриального развития МИИР Оспанов И.Е., председатель правления АО "НУХ "Байтерек" Арифханов А.А. (по согласованию), председатель правления АО "БРК" Саркулов А.С. (по согласованию), председатель правления АО "ФРП" Байбазаров Н.С. (по согласованию)
2022 год
45 800 000
тысяч тенге
46 422 400
тысяч тенге
92 222 400
тысяч тенге

400
бірлік
400 бірлік
22 000 000
мың теңге
22 000 000
мың теңге
22 000 000
мың теңге
44 000 000
мың теңге
22 000 000
мың теңге
4-іс-шара.
Болат құю өндірісін құру үшін технологиялық жабдық сатып алу жөніндегі жобаны іске асыру (лизингтік қаржыландыру)
Сауда және интеграция вице-министрі Қ.Қ. Төребаев, Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев,
СИМ Экспортты жылжыту департаменті директоры Ө.Қ. Баштай, ИИДМ Индустриялық даму комитетінің төрағасы И.Е. Оспанов, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ басқарма төрағасы А.Ә. Әріпханов (келісу бойынша), "ҚДБ" АҚ басқарма төрағасы
А.С. Сарқұлов (келісу бойынша), "ӨДҚ" АҚ басқарма төрағасы
Н.С. Байбазаров (келісу бойынша)
2021 жыл
21 500 000
мың теңге
5 400 000 мың теңге
-
-
-
26 900 000
мың теңге
16 000 000
мың теңге
10 900 000 мың теңге
5-іс-шара.
Жүк техникасының жетекші көпірлерінің басты берілістерін өндіру жөніндегі жобаны іске асыру: лизингтік қаржыландыру жолымен жабдықтар сатып алу және зауыт салу
Сауда және интеграция вице-министрі Қ.Қ. Төребаев, Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, СИМ Экспортты жылжыту департаменті директоры Ө.Қ. Баштай, ИИДМ Индустриялық даму комитетінің төрағасы И.Е. Оспанов, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ басқарма төрағасы А.Ә. Әріпханов (келісу бойынша), "ҚДБ" АҚ басқарма төрағасы А.С. Сарқұлов (келісу бойынша), "ӨДҚ" АҚ басқарма төрағасы Н.С. Байбазаров (келісу бойынша)
2022 жыл
20 000
000
мың теңге
54 476 498
мың теңге
74 476 498
мың теңге
66 776 498
мың теңге
7 700 000 мың теңге
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ИИДМ Индустриялық даму комитетінің төрағасы И.Е. Оспанов, Қостанай облысы әкімінің орынбасары В.Н. Ионенко, "Тобол" ӘКК" АҚ басқарма төрағасы А.А. Құсайынов (келісу бойынша)
2022 жыл
8 000 000
мың теңге
8 000 000
мың теңге
8 000 000
мың теңге
6-іс-шара.
Қарағанды облысының Саран қаласында шина өндірісін ұйымдастыру жөніндегі жобаны іске асыру: лизингтік қаржыландыру жолымен жабдықтар сатып алу және зауыт салу
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ИИДМ Индустриялық даму комитетінің төрағасы И.Е. Оспанов, "Бәйтерек" ҰБХ" АҚ басқарма төрағасы А.Ә. Әріпханов (келісу бойынша), "ҚДБ" АҚ басқарма төрағасы А.С. Сарқұлов (келісу бойынша), "ӨДҚ" АҚ басқарма төрағасы Н.С. Байбазаров (келісу
2022 жыл
45 800 000
мың теңге
46 422 400
мың теңге
92 222 400
мың теңге

66 422 400
тысяч тенге
25 800 000 тысяч тенге
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., председатель Комитета индустриального развития МИИР Оспанов И.Е., заместитель акима Карагандинской области Басин В.Б., председатель правления АО "СПК "Сарыарка" Аубакиров Н.А. (по согласованию)
2022 год
20 000 000
тысяч тенге
11 200 000
тысяч тенге
31 200 000
тысяч тенге
31 200 000
тысяч тенге
Мероприятие 7. Завершение строительства инфраструктуры 3 СЭЗ и 1 ИЗ
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития РК Карабаев М.К., управляющий директор АО ФНБ "Самрук-Казына" Айтенов М.Д., (по согласованию), заместители акимов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2025 год
3 СЭЗ (Астана -новый город, Туркестан, Павлодар)
1 СЭЗ (Павлодар)
1 ИЗ (Сарань)

66 422 400
мың теңге
25 800 000 мың теңге
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ИИДМ Индустриялық даму комитетінің төрағасы И.Е. Оспанов, Қарағанды облысы әкімінің орынбасары В.Б. Басин, "Сарыарқа" ӘКК" АҚ басқарма төрағасы Н.Е. Әубәкіров (келісу бойынша)
2022 жыл
20 000 000
мың теңге
11 200 000
мың теңге
31 200 000
мың теңге
31 200 000
мың теңге
7-іс-шара.
3 АЭА және 1 ИА инфрақұрылымын салуды аяқтау
Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі М.К. Қарабаев, ИИДМ Индустриялық даму комитетінің төрағасы И.Е. Оспанов, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ АҚ басқарушы директоры М.Д. Әйтенов (келісу бойынша), облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары
2025 жыл
3 АЭА (Астана-жаңа қала, Түркістан, Павлодар)
1 АЭА (Павлодар) және 1 ИА (Саран)

2 853 800 000 тысяч тенге
2 680 000 000 тысяч тенге
4 077 200 000 тысяч тенге
11 131 100 000 тыс. тенге
Создание постоянных рабочих мест
11 643
чел.
23 701
чел.
22 659
чел.
18 505
чел.
23 794
чел.
100 302
чел.
Стратегический показатель: 1) Рост ВДС обрабатывающей промышленности к 2025 году до 15 трлн тенге
Направление 2. Развитие нефтегазохимической отрасли
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Задача 1. Создание нефтегазохимического кластера
первый вице-министр энергетики РК Журебеков М.У., вице-министр национальной экономики РК Шаимова А.А., вице-министр финансов РК Савельева Т.М., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., председатель правления АО "НК "КазМунайГаз" Айдарбаев А.А., председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К., председатель правления АО "УК СЭЗ "НИНТ" Куркимов Г.Н., генеральный директор ТОО "АНПЗ" Кайрденов А.К., генеральный директор ТОО "Компания Нефтехим LTD" Тимошов О.Е., генеральный директор ТОО "Лукойл Лубрикантс Центральная Азия" Новоселов С., генеральный директор ТОО "Hill Corporation" Тенизбаев Б., директор ТОО "GPC Investment" Хамзин А.Ж., председатель правления ТОО "KPI" Тиесов Д.С., генеральный директор ТОО "Almex Petrochemical" Ергалиев А.А., генеральный директор ТОО "Шымкентская химическая компания" Бибасов М.М., директор ТОО "Zhaik Petroleum Ltd" Нугманов С.Н.
2025 год
340 031 089 тысяч тенге
244 243 000 тысяч тенге
385 966 000 тысяч тенге
626 406 000 тысяч тенге
861 794 000 тысяч тенге
2 458 440 089 тысяч тенге
39 923 089 тысяч тенге
2 418 517 000 тысяч тенге
Показатель 1. Рост объема производства нефтегазохимической продукции
первый вице-министр энергетики РК Журебеков М.У., вице-министр национальной экономики РК Шаимова А.А., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., председатель правления АО "НК "КазМунайГаз" Айдарбаев А.А., председатель правления
АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К., председатель правления АО "УК СЭЗ "НИНТ" Куркимов Г.Н., генеральный директор ТОО "АНПЗ" Кайрденов А.К., генеральный директор ТОО "Компания Нефтехим LTD" Тимошов О.Е., генеральный директор ТОО "Лукойл Лубрикантс Центральная Азия" Новоселов С., генеральный директор ТОО "Hill Corporation" Тенизбаев Б., директор ТОО "GPC Investment" Хамзин А.Ж., председатель правления ТОО "KPI" Тиесов Д.С., генеральный директор ТОО "Almex Petrochemical" Ергалиев А.А. генеральный директор ТОО "Шымкентская химическая компания" Бибасов М.М., директор ТОО "Zhaik Petroleum Ltd" Нугманов С.Н.
2025 год
360 тысяч тонн
140
тысяч тонн
560
тысяч тонн
920
тысяч тонн
1530
тысяч тонн
2000
тысяч тонн
2 458 440 089 тысяч тенге
39 923 089 тысяч тенге
2 418 517 000 тысяч тенге

2 853 800 000 мың теңге
2 680 000 000 мың теңге
4 077 200 000 мың теңге
11 131 100 000 мың теңге
Тұрақты жұмыс орындарын құру
11 643
адам
23 701
адам
22 659
адам
18 505
адам
23 794
адам
100 302
адам
Стратегиялық көрсеткіш: 1) 2025 жылға қарай өңдеуші өнеркәсіптің ЖҚҚ-ның 15 трлн теңгеге өсуі
2-бағыт: Мұнай-газ химия саласын дамыту
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
1-міндет.
Мұнай-газ-химия кластерін құру
Энергетика бірінші вице-министрі М.Ө. Жөребеков, Ұлттық экономика вице-министрі А.А. Шайымова, Қаржы вице-министрі Т.М. Савельева, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов Б.О., "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А.А. Айдарбаев, "ҚазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасы К.К. Шәріпбаев, "ҰИМТ" АЭА БК" АҚ басқарма төрағасы Г.Н. Куркимов, "АМӨЗ" ЖШС бас директоры А.К. Қайырденов, "Компания Нефтехим LTD" ЖШС бас директоры О.Е. Тимошов, "Лукойл Лубрикантс Орталық Азия" ЖШС бас директоры С. Новоселов, "Hill Corporation" ЖШС бас директоры Б. Теңізбаев, "GPC Investment" ЖШС директоры А.Ж. Хамзин, "KPI" ЖШС басқарма төрағасы Д.С. Тиесов, "Almex Petrochemical" ЖШС бас директоры А.А. Ерғалиев, "Шымкент химия компаниясы" ЖШС бас директоры М.М. Бибасов, "Zhaik Petroleum Ltd" ЖШС директоры С.Н. Нұғманов
340 031 089
мың теңге
244 243 000
мың теңге
385 966 000
мың теңге
626 406 000
мың теңге
861 794 000
мың теңге
2 458 440 089
мың теңге
39 923 089
мың теңге
2 418 517 000
мың теңге
1-көрсеткіш. Мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру көлемінің өсуі
Энергетика бірінші вице-министрі М.Ө. Жөребеков, Ұлттық экономика вице-министрі А.А. Шайымова, Қаржы вице-министрі Т.М. Савельева, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов Б.О., "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А.А. Айдарбаев, "ҚазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасы К.К. Шәріпбаев, "ҰИМТ" АЭА БК" АҚ басқарма төрағасы Г.Н. Куркимов, "АМӨЗ" ЖШС бас директоры А.К. Қайырденов, "Компания Нефтехим LTD" ЖШС бас директоры О.Е. Тимошов, "Лукойл Лубрикантс Орталық Азия" ЖШС бас директоры С. Новоселов, "Hill Corporation" ЖШС бас директоры Б. Теңізбаев, "GPC Investment" ЖШС директоры А.Ж. Хамзин, "KPI" ЖШС басқарма төрағасы Д.С. Тиесов, "Almex Petrochemical" ЖШС бас директоры А.А. Ерғалиев, "Шымкент химия компаниясы" ЖШС бас директоры М.М. Бибасов, "Zhaik Petroleum Ltd" ЖШС директоры С.Н. Нұғманов
2025 жыл
360 мың тонна
140
мың тонна
560
мың тонна
920
мың тонна
1530
мың тонна
2000
мың тонна
2 458 440 089
мың теңге
39 923 089
мың теңге
2 418 517 000
мың теңге

Мероприятие 1. Строительство газоперерабатывающего завода мощностью 1,15 млрд м3/год на базе сырья месторождения Кашаган
первый вице-министр энергетики РК Журебеков М.У., и.о. директора Департамента газа и нефтегазохимии МЭ Балтагулов Д.Ш., председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К,
директор ТОО "GPC Investment" Хамзин А.Ж.
2025 год
96 019 000
тысяч тенге
167 607 000
тысяч тенге
114 699 000
тысяч тенге
378 325 000
тысяч тенге
378 325 000
тысяч тенге
Мероприятие 2. Строительство завода по производству полипропилена мощностью 500 тысяч тонн в год
первый вице-министр энергетики РК Журебеков М.У., и.о. директора Департамента газа и нефтегазохимии МЭ Балтагулов Д.Ш., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., председатель правления АО "НК "КазМунайГаз" Айдарбаев А.А., председатель правления ТОО "KPI" Тиесов Д.С.
2022 год

1-іс-шара. Қашаған кен орнының шикізаты базасында қуаты жылына 1,15 млрд м3 газ өңдеу зауытын салу
Энергетика бірінші вице-министрі М.Ө. Жөребеков, ЭМ Газ және мұнай-газ химиясы департаменті директорының м.а. Д.Ш. Балтағұлов, "ҚазТрансГаз" ҰК АҚ басқарма төрағасы К.К. Шәріпбаев, "GPC Investment" ЖШС директоры А.Ж. Хамзин
2025 жыл
-
96 019 000
мың теңге
167 607 000
мың теңге
114 699 000
мың теңге
-
378 325 000
мың теңге
-
378 325 000
мың теңге
2-іс-шара.
Қуаты жылына 500 мың тонна полипропилен өндіру зауытын салу
Энергетика бірінші вице-министрі М.Ө. Жөребеков, ЭМ Газ және мұнай-газ химиясы департаменті директорының м.а. Д.Ш. Балтағұлов, "Самұрық-Қазына" ҰЭҚ" АҚ басқарушы директоры Б.У. Ақшолоақов, "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ басқарма төрағасы А.А. Айдарбаев, "KPI" ЖШС басқарма төрағасы Д.С.Тиесов
2022 жыл

340 717 616
тысячи тенге
953 318 224
тысячи тенге
1 913 808 282
тысячи тенге
0
1 913 808 282
тысячи тенге
Показатель 1. Объем вводимых электрических мощностей путем реализации 13 инвестиционных соглашений с энергопроизводящими организациями, с накоплением
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б.,
вице-министр национальной экономики РК Амрин А.К., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., председатель правления АО "Самрук-Энерго" Есимханов С.К., председатель правления АО "АЖК" Умбетов М.А., заместитель акима города Алматы Азербаев М.Б.
2025 год
63 МВт
0
295 МВт
419 МВт

340 717 616
мың теңге
953 318 224
мың теңге
1 913 808 282
мың теңге
1 913 808 282
мың теңге
1-көрсеткіш. Энергия өндіруші ұйымдармен 13 инвестициялық келісімді іске асыру жолымен енгізілетін электр қуаттарының көлемі, жинақталған
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов,
Ұлттық экономика вице-министрі А.К. Әмрин, "Самұрық-Қазына" ҰЭҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, "Самұрық-Энерго" басқарма төрағасы С.К. Есімханов, "АЖК" АҚ басқарма төрағасы М.Ә. Үмбетов, Алматы қаласы әкімінің орынбасары М.Б. Әзірбаев
2025 жыл
63 МВт
0
295 МВт
419 МВт

1 445 МВт
1 604 МВт
87 978 282
тысячи тенге
87 978 282
тысячи тенге
Мероприятие 1. Обеспечение возврата инвестиций в рамках инвестиционных соглашений с увеличением предельного допустимого лимита ежегодного возврата средств на модернизацию, расширение, реконструкцию и (или) обновление электростанций по механизму рынка электрической мощности, в том числе:
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., директор Департамента развития электроэнергетики МЭ
Дарибаев А.Н.,
первый заместитель председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Ахметов Р.Н. (по согласованию)
2025 год

1 445 МВт
1 604 МВт
87 978 282
мың теңге
87 978 282
мың теңге
1-іс-шара.
Электр қуаты нарығы тетігі бойынша электр станцияларын жаңғыртуға, кеңейтуге, реконструкциялауға және жаңартуға арналған қаражатты жыл сайын қайтаруды шекті жол берілетін лимитті ұлғайта отырып, инвестициялық келісімдер шеңберінде инвестицияларды қайтаруды қамтамасыз ету, оның ішінде
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаментінің директоры А.Н.Дәрібаев
2025 жыл

Мероприятие 1-3. Строительство нового котлоагрегата и замена изношенного турбоагрегата суммарной мощностью 130 МВт на ТОО "Усть-Каменогорская ТЭЦ" на сумму 49,077 млрд тенге. Срок ввода в эксплуатацию –2024 год
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., директор Департамента развития электроэнергетики МЭ
Дарибаев А.Н.
2025 год
4 227 000
тысяч тенге
4 227 000
тысяч тенге
4 227 000
тысяч тенге
Мероприятие 1-4. Замена изношенного турбоагрегата АО "Риддер ТЭЦ" мощностью 30 МВт на сумму 8,276 млрд тенге. Срок ввода в эксплуатацию –2022 год.
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., директор Департамента развития электроэнергетики МЭ Дарибаев А.Н.
2025 год
1 127 000
тысяч тенге
1 127 000
тысяч тенге
1 127 000
тысяч тенге
3 381 000
тысяч тенге
3 381 000
тысяч тенге

1-3-іс-шара. 49,077 млрд теңге сомаға "Өскемен ЖЭО" ЖШС қуаты 130 МВт жаңа қазандық агрегатын салу және ескі турбоагрегатты ауыстыру. Пайдалануға беру мерзімі - 2024 жыл.
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаментінің директоры А.Н.Дәрібаев
2025 жыл
4 227 000
мың теңге
4 227 000
мың теңге
4 227 000
мың теңге
1-4-іс-шара. 8,276 млрд теңге сомаға қуаты 30 МВт "Риддер ЖЭО" АҚ ескірген турбоагрегатының қуатын ауыстыру. Пайдалануға беру мерзімі - 2022 жыл
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаментінің директоры А.Н.Дәрібаев
2025 жыл
1 127 000
мың теңге
1 127 000
мың теңге
1 127 000
мың теңге
3 381 000
мың теңге
3 381 000
мың теңге

Мероприятие 1-11. Внедрение газотурбинной установки на
АО "Актобе ТЭЦ" мощностью 57 МВт. Срок ввода в эксплуатацию – 2022 год.
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., директор Департамента развития электроэнергетики МЭ
Дарибаев А.Н.
2025 год
0
0
0
0
1 303 000
тысяч тенге
1 303 000
тысяч тенге
2 606 000 тысяч тенге
2 606 000 тысяч тенге
Мероприятие 1-12. Восстановление котлоагрегата № 1 и замена турбоагрегата № 1 на ТОО "Степногорская ТЭЦ" суммарной мощностью 39,4 МВт. Срок ввода в эксплуатацию – 2025 год.
*Возврат вложенных инвестиций предусмотрен на 2026 год.
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., директор Департамента развития электроэнергетики МЭ
Дарибаев А.Н.
2025 год
Мероприятие 1-13. Замена изношенных гидроагрегатов суммарной мощностью 63 МВт АО "Шардаринская ГЭС" на сумму 31,227 млрд тенге.
Срок ввода в эксплуатацию – 2020 год.
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., директор Департамента развития электроэнергетики МЭ
Дарибаев А.Н.
2025 год
2 482 000 тысяч тенге
2 831 000 тысяч тенге
2 831 000 тысяч тенге
2 831 000 тысяч тенге
2 831 000 тысяч тенге
2 831 000 тысяч тенге
14 155 000 тысяч тенге
14 155 000 тысяч тенге
Мероприятие 2. Реконструкция кабельных сетей г. Алматы
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., директор Департамента развития электроэнергетики МЭ
Дарибаев А.Н.,
вице-министр национальной экономики РК Амрин А.К., председатель Комитета по регулированию естественных монополий МНЭ Дарбаев А.К., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., председатель правления АО "Самрук-Энерго" Есимханов С.К., председатель правления АО "АЖК" Умбетов М.А., заместитель акима города Алматы Азербаев М.Б
2025 год
60 км
74 км
75 км
27 км
237 км
27 307 282 тысячи тенге
6 640 368 тысячи тенге
8 439 074 тысячи тенге
8 775 616 тысячи тенге
3 452 224 тысячи тенге
27 307 282 тысячи тенге
Показатель 2. Объем вводимых электрических мощностей ПГУ (город Алматы, Алматинская, Туркестанская и Кызылординская области), с накоплением
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., первый вице-министр национальной экономики РК Жаксылыков Т.М., вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов РК Момышев Т.А., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К, председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т.,
акимы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2025 год
0
200 МВт
1400 МВт
745 000 000
тысяч тенге
745 000 000
тысяч тенге
Мероприятие 1. Строительство ПГУ мощностью 350 МВт в Туркестанской области за счет привлечения инвестиций
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., директор Департамента развития электроэнергетики МЭ
Дарибаев А.Н., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына", Акчулаков Б.У., председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К., председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т.,
заместители акимов областей, городоа Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2025 год
150 000 000
тысяч тенге
150 000 000
тысяч тенге
150 000 000
тысяч тенге

1-11-іс-шара.
"Ақтөбе ЖЭО" АҚ белгіленген қуаты 57 МВт газ турбиналық қондырғыны енгізу
Пайдалануға беру мерзімі - 2022 жыл
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаментінің директоры А.Н.Дәрібаев
2025 жыл
0
0
0
0
1 303 000
мың теңге
1 303 000
мың теңге
2 606 000 мың теңге
2 606 000 мың теңге
1-12-іс-шара.
№1 қазандық агрегатты қалпына келтіру және "Степногорск ЖЭО" ЖШС №1 турбоагрегатты жалпы электр қуаты – 39,4 МВт ауыстыру. Пайдалануға беру мерзімі - 2025 жыл.
* Салынған инвестицияларды 2026 жылға қайтару көзделген
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаментінің директоры А.Н.Дәрібаев
2025 жыл
1-13-іс-шара.
31,227 млрд теңге сомаға "Шардара СЭС" АҚ жиынтық қуаты 63 МВт тозған гидроагрегаттарды ауыстыру.
Пайдалануға беру мерзімі - 2020 жыл
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаментінің директоры А.Н.Дәрібаев
2025 жыл
2 482 000 мың теңге
2 831 000 мың теңге
114%
2 831 000 мың теңге
2 831 000 мың теңге
2 831 000 мың теңге
2 831 000 мың теңге
14 155 000 мың теңге
14 155 000 мың теңге
2-іс-шара.
Алматы қаласында кабель желілерін жаңарту
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, Ұлттық экономика вице-министрі А.М. Әмрин, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаментінің директоры А.Н. Дәрібаев,
Табиғи монополияларды реттеу комитетінің төрағасы А.К. Дарбаев, "Самұрық-Қазына" ҰЭҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, "Самұрық-Энерго" басқарма төрағасы С.К. Есімханов, "АЖК" АҚ басқарма төрағасы М.Ә. Үмбетов, Алматы қаласы әкімінің орынбасары М.Б. Әзірбаев
2025 жыл
60 шақырым
74 шақырым
75 шақырым
27 шақырым
237 шақырым
27 307 282 мың теңге
6 640 368 мың теңге
8 439 074 мың теңге
8 775 616 мың теңге
3 452 224 мың теңге
27 307 282 мың теңге
2-көрсеткіш. БГҚ іске қосылатын электр қуаттарының көлемі (Алматы қ., Алматы, Түркістан және Қызылорда облыстары), жинақталған
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, "Самұрық-Қазына" ҰЭҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, "ҚазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасы К.К. Шәріпбаев, "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т.Қажиев, облыстардың және
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары
2025 жыл
200 МВт
1400 МВт
745 000 000
мың теңге
745 000 000
мың теңге
1-іс-шара. Инвестициялар тарту есебінен Түркістан облысында қуаты 350 МВт ПМУ салу
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаменті директоры А.Н. Дәрібаев, "Самұрық-Қазына" ҰЭҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, "ҚазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасы Қ.К. Шәріпбаев, "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Қажиев, облыстар,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары
2025 жыл
150 000 000
мың теңге
150 000 000
мың теңге
150 000 000
мың теңге

Мероприятие 2. Строительство ПГУ мощностью 450 МВт в Алматинской области за счет привлечения инвестиций
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., директор Департамента развития электроэнергетики МЭ
Дарибаев А.Н., председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К , председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т.,
заместители акимов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2025 год
194 000 000
тысяч тенге
194 000 000
тысяч тенге
194 000 000
тысяч тенге

2-іс-шара. Алматы облысында инвестициялар тарту есебінен қуаты 450 МВт БГҚ салу
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаменті директоры А.Н.Дәрібаев, "Самұрық-Қазына" ҰЭҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, "ҚазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасы Қ.Қ. Шәріпбаев, "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Қажиев, облыс,
Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары
2025 жыл
194 000 000
мың теңге
194 000 000
мың теңге
194 000 000
мың теңге

Мероприятие 3. Строительство ПГУ мощностью 200 МВт в Кызылординской области за счет привлечения инвестиций
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., директор Департамента развития электроэнергетики МЭ
Дарибаев А.Н., председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К., председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т.,
заместители акимов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2025 год
86 000 000
тысяч тенге
86 000 000
тысяч тенге
86 000 000
тысяч тенге

3-іс-шара. Қызылорда облысында инвестициялар тарту есебінен қуаты 200 МВт ПМУ салу
Энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаменті директоры А.Н.Дәрібаев, "Самұрық-Қазына" ҰЭҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, "ҚазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасы Қ.К. Шәріпбаев, "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т.Кажиев, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары
2025 жыл
86 000 000
мың теңге
86 000 000
мың теңге
86 000 000
мың теңге

Мероприятие 4. Строительство ПГУ на ТЭЦ-2 города Алматы мощностью до 400 МВт в целях улучшения экологической ситуации города Алматы, за счет привлечения инвестиций
вице-министр энергетики РК Рахимов К.Б., управляющий директор АО "ФНБ "Самрук-Казына" Акчулаков Б.У., председатель правления АО "КазТрансГаз" Шарипбаев К.К , председатель правления АО "KEGOC" Кажиев Б.Т.,
заместители акимов областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2025 год

4-іс-шара. Алматы қаласының экологиялық жағдайын жақсарту мақсатында инвестициялар тарту есебінен Алматы қаласының ЖЭО-2-де қуаты 400 МВт-қа дейінгі ПМУ салу
энергетика вице-министрі Қ.Б. Рахымов, ЭМ Электр энергетикасын дамыту департаменті директоры А.Н.Дәрібаев, "Самұрық-Қазына" ҰЭҚ" АҚ басқарушы директоры Б.О. Ақшолақов, "ҚазТрансГаз" АҚ басқарма төрағасы Қ.Қ. Шәріпбаев, "KEGOC" АҚ басқарма төрағасы Б.Т. Қажиев, облыстар, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалалары әкімдерінің орынбасарлары
2025 жыл

13 192
тысячи тенге
234 540
тысяч тенге
234 540
тысяч тенге
Мероприятие 2. Ведение реестра в области технического регулирования и анализа состояния лабораторной базы для дальнейшей модернизации
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., председатель Комитета технического регулирования и метрологии МТИ Абенов А.Д.
2025 год
25 895 тысяч тенге
54 765 тысяч тенге
15 537 тысяч тенге
15 537 тысяч тенге
15 537 тысяч тенге
127 271 тысяча тенге
127 271 тысяча тенге
Мероприятие 3. Углубление и расширение интеграции национальной системы оценки соответствия Казахстана через международные организации по оценке соответствия (полноправное членство в 2-х международных организациях по аккредитации, участие в 14-ти комитетах)
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., председатель Комитета технического регулирования и метрологии МТИ Абенов А.Д.
2025 год
60 600 тысяч тенге
153 796 тысяч тенге
21 231 тысяча тенге
21 231 тысяча тенге
21 231 тысяча тенге
278 089 тысяч тенге
278 089 тысяч тенге
Мероприятие 4. Обеспечение международного признания измерительных возможностей страны, предусматривающее научные исследования, модернизацию и/или дооснащение, создание новых эталонов для дальнейшего их применения в производственных отраслях (к 2025 году подтверждение и регистрация в Международном бюро мер и весов 10-ти калибровочных и измерительных возможностей государственных эталонов республики)
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., председатель Комитета технического регулирования и метрологии МТИ Абенов А.Д.
2025 год

13 192
мың теңге
234 540
мың теңге
234 540
мың теңге
2-іс-шара. Техникалық реттеу және одан әрі жаңғырту үшін зертханалық базаның жай-күйін талдау саласында тізілім жүргізу
Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, СИМ Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасы А.Д. Әбенов
2025 жыл
25 895 мың теңге
54 765 мың теңге
15 537 мың теңге
15 537 мың теңге
15 537 мың теңге
127 271 мың теңге
127 271 мың теңге
3-іс-шара. Сәйкестікті бағалау жөніндегі халықаралық ұйымдар арқылы Қазақстанның ұлттық сәйкестікті бағалау жүйесінің интеграциясын тереңдету және кеңейту (аккредиттеу жөніндегі 2 халықаралық ұйымға толық құқылы мүше болу, 14 комитетке қатысу)
Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, СИМ Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасы А.Д. Әбенов
2025 жыл
60 600 мың теңге
153 796 мың теңге
21 231 мың теңге
21 231 мың теңге
21 231 мың теңге
278 089 мың теңге
278 089 мың теңге
4-іс-шара. Ғылыми зерттеулерді, жаңғыртуды және/немесе қосымша жарақтандыруды, оларды одан әрі өндірістік салаларда қолдану үшін жаңа эталондар жасауды көздейтін елдің өлшеу мүмкіндіктерін халықаралық тануды қамтамасыз ету (2025 жылға қарай республиканың мемлекеттік эталондарының 10 калибрлеу және өлшеу мүмкіндіктерінің өлшемдері мен салмақтарын халықаралық бюросында растау және тіркеу)
Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, СИМ Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасы А.Д. Әбенов
2025 жыл

772 060 тысяч тенге
1 519 596 тысяч тенге
592 398 тысяч тенге
556 098 тысяч тенге
556 098 тысяч тенге
3 996 250 тысяч тенге
3 996 250 тысяч тенге
Мероприятие 5. Внедрение новых схем (направлений) аккредитации в соответствии
с ведущей мировой практикой, в том числе в секторах экономики, в которых отсутствуют лаборатории, обеспечивающие развитие новых направлений науки, бизнеса и технологий (к 2025 году внедрение не менее 5 новых схем аккредитации)
вице-министр торговли и интеграции РК Казанбаев Е.К., председатель Комитета технического регулирования и метрологии МТИ Абенов А.Д.
2025 год

772 060 мың теңге
-
1 519 596 мың теңге
592 398 мың теңге
556 098 мың теңге
556 098 мың теңге
3 996 250 мың теңге
3 996 250 мың теңге
5-іс-шара. Жетекші әлемдік практикаға сәйкес аккредиттеудің жаңа схемаларын (бағыттарын), оның ішінде ғылымның, бизнестің және технологиялардың жаңа бағыттарын дамытуды қамтамасыз ететін зертханалары жоқ экономика секторларында енгізу (2025 жылға қарай аккредиттеудің кемінде 5 жаңа схемасын енгізу)
Сауда және интеграция вице-министрі Е.Қ. Қазанбаев, СИМ Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасы А.Д. Әбенов
2025 жыл

95 815 тысяч тенге
131 919 тысяч тенге
132 073 тысячи тенге
132 073 тысячи тенге
132 073 тысячи тенге
623 953 тысячи тенге
623 953 тысячи тенге
Всего
1 082 913 845
1 705 446 133
3 546 305 503
3 667 723 871
5 931 791 714
15 934 181 066
РБ
156 464 845
149 617 765
37 693 429
30 600 256
27 479 490
401 855 785
МБ
Внебюджетные средства
926 449 000
1 555 828 368
3 508 612 074
3 637 123 616
5 904 312 224
15 532 325 282
Примечание: расшифровка аббревиатур:
НПП "Атамекен"
– Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
АО
– акционерное общество
МСХ
– Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
СЭЗ
– специальная экономическая зона
АО "НУХ "Байтерек"
– акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
ПГУ
– парогазовые установки
АЗРК
- Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
АО "ФРП "Даму"
– акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
МЗ
– Министерство здравоохранения Республики Казахстан
БВУ
– банки второго уровня
МТСЗН
– Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИО
– местные исполнительные органы
МБ
– местный бюджет
ВДС
– валовая добавленная стоимость
ВВП
– валовый внутренней продукт
ВИЭ
– возобновляемые источники энергии
АО "НИКХ "Зерде"
– акционерное общество "Национальный инфокоммуникационный холдинг "Зерде"
МИИР
– Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
АО "ФРП"
– акционерное общество "Фонд развития промышленности"
АКФ "ПИТ"
– автономный кластерный фонд "Парк инновационных технологий"
АО "БРК"
– акционерное общество "Банк развития Казахстана"
АО "ККМ"
– акционерное общество "Казына Капитал Менеджмент"
МФ
– Министерство финансов Республики Казахстан
РГП "НЦКПМС"
– республиканское государственное предприятие "Национальный центр по комплексной переработке минерального сырья"
РБ
– республиканский бюджет
РГП
– республиканское государственное предприятие
АО "ФНБ "Самрук-Қазына"
– акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
БНС АСПиР
– Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
МТИ
– Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
МИД
– Министерство иностранных дел Республики Казахстан
АО "НАРИ "QazInnovations"
– акционерное общество "Национальное агентство по развитию инноваций "QazInnovations"
НБ
– Национальный Банк Республики Казахстан
СЭЗ "НИНТ"
– специальная экономическая зона "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк"
МНЭ
– Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МСБ
– малый и средний бизнес
МЦРИАП
– Министерство цифрового развития и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЭГПР
– Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
МЭ
– Министерство энергетики Республики Казахстан
АО "КЦИЭ "QazIndustry"
– акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
АО "ЦРТП "QazTrade"
– акционерное общество "Центр развития торговой политики "QazTrade"
АО "QazTech Ventures"
– акционерное общество "QazTech Ventures"
АО "НК "Kazakh Invest"
– акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Invest"

95 815 мың теңге
131 919 мың теңге
132 073 мың теңге
132 073 мың теңге
132 073 мың теңге
623 953 мың теңге
623 953 мың теңге
Жалпы
1 082 913 845
1 705 446 133
3 546 305 503
3 667 723 871
5 931 791 714
15 934 181 066
РБ
156 464 845
149 617 765
37 693 429
30 600 256
27 479 490
401 855 785
ЖБ
Бюджеттен тыс қаражат
926 449 000
1 555 828 368
3 508 612 074
3 637 123 616
5 904 312 224
15 532 325 282
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
"Атамекен" ҚР ҰКП
– "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
АҚ
– акционерлік қоғам
АШМ
– Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
АЭА
– арнайы экономикалық аймақ
"Бәйтерек" ҰБХ" АҚ
– "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
БГҚ
– бу-газ қондырғылары
БҚДА
– Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"Даму" КДҚ" АҚ
– "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
ДСМ
– Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
ЕДБ
– екінші деңгейдегі банктер
Еңбекмині
– Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЖАО
– жергілікті атқарушы органдар
ЖБ
– жергілікті бюджет
ЖҚҚ
– жалпы қосылған құн
ЖІӨ
– жалпы ішкі өнім
ЖЭК
– жаңартылатын энергия көздері
"Зерде" ҰИХ" АҚ
– "Зерде" ұлттық инфокоммуникациялық холдингі" акционерлік қоғамы
ИИДМ
– Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
"ӨДҚ" АҚ
– "Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
"ИТП" ДКҚ
– "Инновациялық технологиялар паркі" дербес кластерлік қор
"ҚДБ" АҚ
– "Қазақстан даму банкі" акционерлік қоғамы
"ҚКМ" АО
– "Қазына капитал менеджмент" акционерлік қоғамы
Қаржымині
– Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
"МШКҚӨҰО" РМК
– "Минералдық шикізатты кешенді қайта өңдеу жөніндегі ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны
РБ
– республикалық бюджет
РМК
– республикалық мемлекеттік кәсіпорын
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
– "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
СЖРА ҰСБ
– Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар жөніндегі агенттігінің Ұлттық статистика бюросы
СИМ
– Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
СІМ
– Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
"QazInnovations" ИДЖҰА" АҚ
– "QazInnovations" инновацияларды дамыту жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы
ҰБ
– Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
"ҰИМТ" АЭА
– "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағы
ҰЭМ
– Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ШОБ
– шағын және орта бизнес
ЦДИАӨМ
– Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ЭГТРМ
– Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
ЭМ
– Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
"QazIndustry" ҚИЭО" АҚ
– "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы
"QazTrade" ССДО" АҚ
– "QazTrade" сауда саясатын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы
"QazTech Ventures" АҚ
– "QazTech Ventures" акционерлік қоғамы
"Kazakh Invest" ҰК" АҚ
– "Kazakh Invest" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы