О корректировке показателей республиканского бюджета на 2021 год и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № 840 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2021 года № 807
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии со статьями 41, 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2021 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2020 года № 840 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Принять к исполнению республиканский бюджет на 2021 – 2023 годы, в том числе на 2021 год, в следующих объемах:

2021 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 840 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 10 қарашадағы № 807 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2021 ж. қолданысқа енгiзiледi.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 41, 79 және 111-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2021 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 840 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

1) доходы – 12 405 717 446 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 913 806 526 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 286 899 962 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 585 654 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 5 201 425 304 тысячи тенге;
2) затраты – 14 913 437 502 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 221 718 814 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 389 770 212 тысяч тенге;

1) кірістер – 12 405 717 446 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер бойынша – 6 913 806 526 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 286 899 962 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 585 654 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 201 425 304 мың теңге;
2) шығындар – 14 913 437 502 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 221 718 814 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 389 770 212 мың теңге;

погашение бюджетных кредитов – 168 598 398 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 773 330 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 30 773 330 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2 759 665 200 тысяч тенге или 3,5 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) ненефтяной дефицит бюджета – -8 243 730 200 тысяч тенге или 10,6 процента к валовому внутреннему продукту страны;

бюджеттік кредиттерді өтеу – 168 598 398 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 30 773 330 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 30 773 330 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2 759 665 200 мың теңге немесе елдің жалпы iшкi өнiміне қатысты 3,5 пайыз;
6) бюджеттің мұнайға қатысты емес тапшылығы – -8 243 730 200 мың теңге немесе елдің жалпы ішкі өнімінің 10,6 пайызы;

694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
1 346 836
015
Развитие инфраструктуры Щучинско-Боровской курортной зоны
1 346 836
в том числе инвестиционные проекты:
Акмолинская область
1 346 836
Строительство сквера с благоустройством пешеходной зоны (Променад) в поселке Бурабай Акмолинской области
696 247
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Золотоборского лесничества ГНПП "Бурабай", в поселке Мадениет"
5 678
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Буландинского лесничества ГНПП "Бурабай", в поселке Макинка"
5 678
Разработка ПСД "Строительство велосипедной и пешеходной дорожки вдоль побережья озера Большое Чебачье от курортной зоны "AQBURA" до озера Бурабай"
20 646
Строительство инженерных сетей от поселка Бурабай до озер Большое Чебачье и Текеколь ГНПП "Бурабай", 2-ая очередь
476 000
Разработка ПСД "Строительство инженерных сетей от озера Щучье до озера Карасу"
69 546
"
изложить в следующей редакции:
"
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
1 213 348
015
Развитие инфраструктуры Щучинско-Боровской курортной зоны
1 213 348
в том числе инвестиционные проекты:
Акмолинская область
1 213 348
Строительство сквера с благоустройством пешеходной зоны (Променад) в поселке Бурабай Акмолинской области
589 320
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Золотоборского лесничества ГНПП "Бурабай" в поселке Мадениет"
4 964
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Буландинского лесничества ГНПП "Бурабай" в поселке Макинка"
4 964
Разработка ПСД "Строительство велосипедной и пешеходной дорожки вдоль побережья озера Большое Чебачье от курортной зоны "AQBURA" до озера Бурабай"
17 845
Строительство инженерных сетей от поселка Бурабай до озер Большое Чебачье и Текеколь ГНПП "Бурабай", 2-ая очередь
455 780
Разработка ПСД "Строительство инженерных сетей от озера Щучье до озера Карасу"
69 000
";
строки:
"
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Приозерного лесничества ГНПП "Бурабай", в поселке Котырколь"
6 421
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Акылбайского лесничества ГНПП "Бурабай", в городе Щучинск"
6 421
"
изложить в следующей редакции:
"
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Приозерного лесничества ГНПП "Бурабай" в поселке Котырколь"
5 638
Разработка ПСД "Строительство новых зданий кордона Акылбайского лесничества ГНПП "Бурабай" в городе Щучинске"
5 638
";
строки:
"
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
29 082 524
8 196 635
8 294 287
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
29 082 524
8 196 635
8 294 287
254
Эффективное управление водными ресурсами
10 546 006
8 196 635
8 294 287
113
Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет средств республиканского бюджета
10 546 006
8 196 635
8 294 287
"
изложить в следующей редакции:
"
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
26 279 423
8 196 635
8 294 287
207
Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
26 279 423
8 196 635
8 294 287
254
Эффективное управление водными ресурсами
7 742 905
8 196 635
8 294 287
113
Строительство и реконструкция систем водоснабжения, гидротехнических сооружений за счет средств республиканского бюджета
7 742 905
8 196 635
8 294 287
";
строки:
"
Северо-Казахстанская область

694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
1 346 836
015
Щучинск–Бурабай курорттық аймағының инфрақұрылымын дамыту
1 346 836
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Ақмола облысы
1 346 836
Ақмола облысының Бурабай кентінде жаяу жүргіншілер аймағын (Променад) абаттандыра отырып сквер салу
696 247
"Бурабай" МҰТП Золотобор орманшылығының кордонының жаңа ғимараттарын салу", Мәдениет кентінде ЖСҚ әзірлеу
5 678
"Бурабай" МҰТП Бұланды орман шаруашылығы кордонының жаңа ғимараттарын салу" Макинка кентінде ЖСҚ әзірлеу
5 678
"AQBURA" курорттық аймағынан бастап Бурабай көліне дейін Үлкен Шабақты көлінің жағалауымен велосипедтік және жаяу жүргіншілер жолдарының құрылысы ЖСҚ әзірлеу
20 646
Бурабай ауылынан Үлкен Шабақты және Текекөл және "Бурабай" МҰТП дейін инженерлік желілерінің құрылысы. 2-кезең
476 000
Щучье көлінен Қарасу көліне дейін инженерлік желілер салу
69 546
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
1 213 348
015
Щучинск–Бурабай курорттық аймағының инфрақұрылымын дамыту
1 213 348
оның ішінде инвестициялық жобалар:
Ақмола облысы
1 213 348
Ақмола облысының Бурабай кентінде жаяу жүргіншілер аймағын (Променад) абаттандыра отырып сквер салу
589 320
"Бурабай" МҰТП Золотобор орманшылығының кордонының жаңа ғимараттарын салу", Мәдениет кентінде ЖСҚ әзірлеу
4 964
"Бурабай" МҰТП Бұланды орман шаруашылығы кордонының жаңа ғимараттарын салу" Макинка кентінде ЖСҚ әзірлеу
4 964
"AQBURA" курорттық аймағынан бастап Бурабай көліне дейін Үлкен Шабақты көлінің жағалауымен велосипедтік және жаяу жүргіншілер жолдарының құрылысы ЖСҚ әзірлеу
17 845
Бурабай ауылынан Үлкен Шабақты және Текекөл және "Бурабай" МҰТП дейін инженерлік желілерінің құрылысы. 2-кезең
455 780
Щучье көлінен Қарасу көліне дейін инженерлік желілер салу
69 000
";
мына:
"
Қотыркөл кентінде "Бурабай" МҰТП Приозерный орманшылығы кордонының жаңа ғимараттарын салу
6 421
Щучинск қаласында "Бурабай" МҰТП Ақылбай орманшылығы кордонының жаңа ғимараттарын салу
6 421
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қотыркөл кентінде "Бурабай" МҰТП Приозерный орманшылығы кордонының жаңа ғимараттарын салу
5 638
Щучинск қаласында "Бурабай" МҰТП Ақылбай орманшылығы кордонының жаңа ғимараттарын салу
5 638
";
мына:
"
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
29 082 524
8 196 635
8 294 287
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
29 082 524
8 196 635
8 294 287
254
Су ресурстарын тиімді басқару
10 546 006
8 196 635
8 294 287
113
Республикалық бюджет қаражаты есебінен сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
10 546 006
8 196 635
8 294 287
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
26 279 423
8 196 635
8 294 287
207
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
26 279 423
8 196 635
8 294 287
254
Су ресурстарын тиімді басқару
7 742 905
8 196 635
8 294 287
113
Республикалық бюджет қаражаты есебінен сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
7 742 905
8 196 635
8 294 287
";
мына:
"
Солтүстік Қазақстан облысы

878 395
Строительство сетей резервного электроснабжения объектов, расположенных в жилых массивах Чубары и Караоткель, в районе Есиль
50 418
Строительство сетей резервного электроснабжения существующего АБК, расположенного по адресу: район Есиль, жилой массив Караоткель, здание № 30а
134 131
Разработка ПСД "Реконструкция детского сада на 160 мест для РГП "Детский сад "Қарлығаш" Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан"
6 941
Дипломатический городок в городе Нур-Султане. II очередь
1 500 000
Строительство сетей 10 кВ для резервного электроснабжения объекта "Министерство финансов", расположенного по пр. Женис, 11
164 478
"
изложить в следующей редакции:
"
Строительство кабельной линии 10 кВ для присоединения объекта РГП "Больница Медицинского центра Управления Делами Президента РК" к электрическим сетям подстанции 110/10/6 кВ "Насосная"
31 781
Строительство сетей 10 кВ для резервного электроснабжения объектов Правительственного центра (Резиденция Президента РК "Акорда", Сенат Парламента, Мажилис Парламента, Дом Министерств, Дом Правительства и Верховный Суд) в районе Есиль
788 395
Строительство сетей резервного электроснабжения объектов, расположенных в жилых массивах Чубары и Караоткель, в районе Есиль
48 802
Строительство сетей резервного электроснабжения существующего АБК, расположенного по адресу: район Есиль, жилой массив Караоткель, здание № 30а
130 495
Разработка ПСД "Реконструкция детского сада на 160 мест для РГП "Детский сад "Қарлығаш" Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан"
6 358
Дипломатический городок в городе Нур-Султане. II очередь
1 481 451
Строительство сетей 10 кВ для резервного электроснабжения объекта "Министерство финансов", расположенного по пр. Женис, 11
159 044
";
строку:
"
Строительство сетей 10 кВ для резервного электроснабжения объекта "Административное здание", расположенного по ул. Бейбитшилик, 4
53 174
"
исключить;
строку:
"
Разработка ПСД "Строительство склада "Чубары"
8 395
"
изложить в следующей редакции:
"
Разработка ПСД "Строительство склада "Чубары"
8 088
";
строки:
"
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
20 076 934
3 983 292
131 515
1
Государственные услуги общего характера
136 817
131 515
131 515
217
Министерство финансов Республики Казахстан
136 817
131 515
131 515
006
Приобретение акций международных финансовых организаций
136 817
131 515
131 515
"
изложить в следующей редакции:
"
II. Бюджетные инвестиции, планируемые посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц

878 395
Есіл ауданындағы Шұбар және Қараөткел тұрғын алаптарында орналасқан нысандар үшін резервтік электрмен жабдықтау желісін салу
50 418
Есіл ауданы, Қараөткел тұрғын алабы, № 30а ғимаратында орналасқан АБК резервтік электрмен қамтамасыз ету үшін 10 кВ желілерінің құрылысы
134 131
"Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының "Қарлығаш" балабақшасы" РМК үшін 160 орындық балабақшаны қайта жаңарту" ЖСҚ әзірлеу
6 941
Нұр-Сұлтан қаласындағы дипломатиялық қалашық. II кезек
1 500 000
Жеңіс, 11 даңғылы, бойында орналасқан "Қаржы министрлігі" объектісін резервті электрмен жабдықтауға арналған 10 кВ желісін салу
164 478
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
"ҚР Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының ауруханасы" РМК объектісін 110/10/6 кВ "Насосная" қосалқы станциясының электр желілеріне қосу үшін 10 кВ кабель желісін салу
31 781
Есіл ауданындағы Үкіметтік орталық ғимараттарын (ҚР Президентінің "Ақорда" Резиденциясы, Парламент Сенаты, Парламент Мәжілісі, Министрліктер үйі, Үкімет үйі және Жоғарғы сот) резервті электрмен жабдықтауға арналған 10 кВ желісін салу
788 395
Есіл ауданындағы Шұбар және Қараөткел тұрғын алаптарында орналасқан нысандар үшін резервтік электрмен жабдықтау желісін салу
48 802
Есіл ауданы, Қараөткел тұрғын алабы, № 30а ғимаратында орналасқан АБК резервтік электрмен қамтамасыз ету үшін 10 кВ желілерінің құрылысы
130 495
"Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасы Медициналық орталығының "Қарлығаш" балабақшасы" РМК үшін 160 орындық балабақшаны қайта жаңарту" ЖСҚ әзірлеу
6 358
Нұр-Сұлтан қаласындағы дипломатиялық қалашық. II кезек
1 481 451
Жеңіс, 11 даңғылы, бойында орналасқан "Қаржы министрлігі" объектісін резервті электрмен жабдықтауға арналған 10 кВ желісін салу
159 044
";
мына:
"
Бейбітшілік, 4 көшесі бойында орналасқан "Әкімшілік ғимараты" объектісін резервті электрмен жабдықтауға арналған 10 кВ желісін салу
53 174
"
деген жол алып тасталсын;
мына:
"
"Шұбар" қоймасын салу" ЖСҚ әзірлеу
8 395
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
"Шұбар" қоймасын салу" ЖСҚ әзірлеу
8 088
";
мына:
"
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы арқылы жоспарланатын бюджеттік инвестициялар
20 076 934
3 983 292
131 515
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
136 817
131 515
131 515
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
136 817
131 515
131 515
006
Халықаралық қаржы ұйымдарының акцияларын сатып алу
136 817
131 515
131 515
"
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
II. Заңды тұлғалардың жарғылық капиталында мемлекеттің қатысуы арқылы жоспарланатын бюджеттік инвестициялар

379 385
63 080
17.
Город Шымкент
859 942
859 942
";
в приложении 53 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 27, изложить в следующей редакции:
"
27
Сопровождение и системно-техническое обслуживание объектов информатизации социально-трудовой сферы, интеграция с иными объектами информатизации, а также анализ и обработка данных социально-трудовой сферы
Сопровождение и системно-техническое обслуживание 15 основных информационных систем по всем направлениям социально-трудовой сферы: труд, занятость, социальное страхование, пенсионное и социальное обеспечение, социальная поддержка, специальные социальные услуги и миграция
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
АО "Центр развития трудовых ресурсов"
001 "Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения"
104 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа за счет средств республиканского бюджета"

379 385
63 080
17.
Шымкент қаласы
859 942
859 942
";
көрсетілген қаулыға 53-қосымшада:
реттік нөмірі 27-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
27
Әлеуметтік-еңбек саласындағы ақпараттандыру объектілерін сүйемелдеу және жүйелік-техникалық қызмет көрсету, ақпараттандырудың өзге де объектілерімен нысандарымен интеграциялау, сондай-ақ әлеуметтік-еңбек саласындағы деректерді талдау мен өңдеу бойынша қызметтер
Әлеуметтік-еңбек саласының барлық: еңбек, жұмыспен қамту, әлеуметтік сақтандыру, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, әлеуметтік қолдау, арнаулы әлеуметтік қызметтер және көші-қон бағыттары бойынша 15 негізгі ақпараттық жүйені сүйемелдеу және жүйелік-техникалық қызмет көрсету
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгі
"Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" АҚ
001 "Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
104 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету"

1 198 330
";
строки, порядковые номера 34 и 35, изложить в следующей редакции:
"
34
Услуга экологического мониторинга территорий Республики Казахстан, подверженных воздействию ракетно-космической деятельности комплекса "Байконур"
1. 2021-2023 г.г. Проведение экологического мониторинга пусков ракет-носителей с космодрома "Байконур" (экологическое сопровождение пусков).
2. Оценка экологической устойчивости РП ОЧ РН в зоне Ю-4 (РП № 26, 32, 34, 42, 56) в Карагандинской области (2021 г.).
Оценка экологической устойчивости РП ОЧ РН в зоне Ю-5 (РП № 77) в Карагандинской и Костанайской областях (2022 г.) Оценка экологической устойчивости РП ОЧ РН в зоне Ю-24 (РП № 15, 25) в Карагандинской области (2023 г.).
3. Контроль состояния объектов окружающей среды на месте аварии РН "Протон-М" в 2007 г. в Карагандинской области (2021 г.). Контроль состояния объектов окружающей среды на месте аварии РН "Протон-М" в 2013 г. в Кызылординской области (2022 г.). Контроль состояния объектов окружающей среды на месте аварии РН "Союз-ФГ" в 2018 г. в Карагандинской области (2023 г.)
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос"
010 "Обеспечение сохранности и расширения использования космической инфраструктуры"
100 "Обеспечение управления космическими аппаратами"
83 082
35
Создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R"
В рамках исполнения государственного задания предполагается выполнение работ по созданию и вводу в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R" для обеспечения бесперебойного функционирования спутниковой связи на территории Казахстана и замещения космической системы связи "KazSat-2"
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
ТОО "Ghalam"
009 "Создание и ввод в эксплуатацию космической системы связи "KazSat-2R"
81 000
";
строки, порядковые номера 38, 39 и 40, изложить в следующей редакции:
"
38
Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов
Модернизация действующего космического ракетного комплекса "Зенит – М" для запусков ракет космического назначения среднего класса нового поколения для выполнения беспилотных космических аппаратов
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
АО "Совместное Казахстанско-Российское предприятие "Байтерек"
011 "Создание космического ракетного комплекса "Байтерек" на базе ракеты космического назначения среднего класса нового поколения для запусков беспилотных космических аппаратов"

1 198 330
";
реттік нөмірі 34 және 35 жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
34
Қазақстан Республикасының "Байқоңыр" кешенінің ғарыштық-зымыран қызметінің әсеріне ұшыраған аумақтарына экологиялық мониторинг жүргізу қызметтері
1. 2021 – 2023 жж. "Байқоңыр" ғарыш айлағынан зымыран-тасығыштардың ұшырылуына экологиялық мониторинг жүргізу (ұшыруды экологиялық сүйемелдеу)
2. Қарағанды облысында Ю-4 аймағында (№ 26, 32, 34, 42, 56 ҚА) ЗТ АБ ҚА экологиялық тұрақтылықты бағалау (2021 ж.) Қарағанды және Қостанай облыстарында Ю-5 аймағындағы (№ 77 ҚА) ЗТ АБ ҚА экологиялық тұрақтылықты бағалау (2022 ж.)
Қарағанды облысында Ю-24 аймағында (№ 15, 25 ҚА) ЗТ АБ ҚА экологиялық тұрақтылықты бағалау (2023 ж.).
3. 2007 ж. Қарағанды облысында "Протон-М" ЗТ апатқа ұшырған жерде қоршаған орта нысандары объектілерінің жай-күйін бақылау (2021 ж.)
2013 ж. Қызылорда облысында "Протон-М" ЗТ апатқа ұшырған жерде қоршаған орта объектілерінің жай-күйін бақылау (2022 ж.)
2018 ж. Қарағанды облысында "Союз-ФГ" ЗТ апатқа ұшырған жерде қоршаған орта объектілерінің жай-күйін бақылау (2023 ж.)
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы републикалық мемлекеттік кәсіпорны
010 "Ғарыш инфрақұрылымының сақталуы мен оны пайдалануды кеңейтуді қамтамасыз ету"
100 "Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету"
83 082
35
"KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға енгізу
Мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде
Қазақстан аумағында спутниктік байланыстың үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету және "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін алмастыру үшін "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру бойынша жұмыстарды орындау болжануда
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Ghalam" ЖШС
009 "KazSat-2R" ғарыштық байланыс жүйесін құру және пайдалануға беру"
81 000
";
реттік нөмірі 38, 39 және 40 жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
38
Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта буынды жаңа буынды ғарыштық мақсаттағы зымыран негізінде "Бәйтерек" ғарыш зымыран кешенін құру
Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын орындау үшін жаңа буынның орта класты ғарыштық мақсаттағы зымырандарын ұшыру үшін қолданыстағы "Зенит – М" ғарыш зымыран кешенін жаңғырту
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Бәйтерек" Қазақстан-Ресей бірлескен кәсіпорыны" акционерлік қоғамы
011 "Ұшқышсыз ғарыш аппараттарын ұшыру үшін орта сыныптағы ғарыштық мақсаттағы жаңа буын зымыранының базасында "Бәйтерек" ғарыштық зымыран кешенін құру"

18 760 046
39
Развитие стартап экосистемы в области ИКТ
Акселерация технологическому бизнес-инкубированию участников, проведение маркетинговых и иных мероприятий для участников, проведение консультационных, информационных, аналитических, образовательных мероприятий для стимулирования развития участников международного технологического парка "Астана Хаб", поиск потенциальных инвесторов для реализации проектов участников, предоставление жилья и создание условий для проживания лицам, проходящим акселерацию в международном технологическом парке "Астана Хаб"
Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
КФ "Международный технопарк IТ-стартапов "Astana Hub"
205 "Обеспечение инновационного развития Республики Казахстан"
103 "Создание инновационной экосистемы на базе Международного технопарка IT-стартапов "Астана Хаб"
2 492 368
40

18 760 046
39
АКТ саласындағы экожүйенің стартапын дамыту
Қатысушыларды технологиялық бизнес-инкубациялау, қатысушылар үшін маркетингтік және өзге де іс-шаралар өткізу, "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінің қатысушыларын дамытуды ынталандыру үшін консультациялық, ақпараттық, талдамалық, білім беру іс-шараларын өткізу, қатысушылардың жобаларын іске асыру үшін әлеуетті инвесторларды іздестіру, "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінде акселерациядан өтіп жатқан тұлғаларға тұрғын үй беру және тұру үшін жағдайлар жасау
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"Astana Hub" Халықаралық ІТ-стартаптар технопаркі КҚ
205 "Қазақстан Республикасының инновациялық дамуын қамтамасыз ету"
103 "Астана Хаб" ІТ-стартаптардың халықаралық технопаркі негізінде инновациялық экожүйе құру"
2 492 368
40

Аналитическое сопровождение участия Казахстана в работе Комитета по научной и технологической политике Организации экономического сотрудничества и развития на 2021-2023 годы
Обеспечение участия Казахстана в мероприятиях КНТП ОЭСР, а также мониторинг реализации правовых инструментов КНТП ОЭСР
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Информационно-аналитический центр"
001 "Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
49 574
";
строки, порядковые номера 79 и 80, изложить в следующей редакции:
"
79
Услуги по подготовке в рамках государственного образовательного заказа специалистов с высшим и послевузовским образованием в АОО "Назарбаев Университет"
Организация подготовки и обучения слушателей по Программе предуниверситетской подготовки (Foundation), организация обучения по программам бакалавриата, магистратуры, докторантуры PhD в школах инженерии, наук и технологий, социальных и гуманитарных наук, государственной политики, бизнеса, образования, медицины, горного дела и наук о земле
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АОО "Назарбаев Университет"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
102 "Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев университет" за счет средств республиканского бюджета"
128 "Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев университет" за счет целевого трансферта из Национального фонда"
51 780 181
80
Услуги по реализации параметров Болонского процесса в Республике Казахстан
В рамках услуги по реализации параметров Болонского процесса в Республике Казахстан будут выполнены следующие мероприятия:
1. Подготовка аналитического отчета по реализации принципов Болонского процесса в Республике Казахстан.
2. Разработка методических рекомендаций по оценке качества образования в контексте Болонского процесса.
3. Проведение мониторинга и анализа развития инструментов Болонского процесса академической мобильности в вузах Казахстана.
4. Членские взносы в Европейский реестр обеспечения качества (EQAR) в целях развития национальной системы гарантии качества
Министерство образования и науки Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Центр Болонского процесса и академической мобильности"
204 "Обеспечение кадрами с высшим и послевузовским образованием"
103 "Методологическое обеспечение в сфере высшего и послевузовского образования"

Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Ғылыми және технологиялық саясат жөніндегі комитетінің 2021-2023 жылдарға арналған жұмысына қатысуын талдамалық сүйемелдеу
Қазақстанның ЭЫДҰ ТСЖК іс-шараларына қатысуын қамтамасыз ету, сондай-ақ ЭЫДҰ ТСЖК құқықтық құралдарын іске асыру мониторингі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ақпараттық-талдау орталығы" АҚ
001 "Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
49 574
";
реттік нөмірі 79 және 80 жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
79
"Назарбаев Университеті" ДБҰ-да жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде даярлау бойынша көрсетілетін қызметтер
Университетке дейінгі дайындық бағдарламасы (Foundation) бойынша тыңдаушыларды даярлауды және оқытуды ұйымдастыру, инженерия, ғылым мен технологиялар, әлеуметтік және гуманитарлық ғылымдар, мемлекеттік саясат, бизнес, білім беру, медицина, тау-кен ісі және жер туралы ғылымдар мектептерінде бакалавриат, магистратура, Phd докторантурасы бағдарламалары бойынша оқытуды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Назарбаев Университеті" ДБҰ
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
102 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер"
128 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер"
51 780 181
80
Қазақстан Республикасында Болон процесінің параметрлерін іске асыру бойынша қызметтер
Болон процесінің параметрлерін іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасында мынадай іс-шаралар жүзеге асырылады:
1. Қазақстан Республикасында Болон процесінің қағидаттарын іске асыру туралы талдамалық есепті дайындау.
2. Болон процесінің контексінде білім сапасын бағалау бойынша әдістемелік ұсыныстар әзірлеу.
3. Қазақстан ЖОО-дағы академиялық ұтқырлықтың Болон процесінің құралдарын дамытуды мониторингтеу және талдау.
4. Ұлттық сапаны қамтамасыз ету жүйесін дамыту үшін Еуропалық сапа кепілдігінің тізілімінде (EQAR) мүшелік жарналар
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Болон процессі мен академиялық ұтқырлық орталығы" ШЖҚ РММ
204 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрлармен қамтамасыз ету"
103 "Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету"

26 116
";
строку, порядковый номер 89, изложить в следующей редакции:
"
89
Услуги по организации проведения государственной научно-технической экспертизы научных, научно-технических и инновационных проектов и программ, предлагаемых к финансированию из государственного бюджета, а также организация работы национальных научных советов, промежуточные отчеты о научной и (или) научно-технической деятельности в рамках программно-целевого финансирования, итоговые отчеты о научной и (или) научно-технической деятельности
Поиск и привлечение экспертов, формирование документов по проведенным в рамках договора государственным научно-техническим экспертизам в соответствии с требованиями действующего законодательства. Оплата услуг экспертов и других работников, мониторинг результативности проводимых работ/услуг. Формирование банков данных научных, научно-технических и инновационных проектов и программ, зарубежных и отечественных экспертов и экспертных заключений. Оплата вознаграждения членам Национального научного совета, оплата их командировочных расходов, мониторинг выполнения научных работ
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы"
217 "Развитие науки"
103 "Проведение государственной научно-технической экспертизы за счет средств республиканского бюджета"
112 "Проведение государственной научно-технической экспертизы за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
2 201 884
";
строку, порядковый номер 91, изложить в следующей редакции:
"
91
Грантовое финансирование коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности
Предоставление грантов на практическое применение результатов научной и (или) научно-технической деятельности, включая результаты интеллектуальной деятельности, с целью вывода на рынок новых или усовершенствованных товаров, процессов и услуг
Министерство образования и науки Республики Казахстан
АО "Фонд науки"
217 "Развитие науки"
106 "Грантовое финансирование коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности за счет средств республиканского бюджета"
113 "Грантовое финансирование коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан"
10 260 000
";
строку, порядковый номер 98, изложить в следующей редакции:
"
98
Предоставление услуг в сфере развития государственного языка и других языков народа Казахстана
Проведение мероприятий по реализации Государственной программы по реализации языковой политики в Республике Казахстан на 2020 - 2025 годы
Министерство образования и науки Республики Казахстан
НАО "Национальный научно-практический центр "Тіл-Қазына" имени Шайсултана Шаяхметова"
230 "Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана", подпрограмма
100 "Обеспечение развития государственного языка и других языков народа Казахстана"

26 116
";
реттік нөмірі 89-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
89
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландыру ұсынылатын ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық жобалар мен бағдарламаларға мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама жүргізуді ұйымдастыру жөніндегі қызметтер, сондай-ақ ұлттық ғылыми кеңестердің жұмысын ұйымдастыру
Сарапшыларды іздеу және тарту, қолданыстағы заңнаманың талаптарына сәйкес шарт шеңберінде жүргізілген мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптамалар бойынша құжаттарды қалыптастыру. Сарапшылардың және басқа қызметкерлердің қызметіне ақы төлеу, жүргізілетін жұмыстар/көрсетілетін қызметтер нәтижелілігінің мониторингі. Ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық жобалар мен бағдарламалардың, шетелдік және отандық сарапшылардың, сараптамалық қорытындылардың дерекқорын қалыптастыру. Ұлттық ғылыми кеңес мүшелеріне сыйақы төлеу, олардың іссапар шығыстарын өтеу, ғылыми жұмыстарды орындау мониторингі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама ұлттық орталығы" АҚ
217 "Ғылымды дамыту"
103 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу"
112 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу"
2 201 884
";
реттік нөмірі 91-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
91
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру
Жаңа немесе жетілдірілген тауарларды, процестер мен көрсетілетін қызметтерді нарыққа шығару мақсатында зияткерлік қызмет нәтижелерін қоса алғанда, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін практикалық тұрғыда қолдануға гранттарды беру
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
"Ғылым қоры" АҚ
217 "Ғылымды дамыту"
106 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру"
113 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы трансферт есебінен ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыруды гранттық қаржыландыру"
10 260 000
";
реттік нөмірі 98-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
98
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту саласында қызметтер көрсету
Қазақстан Республикасындағы тіл саясатын іске асырудың 2020 − 2025 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға бағытталған шараларды өткізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
"Шайсұлтан Шаяхметов атындағы "Тіл-Қазына" ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" КеАҚ
230 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту"
100 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамытуды қамтамасыз ету"

391 870
";
строку, порядковый номер 130, изложить в следующей редакции:
"
130
Оказание аналитической и консультационной поддержки взаимодействия между Казахстаном и Организацией экономического сотрудничества и развития
Изучение опыта стран по вступлению в ОЭСР и выработка рекомендаций на основе опыта этих стран для Республики Казахстан; аналитическая и консультационная поддержка государственных органов по реализации обзоров ОЭСР в рамках Меморандума и II фазы Страновой программы; мониторинг исполнения Дорожной карты по реализации рекомендаций ОЭСР; мониторинг реализации Плана действий по взаимодействию с ОЭСР; формирование ежеквартального электронного дайджеста "Казахстан-ОЭСР"
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
103 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства за счет Национального фонда Республики Казахстан"
328 079
";
строку, порядковый номер 134 исключить;
строки, порядковые номера 136, 137 и 138, изложить в следующей редакции:
"
136
Анализ и мониторинг социально-экономических реформ
Мониторинг и оценка хода отраслевых и институциональных реформ в рамках стратегических документов и отдельных поручений Президента Республики Казахстан; выявление системных проблем и рисков в социально-экономической сфере, региональной политике, а также по иным важным направлениям развития страны; выработка рекомендаций, направленных на повышение эффективности реализации реформ, отраслевой и региональной государственной политики, качества работы государственных органов и квазигосударственного сектора
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
103 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства за счет Национального фонда Республики Казахстан"

391 870
";
реттік нөмірі 130-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
130
Қазақстан мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы арасындағы өзара іс-қимылға талдамалық және консультациялық қолдау көрсету
Елдердің ЭЫДҰ кіру тәжірибелерін зерделеу және Қазақстан Республикасы үшін осы елдер тәжірибелерінің негізінде ұсынымдар әзірлеу; Меморандум мен Елдік бағдарламаның ІІ фазасы шеңберінде ЭЫДҰ шолуларын іске асыруда мемлекеттік органдарды талдамалық және консультациялық қолдау; ЭЫДҰ ұсынымдарын іске асыру жөнінде жол картасының орындалуын мониторингтеу; ЭЫДҰ-мен өзара іс-қимыл жөніндегі іс-қимыл жоспарын іске асыру мониторингі; тоқсан сайын электронды "Қазақстан-ЭЫДҰ" дайджестін қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
103 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
328 079
";
реттік нөмірі 134-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 136, 137 және 138-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
136
Әлеуметтік-экономикалық реформаларды талдау және мониторингтеу
Стратегиялық құжаттар мен Қазақстан Республикасы Президентінің жеке тапсырмалары шеңберіндегі салалық және институционалдық реформалардың барысын мониторингтеу мен бағалау; әлеуметтік-экономикалық саладағы, өңірлік саясаттағы, сондай-ақ ел дамуының басқа да маңызды бағыттарындағы жүйелі проблемалар мен қауіптерді анықтау; реформалардың, салалық және өңірлік мемлекеттік саясаттың іске асырылу тиімділігін, мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік сектор жұмысының сапасын арттыруға бағытталған ұсынымдар тұжырымдау
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
103 "Қазақстан Республикасы Ұлттық қоры есебінен экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"

335 222
137
Экспертно-аналитическое сопровождение региональной политики, социально-экономического развития регионов, выявления резервов роста экономики регионов, в том числе разработка рекомендаций по оценке и мониторингу уровня комфортности проживания населения в городских и сельских населенных пунктах
Разработка периодического национального рейтинга качества жизни городов. Организация мониторинга обеспеченности объектами и услугами Системы региональных стандартов населенных пунктов страны
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
378 339

335 222
137
Өңірлік саясатты, өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуын сараптамалық-талдамалық сүйемелдеу, өңірлер экономикаларының өсу резервілерін анықтау, оның ішінде, қалалық және ауылдық елді мекендерде халықтың тұру қолайлылығының деңгейін бағалау және мониторингтеу бойынша ұсынымдар тұжырымдау
Қалалардың тұрмыс сапасының мерзімді ұлттық рейтингін әзірлеу. Елдің елді мекендерінің Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және қызметтерімен қамтамасыз етілуін мониторингтеуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
378 339

138
Выработка рекомендаций по развитию институциональной среды и методологии государственно-частного партнерства - 4-ый этап
Выработка рекомендаций по совершенствованию законодательства Республики Казахстан в сфере государственно-частного партнерства и интегрированные с ними проекты нормативных правовых актов
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Казахстанский центр государственно-частного партнерства"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
102 "Проведение исследований, оказание социологических, аналитических и консалтинговых услуг в сфере экономики, государственного управления, регионального развития и развития предпринимательства"
140 159
";
строку, порядковый номер 140, изложить в следующей редакции:
"
140
Проведение научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан
Осуществление научной экономической экспертизы законопроектов Республики Казахстан в соответствии с требованиями Правил проведения научной экспертизы проектов нормативных правовых актов:
1) оценка качества, обоснованности, своевременности, правомерности проекта, соблюдения в проекте закрепленных Конституцией Республики Казахстан прав человека и гражданина;
2) определение возможной эффективности нормативного правового акта;
3) выявление возможных отрицательных последствий принятия проекта в качестве нормативного правового акта
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
АО "Институт экономических исследований"
001 "Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства"
115 "Научная экономическая экспертиза законопроектов Республики Казахстан"

138
Мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің институционалдық ортасын және әдіснамасын дамыту бойынша ұсынымдар тұжырымдау – 4 кезең
Қазақстан Республикасының мемлекеттік-жекешелік әріптестік саласындағы заңнамасын жетілдіру бойынша ұсынымдар әзірлеу және олармен интеграцияланған нормативтік құқықтық актілердің жобалары
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Қазақстандық мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
102 "Экономика, мемлекеттік басқару, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласында зерттеулер жүргізу, социологиялық, талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсету"
140 159
";
реттік нөмірі 140-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
140
Қазақстан Республикасы заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптама жүргізу
Нормативтік құқықтық акт жобаларына ғылыми сараптама жүргізу қағидаларының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасының заң жобаларына ғылыми экономикалық сараптаманы жүзеге асыру:
1) жобаның сапасын, негізділігін, уақтылығын, заңдылығын, Қазақстан Республикасының Конституциясында бекітілген адам және азамат құқықтарының жобада сақталуын бағалау;
2) нормативтік құқықтық актінің ықтимал тиімділігін айқындау;
3) жобаның нормативтік құқықтық акт ретінде қабылдануының ықтимал теріс салдарын анықтау
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
"Экономикалық зерттеулер институты" АҚ
001 "Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер"
115 "Қазақстан Республикасы заң жобаларының ғылыми экономикалық сараптамасы"

77 235
";
приложения 1, 2, 2-7, 10, 12, 13, 14, 16, 17, 22, 27, 31, 34, 35 и 39 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15 к настоящему постановлению.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения и дополнения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

77 235
";
көрсетілген қаулыға 1, 2, 2-7, 10, 12, 13, 14, 16, 17, 22, 27, 31, 34, 35 және 39-қосымшалар осы қаулыға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен бірлесіп тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізсін.

49 024
243
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
162 683
001
Услуги по формированию государственной политики по привлечению инвестиций, развитию экономической политики, регулированию деятельности субъектов естественных монополий, координации деятельности в области регионального развития и развития предпринимательства
209 791
057
Участие Казахстана в инициативах и инструментах Организации экономического сотрудничества и развития в рамках сотрудничества Казахстана с Организацией экономического сотрудничества и развития
3 533
073
Обеспечение реализации проектов по содействию устойчивому развитию и росту Республики Казахстан, осуществляемых совместно с международными финансовыми организациями в рамках рамочных соглашений о партнерстве
-5 456
096
Проведение исследования социально-экономического положения Республики Казахстан в рамках сотрудничества между Республикой Казахстан и Организацией экономического сотрудничества и развития
-45 185
608
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
345 874
001
Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы
353 716
017
Создание и развитие информационных систем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
-7 842
625
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
251 062
001
Формирование и реализация государственной политики по регулированию и развитию финансового рынка
251 062
627
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
88 968
001
Обеспечение деятельности уполномоченного органа по формированию государственной политики в области защиты конкуренции и ограничения монополистической деятельности
88 968
690
Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан
-31 354
002
Проведение выборов
-31 354
693
Управление материально-технического обеспечения
-11 922
001
Услуги по обеспечению деятельности Парламента Республики Казахстан
-11 922
694
Управление Делами Президента Республики Казахстан
1 173 099
001
Услуги по обеспечению осуществления государственных функций и полномочий Управления делами Президента Республики Казахстан
1 174 990
055
Обновление парка автомашин для государственных органов
-1 891
002
Оборона
-610 366
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
-610 366
001
Услуги по определению и организации реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, промышленной безопасности, формированию и реализации государственного материального резерва

49 024
243
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
162 683
001
Инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру, экономикалық саясатты дамыту, табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу, өңірлік даму және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы қызметті үйлестіру бойынша көрсетілетін қызметтер
209 791
057
Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен ынтымақтастығы шеңберінде Қазақстанның Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының бастамалары мен құралдарына қатысуы
3 533
073
Әріптестік туралы негіздемелік келісімдер шеңберінде халықаралық қаржы ұйымдарымен бірлесіп жүзеге асырылатын Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу жөніндегі жобалардың іске асырылуын қамтамасыз ету
-5 456
096
Қазақстан Республикасы мен Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының арасындағы ынтымақтастық шеңберінде Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық жағдайына зерттеулер жүргізу
-45 185
608
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi
345 874
001
Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру
353 716
017
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің ақпараттық жүйелерін құру және дамыту
-7 842
625
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
251 062
001
Қаржы нарығын реттеу және дамыту жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
251 062
627
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
88 968
001
Бәсекелестікті қорғау және монополистік қызметті шектеу саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөніндегі уәкілетті органның қызметін қамтамасыз ету
88 968
690
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы
-31 354
002
Сайлау өткізу
-31 354
693
Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасы
-11 922
001
Қазақстан Республикасы Парламентінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
-11 922
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы
1 173 099
001
Қазақстан Республикасы Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік функциялары мен өкілеттіктерін жүзеге асыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 174 990
055
Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту
-1 891
002
Қорғаныс
-610 366
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
-610 366
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және оның іске асырылуын ұйымдастыру, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және іске асыру бойынша көрсетілетін қызметтер

130 055
Примечание: Данные расходы направлены на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях на оказание специальных социальных услуг: престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому, жертвам торговли людьми, жертвам бытового насилия.
_________________________
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2021 года № 807
Приложение 13
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
в том числе:
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
обустройство пешеходных переходов звуковыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
обеспечение сопровождения сурдопереводом при транслировании новостных телепередач
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
оказание услуг специалиста жестового языка
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
Протезно-ортопедические средства
Сурдотехнические средства
Тифлотехнические средства
Специальные средства передвижения (кресло-коляски)
Санаторно-курортное лечение
Всего

130 055
Ескертпе: Бұл шығындар үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге, адам саудасынан зардап шеккендерге, тұрмыстық зорлық-зомбылықтан зардап шеккендерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсыну үшін үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға көзделген.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 10 қарашадағы
№ 807 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
13-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с №
Облыстар мен қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
оның ішінде:
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтау
жаңалық телебағдарламаларының трансляциясын сурдоаудармамен сүйемелдеуді қамтамасыз ету
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейту
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету
протездік-ортопедиялық құралдар
сурдотехникалық құралдар
тифлотехникалық құралдар
арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар)
санаторийлы-курорттық емдеу
Барлығы:

149 181
2.
Кызылординская область
115 115
3.
Северо-Казахстанская область
4 950
4.
Город Нур-Султан
29 886
_________________________
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 ноября 2021 года № 807
Приложение 16
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 декабря 2020 года № 840
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие рынка труда
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику
на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан, и работодателям, оказывающим содействие в переселении
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежи категории NEET, членам малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченным трудоспособным инвалидам
общественные работы
Всего

149 181
2.
Қызылорда облысы
115 115
3.
Солтүстік Қазақстан облысы
4 950
4.
Нұр-Сұлтан қаласы
29 886
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 10 қарашадағы
№ 807 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 10 желтоқсандағы
№ 840 қаулысына
16-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне еңбек нарығын дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с № Облыстар мен қалалардың атауы Сомасы, мың теңге оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар практикасына Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын адамдарға және қоныс аударуға жәрдемдесетін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар қоғамдық жұмыстар
Барлығы: