О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2021 года № 958.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр Республики Казахстан А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2021 года
№ 958
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 мая 2013 года № 516 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 22 мая 2013 года № 571 "О некоторых мерах по оптимизации системы управления институтами развития, финансовыми организациями и развития национальной экономики":
в перечне акционерных обществ, государственные пакеты акций которых передаются в оплату размещаемых акций акционерного общества "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 2 и 3, изложить в следующей редакции:
"
2.
Акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"
100 %
3.
Акционерное общество "Казахстанская жилищная компания"
98,60186962 %
";
строки, порядковые номера 4 и 5, исключить;
в приложении 1 к указанному постановлению:
строки, порядковые номера 2 и 3, изложить в следующей редакции:
"
22.
Акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"
100 %
3.
Акционерное общество "Казахстанская жилищная компания"
98,60186962 %
";
строку, порядковый номер 4, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 1 июля 2014 года № 753 "Об утверждении Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по обеспечению мер для финансирования, управления, строительства и реализации объектов недвижимости и торгово-развлекательного центра для Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2013 года № 10 "Об утверждении Национального плана организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО - 2017 на 2013 – 2018 годы":
в Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан по обеспечению мер для финансирования, управления, строительства и реализации объектов недвижимости и торгово-развлекательного центра на территории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане, утвержденном указанным постановлением:
по всему тексту слова "акционерному обществу "Ипотечная организация "Казахстанская ипотечная компания", "АО "ИО "Казахстанская ипотечная компания" заменить, соответственно, словами "акционерному обществу "Казахстанская жилищная компания", "АО "Казахстанская жилищная компания".

Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 29 желтоқсандағы № 958 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 958 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. "Даму институттарын, қаржы ұйымдарын басқару жүйесін оңтайландыру және ұлттық экономиканы дамыту жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 22 мамырдағы № 571 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 мамырдағы № 516 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамының орналастырылатын акцияларын төлеуге берілетін акционерлік қоғамдардың тізбесінде:
реттік нөмірлері 2 және 3-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
"Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы
100 %
3.
"Қазақстан тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамы
98,60186962 %
";
реттік нөмірлері 4 және 5-жолдар алып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
реттік нөмірлері 2 және 3-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
"Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы
100 %
3.
"Қазақстан тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамы
98,60186962 %
";
реттік нөмірі 4-жол алып тасталсын.
2. "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесіне арналған жылжымайтын мүлік және сауда ойын-сауық орталығының объектілерін қаржыландыру, басқару, құрылысын салу және сату үшін шараларды қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарын бекіту және "ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырудың және өткізудің 2013 – 2018 жылдарға арналған ұлттық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 10 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 1 шілдедегі № 753 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің Астана қаласындағы ЭКСПО –2017 халықаралық мамандандырылған көрмесінің аумағында жылжымайтын мүлік объектілерін және сауда-ойын-сауық орталығын қаржыландыру, басқару, салу және өткізу үшін шараларды қамтамасыз ету жөніндегі бірлескен іс-қимыл жоспарында:
бүкіл мәтін бойынша "Қазақстан ипотекалық компаниясы" ипотекалық ұйымы" акционерлік қоғамына", "Қазақстан ипотекалық компаниясы" ИҰ" АҚ" деген сөздер тиісінше "Қазақстан тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамына", "Қазақстан тұрғын үй компаниясы" АҚ" деген сөздермен ауыстырылсын.

3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 603 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2020 года № 557 "О некоторых вопросах Единого оператора жилищного строительства":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить акционерное общество "Казахстанская жилищная компания" единым оператором жилищного строительства.".

3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 603 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. "Тұрғын үй құрылысының бірыңғай операторының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 8 қыркүйектегі № 557 қаулысында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "Қазақстан тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамы тұрғын үй құрылысының бірыңғай операторы болып айқындалсын.".