Об утверждении Правил ведения реестра субъектов социального предпринимательства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2021 года № 773. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 603.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 603 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 79-4 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения реестра субъектов социального предпринимательства.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2021 года № 773
Правила ведения реестра субъектов социального предпринимательства
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра субъектов социального предпринимательства (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 79-4 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и определяют порядок ведения реестра субъектов социального предпринимательства.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) специальная комиссия – консультативно-совещательный орган при местных исполнительных органах областей, городов республиканского значения и столицы, образуемый из числа представителей государственных органов, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, общественных объединений и профессиональных союзов в целях рассмотрения вопросов, касающихся включения индивидуальных предпринимателей и юридических лиц (за исключением субъектов крупного предпринимательства) в реестр субъектов социального предпринимательства;
2) реестр субъектов социального предпринимательства (далее – реестр) – электронная база данных, содержащая сведения об индивидуальных предпринимателях и юридических лицах, являющихся субъектами социального предпринимательства, а именно:
наименование индивидуального предпринимателя либо наименование и дату регистрации юридического лица;
идентификационный номер;
юридический адрес (место нахождения);
дату внесения в реестр;
категорию субъекта социального предпринимательства;

Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 қазандағы № 773 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 шiлдедегi № 603 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 603 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 79-4-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 28 қазандағы
№ 773 қаулысымен
бекітілген
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 79-4-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнаулы комиссия – дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларды (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда) әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізіліміне енгізуге қатысты мәселелерді қарау мақсатында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары жанындағы мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының, қоғамдық бірлестіктер мен кәсіптік одақтардың өкілдері қатарынан құрылатын консультативтік-кеңесші орган;
2) әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар туралы мәліметтерді, атап айтқанда:
дара кәсіпкердің атауын немесе заңды тұлғаның атауы мен тіркелген күнін;
сәйкестендіру нөмірін;
заңды мекенжайын (тұрған жерін);
тізілімге енгізілу күнін;
әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісінің санатын қамтитын электрондық дерекқор;

3) бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) – уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
6) субъект социального предпринимательства (далее – ССП) – индивидуальный предприниматель или юридическое лицо (за исключением субъектов крупного предпринимательства), включенные в реестр;
7) ССП первой категории – ССП, способствующий занятости следующих категорий граждан при условии, что по итогам предыдущего календарного года среднегодовая численность лиц, относящихся к любой из таких категорий (одной или нескольким таким категориям), среди работников ССП составляет не менее пятидесяти процентов (но не менее двух лиц, относящихся к таким категориям), а доля расходов на оплату труда лиц, относящихся к любой из таких категорий (одной или нескольким таким категориям), в расходах на оплату труда составляет не менее двадцати пяти процентов:
лица с инвалидностью;
родители и другие законные представители, воспитывающие ребенка с инвалидностью;
пенсионеры и граждане предпенсионного возраста (в течение пяти лет до наступления возраста, дающего право на пенсионные выплаты по возрасту);
воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – в возрасте до двадцати девяти лет;
лица, освобожденные от отбывания наказания из учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – в течение двенадцати месяцев после освобождения;
лица без определенного места жительства;
родители и другие законные представители, относящиеся к малообеспеченным, многодетным или неполным семьям, а также многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени;
лица, прошедшие медико-социальную реабилитацию наркологических больных или лечение зависимости от психоактивных веществ, – в течение двенадцати месяцев после проведения реабилитации или лечения;
кандасы;

3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) – заңды тұлға (филиал мен өкілдік) және қызметін бірлескен кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
5) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы;
6) әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісі (бұдан әрі – ӘКС) – тізілімге енгізілген дара кәсіпкер немесе заңды тұлға (ірі кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда);
7) бірінші санаттағы ӘКС – азаматтардың мынадай санаттарын:
мүгедектігі бар адамдарды;
мүгедектігі бар бала тәрбиелеп отырған ата-аналарды және басқа да заңды өкілдерді;
зейнеткерлерді және зейнеталды жастағы азаматтарды (жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне құқық беретін жасқа келгенге дейін бес жыл бойы);
балалар ауылдарының тәрбиеленушілерін және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектерін – жиырма тоғыз жасқа дейін;
қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінен жазасын өтеуден босатылған адамдарды – босатылғаннан кейін он екі ай ішінде;
белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды;
аз қамтылған, көпбалалы немесе толық емес отбасыларға жататын ата-аналарды және басқа да заңды өкілдерді, сондай-ақ "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналарды;
наркологиялық науқастарды медициналық-әлеуметтік оңалтудан немесе психикаға белсенді әсер ететін заттарға тәуелділікті емдеуден өткен адамдарды – оңалту немесе емдеу жүргізілгеннен кейін он екі ай ішінде;
қандастарды жұмыспен қамтуға ықпал ететін ӘКС, бұл ретте ӘКС қызметкерлерінің арасында осындай санаттардың кез келгеніне (осындай санаттардың біріне немесе бірнешеуіне) жататын адамдардың орташа жылдық саны алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша кемінде елу пайызды құрауы (бірақ осындай санаттарға жататын екі адамнан кем болмауы), ал еңбекке ақы төлеу шығыстарында осындай санаттардың кез келгеніне (осындай санаттардың біріне немесе бірнешеуіне) жататын адамдардың еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстардың үлесі кемінде жиырма бес пайызды құрауы шарт;

8) ССП второй категории – ССП, способствующий реализации производимых товаров, выполняемых работ, оказываемых услуг граждан из числа категорий, указанных в подпункте 7) пункта 2 настоящих Правил. При этом доля доходов от осуществления такой деятельности (видов такой деятельности) по итогам предыдущего календарного года должна составлять не менее пятидесяти процентов в общем объеме доходов ССП, а доля полученного ССП чистого дохода за предшествующий календарный год, направленная на осуществление такой деятельности (видов такой деятельности) в текущем календарном году, составляет не менее пятидесяти процентов от размера указанного дохода (в случае наличия чистого дохода за предшествующий календарный год);
9) ССП третьей категории – ССП, осуществляющий деятельность по производству товаров, выполнению работ, оказанию услуг, предназначенных для лиц с инвалидностью, в целях создания для них условий, позволяющих преодолеть или компенсировать ограничения их жизнедеятельности, а также предназначенных для иных лиц, указанных в подпункте 7) пункта 2 настоящих Правил, в целях создания равных с другими гражданами возможностей для участия в общественно полезной деятельности при условии, что доля доходов от осуществления такой деятельности (видов такой деятельности) по итогам предыдущего календарного года составляет не менее пятидесяти процентов в общем объеме доходов ССП, а доля полученного ССП чистого дохода за предшествующий календарный год, направленная на осуществление такой деятельности (видов такой деятельности) в текущем календарном году, составляет не менее пятидесяти процентов от размера указанного дохода (в случае наличия чистого дохода за предшествующий календарный год) в соответствии со следующими видами деятельности:
по оказанию социально-бытовых услуг, направленных на поддержание жизнедеятельности в быту;
по оказанию социально-медицинских услуг, направленных на поддержание и сохранение здоровья путем организации ухода, оказания содействия в проведении оздоровительных мероприятий, систематического наблюдения для выявления изменения состояния здоровья граждан;
по оказанию социально-психологических услуг, предусматривающих оказание помощи в коррекции психологического состояния для адаптации в социальной среде;
по оказанию социально-педагогических услуг, направленных на профилактику отклонений в поведении;
по оказанию социально-трудовых услуг, направленных на оказание помощи в трудоустройстве и решении иных проблем, связанных с трудовой адаптацией;
по оказанию услуг, предусматривающих повышение коммуникативного потенциала, реабилитацию и социальную адаптацию, услуг по социальному сопровождению;
по производству и (или) реализации медицинской техники, протезно-ортопедических средств, программного обеспечения в области цифрового здравоохранения, а также технических средств, которые могут быть использованы исключительно для профилактики заболеваний, реабилитации лиц с инвалидностью, в том числе медицинской абилитации детей с инвалидностью;
по организации отдыха и оздоровления лиц с инвалидностью и пенсионеров;
по реализации образовательных программ дополнительного образования;
по созданию условий для лиц с инвалидностью и маломобильных групп населения по обеспечению доступа к объектам социальной, транспортной и рекреационной инфраструктуры, использованию транспортных средств, оказанию универсальных услуг связи при предоставлении информации;

8) екінші санаттағы ӘКС – осы Қағидалардың 2-тармағының 7) тармақшасында аталған санаттар қатарындағы азаматтар өндіретін тауарларды, орындайтын жұмыстарды, көрсететін қызметтерді өткізуге ықпал ететін ӘКС. Бұл ретте, алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша осындай қызметті (осындай қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түсетін кірістердің үлесі ӘКС кірістерінің жалпы көлемінің кемінде елу пайызын құрауға тиіс, ал ӘКС алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде алған таза кірістің ағымдағы күнтізбелік жылда осындай қызметті (осындай қызмет түрлерін) жүзеге асыруға бағытталған үлесі көрсетілген кіріс мөлшерінің (алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде таза кіріс болған жағдайда) кемінде елу пайызын құрайды;
9) үшінші санаттағы ӘКС – мүгедектігі бар адамдардың тыныс-тіршілігіндегі шектеулерді еңсеруге немесе орнын толтыруға мүмкіндік беретін жағдайлар жасау мақсатында мүгедектігі бар адамдарға арналған, сондай-ақ қоғамдық пайдалы қызметке қатысу үшін басқа азаматтармен тең мүмкіндіктер жасау мақсатында осы Қағидалардың 2-тармағының 7) тармақшасында аталған өзге де адамдарға арналған тауарлар өндіру, жұмыстар орындау, қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ӘКС, бұл ретте мынадай:
тұрмыста тыныс-тіршілікті қолдауға бағытталған әлеуметтік-тұрмыстық қызметтерді көрсету жөніндегі;
күтімді ұйымдастыру, сауықтыру іс-шараларын жүргізуге жәрдем көрсету, азаматтардың денсаулық жағдайының өзгеруін анықтау үшін жүйелі түрде байқау арқылы денсаулықты қолдауға және сақтауға бағытталған әлеуметтік-медициналық қызметтерді көрсету жөніндегі;
әлеуметтік ортаға бейімдеу үшін психологиялық жай-күйін түзетуде көмек көрсетуді көздейтін әлеуметтік-психологиялық қызметтерді көрсету жөніндегі;
мінез-құлқындағы ауытқушылықтардың профилактикасына бағытталған әлеуметтік-педагогикалық қызметтерді көрсету жөніндегі;
жұмысқа орналасуда және еңбекте бейімделуге байланысты өзге де проблемаларды шешуде көмек көрсетуге бағытталған әлеуметтік-еңбек қызметтерін көрсету жөніндегі;
коммуникациялық әлеуетті арттыруды, оңалту мен әлеуметтік бейімдеуді көздейтін қызметтерді, әлеуметтік қолдап отыру бойынша қызметтерді көрсету жөніндегі;
аурулардың профилактикасы, мүгедектігі бар адамдарды оңалту, оның ішінде мүгедектігі бар балаларды медициналық абилитациялау үшін ғана пайдалануға болатын медициналық техниканы, протездік-ортопедиялық құралдарды, цифрлық денсаулық сақтау саласындағы бағдарламалық қамтылымды, сондай-ақ техникалық құралдарды өндіру және (немесе) өткізу жөніндегі;
мүгедектігі бар адамдар мен зейнеткерлердің демалысын және оларды сауықтыруды ұйымдастыру жөніндегі;
қосымша білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыру жөніндегі;
мүгедектігі бар адамдар мен халықтың жүріп-тұруы шектелген топтары үшін әлеуметтік, көліктік және рекреациялық инфрақұрылым объектілеріне қолжетімділікті, көлік құралдарын пайдалануды, ақпарат беру кезінде әмбебап байланыс қызметтерін көрсетуді қамтамасыз ету бойынша жағдайлар жасау жөніндегі қызмет түрлеріне сәйкес алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша осындай қызметті (осындай қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түсетін кірістердің үлесі ӘКС кірістерінің жалпы көлемінің кемінде елу пайызын құрауы, ал ӘКС алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде алған таза кірістің ағымдағы күнтізбелік жылда осындай қызметті (осындай қызмет түрлерін) жүзеге асыруға бағытталған үлесі көрсетілген кіріс мөлшерінің (алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде таза кіріс болған жағдайда) кемінде елу пайызын құрауы шарт;

10) ССП четвертой категории – ССП, осуществляющий деятельность при условии, что доля доходов от осуществления такой деятельности (видов такой деятельности) по итогам предыдущего календарного года составляет не менее пятидесяти процентов в общем объеме доходов ССП, а доля полученного ССП чистого дохода за предшествующий календарный год, направленная на осуществление такой деятельности (видов такой деятельности) в текущем календарном году, составляет не менее пятидесяти процентов от размера указанного дохода (в случае наличия чистого дохода за предшествующий календарный год) из числа следующих видов деятельности:
по оказанию психолого-педагогических и иных услуг, направленных на укрепление семьи, обеспечение семейного воспитания детей и поддержку материнства и детства;
по организации отдыха и оздоровления детей;
по реализации общеобразовательных учебных программ дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего образования, образовательных программ технического и профессионального образования;
по оказанию психолого-педагогической поддержки детям с ограниченными возможностями, медицинской и социальной помощи обучающимся и воспитанникам, испытывающим трудности в освоении учебных программ основного среднего и общего среднего образования, развитии и социальной адаптации;
по обучению работников и добровольцев (волонтеров) социально ориентированных некоммерческих организаций, направленному на повышение качества предоставления услуг такими организациями;
культурно-просветительская (в том числе деятельность частных музеев, театров, библиотек, архивов, школ-студий, творческих мастерских, ботанических и зоологических садов, домов культуры, домов народного творчества);
по охране окружающей среды;
по оказанию социально уязвимым слоям населения, указанным в подпунктах 7)10) пункта 2 настоящих Правил, гериатрической и геронтологической помощи, организации центров здоровья и долголетия, мероприятий по ведению здорового образа жизни.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Уполномоченный орган по предпринимательству утверждает реестр по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, не позднее 1 февраля текущего года по состоянию на 31 декабря предшествующего календарного года.
Указанные сведения ежегодно актуализируются уполномоченным органом по предпринимательству по состоянию на 31 декабря предшествующего календарного года на соответствие условиям, предусмотренным статьей 79-3 Кодекса, с учетом сведений, представленных местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы по итогам рассмотрения специальной комиссией.

10) төртінші санаттағы ӘКС – қызметті алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша осындай қызметті (осындай қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түсетін кірістердің үлесі ӘКС кірістерінің жалпы көлемінің кемінде елу пайызын құраған, ал ӘКС алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде алған таза кірістің ағымдағы күнтізбелік жылда осындай қызметті (осындай қызмет түрлерін) жүзеге асыруға бағытталған үлесі көрсетілген кіріс мөлшерінің (алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде таза кіріс болған жағдайда) кемінде елу пайызын құраған жағдайда, мынадай:
отбасын нығайтуға, балалардың отбасында тәрбиеленуін қамтамасыз етуге және ана мен баланы қолдауға бағытталған психологиялық-педагогикалық және өзге де қызметтерді көрсету жөніндегі;
балалардың демалысын және оларды сауықтыруды ұйымдастыру жөніндегі;
мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыру жөніндегі;
мүмкіндігі шектеулі балаларға психологиялық-педагогикалық қолдау көрсету, негізгі орта және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын меңгеруде, дамуда және әлеуметтік бейімделуде қиналатын білім алушылар мен тәрбиеленушілерге медициналық және әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі;
әлеуметтік бағдарланған коммерциялық емес ұйымдардың қызметтер ұсыну сапасын арттыруға бағытталған, осы ұйымдардың қызметкерлері мен еріктілерін (волонтерлерді) оқыту жөніндегі;
мәдени-ағартушылық (оның ішінде, жеке музейлердің, театрлардың, кітапханалардың, архивтердің, мектеп-студиялардың, шығармашылық шеберханалардың, ботаникалық және зоологиялық бақтардың, мәдениет үйлерінің, халық шығармашылығы үйлерінің қызметі);
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі;
осы Қағидалардың 2-тармағының 7)10) тармақшаларында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтарына гериатриялық және геронтологиялық көмек көрсету, денсаулық және ұзақ өмір сүру орталықтарын, саламатты өмір салтын жүргізу бойынша іс-шараларды ұйымдастыру жөніндегі қызмет түрлерінің ішінен жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тізілімді алдыңғы күнтізбелік жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша ағымдағы жылғы 1 ақпаннан кешіктірмей бекітеді.
Көрсетілген мәліметтерді кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган арнаулы комиссияның қарау қорытындылары бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынған мәліметтерді ескере отырып, Кодекстің 79-3-бабында көзделген шарттарға сәйкестігі тұрғысынан алдыңғы күнтізбелік жылдың 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша жыл сайын жаңартып отырады.

При соответствии индивидуального предпринимателя или юридического лица условиям, предусмотренным статьей 79-3 Кодекса, уполномоченный орган по предпринимательству 1 числа календарного квартала на основании сведений, представленных в уполномоченный орган по предпринимательству местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы по итогам рассмотрения специальной комиссией, вправе вносить в реестр новых ССП.
Глава 2. Порядок ведения реестра
4. Формирование и ведение реестра осуществляются уполномоченным органом по предпринимательству на основании сведений, представленных местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы по итогам рассмотрения специальной комиссией.
5. Индивидуальный предприниматель или юридическое лицо в целях его включения в реестр представляют в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы на рассмотрение специальной комиссии следующие документы:
1) заявление о включении индивидуального предпринимателя или юридического лица в реестр (далее – заявление) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) документы, указанные в пунктах 69 настоящих Правил, в зависимости от категории, в соответствии с которой индивидуальный предприниматель или юридическое лицо обращается за включением его в реестр;
3) доверенность уполномоченного лица заявителя, удостоверяющая право такого лица на подписание заявления (в случае подачи документов представителем заявителя, действующим на основании доверенности).
6. Индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, соответствующие условиям отнесения к первой категории ССП, вместе с заявлением представляют в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы на рассмотрение специальной комиссии:
1) копию штатного расписания заявителя, действительного на дату подачи заявления;
2) копии трудовых договоров с работниками заявителя из числа социально уязвимых слоев населения, указанных в условиях отнесения к первой категории ССП;
3) копии документов, подтверждающих отнесение работников заявителя к социально уязвимым слоям населения, указанным в условиях отнесения к первой категории ССП, по перечню согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) сведения о численности и заработной плате работников заявителя по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) копии согласий на обработку персональных данных работников заявителя из числа социально уязвимых слоев населения, указанных в условиях отнесения к первой категории ССП (с указанием на то, что персональные данные предоставляются в местные исполнительные органы для цели включения индивидуального предпринимателя или юридического лица в реестр).

Дара кәсіпкер немесе заңды тұлға Кодекстің 79-3-бабында көзделген шарттарға сәйкес келген кезде кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган арнаулы комиссияның қарау қорытындылары бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға ұсынған мәліметтердің негізінде күнтізбелік тоқсанның 1-күні тізілімге жаңа ӘКС енгізуге құқылы.
2-тарау. Тізілімді жүргізу тәртібі
4. Тізілімді қалыптастыруды және жүргізуді кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган арнаулы комиссияның қарау қорытындылары бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ұсынған мәліметтердің негізінде жүзеге асырады.
5. Дара кәсіпкер немесе заңды тұлға өзін тізілімге енгізу мақсатында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына арнаулы комиссияның қарауына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны тізілімге енгізу туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) дара кәсіпкер немесе заңды тұлға өзін тізілімге енгізу үшін өтініш жасайтын санатқа байланысты осы Қағидалардың 6 – 9-тармақтарында көрсетілген құжаттар;
3) өтініш берушінің уәкілетті адамының өтінішке қол қою құқығын куәландыратын сенімхат (өтініш берушінің сенімхат негізінде әрекет ететін өкілі құжаттарды берген жағдайда).
6. ӘКС-тің бірінші санатына жатқызу шарттарына сәйкес келетін дара кәсіпкер немесе заңды тұлға өтінішпен бірге облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына арнаулы комиссияның қарауына:
1) өтініш берген күнге жарамды өтініш берушінің штат кестесінің көшірмесін;
2) ӘКС-тің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтары қатарындағы өтініш берушінің қызметкерлерімен жасалатын еңбек шарттарының көшірмелерін;
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша өтініш берушінің қызметкерлерін ӘКС-тің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтарына жатқызуды растайтын құжаттардың көшірмелерін;
4) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беруші қызметкерлерінің саны мен жалақысы туралы мәліметтерді;
5) ӘКС-тің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтары қатарындағы өтініш беруші қызметкерлерінің дербес деректерін өңдеуге арналған келісімдердің көшірмелерін (дербес деректердің дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны тізілімге енгізу мақсаты үшін жергілікті атқарушы органдарға ұсынылатынын көрсете отырып) ұсынады.

7. Индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, соответствующие условиям отнесения ко второй категории ССП, вместе с заявлением представляют в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы на рассмотрение специальной комиссии:
1) сведения о реализации товаров (работ, услуг), производимых гражданами из числа социально уязвимых слоев населения, указанных в условиях отнесения к первой категории ССП, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) справку о доле доходов, полученных заявителем от осуществления деятельности, указанной в условиях отнесения ко второй категории ССП, по итогам предыдущего календарного года в общем объеме доходов и доле полученной заявителем чистой прибыли за предшествующий календарный год, направленной на осуществление такой деятельности в текущем календарном году, от размера указанной прибыли (в случае наличия чистой прибыли за предшествующий календарный год) по форме 1 согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
8. Индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, соответствующие условиям отнесения к третьей категории ССП, вместе с заявлением представляют в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы на рассмотрение специальной комиссии:
1) сведения об осуществлении деятельности по производству товаров (работ, услуг), предназначенных для граждан из числа категорий, указанной в условиях отнесения к первой категории ССП, в соответствии с направлениями деятельности, указанными в условиях отнесения к третьей категории ССП, в целях создания для таких граждан условий, позволяющих преодолеть или компенсировать ограничения их жизнедеятельности, а также возможностей участвовать наравне с другими гражданами в жизни общества по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
2) справку о доле доходов, полученных заявителем от осуществления деятельности (видов такой деятельности), указанной в условиях отнесения к третьей категории ССП, по итогам предыдущего календарного года в общем объеме доходов и доле полученной заявителем чистой прибыли за предшествующий календарный год, направленной на осуществление такой деятельности (видов такой деятельности) в текущем календарном году, от размера указанной прибыли (в случае наличия чистой прибыли за предшествующий календарный год) по форме 2 согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
9. Индивидуальный предприниматель или юридическое лицо, соответствующие условиям отнесения к четвертой категории ССП, вместе с заявлением представляют в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы на рассмотрение специальной комиссии:

7. ӘКС-тің екінші санатына жатқызу шарттарына сәйкес келетін дара кәсіпкер немесе заңды тұлға өтінішпен бірге облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына арнаулы комиссияның қарауына:
1) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ӘКС-тің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтары қатарындағы азаматтар өндіретін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу туралы мәліметтерді;
2) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша кірістердің жалпы көлеміндегі ӘКС екінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті жүзеге асырудан өтініш беруші алған кірістердің үлесі және көрсетілген пайда мөлшерінен өтініш беруші алдыңғы күнтізбелік жылы алған таза пайданың ағымдағы күнтізбелік жылы осындай қызметті жүзеге асыруға бағытталған үлесі туралы анықтаманы (алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде таза пайда болған жағдайда) ұсынады.
8. ӘКС-тің үшінші санатына жатқызу шарттарына сәйкес келетін дара кәсіпкер немесе заңды тұлға өтінішпен бірге облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына арнаулы комиссияның қарауына:
1) осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ӘКС-тің үшінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызмет бағыттарына сәйкес ӘКС-тің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген санаттар қатарындағы азаматтарға арналған, осындай азаматтар үшін олардың тыныс-тіршілігіндегі шектеулерді еңсеруге немесе орнын толтыруға мүмкіндік беретін жағдайлар, сондай-ақ қоғам өміріне басқа азаматтармен тең қатысу мүмкіндіктерін жасау мақсатындағы тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндірісі жөніндегі қызметті жүзеге асыру туралы мәліметтерді;
2) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша кірістердің жалпы көлеміндегі ӘКС үшінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті жүзеге асырудан өтініш беруші алған кірістердің үлесі және көрсетілген пайда мөлшерінен өтініш беруші алдыңғы күнтізбелік жылы алған таза пайданың ағымдағы күнтізбелік жылы осындай қызметті жүзеге асыруға бағытталған үлесі туралы анықтаманы (алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде таза пайда болған жағдайда) ұсынады.
9. ӘКС-тің төртінші санатына жатқызу шарттарына сәйкес келетін дара кәсіпкер немесе заңды тұлға өтінішпен бірге облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына арнаулы комиссияның қарауына:

1) сведения об осуществлении деятельности, направленной на достижение общественно полезных целей и способствующей решению социальных проблем общества, указанной в условиях отнесения к четвертой категории ССП, по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
2) справку о доле доходов, полученных заявителем от осуществления деятельности (видов такой деятельности), указанной в условиях отнесения к четвертой категории ССП, по итогам предыдущего календарного года в общем объеме доходов и доле полученной заявителем чистой прибыли за предшествующий календарный год, направленной на осуществление такой деятельности (видов такой деятельности) в текущем календарном году, от размера указанной прибыли (в случае наличия чистой прибыли за предшествующий календарный год) по форме 3 согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
10. Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы:
1) в целях рассмотрения заявлений и документов индивидуального предпринимателя или юридического лица, указанных в пунктах 59 настоящих Правил, ежегодно не позднее 31 (тридцать первое) декабря создают специальную комиссию;
2) ежегодно до 10 января и ежеквартально с 1 по 15 число месяца, предшествующего календарному кварталу, осуществляют прием заявлений на включение индивидуального предпринимателя или юридического лица в реестр;
3) не менее чем за 10 рабочих дней до даты начала приема заявлений осуществляют опубликование в областном региональном еженедельном печатном издании, а также на своем интернет-ресурсе объявления о приеме заявлений на включение в реестр с указанием сроков и места приема;
4) консультируют индивидуальных предпринимателей и юридических лиц по вопросам включения в реестр;
5) принимают от индивидуальных предпринимателей заявления и прилагаемые к ним в соответствии с настоящими Правилами документы;
6) ежеквартально организуют и проводят заседания специальной комиссии;
7) уведомляют индивидуальных предпринимателей или юридических лиц о рекомендациях специальной комиссии.
11. Прием заявок осуществляется в населенном пункте по месту регистрации (юридическому адресу) индивидуального предпринимателя или юридического лица.
12. Заявление и документы, указанные в пунктах 59 настоящих Правил, подаются индивидуальным предпринимателем или юридическим лицом в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы в бумажном виде или с использованием электронных носителей и (или) в форме электронных документов по указанному в объявлении адресу лично, по почте, электронной почте или через своего полномочного представителя по утвержденной форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, которая подписывается руководителем либо лицом, его замещающим, и скрепляется печатью индивидуального предпринимателя или юридического лица (при наличии). Сведения, содержащиеся в заявлении и документах, указанных в пунктах 59 настоящих Правил, должны быть действительны по состоянию на день их подачи.

1) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ӘКС-тің төртінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қоғамдық пайдалы мақсаттарға қол жеткізуге бағытталған және қоғамның әлеуметтік проблемаларын шешуге ықпал ететін қызметті жүзеге асыру туралы мәліметтерді;
2) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша кірістердің жалпы көлеміндегі ӘКС төртінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті жүзеге асырудан өтініш беруші алған кірістердің үлесі және көрсетілген пайда мөлшерінен өтініш беруші алдыңғы күнтізбелік жылы алған таза пайданың ағымдағы күнтізбелік жылы осындай қызметті жүзеге асыруға бағытталған үлесі туралы анықтаманы (алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде таза пайда болған жағдайда) ұсынады.
10. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары:
1) осы Қағидалардың 59-тармақтарында көрсетілген дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның өтініштері мен құжаттарын қарау мақсатында жыл сайын, 31 (отыз бірінші) желтоқсаннан кешіктірмей арнайы комиссия құрады;
2) жыл сайын 10 қаңтарға дейін және тоқсан сайын, күнтізбелік тоқсанның алдындағы айдың 1-нен 15-не дейін дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны тізілімге енгізуге арналған өтініштерді қабылдауды жүзеге асырады;
3) өтініштерді қабылдау басталатын күнге дейін кемінде 10 (он) жұмыс күні бұрын облыстық өңірлік апталық баспа басылымында, сондай-ақ өзінің интернет-ресурсында қабылдау мерзімдері мен орнын көрсете отырып, тізілімге енгізуге арналған өтініштерді қабылдау туралы хабарландыру жариялауды жүзеге асырады;
4) дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға тізілімге енгізу мәселелері бойынша консультация береді;
5) дара кәсіпкерлерден өтініштерді және осы Қағидаларға сәйкес оларға қоса берілетін құжаттарды қабылдайды;
6) тоқсан сайын арнаулы комиссияның отырыстарын ұйымдастырып, өткізеді;
7) дара кәсіпкерлерді немесе заңды тұлғаларды арнаулы комиссияның ұсынымдары туралы хабардар етеді.
11. Өтінімдерді қабылдау дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның тіркелген жері (заңды мекенжайы) бойынша жүзеге асырылады.
12. Осы Қағидалардың 59-тармақтарында көрсетілген өтініш пен құжаттарды дара кәсіпкер немесе заңды тұлға облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына қағаз түрінде немесе электрондық жеткізгіштерді пайдалана отырып және (немесе) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес бекітілген, басшы не оны алмастыратын адам қол қоятын және дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның мөрімен (бар болса) бекемделетін нысан бойынша хабарландыруда көрсетілген мекенжай бойынша жеке өзі, пошта, электрондық пошта арқылы немесе өзінің өкілетті өкілі арқылы береді. Өтініште және осы Қағидалардың 5 – 9 тармақтарында көрсетілген құжаттарда қамтылатын мәліметтер олар берілген күнгі жағдай бойынша жарамды болуға тиіс.

13. Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы при рассмотрении заявления и документов, указанных в пунктах 59 настоящих Правил, осуществляют проверку полноты сведений, содержащихся в представленных документах, в течение двух рабочих дней с даты представления документов.
Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы при рассмотрении заявления и документов, указанных в пунктах 5 – 9 настоящих Правил, осуществляют проверку достоверности сведений путем их сопоставления с информацией, полученной от соответствующих государственных органов.
14. Специальная комиссия не позднее 5 (пять) рабочих дней со дня завершения приема заявлений и соответствующих документов, указанных в пунктах 59 настоящих Правил, вырабатывает рекомендации о включении индивидуального предпринимателя или юридического лица в реестр либо отказе во включении индивидуального предпринимателя или юридического лица в реестр.
15. Специальная комиссия вырабатывает рекомендации об отказе во включении в реестр индивидуального предпринимателя или юридического лица при несоответствии данных, представленных индивидуальным предпринимателем или юридическим лицом, условиям, предусмотренным в подпунктах 6)9) пункта 2 настоящих Правил.
16. Индивидуальный предприниматель или юридическое лицо могут повторно обратиться в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы в случае выработки специальной комиссией рекомендации об отказе во включении его в реестр.
17. Местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы в срок не позднее 20 января текущего календарного года, а также ежеквартально не позднее 25 числа месяца, предшествующего календарному кварталу, представляют уполномоченному органу по предпринимательству перечень индивидуальных предпринимателей или юридических лиц, рекомендованных специальной комиссией для включения в реестр.
Уполномоченный орган по предпринимательству на основании данного перечня утверждает реестр и размещает на своем интернет-ресурсе.
18. Информация о категории субъекта социального предпринимательства представляется заинтересованным лицам, в том числе государственным органам в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП, для использования в работе.
19. Реестр содержит следующую информацию о каждом ССП:
1) о юридических лицах:
БИН;
наименование, организационно-правовую форму и дату регистрации юридического лица;
юридический адрес (место нахождения);
дату внесения в реестр;
категорию ССП;
сферу деятельности ССП;

13. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары осы Қағидалардың 59-тармақтарында көрсетілген өтініш пен құжаттарды қарау кезінде құжаттар ұсынылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарда қамтылатын мәліметтердің толықтығын тексеруді жүзеге асырады.
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары осы Қағидалардың 5 – 9-тармақтарында көрсетілген өтініш пен құжаттарды қарау кезінде оларды тиісті мемлекеттік органдардан алынған ақпаратпен салыстырып тексеру арқылы мәліметтердің анықтығын тексеруді жүзеге асырады.
14. Арнаулы комиссия осы Қағидалардың 5 – 9-тармақтарында көрсетілген өтініштерді және тиісті құжаттарды қабылдау аяқталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей, дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны тізілімге енгізу туралы немесе дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны тізілімге енгізуден бас тарту туралы ұсынымдарды тұжырымдайды.
15. Арнаулы комиссия дара кәсіпкер немесе заңды тұлға ұсынған деректер осы Қағидалардың 2-тармағының 6) – 9) тармақшаларында көзделген шарттарға сәйкес келмеген кезде дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны тізілімге енгізуден бас тарту туралы ұсынымдарды тұжырымдайды.
16. Арнаулы комиссия дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны тізілімге енгізуден бас тарту туралы ұсынымды тұжырымдаған жағдайда, ол облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына қайта жүгіне алады.
17. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары ағымдағы күнтізбелік жылдың 20 қаңтарынан кешіктірілмейтін мерзімде, сондай-ақ тоқсан сайын күнтізбелік тоқсанның алдындағы айдың 25-күнінен кешіктірмей, кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға арнаулы комиссия тізілімге енгізу үшін ұсыным берген дара кәсіпкерлердің немесе заңды тұлғалардың тізбесін ұсынады.
Кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган тізбенің негізінде тізілімді бекітеді және өзінің интернет-ресурсында орналастырады.
18. ӘКС-тің санаты туралы ақпарат мүдделі тұлғаларға, оның ішінде мемлекеттік органдарға ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жұмыста пайдалану үшін беріледі.
19. Тізілім әрбір ӘКС туралы мынадай ақпаратты қамтиды:
1) заңды тұлғалар туралы:
БСН;
заңды тұлғаның атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны және тіркелген күні;
заңды мекенжайы (тұрған жері);
тізілімге енгізілу күні;
ӘКС санаты;
ӘКС қызметінің саласы;

2) об индивидуальных предпринимателях:
ИИН;
фамилию, имя и отчество (при его наличии) и (или) наименование индивидуального предпринимателя;
юридический адрес (место нахождения);
дату внесения в реестр;
категорию ССП;
сферу деятельности ССП.
20. Поиск ССП в реестре осуществляется по:
1) БИН или ИИН;
2) наименованию и организационно-правовой форме юридического лица;
3) фамилии, имени и отчеству (при его наличии) и (или) наименованию индивидуального предпринимателя.
Приложение 1
к Правилам ведения реестра
субъектов социального
предпринимательства
Форма
Реестр субъектов социального предпринимательства
________________________________________________________________________________
по состоянию на "___" _______________ 20__ г.
№ п/п
Наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и (или) наименование индивидуального предпринимателя
ИИН/ БИН
Юридический адрес (место нахождения)
Дата внесения в реестр субъектов социального предпринимательства
Категория субъекта социального предпринимательства
Сфера деятельности субъекта социального предпринимательства
Приложение 2
к Правилам ведения реестра
субъектов социального
предпринимательства
____________________________________
(наименование уполномоченного органа)
от _______________________________
(наименование индивидуального
предпринимателя или юридического лица)
адрес: ____________________________,
телефон: ________, факс: ____________,
адрес электронной почты: ___________.
Форма
Заявление о включении индивидуального предпринимателя или юридического лица в реестр субъектов социального предпринимательства __________________________________________________________________________
(полное наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица)
БИН ______________________________
Сведения о лице, имеющем право действовать от имени _________________________
(далее – заявитель) без доверенности: ___________________________________.
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), наименование документа,
удостоверяющего личность, номер, дата его выдачи, наименование органа, выдавшего
указанный документ, должность)
Осуществляемые виды деятельности заявителя в соответствии с Общим
классификатором видов экономической деятельности (ОКЭД) с указанием кодов:
а).......;
б).......;
....... .
На основании вышеизложенного и руководствуясь Предпринимательским кодексом
Республики Казахстан, прошу признать
________________________________________________________________________________
(наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица)
субъектом социального предпринимательства.
Заявитель гарантирует, что сведения, представленные им в заявлении и приложенных
к нему документах, являются достоверными.
Документы, предусмотренные Правилами ведения реестра субъектов социального
предпринимательства, прилагаются (на _____ л.).
"___" _______________ 20__ г.
Индивидуальный предприниматель (руководитель юридического лица)/уполномоченное лицо
_______________
(подпись)
_________________________
(расшифровка подписи)
место печати (при наличии)
Приложение 3
к Правилам ведения
реестра субъектов
социального
предпринимательства

2) дара кәсіпкерлер туралы:
ЖСН;
дара кәсіпкердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) және (немесе) атауы;
заңды мекенжайы (тұрған жері);
тізілімге енгізілу күні;
ӘКС санаты;
ӘКС қызметінің саласы.
20. Тізілімде ӘКС субъектілерін іздеу:
1) БСН немесе ЖСН;
2) заңды тұлғаның атауы және ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) дара кәсіпкердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) және (немесе) атауы бойынша жүзеге асырылады.
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін жүргізу
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімі ________________________________________________________________________________ 20__ж. "___" _______________ жағдай бойынша
Р/с № Дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның атауы Дара кәсіпкердің тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) және (немесе) атауы ЖСН/ БСН Заңды мекенжайы (тұрған жері) Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізіліміне енгізілу күні Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісінің санаты Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісі қызметінің саласы
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін жүргізу
қағидаларына 2-қосымша
___________________________
(уәкілетті органның атауы)
___________________________
(дара кәсіпкердің немесе заңды
тұлғаның атауы)
мекенжайы:
______________________,
телефоны: _____, факс: _____,
электрондық пошта мекенжайы:
_____________.
Нысан
Дара кәсіпкерді немесе заңды тұлғаны әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізіліміне енгізу туралы өтініш
______________________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның толық атауы)
БСН____________________________________________________________________
(бұдан әрі – өтініш беруші) атынан сенімхатсыз әрекет етуге құқығы бар тұлға туралы мәліметтер
________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың атауы, нөмірі, берілген күні, көрсетілген құжатты берген органның атауы, лауазымның атауы)
Кодтарын көрсете отырып, Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (ЭҚЖЖ) сәйкес өтініш беруші жүзеге асыратын қызмет түрлері:
а).......;
б).......;
....... .
Жоғарыда баяндалғанның негізінде және Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексін басшылыққа ала отырып,
_______________________________________________________________________
(дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның толық атауы)
әлеуметтік кәсіпкерлік субъектісі ретінде тануды сұраймын.
Өтініш беруші өтініште және оған қоса берілген құжаттарда өзі ұсынған мәліметтердің анық екендігіне кепілдік береді.
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің тізілімін жүргізу қағидаларында көзделген құжаттар қоса беріледі ( _____ парақта).
20__ ж. "___" _______________
Дара кәсіпкер (заңды тұлғаның басшысы)/уәкілетті адам
_______________
(қолы)
___________________________
(қолтаңбаның толық жазылуы)
мөр орны (бар болса)
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін
жүргізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Өтініш беруші жұмыскерлерінің әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтарына жататынын растайтын құжаттардың тізбесі

Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Перечень документов, подтверждающих отнесение работников заявителя к социально уязвимым слоям населения, указанным в условиях отнесения к первой категории субъектов социального предпринимательства
Категория граждан Документы (представляются при наличии соответствующего основания)
1 2
Лица с инвалидностью
копия справки, подтверждающей факт установления инвалидности
Родители и другие законные представители, воспитывающие ребенка с инвалидностью
копии свидетельств о рождении (усыновлении, удочерении) ребенка; копии документов, подтверждающих установление опеки, попечительства над ребенком с инвалидностью (договора об осуществлении опеки или попечительства либо акта органа опеки и попечительства о назначении опекуна или попечителя); копия справки, подтверждающей факт установления инвалидности (установления категории "ребенок с инвалидностью")
Пенсионеры и граждане предпенсионного возраста (в течение пяти лет до наступления возраста, дающего право на пенсионные выплаты по возрасту)
копия пенсионного удостоверения
Воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – в возрасте до двадцати девяти лет
копия акта о доставлении заблудившегося (подкинутого) ребенка; копия протокола об отказе от родительских прав и согласии на усыновление ребенка; копия акта об оставлении ребенка в организации здравоохранения; справка руководителя образовательной, медицинской и другой организации, в которой содержится ребенок-сирота или ребенок, оставшийся без попечения родителей
Лица, освобожденные от отбывания наказания из учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – в течение двенадцати месяцев после освобождения
характеристика от участкового по месту жительства; личное дело осужденного
Лица без определенного места жительства
справка с центров социальной адаптации для лиц, не имеющих определенного места жительства
Родители и другие законные представители, относящиеся к малообеспеченным, многодетным или неполным семьям, а также многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
документы, подтверждающие их статус
Лица, прошедшие медико-социальную реабилитацию наркологических больных или лечение зависимости от психоактивных веществ, – в течение двенадцати месяцев после проведения реабилитации или лечения
врачебное заключение медико-социальной реабилитации, наркологического и психоневрологического диспансеров
Кандасы
документы, подтверждающие их статус
Приложение 4
к Правилам ведения
реестра субъектов
социального
предпринимательства

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Азаматтар санаты
Құжаттар (тиісті негіздеме болған жағдайда ұсынылады)
1
2
Мүгедектігі бар адамдар
мүгедектікті белгілеу фактісін растайтын анықтаманың көшірмесі
Мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған ата-аналар және басқа да заңды өкілдер
баланың тууы (асырап алынуы) туралы куәліктерінің көшірмелері; мүгедектігі бар балаға қорғаншылық, қамқоршылық белгіленгенін растайтын құжаттардың (қорғаншылықты немесе қамқоршылықты жүзеге асыру туралы шарттың не қорғаншы және қамқоршы органның қорғаншыны немесе қамқоршыны тағайындау туралы актісінің) көшірмелері; мүгедектікті белгілеу фактісін растайтын анықтаманың көшірмесі ("мүгедектігі бар бала" санатын белгілеу)
Зейнеткерлер және зейнеталды жастағы алдындағы азаматтар (жасына байланысты зейнетақы төлемдерін алуға құқық беретін жасқа келмегенге дейін бес жыл ішінде)
зейнетақы куәлігінің көшірмесі
Балалар ауылдарының тәрбиеленушілері және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектері – жиырма тоғыз жасқа дейін
адасып кеткен (тастанды) баланы жеткізу туралы актінің көшірмесі; ата-ана құқықтарынан бас тарту және баланы асырап алуға келісім беру туралы хаттаманың көшірмесі; баланы денсаулық сақтау ұйымында қалдырып кету туралы актінің көшірмесі; жетім бала немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған бала тұратын білім беру, медициналық және басқа да ұйым басшысының анықтамасы
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінен жазасын өтеуден босатылған адамдар – босатылғаннан кейін он екі ай ішінде
тұрғылықты жері бойынша учаскелік полиция қызметкерінен мінездеме; сотталғанның жеке ісі
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар
белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарға арналған әлеуметтік бейімдеу орталықтарынан анықтама
Табысы аз, көпбалалы немесе толық емес отбасыларға жататын ата-аналар және басқа да заңды өкілдер, сондай-ақ "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар
олардың мәртебесін растайтын құжаттар
Наркологиялық науқастарды медициналық-әлеуметтік оңалтудан немесе психикаға белсенді әсер ететін заттарға тәуелділікті емдеуден өткен адамдар – оңалту немесе емдеу жүргізілгеннен кейін он екі ай ішінде
медициналық-әлеуметтік оңалтудың, наркологиялық және психоневрологиялық диспансердің дәрігерлік қорытындысы
Қандастар
олардың мәртебесін растайтын құжаттар
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Өтініш беруші ________________________________________________________________________________ (дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның толық атауы) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтары қатарындағы жұмыскерлерінің саны мен жалақысы туралы мәліметтер 20__ж. "___" _______________ жағдай бойынша

Сноска. Приложение 4 - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения о численности и заработной плате работников заявителя
__________________________________________________________________
(полное наименование индивидуального предпринимателя или юридического лица)
из числа социально уязвимых слоев населения, указанных в статье 79-3
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан на "___" _______________ 20__ г.
№ п/п Наименование показателя Среднесписочная численность работников за предшествующий календарный год, человек Фонд начисленной заработной платы за предшествующий календарный год, тенге
1 2 3 4
Всего работники
Работники, относящиеся к категориям, указанным в подпункте 1) статьи 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в том числе:
1.
лица с инвалидностью
2.
родители и другие законные представители, воспитывающие ребенка с инвалидностью
3.
пенсионеры и граждане предпенсионного возраста (в течение пяти лет до наступления возраста, дающего право на пенсионные выплаты по возрасту)
4.
воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – в возрасте до двадцати девяти лет
5.
лица, освобожденные от отбывания наказания из учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – в течение двенадцати месяцев после освобождения
6.
лица без определенного места жительства
7.
родители и другие законные представители, относящиеся к малообеспеченным, многодетным или неполным семьям, а также многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
8.
лица, прошедшие медико-социальную реабилитацию наркологических больных или лечение зависимости от психоактивных веществ, – в течение двенадцати месяцев после проведения реабилитации или лечения
9.
кандасы
10.

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с №
Көрсеткіштің атауы
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде қызметкерлердің орташа тізімдік саны, адам
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде есептелген жалақы қоры, теңге
1
2
3
4
Барлық жұмыскерлер
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 79-3-бабының 1) тармақшасында көрсетілген санаттарға жататын қызметкерлер, оның ішінде
1.
мүгедектігі бар адамдар
2.
мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған ата-аналар және басқа да заңды өкілдер
3.
зейнеткерлер және зейнеталды жастағы азаматтар (жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне құқық беретін жасқа жеткенге дейін бес жыл ішінде)
4.
балалар ауылдарының тәрбиеленушілері және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектері – жиырма тоғыз жасқа дейін
5.
қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінен жазасын өтеуден босатылған адамдар – босатылғаннан кейін он екі ай ішінде
6.
белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар
7.
аз қамтылған, көпбалалы немесе толық емес отбасыларға жататын ата-аналар және басқа да заңды өкілдер, сондай-ақ "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар
8.
наркологиялық науқастарды медициналық-әлеуметтік оңалтудан немесе психикаға белсенді әсер ететін заттарға тәуелділікті емдеуден өткен адамдар – оңалту немесе емдеу жүргізілгеннен кейін он екі ай ішінде
9.
қандастар
10.

работники, относящиеся к категориям, указанным в подпунктах 2), 3), 4) статьи 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
Доля работников, относящихся к категориям, указанным в статье 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в общей среднесписочной численности работников (человек) за предшествующий календарный год, в процентах –
__________. "___" _______________ 20__ г.
Индивидуальный предприниматель
(руководитель юридического лица)/уполномоченное лицо
____________
(подпись)
_________________________
(расшифровка подписи)
место печати (при наличии)
Приложение 5
к Правилам ведения
реестра субъектов
социального
предпринимательства
Сноска. Приложение 5 - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения о реализации товаров (работ, услуг), производимых гражданами из числа социально уязвимых слоев населения, указанных в условиях отнесения к первой категории субъектов социального предпринимательства
1. Общая информация о реализации товаров (работ, услуг), производимых гражданами из числа категорий, указанных в статье 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан.
Наименование показателя
Наименование производимых товаров (работ, услуг)
Количество заключенных договоров (с указанием предмета договоров)
Выручка от реализации за предшествующий календарный год (объем денежных средств по договорам), тенге
1
2
3
4
Всего граждан, относящихся к категориям, указанным в подпункте 1) статьи 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в том числе:
лица с инвалидностью
родители и другие законные представители, воспитывающие ребенка с инвалидностью
пенсионеры и граждане предпенсионного возраста (в течение пяти лет до наступления возраста, дающего право на пенсионные выплаты по возрасту)
воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – в возрасте до двадцати девяти лет
лица, освобожденные от отбывания наказания из учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – в течение двенадцати месяцев после освобождения
лица без определенного места жительства
родители и другие законные представители, относящиеся к малообеспеченным, многодетным или неполным семьям, а также многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
лица, прошедшие медико-социальную реабилитацию наркологических больных или лечение зависимости от психоактивных веществ, – в течение двенадцати месяцев после проведения реабилитации или лечения
кандасы

Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабының 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген санаттарға жататын жұмыскерлер
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабында көрсетілген санаттарға жататын жұмыскерлердің алдыңғы күнтізбелік жыл ішіндегі жұмыскерлердің (адамның) жалпы орташа тізімдік санындағы үлесі, пайызбен – __________.
20__ ж. "___" ______________
Дара кәсіпкер (заңды тұлғаның ___________   ___________________ (қолтаңбаның
басшысы)/уәкілетті адам (қолы) толық жазылуы)
мөр орны (бар болса)
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін
жүргізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтары қатарындағы азаматтар өндіретін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу туралы мәліметтер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабында көрсетілген санаттар қатарындағы азаматтар өндіретін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу туралы жалпы ақпарат.
Көрсеткіштің атауы
Өндірілетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы
Жасалған шарттардың саны (шарттардың нысанасын көрсете отырып)
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде өткізуден түскен түсім (шарттар бойынша ақша қаражатының көлемі), теңге
1
2
3
4
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 79-3-бабының 1) тармақшасында көрсетілген санаттарға жататын азаматтардың барлығы, оның ішінде:
мүгедектігі бар адамдар
мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған ата-аналар және басқа да заңды өкілдер
зейнеткерлер және зейнеталды жастағы азаматтар (жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне құқық беретін жасқа келгенге дейін бес жыл ішінде)
балалар ауылдарының тәрбиеленушілері және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектері – жиырма тоғыз жасқа дейін
қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінен жазасын өтеуден босатылған адамдар – босатылғаннан кейін он екі ай ішінде
белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар
табысы аз, көпбалалы немесе толық емес отбасыларға жататын ата-аналар және басқа да заңды өкілдер, сондай-ақ "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар
наркологиялық науқастарды медициналық-әлеуметтік оңалтудан немесе психикаға белсенді әсер ететін заттарға тәуелділікті емдеуден өткен адамдар – оңалту немесе емдеу жүргізілгеннен кейін он екі ай ішінде
қандастар

работники, относящиеся к категориям, указанным в подпунктах 2), 3), 4) статьи 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан
2. Описание механизма обеспечения реализации товаров (работ, услуг), производимых гражданами, указанными в статье 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (в произвольной форме):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
"___" _______________ 20__ г.
Индивидуальный предприниматель
(руководитель юридического лица)/уполномоченное лицо
_______________
(подпись)
_________________________
(расшифровка подписи)
место печати (при наличии)
Приложение 6
к Правилам ведения реестра
субъектов социального
предпринимательства
Форма 1
Справка о доле доходов, полученных заявителем от осуществления деятельности, указанной в условиях отнесения ко второй категории субъектов социального предпринимательства, по итогам предыдущего календарного года в общем объеме доходов и доле полученной заявителем чистой прибыли за предшествующий календарный год, направленной на осуществление такой деятельности в текущем календарном году, от размера указанной прибыли (в случае наличия чистой прибыли за предшествующий календарный год)
Сведения о доходах от осуществления деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения ко второй категории субъектов социального предпринимательства:
Наименование показателя
Значение показателя:
от деятельности субъектов социального предпринимательства второй категории
от деятельности субъектов социального предпринимательства третьей категории
от деятельности субъектов социального предпринимательства четвертой категории
1
2
3
4
Общий объем доходов от осуществления деятельности, полученных в предыдущем календарном году, тенге
Доходы от осуществления деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения ко второй категории субъектов социального предпринимательства, полученные в предыдущем календарном году, тенге
Доля доходов от осуществления деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения ко второй категории субъектов социального предпринимательства, по итогам предыдущего календарного года в общем объеме доходов, процентов
Размер чистой прибыли, полученной в предшествующем календарном году, тенге
Размер прибыли, направленной на осуществление деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения ко второй категории субъектов социального предпринимательства, в текущем календарном году, тенге
Доля чистой прибыли, полученной в предшествующем календарном году, направленной на осуществление деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения ко второй категории субъектов социального предпринимательства, в текущем календарном году от размера указанной прибыли, тенге
"___" _______________ 20__ г.
Индивидуальный предприниматель (руководитель юридического лица)/уполномоченное лицо
_______________
(подпись)
_________________________
(расшифровка подписи)
место печати (при наличии)
Форма 2
Справка о доле доходов, полученных заявителем от осуществления деятельности, указанной в условиях отнесения к третьей категории субъектов социального предпринимательства, по итогам предыдущего календарного года в общем объеме доходов и доле полученной заявителем чистой прибыли за предшествующий календарный год, направленной на осуществление такой деятельности в текущем календарном году, от размера указанной прибыли (в случае наличия чистой прибыли за предшествующий календарный год)
Сведения о доходах от осуществления деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения к третьей категории субъектов социального предпринимательства:
Наименование показателя
Значение показателя:
от деятельности субъектов социального предпринимательства второй категории
от деятельности субъектов социального предпринимательства третьей категории
от деятельности субъектов социального предпринимательства четвертой категории
1
2
3
4
Общий объем доходов от осуществления деятельности, полученных в предыдущем календарном году, тенге
Доходы от осуществления деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения к третьей категории субъектов социального предпринимательства, полученные в предыдущем календарном году, тенге
Доля доходов от осуществления деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения к третьей категории субъектов социального предпринимательства, по итогам предыдущего календарного года в общем объеме доходов, процентов
Размер чистой прибыли, полученной в предшествующем календарном году, тенге
Размер прибыли, направленной на осуществление деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения к третьей категории субъектов социального предпринимательства, в текущем календарном году, тенге
Доля чистой прибыли, полученной в предшествующем календарном году, направленной на осуществление деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения к третьей категории субъектов социального предпринимательства, в текущем календарном году от размера указанной прибыли, тенге
"___" _______________ 20__ г.
Индивидуальный предприниматель (руководитель юридического лица)/уполномоченное лицо
_______________
(подпись)
_________________________
(расшифровка подписи)
место печати (при наличии)
Форма 3
Справка о доле доходов, полученных заявителем от осуществления деятельности, указанной в условиях отнесения к четвертой категории субъектов социального предпринимательства, по итогам предыдущего календарного года в общем объеме доходов и доле полученной заявителем чистой прибыли за предшествующий календарный год, направленной на осуществление такой деятельности в текущем календарном году, от размера указанной прибыли (в случае наличия чистой прибыли за предшествующий календарный год)
Сведения о доходах от осуществления деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения к четвертой категории субъектов социального предпринимательства:
Наименование показателя
Значение показателя:
от деятельности субъектов социального предпринимательства второй категории
от деятельности субъектов социального предпринимательства третьей категории
от деятельности субъектов социального предпринимательства четвертой категории
1
2
3
4
Общий объем доходов от осуществления деятельности, полученных в предыдущем календарном году, тенге
Доходы от осуществления деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения к четвертой категории субъектов социального предпринимательства, полученные в предыдущем календарном году, тенге
Доля доходов от осуществления деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения к четвертой категории субъектов социального предпринимательства, по итогам предыдущего календарного года в общем объеме доходов, процентов
Размер чистой прибыли, полученной в предшествующем календарном году, тенге
Размер прибыли, направленной на осуществление деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения к четвертой категории субъектов социального предпринимательства, в текущем календарном году, тенге
Доля чистой прибыли, полученной в предшествующем календарном году, направленной на осуществление деятельности (видов деятельности), указанной в условиях отнесения к четвертой категории субъектов социального предпринимательства, в текущем календарном году от размера указанной прибыли, тенге
"___" _______________ 20__ г.
Индивидуальный предприниматель (руководитель юридического лица)/уполномоченное лицо
_______________
(подпись)
_________________________
(расшифровка подписи)
место печати (при наличии)
Приложение 7
к Правилам ведения
реестра субъектов
социального
предпринимательства

Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабының 2), 3), 4) тармақшаларында көрсетілген санаттарға жататын жұмыскерлер
2. Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабында көрсетілген азаматтар өндіретін тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуді қамтамасыз ету тетігінің сипаттамасы (еркін нысанда):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
20__ ж. "___" _____________
Дара кәсіпкер (заңды тұлғаның ___________   ___________________ (қолтаңбаның
басшысы)/уәкілетті адам (қолы) толық жазылуы)
мөр орны (бар болса)
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін жүргізу
қағидаларына 6-қосымша
1-нысан
Алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша кірістердің жалпы көлеміндегі әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің екінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті жүзеге асырудан өтініш беруші алған кірістердің үлесі және көрсетілген пайда мөлшерінен өтініш беруші алдыңғы күнтізбелік жылы алған таза пайданың ағымдағы күнтізбелік жылы осындай қызметті жүзеге асыруға бағытталған үлесі туралы анықтама (алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде таза пайда болған жағдайда)
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің екінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түскен кірістер туралы мәліметтер:
Көрсеткіштің атауы Көрсеткіштің мәні:
екінші санаттағы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің қызметінен үшінші санаттағы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің қызметінен төртінші санаттағы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің қызметінен
1 2 3 4
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде қызметті жүзеге асырудан алынған кірістердің жалпы көлемі, теңге
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің екінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түскен кірістер, теңге
Кірістердің жалпы көлемінде алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің екінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түскен кірістердің үлесі, пайыз
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде алынған таза пайданың мөлшері, теңге
Ағымдағы күнтізбелік жылда әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің екінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асыруға бағытталған пайданың мөлшері, теңге
Алдыңғы күнтізбелік жылы алынған таза пайданың көрсетілген пайда мөлшерінен ағымдағы күнтізбелік жылы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің екінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асыруға бағытталған үлесі, теңге
20__ ж. "___" _______________
Дара кәсіпкер (заңды тұлғаның басшысы)/уәкілетті адам
_______________
(қолы)
___________________________
(қолтаңбаның толық жазылуы)
мөр орны (бар болса)
2-нысан
Алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша кірістердің жалпы көлеміндегі әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің үшінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті жүзеге асырудан өтініш беруші алған кірістердің үлесі және көрсетілген пайда мөлшерінен өтініш беруші алдыңғы күнтізбелік жылы алған таза пайданың ағымдағы күнтізбелік жылы осындай қызметті жүзеге асыруға бағытталған үлесі туралы анықтама (алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде таза пайда болған жағдайда)
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің үшінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түскен кірістер туралы мәліметтер:
Көрсеткіштің атауы Көрсеткіштің мәні:
екінші санаттағы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің қызметінен үшінші санаттағы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің қызметінен төртінші санаттағы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің қызметінен
1 2 3 4
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде қызметті жүзеге асырудан алынған кірістердің жалпы көлемі, теңге
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің үшінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түскен кірістер, теңге
Кірістердің жалпы көлемінде алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің үшінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түскен кірістердің үлесі, пайыз
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде алынған таза пайданың мөлшері, теңге
Ағымдағы күнтізбелік жылда әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің үшінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асыруға бағытталған пайданың мөлшері, теңге
Алдыңғы күнтізбелік жылы алынған таза пайданың көрсетілген пайда мөлшерінен ағымдағы күнтізбелік жылы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің үшінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асыруға бағытталған үлесі, теңге
20__ ж. "___" _____________
Дара кәсіпкер (заңды тұлғаның басшысы)/уәкілетті адам
_______________
(қолы)
___________________________
(қолтаңбаның толық жазылуы)
мөр орны (бар болса)
3-нысан
Алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша кірістердің жалпы көлеміндегі әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің төртінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті жүзеге асырудан өтініш беруші алған кірістердің үлесі және көрсетілген пайда мөлшерінен өтініш беруші алдыңғы күнтізбелік жылы алған таза пайданың ағымдағы күнтізбелік жылы осындай қызметті жүзеге асыруға бағытталған үлесі туралы анықтама (алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде таза пайда болған жағдайда)
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің төртінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түскен кірістер туралы мәліметтер:
Көрсеткіштің атауы Көрсеткіштің мәні:
екінші санаттағы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің қызметінен үшінші санаттағы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің қызметінен төртінші санаттағы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің қызметінен
1 2 3 4
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде қызметті жүзеге асырудан алынған кірістердің жалпы көлемі, теңге
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің төртінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түскен кірістер, теңге
Кірістердің жалпы көлемінде алдыңғы күнтізбелік жылдың қорытындысы бойынша әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің төртінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асырудан түскен кірістердің үлесі, пайыз
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде алынған таза пайданың мөлшері, теңге
Ағымдағы күнтізбелік жылда әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің төртінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асыруға бағытталған пайданың мөлшері, теңге
Алдыңғы күнтізбелік жылы алынған таза пайданың көрсетілген пайда мөлшерінен ағымдағы күнтізбелік жылы әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің төртінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызметті (қызмет түрлерін) жүзеге асыруға бағытталған үлесі, теңге
20__ ж. "___" ______________
Дара кәсіпкер (заңды тұлғаның басшысы)/уәкілетті адам
_______________
(қолы)
___________________________
(қолтаңбаның толық жазылуы)
мөр орны (бар болса)
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін
жүргізу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген санаттар қатарындағы азаматтарға арналған тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) өндірісі жөніндегі қызметті жүзеге асыру туралы мәліметтер

Сноска. Приложение 7 - в редакции постановления Правительства РК от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения об осуществлении деятельности по производству товаров (работ, услуг), предназначенных для граждан из числа категорий, указанных в условиях отнесения к первой категории субъектов социального предпринимательства
Общая информация о производимой продукции (товарах, работах, услугах), предназначенной для граждан из числа категорий, указанных в условиях отнесения к первой категории субъектов социального предпринимательства, в соответствии с направлениями деятельности, указанными в условиях отнесения к третьей категории субъектов социального предпринимательства, в целях создания для таких граждан условий, позволяющих преодолеть или компенсировать ограничения их жизнедеятельности, а также возможностей участвовать наравне с другими гражданами в жизни общества
Целевая аудитория
Производимый вид продукции (товаров, работ, услуг)
Предназначение производимого вида продукции (товаров, работ, услуг)
Выручка от реализации продукции (товаров, работ, услуг) за предшествующий календарный год
1
2
3
4
Лица с инвалидностью
Родители и другие законные представители, воспитывающие ребенка с инвалидностью
Пенсионеры и граждане предпенсионного возраста (в течение пяти лет до наступления возраста, дающего право на пенсионные выплаты по возрасту)
Воспитанники детских деревень и выпускники детских домов, школ-интернатов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, – в возрасте до двадцати девяти лет
Лица, освобожденные от отбывания наказания из учреждений уголовно-исполнительной (пенитенциарной) системы, – в течение двенадцати месяцев после освобождения
Лица без определенного места жительства
Родители и другие законные представители, относящиеся к малообеспеченным, многодетным или неполным семьям, а также многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени
Лица, прошедшие медико-социальную реабилитацию наркологических больных или лечение зависимости от психоактивных веществ, – в течение двенадцати месяцев после проведения реабилитации или лечения
Кандасы
2. Описание свойств товаров (работ, услуг), способствующих созданию для граждан из числа категорий, указанных в подпункте 1) статьи 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, условий, позволяющих преодолеть или компенсировать ограничения их жизнедеятельности, а также возможностей участвовать наравне с другими гражданами в жизни общества (в произвольной форме):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
"___" _______________ 20__ г.
Индивидуальный предприниматель
(руководитель юридического лица)/уполномоченное лицо
_______________
(подпись)
_________________________
(расшифровка подписи)
место печати (при наличии)
Приложение 8
к Правилам ведения реестра
субъектов социального
предпринимательства
Форма
Сведения об осуществлении деятельности, направленной на достижение общественно полезных целей и способствующей решению социальных проблем общества, указанной в условиях отнесения к четвертой категории субъектов социального предпринимательства
Вид деятельности
Виды деятельности в соответствии с Общим классификатором видов экономической деятельности (ОКЭД) с указанием кодов
Выручка от реализации продукции (товаров, работ, услуг)
1
2
3
Деятельность по оказанию психолого-педагогических и иных услуг, направленных на укрепление семьи, обеспечение семейного воспитания детей и поддержку материнства и детства
Деятельность по организации отдыха и оздоровления детей
Деятельность по реализации общеобразовательных учебных программ дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего образования, образовательных программ технического и профессионального образования
Деятельность по оказанию психолого-педагогической поддержки детям
с ограниченными возможностями, медицинской и социальной помощи обучающимся и воспитанникам, испытывающим трудности в освоении учебных программ основного среднего и общего среднего образования, развитии и социальной адаптации
Деятельность по обучению работников и добровольцев (волонтеров) социально ориентированных некоммерческих организаций, направленному на повышение качества предоставления услуг такими организациями
Культурно-просветительская деятельность (в том числе деятельность частных музеев, театров, библиотек, архивов, школ-студий, творческих мастерских, ботанических и зоологических садов, домов культуры, домов народного творчества)
Деятельность по охране окружающей среды

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің үшінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қызмет бағыттарына сәйкес әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің бірінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген санаттар қатарындағы азаматтарға арналған, осындай азаматтар үшін олардың тыныс-тіршілігіндегі шектеулерді еңсеруге немесе орнын толтыруға мүмкіндік беретін жағдайлар, сондай-ақ қоғам өміріне басқа азаматтармен тең қатысу мүмкіндіктерін жасау мақсатында өндірілетін өнім (тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) туралы жалпы ақпарат
Нысаналы аудитория
Өндірілетін өнімнің (тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) түрі
Өндірілетін өнім түрінің (тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) мақсаты
Алдыңғы күнтізбелік жыл ішінде өнімді (тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен түсім
1
2
3
4
Мүгедектігі бар адамдар
Мүгедектігі бар баланы тәрбиелеп отырған ата-Аналар және басқа да заңды өкілдер
Зейнеткерлер және зейнеталды жастағы азаматтар (жасына байланысты зейнетақы төлемдеріне құқық беретін жасқа жеткенге дейін бес жыл ішінде)
Балалар ауылдарының тәрбиеленушілері және балалар үйлерінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектері – жиырма тоғыз жасқа дейін
Қылмыстық-атқару (пенитенциарлық) жүйесі мекемелерінен жазасын өтеуден босатылған адамдар – босатылғаннан кейін он екі ай ішінде
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар
Табысы аз, көпбалалы немесе толық емес отбасыларға жататын ата-аналар және басқа да заңды өкілдер, сондай-ақ "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын
"Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар
Наркологиялық науқастарды медициналық-әлеуметтік оңалтудан немесе психикаға белсенді әсер ететін заттарға тәуелділікті емдеуден өткен адамдар – оңалту немесе емдеу жүргізілгеннен кейін он екі ай ішінде
Қандастар
2. Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар қатарындағы азаматтар үшін олардың тыныс-тіршілігіндегі шектеулерді еңсеруге немесе орнын толтыруға мүмкіндік беретін жағдайлар, сондай-ақ қоғам өміріне басқа азаматтармен тең қатысу мүмкіндіктерін жасау мақсатында ықпал ететін тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) қасиеттерінің сипаттамасы (еркін нысанда):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________.
20__ ж. "___" ____________
Дара кәсіпкер (заңды тұлғаның ___________   ___________________ (қолтаңбаның
басшысы)/уәкілетті адам (қолы) толық жазылуы)
мөр орны (бар болса)
Әлеуметтік кәсіпкерлік
субъектілерінің тізілімін жүргізу
қағидаларына 8-қосымша
Нысан
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілерінің төртінші санатына жатқызу шарттарында көрсетілген қоғамдық пайдалы мақсаттарға қол жеткізуге бағытталған және қоғамның әлеуметтік проблемаларын шешуге ықпал ететін қызметті жүзеге асыру туралы мәліметтер
Қызмет түрі Кодтарын көрсете отырып, Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (ЭҚЖЖ) сәйкес қызмет түрлері Өнімді (тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен түсім
1 2 3
отбасын нығайтуға, балалардың отбасында тәрбиеленуін қамтамасыз етуге және ана мен баланы қолдауға бағытталған психологиялық-педагогикалық және өзге де қызметтерді көрсету жөніндегі қызмет
балалардың демалысын және оларды сауықтыруды ұйымдастыру жөніндегі қызмет
мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыру жөніндегі қызмет
мүмкіндігі шектеулі балаларға психологиялық-педагогикалық қолдау көрсету, негізгі орта және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын меңгеруде, дамуда және әлеуметтік бейімделуде қиналатын білім алушылар мен тәрбиеленушілерге медициналық және әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі қызмет
әлеуметтік бағдарланған коммерциялық емес ұйымдардың қызметтер ұсыну сапасын арттыруға бағытталған, осы ұйымдардың қызметкерлері мен еріктілерін (волонтерлерді) оқыту жөніндегі қызмет
мәдени-ағартушылық қызмет (оның ішінде, жеке музейлердің, театрлардың, кітапханалардың, архивтердің, мектеп-студиялардың, шығармашылық шеберханалардың, ботаникалық және зоологиялық бақтардың, мәдениет үйлерінің, халық шығармашылығы үйлерінің қызметі)
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі қызмет

Деятельность по оказанию социально уязвимым слоям населения, указанным в статье 79-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, гериатрической и геронтологической помощи, организации центров здоровья и долголетия, мероприятий
по ведению здорового образа жизни
"___" _______________ 20__ г.
Индивидуальный предприниматель (руководитель юридического лица)/уполномоченное лицо
_______________
(подпись)
_________________________
(расшифровка подписи)
место печати (при наличии)

Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 79-3-бабында көрсетілген халықтың әлеуметтік осал топтарына гериатриялық және геронтологиялық көмек көрсету, денсаулық және ұзақ өмір сүру орталықтарын, саламатты өмір салтын жүргізу бойынша іс-шараларды ұйымдастыру жөніндегі қызмет
20__ ж. "___" _____________
Дара кәсіпкер (заңды тұлғаның басшысы)/уәкілетті адам
_______________
(қолы)
___________________________
(қолтаңбаның толық жазылуы)
мөр орны (бар болса)