О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 "О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2021 года № 937
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 "О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 "О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан"
ПОСТАНОВЛЯЮ:

"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 28 желтоқсандағы № 937 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:

1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 12 августа 2010 года № 1037 "О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан" следующие изменения и дополнение:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О вопросах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, взаимодействия со специальными процедурами Совета Организации Объединенных Наций по правам человека и договорными органами по правам человека, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, взаимодействия со Специальными процедурами Совета Организации Объединенных Наций по правам человека и договорными органами по правам человека, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан (далее – Правила).";
в Правилах подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан, утвержденных вышеназванным Указом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан, а также согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации, взаимодействия со Специальными процедурами Совета Организации Объединенных Наций по правам человека и договорными органами по правам человека, подготовки международных мероприятий Республики Казахстан с участием Президента Республики Казахстан, выполнения достигнутых договоренностей, взаимодействия с международными судебными органами и осуществления координации международной деятельности государственных органов Республики Казахстан";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Порядок подготовки информации о выполнении международных договоров Республики Казахстан и представления ее на рассмотрение Президента Республики Казахстан";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок согласования проектов решений международных организаций, участницей которых является Республика Казахстан, и их реализации";

1. "Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 тамыздағы № 1037 Жарлығына мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің арнайы рәсімдерімен және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдармен өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру мәселелері туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің арнайы рәсімдерімен және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдармен өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.";
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну, сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру, Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің арнайы рәсімдерімен және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдармен өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидалары";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну тәртібі";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру тәртібі";

дополнить главой 2-1 следующего содержания:
"Глава 2-1. Взаимодействие со специальными процедурами Совета Организации Объединенных Наций по правам человека и договорными органами по правам человека
14-5. В течение пяти рабочих дней со дня получения сообщений или рекомендаций, независимо от их наименования, от специальных процедур Совета Организации Объединенных Наций по правам человека (далее – специальные процедуры) МИД направляет их государственным органам Республики Казахстан, к компетенции которых относится предмет регулирования указанных сообщений и рекомендаций.
МИД в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, также направляет сообщения или рекомендации от специальных процедур Уполномоченному по правам человека в Республике Казахстан для информации.
14-6. Подготовку и предоставление ответов на сообщения или рекомендации специальных процедур осуществляет МИД на основе информации, представленной государственными органами Республики Казахстан, к компетенции которых относится предмет регулирования указанных сообщений или рекомендаций.
14-7. Государственные органы Республики Казахстан, к компетенции которых относится предмет регулирования сообщений или рекомендаций специальных процедур, представляют в МИД информацию по сообщениям или рекомендациям специальных процедур за подписью первых руководителей государственных органов Республики Казахстан либо лиц, исполняющих их обязанности.
В целях проработки проекта ответа на сообщения или рекомендации специальных процедур МИД проводит совещание с участием представителей заинтересованных государственных органов Республики Казахстан на уровне руководителей структурных подразделений или выше.
14-8. МИД до окончания срока, указанного в сообщениях или рекомендациях специальных процедур, направляет по дипломатическим каналам ответ на сообщения или рекомендации специальных процедур, подготовленный на языке сообщений или рекомендаций, подписанный первым руководителем либо лицом, исполняющим его обязанности.
Сообщения или рекомендации специальных процедур, а также ответы на данные сообщения или рекомендации, направленные в порядке, установленном настоящими Правилами, публикуются на официальном интернет-ресурсе МИД в течение десяти рабочих дней после опубликования данной информации на официальном интернет-ресурсе Управления Верховного Комиссара Организации Объединенных Наций по правам человека.
14-9. МИД в течение десяти рабочих дней после направления ответа специальным процедурам направляет в Администрацию Президента отчет об итогах проделанной работы.
МИД в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, также направляет отчет об итогах проделанной работы Уполномоченному по правам человека в Республике Казахстан в качестве информации.

мынадай мазмұндағы 2-1-тараумен толықтырылсын:
"2-1-тарау. Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің арнайы рәсімдерімен және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдармен өзара іс-қимыл
14-5. Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің арнайы рәсімдерінен (бұдан әрі – арнайы рәсімдер) олардың атауына қарамастан хабарламалар немесе ұсынымдар алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде СІМ оларды көрсетілген хабарламалар мен ұсынымдардың реттеу нысанасы құзыретіне жататын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарына жібереді.
СІМ осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде арнайы рәсімдерден алынған хабарламалардың немесе ұсынымдарды ақпарат ретінде Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілге де жібереді.
14-6. Арнайы рәсімдердің хабарламаларына немесе ұсынымдарына жауап дайындауды және ұсынуды СІМ көрсетілген хабарламалардың немесе ұсынымдардың реттеу нысанасы құзыретіне жататын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары ұсынған ақпарат негізінде жүзеге асырады.
14-7. Арнайы рәсімдер хабарламаларының немесе ұсынымдарының реттеу нысанасы құзыретіне жататын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары СІМ-ге Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының бірінші басшылары не олардың міндеттерін атқаратын адамдар қол қойған арнайы рәсімдердің хабарламалары немесе ұсынымдары жөніндегі ақпаратты ұсынады.
Арнайы рәсімдердің хабарламаларына немесе ұсынымдарына жауап жобасын пысықтау мақсатында СІМ құрылымдық бөлімшелердің басшылары немесе одан жоғары деңгейде Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдары өкілдерінің қатысуымен кеңес өткізеді.
14-8. СІМ арнайы рәсімдердің хабарламаларында немесе ұсынымдарында көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін дипломатиялық арналар арқылы бірінші басшы не оның міндетін атқаратын адам қол қойған, хабарламалардың немесе ұсынымдардың тілінде дайындалған арнайы рәсімдердің хабарламаларына немесе ұсынымдарына жауап жібереді.
Арнайы рәсімдердің хабарламалары немесе ұсынымдары, сондай-ақ осы хабарламаларға немесе ұсынымдарға осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен жіберілген жауаптар осы ақпарат Біріккен Ұлттар Ұйымының Адам құқықтары жөніндегі Жоғарғы Комиссары басқармасының ресми интернет-ресурсында жарияланғаннан кейін он жұмыс күні ішінде СІМ-нің ресми интернет-ресурсында жарияланады.
14-9. СІМ арнайы рәсімдерге жауап жібергеннен кейін он жұмыс күні ішінде Президент Әкімшілігіне атқарылған жұмыстың қорытындысы туралы есеп жібереді.
СІМ осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде атқарылған жұмыстың қорытындысы туралы есепті ақпарат ретінде Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілге де жібереді.

14-10. МИД по дипломатическим каналам направляет специальным процедурам приглашение от имени Республики Казахстан совершить визит в Республику Казахстан на основании:
1) предложения государственных органов, к компетенции которых относится предмет визита специальных процедур в Республику Казахстан, по согласованию с МИД;
2) инициативы МИД по согласованию с государственными органами, к компетенции которых относится предмет визита специальных процедур в Республику Казахстан;
3) предложения Уполномоченного по правам человека в Республике Казахстан.
14-11. Взаимодействие с договорными органами по правам человека осуществляется центральными исполнительными органами и государственными органами, непосредственно подчиненными и подотчетными Президенту Республики Казахстан, определенными в пункте 1 настоящих Правил, в соответствии с правилами процедуры договорных органов, установленных в международных договорах Республики Казахстан в области прав человека.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Порядок подготовки международных мероприятий Республики Казахстан";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок реализации достигнутых договоренностей";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Порядок рассмотрения запросов международных судебных органов и обращений в международные судебные органы";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Порядок осуществления координации международной
деятельности центральных государственных органов";
часть первую пункта 50 изложить в следующей редакции:
"50. Требования главы 6 настоящих Правил не распространяются на Администрацию Президента и Канцелярию Премьер-Министра.";
правый верхний угол приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Правилам
подготовки информации о
выполнении международных
договоров Республики
Казахстан и представления ее на
рассмотрение Президента
Республики Казахстан, а также
согласования проектов решений
международных организаций,
участницей которых является
Республика Казахстан, и их
реализации, взаимодействия со
специальными процедурами
Совета Организации
Объединенных Наций по правам
человека и договорными
органами по правам человека,
подготовки международных
мероприятий Республики
Казахстан с участием
Президента Республики
Казахстан, выполнения
достигнутых договоренностей,
взаимодействия с
международными судебными
органами и осуществления
координации международной
деятельности государственных
органов Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Правилам
подготовки информации о
выполнении международных
договоров Республики
Казахстан и представления ее на
рассмотрение Президента
Республики Казахстан, а также
согласования проектов решений
международных организаций,
участницей которых является
Республика Казахстан, и их
реализации, взаимодействия со
специальными процедурами
Совета Организации
Объединенных Наций по правам
человека и договорными
органами по правам человека,
подготовки международных
мероприятий Республики
Казахстан с участием
Президента Республики
Казахстан, выполнения
достигнутых договоренностей,
взаимодействия с
международными судебными
органами и осуществления
координации международной
деятельности государственных
органов Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 3 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к Правилам
подготовки информации о
выполнении международных
договоров Республики
Казахстан и представления ее на
рассмотрение Президента
Республики Казахстан, а также
согласования проектов решений
международных организаций,
участницей которых является
Республика Казахстан, и их
реализации, взаимодействия со
специальными процедурами
Совета Организации
Объединенных Наций по правам
человека и договорными
органами по правам человека,
подготовки международных
мероприятий Республики
Казахстан с участием
Президента Республики
Казахстан, выполнения
достигнутых договоренностей,
взаимодействия с
международными судебными
органами и осуществления
координации международной
деятельности государственных
органов Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 4 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к Правилам
подготовки информации о
выполнении международных
договоров Республики
Казахстан и представления ее на
рассмотрение Президента
Республики Казахстан, а также
согласования проектов решений
международных организаций,
участницей которых является
Республика Казахстан, и их
реализации, взаимодействия со
специальными процедурами
Совета Организации
Объединенных Наций по правам
человека и договорными
органами по правам человека,
подготовки международных
мероприятий Республики
Казахстан с участием
Президента Республики
Казахстан, выполнения
достигнутых договоренностей,
взаимодействия с
международными судебными
органами и осуществления
координации международной
деятельности государственных
органов Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 5 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ 5
к Правилам
подготовки информации о
выполнении международных
договоров Республики
Казахстан и представления ее на
рассмотрение Президента
Республики Казахстан, а также
согласования проектов решений
международных организаций,
участницей которых является
Республика Казахстан, и их
реализации, взаимодействия со
специальными процедурами
Совета Организации
Объединенных Наций по правам
человека и договорными
органами по правам человека,
подготовки международных
мероприятий Республики
Казахстан с участием
Президента Республики
Казахстан, выполнения
достигнутых договоренностей,
взаимодействия с
международными судебными
органами и осуществления
координации международной
деятельности государственных
органов Республики Казахстан";
правый верхний угол приложения 6 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Правилам
подготовки информации о
выполнении международных
договоров Республики
Казахстан и представления ее на
рассмотрение Президента
Республики Казахстан, а также
согласования проектов решений
международных организаций,
участницей которых является
Республика Казахстан, и их
реализации, взаимодействия со
специальными процедурами
Совета Организации
Объединенных Наций по правам
человека и договорными
органами по правам человека,
подготовки международных
мероприятий Республики
Казахстан с участием
Президента Республики
Казахстан, выполнения
достигнутых договоренностей,
взаимодействия с
международными судебными
органами и осуществления
координации международной
деятельности государственных
органов Республики Казахстан".

14-10. СІМ:
1) СІМ-мен келісу бойынша Қазақстан Республикасына арнайы рәсімдер сапарының нысанасы құзыретіне жататын мемлекеттік органдардың ұсыныстары;
2) арнайы рәсімдердің Қазақстан Республикасына сапарының нысанасы құзыретіне жататын мемлекеттік органдармен келісу бойынша СІМ бастамасы;
3) Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің ұсыныстары негізінде дипломатиялық арналар арқылы арнайы рәсімдерге Қазақстан Республикасының атынан Қазақстан Республикасына сапар жасауға шақыру жібереді.
14-11. Осы Қағидалардың 1-тармағында айқындалған орталық атқарушы органдар және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар Адам құқықтары жөніндегі шарттық органдармен өзара іс-қимылды Қазақстан Республикасының адам құқықтары саласындағы халықаралық шарттарында белгіленген шарттық органдар рәсімінің қағидаларына сәйкес жүзеге асырады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Қазақстан Республикасының халықаралық іс-шараларын дайындау тәртібі";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру тәртібі";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Халықаралық сот органдарының сұрау салуларын және халықаралық сот органдарына өтініштерді қарау тәртібі";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру тәртібі";
50-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Осы Қағидалардың 6-тарауының талаптары Президент Әкімшілігі мен Премьер-Министр Кеңсесіне қолданылмайды.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру,
Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдардың арнайы рәсімдерімен
өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық
іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидаларына
1-ҚОСЫМША";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру,
Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдардың арнайы рәсімдерімен
өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық
іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидаларына
2-ҚОСЫМША";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру,
Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдардың арнайы рәсімдерімен
өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық
іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидаларына
3-ҚОСЫМША";
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру,
Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдардың арнайы рәсімдерімен
өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық
іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидаларына
4-ҚОСЫМША";
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру,
Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдардың арнайы рәсімдерімен
өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық
іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидаларына
5-ҚОСЫМША";
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарының орындалуы туралы ақпаратты дайындау және оны Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына ұсыну,
сондай-ақ Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдар шешімдерінің жобаларын келісу және оларды іске асыру,
Біріккен Ұлттар Ұйымы Адам құқықтары жөніндегі кеңесінің және адам құқықтары жөніндегі шарттық органдардың арнайы рәсімдерімен
өзара іс-қимыл, Қазақстан Республикасы Президентінің қатысуымен өтетін Қазақстан Республикасының халықаралық
іс-шараларын дайындау, қол жеткізілген уағдаластықтарды орындау, халықаралық сот органдарымен өзара іс-қимыл және
Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарының халықаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру қағидаларына
6-ҚОСЫМША";

2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев

2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев