О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1200 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2021 года № 953. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 587.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.07.2023 № 587.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1200 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка" следующие изменения:
в Правилах осуществления государственных закупок с применением особого порядка, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящие Правила осуществления государственных закупок с применением особого порядка (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон) и определяют порядок осуществления государственных закупок с применением особого порядка.";
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Планирование государственных закупок товаров, работ, услуг";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Общие положения";
подпункт 7) пункта 6 изложить в следующей редакции:
"7) сведения о потенциальных поставщиках для формирования и утверждения списка потенциальных поставщиков для специальных государственных органов и организаций, находящихся в их ведении.";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Способы осуществления государственных закупок";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Организация и проведение государственных закупок товаров, работ, услуг, осуществляемых способом конкурса";
часть первую главы 4 изложить в следующей редакции:
"10-1. Государственные закупки способом конкурса, за исключением государственных закупок способом конкурса специальных государственных органов и организаций, находящихся в их ведении, осуществляются путем размещения на веб-портале объявления о планируемых государственных закупках (краткая информация по видам товаров, работ, услуг).";
часть вторую пункта 11 изложить в следующей редакции:
"Мероприятия, предусмотренные подпунктами 7), 8), 9) и 10) настоящего пункта, не распространяются на специальные государственные органы и организации, находящиеся в их ведении.";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Разработка, согласование и утверждение конкурсной документации";
часть вторую пункта 16 изложить в следующей редакции:
"При наличии не менее пяти мест поставок товара, оказания услуг допускается указание в лоте, проводимом способом конкурса, нескольких мест поставок товара, оказания услуг.";
заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Утверждение конкурсной комиссии, эксперта (экспертной комиссии)";
часть вторую пункта 17 изложить в следующей редакции:
"Решение о создании конкурсной комиссии и определении секретаря конкурсной комиссии, образовании экспертной комиссии либо определении эксперта принимается первым руководителем организатора государственных закупок или руководителем аппарата, либо лицом, исполняющим его обязанности.";
заголовок параграфа 3 изложить в следующей редакции:
"Параграф 3. Формирование и утверждение списка потенциальных поставщиков";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1200 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 953 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 587 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.07.2023 № 587 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1200 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 50-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәртібін айқындайды.";
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жоспарлау";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Жалпы ережелер";
6-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) арнаулы мемлекеттік органдар мен олардың қарамағындағы ұйымдар үшін әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастыру және бекіту үшін әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтерді ұсынады.";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілдері";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді конкурс тәсілімен жүзеге асырылатын мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу";
10-1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"10-1. Арнаулы мемлекеттік органдар мен олардың қарамағындағы ұйымдардың конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуын қоспағанда, конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу жоспарланатын мемлекеттік сатып алу туралы хабарландыруды (тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің түрлері бойынша қысқаша ақпарат) веб-порталда орналастыру арқылы жүзеге асырылады.";
11-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақтың 7), 8), 9) және 10) тармақшаларында көзделген іс-шаралар арнаулы мемлекеттік органдар мен олардың қарамағындағы ұйымдарға қолданылмайды.";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Конкурстық құжаттаманы әзірлеу, келісу және бекіту";
16-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тауар жеткізілетін, қызметтер көрсетілетін кемінде бес орын болғанда конкурс тәсілімен өткізілетін лотта тауар жеткізілетін, қызметтер көрсетілетін бірнеше орынды көрсетуге жол беріледі.";
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Конкурстық комиссияны, сарапшыны (сараптау комиссиясын) бекіту";
17-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурстық комиссия құру және конкурстық комиссияның хатшысын айқындау, сараптау комиссиясын құру не сарапшыны айқындау туралы шешімді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысы немесе бюджеттік бағдарламаның басшысы не оның міндетін атқаратын адам қабылдайды.";
3-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастыру және бекіту";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"28. При проведении государственных закупок способом конкурса организатор государственных закупок направляет в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении государственных закупок, за исключением случаев, установленных пунктами 28-1, 28-2, 28-3, 28-4, 29-1 настоящих Правил.
Потенциальные поставщики, которым направляется извещение об осуществлении государственных закупок, должны иметь разрешение на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, выдаваемое в установленном порядке Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан и его органами, за исключением случаев, когда при осуществлении государственных закупок не используются сведения, относящиеся к государственным секретам, но используются сведения, содержащие служебную информацию ограниченного распространения, определенные Правительством Республики Казахстан.
При проведении государственных закупок товаров, в рамках реализации требований обеспечения информационной безопасности для обороны страны и безопасности государства заказчик формирует список потенциальных поставщиков из реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, установленного Законом Республики Казахстан "Об информатизации".
При этом, в случаях отсутствия потенциальных поставщиков, поставляющих продукцию, соответствующую техническим и функциональным характеристикам, либо наличия менее двух потенциальных поставщиков в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, установленного Законом Республики Казахстан "Об информатизации", в адрес которых направляется извещение, заказчиком формируется список потенциальных поставщиков в соответствии с пунктом 29 настоящих Правил.";
абзац первый части первой пункта 28-1 изложить в следующей редакции:
"28-1. При проведении государственных закупок способом конкурса, за исключением специальных государственных органов и организаций, находящихся в их ведении, организатор государственных закупок на веб-портале размещает объявление о планируемых государственных закупках. Объявление содержит следующую информацию:";
часть первую пункта 28-3 изложить в следующей редакции:
"28-3. Организатор государственных закупок, за исключением организатора государственных закупок специальных государственных органов и организаций, находящихся в их ведении, в течение двух рабочих дней до начала проведения государственных закупок формирует на веб-портале список потенциальных поставщиков из числа подавших ходатайство с проведением проверки их соответствия требованиям, установленным пунктом 29-1 настоящих Правил.";

"28. Конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізу кезінде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы осы Қағидалардың 28-1, 28-2, 28-3, 28-4, 29-1-тармақтарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің мекенжайына мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді.
Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік құпияларға жататын мәліметтер пайдаланылмайтын, бірақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтер пайдаланылатын жағдайларды қоспағанда, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті және оның органдары белгіленген тәртіппен беретін, мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып жұмыс істеуге рұқсаты болуға тиіс.
Тауарларды мемлекеттік сатып алуды өткізу кезінде елдің қорғанысы мен мемлекеттің қауіпсіздігі үшін ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету талаптарын іске асыру шеңберінде тапсырыс беруші "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген сенімді бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізілімінен әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастырады.
Бұл ретте техникалық және функционалдық сипаттамаларға сәйкес келетін өнімді жеткізетін әлеуетті өнім берушілер болмаған не "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген сенімді бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізілімінде олардың атына хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім беруші екеуден кем болғанда тапсырыс беруші осы Қағидалардың 29-тармағына сәйкес әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастырады.";
28-1-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"28-1. Арнаулы мемлекеттік органдар мен олардың қарамағындағы ұйымдарды қоспағанда, конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізу кезінде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы жоспарланған мемлекеттік сатып алу туралы хабарландыруды веб-порталда орналастырады. Хабарландыруда мынадай ақпарат қамтылады:";
28-3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"28-3. Арнаулы мемлекеттік органдар мен олардың қарамағындағы ұйымдардың мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушысын қоспағанда, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы мемлекеттік сатып алуды өткізу басталғанға дейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 29-1-тармағында белгіленген талаптарға олардың сәйкестігіне тексеру жүргізе отырып, өтінішхат бергендердің ішінен әлеуетті өнім берушілердің тізімін веб-порталда қалыптастырады.";

часть первую пункта 28-4 изложить в следующей редакции:
"28-4. Организатор государственных закупок, за исключением организатора государственных закупок специальных государственных органов и организаций, находящихся в их ведении, направляет в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении государственных закупок.";
абзац первый части первой пункта 29-1 изложить в следующей редакции:
"29-1. Список потенциальных поставщиков, в адрес которых будет направляться извещение, формируется организатором, за исключением специальных государственных органов и организаций, находящихся в их ведении, с учетом:";
часть вторую пункта 30 изложить в следующей редакции:
"При приобретении продовольственных товаров и услуг по организации питания список потенциальных поставщиков, приглашаемых к участию в конкурсе, формируется из числа отечественных товаропроизводителей и/или отечественных предпринимателей.";
заголовок параграфа 4 изложить в следующей редакции:
"Параграф 4. Извещение потенциальных поставщиков об осуществлении государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса";
заголовок параграфа 5 изложить в следующей редакции:
"Параграф 5. Представление потенциальным поставщикам копии конкурсной документации";
заголовок параграфа 6 изложить в следующей редакции:
"Параграф 6. Разъяснение положений конкурсной документации";
заголовок параграфа 7 изложить в следующей редакции:
"Параграф 7. Содержание и представление заявок на участие в конкурсе";
заголовок параграфа 8 изложить в следующей редакции:
"Параграф 8. Обеспечение заявки на участие в конкурсе";
заголовок параграфа 9 изложить в следующей редакции:
"Параграф 9. Проведение государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса. Вскрытие конвертов с заявками на участие в конкурсе";
заголовок параграфа 10 изложить в следующей редакции:
"Параграф 10. Рассмотрение заявок на участие в конкурсе, допуск к участию в конкурсе";
часть первую пункта 69 изложить в следующей редакции:
"69. Конкурсная комиссия рассматривает заявки на участие в конкурсе и принимает решение о предварительном допуске либо допуске потенциальных поставщиков к участию в конкурсе в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе.";
подпункт 1) пункта 77 изложить в следующей редакции:
"1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям по следующим основаниям:
непредставление нотариально засвидетельствованных копий разрешений (уведомлений) в случаях отсутствия сведений о них в государственной информационной системе, а также патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
непредставление разрешений (уведомлений) в виде бумажной копии электронного документа, полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов;
непредставление справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств, полученной с веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz;
непредставление нотариально засвидетельствованной выписки из учредительных документов (если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащей сведения об учредителе или составе учредителей, либо оригинала выписки из реестра держателей акций, подписанного и заверенного печатью в установленном порядке, выданного не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;
наличие в сведениях соответствующего органа государственных доходов информации о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан).
Примечание: финансовая устойчивость потенциальных поставщиков определяется путем представления указанных сведений с учетом требований настоящих Правил;

28-4-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"28-4. Арнаулы мемлекеттік органдар мен олардың қарамағындағы ұйымдардың мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушысын қоспағанда, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің атына мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді.";
29-1-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"29-1. Арнаулы мемлекеттік органдар мен олардың қарамағындағы ұйымдарды қоспағанда, хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімін ұйымдастырушы мыналарды ескере отырып қалыптастырады:";
30-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Азық-түлік тауарларын және тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде конкурсқа қатысуға шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізімі отандық тауар өндірушілер және/немесе отандық кәсіпкерлер қатарынан қалыптастырылады.";
4-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-параграф. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы әлеуетті өнім берушілерді хабардар ету";
5-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-параграф. Әлеуетті өнім берушілерге конкурстық құжаттаманың көшірмесін беру";
6-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-параграф. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру";
7-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"7-параграф. Конкурсқа қатысуға өтінімдердің мазмұны және оларды ұсыну";
8-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"8-параграф. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету";
9-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"9-параграф. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізу. Конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу";
10-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"10-параграф. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау, конкурсқа қатысуға рұқсат беру";
69-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарайды және конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттер ашылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушілерге конкурсқа қатысуға алдын ала рұқсат беру не рұқсат беру туралы шешім қабылдайды.";
77-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушысы мынадай:
олар туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйеде болмаған жағдайларда әлеуетті өнім берушінің рұқсаттарының (хабарламаларының), сондай-ақ сатып алынатын тауарларды өндіруге, өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген құқығын растайтын патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының және басқа да құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелерін ұсынбауы;
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі рұқсаттарды (хабарламаларды) ұсынбауы;
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы ұсынбауы;
құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтер қамтылатын құрылтай құжаттарынан (егер жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы қамтылмаса) нотариат куәландырған үзіндісін не конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдың ішінде берілген акция ұстаушылардың тізілімінен белгіленген тәртіппен қол қойылған және куәландырылған үзіндінің түпнұсқасының ұсынылмауы;
тиісті мемлекеттік кірістер органының мәліметтерінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің (төлем мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұзартылған жағдайларды қоспағанда) бар екендігі туралы ақпараттың болуы.
Ескертпе: әлеуетті өнім берушілердің қаржылық орнықтылығы осы Қағидалардың талаптарын ескере отырып, көрсетілген мәліметтерді ұсыну жолымен айқындалады;

непредставление сведений о квалификации согласно приложениям 7, 8 и 9 к типовой конкурсной документации;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору, указанным в конкурсной документации (при этом материальные и трудовые ресурсы, необходимые заказчику для исполнения обязательств по договору, указываются в технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью конкурсной документации);
установление факта представления недостоверных сведений по документам, представленным в конкурсной заявке;
он подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;";
подпункт 1) пункта 78 изложить в следующей редакции:
"1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям по следующим основаниям:
непредставление копии удостоверения личности (при этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя заказчик при необходимости получает на сайте: www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков");
непредставление нотариально засвидетельствованной копии удостоверения личности (паспорта);
непредставление нотариально засвидетельствованных копий разрешений (уведомлений) при отсутствии сведений о них в государственной информационной системе, а также патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
непредставление разрешений (уведомлений) в виде бумажной копии электронного документа, полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов;
наличие в сведениях соответствующего органа государственных доходов информации о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан);
примечание: финансовая устойчивость потенциальных поставщиков определяется путем представления указанных сведений с учетом требований настоящих Правил;

үлгілік конкурстық құжаттамаға 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес біліктілік туралы мәліметтердің ұсынылмауы;
конкурстық құжаттамада көрсетілген шарт бойынша міндеттемелерін орындау үшін жеткілікті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі (бұл ретте шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті материалдық және еңбек ресурстары конкурстық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікте көрсетілуге тиіс);
конкурстық өтінімде ұсынылған құжаттар бойынша дұрыс емес мәліметтердің ұсынылуы фактісінің белгіленуі;
оның банкроттық рәсіміне не таратуға жатуы;";
78-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушысы мынадай:
жеке куәліктің көшірмесін ұсынбауы (бұл ретте дара кәсіпкер ретінде тіркеудің бар болуы туралы ақпаратты тапсырыс беруші қажет болған жағдайда www.kgd.gov.kz сайтындағы "Электрондық сервис/салық төлеушілерді іздеу" қосымша парағынан алады);
жеке куәліктің (паспорт) нотариат куәландырған көшірмесін ұсынбауы;
олар туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйеде болмаған жағдайларда, әлеуетті өнім берушінің рұқсаттарының (хабарламаларының), сондай-ақ өндіруге, өңдеуге, жеткізуге және сатып алынатын тауарларды өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген құқығын растайтын патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының және басқа да құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелерін ұсынбауы;
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі рұқсаттарды (хабарламаларды) ұсынбауы;
тиісті мемлекеттік кірістер органының мәліметтерінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешектің (Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлем мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда) бар екендігі туралы ақпараттың болуы.
Ескертпе: әлеуетті өнім берушілердің қаржылық орнықтылығы осы Қағидалардың талаптарын ескере отырып, көрсетілген мәліметтерді ұсыну жолымен айқындалады;

непредставление сведений о квалификации согласно приложениям 7, 8 и 9 к типовой конкурсной документации;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору, указанным в конкурсной документации (при этом материальные и трудовые ресурсы, необходимые заказчику для исполнения обязательств по договору, должны быть указаны в технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью конкурсной документации);
установление факта представления недостоверной информации по квалификационным требованиям;
он подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;";
абзац первый части первой пункта 88 изложить в следующей редакции:
"88. По результатам повторного рассмотрения заявок на участие в конкурсе конкурсная комиссия в течение 5 (пять) рабочих дней:";
заголовок параграфа 11 изложить в следующей редакции:
"Параграф 11. Оценка и сопоставление конкурсных ценовых предложений (конкурс)";
подпункт 2) пункта 95 изложить в следующей редакции:
"2) конкурсная комиссия:
отклоняет конкурсные ценовые предложения участников конкурса, превышающие сумму, выделенную для осуществления данных государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса;
в соответствии с настоящими Правилами определяет демпинговую цену и отклоняет конкурсное ценовое предложение участника конкурса, являющееся демпинговым;
сопоставляет цены участников конкурса и определяет среди них победителя конкурса на основе наименьшей цены;
определяет потенциального поставщика, занявшего второе место, на основе цены, следующей после наименьшего ценового предложения;
при равенстве наименьшего ценового предложения потенциальных поставщиков потенциальным поставщиком, занявшим второе место, признается участник конкурса, заявка на участие которого поступила ранее заявок на участие в конкурсе других потенциальных поставщиков.";
заголовок параграфа 12 изложить в следующей редакции:
"Параграф 12. Организация и проведение государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса до четырехтысячекратного размера месячного расчетного показателя";
заголовок параграфа 13 изложить в следующей редакции:
"Параграф 13. Порядок определения демпинговой цены конкурсной заявки";
заголовок параграфа 14 изложить в следующей редакции:
"Параграф 14. Основания признания государственных закупок способом конкурса несостоявшимися";
заголовок параграфа 15 изложить в следующей редакции:
"Параграф 15. Особенности осуществления государственных закупок услуг по организации питания личного состава Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан";

үлгілік конкурстық құжаттамаға 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес біліктілік туралы мәліметтерді ұсынбауы;
конкурстық құжаттамада көрсетілген шарт бойынша міндеттемелерін орындау үшін жеткілікті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі (бұл ретте шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті материалдық және еңбек ресурстары конкурстық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікте көрсетілуге тиіс);
біліктілік талаптары бойынша дұрыс емес ақпараттың ұсынылуы фактісінің белгіленуі;
оның банкроттық рәсіміне не таратуға жатуы негіздері бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса;";
88-тармақтың бірінші бөлігінің бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"88. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға берілген өтінімдерді қайта қарау нәтижелері бойынша күнтізбелік 5 (бес) жұмыс күні ішінде:";
11-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"11-параграф. Конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру (конкурс)";
95-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) конкурстық комиссия:
конкурсқа қатысушылардың осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды конкурс тәсілімен жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан асып түсетін конкурстық баға ұсыныстарын қабылдамайды;
осы Қағидаларда белгіленген жағдайда демпингтік бағаны айқындайды және конкурсқа қатысушының демпингтік баға болып табылатын конкурстық баға ұсынысын қабылдамайды;
конкурсқа қатысушылардың бағаларын салыстырады және олардың ішінен ең төменгі баға негізінде конкурс жеңімпазын айқындайды;.
ең төмен баға ұсынысынан кейінгі баға негізінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні айқындайды;
әлеуетті өнім берушілердің ең төмен баға ұсыныстары тең болғанда қатысуға өтінімі басқа әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерінен ерте келіп түскен конкурсқа қатысушы жеңімпаз деп танылады.";
12-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"12-параграф. Aйлық есептік көрсеткіштің төрт мың еселенген мөлшеріне дейінгі тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу";
13-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"13-параграф. Конкурстық өтінімнің демпингтік бағасын айқындау тәртібі";
14-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"14-параграф. Конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өтпеді деп танудың негіздемелері";
15-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-параграф. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының жеке құрамын тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ерекшеліктері";

пункты 106-5 и 106-6 изложить в следующей редакции:
"106-5. Конкурсная комиссия рассматривает заявки на участие в конкурсе в целях определения потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации.
Протокол о предварительном допуске к участию в конкурсе оформляется согласно приложению 10 к настоящим Правилам, который подписывается председателем и всеми присутствующими на заседании членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии в день принятия решения о предварительном допуске к участию в конкурсе. К протоколу о предварительном допуске к участию в конкурсе при наличии прилагаются экспертное заключение либо особое мнение эксперта (члена экспертной комиссии).
Протокол предварительного допуска к участию в конкурсе не оформляется при соответствии потенциальных поставщиков квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации. Конкурсная комиссия при выявлении потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, представляет таким потенциальным поставщикам право для приведения заявок на участие в конкурсе в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями конкурсной документации в срок, указанный в протоколе предварительного допуска, который должен быть не менее 7 (семь) рабочих дней со дня подписания протокола предварительного допуска.
Организатор в течение 2 (два) рабочих дней со дня подписания протокола предварительного допуска уведомляет потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, о необходимости приведения заявок на участие в конкурсе в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями конкурсной документации.
Потенциальные поставщики в срок не менее 7 (семь) рабочих дней со дня подписания протокола предварительного допуска представляют организатору государственных закупок приведенные в соответствие конкурсные заявки в прошитом виде с пронумерованными страницами. Последняя страница конкурсной заявки заверяется подписью и печатью (если таковая имеется).
Организатор государственных закупок принимает надлежащим образом оформленные конверты с заявками на участие в конкурсе и вносит сведения в журнал регистрации заявок на участие в конкурсе.
Не предоставляется приведение заявок на участие в конкурсе в соответствии с квалификационными требованиями и требованиями конкурсной документации потенциальным поставщикам:
1) нарушившим требования статьи 6 Закона;

106-5 және 106-6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"106-5. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптары мен конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау мақсатында қарайды.
Конкурсқа қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы хаттама осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес ресімделеді, оған конкурстық комиссияның төрағасы және отырысқа қатысқан барлық мүшелері, сондай-ақ конкурстық комиссияның хатшысы конкурсқа қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы шешім қабылданған күні қол қояды. Конкурсқа қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы хаттамаға бар болған жағдайда сараптамалық қорытынды не сарапшының (сараптама комиссиясы мүшесінің) ерекше пікірі қоса берілуі мүмкін.
Әлеуетті өнім берушілер біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келген жағдайда конкурсқа қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы ресімделмейді. Конкурстық комиссия біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді анықтаған жағдайда мұндай әлеуетті өнім берушілерге алдын ала рұқсат беру хаттамасына қол қойылған күннен бастап кемінде 7 (жеті) жұмыс күні болуға тиіс алдын ала рұқсат беру хаттамасында көрсетілген мерзімде конкурсқа қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптары мен конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келтіру құқығын береді.
Ұйымдастырушы алдын ала рұқсат беру хаттамасына қол қойылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде біліктілік талаптары мен конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді конкурсқа қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптары мен конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келтіру қажеттігі туралы хабардар етеді.
Әлеуетті өнім берушілер алдын ала рұқсат беру хаттамасына қол қойғаннан бастап кемінде 7 (жеті) жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға сәйкес келтірілген конкурстық өтінімдерді беттері нөмірленген, тігілген түрде ұсынады. Конкурстық өтінімнің соңғы беті қолмен және мөрмен (егер ол болса) куәландырылады.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған тиісті түрде ресімделген конверттерді қабылдайды және мәліметтерді конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына енгізеді.
Мынадай:
1) Заңның 6-бабының талаптарын бұзған;

2) представившим недостоверную информацию по квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации;
3) не внесшим обеспечение заявки на участие в конкурсе либо не внесшим его в размере, установленном настоящими Правилами.
По результатам повторного рассмотрения заявок на участие в конкурсе конкурсная комиссия в течение 5 (пять) рабочих дней:
1) определяет потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, и признает их участниками конкурса;
2) оценивает и сопоставляет количество баллов, набранных участниками конкурса по результатам подсчета по критериям, в том числе, когда на участие в конкурсе представлена одна заявка;
3) определяет победителя конкурса, набравшего наибольшее количество баллов;
4) определяет потенциального поставщика, занявшего второе место, на основе баллов, следующих после наибольшего количества баллов.
106-6. Конкурсная комиссия рассматривает заявки на участие в конкурсе государственных закупок услуг по организации питания личного состава Вооруженных Сил в течение 10 (десять) календарных дней со дня вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе.
По результатам рассмотрения заявок на участие в конкурсе конкурсная комиссия:
1) определяет потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, и признает их участниками конкурса;
2) оценивает и сопоставляет количество баллов, набранных участниками конкурса по результатам подсчета по критериям, в том числе, когда на участие в конкурсе представлена одна заявка;
3) определяет победителя конкурса, набравшего наибольшее количество баллов;
4) определяет потенциального поставщика, занявшего второе место, на основе баллов, следующих после наибольшего количества баллов.";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Организация и проведение государственных закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Договор о государственных закупках";
заголовок параграфа 1 изложить в следующей редакции:
"Параграф 1. Заключение договора о государственных закупках товаров, работ, услуг";
пункт 118 изложить в следующей редакции:
"118. Заказчик в течение 5 (пять) рабочих дней со дня подведения итогов государственных закупок направляет поставщику два экземпляра проекта договора о государственных закупках, составленного в соответствии с типовым договором, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящим Правилам, которые подписываются заказчиком и полистно парафируются уполномоченным представителем заказчика.
Когда процедуры выбора поставщика, в том числе процедуры обжалования итогов государственных закупок, проведенных в рамках предварительного годового плана государственных закупок, завершены до утверждения соответствующего бюджета (плана развития), проект договора о государственных закупках направляется победителю в течение 5 (пять) рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета (плана развития).
Заголовок параграфа 2 изложить в следующей редакции:
"Параграф 2. Исполнение договора о государственных закупках товаров, работ, услуг";

2) біліктілік талаптары мен конкурстық құжаттаманың талаптары бойынша анық ақпарат ұсынбаған;
3) конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізбеген не оны осы Қағидаларда белгіленген мөлшерде енгізбеген әлеуетті өнім берушілерге конкурсқа қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келтіру құқығы берілмейді.
Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінімдерді қайта қарау нәтижелері бойынша 5 (бес) жұмыс күні ішінде:
1) біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды және оларды конкурсқа қатысушылар деп таниды;
2) өлшемшарттар бойынша есептеу нәтижесінде конкурсқа қатысушылардың жинаған балдарының санын, оның ішінде конкурсқа қатысуға бір өтінім ұсынылған кезде бағалайды және салыстырады;
3) ең көп балл жинаған конкурс жеңімпазын айқындайды;
4) екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні ең көп балл санынан кейінгі балдар негізінде айқындайды.
106-6. Конкурстық комиссия Қарулы Күштердің жеке құрамын тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу конкурсына қатысуға өтінімдерді конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қарайды.
Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша:
1) біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды және оларды конкурсқа қатысушылар деп таниды;
2) өлшемшарттар бойынша есептеу нәтижесінде конкурсқа қатысушылардың жинаған балдарының санын, оның ішінде конкурсқа қатысуға бір өтінім ұсынылған кезде бағалайды және салыстырады;
3) ең көп балл жинаған конкурс жеңімпазын айқындайды;
4) екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні ең көп балл санынан кейінгі балдар негізінде айқындайды.";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт";
1-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-параграф. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасу";
118-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"118. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу қорытындысы шығарылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес үлгі шарт бойынша жасалған мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасының екі данасын өнім берушіге жібереді, оған тапсырыс беруші қол қоюға және тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі әр парағын дәйектеуге тиіс.
Өнім берушіні таңдау рәсімдері, оның ішінде мемлекеттік сатып алудың алдын ала жылдық жоспары шеңберінде өткізілген мемлекеттік сатып алу қорытындыларына шағым жасау рәсімдері тиісті бюджет (даму жоспары) бекітілгенге дейін аяқталған жағдайларда мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасы жеңімпазға тиісті бюджет (даму жоспары) бекітілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жіберіледі.
2-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-параграф. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау";

приложение 1-1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
в приложении 2 к указанным Правилам:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Заявка на участие в конкурсе является формой выражения согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в конкурсе, осуществить поставку товара (выполнить работы, оказать услуги) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными настоящей конкурсной документацией.
Срок действия заявки на участие в конкурсе соответствует требуемому сроку, установленному конкурсной документацией.";
подпункт 2) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"2) перечень документов, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
нотариально засвидетельствованные документы, подтверждающие правоспособность (для юридических лиц), копию удостоверения личности (для физического лица) (при этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя заказчик при необходимости получает на сайте: www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков");
разрешения (уведомления), полученные (направленные) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, в виде бумажной копии электронного документа, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов (при отсутствии сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях);
нотариально засвидетельствованную копии патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
справку о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств, полученную с веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.;
потенциальный поставщик подтверждает соответствие квалификационному требованию о платежеспособности посредством предоставления обеспечения исполнения договора в виде гарантийного денежного взноса, банковской гарантии одного либо нескольких банков-резидентов Республики Казахстан, либо договора страхования гражданско-правовой ответственности поставщика;
обеспечение исполнения договора о государственных закупках предоставляется потенциальным поставщиком на срок, установленный в конкурсной документации до полного исполнения обязательств по договору о государственных закупках;

көрсетілген Қағидаларға 1-1-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшада:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Конкурсқа қатысуға өтінім конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушінің осы конкурстық құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес тауарды беруді жүзеге асыруға (жұмысты орындауға, қызметтерді көрсетуге) келісім білдіру нысаны болып табылады.
Конкурсқа қатысу өтінімнің қолданылу мерзімі конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімге сәйкес келуі қажет.";
12-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әлеуетті өнім беруші біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін ұсынатын құжаттардың тізбесі:
құқық қабілеттілікті (заңды тұлғалар үшін) растайтын нотариат куәландырған құжаттар, жеке куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін) (бұл ретте дара кәсіпкер ретінде тіркеудің бар болуы жөніндегі ақпаратты тапсырыс беруші қажет болған кезде www.kgd.gov.kz сайтындағы "Электрондық сервис/салық төлеушілерді іздеу" қосымша парағынан алады);
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі рұқсаттар (хабарламалар) (мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде болмағанда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшiрмелерiн ұсынады);
сатып алынатын тауарларды өндіру, өңдеу, жеткізу және өткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету құқығын растайтын патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының, басқа құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелері;
www.egov.kz. "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
әлеуетті өнім беруші төлем қабілеттілігі туралы біліктілік талабына сәйкестігін шарттың орындалуын қамтамасыз етуді кепілді ақшалай жарна немесе Қазақстан Республикасының бір не бірнеше резидент банктерінің банк кепілдігі немесе өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты түрінде беру арқылы растайды;
әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді толық орындау үшін конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімге береді;

сведения о квалификации для участия в процессе государственных закупок согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящей типовой конкурсной документации;
если потенциальный поставщик предусматривает привлечь субподрядчиков (соисполнителей) работ либо услуг, то потенциальный поставщик представляет организатору государственных закупок документы, подтверждающие соответствие привлекаемых субподрядчиков (соисполнителей) квалификационным требованиям;
сведения о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на конкурсе, а также виды работ и услуг, передаваемых потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям), согласно приложению 12 к настоящей типовой конкурсной документации.
Примечание: предельные объемы работ и услуг, передаваемые субподрядчикам (соисполнителям) для выполнения работ либо оказания услуг, не должны превышать в совокупности одной второй объема выполняемых работ или оказываемых услуг.
Данное требование не распространяется на случаи заключения договоров о государственных закупках, предусмотренных подпунктом 36) пункта 3 статьи 39 Закона, с юридическими лицами, определенными операторами в соответствии с законами Республики Казахстан.
При этом субподрядчикам (соисполнителям) запрещается передавать иным субподрядчикам (соисполнителям) объемы выполнения работ либо оказания услуг, являющихся предметом проводимых государственных закупок.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. При рассмотрении заявок на участие в конкурсе конкурсная комиссия:
1) в письменной форме запрашивает у потенциальных поставщиков, претендующих на участие в конкурсе, материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в конкурсе;
2) с целью уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в конкурсе, в письменной форме запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
Не допускаются запросы и иные действия конкурсной комиссии, связанные с приведением заявки на участие в конкурсе в соответствие с требованиями конкурсной документации. Под приведением заявки на участие в конкурсе в соответствие с требованиями конкурсной документации понимаются действия конкурсной комиссии, направленные на дополнение заявки на участие в конкурсе недостающими документами, замену документов, представленных в заявке на участие в конкурсе, приведение в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов.
Конкурсная комиссия рассматривает заявку на участие в конкурсе как отвечающую требованиям конкурсной документации, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, подлежащие исправлению, не затрагивая существа представленной заявки.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков требования об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, конкурсная комиссия рассматривает информацию на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в сфере государственных доходов.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям в части их непричастности к процедуре банкротства и (или) отсутствия неисполненных обязательств по исполнительным документам и не включенных в соответствующий реестр должников конкурсная комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства, и на интернет-ресурсе уполномоченного органа в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов.";

осы үлгiлік конкурстық құжаттамаға 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес мемлекеттiк сатып алу процесіне қатысуға арналған бiлiктiлiгi туралы мәлiметтер;
егер әлеуетті өнім беруші жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігерлерін (бірлесіп орындаушыларды) тартуды көздесе, онда әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға тартылатын қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынады;
осы үлгілік конкурстық құжаттамаға 12-қосымшаға сәйкес конкурста сатып алу нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезінде бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтер, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің түрлері.
Ескертпе: жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету үшін қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) берілуі мүмкін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің шекті көлемдері жиынтығында орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер көлемінің екіден бірінен аспауға тиіс.
Осы талап Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес операторлар болып белгіленген заңды тұлғалармен Заңның 39-бабы 3-тармағының 36) тармақшасында көзделген мемлекеттік сатып алу туралы шарттар жасалған жағдайларда қолданылмайды.
Бұл ретте қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) өткізілетін мемлекеттік сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету көлемдерін өзге қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беруіне тыйым салынады;";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау кезінде конкурстық комиссия:
1) конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушілерден олардың өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді жазбаша нысанда сұратады;
2) конкурсқа қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпаратты жазбаша нысанда сұратады.
Конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдерді конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келтіруге байланысты сұратулары мен өзге де әрекеттеріне жол берілмейді. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келтіру деп конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімді жеткіліксіз құжаттармен толықтыруға, конкурсқа қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тиісінше ресімделмеген құжаттарды сәйкес келтіруге бағытталған әрекеттері түсініледі.
Егер конкурсқа қатысуға өтінімде ұсынылған өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, конкурстық комиссия оны конкурстық құжаттаманың талаптарына сай келеді деп қарайды.
Әлеуетті өнім берушілердің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы талаптардың сәйкестігін нақтылау мақсатында конкурстық комиссия мемлекеттік кірістер саласындағы уәкілетті органның ресми интернет-ресурсындағы ақпаратты қарайды.
Әлеуетті өнім берушілердің банкроттық рәсіміне қатысы жоқтығы және (немесе) атқарушылық құжаттар бойынша орындалмаған міндеттемелерінің болмауы бөлігінде және борышкерлердің тиісті тізіліміне енгізілмеген біліктілік талаптарына сәйкестігін нақтылау мақсатында конкурстық комиссия банкроттық рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында және атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған ақпаратты қарайды.";

подпункт 1) пункта 12 приложения 2-1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"1) перечень документов, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
нотариально засвидетельствованные документы, подтверждающие правоспособность (для юридических лиц), копию удостоверения личности (для физического лица) (при этом информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя заказчик при необходимости получает на сайте: www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков");
разрешения (уведомления), полученные (направленные) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, в виде бумажной копии электронного документа, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов (при отсутствии сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях);
нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях);
нотариально засвидетельствованную копии патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
справку о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств, полученную с веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz.;
потенциальный поставщик подтверждает соответствие общему квалификационному требованию о платежеспособности посредством предоставления обеспечения исполнения договора в виде банковской гарантии одного либо нескольких банков-резидентов Республики Казахстан в размере, равном ста процентам от суммы проводимых государственных закупок, вместе с заявкой на участие в конкурсе;
обеспечение исполнения договора о государственных закупках предоставляется потенциальным поставщиком на срок, установленный в конкурсной документации, до полного исполнения обязательств по договору о государственных закупках;
сведения о квалификации согласно приложению 8 к типовой конкурсной документации;";
приложение 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;

көрсетілген Қағидаларға 2-1-қосымшаның 12-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) әлеуетті өнім беруші өзінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін ұсынатын құжаттардың тізбесі:
құқық қабілеттілігін растайтын нотариат куәландырған құжаттар (заңды тұлғалар үшін), жеке куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін) (бұл ретте дара кәсіпкер ретінде тіркеудің бар екені туралы ақпаратты тапсырыс беруші қажет болған кезде www.kgd.gov.kz сайтындағы "Электрондық сервистер/салық төлеушілерді іздеу" бөлімінен алады);
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі рұқсаттар (хабарламалар) (мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде болмағанда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшiрмелерiн ұсынады);
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшірмесі;
сатып алынатын тауарларды өндіру, өңдеу, жеткізу және өткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету құқығын растайтын патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының, басқа құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелері;
www.egov.kz. "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтініммен бірге өткізілетін мемлекеттік сатып алу сомасының жүз пайызына тең мөлшерде Қазақстан Республикасының бір немесе бірнеше резидент банктерінің банк кепілдіктері түрінде шартты орындауды қамтамасыз етуді беру арқылы төлем қабілеттілігі туралы жалпы біліктілік талабына сәйкестігін растайды;
мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындауды қамтамасыз етуді әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді толық орындау үшін конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімге береді;
үлгілік конкурстық құжаттамаға 8-қосымшаға сәйкес бiлiктiлiгi туралы мәлiметтер;";
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымша осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 5 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
приложение 14 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года № 953
Приложение 1-1
к Правилам осуществления
государственных закупок с
применением особого порядка
Ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков
Конкурс по государственным закупкам__________________________
(указать полное наименование)
Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование______________________
БИН/ИИН/_______________
(бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер)
Aдрес, контакты____________________
Настоящим ходатайствуем о включении в список потенциальных поставщиков, приглашаемых к участию в конкурсе, а также выражаем согласие на получение сведений, подтверждающих наше соответствие требованиям и ограничениям, установленным статьей 6 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" и пунктом 29-1 Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1200.
_____________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года № 953
Приложение 4
к Правилам осуществления
государственных закупок с
применением особого порядка
Типовой договор о государственных закупках товаров
____________________________________ "___" ___________________ ________ года.
(Место нахождения)
________________________________________________________, именуемый (ое)(ая)
(полное наименование заказчика)
в дальнейшем заказчик, в лице ______________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица)
с одной стороны и _________________________________________________________,
(полное наименование поставщика-победителя конкурса)
именуемый (ое)(ая) в дальнейшем поставщик, в лице
_________________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица)
действующего на основании ________________________________________________,
(Устава, Положения и т.п.)
с другой стороны, на основании Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон) и итогов государственных закупок (способом конкурса, ценовых предложений, одного источника), прошедших _________________ "___" _________ _______ году заключили настоящий договор о государственных закупках (далее – договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

көрсетілген Қағидаларға 5-қосымша осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 14-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 953 қаулысына
1-қосымша
Ерекше тәртіпті
қолдана отырып, мемлекеттік
сатып алуды жүзеге
асыру қағидаларына
1-1-қосымша
Әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхат
_________________________________ мемлекеттік сатып алу конкурсы
(толық атауын көрсету керек)
Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Aтауы ____________________________________
БСН/ЖСН/_______________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы, байланыс деректері _____________________
Конкурсқа шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу үшін өтініш білдіреміз, сондай-ақ "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1200 қаулысымен бекітілген Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларының 29-1-тармағында белгіленген біліктілік талаптары мен шектеулеріне сәйкес екенімізді растайтын мәліметтерді алуға келісім береміз.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 953 қаулысына
2-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана
отырып, мемлекеттік сатып
алуды жүзеге асыру
қағидаларына
4-қосымша
Тауарларды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт
__________________________ ______ жылғы "___"
________________________________________________ (орналасқан жері)
Бұдан әрі тапсырыс беруші деп аталатын _________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы)
атынан ______________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
бір тараптан және бұдан әрі өнім беруші деп аталатын______________________
(өнім беруші - конкурс жеңімпазының толық атауы) атынан
_____________________________ негізінде әрекет ететін ___________________
(Жарғының, Ереженің және т.б.)
_____________________________________________________________________
екінші тараптан, (уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) және ___жылғы___ ______ өткен ____________________ (конкурс, баға ұсыныстары, бір көзден алу тәсілімен) мемлекеттік сатып алу қорытындысы негізінде осы мемлекеттік сатып алу туралы шартты (бұдан әрі – шарт) жасасты және мына төмендегілер туралы келісімге келді:

1. Поставщик обязуется поставить Заказчику товары/услуги на сумму в размере (указать сумму цифрами и прописью) (далее – цена договора).
2. В данном договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) договор – гражданско-правовой акт, заключенный между заказчиком и поставщиком в соответствии с Законом и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, зафиксированный в письменной форме, подписанный сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в договоре есть ссылки;
2) "цена договора" – сумма, которая должна быть выплачена заказчиком поставщику в рамках договора за полное выполнение своих договорных обязательств;
3) "товары" – предметы (вещи), в том числе полуфабрикаты или сырье в твердом, жидком или газообразном состоянии, электрическая и тепловая энергия, объективированные результаты творческой интеллектуальной деятельности, а также вещные права, с которыми можно совершать сделки купли-продажи в соответствии с законами Республики Казахстан;
4) "сопутствующие услуги" – услуги, обеспечивающие поставку товаров, такие, например, как транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, например, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода обязанности Поставщика, предусмотренные данным договором;
5) "заказчик" – государственные органы, государственные учреждения, а также государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица;
6) "поставщик" – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающие в качестве контрагента заказчика в заключенном с ним договоре о государственных закупках.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий договор;
2) перечень закупаемых товаров/услуг;
3) техническая спецификация.
4. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора.
Поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения исполнения договора:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет Заказчика либо на счет, предусмотренный бюджетным законодательством Республики Казахстан для заказчиков, являющихся государственными органами и государственными учреждениями;

1. Өнім беруші (соманы цифрмен және жазбаша көрсету керек) мөлшердегі сомаға (бұдан әрі – шарттың бағасы) тауарларды тапсырыс берушіге жеткізуге міндеттенеді.
2. Осы шартта төменде келтірілген ұғымдар мынадай түсіндірмені білдіретін болады:
1) "шарт" – тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында Заңға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен бірге, сондай-ақ шартта сілтеме бар барлық құжаттамамен бірге қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) "шарттың бағасы" – шарт шеңберінде өзінің шарттық міндеттемелерін толық орындағаны үшін өнім берушіге тапсырыс беруші төлеуге тиіс сома;
3) "тауарлар" – нәрселер (заттар), оның ішінде жартылай фабрикаттар немесе қатты, сұйық немесе газ тәріздес күйдегі шикізат, электр және жылу энергиясы, шығармашылық зияткерлік қызметтің объектіленген нәтижелері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сатып алу-сату мәмілелерін жасасуға болатын заттық құқықтар;
4) "ілеспе көрсетілетін қызметтер" – тауарды беруді қамтамасыз ететін, мысалы тасымалдау және сақтандыру сияқты көрсетілетін қызметтер және мысалы монтаждауды, іске қосуды, техникалық жәрдем көрсетуді, оқытуды және өнім берушінің осы шартпен көзделген басқа да осыған ұқсас міндеттерін қамтитын кез келген басқа да қосалқы көрсетілетін қызметтер;
5) "тапсырыс беруші" – мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар;
6) "өнім беруші" – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, тапсырыс берушімен жасалған мемлекеттік сатып алу туралы шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлға (мемлекеттік мекемелерді қоспағанда, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе), заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум).
3. Төменде тізбеленген құжаттар мен оларда айтылған талаптар осы шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың/көрсетілетін қызметтердің тізбесі;
3) техникалық ерекшелік.
4. Өнiм берушi шарттың орындалуын қамтамасыз етудi шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде енгiзеді. Өнiм берушi шарттың орындалуын қамтамасыз етудiң мынадай түрлерiнiң бiрiн таңдайды:
1) тапсырыс берушінің банк шотына не мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер болып табылатын тапсырыс берушілер үшін Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген шотқа енгізілетін кепілдік ақшалай жарна;

2) банковская гарантия;
3) договор страхования гражданско-правовой ответственности поставщика, заключаемый в соответствии с подпунктом 3) пункта 11 статьи 43 Закона.
5. Не допускается совершение Поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору. Не допускается использование Заказчиком гарантийного денежного взноса, внесенного Поставщиком, на цели, не предусмотренные Законом.
6. Договор о государственных закупках на срок более одного финансового года государственными органами, государственными учреждениями и государственными предприятиями на праве оперативного управления может быть заключен при приобретении товаров, длительность технологического срока изготовления которых обуславливает их поставку в следующем (последующие) финансовом году (годы) (должна присутствовать справка изготовителя, подтверждающая такой факт).
При этом заключение таких договоров о государственных закупках со сроком действия более одного финансового года допускается только с поставщиками, определенными по итогам государственных закупок, проведенных на конкурентной основе.
7. Государственные предприятия на праве хозяйственного ведения, а также юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица могут заключить долгосрочный договор о государственных закупках товаров, услуг, необходимых для выполнения мероприятия со сроком завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), установленном в плане развития (бизнес-плане), утвержденном органом управления или высшим органом указанных лиц.
8. Договор о государственных закупках по аудиту годовой финансовой отчетности может быть заключен на срок не более трех лет.
9. Поставщик обязуется продать и поставить, а Заказчик принять и оплатить товар в количестве и качестве в соответствии с конкурсной заявкой Поставщика и конкурсной документацией Заказчика, являющимися неотъемлемой частью настоящего договора. Форма оплаты ____________________________________________
(перечисление, за наличный расчет, и т.д.)
10. Сроки выплат __________________________________________________________
(пример: % после приемки товара в пункте назначения или предоплата или и т.д.)
11. Необходимые документы, предшествующие оплате: __________________________
(счет-фактура или акт приемки-передачи или т.п.)
Договор о государственных закупках предусматривает условия внесения изменений в договор о государственных закупках, предусмотренных Законом.

2) банк кепілдігі;
3) Заңның 43-бабы 11-тармағының 3) тармақшасына сәйкес жасалатын өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты.
5. Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғалардың енгізілген кепілдік ақшалай жарнасына тұтастай не бір бөлігінде талап қою құқығының туындауына әкеп соғатын іс-қимыл жасауына жол берілмейді. Өнім беруші енгізген кепілдік ақшалай жарнаны Тапсырыс берушінің Заңда көзделмеген мақсатқа пайдалануына жол берілмейді.
6. Мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер және жедел басқару құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар дайындаудың технологиялық мерзімінің ұзақтығы оларды келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) жеткізуді негіздейтін тауарларды (дайындаушының осындай фактіні растайтын анықтамасы болуға тиіс) сатып алғанда мемлекеттік сатып алу шартын бір қаржы жылынан астам мерзімге жасасуы мүмкін.
Бұл ретте қолданылу мерзімі бір қаржы жылынан астам мұндай мемлекеттік сатып алу туралы шартты бәсекелестік негізде жүргізілген мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша белгіленген өнім берушілермен ғана жасасуға жол беріледі.
7. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар, сондай-ақ дауыс беретін акцияларының елу және одан көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар басқару органдары немесе көрсетілген тұлғалардың жоғары органдары бекіткен даму жоспарында (бизнес-жоспарда) белгіленген, мерзімі келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) аяқталатын іс-шараны орындау үшін қажетті тауарларды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы ұзақ мерзімді шарт жасасуы мүмкін.
8. Жылдық қаржылық есептілік аудиті бойынша Мемлекеттік сатып алу туралы шарт үш жылдан аспайтын мерзімге жасалуы мүмкін.
9. Өнім беруші тауарды сатуға және жеткізуге, ал Тапсырыс беруші тауарды осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын Өнім берушінің конкурстық өтінімі мен Тапсырыс берушінің конкурстық құжаттамасына сәйкес сан мен сапада қабылдап алуға және ақысын төлеуге міндеттенеді.
Aқы төлеу нысаны_______________ (аударым, қолма қол есеп айырысу және т.б.)
10. Төлеу мерзімі______________________________________________________
(мысал: тауар межелі пунктте қабылданғаннан кейін % немесе алдын ала төлеу немесе т.б).
11. Төлеу алдындағы қажеттi құжаттар:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(шот-фактура немесе қабылдап алу-беру актiсi немесе т.б.)
Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт Заңда көзделген мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа өзгерiстер енгiзу талаптарын көздейді.

Не допускается вносить в проект либо заключенный договор о государственных закупках изменения, которые могут изменить содержание условий проведенных государственных закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по основаниям, не предусмотренным пунктами 1 и 2 статьи 45 Закона.
12. Товары, поставляемые в рамках данного договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
13. Поставщик без предварительного письменного согласия Заказчика не раскрывает кому-либо содержание договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей, моделей, образцов или информации, предоставленных Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для выполнения настоящего договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.
14. Поставщик без предварительного письменного согласия Заказчика не использует какие-либо вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации договора.
15. Заказчик или его представители могут проводить технический контроль и/или испытания товаров для подтверждения их соответствия технической спецификации, если это оговорено в технической спецификации. Все расходы на эти испытания несет Поставщик. В технической спецификации указывается, какого рода проверки и испытания требуются Заказчику, а также где они должны проводиться. Заказчик в письменном виде и своевременно уведомляет Поставщика о своих представителях, предназначенных для этих целей.
16. Технический контроль и испытания могут проводиться на территории Поставщика или его субподрядчика (ов), в месте доставки и/или в конечном пункте назначения товаров. Если они проводятся на территории Поставщика или его субподрядчика (ов), инспекторам Заказчика будут предоставлены все необходимые средства и оказано содействие, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.
17. Если товары, прошедшие технический контроль или испытания, не отвечают технической спецификации, Заказчик может отказаться от них, и Поставщик либо заменяет забракованный Товар, либо внесет необходимые изменения в соответствии с требованиями технической спецификации без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.
18. Ни один пункт вышеуказанного не освобождает Поставщика от гарантий или других обязательств по данному договору.

Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың жобасына не жасалған шартқа өткізілген мемлекеттiк сатып алу шарттарының мазмұнын және (немесе) өнiм берушiні таңдау үшiн негiз болған ұсынысын өзгертетiн өзгерiстердi Заңның 45-бабының 1 және 2-тармақтарында көзделмеген негiздер бойынша енгiзуге жол берiлмейдi.
12. Осы шарт шеңберінде жеткізілетін тауарлар техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес келуге немесе олардан жоғары болуға тиіс.
13. Өнім беруші шарттың мазмұнын немесе оның қандай да бір ережелерін, сондай-ақ Тапсырыс беруші немесе осы шартты орындау үшін Өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, оның атынан басқа тұлғалар берген техникалық құжаттаманы, жоспарларды, сызбаларды, модельдерді, үлгілерді немесе ақпаратты Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз ешкімге ашпауға тиіс. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қажетті шамада берілуге тиіс.
14. Өнім беруші қандай да бір жоғарыда келтірілген құжаттарды немесе ақпаратты Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз шартты іске асыру мақсатынан басқа мақсатқа пайдаланбауға тиіс.
15. Тапсырыс беруші немесе оның өкілдері тауарларға, егер бұл техникалық ерекшелікте айтылса, олардың техникалық ерекшелікке сәйкестігін растау үшін техникалық бақылау және/немесе сынақ жүргізуі мүмкін. Осы сынақтарға жұмсалатын барлық шығыстарды Өнім беруші көтереді. Техникалық ерекшелікте Тапсырыс берушіге қандай түрдегі тексеру мен сынақ талап етілетіндігі, сондай-ақ олар қай жерде жүргізілуге тиіс екендігі көрсетіледі. Тапсырыс беруші Өнім берушіні осы мақсаттарға арналған өзінің өкілдері туралы жазбаша түрде және уақтылы хабардар етеді.
16. Техникалық бақылау мен сынақ Өнім берушінің немесе оның қосалқы мердігер(лер)інің аумағында, тауарларды жеткізу орнында және/немесе соңғы пунктінде жүргізілуі мүмкін. Егер олар Өнім берушінің немесе оның қосалқы мердігер(лер)інің аумағында жүргізілсе, Тапсырыс берушінің инспекторларына Тапсырыс берушінің тарапынан қандай да болмасын қосымша шығынсыз сызбаларға және өндірістік ақпаратқа қол жеткізуді қоса алғанда, барлық қажетті құралдар берілетін және жәрдем көрсетілетін болады.
17. Егер техникалық бақылаудан немесе сынақтан өткен тауарлар техникалық ерекшелікке сай келмесе, Тапсырыс беруші олардан бас тарта алады және Өнім беруші ақаулы тауарды не алмастырады, не Тапсырыс берушінің тарапынан қандай да болмасын қосымша шығынсыз техникалық ерекшеліктің талаптарына сәйкес қажетті өзгерістер енгізеді.
18. Жоғарыда көрсетілгендердің бір де бір тармағы Өнім берушіні осы шарт бойынша кепілдіктерден немесе басқа да міндеттемелерден босатпайды.

19. Поставщик обеспечивает упаковку товаров, способную предотвратить их от повреждения или порчи во время перевозки к конечному пункту назначения. Упаковка должна выдерживать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытое хранение. При определении габаритов упакованных ящиков и их веса необходимо учитывать отдаленность конечного пункта доставки и наличие мощных грузоподъемных средств во всех пунктах следования товаров.
20. Упаковка и маркировка ящиков, а также документация внутри и вне должны строго соответствовать специальным требованиям, определенным Заказчиком.
21. Поставка товаров осуществляется поставщиком в соответствии с условиями Заказчика, оговоренными в перечне закупаемых товаров следующим образом:
а) для товаров, поставляемых из-за границы:
после отгрузки товара поставщик уведомляет заказчика и страховую компанию по телексу или факсу обо всех деталях транспортировки, включая номер договора, описание товаров, количество, судно, номер коносамента и его дату, порт и дату отгрузки, порт разгрузки и т.д. Поставщик направляет Заказчику следующую документацию:
1) копии счета-фактуры поставщика с описанием товаров, указанием количества, цены единицы Товара и общей суммы;
2) оригинал и 3 копии транспортных накладных;
3) копии упаковочного листа с указанием содержимого каждой упаковки;
4) страховой сертификат;
5) гарантийный сертификат изготовителя или поставщика;
6) свидетельство о проведении технического контроля, выданное уполномоченной инспекционной службой, а также отчет о проведении технического контроля на заводе Поставщика (если такое имело место);
7) сертификат о происхождении товара.
Вышеуказанные документы должны быть получены заказчиком, по крайней мере, за одну неделю до прибытия товаров в порт или пункт доставки, и при их неполучении поставщик будет нести ответственность за все связанные с этим расходы.
б) для местных товаров:
1) копии счета-фактуры поставщика с описанием товаров, указанием количества товаров, цены единицы товаров и общей суммы;
2) транспортная накладная, железнодорожная квитанция или автогрузовая квитанция;
3) гарантийный сертификат изготовителя или поставщика;
4) свидетельство о проведении технического контроля, выданное уполномоченной инспекционной службой, а также отчет о проведении технического контроля на заводе поставщика (если такое имело место);

19. Өнім беруші тауарларды соңғы межелі пунктіне тасымалдау кезінде олардың зақымданудан немесе бұзылудан қорғайтындай оралуын қамтамасыз етеді. Орама қандай да болмасын шектеулерсіз қарқынды көтергіш-көлік өңдеуіне және тасымалдау кезіндегі экстремалды температураның, тұз бен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуге тиіс. Оралған жәшіктердің ауқымын және олардың салмағын анықтау кезінде соңғы жеткізу пунктінің алыстығы және тауарларды алып жүрудің барлық пункттерінде қуатты жүк көтергіш құралдардың болуы ескерілуі қажет.
20. Жәшіктерді орау мен таңбалау, сондай-ақ ішіндегі және сыртындағы құжаттама Тапсырыс беруші белгілеген арнайы талаптарға қатаң сәйкес келуге тиіс.
21. Тапсырыс берушінің сатып алынатын Тауарлардың тізбесінде айтылған шарттарына сәйкес Тауарларды жеткізуді Өнім беруші былайша жүзеге асырады:
а) шетелден жеткізілетін Тауарлар үшін:
тауарды түсіргеннен кейін Өнім беруші Тапсырыс берушіге және сақтандыру компаниясына телекспен немесе факспен шарттың нөмірін, тауарлардың сипаттамасын, санын, кемені, коносамент нөмірін және оның күнін, тиеп жөнелтілетін порты мен күнін, түсірілетін портын және т.б. қоса алғанда, тасымалдаудың барлық мән-жайлары туралы хабардар етеді:
1) Тауарлардың сипаттамасы, Тауардың санын, бірлігінің бағасын және жалпы сомасын көрсете отырып, Өнім берушінің шот-фактурасының көшірмесі;
2) көліктік жүкқұжаттардың түпнұсқасы мен 3 көшірмесі;
3) әрбір орамның құрамын көрсетіп, орау парағының көшірмесі;
4) сақтандыру сертификаты;
5) Дайындаушының немесе Өнім берушінің кепілдік сертификаты;
6) уәкілетті инспекциялық қызмет берген техникалық бақылау жүргізілгені туралы куәлік, сондай-ақ Өнім берушінің зауытында техникалық бақылау жүргізілгені туралы есеп (егер мұндайлар орын алса);
7) тауардың шыққан жері туралы сертификат.
Жоғарыда көрсетілген құжаттарды Тапсырыс беруші Тауарлар портқа немесе жеткізу пунктіне келгенге дейін ең болмағанда бір апта бұрын алуға тиіс және олар алынбағанда Өнім беруші осыған байланысты барлық шығыстар үшін жауапты болады;
б) жергілікті Тауарлар үшін:
1) тауарлардың сипаттамасымен, тауарлардың санын, тауарлардың бір бірлігінің бағасын және жалпы сомасын көрсетіп, Өнім берушінің шот-фактурасының көшірмесі;
2) көліктік жүкқұжат, теміржол түбіртегі немесе автожүк түбіртегі;
3) дайындаушының немесе Өнім берушінің кепілдік сертификаты;
4) уәкілетті инспекциялық қызмет берген техникалық бақылау жүргізілгені туралы куәлік, сондай-ақ Өнім берушінің зауытында техникалық бақылау жүргізілгені туралы есеп (егер мұндайлар орын алса);

5) сертификат о происхождении товара.
22. Товары, поставляемые в соответствии с договором, должны быть полностью застрахованы в тенге (или в свободно конвертируемой валюте) от порчи или повреждений, связанных с их изготовлением, приобретением, транспортировкой, хранением и доставкой (указать необходимый вид страхования). В страховом полисе Заказчик называется вместе с поставщиком как сторона, получающая компенсацию от страховой компании.
23. Страхование должно быть в размере 110 % от суммы договора "от склада до склада" при страховании от "всех рисков", включая риски, связанные с военными действиями и забастовками.
24. Поставщик поставляет Товары до пункта назначения. Транспортировка этих товаров до пункта назначения осуществляется и оплачивается Поставщиком, а связанные с этим расходы включаются в цену договора.
25. В рамках данного договора Поставщик предоставляет услуги, указанные в конкурсной документации.
26. Цены на сопутствующие услуги должны быть включены в цену договора.
27. Заказчик может потребовать от Поставщика предоставить следующую информацию о запасных частях, изготовляемых или реализуемых Поставщиком, а именно стоимость и номенклатуру запасных частей, которые Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.
28. Поставщик при прекращении производства им запасных частей:
а) заблаговременно уведомляет Заказчика о предстоящем свертывании производства, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимом количестве;
б) при необходимости вслед за прекращением производства бесплатно предоставляет Заказчику планы, чертежи и техническую документацию на запасные части.
29. Поставщик гарантирует, что товары, поставленные в рамках договора, являются новыми, неиспользованными, новейшими либо серийными моделями, отражающими все последние модификации конструкций и материалов, если договором не предусмотрено иное. Поставщик далее гарантирует, что товары, поставленные по данному договору, не будут иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании поставленных товаров в условиях, обычных для страны Заказчика. При появлении дефектов в конструкциях, материалах, изготовленных Поставщиком в строгом соответствии с технической спецификацией, представленной Заказчиком, Поставщик не несет ответственности за упущения Заказчика в его (Заказчика) технической спецификации.
30. Эта гарантия действительна в течение ______________________________
(указать требуемый срок гарантии)
после доставки всей партии товаров или ее части в зависимости от конкретного случая и их приемки на конечном пункте назначения, указанном в договоре.

5) тауардың шыққан жері туралы сертификат.
22. Шартқа сәйкес жеткізілетін тауарлар оларды дайындауға, сатып алуға, тасымалдауға, сақтауға және жеткізуге байланысты бүлінуден немесе бұзылудан теңгемен (немесе еркін айырбасталатын валютамен) толық сақтандырылуға тиіс (сақтандырудың қажетті түрін көрсету керек). Сақтандыру полисінде Тапсырыс беруші Өнім берушімен бірге сақтандыру компаниясынан өтемақы алатын тарап ретінде аталады.
23. Сақтандыру әскери іс-қимылдар мен көтерілістерге байланысты тәуекелдерді қоса алғанда, "барлық тәуекелдерден" сақтандыру кезінде "қоймадан қоймаға дейін" шарт сомасының 110 %-ы мөлшерінде болуға тиіс.
24. Өнім беруші Тауарларды межелі пунктіне дейін жеткізеді. Осы тауарларды межелі пунктіне дейін тасымалдауды Өнім беруші жүзеге асырады және ақысын төлейді, ал оған байланысты шығыстар шарттың бағасына қосылады.
25. Осы шарттың шеңберінде Өнім беруші конкурстық құжаттамада аталған көрсетілетін қызметтерді ұсынады.
26. Ілеспе көрсетілетін қызметтердің бағасы шарттың бағасына қосылуға тиіс.
27. Тапсырыс беруші Өнім беруші дайындайтын немесе өткізетін қосалқы бөлшектер туралы мынадай ақпаратты, атап айтқанда, Тапсырыс беруші сатып алу үшін Өнім берушіден таңдай алатын және оларды кепілдік мерзімі өткеннен кейін пайдалана алатын қосалқы бөлшектердің құны мен номенклатурасын беруді Өнім берушіден талап етуі мүмкін.
28. Өнім беруші қосалқы бөлшектердің өндірісін тоқтатқанда:
а) Тапсырыс берушіні өзіне қажетті санда қажетті сатып алуды жүргізе алуына мүмкіндік беру үшін өндірістің алдағы уақыттағы тоқтауы туралы алдын ала хабардар етеді;
б) қажет болғанда өндіріс тоқтағаннан кейін артынша Тапсырыс берушіге қосалқы бөлшектерге жоспарларды, сызбалар мен техникалық құжаттаманы тегін ұсынады.
29. Егер шартта өзгеше көзделмесе, Өнім беруші шарт шеңберінде жеткізілген Тауарлар жаңа, пайдаланылмаған, конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификациялары көрсетілген жаңа не сериялық модель болып табылатындығына кепілдік береді. Өнім беруші, бұдан әрі, осы шарт бойынша берілген Тауарлар Тапсырыс берушінің елі үшін әдетте қолайлы жағдайларда берілген Тауарларды қалыпты пайдаланған кезде конструкцияларына, материалдары мен жұмысына байланысты ақаулары болмайтындығына кепілдік береді. Тапсырыс беруші берген техникалық ерекшелікке қатаң сәйкестікте Өнім беруші дайындаған конструкцияларда, материалдарда ақау пайда болғанда, өзінің (Тапсырыс берушінің) техникалық ерекшелігінде Тапсырыс берушінің қателік жібергені үшін Өнім беруші жауапты болмайды.
30. Бұл кепілдік нақты жағдайға қарай, Тауарлардың бүкіл партиясын немесе оның бір бөлігін жеткізгеннен және оларды шартта көрсетілген соңғы межелі пунктінде қабылдап алғаннан кейін _________________ ішінде жарамды. (қажетті кепілдік мерзімі көрсетілсін)

31. Заказчик обязан оперативно уведомить Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с данной гарантией.
32. После получения подобного уведомления Поставщик как можно скорее производит ремонт или замену бракованного товара или его части без каких-либо расходов со стороны Заказчика.
33. Если Поставщик, получив уведомление, не исправит дефект(ы) в сроки, требуемые Заказчиком, Заказчик может применить необходимые санкции и меры по исправлению дефектов за счет Поставщика и без какого-либо ущерба другим правам, которыми Заказчик может обладать по договору в отношении Поставщика.
34. Оплата Поставщику за поставленные Товары будет производиться в форме и в сроки, указанные в пунктах ____ и ______ настоящего договора.
35. Цены, указанные Заказчиком в договоре, должны соответствовать ценам, указанным Поставщиком в его конкурсной заявке.
36. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки и т.д.) в документы договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
37. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для поставки любой части товаров по договору, то цена договора или график поставок, или и то и другое соответствующим образом корректируются, а в договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
38. Поставщик ни полностью, ни частично не передает кому-либо свои обязательства по настоящему договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
39. Поставщик предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного договора, если это оговорено в документах конкурсной заявки. Наличие субподрядчиков не освобождает Поставщика от материальной или другой ответственности по договору.
40. Поставка Товаров осуществляется Поставщиком в соответствии с графиком.
41. Задержка с выполнением поставки со стороны Поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него: расторжение Заказчиком договора с удержанием обеспечения исполнения договора либо выплата неустойки за несвоевременную поставку.
42. За исключением форс-мажорных условий, если Поставщик не может поставить Товары в сроки, предусмотренные договором, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках договора взыскивает неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 (ноль целых один) процентов от суммы договора при неисполнении поставщиком обязательства за каждый день просрочки либо взыскивает неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 (ноль целых один) процентов от суммы ненадлежащее исполненного обязательства за каждый день просрочки.

31. Тапсырыс беруші осы кепілдікке байланысты барлық наразылықтар туралы Өнім берушіні жазбаша түрде жедел хабардар етуге міндетті.
32. Мұндай хабарламаны алғаннан кейін Өнім беруші ақау шыққан Тауарды немесе оның бір бөлігін Тапсырыс берушінің тарапынан ешқандай шығынсыз жедел жөндейді немесе ауыстырады.
33. Егер Өнім беруші хабарламаны алып, Тапсырыс беруші талап еткен мерзімде ақау(лар)ды түзетпесе, Тапсырыс беруші ақауларды жөндеу жөніндегі қажетті санкциялар мен шараларды Өнім берушінің есебінен және шарт бойынша Тапсырыс берушінің Өнім берушіге қатысты иеленуі мүмкін басқа да құқықтарына ешқандай залалсыз қолдана алады.
34. Жеткізілген Тауарлар үшін Өнім берушіге ақы төлеу осы шарттың ____ және________ -тармақтарында көрсетілген нысанда және мерзімде жүргізілетін болады.
35. Тапсырыс берушінің шартта көрсеткен бағалары Өнім беруші өзінің конкурстық өтінімінде көрсеткен бағаларға сәйкес болуға тиіс.
36. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, шарттың құжаттарына ешқандай (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, тиеу, орау әдістері, жеткізілетін орны және т.б.) ауытқуларға немесе өзгерістерге жол берілмейді.
37. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге шарт бойынша тауарлардың кез келген бөлігін жеткізу үшін қажетті құнның немесе мерзімнің азаюына әкеп соғатын болса, шарттың бағасы немесе жеткізу кестесі немесе екеуі де тиісті түрде түзетіледі, ал шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Осы бап шеңберінде түзету жүргізуге Өнім берушінің барлық сұрау салулары Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкімді Өнім беруші алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде берілуге тиіс.
38. Өнім беруші қандай да болмасын біреуге осы шарт бойынша өзінің міндеттемелерін Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз не толық, не ішінара бермейді.
39. Егер бұл конкурстық өтінімнің құжаттарында айтылған болса, Өнім беруші Тапсырыс берушіге осы шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмесін береді. Қосалқы мердігерлердің болуы Өнім берушіні шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершіліктен босатпайды.
40. Тауарларды жеткізуді Өнім беруші кестеге сәйкес жүзеге асырады.
41. Өнім беруші тарапынан жеткізудің орындалуын кідірту оған жүктелетін мынадай санкцияларға әкеп соқтыруы мүмкін: шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұстап қала отырып, Тапсырыс берушінің шартты бұзғаны не уақтылы жеткізбегені үшін тұрақсыздық айыбын төлеу.
42. Форс-мажорлық жағдайларды қоспағанда, егер Өнім беруші шартта көзделген мерзімде Тауарды жеткізе алмаса, Тапсырыс беруші шарт шеңберіндегі өзінің басқа да құқықтарына залалсыз, өнім беруші міндеттемені орындамағанда мерзімі өткен әрбір күн үшін шарт сомасының 0,1 %-ы мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) өндіріп алады не мерзімі өткен әрбір күн үшін тиісінше орындамаған міндеттеменің 0,1 %-ы мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) өндіріп алады.

43. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий договора Заказчик может расторгнуть настоящий договор или частично, направив Поставщику письменное уведомление о неисполнении обязательств:
а) если Поставщик не может поставить часть или все Товары в срок(и), предусмотренные договором, или в течение периода продления этого договора, предоставленного Заказчиком;
б) если Поставщик не может выполнить какие-либо другие свои обязательства по договору.
44. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение договора в силу неисполнения его условий, если задержка с исполнением договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
45. Для целей настоящего договора "форс-мажор" означает событие, не подвластное контролю со стороны Поставщика, не связанное с просчетом или небрежностью Поставщика и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
46. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик незамедлительно направляет Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства по договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
47. Заказчик может в любое время расторгнуть договор, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае расторжение осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
48. Заказчик может в любое время расторгнуть договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, в котором указывается причина расторжения договора, оговариваются объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения договора.
49. Когда договор аннулируется в силу вышеуказанных обстоятельств, Поставщик требует оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по договору, на день расторжения.

43. Шарттың талаптарын бұзғаны үшін басқа қандай да бір санкцияларға залалсыз, Өнім берушіге міндеттемелерді орындамағаны туралы жазбаша хабарлама жібере отырып, Тапсырыс беруші:
а) егер Өнім беруші Тауардың бір бөлігін немесе барлығын шартта көзделген мерзім(дер)де немесе Тапсырыс беруші берген осы шартты ұзарту кезеңі ішінде жеткізе алмаса;
б) егер Өнім беруші шарт бойынша өзінің қандай да бір басқа міндеттемесін орындай алмаса, осы шартты толық немесе ішінара бұза алады.
44. Егер шарттың орындалуын кешіктіру форс-мажор мән-жайларының салдары болып табылса, Өнім беруші өзінің шарттың орындалуын қамтамасыз етуінен айырылмайды және шарт талаптарының орындалмауына байланысты тұрақсыздық айыбын төлеу немесе оны бұзу үшін жауапты болмайды.
45. Осы шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" Өнім берушінің тарапынан бақыланбайтын, Өнім берушінің қателігі немесе ұқыпсыздығына байланысты емес және күтпеген сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар әскери іс-қимылдар, табиғи немесе зілзала апаттары, індет, карантин, тауарды жеткізуге эмбарго сияқты әрекеттерді қамтиды, бірақ олармен шектелмейді.
46. Форс-мажор мән-жайлары туындаған кезде Өнім беруші Тапсырыс берушіге мұндай жағдайлар мен олардың себептері туралы тез арада жазбаша хабарлама жібереді. Егер Тапсырыс берушіден өзгеше жазбаша нұсқаулықтар түспесе, бұл қаншалықты орынды болуына қарай Өнім беруші шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындауды жалғастырады және шартты орындаудың форс-мажор мән-жайларына тәуелді емес баламалы тәсілдерін іздестіреді.
47. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлемге қабілетсіз болса, Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарламаны жібере отырып, Тапсырыс беруші шартты бұза алады. Бұл жағдайда бұзу дереу жүзеге асырылады және егер шарттың бұзылуы залал келтірмесе немесе Тапсырыс берушінің іс-қимылдар жасауға қандай да бір құқықтарын немесе оған қойылған немесе кейіннен қойылуы мүмкін санкцияларды қолдануды қозғамауы шартымен, Тапсырыс беруші Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндетті көтермейді.
48. Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, оның бұдан әрі шартты орындауы орынсыздығына байланысты Тапсырыс беруші кез келген уақытта оны бұза алады. Хабарламада Шартты бұзудың себебі көрсетіледі, күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ шарттың бұзылуы күшіне енген күн жазылады.
49. Шарт жоғарыда көрсетілген мән-жайларға байланысты күшін жойған кезде Өнім беруші шарт бұзылған күнге оны бұзуға байланысты іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы талап етеді.

50. Договор о государственных закупках может быть расторгнут на любом этапе при выявлении нарушения ограничений, предусмотренных статьей 6 Закона, а также оказании организатором государственных закупок содействия Поставщику, не предусмотренного Законом. Поставщик не имеет права требовать оплату только за те затраты, которые связаны с расторжением договора по данным основаниям.
51. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по договору или в связи с ним.
52. Если в течение 21 (двадцать один) дня после начала таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
53. При заключении договора о государственных закупках с отечественными товаропроизводителями или отечественными поставщиками услуг, договор содержит условие о предварительной оплате и полной оплате за поставку товаров либо оказание услуг. При этом срок полной оплаты не превышает тридцати календарных дней со дня исполнения обязательств по данному договору.
54. Договор о государственных закупках содержит условия уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан, таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или) таможенного законодательства Республики Казахстан.
55. При заключении договора о государственных закупках с нерезидентом Республики Казахстан допускается оформление договора о государственных закупках в предлагаемой им форме с учетом требований законодательства Республики Казахстан.
56. Договор составляется на казахском и/или русском языках. При необходимости рассмотрения договора в арбитраже рассматривается экземпляр договора на казахском и/или русском языках. Вся относящаяся к договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
57. Договор составляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
58. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
59. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
60. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.

50. Заңның 6-бабында көзделген шектеулердің бұзылуы анықталған, сондай-ақ мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы Өнім берушіге Заңда көзделмеген жәрдем көрсеткенде мемлекеттік сатып алу туралы шарт кез келген кезеңде бұзылуы мүмкін. Осы негіздер бойынша шарттың бұзылуына байланысты болған шығындар үшін ғана Өнім беруші ақы талап етуге құқығы жоқ.
51. Тапсырыс беруші мен Өнім беруші тікелей келіссөздер процесінде өздерінің арасында шарт бойынша немесе оған байланысты туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешуге бар күш-жігерін жұмсауға тиіс.
52. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күн ішінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші шарт бойынша дауды шеше алмаса, тараптардың кез келгені осы мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
53. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт отандық тауар өндірушілермен немесе отандық қызмет көрсетушілермен жасалғанда, шартта алдын ала ақы төлеу және тауарларды жеткізгені не қызметтерді көрсеткені үшін толық ақы төлеу туралы талап қамтылады. Бұл ретте толық ақы төлеу мерзімі осы шарт бойынша міндеттемелер орындалған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайды.
54. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт Қазақстан Республикасы салық заңнамасының, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасының және (немесе) Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының талаптарына сәйкес қосылған құн салығын және акциздерді төлеу талаптарын қамтиды.
55. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт Қазақстан Республикасының бейрезидентімен жасалғанда Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, мемлекеттік сатып алу туралы шартты ол ұсынған нысанда ресімдеуге жол беріледі.
56. Шарт қазақ және/немесе орыс тiлдерiнде жасалады. Шартты төрелiкте қарау қажет болғанда шарттың қазақ және/немесе орыс тiлдерiндегi данасы қаралады. Шартқа қатысты барлық хат алмасу және тараптар алмасатын басқа құжаттама осы талаптарға сәйкес болуға тиiс.
57. Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалады.
58. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын бере отырып, хат, жеделхат, телекс немесе факс түрінде жөнелтіледі.
59. Хабарлама, күндердің қайсысы кеш болуына қарай, жеткізілгеннен кейін немесе күшіне ену көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) күшіне енеді.
60. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төленуге жатады.

61. Поставщик обязан внести обеспечение исполнения договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации.
62. Поставщик обязуется обеспечить местное содержание согласно конкурсной заявке (при его наличии).
63. Поставщик обязуется представлять сертификат о происхождении товара формы CT-KZ на всю (все) партию (партии) поставляемого товара.
64. Настоящим договором могут быть предусмотрены иные штрафные санкции, согласованные Заказчиком и Поставщиком в установленном порядке, либо иные условия, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
65. Настоящий договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (для государственных органов и государственных учреждений) и после внесения Поставщиком обеспечения исполнения договора, указанных в пункте 121 Правил.
66. Aдреса и реквизиты Сторон:
Заказчик
_________________________
(полное наименование)
_________________________
_________________________
(адрес)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
_________________________
(подпись)
"___" ____________ ____ года
МП.
Поставщик
_________________________
(полное наименование)
_________________________
_________________________
(адрес)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
_________________________
(подпись)
"___" ___________ ____ года
МП.
Дата регистрации в территориальном органе казначейства (для государственных органов и государственных учреждений):
____________________________________________________________________________________
Настоящий типовой договор о государственных закупках товаров регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Поставщиком в процессе осуществления Заказчиком государственных закупок товаров. Заказчик, используя настоящий договор, разрабатывает на основании итогов государственных закупок свой окончательный проект договора о государственных закупках товаров. При этом любые вносимые в настоящий договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, в том числе по государственным закупкам, конкурсной документации Заказчика, конкурсной заявке поставщика и протоколу об итогах конкурса. Выделенные в настоящем договоре курсивом разъяснения должны заполняться Заказчиком.
_____________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года № 953
Приложение 5
к Правилам осуществления
государственных закупок с
применением особого порядка
Типовой договор о государственных закупках работ
_______________________________________ "___" _______________ _________ года
(Место нахождения)
_______________________________________________________, именуемый (ое)(ая)
(полное наименование заказчика)
в дальнейшем заказчик, в лице
____________________________________________________________________
_________________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица)
с одной стороны и ________________________________________________________,
(полное наименование поставщика - победителя конкурса)
именуемый (ое)(ая) в дальнейшем поставщик, в лице ___________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица)
действующего на основании ________________________________________________,
(Устава, Положения и т.п.)
с другой стороны, на основании Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон) и итогов государственных закупок (способом конкурса, ценовых предложений, одного источника), прошедшего _________________ "___" _________ _______ году заключили настоящий Договор о государственных закупках (далее – договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

61. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді конкурстық құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда енгізуге міндетті.
62. Өнім беруші жергілікті қамтуды (ол бар болса) конкурстық өтінімге сәйкес қамтамасыз етуге міндеттенеді.
63. Өнім беруші жеткізілетін тауардың бүкіл (барлық) партиясына (партияларына) тауардың шығарылған жері туралы CT-KZ нысанындағы сертификатты ұсынуға міндеттенеді.
64. Осы шартта Тапсырыс беруші мен Өнім беруші белгіленген тәртіппен келісілген өзге де айыппұл санкциялары не Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де талаптар көзделуі мүмкін.
65. Осы шарт Тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін) тіркегеннен кейін және Өнім беруші Қағидалардың 121-тармағында көрсетілген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
66. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері:
Тапсырыс беруші      Өнім беруші
___________________________   ________________________
(толық атауы)               (толық атауы)
____________________________   ________________________
_____________________________   ________________________
(мекенжайы)                   (мекенжайы)
_____________________________   ________________________
(телефоны, факсі)           (телефоны, факсі)
____________________________   ________________________
(Т.A.Ә. (бар болса))        (Т.A.Ә. (бар болса))
_____________________________   ________________________
(қолы)                       (қолы)
________жылғы "__"__________ ________жылғы "__" ______
М.О.                             М.О
Aумақтық қазынашылық органында тіркелген күні (мемлекеттік органдар мен мекемелер үшін):
______________________________________________________________________
Осы Тауарларды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт Тапсырыс берушінің тауарларды мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыруы процесінде Тапсырыс беруші мен Мердігер арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Осы шартты пайдалана отырып, Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу қорытындылары негізінде өзінің тауарларды мемлекеттік сатып алу туралы шартының түпкілікті жобасын әзірлейді. Бұл ретте осы шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының, оның ішінде мемлекеттік сатып алу жөніндегі заңнамасына, Тапсырыс берушінің конкурстық құжаттамасына, Өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтініміне және Конкурс қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес болуға тиіс. Осы шартта курсивпен бөліп көрсетілген түсіндірулерді Тапсырыс беруші толтыруға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 953 қаулысына
3-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана
отырып, мемлекеттік сатып
алуды жүзеге асыру
қағидаларына
5-қосымша
Жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт
_____________________________________________________________________
жылғы "___"__________ (орналасқан жері)
Бұдан әрі тапсырыс беруші деп аталатын _________________________________
____________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы)
атынан_______________________________________________________________,
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) бір тараптан және бұдан әрі өнім беруші деп аталатын ___________________________________________
атынан ______________________________________________________________
(өнім беруші - конкурс жеңімпазының толық атауы)
_____________________________________________________________________
негізінде әрекет ететін (Жарғының, Ереженің және т.б.)
_____________________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
екінші тараптан "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) және ___жылғы "__"_______ өткен _______ (конкурс, баға ұсыныстары, бір көзден алу тәсілімен) мемлекеттік сатып алу қорытындыларының негізінде осы Мемлекеттік сатып алу туралы шартты (бұдан әрі – шарт) жасасты және мына төмендегі келісімге келді:

1. Организатор государственных закупок – (указать наименование организатора государственных закупок) объявил государственные закупки (краткое описание работ) для Заказчика и принял конкурсную заявку подрядчика на выполнение этих работ на сумму в размере (указать сумму цифрами и прописью) (далее – цена договора).
2. Работы выполняются по проекту (название проекта, наименование и местонахождение объекта) _____________________________
Генеральный проектировщик (наименование организации и адрес) _________
3. В данном договоре нижеперечисленные понятия имеют следующее толкование:
1) заказчик – государственные органы, государственные учреждения, а также государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица;
2) "генеральный подрядчик" (далее – подрядчик) – юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним договоре о государственных закупках, а также консорциум;
3) "субподрядчик (соисполнитель)" – лицо или организация, имеющие договор и (или) соглашение с Подрядчиком на выполнение части работ по договору на участке (объекте);
4) "технадзор" – лицо, назначенное Заказчиком и сообщенное Подрядчику осуществлять контроль по выполнению Подрядчиком подрядных работ в соответствии с условиями договора;
5) "объект" – здание, сооружение, определенные организатором государственных закупок как подлежащие строительству, реконструкции и передаваемые Подрядчиком Заказчику в виде, предусмотренном договором;
6) "участок" – территория, отведенная для строительства Объекта или производства работ;
7) "цена договора" – общая сумма договора, указанная Подрядчиком в его конкурсной заявке и принятой Заказчиком;
8) "договор" – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Подрядчиком в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках" и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан на строительство зданий и сооружений и ремонтно-строительные работы. Все дополнения и изменения в договоре после его подписания могут быть сделаны путем принятия изменения. Договор не истолковывается таким образом, чтобы создавать какие-либо договорные отношения между Проектировщиком и Подрядчиком, Заказчиками и Субподрядчиками;
9) "временные сооружения" – все временные здания и сооружения, необходимые для строительства и ремонта Объекта, которые возводятся, устанавливаются и убираются Подрядчиком после завершения строительства Объекта;

1. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы – (мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының атауын көрсету керек) тапсырыс беруші үшін осы жұмыстарды мемлекеттік сатып алуды (жұмыстардың қысқаша сипаттамасы) жариялады және оларды орындауға сомасы (сомасын сандармен және жазумен көрсету керек) (бұдан әрі – шарттың бағасы) мөлшерінде мердігердің конкурсқа қатысуға өтінімін қабылдады.
2. Жұмыстар Жоба бойынша орындалады (Жобаның аты, объектінің атауы мен орналасқан жері) ____________________________________________________________
Бас жобалаушы (ұйымның атауы мен мекенжайы)
_____________________________________________________________________.
3. Осы шартта төменде келтірілген ұғымдар мынадай түсіндірмені білдіретін болады:
1) "тапсырыс беруші" – мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар;
2) "бас мердігер" (бұдан әрі – мердігер) – тапсырыс берушімен жасалған мемлекеттік сатып алу туралы шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлға, сондай-ақ консорциум;
3) "қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы)" – шарт бойынша учаскеде (объектіде) жұмыстардың бір бөлігін орындауға мердігермен шарты және (немесе) келісімі бар тұлға немесе ұйым;
4) "техникалық қадағалаушы" – тапсырыс беруші тағайындаған және мердігерлік жұмыстарды мердігердің шарт талаптарына сәйкес орындауы жөніндегі бақылауды жүзеге асыруға мердігерге хабарланған тұлға;
5) "объект" – мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушымен салуға, реконструкциялауға жататын ретінде айқындалған және шартта көзделген түрде мердігермен тапсырыс берушіге берілетін ғимарат, құрылыс;
6) "учаске" – объект салу немесе жұмыстарды жүргізу үшін бөлінген аумақты білдіреді;
7) "шарт бағасы" – мердігер өзінің конкурстық өтінімінде көрсеткен және тапсырыс беруші қабылдаған шарттың жалпы сомасы;
8) "шарт" – "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес тапсырыс беруші мен мердігердің арасында ғимараттар мен құрылыстарды салуға және жөндеу-құрылыс жұмыстарына жасалған азаматтық-құқықтық шарт. Қол қойылғаннан кейін шарттағы барлық өзгерістер мен толықтырулар өзгерістер қабылдау жолымен жасалуы мүмкін. Шарт жобалаушы мен мердігер, тапсырыс берушілер мен қосалқы мердігерлер арасында қандай да бір шарттық қатынастар жасайтындай етіп түсіндірілмейді;
9) "уақытша құрылыстар" – объектіні салу мен жөндеу үшін қажетті, тұрғызылатын, орнатылатын және объектіні салуды аяқтағаннан кейін мердігер алып тастайтын барлық уақытша ғимараттар мен құрылыстар;

10) "материалы" – все расходные материалы, которые Подрядчик и Субподрядчик используют для строительства Объекта;
11) "оборудование" – все машины и механизмы Подрядчика и Субподрядчика, которые временно находятся на участке для строительства Объекта;
12) "срок продолжительности строительства" – срок, в течение которого Подрядчик завершает строительство Объекта;
13) "дни" – календарные дни, "месяцы" – календарные месяцы;
14) "изменения" – изменения, данные Заказчиком после подписания договора;
15) "дефект" – часть работ, выполненных с нарушениями условий договора;
16) "период устранения недоделок и дефектов" – период устранения недоделок и дефектов, обнаруженных в процессе проверок выполнения работ.
4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий договор;
2) предмет договора/перечень закупаемых работ;
3) техническая спецификация;
4) проектно-сметная документация/рабочие чертежи: (указать номера чертежей и их документы);
5) прочие документы: (указать дополнительные документы, которые Заказчик хочет внести в документы договора).
5. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора.
Поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения исполнения договора:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет Заказчика либо на счет, предусмотренный бюджетным законодательством Республики Казахстан для заказчиков, являющихся государственными органами и государственными учреждениями;
2) банковская гарантия;
3) договор страхования гражданско-правовой ответственности поставщика, заключаемый в соответствии с подпунктом 3) пункта 11 статьи 43 Закона.
6. Не допускается совершение Поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору. Не допускается использование Заказчиком гарантийного денежного взноса, внесенного Поставщиком, на цели, не предусмотренные Законом.
7. Договор о государственных закупках на срок более одного финансового года может быть заключен государственными органами, государственными учреждениями и государственными предприятиями на праве оперативного управления при приобретении работ со сроком их завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), предусмотренном в проектно-сметной документации, прошедшей государственную экспертизу.
При этом заключение договоров о государственных закупках со сроком действия более одного финансового года допускается только с поставщиками, определенными по итогам государственных закупок, проведенных на конкурентной основе.
Государственные предприятия на праве хозяйственного ведения, а также юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица могут заключить долгосрочный договор о государственных закупках работ, необходимых для выполнения мероприятия со сроком завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), установленном в плане развития (бизнес-плане), утвержденном органом управления или высшим органом указанных лиц.

10) "материалдар" – объектіні салу үшін мердігер мен қосалқы мердігер пайдаланатын барлық шығыс материалдар;
11) "жабдық" – мердігер мен қосалқы мердігердің объектіні салу үшін учаскеде уақытша тұрған барлық машиналар мен тетіктер;
12) "құрылыстың ұзақтық мерзімі" – мердігер объектіні салуды аяқтауға тиіс мерзім;
13) "күндер" – күнтізбелік күндер, "айлар" – күнтізбелік айлар;
14) "өзгерістер" – тапсырыс беруші шартқа қол қойылғаннан кейін берген өзгерістер;
15) "ақау" – жұмыстардың шарт талаптарын бұзып орындалған бөлігі;
16) "кемшіліктер мен ақауларды жою кезеңі" – жұмыстардың орындалуын тексеру процесінде табылған кемшіліктер мен ақауларды жою кезеңі.
4. Төменде тізбеленген құжаттар мен оларда айтылған талаптар осы шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы шарт;
2) шарттың нысанасы/сатып алынатын жұмыстардың тізбесі;
3) техникалық ерекшелік;
4) жобалау-сметалық құжаттама/жұмыс сызбалары (сызбалардың нөмірлері мен олардың күндерін көрсету керек);
5) өзге құжаттар (тапсырыс беруші шарттың құжаттарына енгізгісі келетін қосымша құжаттарды көрсету керек).
5. Өнiм берушi шарттың орындалуын қамтамасыз етудi шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде енгiзеді. Өнiм берушi шарттың орындалуын қамтамасыз етудiң мынадай түрлерiнiң бірін таңдайды:
1) тапсырыс берушінің банк шотына не мемлекеттік органдар және мемлекеттік мекемелер болып табылатын тапсырыс берушілер үшін Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген шотқа енгізілетін кепілді ақшалай жарна;
2) банк кепілдігі;
3) Заңның 43-бабы 11-тармағының 3) тармақшасына сәйкес жасалатын өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты.
6. Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғалардың енгізілген кепілдік ақшалай жарнасына тұтастай не бір бөлігіне талап қою құқығының туындауына әкеп соғатын іс-қимыл жасауына жол берілмейді. Өнім беруші енгізген кепілдік ақшалай жарнаны тапсырыс берушінің Заңда көзделмеген мақсатқа пайдалануына жол берілмейді.
7. Мемлекеттік сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамада оларды аяқтау мерзімі келесі (кейінгі) қаржылық жылы (жылдары) көзделген жұмыстарды сатып алғанда мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер және жедел басқару құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар мемлекеттік сатып алу шартын бір қаржы жылынан астам мерзімге жасауы мүмкін.
Бұл ретте қолданылу мерзімі бір қаржы жылынан астам мемлекеттік сатып алу туралы мұндай шарттарды бәсекелестік негізінде өткізілген мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша анықталған өнім берушілермен ғана жасасуға рұқсат етіледі.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар, сондай-ақ дауыс беретін акцияларының елу және одан көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар көрсетілген тұлғалардың басқару органы немесе жоғары органы бекіткен даму жоспарында (бизнес-жоспарында) оларды аяқтау мерзімі келесі (кейінгі) қаржы жылына (жылдарына) белгіленген іс-шараларды орындау үшін қажетті жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы ұзақ мерзімді шарт жасасуы мүмкін.

8. Подрядчик обязуется обеспечить выполнение всех работ, предусмотренных настоящим договором.
9. Договор о государственных закупках содержит условия уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан, таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или) таможенного законодательства Республики Казахстан.
10. При заключении договора о государственных закупках с нерезидентом Республики Казахстан допускается оформление договора о государственных закупках в предлагаемой им форме с учетом требований законодательства Республики Казахстан.
11. Договор составляется на казахском и/или русском языках. При необходимости рассмотрения договора в арбитраже рассматривается экземпляр договора на казахском и/или русском языках. Вся относящаяся к договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
12. Договор о государственных закупках предусматривает условия внесения изменений в договор о государственных закупках в случаях, предусмотренных Законом.
Не допускается вносить в проект либо заключенный договор о государственных закупках изменения, которые могут изменить содержание условий проведенных государственных закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по основаниям, не предусмотренным пунктами 1 и 2 статьи 45 Закона.
13. Официальное общение между Заказчиком и Подрядчиком, которое касается вопросов строительства Объекта, имеет силу только в письменном виде.
14. Генеральный подрядчик предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного договора.
15. Подрядчик может заключать договоры с субподрядными организациями в объеме не более одной второй от общего объема работ (цены подряда) и не может передавать договор третьему лицу без письменного разрешения Заказчика. Наличие субподрядчиков не меняет условия договора между Заказчиком и Подрядчиком.
16. При наличии на участке субподрядчиков Подрядчик координирует свои работы с ними.
17. Заказчик передает Подрядчику проектно-сметную документацию на строительство (ремонт, реконструкцию) объекта. (При проведении конкурса по государственным закупкам на условии строительства "под ключ" данное условие должно быть оговорено в данном договоре).
18. Подрядчик нанимает на ключевые должности работников, указанных в сведениях о квалификации. При замене этих лиц на других Подрядчик получает согласие Заказчика на такую замену. Квалификация новых работников должна быть равна или выше квалификации работников, перечисленных в сведениях о квалификации.

8. Мердігер осы шартта көзделген барлық жұмыстардың орындалуын қамтамасыз етуге міндеттенеді.
9. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт Қазақстан Республикасы салық заңнамасының, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасының және (немесе) Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының талаптарына сәйкес қосылған құн салығын және акциздерді төлеу шарттарын қамтиды.
10. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт Қазақстан Республикасының бейрезидентімен жасалғанда мемлекеттік сатып алу туралы шартты Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, ол ұсынған нысанда ресімдеуге жол беріледі.
11. Шарт қазақ және/немесе орыс тiлдерiнде жасалады. Шартты төрелiкте қарау қажет болғанда шарттың қазақ және/немесе орыс тiлдерiндегi данасы қаралады. Шартқа қатысты барлық хат алмасу және тараптар алмасатын басқа құжаттама осы талаптарға сәйкес болуға тиiс.
12. Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт Заңда көзделген жағдайларда мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа өзгерiстер енгiзу талаптарын көздейді.
Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың жобасына не жасалған шартқа өткізілген мемлекеттiк сатып алу шарттарының мазмұнын және (немесе) өнiм берушiні таңдау үшiн негiз болған ұсынысын өзгертетiн өзгерiстердi Заңның 45-бабының 1 және 2-тармақтарында көзделмеген негiздер бойынша енгiзуге жол берiлмейдi.
13. Объектіні салу мәселелеріне қатысты тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы ресми қатынастың жазбаша түрде ғана күші болады.
14. Бас мердігер тапсырыс берушіге аталған шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттарының көшірмелерін береді.
15. Мердігер қосалқы мердігер ұйымдармен жұмыстардың жалпы көлемінің (мердігерлік бағасының) екіден бір бөлігінен аспайтын көлемінде ғана шарт жасаса алады және тапсырыс берушінің жазбаша рұқсатынсыз шартты үшінші тұлғаға бере алмайды. Қосалқы мердігерлердің болуы тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы шарттың талаптарын өзгертпейді.
16. Учаскеде қосалқы мердігерлер бар болса, мердігер өзінің жұмыстарын олармен үйлестіріп отырады.
17. Тапсырыс беруші мердігерге объектінің құрылысын салуға (жөндеуге, реконструкциялауға) жобалау-сметалық құжаттаманы береді (мемлекеттік сатып алу бойынша конкурс құрылысты "дайын тапсыру" шартымен өткізілген кезде бұл талап осы шартта ескерілуге тиіс).
18. Мердігер негізгі лауазымдарға біліктілік туралы мәліметтерде көрсетілген қызметкерлерді жалдайды. Бұл тұлғаларды басқалармен алмастырған кезде мердігер мұндай алмастыруға тапсырыс берушінің келісімін алады. Жаңа қызметкерлердің біліктілігі біліктілік туралы мәліметтерде тізбеленген қызметкерлердің біліктілігіне тең немесе одан жоғары болуға тиіс.

19. Если Заказчик просит Подрядчика отстранить от выполнения работ на Объекте лицо, являющееся работником Подрядчика или субподрядчика, указывая при этом причины, Подрядчик обязан удалить это лицо со строительного объекта в течение 72 часов, после чего данное лицо не должно иметь никаких связей с выполнением работ по данному договору.
20. Подрядчик несет ответственность за весь риск, который связан с убытками или нанесением ущерба имуществу Заказчика, собственности и здоровью своих работников, а также гибелью своих работников, и возникающий в течение и вследствие выполнения договора.
21. Заказчик несет ответственность за исключительные виды риска, а именно: риск войны, восстаний, революции, гражданской войны, бунтов, беспорядков (если в них участвуют работники Заказчика). Риском Заказчика также являются обнаруженные Подрядчиком и не указанные в конкурсной документации заражения почвы токсичными и взрывчатыми веществами и если эти обнаружения непосредственно влияют на выполнение работ.
22. Подрядчик обеспечивает страховое покрытие на имя Заказчика на период от Даты начала работ до полного окончания работ, включая период устранения дефектов.
Объекты страхования и суммы _______________________________________________
(страхование поставки оборудования, страхования людей и т.д.)
23. Страховые полисы и сертификаты должны быть предоставлены подрядчиком заказчику для утверждения до даты начала работ.
24. Если Подрядчик не представляет требуемые сертификаты, Заказчик может произвести страхование, которое обеспечивает Подрядчик, и удержать эти расходы из стоимости договора.
25. Никакие изменения условий страхования Подрядчик не может делать без согласия Заказчика.
26. Обе стороны должны соблюдать все условия страховых полисов.
27. Каждая из сторон несет ответственность за убытки, расходы и иски по убыткам, нанесение ущерба здоровью и гибели людей, которые явились результатом их совместных действий или упущений, и возмещает их другой стороне.
28. Подрядчик полностью отвечает за технику безопасности производства работ на Объекте.
29. Заказчик разрешает Подрядчику пользоваться всем Участком, отведенным под строительство Объекта. Если часть Участка под строительство не передана к Дате передачи Участка, и по этой причине задерживается выполнение работ, то в этом случае Заказчик продлевает срок окончания работ на срок задержки передачи этого Участка.

19. Егер тапсырыс беруші себептерін көрсете отырып, мердігерден Мердігердің немесе қосалқы мердігердің қызметкері болып табылатын тұлғаны Объектідегі жұмыстарды орындаудан шеттетуді сұрайтын болса, мердігер бұл тұлғаны 72 сағат ішінде құрылыс объектісінен шығаруға міндетті, одан кейін осы шарт бойынша жұмыстарды орындаумен бұл тұлғаның ешқандай байланысы болмауға тиіс.
20. Мердігер тапсырыс берушінің мүлкіне, меншігіне шығын немесе залал келтірумен және өз қызметкерлерінің денсаулығына, сондай-ақ өз қызметкерлерінің мерт болуымен байланысты және шартты орындау ағымында және салдарынан туындайтын барлық тәуекел үшін жауапты болады.
21. Тапсырыс беруші тәуекелдің ерекше түрлері үшін, атап айтқанда: соғыс, көтеріліс, революция, азаматтық соғыс, бүлік, тәртіпсіздіктер (егер оған Тапсырыс берушінің қызметкерлері қатысса) тәуекелі үшін жауапты болады. Мердігер тапқан және конкурстық құжаттамада көрсетілмеген топырақтың уытты және жарылғыш заттармен улануы және егер осы табылғандар жұмыстарды орындауға тікелей әсер ететін болса, тапсырыс берушінің тәуекелі болып табылады.
22. Мердігер ақауларды жою кезеңін қоса алғанда, жұмыстар басталған күннен бастап жұмыстар толық аяқталғанға дейінгі кезеңге тапсырыс берушінің атына сақтандыру өтемін қамтамасыз етеді.
Сақтандыру объектілері және сомасы_______________________________________
(жабдықтар беруді сақтандыру, адамдарды және т.б. сақтандыру)
23. Мердігер сақтандыру полистері мен сертификаттарын бекіту үшін тапсырыс берушіге жұмыстар басталатын күнге дейін ұсынуға тиіс.
24. Егер мердігер талап етілетін сертификаттарды ұсынбаса, тапсырыс беруші Мердігер қамтамасыз ететін сақтандыруды жүргізуіне және бұл шығыстарды шарттың құнынан ұстап қалуына болады.
25. Мердігер тапсырыс берушінің келісімінсіз сақтандыру шарттарына ешқандай өзгеріс жасай алмайды.
26. Екі тарап та сақтандыру полистерінің барлық шарттарын сақтауға тиіс.
27. Тараптардың әрқайсысы өздерінің бірлескен іс-қимылының немесе кемшіліктерінің нәтижелері болып табылған шығындар, шығыстар және шығындар бойынша қуынымдар, адамдардың денсаулығына келтірілген залал мен олардың өлімі үшін жауапты болады және екінші тарапқа оларды өтейді.
28. Мердігер объектідегі жұмыстар өндірісінің қауіпсіздік техникасы үшін толығымен жауапты болады.
29. Тапсырыс беруші мердігерге объектіні салуға бөлінген учаскені толық пайдалануға рұқсат етеді. Егер учаске берілетін күнге құрылысқа берілген учаскенің бір бөлігі берілмеген болса және осы себеппен жұмыстардың орындалуы кідірсе, онда бұл жағдайда тапсырыс беруші жұмыстарды аяқтау мерзімін осы учаскені беру кідіртілген мерзімге ұзартады.

30. Заказчик или его уполномоченное лицо, а также разработчики проектно-сметной документации всегда имеют доступ к Участку или любому другому месту, где выполняются или будут выполняться работы по договору.
31. Заказчик и Подрядчик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по договору или в связи с ним.
32. Если в течение 21 (двадцать один) дня после начала таких неофициальных переговоров Заказчик и Поставщик не могут мирным путем разрешить спор по договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
33. Если Подрядчик не выполняет свои обязательства по исправлению работ, выполненных с нарушением требований договорных документов, а также, если Подрядчик оказывается неспособным выполнить работу до конца в соответствии с проектно-сметной документацией, Заказчик письменным предписанием может отдать распоряжение Подрядчику об остановке работ в целом или ее части до устранения причин остановки.
34. Если Подрядчик не может или не хочет исправить работу (привести ее в соответствие с проектно-сметной документацией) и не отвечает письменно или действиями в течение семи дней после получения письменного замечания об этом от Заказчика, Заказчик по истечении указанного семидневного срока повторно направляет свое требование. Если Подрядчик в течение следующего семидневного срока оказывается не в состоянии исправить указанные дефекты, Заказчик может, не отказываясь от своего права на применение других методов воздействия, выполнить эту работу своими силами. В таких случаях издается соответствующий приказ об изменениях, на основании которого из суммы уже подлежащей к выплате Подрядчику, вычитается стоимость корректировки указанных Дефектов, включая компенсации вынужденных затрат Заказчика за дополнительные услуги. Если суммы, подлежащие выплате Подрядчику, недостаточны для покрытия указанных расходов, Подрядчик обязан выплатить Заказчику разницу из своих средств.
35. Подрядчик в течение срока _________________ представляет Заказчику на утверждение график производства работ, где излагаются порядок и сроки выполнения работ по строительству Объекта, а также график производства выплат со стороны Заказчика в соответствии с его конкурсной заявкой.
36. Заказчик продлевает срок выполнения работ, если имеют место форс-мажорные обстоятельства или отклонения, предложенные им, требуются дополнительные сроки для выполнения работ, а также если в процессе выполнения работ были выявлены скрытые дефекты, требующие дополнительных трудовых затрат. При этом Подрядчик письменно уведомляет Заказчика в соответствии с процедурой, предусмотренной гражданским законодательством.

30. Тапсырыс беруші немесе оның уәкілетті тұлғасы, сондай-ақ жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеушілер учаскеге немесе шарт бойынша жұмыстар орындалып жатқан немесе орындалатын кез келген басқа орынға әрқашан кіре алады.
31. Тапсырыс беруші мен мердігер шарт бойынша немесе оған байланысты өздерінің арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге барлық күш-жігерін салуға тиіс.
32. Егер тапсырыс беруші мен өнім беруші осындай бейресми келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күн ішінде шарт бойынша дауды бейбіт жолмен шеше алмаса, тараптардың кез келгені осы мәселенің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешілуін талап ете алады.
33. Егер мердігер шарттық құжаттардың талаптарын бұзып орындалған жұмыстарды түзету жөніндегі өз міндеттемелерін орындамаса, сондай-ақ егер мердігер жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес жұмысты соңына дейін орындауға қабілетсіз болып шықса, тапсырыс беруші жазбаша нұсқамамен мердігерге жұмыстарды тұтастай немесе тоқтап қалу себептерін жойғанға дейін бір бөлігін тоқтату туралы нұсқау бере алады.
34. Егер мердігер жұмысты түзете алмаса немесе түзеткісі келмесе (оны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестендіру) және тапсырыс берушіден бұл туралы жазбаша ескерту алғаннан кейін жеті күн ішінде жазбаша немесе әрекетімен жауап бермесе, тапсырыс беруші көрсетілген жеті күн мерзім өткеннен кейін өзінің талабын қайта жолдайды. Егер мердігер келесі жеті күндік мерзім ішінде көрсетілген ақауларды түзетуге жағдайы болмаса, тапсырыс беруші өзінің басқаша ықпал ету әдістерін қолдану құқығынан бас тартпастан, осы жұмысты өз күшімен орындауы мүмкін. Мұндай жағдайларда өзгерістер туралы тиісті бұйрық шығарылады, оның негізінде мердігерге төленуге тиіс сомадан Тапсырыс берушінің қосымша қызметтер үшін мәжбүрлі шығындарын өтеуді қоса алғанда, көрсетілген ақауларды түзету құны шегеріледі. Егер мердігерге төленуге тиіс сома көрсетілген шығыстарды жабу үшін жеткіліксіз болса, мердігер тапсырыс берушіге айырманы өз қаражатынан төлеуге міндетті.
35. Мердігер_____________________ мерзім ішінде тапсырыс берушіге объектіні салу бойынша жұмыстарды орындау тәртібі мен мерзімі, сондай-ақ тапсырыс беруші тарапынан өзінің конкурстық өтініміне сәйкес төлемдерді жүргізу кестесі баяндалған жұмыстардың өндіріс кестесін бекітуге ұсынады.
36. Егер форс-мажор мән-жайлары орын алса немесе ол ұсынған ауытқулар жұмыстарды орындау үшін қосымша мерзімдер талап етсе, сондай-ақ егер жұмыстарды орындау процесінде қосымша еңбек шығындарын талап ететін жасырын ақаулар анықталған жағдайларда тапсырыс беруші жұмыстарды орындау мерзімін ұзартады. Бұл ретте мердігер азаматтық заңнамада көрсетілген рәсімге сәйкес тапсырыс берушіні жазбаша хабардар етеді.

37. Подрядчик обязан контролировать и направлять работу, используя знания и все имеющиеся возможности. Подрядчик несет полную ответственность и осуществляет контроль за средствами, методами, техникой, последовательностью и качеством выполнения работ, а также координацией всех работ по договору.
38. Подрядчик несет ответственность перед Заказчиком за действия и упущения своих работников, субподрядчика(ов), работников и доверенных лиц субподрядчика(ов), а также других лиц, выполняющих части работ в рамках договора, на основании договора с Подрядчиком.
39. Заказчик может провести испытание, чтобы проверить работу или конструкцию. Если после проверки окажется, что проверенная работа или конструкция дефектные, Подрядчик исправляет дефект работ и (или) заменяет конструкцию.
40. Заказчик письменно уведомляет Подрядчика о любых обнаруженных Дефектах с указанием срока их исправления.
41. Получив уведомление о Дефектах, Подрядчик обязан устранить его в течение периода времени, указанного Заказчиком.
42. Форма оплаты __________________________________________________________
(перечисление, за наличный расчет, и т.д.)
43. Виды и сроки выплат ____________________________________________________
(указать, как будут произведены выплаты и сроки их выплаты: авансовый платеж,
текущие выплаты, окончательная оплата)
44. Необходимые документы, предшествующие оплате: __________________________
(счет-фактура или акт приемки-передачи выполненных работ или т.п.)
45. Заказчик может произвести авансовый платеж (предоплату) Подрядчику в сумме _________. Подрядчик использует выплаченный аванс только на оплату материалов, оборудования и заработную плату, требуемую для выполнения работ по настоящему договору.
46. При осуществлении Заказчиком авансовых платежей ежемесячные платежи корректируются с вычетом сумм авансовых платежей в размерах пропорционально объемам выполненных работ ______________.
Срок платежей ____________.
47. Если Заказчик не выплачивает Подрядчику причитающуюся ему сумму в сроки, указанные в договоре, то в этих случаях он выплачивает Подрядчику неустойку по задержанным платежам в размере 0,1 % от причитающейся суммы __________ за каждый день просрочки. Оплата неустойки производится вместе со следующим платежом. Процент неустойки начисляется с даты, когда произведется платеж, и заканчивается датой, когда был произведен последний платеж.
48. Следующие события влекут за собой изменение сроков продолжительности работ или денежные компенсации Подрядчику:

37. Мердігер білімін және қолда бар барлық мүмкіндіктерін пайдалана отырып, жұмысты бақылап және бағыттап отыруға міндетті. Мердігер құралдар, әдістер, техника, дәйектілік және жұмыстардың орындалу сапасы, сондай-ақ шарт бойынша барлық жұмыстарды үйлестіру үшін толығымен жауапты болады және бақылауды жүзеге асырады.
38. Мердігер тапсырыс берушінің алдында өз қызметкерлерінің, қосалқы мердігер(лер)дің, қосалқы мердігер(лер)дің қызметкерлері мен сенім білдірілген тұлғаларының, сондай-ақ мердігермен шарт негізінде шарт шеңберіндегі жұмыстардың бір бөлігін орындайтын басқа да тұлғалардың іс-әрекеті мен кемшіліктері үшін жауапты болады.
39. Тапсырыс беруші жұмысты немесе конструкцияны тексеру үшін сынақ жүргізе алады. Егер тексеруден кейін тексерілген жұмыс немесе конструкция ақаулы болып шықса, мердігер жұмыстардың ақауын түзетеді және (немесе) конструкцияны алмастырады.
40. Тапсырыс беруші табылған кез келген ақаулар туралы ақауларды түзету мерзімін көрсете отырып, мердігерді жазбаша түрде хабардар етеді.
41. Мердігер ақаулар туралы хабарламаны алып, ақауды тапсырыс беруші көрсеткен уақыт кезеңі ішінде жоюға міндетті.
42. Aқы төлеу нысаны_________________________________________________
(аудару, қолма-қол есеп айырысу және т.б.)
43. Төлемдердің түрлері мен мерзімі_____________________________________
(төлемдердің қалай жүргізілетінін және төлеу мерзімін көрсету керек:
аванстық төлем, ағымдағы төлемдер, соңғы төлемақы)
44. Aқы төлеу алдындағы қажетті құжаттар:________________________________
(шот-фактура немесе орындалған жұмыстарды қабылдап алу-беру актісі немесе т.б.)
45. Тапсырыс беруші мердігерге ___ сомасында аванстық төлем (алдын ала төлем) жүргізуі мүмкін. Мердігер төленген авансты осы шарт бойынша жұмыстарды орындау үшін талап етілетін материалдарға, жабдықтар мен еңбекақы төлеуге ғана пайдаланады.
46. Тапсырыс беруші аванстық төлемдерді жүзеге асырғанда, ай сайынғы төлемдер орындалған жұмыстардың көлеміне тепе-тең __________ мөлшерде аванстық төлемдердің сомасын шегере отырып түзетіледі.
Төлем мерзімі _____________.
47. Егер Тапсырыс беруші мердігерге тиесілі соманы шартта көрсетілген мерзімде төлемесе, онда бұл жағдайда ол мердігерге мерзімі өткен әрбір күн үшін тиесілі сомасының 0,1%-ы мөлшерінде кідіртілген төлемдер бойынша тұрақсыздық айыбын төлейді. Тұрақсыздық айыбы келесі төлеммен бірге жүргізіледі. Тұрақсыздық айыбының пайызы төлем жүргізілуге тиіс болған күннен бастап есептеледі және соңғы төлем жүргізілген күнмен аяқталады.
48. Мынадай оқиғалар жұмыстардың ұзақтық мерзімін өзгертуге немесе Мердігерге ақшалай өтемақы төлеуге алып келеді:

1) Заказчик не разрешает пользоваться всеми участками Объекта, что задерживает выполнение работ (в этом случае Заказчик обязан продлить срок выполнения работ по настоящему договору);
2) Заказчик дает Подрядчику указание на остановку работ для проведения испытаний, не запланированных договором (если данные испытания не указывают на какие-либо Дефекты, то время остановки работ для проведения испытания добавляются к договорному сроку выполнения работ);
3) задерживается авансовый платеж;
4) при наличии на Объекте нескольких подрядчиков составленный Заказчиком график работ для других подрядчиков негативно влияет на сроки выполнения работ Подрядчика по данному договору.
Сумма компенсаций согласовывается с подрядчиком.
49. Денежная компенсация будет выплачена Подрядчику только после завершения всех работ и устранения перечня недоделок и Дефектов.
50. Подрядчик гарантирует Заказчику, что материалы и оборудование, поставляемые по договору, будут соответствовать техническим спецификациям и проектно-сметной документации, что работа будет выполнена без дефектов, снижающих ее качество до уровня, не соответствующего требованиям проектно-сметной документации. Работа, не соответствующая этим требованиям, в том числе содержащая недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения, признается дефектной. В гарантии, предоставляемой Подрядчиком, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Подрядчиком (Субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования при его нормальной эксплуатации. По требованию Заказчика Подрядчик предоставляет документы, удостоверяющие соответствие качества материалов и оборудования техническим спецификациям и/или проектно-сметной документации.
Подрядчик предоставляет гарантию Заказчику на эксплуатацию сроком на ______ лет.
51. Заказчик или Подрядчик могут расторгнуть договор до срока, указанного в договоре, если другой стороной совершено существенное нарушение условий договора, которое лишает его принципиальных условий, предусмотренных договором.
52. Существенное нарушение условий договора включает в себя следующее, но не ограничивается перечисленным:
1) Заказчик может расторгнуть договор, если Подрядчик неоднократно срывает сроки выполнения графика работ;
2) Подрядчик приостанавливает работы сроком до ____________________ количества дней, причем остановка не была санкционирована Заказчиком;

1) Тапсырыс беруші объектінің барлық учаскелерін пайдалануға рұқсат етпесе, бұл жұмыстардың орындалуын кідіртеді. Бұл жағдайда тапсырыс беруші осы шарт бойынша жұмыстардың орындалу мерзімін ұзартуға міндетті;
2) Тапсырыс беруші мердігерге шартта жоспарланбаған сынақтарды өткізу үшін жұмыстарды тоқтатуға нұсқама берсе. Егер осы сынақта қандай да бір ақаулар анықталмаса, онда сынақ өткізу үшін жұмыстарды тоқтату уақыты жұмыстарды орындаудың шарттық мерзіміне қосылады;
3) аванстық төлем кешіктірілсе;
4) объектіде бірнеше мердігер болса, тапсырыс берушінің басқа мердігерлер үшін жасаған жұмыстар кестесі осы шарт бойынша мердігердің жұмыстарды орындау мерзіміне келеңсіз әсер етсе.
Өтемақылар сомасы мердігермен келісіледі.
49. Aқшалай өтемақы мердігерге барлық жұмыстар аяқталғаннан кейін және кемшіліктер мен ақаулар тізбесі жойылғаннан кейін ғана төленеді.
50. Мердігер тапсырыс берушіге шарт бойынша жеткізілетін материалдар мен жабдықтардың техникалық ерекшеліктер мен жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес келетініне, жұмыс оның сапасын жобалау-сметалық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін деңгейге дейін төмендететін ақауларсыз орындалатынына кепілдік береді. Осы талаптарға сәйкес келмейтін, оның ішінде жеткіліксіз негізделген және рұқсатсыз өзгертілген жұмыс ақаулы деп танылады. Мердігер беретін кепілдіктерге, мердігер (Қосалқы мердігер) жүзеге асырмаған пайдалану, түрлендіру ережелерін бұзу, дұрыс ұстамау немесе жеткіліксіз техникалық қызмет көрсету себебінен, сондай-ақ жабдықты қалыпты пайдалану кезінде оның жол берілетін тозуы немесе бүлінуі себебінен залалды өтеу немесе ақауды түзету кірмейді. Тапсырыс берушінің талап етуі бойынша мердігер материалдар мен жабдықтар сапасының техникалық ерекшеліктерге және/немесе жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін куәландыратын құжаттарды береді.
Мердігер тапсырыс берушіге ________ жыл мерзімге пайдалануға кепілдік береді.
51. Егер екінші тарап шарттың талаптарын шартта көзделген қағидатты талаптардан айыратындай едәуір бұзушылық жасаған болса, тапсырыс беруші немесе мердігер шартты шартта көрсетілген мерзімге дейін бұза алады.
52. Шарттың талаптарын едәуір бұзу мынаны қамтиды, бірақ тізбеленгенмен шектелмейді:
1) егер мердігер жұмыстар кестесін орындау мерзімін бірнеше рет бұзса, Тапсырыс беруші шартты бұза алады;
2) мердігер тапсырыс берушінің тоқтатуға рұқсатын алмай __________ дейінгі мерзімге жұмысты тоқтата тұрса;

3) Подрядчик не устраняет Дефекты, указанные Заказчиком в течение обоснованного периода времени, определенного Заказчиком;
4) Заказчик дает Подрядчику указания задержать ход работ, и такое указание не отменятся в течение _____________ дней;
5) либо Заказчик, либо Подрядчик терпят банкротство или ликвидируются по каким-либо причинам, за исключением их реорганизации или объединения;
6) Заказчик не выплачивает Подрядчику подтвержденную технадзором Заказчика сумму в течение _____________ дней, следующих за датой подтверждения суммы;
7) Подрядчик пренебрегает правилами производства работ, инструкциями и положениями, указанными в проектной документации и договорной документации.
53. Если договор расторгается по причине существенного нарушения договора Подрядчиком, Заказчик оплачивает Подрядчику оставшиеся суммы за фактически выполненные работы, за вычетом авансов и издержек Заказчика на выбор нового Подрядчика. Если общая сумма затрат Заказчика, связанных с расторжением договора, превышает общую сумму, причитающуюся Подрядчику, разница составляет долг, подлежащий выплате Заказчику.
54. Подрядчик может заключать договоры с субподрядными организациями в объеме не более одной второй от общего объема работ (цены подряда) и не может передавать договор третьему лицу без письменного разрешения Заказчика. Наличие Субподрядчиков не меняет условия договора между Заказчиком и Подрядчиком.
55. В этих случаях Заказчик производит оплату за стоимость всех выполненных работ, приобретенных материалов, затрат на вывоз машин и механизмов с Объекта и стоимость консервации Объекта.
56. Когда договор аннулируется в силу вышеперечисленных обстоятельств, Подрядчик требует оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по договору, на день расторжения.
57. Договор о государственных закупках расторгается на любом этапе при выявлении одного из следующих фактов:
1) нарушение ограничений, предусмотренных статьей 6 Закона;
2) оказание организатором государственных закупок, не предусмотренных Законом содействия потенциальному поставщику.
Если договор расторгается, Подрядчик немедленно прекращает работы, обеспечивает консервацию Объекта и передачу его Заказчику в установленном порядке.
58. Все материалы и Оборудование, находящиеся на Объекте, а также временные сооружения и выполненные строительные работы считаются собственностью Заказчика и находятся в его распоряжении до разрешения финансовых разбирательств, связанных с расторжением договора, если договор расторгается по причине существенного нарушения условий договора Подрядчиком.

3) мердігер тапсырыс беруші белгілеген негізді уақыт кезеңі ішінде тапсырыс беруші көрсеткен ақауларды жоймаса;
4) тапсырыс беруші мердігерге жұмыстар барысын кідіртуге нұсқама берсе және мұндай нұсқама_______________ күн ішінде күшін жоймаса;
5) тапсырыс беруші не мердігер оның қайта ұйымдастырылуын немесе бірлесуін қоспағанда, банкротқа ұшыраса немесе қандай да бір себептермен таратылса;
6) тапсырыс беруші мердігерге тапсырыс берушінің техникалық бақылаушысы растаған соманы сома расталған күннен кейінгі ______ күн ішінде төлемесе;
7) мердігер жобалау құжаттамасында және шарттық құжаттамада көрсетілген жұмыстарды жүргізу қағидаларын, нұсқаулықтарын және ережелерін ескермейтін болса.
53. Егер шарт мердігердің шартты едәуір бұзуы себебінен бұзылса, тапсырыс берушінің жаңа мердігерді таңдауына аванстар мен шығындарды шегере отырып, тапсырыс беруші мердігерге іс жүзінде орындалған жұмыстар үшін қалған соманы төлейді. Егер тапсырыс берушінің шартты бұзуға байланысты шығындарының жалпы сомасы мердігерге тиесілі жалпы сомадан асып түссе, айырма тапсырыс берушіге төленуге жататын борышты құрайды.
54. Тапсырыс беруші мердігерге оның шартты бұдан әрі орындауының орынсыздығына орай тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Заңның 5-бабының 13-тармағына сәйкес кез келген уақытта шартты бұза алады, хабарламада шартты бұзу себебі көрсетіледі, шарттың күші жойылған жұмыстарының көлемі, сондай-ақ шартты бұзудың күшіне енетін күні баяндалады.
55. Мұндай жағдайларда тапсырыс беруші орындалған барлық жұмыстардың, сатып алынған жабдықтардың құнын, объектіден машиналар мен механизмдерді шығаруға шығыстарды және объектіні консервациялау құнын төлейді.
56. Шарт жоғарыда тізбеленген мән-жайларға байланысты күшін жойған кезде мердігер шарт бұзылған күнге оны бұзуға байланысты іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы талап етеді.
57. Мына фактілердің бірі анықталған жағдайда мемлекеттік сатып алу туралы шарт кез келген кезеңде бұзылады:
1) Заңның 6-бабында көзделген шектеулердің бұзылуы;
2) сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіге Заңда көзделмеген жәрдем көрсетсе.
Егер шарт бұзылса, мердігер дереу жұмысты тоқтатып, объектіні консервациялауды және оны тапсырыс берушіге белгіленген тәртіппен тапсыруды қамтамасыз етеді.
58. Егер шарт мердігердің шарт талаптарын едәуір бұзуы себебінен бұзылатын болса, объектідегі барлық материалдар мен жабдық, сондай-ақ уақытша құрылыстар мен орындалған құрылыс жұмыстары тапсырыс берушінің меншігі болып саналады және шартты бұзуға байланысты қаржылық талқылаулар шешілгенге дейін оның иелігінде болады.

59. Если стихийное бедствие, военные действия или какое-либо другое форс-мажорное событие, не подконтрольное Заказчику или Подрядчику, срывают выполнение договора, Заказчик удостоверяет приостановку договора. Подрядчик в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает консервацию Объекта и останавливает работы. Заказчик производит оплату Подрядчику за весь объем работ, выполненных до даты остановки Объекта, и за работы, связанные с консервацией Объекта.
60. Подрядчик обязан обеспечивать защиту выполненных работ и всех материалов, оборудования, ресурсов и прочих позиций, связанных с работами, от всех видов ущерба, повреждения, уничтожения, связанных с климатическими осадками, наводнением, морозом, пожаром, кражами и прочими причинами. Подрядчик при производстве своих работ обеспечивает защиту других работ по проекту, а также собственность, принадлежащую Заказчику, и принадлежащие ему сооружения от каких-либо видов повреждения или других причин, включая (но, не ограничиваясь этим) дороги, здания, склады материалов и прочие виды движимого и недвижимого имущества. Все затраты, понесенные Подрядчиком в связи с вышеизложенным, не подлежат дополнительному возмещению со стороны Заказчика.
61. Заказчик не несет ответственности за какой-либо ущерб или какие-либо повреждения работ Подрядчика по вышеизложенным причинам до их полного завершения и приемки, и Подрядчик без дополнительного возмещения осуществляет все исправления какого-либо ущерба, каких-либо повреждений и прочих дефектов в результате вышеизложенного.
62. Подрядчик несет ответственность за организацию поставок, транспортировки, разгрузки и хранения всех поставляемых Подрядчиком материалов и оборудования, которые должны быть доставлены на Объект. Поставки осуществляются исключительно на имя Подрядчика. Ни при каких обстоятельствах Заказчик не несет ответственность за расходы, связанные с поставкой, обработкой, хранением и оплатой простоя транспортных средств. Никакие поставки не адресуются Заказчику.
63. Подрядчик предоставляет Заказчику график получения материалов и оборудования на Участке. Для хранения, укладки или штабелирования могут использоваться только участки, санкционированные Заказчиком. Если Подрядчик задерживает разгрузку и хранение своих материалов и оборудования, и если такая задержка может нанести ущерб осуществлению работ в целом, Заказчик может осуществить разгрузку и хранение материалов и оборудования Подрядчика (но не обязан делать это) за счет Подрядчика. В этом случае Заказчик обязан уведомить Подрядчика не менее чем за один рабочий день об осуществлении таких работ с указанием даты начала и места работ. Если такую разгрузку или хранение осуществляет Заказчик, весь риск, связанный с ущербом или повреждением вышеупомянутого, несет Подрядчик.

59. Егер дүлей апат, ұрыс қимылдары немесе тапсырыс беруші немесе мердігер бақылай алмайтын қандай бір басқа форс-мажорлық оқиға шарттың орындалуын бұзса, тапсырыс беруші шарттың тоқтатыла тұруын куәландырады. Мердігер тоқтата тұру туралы хабарлама алғаннан кейін аса қысқа мерзімде Объектіні консервациялауды қамтамасыз етеді және жұмысты тоқтатады. Тапсырыс беруші мердігерге объектіні тоқтатқан күнге дейін орындалған жұмыстардың барлық көлемі үшін және объектіні консервациялауға байланысты жұмыстар үшін ақы төлеуді жүргізеді.
60. Мердігер орындалған жұмыстарды және жұмыстарға байланысты барлық материалдарды, жабдықтарды, ресурстарды және өзге де позицияларды жауын-шашынға, су тасқынына, аязға, өртке, ұрлыққа және өзге де себептерге байланысты зиянның, зақымданудың, жойылудың барлық түрлерінен қорғауды қамтамасыз етуге міндетті. Мердігер өзінің жұмыстарын жүргізу кезінде жоба бойынша басқа жұмыстарды, сондай-ақ тапсырыс берушіге тиесілі меншікті және оған тиесілі құрылыстарды қандай да бір зақымдану түрлерінен және жолды, ғимараттарды, материалдардың қоймаларын және жылжымалы және жылжымайтын мүліктің өзге де түрлерін қоса алғанда (бірақ онымен шектелмей) басқа да себептерден қорғауды қамтамасыз етеді. Мердігер жоғарыда айтылғандарға байланысты шеккен барлық шығындар тапсырыс берушінің тарапынан қосымша өтелуге жатпайды.
61. Жоғарыда айтылған себептер бойынша жұмыстар толық аяқталғанға және қабылданғанға дейін мердігер жұмыстарына қандай да бір нұқсан тигені немесе олардың зақымданғаны үшін тапсырыс беруші жауапты болмайды және мердігер қандай да бір зиянды барлық түзетуді, қандай да бір зақымдануды және өзге де жоғары айтылғандар нәтижесінде өзге де ақауларды қосымша өтеусіз жүзеге асырады.
62. Мердігер жеткізетін, объектіге жеткізілуге тиіс барлық материалдар мен жабдықтарды жеткізуді, тасымалдауды, түсіруді және сақтауды ұйымдастыру үшін мердігер жауапты болады. Жеткізу мердігердің атына ғана жүзеге асырылады. Жеткізумен, өңдеумен, сақтаумен және көлік құралдарының тұрып қалуына ақы төлеумен байланысты шығыстар үшін тапсырыс беруші ешбір жағдайда жауапты болмайды. Ешбір жағдайда жеткізу тапсырыс берушінің атына жіберілмейді.
63. Мердігер тапсырыс берушіге учаскеде материалдар мен жабдықтар алу кестесін береді. Сақтау, төсеу немесе қатарлап жинау үшін тапсырыс беруші рұқсат берген учаскелер ғана пайдаланылуы мүмкін. Егер мердігер өзінің материалдары мен жабдықтарын түсіруді және сақтауды кідіртетін болса және егер мұндай кідірту тұтастай алғанда жұмыстарды жүзеге асыруға зиян келтіретін болса, тапсырыс беруші мердігердің материалдары мен жабдықтарын тиеу мен сақтауды мердігердің есебінен жүзеге асыруы мүмкін (бірақ мұны жасауға міндетті емес). Бұл жағдайда тапсырыс беруші кемінде бір жұмыс күні бұрын мердігерді жұмыстардың басталған күнін және орнын көрсете отырып, мұндай жұмыстардың жүзеге асырылуы туралы хабардар етуге міндетті. Егер мұндай түсіруді немесе сақтауды тапсырыс беруші жүзеге асыратын болса, жоғарыда айтылғанның зиянына немесе зақымдануына байланысты бүкіл тәуекелді мердігер көтереді.

64. Материалы и оборудование, поставляемые Заказчиком, принимаются и проверяются совместно Заказчиком и Подрядчиком. Разгрузку на стройплощадке осуществляет Подрядчик. Такая приемка должна быть засвидетельствована письменным документом о приемке, который подготавливается Подрядчиком. Любая недостача или повреждение применительно к таким материалам и оборудованию должны быть четко зафиксированы в письменном документе о приемке. После приемки таких материалов и оборудования Подрядчик несет полную ответственность за обработку и хранение таких материалов и оборудования, а также в случаях утраты или повреждения вышеуказанного. Любые излишки материалов или оборудования, остающиеся после завершения Подрядчиком своих работ, должны быть возвращены Заказчику.
65. Если договором предусмотрена поставка материалов или оборудования Заказчика, Подрядчик заблаговременно уведомляет Заказчика о сроках, которые могут оказаться необходимыми для их поставки. Эти сроки предусматриваются графиком работ Подрядчика.
66. Если в соответствии с договором Заказчик обеспечивает электричество и воду в обоснованных количествах для выполнения работ, предусмотренных настоящим договором, Подрядчик несет ответственность за выполнение подключения и распределение воды и электроэнергии от точек подключения, определяемых Заказчиком. Перерывы в обеспечении этими услугами могут являться основанием для изменения срока продолжительности работ.
67. Подрядчик содержит территорию Участка в чистоте, также обязан удалять с участка весь строительный мусор и оперативно приводить Участок в порядок.
68. Если Подрядчик окажется не в состоянии содержать Участок в чистоте, как того требует настоящий договор, Заказчик может выполнить эту работу, отнеся расходы за счет Подрядчика.
69. Подрядчик после окончания всех работ, оговоренных договором, направляет уведомление Заказчику об окончании работ. Заказчик не позднее чем в семидневный срок назначает комиссию по оценке завершенности работ согласно договору (рабочая комиссия).
70. Рабочая комиссия проводится с участием Подрядчика.
71. Дата акта рабочей комиссии считается датой завершения работ.
72. Рабочая комиссия составляет перечень недоделок и указывает срок их устранения. Дата устранения недоделок является датой завершения договора. Факт устранения всех недоделок определяется актом окончательной приемки Объекта в эксплуатацию (актом Государственной комиссии).
73. За исключением форс-мажорных условий, за неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств по выполнению Работ либо устранению недостатков выполненных Работ по договору со стороны Поставщика Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках договора взыскивает неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от суммы договора при неисполнении поставщиком обязательства за каждый день просрочки либо в размере 0,1 % от суммы ненадлежаще исполненного обязательства за каждый день просрочки.

64. Тапсырыс беруші беретін материалдар мен жабдықтарды тапсырыс беруші мен мердігер бірлесіп қабылдайды және тексереді. Құрылыс алаңында түсіруді мердігер жүзеге асырады. Мұндай қабылдау қабылдап алу туралы Мердігер дайындайтын жазбаша құжатпен куәландырылуға тиіс. Мұндай материалдар мен жабдықтарға қолданылатын кез келген кемшілік немесе зақымдану қабылдап алу туралы жазбаша құжатта нақты белгіленуге тиіс. Мұндай материалдар мен жабдықтарды қабылдағаннан кейін мердігер осындай материалдар мен жабдықтардың өңделуі мен сақталуы үшін және жоғарыда көрсетілгендер жоғалған немесе зақымданған жағдайда толық жауапты болады. Мердігер өзінің жұмыстарын аяқтағаннан кейін қалатын материалдардың немесе жабдықтардың кез келген артық саны тапсырыс берушіге қайтарылуға тиіс.
65. Егер шартта тапсырыс берушінің материалдарын немесе жабдықтарын жеткізу көзделген болса, мердігер оларды жеткізу үшін қажет болуы мүмкін мерзімдер туралы тапсырыс берушіні алдын ала хабардар етеді. Бұл мерзімдер мердігердің жұмыс кестесінде көзделеді.
66. Егер шартқа сәйкес тапсырыс беруші осы шартта көзделген жұмыстарды орындау үшін негізді көлемде электр энергиясымен және сумен қамтамасыз ететін болса, мердігер қосуды орындау үшін және су мен электр энергиясын тапсырыс беруші белгілеген қосу нүктесінен бөлу үшін жауап береді. Осы көрсетілетін қызметтермен қамтамасыз етудегі үзілістер жұмыстардың ұзақтығын өзгерту үшін негіз болып табылады.
67. Мердігер учаскенің аумағын таза ұстайды. Мердігер учаскеден барлық құрылыс қоқысын жоюға және учаскені жедел түрде тәртіпке келтіруге міндетті.
68. Егер мердігер учаскені осы шарт талап ететіндей таза ұстауға жағдайы келмесе, шығыстарды мердігердің есебіне жатқыза отырып, осы жұмысты Тапсырыс беруші орындауы мүмкін.
69. Мердігер шартта баяндалған барлық жұмыстар аяқталғаннан кейін жұмыстардың аяқталғаны туралы тапсырыс берушіге хабарлама жібереді. Тапсырыс беруші жеті күн мерзімнен кешіктірмей шартқа сәйкес жұмыстардың аяқталуын бағалау жөніндегі комиссияны (жұмыс комиссиясы) тағайындайды.
70. Жұмыс комиссиясы мердігердің қатысуымен өткізіледі.
71. Жұмыс комиссиясы актісінің күні жұмыстар аяқталған күн болып саналады.
72. Жұмыс комиссиясы кемшіліктердің тізбесін жасайды және оларды жою мерзімін көрсетеді. Кемшіліктерді жою күні шарттың аяқталған күні болып саналады. Барлық кемшіліктерді жою фактісі объектіні пайдалануға түпкілікті қабылдау актісімен (Мемлекеттік комиссия актісімен) анықталады.
73. Форс-мажор жағдайларын қоспағанда, өнім берушінің тарапынан шарт бойынша жұмыстарды орындау не орындалған жұмыстар бойынша кемшіліктерді жою жөніндегі міндеттемелерін орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін тапсырыс беруші шарт шеңберіндегі өзінің басқа да құқықтарына нұқсан келтірмей, тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) өнім беруші міндеттемені орындамағанда мерзімі өткен әрбір күн үшін шарт сомасының 0,1 %-ы мөлшерінде не мерзімі өткен әрбір күн үшін тиісінше орындамаған міндеттеменің 0,1 %-ы мөлшерінде өндіріп алады.

74. Сроком начала работ считается дата вступления в силу настоящего договора (либо данная дата определяется договором).
75. Подрядчик обязуется обеспечить завершение всех видов работ по настоящему договору не позднее (указать количество дней) календарных дней после начала работ.
При этом минимальный срок выполнения работ по договору о государственных закупках не менее пятнадцати календарных дней.
76. Поставщик (подрядчик) обязуется обеспечить местное содержание согласно конкурсной заявке (при его наличии)*.
*Примечание: данная норма применима при проведении государственных закупок государственными предприятиями, юридическими лицами, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству.
77. Заказчик обязуется выплатить Подрядчику за объем выполненных по настоящему договору сумму, оговоренную в настоящем договоре.
78. Из суммы выполненных Подрядчиком работ ежемесячно (или указать другой период) Заказчик удерживает 5 % стоимости выполненных работ, которые выплачиваются Подрядчику после выполнения всех работ и устранения перечня недоделок и дефектов (далее – окончательная оплата).
79. Окончательная оплата по настоящему договору производится Заказчиком Подрядчику при условии полного выполнения Подрядчиком обязательств по настоящему договору и всех его обязательств по исправлению Дефектов.
80. Настоящим договором могут быть предусмотрены иные штрафные санкции, согласованные Заказчиком и Подрядчиком в установленном порядке, либо иные условия, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
81. Подрядчик обязан внести обеспечение исполнения договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации (если внесение такого обеспечения предусматривается в конкурсной документации).
82. Настоящий договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (для государственных органов и государственных учреждений) и после внесения Поставщиком обеспечения исполнения договора, указанного в пункте 121 Правил.
83. Aдреса и реквизиты Сторон:
Заказчик
_________________________
(полное наименование)
_________________________
_________________________
(адрес)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
_________________________
(подпись)
"___" ____________ ____ года
МП.
Поставщик
_________________________
(полное наименование)
_________________________
_________________________
(адрес)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
_________________________
(подпись)
"___" ___________ ____ года
МП.
Дата регистрации в территориальном подразделении казначейства (для государственных органов, государственных учреждений): __________
Настоящий типовой договор о государственных закупках работ регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Подрядчиком в процессе осуществления Заказчиком государственных закупок работ. Заказчик, используя настоящий договор, разрабатывает на основании итогов государственных закупок свой проект договора о государственных закупках работ. При этом любые вносимые в настоящий договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, в том числе по государственным закупкам, конкурсной документации Заказчика, конкурсной заявке Подрядчика и протоколу об итогах конкурса. Выделенные в настоящем договоре курсивом разъяснения должны заполняться Заказчиком.
_______________________
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года № 953
Приложение 6
к Правилам осуществления
государственных закупок с
применением особого порядка
Типовой договор о государственных закупках услуг
_______________________________________ "____" ______________ _________ года
(место нахождения)
___________________________________, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем Заказчик,
(полное наименование заказчика) в лице
__________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица)
с одной стороны и _________________________________________________________,
(полное наименование поставщика-победителя конкурса)
именуемый (ое)(ая) в дальнейшем поставщик, в лице ____________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)
уполномоченного лица) действующего на основании
_______________________________________________________________________
(Устава, Положения и т.п.)
с другой стороны, на основании Закона "О государственных закупках" (далее – Закон) и итогов государственных закупок (способом конкурса, ценовых предложений, одного источника), _______________________________________ прошедших ________________ "___" ______________________ году заключили настоящий Договор о государственных закупках (далее - договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

74. Осы шарттың күшіне енетін күні жұмыстардың басталған мерзімі болып саналады (не осы күн шартта айқындалады).
75. Мердігер осы шарт бойынша жұмыстардың барлық түрлерін жұмыстар басталғаннан кейін күнтізбелік (күн санын көрсету керек) күннен кешіктірмей аяқтауды қамтамасыз етуге міндеттенеді.
Бұл ретте мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша жұмыстарды орындаудың ең аз мерзімі кемінде күнтізбелік он бес күн.
76. Өнім беруші (мердігер) конкурстық өтінімге сәйкес жергілікті қамтуды (ол бар болса) қамтамасыз етуге міндеттенеді*.
*Ескертпе: осы норма мемлекеттік сатып алуды мемлекеттік кәсіпорындар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар өткізген кезде қолданылады.
77. Тапсырыс беруші осы шарт бойынша орындалған көлем үшін осы шартта айтылған соманы төлеуге міндеттенеді.
78. Мердігер орындаған жұмыстардың сомасынан ай сайын (немесе басқа кезеңді көрсету керек) тапсырыс беруші орындалған жұмыстар құнының 5 %-ын ұстап қалады, бұл мердігерге барлық жұмыстар орындалғаннан және кемшіліктер мен ақаулар тізбесі жойылғаннан кейін төленеді (бұдан әрі - түпкілікті ақы төлеу).
79. Осы шарт бойынша мердігерге түпкілікті ақы төлеуді тапсырыс беруші мердігер осы шарт бойынша міндеттемелерді және ақауларды түзету жөніндегі өзінің барлық міндеттемелерін толық орындағанда жүргізеді.
80. Осы шартта тапсырыс беруші мен мердігер белгіленген тәртіппен келіскен өзге де айыппұл санкциялары не Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де талаптар көзделуі мүмкін.
81. Мердігер конкурстық құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуге міндетті (егер осындай қамтамасыз етуді енгізу конкурстық құжаттамада көзделсе).
82. Осы шарт тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін) тіркегеннен кейін және өнім беруші Қағидалардың 121-тармағында көрсетілген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
83. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері:
Тапсырыс беруші Өнім беруші
___________________________ ________________________
(толық атауы) (толық атауы)
___________________________ ________________________
___________________________ ________________________
(мекенжайы) (мекенжайы)
___________________________ ________________________
(телефоны, факсі) (телефоны, факсы)
___________________________ ________________________
(Т.A.Ә. (бар болса)) (Т.A.Ә. (бар болса))
___________________________ ________________________
(қолы) (қолы)
_______жылғы "__"__________ _______жылғы "___" ______
М.О. М.О
Aумақтық қазынашылық органында тіркелген күні (мемлекеттік органдар мен мекемелер үшін): ___________________
Осы Жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт Тапсырыс берушінің жұмыстарды мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыруы процесінде Тапсырыс беруші мен Мердігер арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Осы шартты пайдалана отырып, Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу қорытындылары негізінде өзінің жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы шартының түпкілікті жобасын әзірлейді. Бұл ретте осы шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының, оның ішінде мемлекеттік сатып алу жөніндегі заңнамасына, Тапсырыс берушінің конкурстық құжаттамасына, Өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтініміне және Конкурс қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес болуға тиіс. Осы шартта курсивпен бөліп көрсетілген түсіндірулерді Тапсырыс беруші толтыруға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 953 қаулысына
4-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана
отырып, мемлекеттік сатып
алуды жүзеге асыру
қағидаларына
6-қосымша
Көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт
______________________ ______ жылғы "___" __________________________
(орналасқан жері)
Бұдан әрі тапсырыс беруші деп аталатын________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы) атынан
___________________________________________________________________
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) бір тараптан және
бұдан әрі өнім беруші деп аталатын___________________________
(өнім беруші - конкурс жеңімпазының толық атауы)
атынан_____________________ негізінде әрекет ететін______________________
(Жарғының, Ереженің және т.б.)
_____________________________________________________________________
екінші тараптан (уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) және ____жылғы___ ______________________ өткен _____________________________
(конкурс, баға ұсыныстары, бір көзден алу тәсілімен) мемлекеттік сатып алу
қорытындылары негізінде осы мемлекеттік сатып алу туралы шартты (бұдан әрі – шарт) жасасты және мына төмендегілер туралы келісімге келді:

1. Поставщик обязуется оказать Заказчику услуги на сумму в размере (указать сумму цифрами и прописью) (далее – цена договора).
При этом сумма НДС составляет (указать сумму цифрами и прописью), сумма акциза (указать сумму цифрами и прописью).
2. В данном договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) договор – гражданско-правовой акт, заключенный между заказчиком и поставщиком в соответствии с Законом и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, зафиксированный в письменной форме, подписанный сторонами, со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в договоре есть ссылки;
2) цена договора – сумма, которая должна быть выплачена Заказчиком Поставщику в рамках договора за полное выполнение своих договорных обязательств;
3) услуги – деятельность, направленная на удовлетворение потребностей Заказчика, не имеющая вещественного результата;
4) заказчик – государственные органы, государственные учреждения, а также государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица;
5) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающие в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним договоре о государственных закупках.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий договор;
2) перечень закупаемых услуг;
3) техническая спецификация.
4. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора.
Поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения исполнения договора:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет Заказчика либо на счет, предусмотренный бюджетным законодательством Республики Казахстан для заказчиков, являющихся государственными органами и государственными учреждениями;
2) банковская гарантия;
3) договор страхования гражданско-правовой ответственности поставщика, заключаемый в соответствии с подпунктом 3) пункта 11 статьи 43 Закона.
5. Не допускается совершение Поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору. Не допускается использование Заказчиком гарантийного денежного взноса, внесенного Поставщиком, на цели, не предусмотренные Законом.

1. Өнім беруші тапсырыс берушіге мөлшері (соманы цифрмен және жазбаша көрсету керек) сомаға (бұдан әрі – шарттың бағасы) қызметтерді көрсетуге міндеттенеді.
Бұл ретте ҚҚС сомасы (соманы цифрмен және жазбаша көрсету), акциз сомасы (сома цифрмен және жазбаша көрсету керек) құрайды.
2. Осы шартта төменде келтірілген ұғымдар мынадай түсіндірмені білдіретін болады:
1) шарт – тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында Заңға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен бірге, сондай-ақ шартта сілтеме бар барлық құжаттамамен бірге қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) шарттың бағасы – шарт шеңберінде өзінің шарттық міндеттемелерін толық орындағаны үшін өнім берушіге тапсырыс беруші төлеуге тиіс сома;
3) көрсетілетін қызметтер – тапсырыс берушінің талаптарын қанағаттандыруға бағытталған, заттық нәтижесі жоқ қызмет;
4) тапсырыс беруші – мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар;
5) өнім беруші – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, онымен мемлекеттік сатып алу туралы жасасқан шартта тапсырыс берушінің контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум).
3. Төменде тізбеленген құжаттар мен оларда айтылған талаптар осы шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың/көрсетілетін қызметтердің тізбесі;
3) техникалық ерекшелік.
4. Өнiм берушi шарттың орындалуын қамтамасыз етудi шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде енгiзеді. Өнiм берушi шарттың орындалуын қамтамасыз етудiң мынадай түрлерiнiң бiрiн:
1) тапсырыс берушінің банк шотына не мемлекеттік органдар және мемлекеттік мекемелер болып табылатын тапсырыс берушілер үшін Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген шотқа енгізілетін кепілді ақшалай жарнаны;
2) банк кепілдігін;
3) Заңның 43-бабы 11-тармағының 3) тармақшасына сәйкес жасалатын өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартын таңдайды.
5. Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғалардың енгізілген кепілдік ақша жарнасына тұтастай не бір бөлігіне талап қою құқығының туындауына әкеп соғатын іс-қимыл жасауына жол берілмейді. Өнім беруші енгізген кепілдік ақшалай жарнаны тапсырыс берушінің Заңда көзделмеген мақсатқа пайдалануына жол берілмейді.

6. Договор о государственных закупках на срок более одного финансового года государственными органами, государственными учреждениями и государственными предприятиями на праве оперативного управления может быть заключен при приобретении:
1) услуг по организации питания личного состава Вооруженных Сил и других воинских формирований Республики Казахстан (срок действия такого договора о государственных закупках не превышает три года);
2) услуг на срок более одного финансового года в случаях, установленных законами Республики Казахстан.
При этом заключение таких договоров о государственных закупках со сроком действия более одного финансового года в случаях, выше предусмотренных, допускается только с поставщиками, определенными по итогам государственных закупок, проведенных на конкурентной основе.
7. Государственные предприятия на праве хозяйственного ведения, а также юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица могут заключить долгосрочный договор о государственных закупках товаров, услуг, необходимых для выполнения мероприятия со сроком завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), установленном в плане развития (бизнес-плане), утвержденном органом управления или высшим органом указанных лиц.
8. Договор о государственных закупках по аудиту годовой финансовой отчетности может быть заключен на срок не более трех лет.
9. Поставщик обязуется оказать услугу, а Заказчик принять и оплатить услугу в количестве и качестве в соответствии с конкурсной заявкой Поставщика и конкурсной документацией Заказчика, являющимися неотъемлемой частью настоящего договора.
Форма оплаты ____________________________________________________________
(перечисление, за наличный расчет, и т.д.)
10. Сроки выплат __________________________________________________________
(пример: % после оказания услуг в пункте назначения или предоплата и т.д.)
11. Необходимые документы, предшествующие оплате: __________________________
(счет-фактура или акт приемки-передачи или т.п.)
Договор о государственных закупках предусматривает условия внесения изменений в договор о государственных закупках в случаях, предусмотренных Законом.
Не допускается вносить в проект либо заключенный договор о государственных закупках изменения, которые могут изменить содержание условий проведенных государственных закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по основаниям, не предусмотренным пунктами 1 и 2 статьи 45 Закона.

6. Мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер және жедел басқару құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындармен бір қаржы жылынан асатын мерзімге мемлекеттік сатып алу туралы шарт мынадай:
1) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері мен басқа да әскери құралымдарының жеке құрамын тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді. Мұндай мемлекеттік сатып алу туралы шарттың қолданылу мерзімі үш жылдан аспайды;
2) көрсетілетін қызметтерді Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларда бір қаржы жылынан асатын мерзімге сатып алғанда.
Бұл ретте жоғарыда көзделген жағдайларда қолданылу мерзімі бір қаржы жылынан астам мұндай мемлекеттік сатып алу туралы шартты бәсекелестік негізде жүргізілген мемлекеттік сатып алу қорытындылары бойынша белгіленген өнім берушілермен ғана жасасуға жол беріледі.
7. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындар, сондай-ақ дауыс беретін акцияларының елу және одан көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес заңды тұлғалар басқару органдары немесе көрсетілген тұлғалардың жоғары органдары бекіткен даму жоспарында (бизнес-жоспарда) белгіленген, мерзімі келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) аяқталатын іс-шараны орындау үшін қажетті тауарларды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы ұзақ мерзімді шарт жасасуы мүмкін.
8. Жылдық қаржылық есептілік аудиті бойынша мемлекеттік сатып алу туралы шарт үш жылдан аспайтын мерзімге жасалуы мүмкін.
9. Өнім беруші қызметті көрсетуге, ал тапсырыс беруші осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын өнім берушінің конкурстық өтінімі мен тапсырыс берушінің конкурстық құжаттамасына сәйкес сан мен сапада көрсетілген қызметті қабылдап алуға және оған ақы төлеуге міндеттенеді. Aқы төлеу нысаны _______________ (аударым, қолма қол есеп айырысу және т.б.)
10. Төлеу мерзімі_______________________________________________________
(мысал: қызметтер межелі пунктте көрсетілгеннен кейін % немесе алдын ала төлеу немесе т.б).
11. Төлеу алдындағы қажеттi құжаттар: ____________________________________
(шот-фактура немесе қабылдап алу-беру актiсi немесе т.б.)
Мемлекеттiк сатып алу туралы шарт Заңда көзделген жағдайларда мемлекеттiк сатып алу туралы шартқа өзгерiстер енгiзу талаптарын көздейді.
Мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың жобасына не жасалған шартқа өткізілген мемлекеттiк сатып алу шарттарының мазмұнын және (немесе) өнiм берушiні таңдау үшiн негiз болған ұсынысын өзгертетiн өзгерiстердi Заңның 45-бабының 1 және 2-тармақтарында көзделмеген негiздер бойынша енгiзуге жол берiлмейдi.

12. Услуги, оказываемые в рамках данного договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
13. Поставщик без предварительного письменного согласия Заказчика не раскрывает кому-либо содержание договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей, моделей, образцов или информации, предоставленных Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для выполнения настоящего договора.
Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.
14. Поставщик без предварительного письменного согласия Заказчика не использует какие-либо вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации договора.
15. Ни один пункт вышеуказанного не освобождает Поставщика от гарантий или других обязательств по данному договору.
16. В рамках данного договора Поставщик предоставляет услуги, указанные в конкурсной документации.
17. Цены, указанные Заказчиком в договоре, должны соответствовать ценам, указанным Поставщиком в его конкурсной заявке.
18. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки, или услуги, предоставляемые поставщиком и т.д.) в документы договора не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
19. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для оказания услуги по договору, то цена договора соответствующим образом корректируется, а в договор вносятся соответствующие поправки.
Все запросы Поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены в течение 30 (тридцать) дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
20. Поставщик ни полностью, ни частично не передает кому-либо свои обязательства по настоящему договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
21. Поставщик предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного договора, если это оговорено в документах конкурсной заявки.
Наличие субподрядчиков не освобождает Поставщика от материальной или другой ответственности по договору.
22. Предоставление Услуг должно осуществляться Поставщиком в соответствии с графиком.
23. Задержка с выполнением оказания услуги со стороны Поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него:
расторжение Заказчиком договора с удержанием обеспечения исполнения договора либо выплата неустойки за несвоевременную поставку.

12. Осы шарт шеңберінде көрсетілетін қызметтер техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес келуге немесе олардан жоғары болуға тиіс.
13. Өнім беруші шарттың мазмұнын немесе оның қандай да бір ережелерін, сондай-ақ тапсырыс беруші немесе осы шартты орындау үшін өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, оның атынан басқа тұлғалар берген техникалық құжаттаманы, жоспарларды, сызбаларды, модельдерді, үлгілерді немесе ақпаратты тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз ешкімге ашпайды.
Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қажетті шамада берілуге тиіс.
14. Өнім беруші қандай да бір жоғарыда келтірілген құжаттарды немесе ақпаратты Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз шартты іске асыру мақсатынан басқа мақсатқа пайдаланбайды.
15. Жоғарыда көрсетілген тармақтардың ешқайсысы өнім берушіні осы шарт бойынша кепілдіктерден немесе басқа да міндеттемелерден босатпайды.
16. Осы шарт шеңберінде өнім беруші конкурстық құжаттамада көрсетілген қызметтерді көрсетеді.
17. Тапсырыс берушінің шартта көрсеткен бағалары өнім беруші өзінің конкурстық өтінімінде көрсеткен бағаларға сәйкес болуға тиіс.
18. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, шарттың құжаттарына ешқандай (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер тиеу, орау әдістері, жеткізілетін орны немесе өнім беруші көрсететін қызметтер және т.б.) ауытқуларға немесе өзгерістерге жол берілмейді.
19. Егер кез келген өзгеріс өнім берушіге шарт бойынша қызметтерді көрсету үшін қажетті құнның немесе мерзімнің азаюына әкеп соғатын болса, шарттың бағасы немесе жеткізу кестесі немесе екеуі де тиісті түрде түзетіледі, ал шартқа тиісті түзетулер енгізіледі.
Осы бап шеңберінде түзету жүргізуге өнім берушінің барлық сұрау салулары тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкімді өнім беруші алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде берілуге тиіс.
20. Өнім беруші қандай да болмасын біреуге осы шарт бойынша өзінің міндеттемелерін тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз толық та, ішінара да бермейді.
21. Егер бұл конкурстық өтінімнің құжаттарында айтылған болса, өнім беруші тапсырыс берушіге осы шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмесін береді.
Қосалқы мердігерлердің болуы өнім берушіні шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершіліктен босатпайды.
22. Қызметтерді көрсетуді өнім беруші кестеге сәйкес жүзеге асыруға тиіс.
23. Өнім беруші тарапынан қызметтерді көрсетудің орындалуын кідірту оған жүктелетін мынадай санкцияларға әкеп соқтыруы мүмкін:
шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұстап қала отырып, тапсырыс берушінің шартты бұзуы не уақтылы жеткізбегені үшін тұрақсыздық айыбын төлеу.

24. За исключением форс-мажорных условий, за неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств по оказанию услуг по договору со стороны Поставщика Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках договора взыскивает неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от суммы договора при неисполнении поставщиком обязательства за каждый день просрочки либо в размере 0,1 % от суммы ненадлежаще исполненного обязательства за каждый день просрочки.
25. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий договора Заказчик может расторгнуть настоящий договор или частично, направив Поставщику письменное уведомление о неисполнении обязательств:
а) если Поставщик не может оказать часть или всю услугу в срок(и), предусмотренные договором, или в течение периода продления этого договора, предоставленного Заказчиком;
б) если Поставщик не может выполнить какие-либо другие свои обязательства по договору.
26. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение договора в силу неисполнения его условий, если задержка с исполнением договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
27. Для целей настоящего договора "форс-мажор" означает событие, не подвластное контролю со стороны Поставщика, не связанное с просчетом или небрежностью Поставщика и имеющее непредвиденный характер.
Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
28. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик незамедлительно направляет Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства по договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
29. Заказчик может в любое время расторгнуть договор, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным.
В этом случае расторжение осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.

24. Форс-мажор мән-жайларын қоспағанда, шарт бойынша қызметтерді көрсету жөніндегі міндеттемелердің өнім беруші тарапынан орындалмағаны не тиісінше орындалмағаны үшін тапсырыс беруші шарт шеңберіндегі өзінің басқа да құқықтарына нұқсан келтірмей, тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) өнім беруші міндеттемені орындамағанда мерзімі өткен әрбір күн үшін шарт сомасының 0,1 %-ы мөлшерінде не мерзімі өткен әрбір күн үшін тиісінше орындалмаған міндеттеменің 0,1 %-ы мөлшерінде өндіріп алады.
25. Шарттың талаптарын бұзғаны үшін басқа қандай да бір санкцияларға нұқсан келтірмей, өнім берушіге міндеттемелерді орындамағаны туралы жазбаша хабарлама жібере отырып, тапсырыс беруші:
а) егер өнім беруші көрсетілетін қызметтердің бір бөлігін немесе бәрін шартта көзделген мерзім(дер)де немесе тапсырыс беруші берген осы шартты ұзарту кезеңі ішінде көрсете алмаса;
б) егер өнім беруші шарт бойынша өзінің қандай да бір басқа міндеттемесін орындай алмаса, осы шартты толық немесе ішінара бұза алады.
26. Егер шарттың орындалуын кешіктіру форс-мажор мән-жайларының салдары болып табылса, өнім беруші өзінің шарттың орындалуын қамтамасыз етуінен айырылмайды және шарт талаптарының орындалмауына байланысты тұрақсыздық айыбын төлеу немесе оны бұзу үшін жауапты болмайды.
27. Осы шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" өнім берушінің тарапынан бақыланбайтын, өнім берушінің қателігі немесе ұқыпсыздығына байланысты емес және күтпеген сипаттағы оқиғаны білдіреді.
Мұндай оқиғалар әскери іс-қимылдар, табиғи немесе зілзала апаттары, індет, карантин, тауарды жеткізуге эмбарго сияқты әрекеттерді қамтиды, бірақ олармен шектелмейді.
28. Форс-мажор мән-жайлары орын алған кезде өнім беруші тапсырыс берушіге мұндай мән-жайлар мен олардың себептері туралы тез арада жазбаша хабарлама жібереді.
Егер тапсырыс берушіден өзгеше жазбаша нұсқаулықтар түспесе, бұл қаншалықты орынды болуына қарай өнім беруші шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындауды жалғастырады және шартты орындаудың форс-мажор мән-жайларына тәуелді емес баламалы тәсілдерін іздестіруді жүргізеді.
29. Егер өнім беруші банкрот немесе төлемге қабілетсіз болса, Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, тапсырыс беруші шартты кез келген уақытта бұза алады.
Бұл жағдайда бұзу дереу жүзеге асырылады және егер шарттың бұзылуы залал келтірмесе немесе тапсырыс берушінің іс-қимылдар жасауға қандай да бір құқықтарын немесе оған қойылған немесе кейіннен қойылуы мүмкін санкцияларды қолдануды қозғамауы шартымен, тапсырыс беруші өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндетті көтермейді.

30. Заказчик может в любое время расторгнуть договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения в соответствии с пунктом 13 статьи 5 Закона, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление.
В уведомлении указывается причина расторжения договора, оговариваются объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения договора.
31. Когда договор аннулируется в силу вышеуказанных обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по договору, на день расторжения.
32. Договор о государственных закупках может быть расторгнут на любом этапе в случаях выявления нарушения ограничений, предусмотренных статьей 6 Закона, а также оказания организатором государственных закупок содействия Поставщику, не предусмотренного Законом.
Поставщик не имеет права требовать оплату только за те затраты, связанные с расторжением договора по данным основаниям.
33. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по договору или в связи с ним.
34. Если в течение 21 (двадцать один) дня после начала таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
35. Договор о государственных закупках содержит условия уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан, таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или) таможенного законодательства Республики Казахстан.
36. При заключении договора о государственных закупках с нерезидентом Республики Казахстан допускается оформление договора о государственных закупках в предлагаемой им форме с учетом требований законодательства Республики Казахстан.
37. Договор составляется на казахском и/или русском языках. При необходимости рассмотрения договора в арбитраже рассматривается экземпляр договора на казахском и/или русском языках. Вся относящаяся к договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
38. Договор составляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
39. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.

30. Заңның 5-бабының 13-тармағына сәйкес шартты одан әрі орындаудың орынсыздығына орай тапсырыс беруші өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, оны кез келген уақытта бұза алады.
Хабарламада шартты бұзудың себебі көрсетіледі, күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ шарттың бұзылуы күшіне енген күн баяндалады.
31. Шарт жоғарыда көрсетілген мән-жайларға байланысты күшін жойған кезде Өнім беруші шарт бұзылған күнге оны бұзуға байланысты іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы талап етеді.
32. Заңның 6-бабында көзделген шектеулердің бұзылуы анықталған, сондай-ақ мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы өнім берушіге Заңда көзделмеген жәрдем көрсеткен жағдайда мемлекеттік сатып алу туралы шарт кез келген кезеңде бұзылуы мүмкін.
Өнім берушінің осы негіздер бойынша шарттың бұзылуына байланысты болған шығындар үшін ғана ақы төлеуді талап етуге құқығы жоқ.
33. Тапсырыс беруші мен өнім беруші өздерінің арасында шарт бойынша немесе оған байланысты туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге бар күш-жігерін жұмсауға тиіс.
34. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күн ішінде Тапсырыс беруші мен өнім беруші шарт бойынша дауды шеше алмаса, тараптардың кез келгені осы мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
35. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт Қазақстан Республикасы салық заңнамасының, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасының және (немесе) Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының талаптарына сәйкес қосылған құн салығын және акциздерді төлеу талаптарын қамтиды.
36. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт Қазақстан Республикасының бейрезидентімен жасалғанда мемлекеттік сатып алу туралы шартты Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, ол ұсынған нысанда ресімдеуге жол беріледі.
37. Шарт қазақ және/немесе орыс тiлдерiнде жасалады. Шартты төрелiкте қарау қажет болғанда шарттың қазақ және/немесе орыс тiлдерiндегi данасы қаралады. Шартқа қатысты барлық хат алмасу және тараптар алмасатын басқа құжаттама осы талаптарға сәйкес болуға тиiс.
38. Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалады.
39. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын бере отырып, хат, жеделхат, телекс немесе факс түрінде жөнелтіледі.

40. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
41. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
42. Поставщик обязан внести обеспечение исполнения договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в конкурсной документации.
43. Настоящим договором могут быть предусмотрены иные штрафные санкции, согласованные Заказчиком и Поставщиком в установленном порядке, либо иные условия, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
44. Настоящий договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (для государственных органов и государственных учреждений) и после внесения Поставщиком обеспечения исполнения договора, указанного в пункте 121 Правил.
45. Aдреса и реквизиты Сторон:
Реквизиты Сторон:
Заказчик:
<полное наименование Заказчика>
<Полный юридический адрес Заказчика>
БИН <БИН Заказчика>
БИК <БИК Заказчика>
ИИК <ИИК Заказчика>
<Наименование банка>
Тел.: <телефон Заказчика>
<должность Заказчика>
<ФИО Заказчика>
Поставщик:
<полное наименование Поставщика>
<Полный юридический адрес Поставщика>
БИН/ИНН/УНП <БИН/ИНН/УНП
Поставщика>
БИК <БИК Поставщика>
ИИК <ИИК Поставщика>
<Наименование банка>
<телефон Поставщика>
<должность Поставщика>
<ФИО Поставщика>
Дата регистрации в территориальном органе казначейства (для государственных органов и государственных учреждений): ______________
Настоящий типовой договор о государственных закупках услуг регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Поставщиком в процессе осуществления Заказчиком государственных закупок товаров/услуг.
Заказчик, используя настоящий договор, разрабатывает на основании итогов государственных закупок свой окончательный проект договора о государственных закупках товаров/услуг.
При этом любые вносимые в настоящий договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, в том числе по государственным закупкам, конкурсной документации Заказчика, конкурсной заявке Поставщика и Протоколу об итогах конкурса. Выделенные в настоящем договоре курсивом разъяснения должны заполняться Заказчиком.
_____________________________
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года № 953
Приложение 14
к Правилам осуществления
государственных закупок с
применением особого порядка
Критерии выбора поставщика услуг
п/п
Критерии
Баллы
Подтверждающий документ
1
2
3
4
5
1.
Наличие производства и/или переработки мясных продуктов питания по месту оказания услуг*
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности - 3 балла

40. Хабарлама мына күндердің қайсысы кешірек басталатынына қарай, жеткізілгеннен кейін немесе күшіне ену көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) күшіне енеді.
41. Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төленуге жатады.
42. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді конкурстық құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда енгізуге міндетті.
43. Осы шартта тапсырыс берушімен және өнім берушімен белгіленген тәртіппен келісілген өзге де айыппұл санкциялары не Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де талаптар көзделуі мүмкін.
44. Осы шарт Тапсырыс беруші оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде (мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер үшін) тіркегеннен кейін және өнім беруші Қағидалардың 121-тармағында көрсетілген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
45. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелерi:
Тараптардың деректемелері:
Тапсырыс беруші: Тапсырыс берушінің толық атауы> <Тапсырыс берушінің толық заңды мекенжайы> Тапсырыс берушінің БСН <БСН> Тапсырыс берушінің БСК <БСК> Тапсырыс берушінің ЖСК <ЖСК> <Банктің атауы> Тел.: <Тапсырыс берушінің телефоны> <Тапсырыс берушінің лауазымы> <Тапсырыс берушінің Т.A.Ә. (бар болса)>
Өнім беруші: < <Өнім берушінің толық атауы> <Өнім берушінің толық заңды мекенжайы> БСН/ЖСН/ТЕН < Өнім берушінің БСН/ЖСН/ТЕН> Өнім берушінің БСК <БСК> Өнім берушінің ЖСК <ЖСК> <Банктің атауы> <Өнім берушінің телефоны> <Өнім берушінің лауазымы> <Өнім берушінің Т.A.Ә. (бар болса) >
Aумақтық қазынашылық органында тіркелген күні (мемлекеттік органдар мен мекемелер үшін): ___________________
Осы Көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт тапсырыс берушінің тауарларды/көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыруы процесінде тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді.
Осы шартты пайдалана отырып, тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу қорытындылары негізінде, өзінің тауарларды/көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шартының түпкілікті жобасын әзірлейді.
Бұл ретте осы шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының, оның ішінде мемлекеттік сатып алу жөніндегі заңнамасына, тапсырыс берушінің конкурстық құжаттамасына, өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтініміне және Конкурс қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес болуға тиіс. Осы шартта курсивпен бөліп көрсетілген түсіндірулерді тапсырыс беруші толтыруға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 953 қаулысына
5-қосымша
Ерекше тәртіпті қолдана
отырып, мемлекеттік сатып
алуды жүзеге асыру
қағидаларына
14-қосымша
Көрсетілетін қызметтердің өнім берушісін таңдау өлшемшарттары
Өлшемшарттар
Балдар
Растаушы құжат
1
2
3
4
5
1.
Қызметтер көрсетілетін жерде* ет өнімдерін  өндірудің және/немесе қайта өңдеудің бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте -
3 балл

1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
3. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
имеется в аренде - 1 балл
1. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан(копия).
2. Технический паспорт объекта (копия).
3. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
4. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
2.
Наличие производства и/или переработки молочных продуктов питания по месту оказания услуг*
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности - 3 балла
1. Технический паспорт объекта (копия)
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
3. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
имеется в аренде - 1 балл
1. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан(копия).
2. Технический паспорт объекта (копия).
3. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
4. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
3.
Наличие производства хлебобулочных изделий по месту оказания услуг*
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности - 3 балла
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
3. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
имеется в аренде - 1 балл
1. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан(копия).
2. Технический паспорт объекта (копия).

1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
3. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
жалға алынған -
1 балл
1. Қазақстан Республикасы әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
2. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
3. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
4. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
2.
Қызметтер көрсетілетін жерде* сүт өнімдерін  өндірудің және/немесе қайта өңдеудің бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте -
3 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме)
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
3. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
жалға алынған -
1 балл
1. Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
2. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
3. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
4. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
3.
Қызмет көрсетілетін жерде* нан-тоқаш өнімдері өндірісінің
бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте -
3 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме)
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
3. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
жалға алынған -
1 балл
1. ҚР әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
2. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).

3. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
4. Действующий сертификат происхождения товара на продукты, применяемые в норме.
4.
Выращивание собственной плодоовощной продукции или наличие контрактов с отечественным производителем, выращивающим плодоовощную продукцию
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности - 3 балла
1. Статистическая форма отчета 29-СХ или форма A-005 за прошедший год
имеется договор - 1 балл
1. Договор, заключенный с отечественным производителем (копия).
2. Статистическая форма отчета 29-СХ или форма A-005 за прошедший год отечественного производителя
5.
Разведение собственного крупнорогатого скота или наличие контрактов с отечественными производителями крупнорогатого скота
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности - 3 балла
1. Статистическая форма отчета 24-СХ или форма A-008 за прошедший год
имеется договор - 1 балл
1. Договор, заключенный с отечественным производителем (копия).
2. Статистическая форма отчета 24-СХ или форма A-008 за прошедший год отечественного производителя
6.
Наличие овощехранилища
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности - 3 балла
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
имеется договор - 1 балл
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
3. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан (копия).
7.
Наличие складских помещений для хранения продовольствия
отсутствует (0 баллов)
имеется в собственности - 3 балла
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
имеется договор - 1 балл
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".

3. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
4. Нормада қолданылатын өнімге тауардың шығу тегінің қолданыстағы сертификаты.
4.
Өзінің
жеміс-көкөніс өнімдерін өсіру немесе жеміс-көкөніс өнімдерін өсіретін отандық өндірушімен келісімшарттардың бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте -
3 балл
1. 29-СХ есептің статистикалық нысаны немесе өткен жылғы A-005 нысаны
жалға алынған -
1 балл
1. Отандық өндірушімен жасасқан шарт (көшірме).
2. 29-СХ есептің статистикалық нысаны немесе отандық өндірушілердің өткен жылғы A-005 нысаны
5.
Өзінің ірі қара мал өсіруі немесе отандық ірі қара мал өндірушілермен келісімшарттардың бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте -
3 балл
1. 29-СХ есептің статистикалық нысаны немесе өткен жылғы A-008 нысаны
жалға алынған -
1 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. 24-СХ есептің статистикалық нысаны немесе отандық өндірушілердің өткен жылғы A-008 нысаны
6.
Көкөніс қоймаларының бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте -
3 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
шарт бар -
1 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
3. ҚР әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
7.
Aзық-түлік сақтауға арналған қойма үй-жайларының
бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
жеке меншікте -
3 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
Шарт бар -
1 балл
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.

3. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан (копия).
8.
Наличие объекта общественного питания в местах дислокации подразделений (распространяется только для подразделений Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан)
отсутствует (0 баллов)
имеется (в собственности - 3 балла;
в аренде - 1 балл)
1. Технический паспорт объекта (копия).
2. Справка об отсутствии (наличии) недвижимого имущества, установленной формы в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
3. Договор аренды, зарегистрированный в органах юстиции Республики Казахстан (копия).
9.
Наличие регистрации в территориальном органе юстиции потенциального поставщика на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы, по месту оказания услуг
отсутствует (0 баллов)
имеется (3 балла)
Свидетельство о регистрации юридического лица или копия удостоверения личности (для физического лица). При этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя заказчик при необходимости получает на сайте www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков".
10.
Опыт работы на рынке оказания аналогичных услуг
отсутствует (0 баллов)
имеется (по 0,5 балла за каждый год работы, но не более 5 баллов)
1. Aкт оказанных услуг (за каждый год) (копия).
2. Счет-фактура (за каждый год) (копия).
Примечание:
* Место оказания услуг определяется в пределах территории соответствующей административно-территориальной единицы (области, городов республиканского значения и столицы).
_________________________________

3. ҚР әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
8.
Бөлімшелер орналасқан орындарда қоғамдық тамақтандыру объектісінің
бар-жоғы (ҚР ҰҚК Шекара қызметінің бөлімшелері үшін ғана қолданылады)
жоқ
(0 балл)
(меншігінде бар - 3 балл; жалға алған - 1 балл)
бар
1. Объектінің техникалық паспорты (көшірме).
2. "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес белгіленген нысандағы жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екендігі туралы анықтама.
3. ҚР әділет органдарында тіркелген жалға беру шарты (көшірме).
9.
Әлеуетті өнім берушінің тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында, қызмет көрсету орны бойынша аумақтық әділет органында тіркелуінің
бар-жоғы
жоқ
(0 балл)
(3 балл) бар
Заңды тұлғаны тіркеу туралы куәлік және жеке куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін). Бұл ретте дара кәсіпкер ретінде тіркеудің бар болуы туралы ақпаратты тапсырыс беруші қажет болған жағдайда www.​kgd.​gov.​kz сайтындағы "Электрондық сервис/салық төлеушілерді іздеу" қосымша парағынан алады.
10.
Ұқсас қызметтерді көрсету нарығындағы жұмыс тәжірибесі
жоқ
(0 балл)
Бар
(әрбір жұмыс істеген жылға 0,5 балдан, бірақ 5 балдан артық емес)
1. Көрсетілген қызметтер актісі (әрбір жыл үшін) (көшірме).
2. Шот-фактура (әрбір жыл үшін) (көшірме).
Ескертпе:
* Қызметтер көрсетілетін жер тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың) аумағы шегінде айқындалады.