О некоторых вопросах реорганизации подведомственных организаций Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2021 года № 971.
В соответствии со статьей 45 Гражданского кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 1994 года и подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ" путем преобразования в акционерное общество "Национальная геологическая служба".
2. Передать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственный пакет акций акционерного общества "Национальная геологоразведочная компания "Казгеология" (далее – Казгеология) в оплату размещаемых акций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына".
Сноска. Пункт 2 – в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2022 № 1128.
3. Определить целью деятельности общества развитие информационной и научной основы недропользования в Республике Казахстан.
4. Определить основными предметами деятельности общества:
сбор, хранение, обобщение, систематизацию и анализ геологической информации совместно с научными учреждениями Республики Казахстан в области геологии;
оказание комплексной сервисной поддержки инвесторам посредством:
открытого доступа к геологической информации;
эксплуатации Национального банка данных минеральных ресурсов Республики Казахстан.
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Комитетом геологии Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан обеспечить:
1) утверждение устава общества и его государственную регистрацию в органах юстиции Республики Казахстан;
2) передачу Комитету геологии Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций общества;
2-1) передачу государственного пакета акций Казгеологии в оплату размещаемых акций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына";
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.12.2022 № 1128.
5-1. Министерству экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан совместно с Министерством финансов Республики Казахстан и акционерным обществом "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию) в установленном законодательством порядке обеспечить передачу необходимого имущества в акционерное общество "Национальная геологическая служба" для осуществления деятельности, определенной в пункте 4 настоящего постановления.

Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ведомстволық бағынысты ұйымдарын қайта ұйымдастырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 30 желтоқсандағы № 971 қаулысы.
1994 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 45-бабына, "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазгеоақпарат" республикалық геологиялық ақпарат орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамы етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Қазгеология" ұлттық геологиялық барлау компаниясы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қазгеология) акцияларының мемлекеттік пакеті "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының орналастырылатын акцияларын төлеуге берілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2022 № 1128 қаулысымен.
3. Қоғам қызметінің мақсаты Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдаланудың ақпараттық және ғылыми негіздерін дамытуды айқындау.
4. Қоғам қызметінің негізгі нысанасы:
Қазақстан Республикасының геология саласындағы ғылыми мекемелерімен бірлесіп, геологиялық ақпаратты жинау, сақтау, қорыту, жүйелеу және талдау;
мыналар:
геологиялық ақпаратқа ашық қол жеткізу;
Қазақстан Республикасының Минералдық ресурстарының ұлттық деректер банкін пайдалану арқылы инвесторларға кешенді сервистік қолдау көрсету болып айқындалсын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Геология комитетімен бірлесіп:
1) қоғам жарғысының бекітілуін және оның Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) мемлекеттік қоғам акцияларының пакетін иелену және пайдалану құқығының Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Геология комитетіне берілуін;
2-1) Қазгеология акцияларының мемлекеттік пакетінің "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының орналастырылатын акцияларын төлеуге берілуін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.12.2022 № 1128 қаулысымен.
5-1. Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен және "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамымен (келісу бойынша) бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулының 4-тармағында айқындалған қызметті жүзеге асыру үшін қажетті мүлікті "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамына беруді қамтамасыз етсін.

Сноска. Постановление дополнено пунктом 5-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 30.12.2022 № 1128.
6. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2021 года № 971
Изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях":
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Нур-Султан":
строку, порядковый номер 21-159, изложить в следующей редакции:
"21-159. Акционерное общество "Национальная геологическая служба";
строку, порядковый номер 21-188, исключить.
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
в подразделе "Комитету геологии Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 402, изложить в следующей редакции:
"402. Акционерное общество "Национальная геологическая служба";
строку, порядковый номер 403, исключить.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2011 года № 376 "Об утверждении перечня национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний":
в перечне национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Национальные компании":
строку, порядковый номер 36, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 46, следующего содержания:
"46. Акционерное общество "Национальная геологическая служба".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 17 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан и его ведомств:
в разделе "Акционерные общества" пункт 3 изложить в следующей редакции:

Ескерту. Қаулы 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 30.12.2022 № 1128 қаулысымен.
6. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру бекітілсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 971 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтыру
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тiзбесiнде:
"Нұр-Сұлтан қ." деген бөлімде:
реттік нөмірі 21-159-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"21-159. "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 21-188-жол алып тасталсын.
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігіне:" деген бөлімде;
"Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Геология комитетіне:" деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 402-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"402. "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 403-жол алып тасталсын.
3. "Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 376 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың тізбесінде:
"Ұлттық компаниялар" деген бөлімде:
реттік нөмірі 36-жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 46-жолмен толықтырылсын:
"46. "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамы".
4. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 17 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Акционерлік қоғамдар" деген бөлімдегі 3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Акционерное общество "Национальная геологическая служба";
в разделе "Товарищества с ограниченной ответственностью" пункт 1 исключить.
_____________________

"3. "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамы.";
"Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер" деген бөлімдегі 1-тармақ алып тасталсын.