О корректировке показателей республиканского бюджета на 2022 год и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2021 года № 872 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2022 года № 591
В соответствии со статьями 41, 79 и 111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить корректировку показателей республиканского бюджета на 2022 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2021 года № 872 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы" следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе "III. Целевые трансферты на развитие":
в функциональной группе 4 "Образование":
по администратору 225 "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
в программе 099 "Обеспечение доступности качественного школьного образования":
в подпрограмме 137 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам Алматинской, Атырауской и Мангистауской областей на строительство объектов среднего образования":
строку:
"
Алматинская область
28 233 187
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
22 565 839
";
после строки:
"
Мангистауская область

2022 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету және "2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 872 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 23 тамыздағы № 591 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2022 ж. бастап қолданысқа енгiзiледi.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 41, 79 және 111-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес 2022 жылға арналған республикалық бюджеттің көрсеткіштерін түзету жүзеге асырылсын.
2. "2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 872 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
"III. Нысаналы даму трансферттері" деген бөлімде:
"Бiлiм беру" деген 4-функционалдық топта:
225 "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі" деген әкімші бойынша:
099 "Сапалы мектеп біліміне қолжетімділікті қамтамасыз ету" деген бағдарламада:
137 "Алматы, Атырау және Маңғыстау облыстарының облыстық бюджеттеріне орта білім беру объектілерінің құрылысына берілетін нысаналы даму трансферттері" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы
28 233 187
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
22 565 839
";
мына:
"
Маңғыстау облысы

7 580 207
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Область Жетісу
5 667 348
";
в функциональной группе 5 "Здравоохранение":
по администратору 226 "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
в программе 053 "Обеспечение хранения специального медицинского резерва и развитие инфраструктуры здравоохранения":
в подпрограмме 113 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство, реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения, а также на создание быстровозводимых комплексов для размещения инфекционных больниц за счет средств республиканского бюджета":
строку:
"
Алматинская область

7 580 207
"
деген жолдан кейін мынадай жолымен толықтырылсын:
"
Жетісу облысы
5 667 348
";
"Денсаулық сақтау" деген 5-функционалдық топта:
226 "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" деген әкімші бойынша:
053 "Арнайы медициналық резервті сақтауды қамтамасыз ету және денсаулық сақтау инфрақұрылымын дамыту" деген бағдарламада:
113 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейтуге, сондай-ақ инфекциялық ауруханаларды орналастыру үшін тез салынатын кешендер құруға берілетін нысаналы даму трансферттерi" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы

4 543 090
3 132 814
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
2 995 558
3 132 814
";
после строки:
"
Мангистауская область
2 000 000
3 000 000
6 774 853
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Область Жетісу
1 547 532
";
в функциональной группе 6 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
по администратору 213 "Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан":
в программе 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры":
в подпрограмме 106 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения":
строку:
"
Восточно-Казахстанская область
4 296 761
2 446 062
"
изложить в следующей редакции:
"
Восточно-Казахстанская область
2 446 062
";
после строки:
"
Западно-Казахстанская область
1 000 000
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Область Абай
4 296 761
";
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
по администратору 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
в программе 228 "Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны":
в подпрограмме 101 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры":
строку:
"
Алматинская область
4 159 621
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
3 412 009
";
строку:
"
Карагандинская область
287 491
"
изложить в следующей редакции:
"
Карагандинская область
46 582
";
после строки:
"
Мангистауская область
709 197
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Область Жетісу
747 612
Область Ұлытау
240 909
";
в программе 229 "Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства":
в подпрограмме 100 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны":
строку:
"
Восточно-Казахстанская область
300 000
420 641
"
изложить в следующей редакции:
"
Восточно-Казахстанская область
420 641
";
после строки:
"
Жамбылская область
1 300 000
2 384 333
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Область Абай
300 000
";
в подпрограмме 101 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны":
строку:
"
Алматинская область

4 543 090
3 132 814
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
2 995 558
3 132 814
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
2 000 000
3 000 000
6 774 853
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Жетісу облысы
1 547 532
";
"Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" деген 6-функционалдық топта:
213 "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі" деген әкімші бойынша:
058 "Республикалық деңгейде халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" деген бағдарламада:
106 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне әлеуметтiк қамтамасыз ету объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы
4 296 761
2 446 062
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысы
2 446 062
";
мына:
"
Батыс Қазақстан облысы
1 000 000
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Абай облысы
4 296 761
";
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" деген 7-функционалдық топта:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" деген әкімші бойынша:
228 "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген бағдарламада:
101 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы
4 159 621
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
3 412 009
";
мына:
"
Қарағанды облысы
287 491
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарағанды облысы
46 582
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
709 197
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Жетісу облысы
747 612
Ұлытау облысы
240 909
";
229 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген бағдарламада:
100 "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы
300 000
420 641
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысы
420 641
";
мына:
"
Жамбыл облысы
1 300 000
2 384 333
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Абай облысы
300 000
";
101 "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы

243 726
"
исключить;
строку:
"
Карагандинская область
334 763
"
исключить;
после строки:
"
Кызылординская область
361 297
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Область Жетісу
243 726
Область Ұлытау
334 763
";
в функциональной группе 9 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
по администратору 241 "Министерство энергетики Республики Казахстан":
в программе 003 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие газотранспортной системы":
в подпрограмме 030 "За счет средств республиканского бюджета":
строку:
"
Алматинская область
500 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
300 000
";
дополнить строкой следующего содержания:
"
Область Жетісу
200 000
";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
по администратору 207 "Министерство экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан":
в программе 254 "Эффективное управление водными ресурсами":
в подпрограмме 115 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на увеличение водности поверхностных водных ресурсов за счет средств республиканского бюджета":
строку:
"
Алматинская область
7 157 465
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
5 752 375
";
после строки:
"
Жамбылская область
2 755 594
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Область Жетісу
1 405 090
";
в функциональной группе 13 "Прочие":
по администратору 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
в программе 082 "Реализация мероприятий по развитию инженерной, транспортной и социальной инфраструктуры в областных центрах, моно-, и малых городах и сельских территориях":
в подпрограмме 102 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной и транспортной (благоустройство) инфраструктуры в областных центрах":
строку:
"
Алматинская область
1 925 010
"
исключить;
строку:
"
Восточно-Казахстанская область
3 245 350
"
изложить в следующей редакции:
"
Восточно-Казахстанская область
1 445 350
";
после строки:
"
Мангистауская область
417 746
1 344 513
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Область Абай
1 800 000
Область Жетісу
1 925 010
";
в программе 087 "Реализация мероприятий в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и механизма кредитования приоритетных проектов":
в подпрограмме 105 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие индустриальной инфраструктуры":
строку:
"
Восточно-Казахстанская область

243 726
"
деген жол алып тасталсын;
мына:
"
Қарағанды облысы
334 763
"
деген жол алып тасталсын;
мына:
"
Қызылорда облысы
361 297
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Жетісу облысы
243 726
Ұлытау облысы
334 763
";
"Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" деген 9-функционалдық топта:
241 "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі" деген әкімші бойынша:
003 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бағдарламада:
030 "Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы
500 000
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
300 000
";
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Жетісу облысы
200 000
";
"Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" деген 10-функционалдық топта:
207 "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі" деген әкімші бойынша:
254 "Су ресурстарын тиімді басқару" деген бағдарламада:
115 "Республикалық бюджет қаражаты есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жерүсті су ресурстарын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы
7 157 465
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
5 752 375
";
мына:
"
Жамбыл облысы
2 755 594
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Жетісу облысы
1 405 090
";
"Басқалар" деген 13-функционалдық топта:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" деген әкімші бойынша:
082 "Облыс орталықтарында, моно және шағын қалалар мен ауылдық аумақтарда инженерлік, көліктік және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыру" деген бағдарламада:
102 "Облыстық бюджеттерге облыс орталықтарына инженерлік және көлік (аббаттандыру) инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы
1 925 010
"
деген жол алып тасталсын;
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы
3 245 350
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысы
1 445 350
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
417 746
1 344 513
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Абай облысы
1 800 000
Жетісу облысы
1 925 010
";
087 "2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жобасы және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде іс-шараларды іске асыру" деген бағдарламада:
105 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы

2 480 829
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
6 909 372
2 480 829
";
строку:
"
Восточно-Казахстанская область
1 153 014
"
изложить в следующей редакции:
"
Восточно-Казахстанская область
259 888
";
строку:
"
Карагандинская область
1 027 784
"
изложить в следующей редакции:
"
Карагандинская область
873 697
";
после строки:
"
Мангистауская область
3 564 437
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Область Абай
893 126
Область Жетісу
2 117 472
Область Ұлытау
154 087
";
в разделе "VI. Гарантированный трансферт из Национального фонда"
в функциональной группе 7 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
по администратору 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
в программе 228 "Реализация мероприятий в области жилищного строительства в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны":
в подпрограмме 113 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Восточно-Казахстанская область
3 788 681
"
изложить в следующей редакции:
"
Восточно-Казахстанская область
3 293 966
";
после строки:
"
Мангистауская область
4 518 186
"
дополнить строкой следующего содержания:
"
Область Абай
494 715
";
в программе 229 "Реализация мероприятий в области жилищно-коммунального хозяйства":
в подпрограмме 118 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны" за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Алматинская область
5 778 566
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
4 367 666
";
строку:
"
Карагандинская область
1 110 047
"
изложить в следующей редакции:
"
Карагандинская область
841 900
";
после строки:
"
Кызылординская область
953 888
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Область Жетісу
1 410 900
Область Ұлытау
268 147
";
в функциональной группе 9 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
по администратору 241 "Министерство энергетики Республики Казахстан":
в программе 003 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие газотранспортной системы":
в подпрограмме 055 "За счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Алматинская область

2 480 829
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
6 909 372
2 480 829
";
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы
1 153 014
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысы
259 888
";
мына:
"
Қарағанды облысы
1 027 784
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарағанды облысы
873 697
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
3 564 437
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Абай облысы
893 126
Жетісу облысы
2 117 472
Ұлытау облысы
154 087
";
"VI. Ұлттық қордан бөлінетін кепілдендірілген трансферт" деген бөлімде:
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" деген 7-функционалдық топта:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" деген әкімші бойынша:
228 "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде тұрғын үй салу саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген бағдарламада:
113 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен нысаналы даму трансферттерi" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы
3 788 681
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысы
3 293 966
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
4 518 186
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Абай облысы
494 715
";
229 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы іс-шараларды іске асыру" деген бағдарламада:
118 "Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттерi" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы
5 778 566
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
4 367 666
";
мына:
"
Қарағанды облысы
1 110 047
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарағанды облысы
841 900
";
мына:
"
Қызылорда облысы
953 888
"
деген жолдан кейін мынадай жолдармен толықтырылсын:
"
Жетісу облысы
1 410 900
Ұлытау облысы
268 147
";
"Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" деген 9-функционалдық топта:
241 "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі" деген әкімші бойынша:
003 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген бағдарламада:
055 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы

7 918 799
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
2 150 169
";
после строки:
"
Мангистауская область
1 901 005
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Область Жетісу
5 768 630
";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
по администратору 249 "Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
в программе 091 "Ремонт и организация содержания, направленная на улучшение качества автомобильных дорог общего пользования":
в подпрограмме 115 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на развитие транспортной инфраструктуры за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Алматинская область
2 105 092
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
500 000
";
строку:
"
Восточно-Казахстанская область
6 000 000
"
изложить в следующей редакции:
"
Восточно-Казахстанская область
5 000 000
";
строку:
"
Карагандинская область
7 003 489
"
изложить в следующей редакции:
"
Карагандинская область
6 003 489
";
после строки:
"
Мангистауская область
2 164 718
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Область Абай
1 000 000
Область Жетісу
1 605 092
Область Ұлытау
1 000 000
";
в функциональной группе 13 "Прочие":
по администратору 243 "Министерство национальной экономики Республики Казахстан":
в программе 082 "Реализация мероприятий по развитию инженерной, транспортной и социальной инфраструктуры в областных центрах, моно-, и малых городах и сельских территориях":
в подпрограмме 115 "Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі" за счет гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан":
строку:
"
Алматинская область
4 555 685
"
изложить в следующей редакции:
"
Алматинская область
3 373 579
";
строку:
"
Восточно-Казахстанская область
1 968 243
"
изложить в следующей редакции:
"
Восточно-Казахстанская область
1 445 683
";
строку:
"
Карагандинская область
1 831 775
"
изложить в следующей редакции:
"
Карагандинская область
1 351 647
";
после строки:
"
Мангистауская область
4 838 899
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Область Абай
522 560
Область Жетісу
1 182 106
Область Ұлытау
480 128
";
в приложении 63 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"
12
Проведение государственной-информационной политики в сети Интернет через АО "Qazcontent"
Услуга по проведению государственной информационной политики в сети Интернет
Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
АО "Qazcontent"
003 "Проведение государственной информационной политики"
100 "Размещение государственного информационного заказа"

7 918 799
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
2 150 169
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
1 901 005
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"
Жетісу облысы
5 768 630
";
"Көлiк және коммуникация" деген 12-функционалдық топта:
249 "Қазақстан Республикасы Индустрия жəне инфрақұрылымдық даму министрлігі" деген әкімші бойынша:
091 "Ортақ пайдаланымдағы автомобиль жолдарын жөндеу және олардың сапасын жақсартуға бағытталған күтіп-ұстау бойынша жұмыстарды ұйымдастыру" деген бағдарламада:
115 "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы
2 105 092
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
500 000
";
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы
6 000 000
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысы
5 000 000
";
мына:
"
Қарағанды облысы
7 003 489
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарағанды облысы
6 003 489
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
2 164 718
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Абай облысы
1 000 000
Жетісу облысы
1 605 092
Ұлытау облысы
1 000 000
";
"Басқалар" деген 13-функционалдық топта:
243 "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" деген әкімші бойынша:
082 "Облыс орталықтарында, моно және шағын қалалар мен ауылдық аумақтарда инженерлік, көліктік және әлеуметтік инфрақұрылымды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыру" деген бағдарламада:
115 "Облыстық бюджеттерге "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін кепілдендірілген трансферт есебінен берілетін нысаналы даму трансферттері" деген кіші бағдарламада:
мына:
"
Алматы облысы
4 555 685
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Алматы облысы
3 373 579
";
мына:
"
Шығыс Қазақстан облысы
1 968 243
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Шығыс Қазақстан облысы
1 445 683
";
мына:
"
Қарағанды облысы
1 831 775
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қарағанды облысы
1 351 647
";
мына:
"
Маңғыстау облысы
4 838 899
"
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Абай облысы
522 560
Жетісу облысы
1 182 106
Ұлытау облысы
480 128
";
көрсетілген қаулыға 63-қосымшада:
реттік нөмірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
12
"Qazcontent" АҚ арқылы Интернет желісінде мемлекеттік-ақпараттық саясатты жүргізу
"Qazcontent" АҚ
Интернет желісінде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі көрсетілетін қызмет
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
003 "Мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу"
100 "Мемлекеттік ақпараттық тапсырысты орналастыру"

1 919 542
";
дополнить строкой, порядковый номер 23-1, следующего содержания:
"
23-1
Сопровождение и системно-техническое обслуживание объектов информатизации социально-трудовой сферы, интеграцию с иными объектами информатизации, а также анализ и обработка данных социально-трудовой сферы
Сопровождение и системно-техническое обслуживание объектов информатизации социально-трудовой сферы, интеграцию с иными объектами информатизации, а также анализ и обработку данных социально-трудовой сферы
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
АО "Центр развития трудовых ресурсов"
001 "Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения"
104 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа"
1 348 520
";
дополнить строкой, порядковый номер 25-1, следующего содержания:
"
25-1
Информационно-аналитическое сопровождение рынка труда и методологическая поддержка центров занятости населения в социально-трудовой сфере
Информационно-аналитическое сопровождение рынка труда и методологическая поддержка центров занятости населения в социально-трудовой сфере
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
АО "Центр развития трудовых ресурсов"
068 "Развитие продуктивной занятости"
101 "Проведение текущих мероприятий в рамках развития продуктивной занятости"
325 199
";
дополнить строками, порядковые номера 63-1, 63-2 и 63-3, следующего содержания:
"
63-1
Оказание услуги по обеспечению функциональной и институциональной устойчивости развития электронного здравоохранения
Выполнение мероприятий, связанных с реформированием электронного здравоохранения, в том числе формированием долгосрочного IT-потенциала и обеспечением функциональной, институциональной устойчивости, в рамках развития "электронного здравоохранения" Республики Казахстан, а также модификация информационных систем Министерства здравоохранения Республики Казахстан с целью предоставления возможности применения инновационных технологий при оказании гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в рамках ОСМС
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр электронного здравоохранения"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
103 "Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг"
244 361
63-2
Услуги по сопровождению некоторых программных комплексов и электронных регистров (информационных систем) в области здравоохранения, обеспечению эксплуатации национальной телемедицинской сети Республики Казахстан
Сопровождение программных комплексов (информационных систем) в области здравоохранения
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Республиканский центр электронного здравоохранения"
001 "Формирование государственной политики в области здравоохранения"
104 "Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение государственного органа"

1 919 542
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 23-1-жолмен толықтырылсын:
"
23-1
Әлеуметтік-еңбек саласының ақпараттандыру объектілерін сүйемелдеу және оларға жүйелік-техникалық қызмет көрсету, өзге де ақпараттандыру объектілерімен интеграциялау, сондай-ақ әлеуметтік-еңбек саласының деректерін талдау және өңдеу
Әлеуметтік-еңбек саласының ақпараттандыру объектілерін сүйемелдеу және оларға жүйелік-техникалық қызмет көрсету, өзге де ақпараттандыру объектілерімен интеграциялау, сондай-ақ әлеуметтік-еңбек саласының деректерін талдау және өңдеу
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" АҚ
001 "Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
104 "Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету"
1 348 520
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 25-1-жолмен толықтырылсын:
"
25-1
Еңбек нарығын ақпараттық-талдамалық сүйемелдеу және әлеуметтік-еңбек саласындағы халықты жұмыспен қамту орталықтарын әдіснамалық қолдау
Еңбек нарығын ақпараттық-талдамалық сүйемелдеу және әлеуметтік-еңбек саласындағы халықты жұмыспен қамту орталықтарын әдіснамалық қолдау
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
"Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" АҚ
068 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту"
101 "Нәтижелі жұмыспен қамтуды дамыту шеңберінде ағымдағы іс-шараларды өткізу"
325 199
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 63-1, 63-2 және 63-3-жолдармен толықтырылсын:
"
63-1
Электрондық денсаулық сақтауды дамытудың функционалдық және институционалдық орнықтылығын қамтамасыз ету жөніндегі қызметті көрсету
Электрондық денсаулық сақтауды реформалауға, оның ішінде ұзақ мерзімді IT-әлеуетін қалыптастыруға және Қазақстан Республикасының "электрондық денсаулық сақтау" саласын дамыту шеңберінде функционалдық, институционалдық орнықтылықты қамтамасыз етуге байланысты іс-шараларды орындау, сондай-ақ тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету кезінде және МӘМС шеңберінде инновациялық технологияларды қолдану мүмкіндігін беру мақсатында Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ақпараттық жүйелерін түрлендіру
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
103 "Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету"
244 361
63-2
Денсаулық сақтау саласындағы кейбір бағдарламалық кешендер мен электрондық тіркелімдерді (ақпараттық жүйелерді) сүйемелдеу, Қазақстан Республикасының ұлттық телемедицина желісін пайдалануды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетінқызметтер
Денсаулық сақтау саласындағы бағдарламалық кешендерді (ақпараттық жүйелерді) сүйемелдеу
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы" ШЖҚ РМК
001 "Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру"
104 "Ақпараттық жүйелердің жұмыс істеуін қамтамасыз ету және мемлекеттік органды ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету"

340 085
63-3
Услуги по обеспечению финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Услуги по обеспечению финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
НАО "Фонд социального медицинского страхования"
067 "Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
102 "Услуги по обеспечению финансирования гарантированного объема бесплатной медицинской помощи"
203 233
";
строку, порядковый номер 66, изложить в следующей редакции:
"
66
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территориях особо опасных природных очагов инфекции
Эпидемиологическое и эпизоотологическое обследование энзоотичных по чуме и другим особо опасным инфекциям территорий, обследование населенных пунктов на энзоотичных по чуме и другим особо опасным инфекциям на территориях, заселенных грызунами, организация выездов в регионы Республики Казахстан специалистов-консультантов ННЦООИ для оказания консультативно-методической помощи в организации и проведения мероприятий по профилактике и мерам реагирования на особо опасные инфекции
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
8 545 193
";
строку, порядковый номер 69, изложить в следующей редакции:
69
Охрана общественного здоровья
1. Проведение референсных лабораторных исследований и инструментальных замеров.
2. Организация и проведение программ внешней оценки качества (ВОК).
3. Ведение санитарно-эпидемиологического мониторинга, сбор информации от регионов Республики Казахстан, статистическая обработка, агрегирование и анализ полученных данных с рекомендациями для Министерства здравоохранения Республики Казахстан и Комитета санитарно-эпидемиологического контроля по обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения Республики Казахстан.
4. Внедрение национальной системы дозорного эпидемиологического надзора и контроля за антимикробной резистентностью в Республике Казахстан.
5. Обеспечение деятельности Оперативного центра по чрезвычайным ситуациям в области общественного здравоохранения.
6. Промышленная реализация системы сбора данных, оценки и мониторинга программ профилактики инфекций, инфекционного контроля при оказании медицинской помощи.

340 085
63-3
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі көрсетілетін қызметтер
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Әлеуметтік медициналық сақтандыру қоры" КеАҚ
067 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету"
102 "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қаржыландыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
203 233
";
реттік нөмірі 66-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
66
Инфекцияның аса қауіпті табиғи ошақтарының аумақтарында халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету
Оба және басқа да аса қауіпті инфекциялар бойынша энзоотиялық аумақтарды эпидемиологиялық және эпизоотологиялық зерттеп-қарау, кеміргіштер қоныстанған аумақтарда оба және басқа да аса қауіпті инфекциялар бойынша энзоотиялық елді мекендерді зерттеп-қарау, аса қауіпті инфекциялардың профилактикасы және оларға ден қою шаралары жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруда және жүргізуде консультациялық-әдістемелік көмек көрсету үшін АҚИҰҒО консультант мамандарының Қазақстан Республикасының өңірлеріне шығуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
8 545 193
";
реттік нөмірі 69-жол мынадай редакцияда жазылсын:
69
Қоғамдық денсаулықты сақтау
1. Референтік зертханалық зерттеулер мен аспаптық өлшеулер жүргізу.
2. Сапаны сырттай бағалау бағдарламаларын (ССБ) ұйымдастыру және өткізу.
3. Санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг жүргізу, Қазақстан Республикасының өңірлерінен ақпарат жинау, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі мен Қазақстан Республикасы халқының санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті үшін ұсынымдары бар бірге алынған деректерді статистикалық өңдеу, агрегаттау және талдау.
4. Қазақстан Республикасында шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау мен микробқа қарсы резистенттілікті бақылаудың ұлттық жүйесін енгізу.
5. Қоғамдық денсаулық сақтау саласындағы төтенше жағдайлар жөніндегі жедел орталықтың қызметін қамтамасыз ету.
6. Медициналық көмек көрсету кезінде инфекциялардың профилактикасы, инфекциялық бақылау бағдарламаларының деректерін жинау, бағалау және мониторингтеу жүйесін өнеркәсіптік іске асыру.

7. Повышение кадрового потенциала региональных специалистов Комитета санитарно-эпидемиологического контроля и сотрудничающих министерств (ведомств) методом проведения республиканских семинаров, круглых столов, вебинаров, тренингов и обучения на рабочих местах.
8. Разработка (пересмотр) санитарных правил с учетом научного обоснования и мирового опыта. Разработка правил и порядка проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы, определяющих объемы, перечень и кратность лабораторных исследований.
9. Оказание организационно-методической, практической помощи, эпидемиологических расследований по вопросам санитарно-эпидемиологического благополучия
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения"
070 "Охрана общественного здоровья"
100 "Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения"
831 539
";
дополнить строки, порядковые номера 69-1, 69-2 и 69-3, следующего содержания:
"
69-1
Пропаганда здорового образа жизни в области здравоохранения
1. Анализ социологического исследования для расчета показателя "Доля граждан Казахстана, ведущих здоровый образ жизни.
2. Мониторинг и оценка деятельности организаций, реализующих государственный заказ по бюджетной программе 070 "Охрана общественного здоровья" подпрограмме 102 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на пропаганду здорового образа жизни.
3. Разработка и сбор информации о реализации национальных программ по пропаганде здорового образа жизни.
4. Сбор аналитического отчета по деятельности молодежных центров здоровья.
5. Сбор и анализ информации по реализации проекта ВОЗ "Здоровые города и регионы", "Школы, способствующие укреплению здоровья", "Здоровые университеты", "Здоровые рабочие места".
6. Мониторинг и оценка деятельности проектов ВОЗ, молодежных центров здоровья с выездом в регионы.
7. Сбор аналитического отчета о мероприятиях по профилактике поведенческих факторов риска (табакокурения, потребления алкоголя, неправильного питания, низкой физической активности).
8. Сбор информации по исполнению Плана мероприятий по повышению приверженности населения к здоровому образу жизни на 2019-2022 годы, утвержденного приказом Министерства здравоохранения Республики Казахстан от 17.09.2018 года № 541.
9. Сбор информации по деятельности антитабачных центров и школ здоровья.
10. Сбор информации о реализации государственных социальных проектов по профилактике заболеваний и пропаганде здорового образа жизни.

7. Республикалық семинарлар, дөңгелек үстелдер, вебинарлар, тренингтер өткізу және жұмыс орындарында оқыту әдісімен Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау комитеті мен ынтымақтасушы министрліктер (ведомстволар) өңірлік мамандарының кадрлық әлеуетін арттыру.
8. Ғылыми негіздеме мен әлемдік тәжірибені ескере отырып, санитариялық қағидаларды әзірлеу (қайта қарау). Зертханалық зерттеулердің көлемін, тізбесі мен жиілігін айқындайтын санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу қағидалары мен тәртібін әзірлеу.
9. Санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылық мәселелері бойынша ұйымдастырушылық-әдістемелік, практикалық көмек, эпидемиологиялық тексеру көрсету
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
100 "Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығын қамтамасыз ету"
831 539
";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 69-1, 69-2 және 69-3-жолдармен толықтырылсын:
"
69-1
Денсаулық сақтау саласында салауатты өмір салтын насихаттау
1. "Саламатты өмір салтын ұстанатын Қазақстан азаматтарының үлесі" көрсеткішін есептеу үшін әлеумет танушылық зерттеуді талдау.
2. 070 "Қоғамдық денсаулықты қорғау" бюджеттік бағдарламасы бойынша 102 "Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне саламатты өмір салтын насихаттауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" кіші бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырысты іске асыратын ұйымдардың қызметін мониторингтеу және бағалау.
3. Саламатты өмір салтын насихаттау жөніндегі ұлттық бағдарламаларды іске асыру туралы ақпарат әзірлеу және жинау.
4. Жастар денсаулық орталықтарының қызметі бойынша талдамалық есеп жинау.
5. ДДҰ-ның "Салауатты қалалар мен өңірлер", "Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін мектептер", "Салауатты университеттер", "Салауатты жұмыс орындары" жобасын іске асыру бойынша ақпаратты жинау және талдау.
6. Жастар денсаулық орталықтары жобаларының қызметін өңірлерге барып мониторингтеу және бағалау.
7. Мінез-құлықтық қауіп факторларының (темекі шегу, алкоголь тұтыну, дұрыс тамақтанбау, дене белсенділігінің төмендігі) алдын алу жөніндегі іс-шаралар туралы талдамалық есеп жинау.
8. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің 17.09.2018 жылғы № 541 бұйрығымен бекітілген Халықтың салауатты өмір салтын ұстануын арттыру жөніндегі 2019-2022 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының орындалуы бойынша ақпарат жинау.
9. Темекіге қарсы орталықтар мен денсаулық мектептерінің қызметі бойынша ақпарат жинау.
10. Аурулардың алдын алу және саламатты өмір салтын насихаттау жөніндегі мемлекеттік әлеуметтік жобалардың іске асырылуы туралы ақпарат жинау.

11. Анализ реализации национальной скрининговой программы.
12. Разработка 20 инфографик по сохранению и укреплению здоровья в едином стиле.
13. Создание 8 видеороликов, направленных на повышение ответственного поведения в отношении здоровья, на государственном и русском языках.
14. Информация по организации обучающих семинаров среди специалистов ЗОЖ регионов.
15. Отчет по усовершенствованию научно-практического медицинского журнала по вопросам общественного здравоохранения и 1 экземпляр выпущенного журнала.
16. Аналитическая информация о информированности населения по вопросам репродуктивного здоровья.
17. Создание благоприятной среды без табачного дыма и правдивого мнения населения о вреде табака, кальяна и новых табачных изделий
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Национальный центр общественного здравоохранения"
070 "Охрана общественного здоровья"
104 "Пропаганда здорового образа жизни"
146 987
69-2
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
1. Эпидемиологический мониторинг за ситуацией по ВИЧ-инфекции в Республике Казахстан, который включает:
- электронное слежение за случаями ВИЧ-инфекции, эпидемиологическое слежение за распространенностью ВИЧ-инфекции в уязвимых группах, мониторинг и оценку эпидемиологических мероприятий по ВИЧ-инфекции в целях прогнозирования эпидемиологической ситуации и своевременного реагирования на возможные вспышки);
- мониторинг и анализ эпидемиологической ситуации, скрининг различных групп населения в Республике Казахстан;
- контроль качества полевого этапа дозорного эпидемиологического надзора за ВИЧ-инфекцией в уязвимых группах в Республике Казахстан.
2. Клинический мониторинг за диспансерным наблюдением, лечением и его эффективностью в Республике Казахстан, который включает:
- разработку проектов нормативно-правовых актов, единых стандартов оказания помощи ВИЧ-инфицированным, а также предложений в стратегические документы Министерства здравоохранения Республики Казахстан по вопросам ВИЧ-инфекции;
- свод и подготовка данных в рамках глобальной отчетности "Национальный доклад о достигнутом прогрессе в осуществлении глобальных мер в ответ на СПИД в Республике Казахстан" в ЮНЭЙДС (г. Женева, Швейцария) по выполнению политической декларации по ВИЧ/СПИД и стратегии ЮНЭЙДС 95/95/95 по реализации политической декларации.
3. Мониторинг профилактических мероприятий среди населения и ключевых групп в Республике Казахстан, который включает:
- мониторинг реализации профилактических мероприятий для населения, в том числе среди ключевых групп;
- организацию и мониторинг информационной работы по профилактике ВИЧ-инфекции в Республике Казахстан (включает ежемесячный сбор и свод данных проводимой информационной работы региональными центрами по Республике Казахстан, организацию информационных кампаний, приуроченных к Всемирному дню борьбы со СПИД, день памяти умерших от СПИД и другие);
- мониторинг и оценку мероприятий по ВИЧ-инфекции, учет клиентов профилактических программ, а также проведение оценки полноты и качества данных (включает анализ данных реализации профилактических программ в Республике Казахстан за полугодие и год среди ключевых групп с ежеквартальным мониторингом показателей и оказанием консультативной и организационно-методической помощи региональным центрам по профилактике ВИЧ-инфекции по итогам и в процессе работы).

11. Ұлттық скринингтік бағдарламаның іске асырылуын талдау.
12. Денсаулықты сақтау және нығайту жөнінде бірыңғай стильде 20 инфографика әзірлеу.
13. Денсаулыққа қатысты жауапты мінез-құлықты арттыруға бағытталған мемлекеттік және орыс тілдерінде 8 бейнеролик жасау.
14. Өңірлердің СӨС мамандары арасында оқыту семинарларын ұйымдастыру бойынша ақпарат.
15. Қоғамдық денсаулық сақтау мәселелері жөніндегі ғылыми-практикалық медициналық журналды жетілдіру жөніндегі есеп және шығарылған журналдың 1 данасы.
16. Репродуктивтік денсаулық мәселелері бойынша халықтың хабардар болуы туралы талдамалық ақпарат.
17. Темекі түтінінсіз қолайлы орта құру және халықтың темекінің, қорқордың және жаңа темекі өнімдерінің зияны туралы шынайы пікірін қалыптастыру
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Қоғамдық денсаулық сақтау ұлттық орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
104 "Саламатты өмір салтын насихаттау"
146 987
69-2
ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
1. Қазақстан Республикасындағы АИТВ-инфекциясы бойынша жағдайға эпидемиологиялық мониторинг, оған мыналар кіреді:
- АИТВ-инфекциясының жағдайларын электрондық қадағалау, осал топтарда АИТВ-инфекциясының таралуын эпидемиологиялық қадағалау, эпидемиологиялық жағдайды болжау және ықтимал пайда болуына уақтылы ден қою мақсатында АИТВ-инфекциясы бойынша эпидемиологиялық іс-шараларды мониторингтеу және бағалау:
- эпидемиологиялық ахуалды мониторингтеу және талдау, ҚР-дағы халықтың әртүрлі топтарының скринингі;
- Қазақстан Республикасында халықтың осал топтардағы АИТВ инфекциясын шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау алаңы кезеңінің сапасын бақылау;
2. Қазақстан Республикасында диспансерлік бақылауға, емдеуге және оның тиімділігіне клиникалық мониторинг, оған мыналар кіреді:
- нормативтік-құқықтық актілердің жобаларын, АИТВ жұқтырғандарға көмек көрсетудің бірыңғай стандарттарын, сондай-ақ АИТВ-инфекциясы мәселелері бойынша Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің стратегиялық құжаттарына ұсыныстар әзірлеу;
- -ЮНЭЙДС-те (Женева қ., Швейцария) АИТВ/ЖИТС жөніндегі саяси декларацияны және ЮНЭЙДС 95/95/95 Саяси декларацияны іске асыру жөніндегі Стратегиясын орындау бойынша "Қазақстан Республикасында жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісіне жауап ретінде жаһандық шараларды жүзеге асыруда қол жеткізілген прогресс туралы ұлттық баяндама" жаһандық есептілігі шеңберінде деректерді жинақтау және дайындау.
3. Қазақстан Республикасында халық және негізгі топтар арасында профилактикалық іс-шаралардың мониторингі, оған мыналар кіреді:
- халық үшін, оның ішінде негізгі топтар арасында алдын алу іс-шараларын іске асыру мониторингі;
- Қазақстан Республикасында АИТВ инфекциясының профилактикасы бойынша ақпараттық жұмысты ұйымдастыру және мониторингтеу (Қазақстан Республикасы бойынша өңірлік орталықтар жүргізетін ақпараттық жұмыстың ай сайынғы деректерін жинау мен жинақтауды, Дүниежүзілік ЖИТС-ке қарсы күрес күніне, ЖИТС-тен қайтыс болғандарды еске алу күніне орайластырылған ақпараттық науқандарды ұйымдастыру және тағы басқалары);
- АИТВ-инфекциясы бойынша іс-шараларды мониторингтеу және бағалау, алдын алу бағдарламаларының клиенттерін есепке алу, сондай-ақ деректердің толықтығы мен сапасына бағалау жүргізу (Қазақстан Республикасында жарты жыл және бір жыл ішінде негізгі топтар арасында алдын алу бағдарламаларының іске асырылу деректерін талдауды қамтиды, көрсеткіштерге тоқсан сайын мониторинг жүргізу және АИТВ-инфекциясының алдын алу бойынша өңірлік орталықтарға, және қорытындысы бойынша жұмыс барысында консультациялық және ұйымдастырушылық-әдістемелік көмек көрсету).

4. Эпидемиологических, профилактических и клинических мероприятий по ВИЧ-инфекции в Республике Казахстан, которое включает организационно-методическое сопровождение:
- организационно-методическое руководство и координацию работы региональных центров СПИД по вопросам эпидемиологического надзора;
- консультативную помощь по вопросам ВИЧ-инфекции центрам СПИД, организацию и проведение семинаров, тренингов, совещаний и научно-практических конференций по вопросам эпидемиологического надзора;
- организационно-методическое руководство и координацию работы территориальных центров СПИД и других организаций здравоохранения по вопросам обследования населения на ВИЧ, профилактики, диагностики ВИЧ/СПИД и лечения ВИЧ-инфицированных больных СПИД
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
РГП на ПХВ "Казахский научный центр дерматологии и инфекционных заболеваний"
070 "Охрана общественного здоровья"
105 "Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД"
138 538
69-3
Обеспечение биологической безопасности в области здравоохранения
Обеспечение биологической безопасности, устойчивого развития и совершенствования инфраструктуры биофармацевтического рынка, стимулирование развития биофармацевтической науки и промышленности, а также обеспечение потребности государства и общества в биофармацевтической продукции
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
АО "Национальный холдинг "QazBioPharm"
070 "Охрана общественного здоровья"
114 "Услуги по разработке, апробации и внедрение новых биологических и фармацевтических препаратов на базе АО "Национальный холдинг "QazBioPharm"

4. Қазақстан Республикасында АИТВ-инфекциясы бойынша эпидемиологиялық, профилактикалық және клиникалық іс-шараларды ұйымдастыру-әдістемелік сүйемелдеу, оған мыналар кіреді:
- ЖИТС өңірлік орталықтарына эпидемиологиялық қадағалау мәселелері бойынша ұйымдастырушылық-әдістемелік басшылық жасау және жұмысын үйлестіру;
- ЖИТС орталықтарына АИТВ-инфекциясы мәселелері бойынша консультациялық көмек көрсету, эпидемиологиялық қадағалау мәселелері бойынша семинарлар, тренингтер, кеңестер және ғылыми-практикалық конференциялар ұйымдастыру және өткізу;
- халықты АИТВ-ға зерттеп-қарау, АИТВ/ЖИТС профилактикасы, диагностикасы және ЖИТС-пен ауыратын науқастарды емдеу мәселелері бойынша аумақтық ЖИТС орталықтары мен басқа да денсаулық сақтау ұйымдарының жұмысына ұйымдастырушылық-әдістемелік басшылық жасау және үйлестіру
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"Қазақ дерматология және инфекциялық аурулар ғылыми орталығы" ШЖҚ РМК
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
105 "ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру"
138 538
69-3
Денсаулық сақтау саласындағы биологиялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
Биологиялық қауіпсіздікті, биофармацевтикалық нарықтың инфрақұрылымын орнықты дамыту және жетілдіруді қамтамасыз ету, биофармацевтикалық ғылым мен өнеркәсіпті дамытуды ынталандыру, сондай-ақ мемлекет пен қоғамның биофармацевтикалық өнімге қажеттілігін қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
"QazBioPharm" ұлттық холдингі" АҚ
070 "Қоғамдық денсаулықты сақтау"
114 "QazBioPharm" Ұлттық холдингі" АҚ базасында жаңа биологиялық және фармацевтикалық препараттарды әзірлеу, байқаудан өткізу және енгізу жөніндегі қызметтер"

380 005
".
приложения 3, 5, 6, 6-1, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 36-1, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 53-1, 55, 57, 58, 59, 60 и 61 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 и 50 к настоящему постановлению.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с заинтересованными администраторами республиканских бюджетных программ внести изменения и дополнения в сводный план финансирования по обязательствам и платежам на соответствующий финансовый год.

380 005
".
көрсетілген қаулыға 3, 5, 6, 6-1, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 36-1, 37, 38, 39, 40, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 53-1, 55, 57, 58, 59, 60 және 61-қосымшалар осы қаулыға 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 және 50-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мүдделі республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен бірлесіп, тиісті қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жиынтық қаржыландыру жоспарына өзгерістер мен толықтырулар енгізсін.

173 361
17.
Город Алматы
211 551
18.
Город Нур-Султан
14 487
19.
Город Шымкент
228 691
Примечание: Данные расходы направлены на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях на оказание специальных социальных услуг: престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому, жертвам торговли людьми.
Приложение 8
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от " " 2022 года №
Приложение 17
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от "9" декабря 2021 года № 872
Распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
№ п/п
Наименование областей и городов
Сумма, тыс. тенге
в том числе:
Протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом информации шрифтом Брайля
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами, обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida
оказание услуг специалиста жестового языка
Санаторно-курортное лечение
Всего

173 361
17.
Алматы қаласы
211 551
18.
Нұр-Сұлтан қаласы
14 487
19.
Шымкент қаласы
228 691
Ескертпе: аталған шығыстар үй жағдайында жартылай стационар жағдайында және қарттар мен мүгедектерге, адам саудасы құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету үшін үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға бағытталған.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 23 тамыздағы
№ 591 қаулысына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2021 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 872 қаулысына
17-қосымша
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
Р/с
Облыстар мен қалалардың атауы
Сомасы, мың теңге
оның ішінде:
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы жүріп-тұру құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдары кеңейту, ақпаратты Брайль қарпімен енгізу/шығару арқылы сөйлеу синтезі бар портативтік тифлокомпьютер мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту, Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз ету ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге санаторийлік-курорттық емделу
Барлығы: