О присуждении Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2021 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2021 года № 826
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. За плодотворную научную, творческую, общественную деятельность, а также высокие спортивные достижения присудить Государственную молодежную премию "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2021 году:
по номинации "Эстрада"
Альмадиеву
Алибеку Бекболатовичу
-
артисту республиканского государственного казенного предприятия "Государственная концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Байдукеновой
Рухии Едиловне
-
студентке республиканского государственного учреждения "Казахский национальный университет искусств" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
по номинации "Классическая музыка"
Әбілда
Алтынбек Еркінбайұлы
-
артисту республиканского государственного коммунального казенного предприятия "Государственная академическая филармония" акимата города Нур-Султана
Мартыновой
Анастасии Владимировне
-
артистке республиканского государственного казенного предприятия "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
по номинации "Народное творчество"
Елеусіз
Ардақ Тимурұлы
-
солисту республиканского государственного казенного предприятия "Государственная концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
дуэту домбристов
"Temirlan-Yernat"
Олжабай
Темірлан Мақсатұлы
Наурыз
Ернат Нұрбергенұлы
-
артистам республиканского государственного казенного предприятия "Государственная концертная организация "Қазақконцерт имени
Розы Баглановой" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
по номинации "Литература"
Сәрсенхан
Батырхан Бөріханұлы
-
заведующему отделом газеты "Қазақ әдебиеті" республиканского общественного объединения "Союз писателей Казахстана"
Ахмер
Біржан Ермекұлы
-
учителю коммунального государственного учреждения "Школа-лицей № 38" акимата города Нур-Султана
по номинации "Театр и кино"
Танабаевой
Акмарал Нураевне
-
актрисе республиканского государственного казенного предприятия "Государственный академический казахский музыкально-драматический театр имени
К. Куанышбаева" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Қанатқызы
Риза
-
солистке балета товарищества с ограниченной ответственностью "Театр "Астана Балет" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
по номинации "Спорт"
Сметову
Елдосу Бактыбайулы
-
казахстанскому дзюдоисту, серебряному призеру Олимпийских игр 2016 года в Рио-де-Жанейро, бронзовому призеру Олимпийских игр 2020 года в Токио
Сону
Игорю Сергеевичу
-
казахстанскому тяжелоатлету, серебряному призеру чемпионата мира по тяжелой атлетике 2016 года в Паттайе, бронзовому призеру Олимпийских игр 2020 года в Токио
по номинации "Дизайн и изобразительное искусство"
Бекбулатову
Атабеку Алибековичу
-
студенту некоммерческого акционерного общества "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова"
по номинации "Журналистика"
Кеншілік
Ғалымжан Бауыржанұлы
-
ведущему программ "Таңшолпан" и "Егіз лебіз" акционерного общества "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
Тұлжан
Ақбобек Нурбаулықызы
-
сотруднице акционерного общества "Агентство "Хабар"
по номинации "Общественная деятельность"
Сансызбайұлы
Балмейір
-
руководителю государственного учреждения "Управление государственных закупок города Шымкента"
Бахретдинову
Валихану Кабимуллаевичу
-
директору общественного объединения "Ұлан-ғайыр Дала Елі"
по номинации "Наука"
Есиркегенову
Нургисе Аманкелдиулы
-
научному сотруднику республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт математики и математического моделирования" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Назарову
Қуанышу Мейірғазыұлы
-
научному сотруднику республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики" Министерства энергетики Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 22 қарашадағы № 826 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жемісті ғылыми, шығармашылық, қоғамдық қызметі, сондай-ақ спорттағы жоғары жетістіктері үшін мыналарға Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығы берілсін:
"Эстрада" номинациясы бойынша
Әлмәдиев
Әлібек Бекболатұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының әртісі
Байдүкенова
Рухия Еділқызы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазақ ұлттық өнер университеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің студенті
"Классикалық музыка" номинациясы бойынша
Әбілда
Алтынбек Еркінбайұлы
-
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің
"Мемлекеттік академиялық филармония" республикалық мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының әртісі
Мартынова
Анастасия Владимировна
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының әртісі
"Халық шығармашылығы" номинациясы бойынша
Елеусіз
Ардақ Тимурұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының солисі
"Temirlan-Yernat"
домбырашылар дуэті
Олжабай
Темірлан Мақсатұлы
Наурыз
Ернат Нұрбергенұлы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік концерттік ұйымы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының әртістері
"Әдебиет" номинациясы бойынша
Сәрсенхан
Батырхан Бөріханұлы
-
"Қазақстан жазушылар одағы" республикалық қоғамдық бірлестігінің "Қазақ әдебиеті" газетінің бөлім меңгерушісі
Ахмер
Біржан Ермекұлы
-
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің "№ 38 мектеп-лицей" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мұғалімі
"Театр және кино" номинациясы бойынша
Танабаева
Ақмарал Нұрайқызы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қ. Қуанышбаев атындағы мемлекеттік академиялық қазақ музыкалық драма театры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының әртісі
Қанатқызы
Риза
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Астана Балет" театры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің балет солисі
"Спорт" номинациясы бойынша
Сметов
Елдос Бақтыбайұлы
-
қазақстандық дзюдошы, Рио-де-Жанейродағы 2016 жылғы Олимпиада ойындарының күміс жүлдегері, Токиодағы 2020 жылғы Олимпиада ойындарының қола жүлдегері
Сон
Игорь Сергеевич
-
қазақстандық ауыр атлетші, Паттайядағы 2016 жылғы ауыр атлетикадан әлем чемпионатының күміс жүлдегері, Токиодағы 2020 жылғы Олимпиада ойындарының қола жүлдегері
"Дизайн және бейнелеу өнері" номинациясы бойынша
Бекболатов
Атабек Әлібекұлы
-
"М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының студенті
"Журналистика" номинациясы бойынша
Кеңшілік
Ғалымжан Бауыржанұлы
-
"Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамының "Таңшолпан" және "Егіз лебіз" бағдарламаларының жүргізушісі
Тұлжан
Ақбөбек Нұрбаулықызы
-
"Хабар агенттігі" акционерлік қоғамының қызметкері
"Қоғамдық қызмет" номинациясы бойынша
Сансызбайұлы
Балмейір
-
"Шымкент қаласының мемлекеттік сатып алу басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы
Бахретдинов
Уәлихан Қабимоллаұлы
-
"Ұлан-ғайыр дала елі" қоғамдық бірлестігінің директоры
"Ғылым" номинациясы бойынша
Есіркегенов
Нұрғиса Аманкелдіұлы
-
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Математика және математикалық модельдеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ғылыми қызметкері
Назаров
Қуаныш Мейірғазыұлы
-
Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының ғылыми қызметкері

2. Установить размер Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан на 2021 год по каждой номинации в сумме 600000 (шестьсот тысяч) тенге.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин

2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының 2021 жылға арналған мөлшері әр номинация бойынша 600000 (алты жүз мың) теңге сомасында белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин